informatiepagina van de gemeente vlissingen Is de schoorsteen al geveegd? De gemeente en woonlasten r Zien en gezien worden! I Vissershaven en omgeving 'op de schop' I W at ligt ter inzage? Verkeersmaatregelen voor wielerrondes op boulevards DE VLISSINGER Woensdag 19 september 1984 fTïl Sr 12 W Laat 'm op z'n minst controleren! Het stookseizoen komt er langzamerhand weer aan. Misschien heeft u de kachel nu nog maar op spaarzame momenten aangehad; en wat killere momenten 's avonds bijvoorbeeld. De herfst staat echter voor de deur en daarmee de mogelijkheid dat er hele dagen een beroep op deze warmte bron gedaan gaat worden. Daarom is het nuttig u in deze tijd op een bepaling te wijzen, die is opgenomen in de Brandbeveiligings-verordening. Bestemmingsplannen Bodemonderzoeken Hinderwet Aanvragen Vergunningverlening Commissies vergaderen Onroerend Goedbelasting Receptie voor directeur Sociale Dienst lAantal bewoners eerste halfjaar teruggelopen Collecte Even bijpraten met wethouder W. Wisse Gevolgen Toch nog.... Scheldestraat IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Volgens deze bepaling bent u namelijk verplicht de rookka nalen van uw huis of kantoor voor het seizoen te laten con troleren en, zonodig, te laten vegen. Dat is zeker nodig, als u kolen of olie stookt, danwel een allesbrander hebt. Ook al brandt de kachel maar af en toe, aan de wanden zetten zich toch vaste deeltjes uit de rook (roet) af. Roet is brand baar. Zodoende kan, onder on gunstige omstandigheden, een schoorsteenbrand ontstaan. Bovendien kan, door inwerking van roetwater, het metselwerk van de schoorstenen worden aangetast. Allemaal redenen om het kanaal jaarlijks voor het stookseizoen begint te laten vegen. Is de verwarmingsin stallatie het hele jaar door in gebruik, dan moet ieder half jaar worden geveegd. De eis van vegen geldt niet voor de schoorstenen waar uitslui tend gaskachels op aangeslo ten staan. Dat wil zeggen: tot vijf jaar nadat men van olie- of ko- lenstook naargasverwarming is overgegaan. Wel wordt er bij gebruik van gaskachels ver langd dat ieder jaar wordt ge controleerd of de schoorsteen nog goed werkt. Weliswaar wordt er bij een goed brandende gaskachel geen roet gevormd. Maar stel je voor dat een vogel nu net in de schoorsteen van uw woning een nest heeft gemaakt Daarvan afgezien zijn er nog enkele redenen om uw schoor steen na te laten zien en/of te laten vegen. Al was het alleen al de vervelende gevolgen van een brand. Als dan de brand verzekeringsmaatschappij komt zal die het bewijs vragen dat het rookkanaal in het voor afgaande jaar geveegd is. Kan dat bewijs niet worden geleverd dan wordt de kans dat de scha de wordt vergoed heel wat klei ner. Vele verzekeringsmaatschap pijen stellen namelijk in de polis de eis dat er jaarlijks wordt ge veegd en/of gecontroleerd. Lees uw polis er maar op na!. Tenslotte: in de Brandbeveili gingsverordening staat dat u bij nalatigheid kunt worden ge straft met ten hoogste twee maanden hechtenis of ten hoogste driehonderd gulden boete. Voor dat bedrag kan ge makkelijk de schoorsteen wor den geveegd. Nog een advies: geef pas toe- Bij de afdeling Ruimtelijke Ordening in het stadhuis (1 e verdieping, kamer 147) ligt tot en met 8 oktober ter inzage het bestemmings plan Paauwenburg III, gedeelte "Lange Pacht". Dit plan werd op 30 augustus jl. door de gemeenteraad vastgesteld. Zij die zich tijdig met bezwaren tegen het plan tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen tot en met 8 oktober bezwaren indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland te Middelburg. Tevens kan op deze afdeling worden ingezien het door de gemeenteraad op 30 augustus jl. vastgestelde voorbereidingsbesluit Koopmansvoet pad II (om de bouw van een judozaal mogelijk te maken; zie ook hierna onder "bouwaanvraag"). Bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdie ping, kamer 118) kunt u inzien het rapport van het voorlopige onderzoek van de grond, waar op vroeger aan de Paarden straat een gasfabriek heeft ge staan. De conclusie van dat onderzoek luidt dat er aanlei ding is een saneringsonder zoek in te stellen. Ook de bo dem van de landtong in de Bin nenhaven (waar o.a. de jacht haven is) is zo verontreinigd dat er een diepgaand vervolgon derzoek moet worden gehou den. Dit staat in het rapport over het onderzoek naar de bodem van dit terrein. Het rapport ligt ook op de afdeling Algemene Zaken ter inzaoe. Aannemingsbedrijf Christiaan- sen BV heeft een hinderwetver gunning aangevraagd voor een opslagloods aan de Hermes- weg 1 waarin tevens machinaal hout wordt bewerkt. De aan vraag ligt t/m 5 oktober ter in zage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (1e ver dieping, kamer 118). De aan vraag ligt ook op woensdaga vonden ter inzage in de infor- matiehoek "Onder de trap" in de hal van het stadhuis. Schrif telijke bezwaren kunnen t/m 5 oktober worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Vlissingen. Als daar (tele fonisch) om wordt gevraagd kunnen t/m 28 september ook mondeling bezwaren worden ingebracht. Ook de industrie- en handels- maatsbhappij 'Meubelfabriek Arabesk' b.v. te Vlissingen heeft bij het college een hin derwetvergunning aange vraagd. In dit geval heeft de aanvraag betrekking op een meubelverkoopruimte met een afdeling voor machinale hout bewerking, een montagehal en spuit- en loogruimten op het perceel Koningsweg 39a. De stukken die hierop betrekking hebben liggen ter inzage bij de afdeling Ruimtelijke Ordening tot en met 12 oktober as. Dat is ook de datum tot en met welke bezwaren kunnen worden in gediend bij burgemeester en wethouders. Als daar (telefo nisch) om wordt gevraagd kan dat trouwens ook mondeling, zij het dat de uiterste datum dan wel 5 oktober as. is. Burgemeester en wethouders hebben besloten aan de vol gende aanvragers een vergun ning te verlenen: 1A.J. Somers voor het wijzigen van een brood- en banketbak kerij in het pand Nieuwstraat 5; 2. W. Wallach te Domburg voor een verkoopruimte voor voe- dings- en genotmiddelen, ba- dartikelen en dergelijke op een perceel aan de Boulevard De Ruyter (Keizershoofd); 3. Van Rietschoten en Houwens b.v. voor het uitbreiden en wij zigen van een electrotechnisch bedrijf op het perceel Mercu- riusweg 5; Eén van de uitspraken die deze tijd van het jaar nogal eens wordt gedaan is "wat wordt het toch vroeg donker", 't Is waar. De lam pen kunnen thuis steeds vroeger aan. De straatverlichting gaat ook steeds vroeger branden. In Vlissingen gaan ze op de meeste plaatsen om en om aan. Uitzondering vormen alleen de drukke punten en de plaatsen waar de raad dat om andere (veiligheids redenen nodig vond. stemming aan de schoorsteen veger om te beginnen als er een duidelijke afspraak over de prijs is gemaakt. Gebeurt dat niet dan kunnen bedrijven re kenen wat ze willen. Het schoorsteenvegen is na melijk een zogenaamde vrije branche. Voor zover bekend zijn er (nog geen) landelijk vastgestelde vaste tarieven voor dit werk. Wel moet de schoorsteenveger zijn inge schreven bij de Kamer van Koophandel. 4. J. Wisse voor een herstelin richting voor motorvoertuigen op het perceel Boschaartsweg 4 in Ritthem; 5. P.M. Sorber voor een herste linrichting voor motorvoertui gen op het perceel Gildeweg 13 te Vlissingen; 6. Vanduho b.v. te Beneden- Leeuwen voor een benzinesta tion (zelfbediening) aan de Mercuriusweg. De beschikkingen van b. en w. en andere stukken die bij deze aanvragen horen liggen tot en met 12 oktober ter inzage bij de afdeling Ruimtelijke Ordening. Men kan hier terecht op maan dag tot en met vrijdag van 08.30tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Bovendien kun nen ze iedere woensdagavond van 17.15- tot 20.15 uur worden ingediend in de informatiehoek in de hal van het stadhuis. De 12de oktober is ook de uiterste datum dat er beroep kan wor den ingesteld tegen het verle nen van de vergunning. Dat kunnen onder anderen de aan vrager, de betrokken adviseurs en belanghebbenden die kun nen aantonen daartoe niet eer der in staat te zijn geweest. De ze beroepsschriften moeten worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en gestuurd aan: Raad van State, Afdeling voor Geschillen van Bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Een eventueel verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden ge richt aan de voorzitter van bovengenoemde afdeling. Bouwaanvraag De judo en jiu-jitsu vereniging Kiai heeft bij burgemeester en wethouders een vergunning aangevraagd voor de bouw van een judozaal op het sportvel dencomplex aan het Koop mansvoetpad. De aanvraag ligt t/m 26 september ter inzage bij de afdeling Ruimtelijke Orde ning in het stadhuis (kamer 147). Tot en met deze datum kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij b w worden in gediend. Dat betekent wel op andere pa den en in andere straten extra oplettendheid van verkeers deelnemers. Dit, in de zin van: zien en gezien worden. Voor automobilisten betekent dat tij dig de lichten aandoen. Be langrijk is wel dat de koplampen goed afgesteld staan. Een be zoekje aan de garage om dat even te controleren is geen overbodige luxe. Ook voor (brom)fietsers is het goed om te zien en gezien te worden. Een goed werkend voor- en achterlicht zijn daarbij echt geen overbodige luxe. Uiteraard mag de reflector aan de achterzijde niet ontbreken. En dat niet alleen omdat de wet het voorschrijft. Het is gewoon belangrijk dat men u van een ruime afstand voor zich ziet of ziet aankomen. Een schrikre actie, omdat men plotseling ie mand voor zich ziet opdoemen, kan vervelende gevolgen heb ben. Het dragen van lichte kleding maakt u daarbij voor de andere verkeersdeelnemers alleen maar beter zichtbaar. De invloed van de gemeente op het peil van de woonlasten is beperkt. Op het niveau echter, waarop de gemeente wel invloed heeft, wordt er alles aan gedaan de lasten zo laag mogelijk te houden. Dit schrijven burgemeester en wethouders in de Woon lastennotitie aan de gemeenteraad. Deze notitie is, zo schrijven zij, bedoeld als hulpmiddel bij de discussie over de nota's die het woonlastencomité Vlissingen dit voorjaar publiceerde. Een schoorsteenbrand. Voorkom deze taferelen en laat het rookkanaal van uw woning of bedrijfspand één of twee maal per jaar controlren! (foto Cor Schuil werve) In de notitie wordt weergege ven wat er zoal onder de term 'woonlasten' valt. Dat is heel wat. Per onderdeel geven b. en w. daarbij aan of, en zo ja hoe, deze door de gemeentelijke overheid kan worden beïn vloed. Zij hebben overigens al leen de woonlasten bij huurwo ningen onder de loupe geno men. De huur vormt vaak de grootste 'hap' die maandelijks moet worden opgebracht. De vaststelling van huurprijzen (van oude en nieuwe woningen) is in Nederland echter nauw keurig wettelijk geregeld. Voor een gemeente is er op dit ge bied geen mogelijkheid tot beïnvloeden. Hooguit kan in overleg met woningeigenaren worden aangedrongen op een gematigd 'optrekken' van te la ge huren. p de hoogte van de onroerend goedbelasting heeft de ge meenteraad wel grote invloed, zo stellen b. en w. Zij wijzen er daarbij op dat er voor hen, die hooguit een minimum-inkomen hebben, om kwijtschelding van deze belasting worden ge vraagd. De bevoegdheid om kwijt te schelden ligt echter niet bij de gemeente, maar bij de ontvanger van de belastingen. Hierbij heeft de gemeente, ze ker bij de gesubsidieerde bouw, wel een vinger in de pap. Zij heeft de gemeente mogelijkhe den om te bewerkstelligen dat de woningen tegen een zo laag mogelijke prijs tot stand komen. "Wij mogen stellen dat ons col lege op dit punt zeer alert is", aldus b. eh w. in de notitie. Lage stichtingskosten resulteren in lagere huren. Daarom, schrijft het college, hechten wij veel waarde aan de isolatiepro gramma's en energie-arm bou wen. Netzomin als de gemeente Vandaag, woensdag 19 sep tember, vergaderen er in het stadhuis drie vaste commis sies van advies en bijstand. De stukken voor deze vergaderin gen liggen ter inzage in de vijf gemeentelijke informatlehoe- ken. De commissies die gaan verga deren zijn die voor: - financiën, aanvang 17.00 uur; - personeelszaken en organi satie, aanvang 17.00 uur. - sociale aangelegenheden, aanvang 19.30 uur. De informatiehoeken waar u de stukken nog kunt inzien vindt u in: - het wijkcentrum 'Aldegon- de', westerzicht 386, geo pend tijdens activiteiten in het centrum; - Wijkcentrum 'Open Hof", Alexander Gogelweg 59 (Paauwenburg), geopend op maandag tot en met vrij dag van 08.00- tot 12.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; - wijkcentrum 'Middenhof', Kanaalstraat 64, Oost-Sou burg, geopend op maandag tot en met vrijdag van 08.30- tot 11.00 uur, tot en met donderdag van 19.30- tot 21.00 uur; - openbare bibliotheek, Spui straat 22-24, geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkda gen van 10.00 tot 20.00 uur en zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur, donderdag de gehele dag gesloten. - stadhuis, geopend op werk dagen tijdens kantooruren. Komende vrijdag neemt de heer mr. J.L. Osterman officieel afscheid als directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Hij maakt namelijk gebruik van de mogelijkheid om vervroegd uit te treden. In verband met dit afscheid is er vrijdagmiddag een openbare receptie. Deze wordt gehouden in het stadhuis en duurt van 17.00- tot 18.00 uur. Een ieder die dat wil kan dan afscheid nemen van de heer Osterman, die 24 jaar in dienst is geweest van de gemeente. Het aantal inwoners van de ge meente Vlissingen is het eerste halfjaar teruggelopen van 46.139 (31-12-83) tot 45.955 (1-7-'84). Op de laatste dag van het vorige jaar telde onze ge meente 23.221 mannen en 22.918 vrouwen. Op 1 juli wa ren dat er respectievelijk 23.095 mannen en 22.860 vrouwen. In de maand juli liep het inwo nertal nog verder terug tot 45.879. Hoofdoorzaak hiervan was dat er 95 personen meer vertrokken dan dat zich er ves tigden. Daar stond tegenover dat er een geboorteoverschet was van 19. weinig aan de hoogte van de servicekosten kan doen, kan zij veel doen aan de prijzen van gas, water en electriciteit. "In principe is de doelstelling van de overheden-aandeelhouders in deze bedrijven hun produkt zo goedkoop mogelijk aan dé gebruikers af te leveren. We memoreren in dit verband dat de winstnemingen van de PZEM recent niet hebben gere sulteerd in uitkeringen aan de overheden-aandeelhouders, maar in restituties aan de ge bruikers", melden b. en w. Zij wijzen er vervolgens met na druk op dat de hoogte van de electriciteitsprijzen met name wordt bepaald door de hoogte van de prijzen van de brand stoffen voor de centrales. En ook dat is iets waar de ge meente weinig aan kan bijstu ren. Bij de invloed op prijzen van gas ligt dat anders, zij het dat dat moet gaan via landelijke politieke organen. Resteren de tarieven voor af valstoffenheffing, hondenbe lasting, begrafenisrechten, precariorechten en marktgel- den. Deze tarieven worden wel door de gemeenteraad vastge steld. De laatste jaren heeft de gemeenteraad bij de verhogin gen ervan steeds aan de alge mene prijsontwikkeling gehou den. En dat, terwijl er de afge lopen jaren heel wat bezuinigd moest worden. Alleen bij de kosten van vuilafvoer was er, schrijven b. en w., helaas niet aan te ontkomen de meer dan trendmatige stijging van de werkelijke kosten door te bere kenen door een verhoging van de onroerend goedbelasting. Vanavond, 19 september wordt de woonlastennota behandeld in de commissie voor sociale aange legenheden. Daarna zal de notitie mogelijk op 28 september worden overlegd aan de raad. Komende zaterdag houdt de Zeeuwse ren- en toerclub "Theo Middelkamp" wielerrondes op de boulevards. Zowel dames als jeugd- en nieuwelingen zullen die dag hun krachten meten. Ze doen dat op een parcours dat over de volgende straten loopt: Boulevard Evertsen - Boulevard Bankert - "doorsteek" bij het Maritiem Instituut - Kenau Hasselaarstraat. Het streven daarbij is de wedstrijden niet alleen zo sportief-, maar ook zo veilig mogelijk te laten verlopen. Om die reden worden zaterdag enkele verkeersmaatregelen genomen. De bovengenoemde straten worden bijvoorbeeld vanaf 10.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Bovendien gelden er vanaf dat tijdstip ook par keer- en stopverboden. De be woners van en de bedrijven aan de boulevards hebben begin deze week al een brief gekre- Het Prinses Beatrixfonds heeft van burgemeester en wethou ders vergunning om deze week een collecte te houden. Dat be tekent dat u nog tot en met za terdag een collectant(e) bij u aan de deur kunt verwachten. Tenzij hij of zij al een keertje bij u heeft aangebeld. Best kans trouwens dat u zaterdag ook op straat iemand met een collecte bus van het Beatrixfonds tegenkomt. Ook daarvoor heeft deze instelling namelijk toe stemming gekregen van b. en w. gen waarin hen het boven staande is medegedeeld. Daar bij is de autobezitters gevraagd hun voertuig als ze hem-die dag nodig denken te hebben, 's morgens vroeg buiten het par cours te parkeren. Na 16.30 uur, als de wedstrijden voorbij zijn, kunnen ze dan weer wor den opgehaald. Tijdens het wielrennen kan het parcours slechts in beperkte mate door auto's worden bereden. Het op en afrijden ervan is alleen mo gelijk ter hoogte van de 'door steek' bij het Maritiem Instituut en alleen tijdens de pauzes. Die duren van 13.15- tot 13.30 uur en van 15.15- tot 15.30 uur. De organisatoren zullen ze aan kondigen met behulp van een geluidswagen. Bij de wielerwedstrijden mogen géén entreeprijzen worden ge heven. Het gebied binnen het parcours is dus zowel voor be zoekers als bewoners tijdens de wedstrijden vrij toeganke lijk. Programma's mogen wel worden verkocht. lv r*H fit- KS 88 sz -■^«,11 8 8 m a Het is momenteel een drukke bedoening in de Visserhaven en de omgeving ervan. In de haven zelf gaat men gestaag door met het uitbaggeren van het gedeelte van de haven voor de kademuur aan de zijde van de Nieuwendijk, over enige tijd gevolgd door de 'korte' zijde bij de Zeilmarkt (bovenste foto). Men doet dit opdat straks, bij de werkzaamheden aan de kade muur vanaf pontons, deze 'vaartuigen' kunnen blijven drijven. Zou er niet gebaggerd worden, dan zouden ze bij eb op de bodem van de haven ko men te liggen en kantelen. Deze week wordt er ook een begin gemaakt met het aanbrengen van de verandering van de ka demuur. Daartoe zullen onder meer vanaf de waterkant van de kade tot dertien meter onder net maaiveld schuine gaten worden geboord. Hierin komt materiaal waarmee de muur wordt vastgezet èn wordt voor komen dat 'ie in de haven 'glijdt'. Op de naast de Vissershaven gelegen Zeilmarkt beginnen zich inmiddels al aardig de contouren af te tekenen van de herinrichting. Op een deel er van ligt de nieuwe bestrating al, op een ander deel geven stoe pranden al aan hoe de toekom stige indeling wordt (onderste foto). Bovendien is men deze week ook nog eens begonnen met de herinrichting van de Nieuwendijk. Als alles volgens schema verloopt, dan zal het gebied Zeilmarkt/Nieuwendijk er tegen het eind van het jaar heel anders, maar wel fraaier dan voorheen, uitzien, (foto's Cor Schuilwerve). Hoewel het strikt genomen niet om mijn portefeuille gaat, wil ik hier toch iets zeggen over de ont- werp-begroting voor 1985. On derdeel daarvan vormt de begro ting voor openbare werken. Deze openbare werken vormen onder deel van mijn portefeuille. De ge hele ontwerp-begroting, zoals de raadsleden die vorige week heb ben gekregen, is er een waar zij in feite weinig mee kunnen. Er is een aanmerkelijk tekort. Wij, als col lege van burgemeester, en wet houders, zullen nu voorstellen gaan doen om dat tekort weg te werken. Die zullen in hoofdzaak neerkomen op bezuinigingen. We hebben echter al een paar van die rondes achter de rug. En hoe die per we moeten snijden, hoe meer pijn het zal doen. We gaan daarbij echt niet over één nacht ijs. U mag best weten dat we een belangrijk deel van onze tijd besteden aan het verzinnen van bezuinigingen en aan het 'opvangen' van dat, wat we al gevonden hebben. Een belangrijke post op de begro ting voor openbare werken vormt die voor onderhoud van straten, pleinen, riolering en plantsoenen. Die is echter al zeer aanzienlijk teruggebracht, zij het dat het hier nog steeds om aanzienlijke be dragen gaat Daarbij kunnen we niet straffeloos zeggen: we gaan een paar jaar niks meer aan het buiten-schilderwerk van scholen doen. Gewoon, omdat we dan la ter voor heel wat hogerekosten komen te staan Wat we wel kunnen zeggen is: laten we het niet te vroeg doen! U, als burger, kunt de gevolgen van de bezuinigingen zien. Aan de straten bijvoorbeeld, of aan de plantsoenen. Ik zou hier heel graag zeggen: de gemeente gaat nu hard aan de noodzakelijke ver nieuwing van verschillende stuk ken riolering werken Maar dat kan ik niet beloven het is niet moge lijk. Ik zou ook heel graag zeggen we gaan het openbaar groen zo optimaal mogelijk onderhouden Kon ik het maar meedelen. In tegendeel, het college heeft juist moeten besluiten tot minder in tensief onderhoud Het zit erin dat ook bij de openbare werken niet aan bezuinigingen kan worden ontkomen. Er is in totaal weliswaar een kleiner bedrag no dig dan vorig jaar, maar het zal minstens zo moeilijk zijn de beno digde miljoenen te vinden. Nogal wat mensen vinden dat het open baar groen bij hen voor de deur niet verder achteruit mag gaan, dat de put bij hen in de straat di rect gemaakt moet worden. Zoals gezegd, we willen wel, maar kun nen met de steeds beperkter wor dende middelen lang niet altijd Steeds opnieuw moet afgewogen worden wat prioriteit, wat voor rang heeft Ik vind het aan de andere kant plezierig te merken dat er ondanks de steeds krappere financiële middelen toch nog 't een en ander kunnen doen. Op diverse plaatsen wordt er hard aan de verbetering van de woonomgeving gewerkt. Dat is met name het geval in de binnenstad. Aannemers zijn daar bezig met de herinrichting van de straten in de gebieden. Paling straat en omgeving en de Zeil markt/Nieuwendijk. Daarbij wordt in de Koudenhoek, de Paardenstraat, Flessenstraat en Palingstraat de eerste 30 km-zone gemaakt Dat alles gaat natuurlijk niet zonder overlast. Ik hoop ech ter dat het feit, dat we met z'n allen zien dat er iets mooiers komt dan voorheen, dat te verdragen maakt. In dit rijtje mag niet vergeten worden de vergevorderde herin richting van de Paspoortstraat tot winkelerf, Bovendien, en ik vind het plezierig met deze mededeling te kunnen besluiten, zal er begin oktober worden gestart met de herinrichting van de Schelde straat. Net als in de Paspoort- straat volgens een plan dat is op gesteld in goed overleg met de bewoners en winkeliers!

de Vlissinger | 1984 | | pagina 5