ZAKE N ziin ZAKEN p i Marktlooplui vrezen omzetdaling na verhuizing naar het Damplein SNUFFELMARKT OP BOULEVARD VLISSINGEN mt Q? het lakeehart Tom Wigmore leerde het kappersvak in Duitsland Dit klavertroef- montuur kost/«K fceiie cursus bloemschikken in Vlissingen en middelburg rihclr brillen Woensdag 15 augustus 1984 DE FAAM - DE VLISSINGER Drukker 'DE KAPPER' KIJKT WEL EENS BIJ ANDEREN Computer persoonlijk advies schriftelijke garantie Rinck-kwaliteit quick service MIDDELBURG: Lange Delft 8a en 8b, tel.: 01180-13792. Prestatieloop Ouderen in Poelendaele Raad Westkapelle Mineralen en fosielenbeurs Duitse herders Vrijwilligers Toertocht Vertrek uit Zeeland Goedkope electriciteit 30 km uur D'66 en basisinkomen Damesvoetbaldag Vrije toertochten Verkoop voor restauratie KMAR-toertocht Raad Veere Rijkspolitie Veere Tentoonstelling vliegeren Stadhuistoernooi Braderie: weinig clubs Alleenstaande ouders Avro's Top Pop ZVU-cursussen Spreeuwenalarm De Dubbele Delta Oude kerken Alleenstaanden Expositie Kalligrafie Raad Mariekerke Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg INFORMATIERUBRIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERSCHIJNT EXCLUSIEF IN DEZE KRANT i Een verzette markt is nooit een gewone markt. Dat ondervinden de marktkooplieden ieder jaar in Middelburg als ze tijdens de ker- misweek moeten uitwijken naar het Damplein. De omzetten van de kooplieden zijn dan beduidend lager dan tijdens de weekmarkt, donderdags op de Markt. Nu moeten de marktkooplieden ech ter voor enige maanden verhui zen. Vanaf 20 augustus wordt een begin gemaakt met de herinrich ting van de Markt in Middelburg. Een karwei dat, als alles volgens plan verloopt, eind november af gerond kan worden. De markt kooplieden zien daarmee echter hun 'normale' broodwinning in gevaar komen. Vishandelaar Johan Stevens, die wekelijks zijn tenten opslaat op de Middelburgse markt, ziet het ge vaar van een dalende omzet ook. Maar hij wil er wat aan doen. Hij wil zijn omzet ook in de periode van verplaatsing op peil houden, zoals hij dat op de Markt gewend was. Hij heeft het plan opgevat om een grootscheepse wijze tam tam te maken. Hij hoopt dat col lega's hem volgen. Een halve pa gina advertentie in dit blad is het begin om zijn inkomen op peil te houden. Maar hij wil meer. Hij wil nog een aantal collega's warm maken om mee te doen dat de marktvoordelen ook op het Dam plein gelden. "De toeristentijd is voorbij en we moeten nu extra actief worden om onze vertrouw de klanten te behouden", is zijn mening. Stevens wil niet afwachten tot het zover is en hij ziet grote voordelen in zijn spontane advertentie-acti viteiten. 'Niet afwachten maar actie', is zijn devies. Op zaterdag 18 augustus zal voor de eerste keer in de geschiedenis een groots opgezette openlucht Snuffelmarkt (rommelmarkt) wor den gehouden op de Boulevard te Vlissingen. De organisator van dit evenement - het organisatie- en evenemen- tenburo "Zuid-West Nederland" te Goes - sluit hiermee het viertal toeristische Snuffelmarkten van dit zomerseizoen af. De vorige markten werden met zeer groot succes gehouden op het evene mententerrein in Westkapelle. De echte Snuffelaars onder de toeris ten en de Zeeuwse bevolking kunnen op deze zeer groots opge zette markt hun hart weer opha len. Gezien de publieke belang stelling op de Snuffelmarkten in Westkapelle wordt ook voor deze markt een groot bezoekersaantal verwacht. Evenals voor de vorige markten is de belangstelling van de deelne mers - hoofdzakelijk partikulieren die hun overtollige huisraad voor een redelijke prijs van de hand hopen te doen - weer bijzonder groot. Het terrein naast de Zee vaartschool zal volledig bezet zijn met marktkramen waaraan kleur rijke kooplieden hun koopwaar trachten te slijten. Wat er precies te koop zal worden aangeboden kan tevoren nooit worden voorspeld. Dit is een van die aantrekkelijke elementen aan de Snuffelmarkt. In ieder geval zal men er kunnen vinden: antiek, curiosa, rommel, snuisterijen, kle ding, hoeden, potten, fietsen, ge reedschap, speelgoed, postzegels,t munten, schilderijen, meubilair, schoenen, strips en boeken. Tevens is er voor de bezoeker ge zorgd voor het natje en droogje, zoals een hamburgertje, frietje, pilsje of chocolademelk, een sui kerspin of een ijsje. Voor de kleinsten is er weer dat levensgro te springkussen "Moonwalk" ge naamd, waar de gehele dag gratis op gesprongen kan worden. In de middag zal door de easy listening group "Release" een optreden worden verzorgd. De toeristische Snuffelmarkt op de boulevard in Vlissingen (naast de Zeevaartschool) is zaterdag 18 augustus voor het publiek geopend van 14 tot 21 uur. In Middelburg en Vlissingen be ginnen in september weer cursus sen bloemenschikken van de Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV). In Middelburg heeft deze stichting ruimte gehuurd in de scholenge meenschap De Wellinge aan de Kruisweg 2 en in Vlissingen in de rijksscholengemeenschap Schel- demond aan de Brouwenaarstraat 2. Bloemschikken is een creatieve bezigheid, die steeds meer in de belangstelling staat. Onder leiding van een ervaren leerkracht maken de cursisten mooie stukjes en le ren ze de basistechnieken op een grondige manier. Voor aanmelding kan men terecht bij de SBOV, 01717-2010. "De klant moet zich op zijn gemak voelen en daar wordt bij ons veel aan gedaan". Aan het woord is Tom Wigmore, de man achter 'De Kapper', de nu één jaar oude kap salon voor dames en heren aan de Korte Geere in Middelburg. De 31-jarige kapperspatroon pro beert zich dan ook te verplaatsen in de schoenen van de klant en hij bezoekt daarvoor samen met zijn medewerkers andere kapsalons om te kijken hoe het daar toegaat. "Ik vind het erg belangrijk dat een klant goed wordt opgevangen. Hij moet op de hoogte worden gesteld wat hem/haar te wachten staat. Een ontvangst met een kopje kof fie en een geruststellend praatje doen wonderen", heeft de onder nemende kapper in de loop der jaren - hij zit al zo'n veertien jaar in het vak - ontdekt. Wigmore heeft in zijn zaak voor de opvang van zijn klanten een receptioniste aangetrokken en de ze formule - goede opvang en vakkundig personeel - blijkt bij zonder goed te werken. Het wordt steeds drukker bij 'De Kapper'. Wigmore, die het kappersvak in Duitsland heeft geleerd - daar leerde hij ook zijn vrouw Christa kennen kwam, nadat hun zoon was geboren, naar Nederland te rug. Hij begon in de Sint Janstraat in Middelburg een herensalop. In de kelder van dat pand werd later een damessalon ingericht. Maar die bleek al spoedig te klein. Er werd uitgekeken naar een grotere ruimte. Die werd vorig jaar ge vonden in een ruim, nieuw pand aan de Korte Geere. Het perso neelsbestand werd uitgebreid. Ook de salon in de Sint Janstraat bleef draaien als voorheen. Nu heeft het echtpaar Wigmore zes tien kappers en kapsters in dienst die allen een optimale vakkennis dienen te bezitten. Het ligt in de bedoeling om nog vier krachten aan te trekken, want het wordt steeds drukker bij De Kapper. Wigmore: "We hebben een breed publiek en uiteraard een groot aantal modellen. Wij geven onze medewerkers regel matig instructie over de nieuwe haarlijnen. In de zaak hebben wij daarvoor instructie-avonden en aan de hand van videobeelden worden de nieuwe modelijnen getoond. Wij hebben op elk kap- sel een passend antwoord", pronkt Wigmore. Met twee zaken en zestien mede werkers komt Tom Wigmore zelf nauwelijks nog aan kappen toe. Hij moet zich bezighouden met de totale planning, het ontvangen van vertegenwoordigers, weke lijkse gesprekken met boekhouder en accountant en nog meer van die zaken die noodzakelijk zijn voor het efficiënt runnen van een bedrijf. "Ik kom eigenlijk niet meer aan knippen of permaenten toe en dat vindt ik wel eens jam mer. Tenslotte ben ik toch kap per", stelt hij wat mistroostig vast. En het ziet er niet naar uit dat daarin verbetering komt want Wigmore heeft al vergevorderde plannen om ook in Vlissingen en Goes een kapperszaak te openen. Voor zijn zaken in Middelburg heeft de ondernemende kapper inmiddels bedrijfsleiders aanges teld. In de Korte Geere zijn dat Marion Overgoor en Henk Geel hoed en Gé Verhoeff leidt de sa lon in de Sint-Janstraat. Wigmore wil met zijn tijd mee gaan. Enige maanden geleden plaatste hij een computer in De Geere. Hierin moesten alle gege vens over de kapsels van de klan ten worden opgeslagen. Althans dat was de bedoeling. Maar de verwerking van de gegevens nam zoveel tijd in beslag, dat de wachttijden groter werden. "We hebben toen het ding er met een vaart weer uitgesmeten en zijn weer op de oude vertrouwde ma nier - met kaarten - verder ge gaan". Toch heeft 'De Kapper' weieens lange wachttijden. Wig more werkt niet op afspraak. Dat houdt in dat er op de 'spitsuren' wel eens even geduld moet wor den geoefend. Toch kan de klant eraan meewerken dat de wacht tijden tot een minimum worden beperkt. ^yjgmore; »»s Morgens om half negen en op het eind van de middag is het nooit druk. Als de klanten wat gespreider bin nenkomen worden de wachttijden vanzelf tot' een minimum be perkt". Overigens schijnen velen de wachttijden nauwelijks te de ren en preferen zij het wachten boven de afspraakmethode. "Er zijn dames die als ze in de spiegel kijken direct naar de kapper wil len en dat is bij ons nu mogelijk", zegt Wigmore. 'De Kapper' heeft in het bedrijf ook mensen die zich specialiseren op een bepaald vakgebied, zoals verven, knippen en permanenten. Zij volgen hiervoor speciale cur sussen. En onderling wordt de kennis dan weer uitgewisseld en dat wordt door allen als een gun stige ontwikkeling gezien. Zowel door de klant als door de vak mensen zelf. "Vakwerk leveren in een sfeervolle entourage en tegen een redelijke prijs is het geheim van 'De Kapper' en daarnaast ge ven wij onze medewerkers de kans zich volledig zelfstandig te ont plooien en daardoor zijn beide partijen tevreden", stelt kapper Wigmore tot besluit vast. Tom Wigmore (Foto John Siwabessy) Voordelig win- kelen begint bij KLAVERTROEF. Honderden scherp geprijsde kwaliteitsmonturen voor: 45- 75,- 95,- 125,-.Naast een riant prijsvoordeèl krijgt u: ziekenfondsleverancier 014 Rinck houdt de prijzen ekstra scherp in het oog. De buurtvereniging Van Duyven- voorde houdt in Oost-Souburg in samenwerking met de atletiekve reniging Marathon in Vlissingen prestatielopen op vrijdag 17 au gustus. Gelopen kan worden over de afstanden 2,5 - vijf en tien ki lometer. Aanvang 20 uur. Start en inschrijven bij De Schuur aan de Middelburgsestraat 113. Gelopen wordt over de buitenwegen van Oost-Souburg. Vanaf 20 augustus kunnen oude ren weer ongestoord zwemmen in het bad Poelendaele te Middel burg. Vanaf 15 uur 's maandags gaan de ouderen weer in drie groepen te water. Er is een groep die nog nooit in het (zwem)water is geweest, er kan zwemmen wor den geleerd en de derde groep kan worden betiteld als dé zwemmers. Voor de meest onervaren groep is op de dinsdagmiddag tussen half vier en vier uur nogmaals het zwembad geopend. De raadsleden van Westkapelle buigen zich donderdag 30 augus tus weer over een aantal belang rijke gemeentezaken tijdens de raadsvergadering in het gemeen tehuis. Er komt onder meer een groot aantal wijzigingen op be grotingen aan de orde. Ook wordt een verordening inzake geluids meting besproken. De vergade ring begint om acht uur donder dagavond. Ter afsluiting van het seizoen, zo meldt het persbericht, wordt er op zondag 19 augustus in de Schouwburg te Middelburg een mineralen- en fosielenbeurs ge houden. Dit ten behoeve van ho- byisten en verzamelaars. De beurs kan voorts een bron zijn van in spiratie om met deze kleinoden aan de slag te gaan. Er wordt na melijk behalve verkopingen ook aan -wie dat wil- raad gegeven. In de foyer van de Schouwburg staan ongeveer 45 standhouders. Deze beurs is geopend tussen 10 en 17 uur. Op de Boulevard Banckert in Vlissingen houdt de Duitse Her ders Vereniging op zaterdag 18 augustus tussen 14.30 en 15.30 uur een demonstratie. Getoond wordt he*, opstellen, dat wordt gevolgd door een gehoorzaamheidsoefe ning. Ook het onderdeel pakwerk en verdediging komt aan de orde en is een van de meest spectacu laire onderdelen van de demon stratie. Het buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissin gen heeft gebrek aan vrijwilligers. Vooral bij de kinderactiviteiten kunnen de medewerkers nog wat hulp gebruiken. Ook voor het (op)nieuw opzetten van activitei ten voor volwassenen heeft men in het buurthuis hard hulp nodig. Voor informatie 01184-65453. De toerclub Vlissingen houdt op zondag 19 augustus een toertocht over 90 kilometer. Deelnemers aan deze tocht dienen vóór negen uur 's morgens in te schrijven bij de Kanovijver aan de Burge meester van Woelderenlaan te Vlissingen. Voorrijders trekken de stoet en hebben beloofd niet snel ler te zullen rijden dan 25 km/uur. Kruisingen en allerlei andere in valswegen zullen door leden van tc Vlissingen worden afgezet. Achter de groep rijdt een volgwa- gen. Wielrijders met pech kunnen zo worden geholpen. Wie de tocht uitrijdt ontvangt een fraaie herin nering. De Zeeuwse bevolking is in 1983 met 651 inwoners toegenomen. De mannelijke bevolking steeg met 233 en er kwamen 418 vrou wen in Zeeland bij. In totaal zijn er 941 zielen meer geboren dan er mensen zijn overleden. Er ver trokken evenwel 290 mensen meer naar elders, dan zich in de provincie vestigden. De provincie heeft deze cijfers onlangs bekend gemaakt. De Nederlandse electriciteitsta- rieven lopen aardig in de pas met die van het buitenland. Ook voor de zogenaamde standaard-klein verbruikers is het Nederlandse tarief gunstig en de grootverbrui kers mogen ook al niet mopperen. Van de ons omringende landen is alleen Frankrijk prijsgunstiger voor grootverbruikers. België, Duitsland en Engeland zijn duur der. Dit meldt 'interformatie', het bulletin van de vereniging van Exploitanten van Electriciteitsbe- drijven in Nederland. Tegelijkertijd met de herbestra ting van enkele straten in de wijk Nieuw Middelburg worden er maatregelen genomen om de maximum snelheid voor motor voertuigen op 30 km per uur in te stellen. De straten waar dit van toepassing zal worden zijn: Ko ningin Emmastraat, Koningin Wilhelminastraat, Prins Hendrik straat en een gedeelte van de Ko ningin Julianastraat. Tijdens de werkzaamheden zijn deze straten afgesloten voor het verkeer. De afdeling Middelburg van De mocraten '66 vergadert op dins dag 21 augustus in De Blauwe Haan aan de Markt in Middel burg. Na het huishoudelijk ge deelte spreekt Pauline Tets over basisinkomen. Zij was nauw be trokken bij de totstandkoming van de nota Basisinkomen van D'66 en is bestuurslid van PEAC. Deze bijeenkomst begint om half acht dinsdagavond. Een keur van sterke damesvoet balploegen van buiten de provin cie neemt het op zaterdag 18 au gustus op tegen de sterkste Zeeuwse elftallen. Dat gebeurt tijdens de Damesvoetbaldag in Goes. De organisatie, de Goese Dames Voetbal Vereniging (GDVV), voorspelt dat het er op de velden sportpark De Schenge spannend aan toe zal gaan. Deel nemende ploegen zijn: Kloetinge, Jong Ambon, De Zeeuwen, JVC Den Helder, NOAD (Tilburg) Kozakken Girls (Werkendam), Oranje Wit (Dordrecht), Oss en Veleritas (Den Haag). Naast dit veldvoetbalevenement vindt er in Sportcentrum Schelde Internatio nal vanaf 11 uur een zaalvoetbal toernooi plaats. Gespeeld wordt om de Mikro Electro Wisseltrofee. Aan dit evenement neemt even eens een groot aantal ploegen deel uit de provincie en sterke zaal- voetploegen van buiten dé pro vincie. Beide evenementen belo ven, aldus de organisatie een top- damesvoetbaldag te worden. In samenwerking met Diwas Sport houdt de ren- en toerclub Theo Middelkamp op zondag 19 augustus enkele vrije toertochten. Gestart wordt aan de Van Duy- venvoorde sportzaal aan de Don- gestraat in Oost-Souburg. De lief hebbers van toertochten kunnen kiezen uit vier afstanden: dertig, zeventig, honderddertig en twee honderd kilometer. Deelnemers aan de langste afstand kunnen vertrekken tussen acht en negen uur, voor de één na langate af stand tussen acht en tien uur, voor de zeventig kilometer tussen ne gen en elf uur en voor de kortste afstand heeft men de ruimste marge, namelijk tussen negen en twee uur. Deze kortste afstand is speciaal voor gezinnen uitgezet of oudere personen die graag geor ganiseerd willen fietsen. Het in schrijfgeld bedraagt vijf gulden. "Omdat onze piepkleine Lutherse gemeente nog veel geld nodig heeft, met name voor de restaura tie van het historische Duyscho- torgel". Zo argumenteert het se cretariaat van de Evangelisch Lutherse Gemeente in Middel burg de aankondiging van een verkoop van allerlei spullen op donderdag 16 augustus van 10 tot 17 uur in de hal van de kerk aan de Zuidsingel. Het kerkgebouw is de afgelopen driejaar aan de bui tenkant geheel gerestaureerd. Het interieur is gedeeltelijk gereed (het plafond). Nu is het houtwerk aan de beurt om behandeld te worden en moeten nog enkele werkzaamheden worden verricht aan het unieke Duyschotorgel. De sectie LO/Sport van het dis trict Koninklijke Marechaussee Zeeland houdt donderdag 30 au gustus 'De Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen', een toer tocht over een afstand van 140 ki lometer door oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. De toertocht, die al weer voor de negende keer wordt verreden, wordt in gesloten for matie met voorrijders afgelegd met een snelheid van ongeveer 25 kilometer per uur. Naast perso neel van de Koninklijke Mare chaussee zal ook worden deelge nomen door ambtenaren van rijks- en gemeentepolitie, land, zee- en luchtmacht en Belgische collega's van deze dienstvakken. De deelnemers worden om 10.00 uur 'weggeschoten' door de com mandant van het distrikt KMAR Zeeland, de kapitein D.A.J. Roxs, vanaf de sporthal 'Oude Vaart' in Temeuzen. Belangstellenden van genoemde instanties kunnen zich nog tot 23 augustus 1984 aanmel den bij de toerleiding, p.a. Jan Poortvliet, Emmastraat 2, 4381 BE, Vlissingen, tel. 01184-15151, toestel 35. De gemeenteraad van Veere ver gadert woensdag 22 augustus in de raadszaal van het stadhuis vanaf 19.30 uur. Er wordt onder meer gesproken over de aanschaf van een prikbord voor de christe lijke basisschool in Vrouwenpol der, wijziging van de watertoeris tenbelasting, verbetering van de woonomgeving Serooskerke en de uitbreiding van het aantal dagen waarop de schijnwerpers het fraaie stadhuis verlichten. De rijkspolitie groep Veere, met het hoofdbureau in Serooskerke, heeft sinds kort de beschikking over een rayonbureau in Veere. Het kantoortje is gevestigd in een van de lokalen van de voormalige lagere school aan de Kerkstraat. Het bureau wordt in wisseldien sten bemand door vier politie mensen. Het staat onder leiding van rayoncommandant opper wachtmeester K. Eikelenboom. Vooralsnog is het rayonbureau geopend op dinsdag- en donder dagmiddag van 16 tot 18 uur. Te lefonisch is het te bereiken onder nummer 01181-900. In de openbare bibliotheek aan de Spuistraat in Vlissingen is tot en met 22 augustus een tentoonstel ling te bezichtigen over de ge schiedenis van het vliegeren. Boe ken uit de collectie van de 'bieb' over het zelf vervaardigen van vliegers worden getoond, maar ook uitgeleend. De organisatie van deze tentoonstelling is een samenwerkingsverband tussen de bibliotheek en de Culturele Raad Vlissingen. De tentoonstelling is te bezichtigen op maandag van 13.30 tot 20 uur, van dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 20 uur en op zaterdag van 10 tot 12.30 uur. Voor de 25ste keer wordt in Mid delburg het stadhuistoernooi ges peeld. Dit jubileumvoetbalpro- gramma ziet er als volgt uit: 13 uur Middelburg-Xerxes en Arne- muiden-Limburgia, 14.30 uur verliezersronde, 15.45 uur finale. De wedstrijden worden gespeeld op het sportcomplex aan de Na- dorstweg. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats in het club huis van het organiserende MV AV Middelburg. De braderiecommissie in Vlissin gen betreurt het dat er zo weinig verenigingen gebruik maken van de braderie. "Het is toch een prachtige gelegenheid om duide lijk te maken wat de vereniging heeft te bieden", aldus de heren commissieleden, die jaarlijks en thousiast proberen van de brui sende markt 'iets bijzonders te maken'. De braderie is dit jaar van 23 tot en met 25 augustus. Fiom Zeeland begint op donder dag 20 september 's middags een groep voor alleenstaande ouders. Trefpunt is de behuizing van Fiom aan de Varkensmarkt in Middelburg. Vaders of moeders die het opvoeden in hun eentje moeten opknappen en daarbij soms voor problemen komen, zijn welkom tijdens die bijeenkom sten. Ook mensen die hun kinde ren niet dagelijks maar regelmatig over de vloer hebben kunnen te recht in deze groep, die (voorlo pig) tien keer bij elkaar komt. Donderdag 20 september om 14 uur is de eerste kennismakingsbi jeenkomst. Voor alleenstaande ouders die al wat langer de boontjes in hun eentje moeten doppen is er op 12 september een bijeenkomst in de behuizing van Fiom aan de Varkensmarkt. Tij dens deze bijeenkomst -aanvang 20 uur- kunnen de alleenstaande opvoeders (mannen en vrouwen) met elkaar van gedachte wisselen en ervaringen uitwisselen. Zowel in Middelburg als in Goes strijkt het populaire Avro's Top Pop neer met haar eigen kara vaan. Op vrijdag 24 augustus is Top Pop in Middelburg in de nieuwe zaal aan de Kanaalstraat vanaf acht uur en om dezelfde tijd, maar dan in Goes aan het Jacob Valckeplein op vrijdag 31 augustus. Wie dit jaar kennis wil vergaren kan op velerlei terrein terecht bij de Zeeuwse Volksuniversiteit. De ZVU heeft in haar pakket taal cursussen, algemene cursussen, lezingen, films en excursies. In een programmaboekje van deze orga nisatie staat alles overzichtelijk ver rreld. Dit boekje is af te halen (of te bestellen) bij de ZVU, Dam 22 in Middelburg, 01180-34800. Het kantoor is open van maandag tot en met donderdag van negen tot half vier en op vrijdag van ne gen tot half één. De plantsoenendienst in de ge meente Middelburg rukt op woensdag- en donderdagavond (22 en 23 augustus) weer uit met groot materiaal om de spreeuwen te verjagen. Op het Molenwater wordt die avonden tussen half negen en negen uur flink geknald. De spreeuwen worden dan ner veus en zoeken voor de nacht een rustigere slaapplaats. De omwo nenden hebben dan vervolgens minder last van de stinkende uit werpselen en het nachtelijke gek wetter van de vogels. De plant soenendienst laat de knal van een alarmpistool horen en de alarm kreet van een spreeuw. In samenwerking met de school voor gestalt en psychosynthese is in Zeeland het maatschap De Dubbele Delta opgericht. Het doel van het maatschap is mensen met psychische problemen -en daaruit voortvloeiend lichame lijke ongemakken- gedurende langere of kortere tijd te begelei den. Het eerste project zal om streeks september van de grond komen. De Stichting Oude Zeeuwse Ker ken houdt op zaterdag 22 septem ber weer een excursie. Deze keer gaat het gezelschap per bus naar de kerk in Beveren, waarna een rondleiding plaatsvindt in de ba siliek van Hulst. Vertrokken wordt om 7.45 bij de Loskade in Middelburg. Voor informatie 01180-15353. Een goed gesprek. Dat is het stre ven van een groep mensen, dié alleenstaanden elke woensdag avond bijeen wil brengen om her nieuwd vrienden te maken. 'Vrienden die je had bij vorige re laties vallen langzaam maar zeker af', ondervond deze groep. En: "Een nieuw leven betekent ook nieuwe vrienden". De alleen staanden ontmoeten elkaar vanaf september elke woensdagavond in de koffieshop De Kleine Hout tuinen aan de Korte Noordstraat in Middelburg. In het Delta College aan de Mer- wedestraat in Middelburg is op vrijdag 31 augustus en op zaterdag 1 september een expositie waar kalligrafie (handschrift onder de aandacht wordt gebracht. Cursus leider Ernst de Vries toont er werk van zijn cursisten (er is een groei ende belangstelling), cursisten verzorgen ee, demonstratie, er is een videopresentatie over kalli grafie en De Vries zelf toont werk. De expositie is op vrijdagavond geopend tussen 19 en 21 uur en op zaterdag van 10 tot 17 uur. Dinsdag 21 augustus vergadert de raad van Mariakerke vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. Bespro ken wordt of de gemeente deel neemt aan de provinciale geluids- meetdienst en het vaststellen van de verordening geluidsmeet- dienst. Ook talrijke voorstellen aangaande het onderwijs komen aan de orde en of de gemeente Mariekerke Miniatuur Walcheren subsidieert is eveneens een vraag waarover het gemeentebestuur van Mariekerke een uitspraak zal doen.

de Vlissinger | 1984 | | pagina 7