Sporthuis Jan Jongepier in zeven weken totaal anders EVO voorlichtingsdag in vismijnbedrijf te Vlissingen IIit c? Het lekeeHert Koffieshop De Kleine Houttuinen in Korte Noordstraat geopend 'Horeca-exploitanten gematigd en tevreden' Kroon Super veranderde huisstijl Woensdag 30 mei 1984 DE FAAM - DE VLISSINGER J. Roozen nieuwe beheerder AMRO SAMENWERKING VOOR NACHTKROEG V rijwilligers Kinderpostzegels Voetbal de Schelde Toertochten Fietsvierdaagse Borstkankerpatiënten Slotavonden de Hayman Koffiecontactochtend. Heart-touch Reggea-avond Oversteekplaatsen Volleybal Bingo EHBO Westkapelle Overlast eenden Euroverkiezingen Ouderen Weduwen/weduwnaars Ien van de Heuvel Jan Ter Laak Puzzelrit Stille kring Betaal niet mee Franse avond succes Dauwtrappen Natuur ook in de stad. Avondvierdaagse Minister Landing Engelsen Tweedehands boeken Kamerverhuur Expositie Zendingsmarkt Vier-in-één-dag Schaapsscheerfeest De vaste klanten van Sporthuis Jan Jongepier hebben de gedaan teverwisseling langzaam tot stand zien komen. In zeven weken tijd is het gehele interieur veranderd, de grote etalages zijn bij de verkoop ruimte gekomen en ook de gevel heeft een opknapbeurt gehad. Het pand waarin Jan Jongepier vijftig jaar geleden begon - aanvankelijk als rijwielhandel- is weer geheel 'bijdetijd'. De nu 63-jarige Jan Jongepier heeft inmiddels zijn zoon -ook Jan- in de zaak gehaald. Sinds twee jaar doen ze samen alle zaken, daarbij geassisteerd door moeder Jongepier. Zoon Jan heeft de gehele verbouwing voor zijn re kening genomen. Het gehele sportgebeuren is nu in groepen geplaatst en overzichte lijk en efficiënt ingedeeld. In die zeven weken van verbouwing is de zaak geen dag dicht geweest. "De klanten hebben daar ongetwijfeld ongemak van gehad, maar we hebben nooit een wanklank ge hoord. We stellen dat begrip van de klanten bijzonder op prijs", stelt de 'oude' Jan vast, die in middels de leeftijd heeft bereikt om in de VUT te gaan. "Maar ik ben voorlopig nog niet van plan om me terug te trekken. Het contact met mijn klanten kan ik nog niet missen". Jongepier begon in 1958 sportar tikelen te verkopen als 'bijpro- dukt' in zijn rijwielzaak. Geleide lijk aan kregen de sportartikelen de overhand en de fietsenhandel werd langzamerhand afgebouwd. Sinds vorig jaar zijn er uitsluitend sportartikelen te koop. Maar nu heeft Sporthuis Jan Jongepier dan ook alles wat maar met sport te maken heeft in het verkooppro gramma opgenomen. Ruim uit gestald in een vernieuwde winkel. Oude Jan en jonge Jan Jongepier (foto John Siwabessy). Kroon Super heeft onlangs de zaak aan de Euromarkt 4 in Mid delburg aangepast aan de wensen van de klanten. Onder het motto: 'Prijzen naar je zin, service naar je hart' probeert deze wijksuper- markt het winkelen voor de con sument nog aantrekkelijker te maken. "Vooral door het verlagen van onze prijzen proberen wij ons af te zetten tegen de concurrentie van de grootwinkel-bedrijven", zegt bedrijfsleider Mix. Maar ook de service wordt bij de Kroon Super niet verwaarloosd. "Onze klanten kunnen rekenen op een optimale service", verzekert de bedrijfs leider, die in korte tijd het gehele interieur van de winkel heeft ver anderd. Alles is nu beter gerang schikt en de opstelling van de ar tikelen is efficiënter geworden. Of» vrijdag 8 juni houdt de EVO, Algemene, Verl aders- en Eigen Vervoer Organisatie, een voor lichtingsdag voor inkopers en exporteurs in het Gemeentelijk Vismijnbedrijf te Vlissingen. Vanaf 's morgens tien tot 's middags drie uur kunnen Zeeuwse ondernemers daar terecht voor praktische vervoerzaken. Een klein team van ver- voerdeskundigen regelt ter plaatse alle wettelijke dokumenten voor het eigen vervoer. Ook kan worden nagegaan of het bedrijf in aan merking komt voor ontheffing v5n bijvoorbeeld het Rijtijdenbesluit (tachograaf). Verder kan de ondernemer er terecht voor adviezen over de aan schaf van dc bedrijfsauto en de daarmee ver bandhoudende exploitatiekosten. Een ander ak- tuecl onderwerp is de opleiding voor het chauf- feursvakdiploma CCV-B. Een vakbekwaamheids bewijs dat wettelijk verplicht is voor iedere chauf feur die geboren is na 30 juni 1955 en gaat rijden met een vrachtauto vanaf 7500 kilogram totaal toegestaan gewicht. Enkele weken geleden is aan de Korte Noordstraat 39 in Middel burg de koffieshop 'De Kleine Houttuinen' geopend. Het pand, dat in 1649 werd gebouwd, heeft enige tijd leeggestaan; daarvoor was er een bloemenzaak in geves tigd. Nu hebben mevrouw B. Kok en haar beide dochters, de 21- jarige Gerda en de drie jaar jonge re Carla, er in korte tijd een sfeer- Foto John Siwabessy. volle ruimte van gemaakt waar niet alleen koffie en thee wordt geserveerd, maar er zijn ook be legde broodjes, snacks, salades, soepen en dagschotels te verkrij gen. De nieuwe koffieshop biedt met inbegrip van de krukken aan de bar aan meer dan vijftig bezoe kers een zitplaats. Het heeft zo'n twee maanden gekost om het inte rieur in te richten zoals de dames dat voor ogen hadden. Tijdens een drukbezochte openingsreceptie waren niet alleen vrienden en re laties uitgenodigd, maar ook de buurtbewoners maakten veelvul dig gebruik van de invitaties. 'De Kleine Houttuinen' is iedere dag, behalve 's maandags, geopend van acht uur 's morgens tot acht uur 's avonds. De heer J.C.A.R. Roozen is met ingang van 1 juni 1984 benoemd tot beheerder van het AMRO kantoor Dauwendaele, Vrijland straat. De heer Roozen (25) trad in 1977 in dienst van de AMRO bank. Binnen het bankconcern bekleed de hij diverse functies. Tot voor kort was hij werkzaam bij kantoor Oostburg. De heer Roozen hoopt zich bin nenkort met zijn gezin in Middel burg te vestigen. In Middelburg is ruimte voor nog een nachtkroeg. Mensen die zich in het nachtelijk uitgaansleven willen storten kunnen in Middel burg kiezen uit slechts twee uit spanningen. Een zaak als het Pak huis waar eertijds in een nachte lijke ambiance met zachte achter grondmuziek het leven van alledag anders kon worden belicht' mist Middelburg bijvoorbeeld. Tot deze uitspraken komen Kees Rijn (34), eigenaar van Seventy Seven, Carambole en Meccano (overigens gesloten als café), Cees Petiet (30) uitbater van Bar Ame- ricain en The Cavern en Irving Comijs (29) bedrijfsleider Van het splinternieuwe Xenon, alias Fik en 't Sinken Toogje. Met de ope ning van Xenon is er voor Mid delburg nog wat gered, zo vindt het drietal. "Het is namelijk een gezamenlijk belang van alle hore- ca-exploitanten als er na het avondleven ook nog nachtleven mogelijk is in Middelburg Onwil Overigens werd al eerder gecon stateerd dat Middelburg een der armste provinciehoofdsteden is als het gaat om nachtelijke kroe gen. Horeca-exploitanten stuitten echter - aldus Petiet. Rijn en Ir ving - tot op heden steeds op de onwil van het gemeentebestuur om een derde nachtcafé mogelijk te maken. "Maar het is ook een beetje onze eigen schuld", consta teren ze even later. "Er zijn maar weinig horeca-onderncmers te porren om vergaderingen te be zoeken. Meestal zit je met z'n twaalven (Er zijn er om en nabij de zeventig, red.) En dan kun je geen vuist maken. Men is schijn baar gematigd en tevreden". Kennelijk is er echter altijd wel wat te knokken in de horecawe- reld. De zaak Meccano waar en kele omwonenden hun gelijk kre gen bij de Raad van State, zodat deze 'disco' voorlopig niet open mag, ligt nog vers in het geheugen. Ook het gesjoemel met de nacht vergunning door de eigenaren van het Podium is algemeen bekend. Daarmee was trouwens het lot bezegeld van de derde vergunning voor nachtelijke uren, zij het dat gewerkt werd op basis van een sociëteit met leden die toegang kregen. Volgens de drie uitbaters moet er een einde komen aan deze toestanden en moeten de collega's - "We hebben allemaal een geza menlijk belang" - de koppen bij elkaar steken. Uitgaansdriehoek "Te denken valt aan een vergaan de samenwerking", overweegt Kees Rijn. "Mogelijkerwijs van horeca-exploitanten uit de uit- gaandriehoek Markt-VJasmarkt en omstreken", vult Cees Petiet aan. "Binnenkort praat een aantal met elkaar". Volgens Irving Comijs is er met de opening van Xenon al een flinke stap in de goede richting gezet. "Dc zaak is open voor iedereen. Als de fatsoensnormen maar niet worden overschreven, zoals in elk café gelden. We hebben er geen enkele behoefte aan om mensen met andere achtergronden te wei geren omdat ze hoegenaamd an ders zouden zijn". Niettemin ging de opening van Xenon ook al niet van een leien dakje. Aanvankelijk waren Petiet en Comijs concurrenten. Beiden ijverden afzonderlijk om in het bezit te komen van deze tweede Middelburgse nachtkroeg met dat rijke verleden. Kees Rijn kreeg echter het verzoek van de Heinc- ken-brouwerij om te bemiddelen. Het lukte hem. Comijs weer: "Het bleek dat zowel Cees als ik de zelfde belangen hadden. Ik wilde aan het werk en Cees zag het be lang van een nachtcafé in deze omgeving. Uiteindelijk zijn we op één spoor gekomen, waarin ook Kees Rijn participeert. Van links naar rechts: Kees Rijn. Cees Petiet en Irving Comijs. Samen op één spoor. 'Het opkomen voor de be.iangen van jeugd en jongeren in het al gemeen en van bepaalde groepen in het bijzonder en het ondersteu nen van activiteiten en initiatie ven gericht op het verbeteren van de maatschappelijke positie van deze jongeren". Dit is de doelstel ling van de Zeeuwse Jeugdraad, die vrijwilligers - jonger dan 30 jaar - zoekt voor de vacatures in de raad. Inlichtingen en opgave bij secretaris van de Zeeuwse Jeugdraad: 01180-33024. De kinderpostzegclactie '83 heeft ruim veertien miljoen gulden op gebracht. Dit resultaat is - on danks de poststaking die de actie trof - bereikt dankzij dc inzet van de schoolkinderen en de plaatse lijke comité's. Woensdag 3 okto ber begint de kindcrpostzegelactie '84. Op die dag gaan de kinderen weer hngs de huizen. De eerste dag van uitgifte is woensdag 14 november '84. Met de opbrengst worden kinderen geholpen die op welke wijze dan ook in de knel dreigen te komen. Maar liefst 24 afdelingen van de Koninklijke Maatschappij de Schelde in Vlissingen nemen za terdag 16 juni deel aan het grote voetbaltoernooi dat dit bedrijf die dag houdt op de velden aan de Baskenburgseweg en de Irislaan in Vlissingen. De wedstrijden begin nen om 8.30 uur: de finale om 16.15 uur. Donderdag 31 mei (Hemelvaarts dag) houdt de Zeeuwse ren- en tourclub "Theo Middelkamp' de Koper Galjoen-toertochten. Deze vrije toertochten gaan over 30, 60 of 120 kilometer, met start en fi nish in taveerne 'Het Koper Gal joen' aan het Damplein in Mid delburg. De routes brengen de deelnemers langs de mooiste plek jes op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland. De kortste afstand - de 30 km - is bedoeld voor de toeristische fietser en zijn gezin. Voor de grotere afstanden komen de meer geroutineerde trimfietsers in actie. De deelnemers aan de 120 km tocht vertrekken tussen negen en tien uur, voor de 60 km-tocht kan tussen negen en twaalf uur worden gestart en de recreatiefietsers kunnen tussen negen uur 'r mor gens en twee uur in de middag aan de tocht beginnen. Voor de deel nemers is een herinnering be schikbaar. De toerafdeling van de Zeeuwse ren- en tourclub Theo Middel kamp' houdt vanaf maandag 4 juni voor de elfde keer een fietsa- vondvierdaagse in Middelburg. Vier aaneengesloten avonden kan tussen zes en zeven uur worden ingeschreven en gestart bij rij wielhandel Piet Voskamp aan de Breeweg in Middelburg. Het eindpunt is in de kantine van sportpark Voorborch eveneens aan de Breeweg. Op de laatste avond wordt onder de deelnemers een fiets verloot. Iedere avond wordt een servicewagen op de routes ingezet. Er kan worden ge kozen uit de afstanden van 25 en 50 kilometer De nazorggroep voor borstampu- tatiepatiënten houdt dinsdag 5 ju ni een bijeenkomst in het gezond heidscentrum Dauwendaele aan de Roozenburglaan in Middel burg. Vrouwen met een borstam- putatie of met een borstsparende behandeling kunnen vanaf tien uur 's morgens terecht. De groepen van kinderen van 4 tot 12 jaar, die het afgelopen seizoen voor de activiteiten van De Hay man bijeen kwamen in het ont moetingscentrum in Dauwendae le, sluiten het seizoen donderdag 14 juni af. Alle ouders, andere fa milieleden, vriendjes en vriendin netjes mogen die slotavond. die om 19.00 uur begint in het ont moetingscentrum, bijwonen. De kleuterinstuif (4-6 jaar) laat werk stukken zien, kinderen van 6-9 en 9-12 jaar gaan volksdansen en de dinsdagavondclub 11-14 jaar voert een televisie-act op. De 6-9 jarigen van de maandagmiddag club beelden een indianendorp uit en de toneel/creatief-spelgroep zet een toneelstuk op de planken. Daags ervoor, woensdag 13juni wordt dezelfde afsluitende avond vanaf 18.30 uur gehouden in het wijkgebouw Zuiderbaken aan dc M. de la Palmastraat in Middel burg. Dan sluiten de groepen die hebben gewerkt in het Zuiderba ken het seizoen af. Tineke Romney praat woensdag 6 juni over haar ervaringen als vrij willigster in een ontwikkelings land. Dat gebeurt tijdens de kof fiecontactochtend van 'Kom uitje Huis', die woensdag 6 juni vanaf 9.30 uur wordt gehouden in het wijkgebouw Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat in Middel burg. Van 1 tot en met 3 juni heeft het Surati Rajneesh Meditatie Cen trum aan de Brakstraat in Mid delburg een workshop 'heart touch op het programma staan.' Totale acceptatie van jezelf staat erin centraal. Opgave en inlich tingen: 01180-38198. Buurthuis de Paraplu in Vlissin gen wijdt elke vrijdagavond aan een bepaalde muzieksoort. Vrij dag I juni wordt voornamelijk reggae ten gehore gebracht. De reggea-avond begint om 20.00 uur. De Paraplu is gelegen aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlis singen. De werkgroep Veilige Oversteek plaatsen (VOP) in Vlissingen ver gadert woensdag 30 mei in hel noodlokaal van de Houtuyn. De verschillende contactpersonen van de Franciscusschool, De Houtuyn. de Stellepit en van twee wijkcomité's brengen verslag uit. Dc vergadering begint om 20.00 Wijkbewoners kunnen zich aan melden voor de wekelijkse vol leybalavonden van de volleybal club van buurthuis de Paraplu aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. Opgave is mogelijk aan de sportzaal van de Paau- wenburgschool (woensdag van 21.00 tot 23.00 uur) en bij De Pa raplu (01184-65453). Ouderen kunnen dinsdag 5 juni bingo spelen in het dienstencen trum Bachten Reede. De bijeen komst begint om 19.30 en is geor ganiseerd door de Stichting Wel zijn voor Ouderen. Bij voldoende belangstelling wil de afdeling Westkapelle het ko mende seizoen een EHBO-cursus organiseren. Opgave via 01185-1917, 01185-1343 of 01185-1417. Het wijkcomité Paauwenburg in Vlissingen roept de wijkbewoners op om de eenden zo weinig mo gelijk te voeren. Ook wijst het co mité erop. dat het 'leegkiepen van pannetjes met etensresten' ratten aantrekt. Zoals gemeld probeert ook de gemeente Vlissingen door het schudden van de eieren dc overlast van eenden in de water gang achter het wijkcentrum Open Hof in Paauwenburg tegen te gaan. De heer E. Broekhuis, burge meester van Cromstrijen. vertelt woensdag 6 juni iets over de Eu ropese verkiezingen, die op 14 ju ni worden gehouden. Dat doet hij tijdens de ledenvergadering van de afdeling Westkapelle van de Partij van de Arbeid, die om 20.00 uur begint in 'Noordzeegalm' in Westkapelle. Dan praten de leden ook over de gemeentebegroting '84. 'Voor de Stichting Welzijn voor Ouderen Vlissingen was 1983 een jaar waarin met veel kunst- en vliegwerk naar mogelijkheden moest worden gezocht om de ou deren zo min mogelijk de dupe te laten worden van de bezuinigin gen'. Dit staat in het onlangs ge presenteerde jaarverslag van de stichting. Daarin is ook te lezen, hoe moelijk het was om de dien- stencenra optimaal te' laten func tioneren. Het jaarverslag en de meerjarenplanning '84-'87 zijn in te zien bij het secretariaat. Bad huisstraat 104 in Vlissingen. De groep voor weduwen en we duwnaars. die elke dinsdag bijeen komt in -het FIOM-gebouw in Middelburg heeft voor de bijeen komst van dinsdag 5 juni een no taris uitgenodigd. Na diens inlei ding kunnen vragen worden ge steld. Iedere weduwe of weduw naar kan de bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, bijwonen. len van de Heuvel, tweede op de PvdA-lijst bij de komende Euro pese verkiezingen, spreekt maan dag 4 juni in de Prins van Oranje in Goes. De bijeenkomst, georga niseerd door het Gewest Zeeland van de PvdA. begint om 20.00 uur. Na de spreekbeurt en de daarop volgende discussie treedt de Goe- se zanger/cabaretier Peter Diele- man op. De secretaris van Pax Christi, Jan ter Laak, praat maandag 4 juni over 'Vrede en Gerechtigheid: Hoe nu Verder?'. Dit thema vormt het Pax Christi-antwoord op de brief van de Nederlandse bis schoppen over de kernbewape ning. Ter Laak doet tevens verslag van de gespreksronde 'Katholie ken en kernontwapening'. De bij eenkomst, die om 19.30 uur begint in De Hoeksteen (Roozenburg- laan-Vrijlandstraat) in Middel burg, is bedoeld voor iedereen die zich betrokken voelt bij het vraagstuk van de kruisvluchtwa- pens. Op hemelvaartsdag - donderdag 31 mei - staat een puzzelgezellig- heidsrit op het programma van de Middelburgse motor- en autoclub Schcldegouwen. Inschrijven is vanaf 13.00 mogelijk bij Hotel Walcheren in Koudekerke. waar tot 15.00 uur kan worden gestart. Ook minder ervaren rijders kun nen aan de tocht deelnemen. Als zwijgend protest tegen dc overbewapening in oost en west vindt zaterdag 2 juni weer een stille kring plaats op de hoek van de Koorkerkstraat en dc Lange Delft in Middelburg. De kring wordt gehouden van half twaalf tot twaalf uur. Iedereen kan eraan deelnemen. De Vredesactiegroep Walcheren gaat maandag 4 juni opnieuw een bedrag van 5,72 apart betalen in het kantoor van de PZEM in Middelburg. Dal gebeurt om 16.00 uur. Daarna trekt de groep naar het stadhuis in Middelburg, waar aan een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur een ver klaring wordt overhandigd. De datum van 4 juni is gekozen, om dat alle groepen in het land dan landelijk aandacht besteden aan deze vorm van protest tegen dc eventuele plaatsing van kruisra ketten in Woensdrecht. Als de ra kelten daar worden geplaatst, zal de groep de 5.72 gulden helmaal niet meer betalen. Tol een besluit is gevallen wordt het bedrag apart betaald. De 5,72 is een deel van de BTW op de energierekening. De BTW vloeit naar de algemene middelen van het rijk, die ervan de raketten plaatst. Daarom wil de groep de 5,72 bij een besluit tot plaatsing niet meer betalen. De Franse avond, die de 'Asso ciation de la Culture Franyaise en Zélande' onlangs gehouden heeft, trok veel belangstelling. In het Schuttershof in Middelburg kon den de bezoekers een indruk krij gen van het departement Nor mandie. Ze konden een diapre sentatie zien en enkele streekge- rechten proeven. Vroeg opstaan is vereist voor de genen die deel willen nemen aan de 'dauwtrapvogelexcursie' die morgen (donderdag, hemel vaartsdag) om 6 uur 's morgens begint bij het toegangshek van het park Toorenvliedt in Middelburg. De excursie die onder leiding staat van ervaren natuurgidsen. is een initiatief van de Werkgroep Na tuur Educatie Middelburg. Diezelfde werkgroep heeft een tentoonstelling ingericht in ge bouw De Schakel in Middelburg. Het thema van de expositie is 'Natuur, ook in de stad'. De ten toonstelling is op de volgende da gen toegankelijk: Vrijdag 1 juni. zaterdag 2 juni. donderdag 7 juni. vrijdag 8 juni, zaterdag 9 juni. donderdag 14 juni en vrijdag 15 juni. Openingstijden: donderdag en vrijdag 10.00-16.30 uur en 19.00-21.00 uur: zaterdag alleen van 10.00 lot 16.30 uur. Bij de tentoonstelling zijn ook de vol gende boekjes verkrijgbaar: Na- tuurfietspaden door Middelburg. Natuurpad Griffioen en Natuur pad Toorenvliedt. In De Schakel treedt zaterdag 2 juni de muziek groep Bries op met een uit ver schillende stijlen (pop, klassiek, barok) bestaand programma, dat geinspireerd is door de natuur. Aanvaijg 20.00 uur. Zondag 3 juni stelt de werkgroep een kraam op bij het toegangshek van Tooren vliedt om de door haar uitgezette natuurroute te begeleiden. Dat gebeurt vanaf 11.00 uur. Individuele wandelaars en groe pen kunnen van maandag 4 tot en met donderdag 7 juni deelnemen aan de Middelburgse avondvier daagse. De deelnemers kunnen kiezen uit trajecten van 5, 10 of 15 kilometer en dienen vier avonden aaneengesloten te wandelen. Het startbureau is gevestigd in het clubgebouw van de voetbalver eniging Middelburg aan de Na- dorstweg. Daar vertrekken de deelnemers de eerste drie avond en om half zeven. Alleen op de donderdagavond vertrekken de 15-kilometerlopers om 17.30 uur en de 10-kilometerlopers om 18.00 uur. Tijdens de laatste avond worden de wandelaars tra ditiegetrouw feestelijk ingehaald. Inlichtingen en opgave bij A. de Keuning. Rijnstraat 17 in Mid delburg: 01180-11524. Minister ir. G.J.M. Braks van landbouw en visserij opent op 21 juni het windsurfcentrum De Schotsman in Kamperland. Het is het eerste windsurfcentrum in Nederland en maakt deel uit van een gericht plankzeilbeleid. De opening van het centrum vormt tevens het begin van de Veerse Meer-dagen, die van 21 tot en met 24 juni worden gehouden. In die periode speelt zich op en rond het Veerse Meer een groot aantal cul turele. sportieve en recreatieve evenementen af. De heren R. Boeie en E. de Bokx hebben aan burgemeester drs. Th.J. Westerhout van Vlissingen hun boek aangeboden dat over 'dc Landing van de Engelsen in 1809' gaat. Het boek is het resultaat van hun afstudeerproject van hun stu die aan de Koninklijke Militaire Academie in Breda. Voor hun studie hebben ze onder meer ma teriaal gebruikt uit het gemeente archief van Vlissingen. In de hal van de kerk der Evan- gelisch-Lutherse Gemeente wor den zaterdag 2 juni van 10.00 tot 16.00 uur. tweedehands boeken verkocht. De opbrengst is' be stemd voor de restauratie van de binnenkant van het kerkgebouw. De woningbouwvereniging Basco in Vlissingen gaat een aantal lege maisonnettewoningen aan de J.M. Kemperstraat in Vlissingen opsplitsen in kamers. In twaalf woningen komen 36 kamerwo ningen. Per woning zijn er twee zit/slaapkamers en één woonka mer met aparte slaapkamer. De huurprijs varieert van 215 tot 250 gulden, inclusief energieverbruik. Inmiddels is een proefwoning ge reed. die kan worden bezichtigd. De sleutels kunnen worden afge haald bij de afdeling verhuur- en bewonerszaken van de Basco. Aanleiding voor de splitsing in kamers was de toenemenede vraag van degenen voor wie wooneenheden voor één- en tweepersoonswooneenheden toch te duur zijn en de toenemende leegstand van bepaalde panden. Voorlopig gaat het nog om een experiment. Als het aanslaat zul len in de toekomst wellicht meer woningen in kamers worden ge splitst. De cursisten die deelnamen aan de schildercursus onder leiding van Hans Notenboom exposeren hun werken in het pand Breestraat 27 in Middelburg. Van donderdag 31 mei tot en met zaterdag 2 juni is de tentoonstelling daar tussen 11.00 en 17.00 uur te zien. Cen traal staan het landschap enerzijds en mineralen, kristallen en steen soorten. aan de andere kant. De Zendingscommissie van de Gereformeerde Gemeente in Middelburg heeft zaterdag 2 juni uitgekozen voor de tweede Mid delburgse zendingsmarkt. Deze wordt tussen 9.00 en 16.00 uur gehouden op verschillende schoolpleinen in de Middelburgse Breewijk. Middelpunt van het evenement is een grote rommel markt met op bepaalde tijden een opbod verkoping. Verder worden zendingsfilms vertoond en kan worden deelgenomen aan een zendingsquiz. Voorts zijn er kraampjes met gebruikte boeken en kleding. Ook voor de kinderen vinden vele activiteiten plaats. De zendingsmarkt wordt gecomple teerd met demonstraties van ver schillende ambachten en met kraampjes met eten en drinken. Met een kaart die 2,50 gulden kost, kunnen bezoekers en eigen inwoners van Middelburg zater dag 2 juni een rondleiding door het stadhuis krijgen, de Lange Jan beklimmen, de Nieuwe Kerk be- gelegei koffie ken. Dit is een idee van de evene mentencommissie van de VVV in Middelburg: 'De Ceremonie meesters'. Het evenement is de 'Toeristische Vier-in-één-Dag' gedoopt De kaarten zijn vanaf 10.30 uur verkrijgbaar in het stadhuis. Het programma kan in willekeurige volgorde tussen 11.00 en 16.00 uur worden afgewerkt. Als extraatje speelt The Blue Jeans Big Band tussen 13.30 en 15.30 uur voor het stadhuis. wonderen en in een gelegenheid naar keuze een kop koffie drin- In verband met het tienjarig be staan van de kinderboerderij Klepperhoeve in Middelburg wordt het schaapsscheerfeest za terdag 2 juni grootser opgezet dan voorheen. Tot de vaste activiteiten behoren het scheren van schapen en het demonstreren van oude ambachten zoals vlasbewerken. het smeden van hoeven, het glas blazen. stoelen matten, weven en spinnen. Tevens verlenen ver schillende verenigingen in de wij ken in Middelburg-Zuid mede werking. Zo zorgt de wijkvereni- ging Zuid voor een kinderkermis en een volleybaldemonstratie, de wijkvereniging Dauwendaele voor een rommelmarkt en een majorettenshow, de Kazan de Wolfgroep voor ringrijden op de fiets en poffertjes en wafels bak ken en De Hayman voor een in formatiekraan!. een jeugdwijk- krant. een volksdans demonstratie jeugd toneel en een creatief spel.. Het festijn begint om 10 uur en duurt tot 16 uur.

de Vlissinger | 1984 | | pagina 7