informatiepagina van de gemeente vlissingen Informatiehoeken: gebruik ze! Klussendienst Vlissingen Sociale dienst vanaf 13 juni in nieuw gebouw I87000 U O li Stemmen in een stembureau naar keuze Zwemvierdaagse in Vlissings Sportfondsenbad I I Wat ligt ter inzage I Kunst te leen Sociale dienst op 6, 7 en 8 juni gesloten DE VLISSINGER Woensdag 30 mei 1984 redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-15100, toestel 333, 335 en 337. De gemeentelijke informatiehoeken, komt u er wel eens? 't Is best de moeite waard er eens een kijkje te nemen, wanneer U iets over de gemeente wilt weten. U hoeft dan niet meer helemaal naar het stadhuis, als u daar wat verder vandaan woont. De gemeente komt zogezegd naar u toe. Met infor matie op een breed terrein. Jaarmarkt Rollenspel leerlingen Scheldemond met "raads vergadering" Direct meenemen Commissies Hinderwet vergaderen Bouwaanvragen Herinrichting Clijverstraat in 1985/1986 Projectgroep Beschermd Stadsgezicht Dienst Welzijnsvoorzieningen Ophalen huisvuil 1 temmuz 1984 ten itibaren: YASAL KiRA ARTISLARI VE KiRA YARDIMI UYGULAMASINDAKi DEGi$iKUKLER? Per 1 juli 1984: WETTELIJKE HUURVERHOGING EN GEWIJZIGDE REGELS VOOR HUURSUBSIDIE. ar Even bijpraten met wethouder G.J.A.M. Adan Gemeentelijke diensten morgen gesloten Vismijn Scholenbouw I Collecte IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL De informatie hoek 'onder de trap' in het stadhuis, (foto Cor Schuil- werve). Zo zijn in iedere informatiehoek te vinden: - Vergaderstukken voor de gemeenteraad en de com missies van advies en bij stand. Die zitten in de kleine blauwe mapjes. - De gemeentebegroting met bijlagen (in de grijze ord ners); - Bestemmingsplannen of wij zigingen daarvan (in de groene ordners); - Het 'Gemeenteblad', waarin vele gemeentelijke verorde ningen zijn opgenomen. - De Algemene Politie Veror dening - Vergaderstukken van de bestuurscommissies als de Culturele Raad, Sportbelan- gen, Jeugd- en Recreatie- raad en Welzijnsvoorzienin gen'. - Een map met gegevens over alle vrouwenorganisaties in Vlissingen - Een map met uitgebreide informatie over instellingen op maatschappelijk terrein en gezondheidszorg. - En nog veel meer. Bij dit overzicht hoort wel een 'maar': al deze stukken liggen ter inzage. Dat betekent dat ze niet mogen worden meegeno men. U hoeft echter niet met le ge handen naar huis. Er liggen namelijk tientallen verschillen de folders. Die mag u meene men. D'r zijn folders van en over Vlissingen. Er liggen echter ook verschillende folders uit 'Den Haag' Zoals over 'Pas 65' of woningaankoop, huurprijzen, allerlei wetten. Nieuwe uitgaven worden trouwens steeds op deze pagina aangekondigd. Nog vragen? Neem dan contact op met het Stafbureau Voor lichting en inspraak in het stad huis, (tel. 15100, tst. 335). Al met al, schrobm niet, stap eens naar zo'n informatiehoek. Tafel en stoelen staan er voor u gereed. Ze zijn te vinden in: 1. Wijkcentrum 'Aldegonde', Westerzicht 386. Geopend op maandag van 11.00- tot 13.00 uur, dinsdag van 13.30- tot 17.30 uur en voorts tijdens activiteiten in het wijkcentrum. 2. Wijkcentrum 'Open Hof', Al exander Gogelweg 59. Geo pend op maandag tot en met vrijdag van 08.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. 3. Wijkcentrum 'Middenhof' Kanaalstraat 64, Oost-Sou burg. Geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 11.00 uur; tot en met donderdag, bovendien van 19.30- tot 21.00 uur. 4. Openbare bibliotheek Spui straat. Geopend 's maan dags van 13.30- tot 21.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 21.00 uur en 's za terdags van 10.00- tot 12.30 uur. 5. Het stadhuis, op werkdagen geopend van 08.00- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. De informatie hoek is te vinden 'onder de trap', in de hal. Mogelijk heeft u hem al 'in de bus' gehad: de oproepings- kaart voor de verkiezing van de leden van het Europees Parle ment. Die moet u donderdag de 14de juni meenemen ais u gaat stemmen. Nu kan het echter zijn dat u liever naar een ander stembureau gaat dan dat, dat bij u op de kaart staat vermeld. Bijvoorbeeld omdat u, als ge volg van een handicap, betref fend gebouw niet in kunt en u naar een bureau wilt dat wel voor u toegankelijk is. Van die stembureau's vindt u overigens hieronder een overzicht. Mocht u dus naar een ander stembureau willen, dan bestaat de mogelijkheid de oproe- pingskaart te laten omzetten in een verzoek om te stemmen in een stembureau naar keuze. Dit verzoek moet gedaan worden op de gemeente-secretarie bij de afdeling Burgerzaken. U moet dan wel uw oproepings- kaart meenemen. Let wel: de De informatiehoek in Middenhof (Kanaalstraat, Oost-Souburg). (Foto Cor Schuilwerve). Van maandag 4 juni tot en met vrijdag 8 juni wordt er in het Sportfondsenbad weer de tra ditionele zwemvierdaagse ge houden. Deelnemers aan dit sportieve element - jong en oud zijn welkom - kunnen daar da gelijks van 14.00- tot 20.00 uur in het bad terecht. Alleen op vrijdag niet, dan gaan de hek ken van het zwembadcomplex aan het Baskensburgplein om 18.00 uur dicht. Deelname kost overigens 9,per persoon. In schrijven kan men dagelijks, vanaf 10.00 uur, aan de kassa. Wie doet er mee? In de informatiegids 'Kijk op Vlissingen' staat dat de jaar markt op vrijdag 1 juni wordt gehouden. Dat is niet juist. Zoals u misschien al uit andere publicaties hebt begrepen is deze markt op vrijdag 8 juni. Wethouders, raadsleden en fractievoorzitters. In die rollen hebben leerlingen van enkele klassen van rijksscholenge meenschap "Scheldemond" zich de afgelopen weken inge leefd tijdens het vak maat schappijleer. Tijdens de lessen hebben zij zich grondig voor bereid om per klas een heuse "raadsvergadering" in de raadzaal van het stadhuis van Vlissingen te houden. Deze vergaderingen zullen onder voorzitterschap staan van de leraar maatschappijleer, P. Elstgeest. Hij speelt dus de rol van "burgemeester"... Het "raadsvoorstel" dat zal worden behandeld gaat over het kern- wapenvrij verklaren van de ge meente. De "raadsvergaderin gen" worden gehouden op dinsdag 5 juni om 9.00 uur, woensdag 6 juni om 9.00 en 11.00 uur en donderdag 7 juni om 9.00 uur. Burgemeester en wethouders (de echte) hebben toestem ming voor dit rollenspel ver leend omdat het (naar zij hopen een blijvende) interesse kweekt naar het functioneren van de plaatselijke democratie. Iedere eerste èn derde dinsdag van de maand kunt u er terecht: bij de kunstuitleen in gebouw Breehof aan de Breestraat. In juni is dat dus op de 5de en de 19de, op die dagen zijn ze geopend van 's middags twee tot vier uur en 's avonds van zeven tot negen. De kunstuitleen biedt de Wal- Meer Weten? chenaren keus uit een groot aantal kunstvoorwerpen, die bovendien zeer gevarieerd van vorm zijn. Stuk voor stuk wer den ze gemaakt door plaatse lijke kunstenaars in het kader van de B.K.R.-regeling. De door u gekozen kunstwer ken kunnen direct worden meegenomen. Wèl moeten dan de verschuldigde bedragen voor abonnement en verzeke ring tegelijkertijd worden vol daan. En: ook als u elders op Walcheren woont bent u van harte welkom. Wie nog vragen heeft over de uit leen van kunst kan die kwijt bij de Culturele Raad. Het telefoonnum mer van deze organisatie is (01184)14928. Bij de afdeling algemene zaken in het stadhuis kunnen worden ingezien de stukken die be trekking hebben op onder staande hinderwetaanvragen. Deze zijn in verschillende fa sen van behandeling. U kunt op genoemde afdeling (eerste verdieping), terecht op maan dag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.00 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Verder kunt u tot de genoemde data ook op woensdagavonden naar de informatiehoek 'onder de trap' in de stadhuishal ko men. De openingstijden daar voor zijn van 17.15- tot 20.15 uur. De betreffende stukken liggen daar dan eveneens ter inzage. Vergunning aanvraag Namens de heer P. van Ham is Volgende week dinsdag komt in het stadhuis de vaste com missie van advies en bijstand voor de ruimtelijke ordening bijeen. De aanvang is om 19.30 uur. Donderdag de 7de gaan de le den van de Culturele Raad ver gaderen. Zij doen dat in het welzijnscentrum Bachten Kom- me, Badhuisstraat 104 en ze beginnen om 20.00 uur. De stukken voor beide verga deringen liggen ter inzage in de vijf gemeentelijke informatie hoeken. Moet er een wandje worden behangen, een lekkende kraan gere pareerd of zoekt u een oppas voor kinderen? Dan kan de Klus sendienst Vlissingen u wellicht helpen. Echter: de medewerkers ervan staan alleen klaar voor de mensen die tot de zogenoemde categorie van de minima behoren. De kosten bedragen voor het eerste uur ƒ2,50. Het adres waar men verder inlichtingen kan krijgen èn zich kan opgeven is: Badhuisstraat 104; het telefoon nummer is 19397. een hinderwetvergunning aan gevraagd voor een verrijdbare frituurwagen op het perceel op de hoek Troelstraweg/Alexan der Gogelweg. Deze aanvraag ligt ter inzage tot en met 25 juni as. Tot en met die dagen heb ben belanghebbenden gele genheid schriftelijke, gemoti veerde bezwaren in te dienen bij het college van burgemees ter en wethouders. Als daar (te lefonisch) om wordt gevraagd kunnen er tot en met 18 juni te vens mondelinge bezwaren worden ingebracht. Vergunningverlening Burgemeester en wethouders hebben aan J.A. Cevaal te Me- liskerke een vergunning ver leend vooreen herstelinrichting voor motorvoertuigen op het perceel Industrieweg 23. Ook deze stukken kunnen worden ingezien tot en met 25 juni. Tot en met deze datum kan beroep worden ingesteld bij de Kroon door onder meer zij die kunnen aantonen niet redelijkerwijs eerder in staat te zijn geweest bezwaren in te brengen. Bij het college van b. en w. zijn de volgende bouwaanvragen binnengekomen: van de Woningstichting Walcheren voor de bouw van 26 bejaardenwoningen aan de Hudsonstraat; van Stienstra Onroerend Goed voor de bouw van 21 eengezinswoningen, even eens aan de Hudsonstraat; van de Stichting Rusthuizen der Gereformeerde Ge meenten in Zeeland voor de bouw van 22 bejaardenwo ningen aan de Noordbeek- seweg. Voordat over het verlenen van de bouwvergunning een beslis sing wordt genomen, liggen de bouw- en situatietekeningen met ingang van 31 mei gedu rende veertien dagen ter inzage laatste dag dat u dat kunt doen is vrijdag 8 juni! De afdeling Burgerzaken is geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. De stembureau's die toeganke lijk zijn voor mensen in een rol stoel zijn die in: de commissiekamer van het stadhuis, Stadhuisplein 2; de rijksscholengemeen schap 'Scheldemond', in gang Paul Krugerstraat; het bejaardencentrum 'Ter Reede', Koudekerkseweg 81; het lokaal van de school aan de Verdilaan (de 'Franse school') in Paauwenburg; het wijkcentrum 'Aldegon de', Westerzicht 386; het wijkcentrum 'Midden hof', Kanaalstraat 64, Oost- Souburg; 11901 Ohet bejaardencentrum 'De Zoute Viever', Donge- straat 1Oost-Souburg. Afhankelijk van de financiële mogelijkheden zal de Clijver straat waarschijnlijk in 1985 of 1986 "aan de beurt" zijn om te worden herbestraat. De straat kan dan ook anders worden in gericht dan nu het geval is. De gemeente zal dat, zoals ge bruikelijk in dit soort gevallen, doen in overleg met de bewo ners. Alle bewoners van de Clijverstraat hebben hierover deze week van de gemeente bericht ontvangen. De gemeente wil de planont wikkeling laten gebeuren bin nen een te vormen "Werkgroep herinrichting Clijverstraat" waarin o.a. bewoners zitting kunnen nemen. De bewoners die dat willen kunnen zich hier voor opgeven bij de gemeente. De werkgroep zal in het open baar gaan vergaderen om te komen tot een plan voor de Clijverstraat. Deze vergaderin gen zullen worden aangekon digd op deze pagina. Tijdens de planontwikkeling zullen ook enkele momenten zijn waarop alle bewoners hun wensen kenbaar kunnen ma ken of hun mening kunnen ge ven. Tot slot zal het plan kun nen worden gepresenteerd en door burgemeester en wethou ders worden voorgelegd aan de gemeenteraad. op de afdeling Ruimtelijke Or dening in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 147). Gedu rende deze termijn hebben be langhebbenden de gelegen heid schriftelijk hun eventuele bezwaren hiertegen in te die nen bij burgemeester en wet houders. Vanavond, 30 mei, vergadert om 20.00 uur in het stadhuis de Projectgroep Beschermd Stadsgezicht. De projectgroep is een samenwerkingsverband van o.a. het wijkcomité Binnen stad en de gemeente voor de totstandkoming van de stads vernieuwing in het deel van de binnenstad tussen het Bellamy- park en de Walstraat. De ver gadering is openbaar. Eindelijk is het zover: de Ge meentelijke Sociale Dienst kan haar intrek gaan nemen in het geheel nieuwe, eigen gebouw. De verhuizing is vlak voor Pinksteren. In verband daar mee is de dienst vanaf woens dag 6 juni (vanaf 12.30 uur), donderdag 7 juni (gehele dag) en vrijdag de 8ste (gehele dag) voor het publiek gesloten. Na pinksteren kunnen de cliënten vanaf woensdag 13 juni in het pand aan de Dokter Gallandat- straat 1 terecht. De openingstijden voor het pu bliek blijven dan zoals ze zijn: van 08.30- tot 12.30 uur. De (bijstands)maatschappelijk werkers zijn voor het maken van afspraken tussen 09.00- en 10.00 uur telefonisch bereik baar. Het nieuwe gebouw van #de Gemeentelijke Sociale Dienst ligt dicht bij het stadhuis. Staat men met de rug naar de voorzijde van het stadhuis, dan is de G.S.D. rechts achter het gebouw van de N.V. Haven van Vlissingen reeds te zien. (foto Cor Schuilwerve) Op woensdag 6 (vanaf 12.30 uur), donderdag 7 en vrijdag 8 juni is de Gemeentelijke Sociale Dienst gesloten. Deze dagen kan men noch persoonlijk, noch tele fonisch bij deze dienst terecht. Reden hiervoor is dat de dienst op die dagen verhuist naar het nieu we gebouw aan de Dokter Gallan- datstraat 1. Woensdag 13 juni staat men daar weer voor de cliënten gereed. Enkele gemeentelijke diensten hebben een nieuw telefoonnum mer: 87000. Dat houdt verband met de ingebruikname van een nieuwe telefooncentrale in het stadhuis. Die zal tevens de Ge meentelijke Sociale Dienst in de nieuwbouw aan de nabijgelegen Dokter Gallandatstraat zal 'bedienen'. Dit zijn de diensten die vanaf begin juni onder nummer 87000 bereikbaar zullen zijn: de secretarie de Gemeentelijke Sociale Dienst de Dienst Gemeentewerken (behalve reinigingsdienst en afdeling beplantingen) de Gemeentelijke Archief dienst. In de loop van het jaar verhuist de Dienst Welzijnsvoorzienin gen naar het stadhuis. Ook de ze dienst zal dan onder nummer 87000 bereikbaar zijn. Tot dan kunt u het huidige nummer blij- Morgen, donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) genieten ook de medewerkers van de reinigingsdienst een vrije dag. Met andere woorden: er wordt geen huisvuil opgehaald. De wijken waar deze dienst normaal donderdag langs komt, worden nu vrijdag as. (1 juni) gereden. Wilt u daarom, als u in zo'n wijk woont, de vuilniszakken pas vrijdag aan de rand van de stoep zetten? Kira artisan yüzde 3 ten yüzde 6 ya ka dar B r tam ytidan sonra kcaia' i tcmmuzda yen«den artti'iiaotlecek Konul sahtotennm. kirayi adiinrken oazi yasai kuialian drkkate almalan gerekiyor. s, 8azi konutlarda kira artisjan yuzde 3 otabiiece§i gibi diflerlennde dada fazla oiabrlecek En yuksek kira adis oiam yuzde 6 dir. Bu adi$ ancak. eski kra konul de$etimn COk ailmda ise yapilabiw Konullarm de^etien bir puan sislemryle Deiimimisnr Konul sahrpi bu oicuien dikkaie almak zorundadir Kiracriar da ou puan sister-randen yarananarak kva anisinm ooQru olup olmaoi$ini denelleyeorlirle' Kira yardimi ba$vurularinda 1 temmuzdan sonra iki degisiklik var. 1 temmuzda kiia yaf<*m icm yem donem Dasiryo' Haten kira va'Oimi a i ma Ma o*a~ia' daNi txuun basvufulann yeniienmesi Qerekiyor a yard-mi uygutamgsmda Du yd yap'd Bet.M durumiarda en yuksek kira 650 gulden olarak kaDui ecJihyor Ki-a va i-nmn,...I-, .1. I kaza- :!a i rv. -i;-- Kr diQer aiie leniermm kazantfan da ailenm toplarr gelirme kalilir. ancak bu kimseienn herbirmm Kendi dilinizde ayrintili bilgi ipin I ve ki'a yardimi Huurverhoging van 3% tot maximaal 6%. Mei ingang van t |uli mogen, na een nee iaar. de buren weet vernoegd worden Daa-mi moeien de verhuurders zich aan een aaniai weneli|ke regels nouden Voor sommige woonruimten is een huurverhoging van 3s, loegeslaan. voor andere woonruimten meer De maximaal toegestane huurvernoging .s 6- Dal mag echier alteen ais de oude nuui veel ie laag was m verhouding lol wal de woning waard s Dn wordt oeoaaid aan ce hand var- een punier systeem waar de verhuurder van uit moei gaa- Me! oenulo'«an dn puniensysiec-i -an oe huurder kcmrolefen o! zijn huurverhoging juisi is Twee wijzigingen in de regels voor de aanvraag van huursubsidie per 1 juli. subsidie tn Hiervoor moei opnieuw een aanvraag moediend worden ook door huurders d'O 't-eds I mur subsidie knigen De regels hiervoor Zn" op Iwee punien gewi|2 go In oepaaide gevallen geldl nu een mavmaiv huur var 1650.- per maand. Bij de vaststelling van hei gezms inkomen wordi hel mkomon van de echtgenote b>i dat van de huurder opgeleid, lerwul voor meeverdienendo kinderen ol andere lamriieieden een al'ek geldt van maximaal I 7000.- van elk van dd .nkomens Uitgebreide informatie in uw eigen taal. ven draaien: 13820. Wanneer deze dienst verhuist zult u daar tijdig over worden geïnfor meerd op deze pagina. Morgen, donderdag 31 mei, is het Hemelvaartsdag. Om die reden zijn alle gemeentelijke diensten voor publiek gesloten. Vrijdag zijn alle diensten weer op de normale tijden geopend. Volgende week vrijdag, op 8 juni, wordt weer de traditionele jaar markt gehouden. Dat is iets wat ik met genoegen constateer. Omdat dit gebeuren langzamerhand niet meer is weg te denken uit de reeks van jaarmarkten die in Nederland wordt gehouden. Dat die in Vlis singen landelijke naam en faam heeft/ blijkt wel uit de vete aan- meldingen vanuit het gehele land: 250 voor de markt en 30 stand werkers. Bovendien heeft deze, naar mijn mening, een positieve uitstraling naar de weekmarkten. Er zijn altijd wel mensen die na een jaarmarkt regelmatig vrijdags naar de binnenstad terugkomen. Dat sluit dan weer aan bij een on derzoek van Vlissingse huisvrou wen, waaruit de vraag naar voren kwam de markt te vergroten en gevarieerder op te stellen. Dat we trouwens in Vlissingen te maken' hebben met een goed functione rende groep markt mensen mag wel blijken uit het feit dat zij het initiatief hebben genomen tot het Midzomernachtconcours vorig jaar. Dat werd toen zo'n enorm succes dat zij weer hun schouders onder de organisatie van het ge lijknamig concours hebben gezet. Het wordt gehouden in de nacht van 3 op 4 augustus op de boule vards in een nog grotere opzet dan vorig jaar. Kortom: ik ben blij te kunnen constateren dat in Vlis singen het marktwezen zich nog steeds in opgaande lijn ontwik kelt! De bouw van de vismijn verloopt gelukkig volgens schema. De eer ste contouren van de hal worden zichtbaar en daarmee eigenlijk ook de oplossing die de gemeente creëert voor de visserij èn de han del. Zoals het er nu naar uitziet kan het gebouw in oktober worden opgeleverd, waardoor voor alle partijen een einde komt aan het groeiende ruimtegebrek. Overi gens gaat de N. V. Haven van Vlissingen binnenkort de riolering onder het wegdek van de toe- voerweg naar de nieuwe vismijn verbeteren. Zodoende zat deze straks optimaal bereikbaar zijn! Naast detailhandel en visserij om vat mijn portefeuille onder meer onderwijs. Ook op dat terrein is onze gemeente volop in bewe ging. Met het gereedkomen van het scholencomplex Roer straat/ Lingestraat is de huisves ting van het protestants-christe-, lijk onderwijs in Oost-Souburg helemaal geregeld, overeenkom stig het overleg met het bijzonder onderwijs in deze kern. Verder is de minister nu akkoord met het schetsplan voor huisves ting aan de Sloeweg van het Mid delbaar Dienstverlenings- en ge- zondheidsonderwijs (m.d.g.o) De plannen worden nu bestek klaar gemaakt. Dat kan betekenen, dat na goedkeuring door de minister, in oktober met de nieuwbouw wordt begonnen. In een volgende fase wordt dan het bestaande ge bouw - waar men het eerste schooljaar van de m.d.g.o. in start - verbouwd. Volgend schooljaar moet de zaak echter geheel afge rond kunnen zijn. De overlast van de bouwwerkzaamheden zal, hoop ik, een ieder er graag bijne men. Immers: een ieder staat straks een nieuw gebouw met een nieuwe inventaris te wachten waarin de opvang van leerlingen goed geregeld kan worden. Die f 2,9 miljoen zijn goed geïnves teerd. Temeer daar er zich voor het eerste schooljaar al 350 leerlin gen hebben aangemeld. Ik wens de m.d.g.o. gaarne een goede start toe! Burgemeester en wethouders hebben aan het Nederlandse Rode Kruis toestemming gege ven deze en volgende week tot en met 9 juni een huis-aan- huiscollecte te houden. Boven dien mogen de vrijwillige hulp verleners op de zaterdagen 2- en 9 juni een straat-collecte houden.

de Vlissinger | 1984 | | pagina 5