MODE Adverteren is bekend blijven KAMPIOEN GOEDKOOP HUISHOUDEN M&S*maakt mode betaalbaar Gewone dingen zijn er al genoeg in de wereld. Met Pasen mag het best wat ongewoon zijn. n mmf3 Lekker vers, van Torro. ^SvVjSr10 Ongewoon goed van kwaliteit, vers op z'n Paasbest zou je kunnen zeggen. En bij Torro haalt de Huisvrouw ai die goede spullen voor erg weinig geld. 10 stuks Woensdag 18 april 1984 DE VLISSINGER PAASSTOL PAASSLAGROOMTAART -r- SLAGROOM POMMES CHIPS/ PARISIENNES ROSBIEF f**. VARKENSFILETROLLADE DALING CHOLESTEROL BEPERKT KANS OP HARTINFARCT HYACINT ANEMONEN gevuld met spijs, 750 gram groot model, 26 cm 0 «II 5 TÜÏËyU.:j - - HWlM'i.1,1i;ffV Nrr«w.-:AM=r 'Wte "--f.t HA! hHF f.;,. I I-.IH», Sj II fïtijtx ttÊHitkftrtjjoffrfa dagvers, beker 250 ml zak 450 gram 500 gram 1000 gram MJ90 Versprijzen geldig t/m zaterdag 21 april a s. COOSJE BUSKENSTRAAT 135 VLISSINGEN allerlei ''Belangrijkste resultaat van dit grootste medische on derzoek dat ooit werd ge houden. is dat is aange- toonds dat je hloed-choles- terol op een veilige manier kunt laten dalen en dat die daling tot gevolg heeft, dat er minder hartinfarcten en sterftegevallen door hartin farcten optreden. "Dat is het commentaar van prof. dr. A.C. Arntzenius. hoogle raar cardiologie (hartziek- -Mi) aan het Academisch Ziekenhuis te Leiden, op de uitkomst van een Ameri kaans onderzoek naar het verband tussen cholesterol en hart- en vaatziekten. Het leverde het wetenschappe lijk bewijs van wat al lang vermoed werd, namelijk dat er een oorzakelijke samen hang bestaat tussen een hoog gehalte aan choleste rol (een vet-achtige stof in het bloed) en het optreden van haart- en vaatziekten. De resultaten van dit on derzoek werden onlangs gepubliceerd in hel tijd schrift van de American Medical Association, het genootschap van Ameri kaanse artsen. Het 10 jaar vergende onderzoek was geconcentreerd op 3806 mannen in de leeftijd tussen 35 en 59 jaar. met een ver hoogd cholesterolgehalte als voornaamste gemeen schappelijk kenmerk. Allen werd een dieet opgelegd, dat het cholesterolgehalte moest terugbrengen. De helft van de patiënten kreeg bovendien een cholesterol verlagend geneesmiddel. Questran (R). voorgeschre ven. De andere helft kreeg een placebo, een 'nepmedi- cijn'. Behandeling met Questran bleek te leiden tot 195 minder hartinfarcten. 245 minder sterfte door hartinfarcten. 205 minder gevallen van angina pecto ris en 215 minder operaties aan kransslagadres. Even eens belangrijk was de con statering. dal het middel geen schadelijke bijwerking vertoonde. Prof. Arntzenius: "Hoewel ik er geen wetenschappelijk bewijs voor heb. acht ik het wel waarschijnlijk, dat die Amerikaanse cijfers ook op de Nederlandse situatie van toepassing zijn". Gevraagd naar het vóórkomen van hart- en vaatziekten, vertelt hij dat zich in ons land een lichte daling aftekent. Toch is de sterfte als gevolg van hart- en vaatziekten nog erg hoog, namelijk 465 van de totale sterfte. De helft daarvan - 235 - betreft sterfgevallen als gevolg van hartinfarcten. Ter vergelij king nog een maal de Ver enigde Staten: in dit land, waar al geruime tijd een gezondheidstrend heerst (kleinere porties, gezonder eten. minder roken en meer beweging), is de sterfte aan hartinfarcten sinds 1968 ge deeld met 305. Echt lente wordt het pas als je afgesneden hyacinten als snijbloemen in huis haalt en dan liefst in diverse tinten. Deze oerhollandse bolbloe- men verspreiden een geut- die je letterlijk en figuurlijk met de neus op het komen de voorjaar drukt. De bloem dankt zijn naam aan Hvakinthos. een "mooie jongen" die door Apollo hevig zou zijn bemind! Als gewas is de hyacint, die afstamt van de in het wild groeiende Hyacinthus orientalis. even oud als de tulp. Weinig mensen die niet van dit vriendelijke bloemetje houden. De vrolijke kleuren van dit bolgewasje doen het goed en het is fijn dat we op dit moment weer volop ane monen zien. Vooral na de sombere wintermaanden komt men snel in de verlei ding in woon- en werkruim ten wat boeketten van deze kleurige bloemen neer te zetten. Om de prijs hoeven we het ook niet te laten, want in het algemeen zijn anemonen niet duur. Oorspronkelijk komen ane monen uit de landen ron dom de Middellandse Zee en uit het Midden-Oosten. Het duurde lot de zeven tiende eeuw voor ze naar onze noordelijke landen kwamen. Koningin Elisabeth de Eer ste introduceerde de ane moon in de Engelse tuinen en tol op de huidige dag is het. ook in Engeland, een populaire snijbloem geb leven. De Anemoon coronaria en de daaruit ontstane C'aen- en Si Brigidtvpen en rassen zijn hier het meest bekend. Laatstgenoemde typen danken hun naam aan de Katoenen japon Katoenen japon Doorknoop met modieuze v lakverdelin». In diverse kleuren. Mt 36/16 met nel-garne ring in diverse aktuele mode kleuren. Mt .36/M» japon van polyester/ katoen in diverse kleu ren. o.a. kliaki. Mt 38/18 M&S heilige Brigida. in de vijfde eeuw patrones van Ierland. Zowel de Caen- als de St. Brigidtvpen hebben een rijke kleurvariatie. Ze zijn er van maagdelijk wit tot aan het donkerste blauw. Daartussen vinden we het tere roze. het vurige rood en het fluweelachtige paars De ronde, zwarte hartjes steken er mooi tegen af. Caentypcn zijn enkel of ge vuld, St. Brigidlypen zijn half gevuldbloemig en vaak zijn hun bloemblaadjes wat smaller. Behandel anemonen voor zichtig en snij altijd met een scherp mes een schuin stukje van de stengel af. al vorens ze in de vaas te zet ten. Om de houdbaarheid in de vaas te verlengen, is het goed snijbloemenvoed- sel in hel water te doen. Echte belangstelling voor deze bloem, die tot de fa milie van de lelieachtigen behoort, kwam er pas aan het eind van de zeventiende eeuw. tocn-er een grote va riatie in kleur ontstond. Naast de blauwe en witte kleuren kwamen er de tin ten roze. rood en geel. Een zeer fraai exemplaar dat we volop zien is de Hvacinlhus orientalis. Snij voordat de bloemen in de vaas worden gezet met een scherp mes een stukje van de stengel af. alsmede van het blad. Als dan nog spe ciaal bolbloemenvoedsel aan het water wordt toege voegd heeft men zo lang mogelijk plezier van een geurig en kleurig "bosjes voorjaar",.

de Vlissinger | 1984 | | pagina 6