't OSoufc&oppertie 89.- 79.- 99.- MODE Wie bouwt nieuwe schepen? COMFORTABEL OVERSTEKEN NAAR ENGELAND Vrije tijd centraal op scholen Koudekerke M&S* maakt mode betaalbaar wie niet adverteert wordt vergeten DE VLISSINGER Woensdag 18 april 1984 Kortingen op bijna alle artikelen kunnen oplopen tot 50% Walstraat 88, 01184-16400 In verband met de komst van een nieuwe winkel van 't Gouddoppertje in het w Centrum van Middelburg wordt onze voorraad overal aangepast. Veel sieraden, horloges, klokken e.d. gaan daarom nu weg tegen verlaagde prijzen. Komt u ook even kijken? m Nü bij 't Gouddoppertje grandioze REORGANISATIE UITVERKOOP I It egen mantel met ronde pas in polyester/ katoen, in diverse aktuele kleuren. Ml 40/52 Popi in regen mantel met staan der en schouder- plooitjes. In diverse kleuren, o.a. kliaki. rafen Chintz regenman tel met biezen in kontrasterende kleuren. In diverse aktuele kleu ren. grijs. IMt 36/ 48 Mt 36/145 M&S De Olau-line heeft al een jaar twee grote en van ruimte en fraaie ac commodatie voorziene schepen varen tussen Vlissingen en Sheer- ness. Ook de Stoomvaart Maatschappij Zeeland en North Sea Ferries spelen uiteraard in op de vraag van de consument. Deze rederijen verzorgen het vervoer van en naar Engeland met grote, moderne en luxueuze schepen, voorzien van alle comfort Het passagiersverkeer naar Enge land wordt in toenemende mate onderhouden door grote, snelle en moderne schepen, voorzien van veel comfort. In de toekomst zal voor het over zetten van passagiers, persone nauto's en vracht nog uitsluitend van dit soort "Jumbo-ferries" ge bruik gemaakt worden. Verwennen passagiers Varen naar Engeland is populair. Met name in de zomerperiode is er veel vraag naar een snelle en com fortabele overtocht. De diverse rederijen noteren elk jaar méér passagiers en ook de komende jaren verwacht men ho gere omzetten. Het comfort en de accommodatie die de schepen bieden spelen voor de reizigers een belangrijke rol bij het boeken van de passage - de reizigers wil len graag verwend worden. Er bestaat dus een duidelijke drang tot vernieuwing van de bestaande schepen, want de rederijen stellen alles in het werk om aan de ver wachtingen van de reizigers te voldoen. Groter en mooier Op de Noordzee is men druk doende de veerdienst-routes te voorzien van super moderne veer boten. Noordzee Veerdiensten (North Sea Ferries) was één van de eerste veerdiensten, die in 1974 op het traject Europoort/Huil twee grote Jumbo-veerschepen inzette. Sea- link, de Britse partner van de Stoomvaart Maatschappij Zee land. heeft in 19i53 voor het traject Hoek van Holland/Harwicht een grote, moderne veerboot aange trokken (de "St. Nicholas"). 'Zeeland' Moderne Jumbo-ferries zijn een scheepsklasse apart. De Stoom vaart Maatschappij Zeeland, die met de "Prinses Beatrix" (ge bouwd in 1978) en de "Koningin Juliana" (gebouwd in 1968). de dienst vanuit Hoek van Holland op Harwich onderhoudt, zal met ingang van april 1984 de "Konin gin Juliana" vervangen door een modern charterschip dat de naam "Zeeland" gaat krijgen. Het is de bedoeling met dit schip de periode te overbruggen tot de nieuwbouw is gerealiseerd. De Stoomvaart Maatschappij Zeeland heeft na melijk plannen voor een fonkel nieuwe Jumbo-ferry. Die heeft men ook wel nodig, gezien het stijgend aantal reizigers dat van deze route gebruik maakt. In 1983 vervoerde de Stv. Mij. Zeeland al 1.1 miljoen passagiers; 130.000 meer dan in 1982. Dé 'toekomstige nieuwe Jumbo ferry moet zo'n 2100 passagiers vervoeren, waarbij voor de nacht dienst ca. 1300 passagiers kunnen boeken voor zeer comfortabele hutten, voorzien van douche en toillet. Bovendien zullen nog een 600 ruststoelen aanwezig zijn. Nederlandse èn buitenlandse wer ven hebben al belangstelling ge toond voor deze opdracht. North Sea Ferries heeft plannen in ontwikkeling voor de bouw van twee nieuwe Jumbo-veerschepen en ook daarvoor hebben werven uit binnen- en buitenland zich als bouwkandidaten aangemeld. Deze nieuwe schepen van North Sea Ferries zullen worden ingezet op de route Europoort/Huil v.v. waarna de "Norstart" en "Nor- land" op het traject Zeebrug- ge/Hull v.v. zullen gaan varen. De grote vraag is nu: waar zullen de fraaie Jumbo-ferries. die de Noordzee zullen gaan bevaren, worden gebouwd? (Bron: Stichting Algemeen Maritieme Voorlichting Op de openbare kleuterschool "De Wip" en de openbare lagere school "De Sprong" in Koudekerke is er de afgelopen maand intensief ge werkt aan het projekt "Vrije Tijd", 'tijdens deze periode stond de vrijetijdsbesteding van leerlingen en ouders centraal. De kleuters maakten werkstukjes over de vrijetijdsbesteding in de vakantie. De verschillende ma nieren om op vakantie te gaan auto, fiets, bus, trein. boot. vlieg tuig) en de mogelijke verblijf plaatsen (tent. caravan, boot. ho tel) zijn door de kleuters in beeld gebracht met lapjes, knutselmate riaal. klei. papier en karton. Daarnaast is er op de kleuter school ook aandacht besteed aan de hobby's van de kinderen. De leerlingen van de lagere school hielden spreekbeurten in de klas. Enkele onderwerpen waren: ou derwetse auto's, ruimtevaart, postzegels verzamelen. Er zijn muurkranten in verschillende klassen gemaakt en een t.v.-pro gramma top 10. Veel leerlingen namen verzamelingen mee naar school en informeerden hun klas genootjes daarover. De hoeveel heid vrije tijd en de besteding daarvan werden in grafieken weergegeven. Ook werden er tij dens de handenarbeidlessen di verse werkstukjes gemaakt, leder een heeft een projektmap ge maakt met daarin ondermeer te keningen. opdrachten en opstel len. Natuurlijk werd er ook aan dacht geschonken aan hel feit dat vrije tijd verkeerd kan worden besteed en bijvoorbeeld ontaardt in vandalisme. De boswachter en iemand van gemeentewerken hebben de leerlingen meer verteld over dit onderwerp, en over het behoud van de natuur. Veel ouders van de leerlingen van "De Wip'.en "De Sprong" waren bereid het één en ander over hun hobby te komen vertellen op Kinderen van de openbare school in vrije tijd. (Foto John Siwabessy). school en werden op deze manier direkt betrokken bij het uitwerken van het projekt. Dinsdag 10 ;^>ril j.l. is de projektperiode feestelijk afgesloten: Alle leerlingen van "De Wip" en "De Sprong" waren 's middags bijéén in de gemeen schapsruimte van de lagere school waar ze muziekoptredens van de kinderen zelf konden horen en zien. 's Avonds was er de jaarlijkse tentoonstelling. De drumband van Harmonie Voorwaarts gaf een demonstratie op het schoolplein. Koudekerke bezig met het onderw erp

de Vlissinger | 1984 | | pagina 15