"Duimelot" is groter Hooftman showde mode voor elke leeftijdsgroep uit 07 het akenhart De Zeeuwse Snuffelmarkt Schoolfoto uit de oude doos 'Boeken blijven fascineren' De denkende naaimachine Kei te Uojjc Husqvarna Prisma 980: BOEKHANDELAAR PETER BIKKER Woensdag 28 maart 1984 DE VLISSINGER Slechts 1 X per maand is er dat enorme rommel-spektakel in de Veilinghal te Goes zaterdag 31 maart Een groter aanbod van gebruikte tweedehands spullen is er bijna niet!! ÉÉN DAG LANG 225 KRAMEN OP 3000 m2 De Snuffelmarkt is open op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur Wielerronde Welkomstdienst Chinees Borstamputatie Zangavond Afscheid Ria Geluk Kinderkledingbeurs Kleding - Speelgoedbeurs De Eiffeltoren Experimentele dienst Projecten op Molukken Kinderkledingbeurs Astronomisch met de IRAS Voordeliger Splijtstofwisseling Commodoredag Open Sjoeltoernooi Bloemen en balcon Films voor Ouderen Vrijwilligers Sexualiteit van kinderen Lentefeest Sport en gezondheid "Duimelot" is sinds kort ver bouwd. De zaak is ongeveer twee keer zo groot als voorheen. De nieuwe ruimte was nodig: grote artikelen konden praktisch niet getoond worden. "Duimelot", een consequent in het blauw gehouden baby spe ciaalzaak. is blij met de extra ruimte. Artikelen als babywagens, boxen, wiegen en dergelijke wer den voor de uitbreiding op de eerste etage getoond. Nog trou wens, maar in beperkte mate. Sinds de verbouwing is er ook meer plaats voor kleding: voor heen was er kleding voor kinderen tot en met twee jaar. nu' tot de leeftijd van vier jaar. "Duimelot" verkoopt naast babykleding ook schoentjes, speelgoed (er is een aparte kadohoek), verzorgings spullen, en grote artikelen (zoals boxen, kastjes). En een aanstaan de moeder kan om raad vragen of indrukken op komen doen. Trouwens, ook (aanstaande) vaders lopen graag binnen op za terdagen en koopavonden. "Dui melot" doet vriendelijk en ruim aan. Aangepast aan het gezin met kleine kinderen: het trapje in de zaak is een schuin loopgedeelte geworden. Een kinderwagen kan er over heen. Foto: John Siwabessy. De voorjaarsmodeshow op zater dag 24 maart van het modehuis Hooftman aan het Plein 1940 in Middelburg trok veel publiek. Vrijetijds kleding, maar ook klas sieker mode, geshowd door een zevental modellen. De getoonde kleding was gericht op mensen vanaf 20 jaar. Hooftman wilde een beeld geven van de mogelijke combinaties van kleding en kleu ren die tekenend zijh voor de lente "84. Hooftman is een middenklasse modezaak, gericht op mode voor de jonge en wat oudere vrouw en man. Modieus, geen boutique kleding of een specitlek gerichte modetrend volgend. De kleding is op elkaar afgestemd en onderling te combineren. De show liet dat duidelijk zien. Men toonde de toeschouwers ideeën: maar ieder een kan combineren naar eigen smaak. Hooftman gaf een weg aan tussen de wat klassieker mode en de vrijetijdskleding. Zowel da mes- als herenmode kwamen aan bod. Ruwweg waren er twee lijnen te onderscheiden: een nieuwe lijn (modegevoelig: ruim. wijd, over lappend. versieringen) en de mo de-volgende lijn (nieuwe mode, maar aangepast). De toonaange vende kleuren van mode voor de jonge vrouw zijn vooral zwart, geel. wit en grijs. Zwart blijft een belangrijke kleur. Kleding voor de iets oudere vrouw werd ges howd in overheersend pastel-tin ten. De stofkeuze, de kleuren en het model van de kleding zijn vaak bepalend voor de leeftijd van degene die het draagt. Bij de herenmode was duidelijk sprake van "een verjonging van de klas sieke man'". Het klassieke pak aangepast aan de tijd en wensen van nu. Een naaimachine die zowel "denkt" als schrijft is de Husq varna Prisma 980. Naaien kan zo eenvoudig worden dat zelfs een verwoede knoeier wat kan maken, zeggen de kenners. De Husqvarna Prisma 980 biedt veel mogelijk heden. Bijvoorbeeld: siersteken, letters, cijfers in twee afmetingen. Men kan ook een tekst program meren. De machine duidt aan welke stof moet worden gebruikt welke naald en welke voet. De machine past zich aan aan het materiaal. Alle instrukties zijn verwerkt in een computer. Van 30 april tot en met 5 mei wordt de machine getoond op de huis houdbeurs op het Miro-terrein. Ook de firma Wilbrink geeft alle gewenste informatie. Peter Bikker (47) uit Vlissingen heeft zich in de Walcherse boe kenmarkt op een stevige plaats genesteld. Hij is sinds drie jaar ei genaar van Van Benthem en Jut ting in Middelburg waar het ac cent ligt op literaire werken en Zeeuwse boeken, hij bezit sinds vijftien jaar De Ruyter aan de Paul Krügerstraat waar vooral schoolboeken worden gekocht en zijn zaak aan de Walstraat draagt een enigszins populair karakter. Ter gelegenheid van de boeken week spraken we met hem. Peter Bikker kwam in 1960 in de zaak van zijn vader. Het vak leer de hij in Haarlem, in Rotterdam en in Bern (Zwitserland). De theoretische kennis van zaken verwierf hij middels schriftelijke cursussen. Hij behaalde op die manier het diploma boekhande laar en het diploma erkend uitge ver. Toen hij in 1960 in de winkel van zijn vader aan de Badhuis straat binnenstapte, mocht hij het vrijwel onmiddellijk alleen doen. En zoals dat van een zakenman gezegd kan worden: het is hem goed gegaan. Behalve de verwer ving van boekwinkels in Middel- burg-Vlissingen. nam hij in 1976 een kloek besluit door de familie zaak aan de Badhuisstraat te ver plaatsen naar de Walstraat. De Badhuisstraat - zo overwoog hij destijds had haar charme als win kelstraat verloren. "Ik ben blij dat we destijds verhuisden. In een promenade als de Walstraat past een boekwinkel als deze beter dan in de Badhuisstraat waar kantoren meer en meer de overhand kre- gen". Peter Bikker heeft zich in het ver leden ook met de organisatie be zig gehouden van Zeeuwse edities van het boekenbal. Tien jaar ge leden was er zelfs een Zeeuwse boekenweek, waarin hij de mede organisator was.-Drie jaar geleden schreef hij zijn naam bij die van de organisatoren van de boeken bal in Britannia ter gelegenheid van de landelijke boekenweek. "Maar", zo knipoogt hij. "in het begin is het organiseren van iets dergelijks nog leuk. Later wordt het een gewoonte en is de aardig heid er van af. Ik vergelijk dat ook een beetje met de braderie in Vlissingen. Niet het publiek is braderiemoe, maar de organisa toren. Ik wil daarmee trouwens niets ten kwade zeggen". Voor de boekhandel is de boe kenweek een topweek. En de in houdelijke waarde van deze week wordt meer en meer belangrijker. "Schrijvers geven er wel op af. maar op het boekenbal zie je toch een geweldig groot aantal belang rijke schrijvers", constateert Peter Bikker. Hij verwijst daarbij naar een stuk in de PZC van Nico Scheepmaker die na het boeken bal keurig op een rijtje zette welke vooraanstaande schrijvers het bal bezochten. Ook in kranten ver schijnen in die week talrijke in terviews met auteurs. In de boekenweek krijgt de boek handel zo rond de vijftig nieuwe producten. In andere weken ligt de productie tussen de tien en vijftien. "Dat is ook het aantrek kelijke aan dit vak", constateert de Vlissingse boekhandelaar. "Je krijgt elke week een geweldige hoeveelheid nieuwe producten. Nu kopen we ze uiteraard niet al lemaal. maar je dient er toch van op de hoogte te blijven. En de boeken blijven me fascineren. Voor mij was het ook geen enkel punt om in de zaak van mijn vader te stappen. Ik was nog vrij jong toen voor mij vast stond, dat ik deze kant uit zou gaan". De vierde wielerronde van Wal cheren wordt verreden op 12 april. De afstand bedraagt 90 kilometer waarbij door de 'voorrijders' een gemiddelde snelheid van 25 km/u wordt aangehouden. Deelnemers vertrekken om 10 uur vanaf het terrein van de marinekazerne aan de Buitenhaven in Vlissingen. De rust is omstreeks 12 uur in sport hal 'De Halve Maan' in Oostka- pelle. Na de tocht staat er een na- simaaltijd klaar in de Vlissingse marinekazerne. Deelname aan de maaltijd is wel voorbehouden aan personeel van kon. marechaussee, kon. marine, kon. land- en lucht macht, rijks- en gemeentepolitie en douaniers. Inschrijven voor deze tocht kan door 11.50 over te maken op 2742533 t.n.v. M.C. Eversdijk in Oost-Souburg. Stoeltjeslift Ouderen hoeven na 5 april geen trappen meer te klimmen wan neer ze 'De Boog' van de Unie van Vrijwilligers in het pand Heren gracht 52 willen bezoeken. Op die dag namelijk wordt feestelijk een stoeltjeslift in gebruik genomen, die mensen die slecht ter been zijn zonder probleem naar boven ver voert. Bijdragen voor de aanschaf werden verleend door de Stichting Nationaal Revalidatie Fonds, de gemeente Middelburg, de Rotary Middelburg en enkele welwillen de particulieren. De opening is donderdag 5 april om 10.30 uur. 'Kijk naar je eigen', vraagt Jezus in de bergrede. Dat heeft de Kommissie Welkomstdienst aan gegrepen als thema voor de dienst die zondag 1 april in De Hoek steen in Middelburg wordt ge houden. Medewerking wordt ver leend door het Leger des Heils, terwijl C.J. de Leur de overden king voor zijn rekening neemt. Het Vlissings Jongerenkoor doet mee aan de samenzang. De dienst begint om 18.45 uur. Bij voldoende belangstelling voor karaktertekens en het uitspreken van de Chinese taal wil de vriendschapsvereniging Neder land/China in Zeeland een Chi nese taalcursus beginnen. De cur sus begint in september en omvat 25 lessen van twee uur. Belang stellenden kunnen terecht bij me vrouw Duynstee, 070-272258. Rheumafonds De inzamelingsactie van het Na tionaal Rheumafonds in Arne- niuiden en Kleverskerke heeft van 12 tot en met 18 maart 2.787.02 gulden opgeleverd. Wie de col lectanten gemist heeft en alsnog een bijdrage wil storten kan dat doen op giro 324 t.n.v. het Natio naal Rheumafonds in Den Haag. De nazorgroep voor patiënten met een borstamputatie houdt dinsdag 3 april een lotgenoten contact in het gezondheidscen trum Dauwendaele aan de Rooz- enburglaan in Middelburg. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. In de Gereformeerde Gemeente aan de Valkenburgstraat in Me- liskerke wordt zaterdag 31 maart een zangavond gehouden. Mede werkende koren zijn De Nachte gaaltjes en het gemengde koor Con Amore uit Meliskerke en het gemengd koor Sursum Corda uit Middelburg. Het kinderkoor brengt een paascantate ten gehore en de gemengde koren hebben een gevarieerd programma. Aan vang 19.30 uur. Op vrijdag 30 maart neemt me vrouw Ria Geluk afscheid van de kindercentra in Zeeland. Zij is bijna 5 jaar consulente geweest. Eerst bij de Provinciale Werk groep Kindercentra Zeeland en vanaf 1981 bij de Stichting Over leg Kindercentra Zeeland. Op 30 maart van 17 tot 20 uur bestaat de mogelijkheid om onder het genot van een hapje en een drankje af scheid te nemen van Ria Geluk in 'De Brug', Oosterkerkestraat 3 te Wolphaartsdijk. In het club- en buurthuis De Schcldebuurt is op zaterdag 31 maart weer een kinderkleding beurs. Kleding kan nog - mits schoon - worden ingeleverd. De opbrengst wordt verdeeld op basis van fifty-fifty. In- en verkoop vindt plaats op zaterdagmorgen tussen half tien en half één. Het adres: Glacisstraat 97 in Vlissin gen. Zaterdag 31 maart houdt de peu terspeelzaal 't Hummclhoekje' te Grijpskerke een kleding/speel goedbeurs in het Dorpshuis aan de Kerkring van 10 tot 14 uur. Kleding en speelgoed kunnen donderdagmiddag 29 maart tus sen 13.30 en 15.30 uur in de speelzaal aan de Mariekerkseweg 48 (brandweerkazerne) gebracht worden. Vijftig procent van de opbrengst is voor de speelzaal. Het Comité Walcheren van de Alliance Franqaise houdt zater dagavond 7 april een bijeenkomst, waarbij de heer L. de Gouvion Saint-Cyr in het Frans zal spreken over de geschiedenis van de Eif feltoren te Parijs. De bijeenkomst, die om 20.15 uur begint wordt ge houden in "De Schakel", Bach- tensteene 14 te Middelburg. Zondag 1 april wordt weer een experimentele dienst gehouden in het kerkgebouw aan de Kanaal straat in Oost-Souburg. Voorgan ger is ds. Van Veelen uit Bigge- kerke. Het thema luidt 'Lijden'. De dienst begint om half vijf. Vooraf kan er een kopje koffie worden gedronken. Kinderoppas is aanwezig. Het documentatiecentrum Mo- lukkers houdt op vrijdag 30 maart een thema-avond over kleinscha lige projecten op de Molukken. Een vertegenwoordiger van de Stichting Rela vertelt iets over de werkwijze en doelstelling van de ze organisatie, die kleinschalige projecten op de Molukken ten behoeve van de armste bevol kingsgroepen heeft opgezet. De bijeenkomst vindt plaats in De Zwaan te Oost-Souburg en begint om half acht. In de peuterspeelzaal 't Dorpeltje in wijkcentrum Aldegonde (Wes- terzicht) in Vlissingen is op woensdag 4 april een kleding- beurs van 14 tot 17 uur. Zomer kleding voor de jeugd van 0 tot 12 jaar kan nog worden ingeleverd, mits gewassen. De opbrengst wordt verrekend op fifty-fifty ba sis. De peuterspeelzaal zal het geld gebruiken voor nieuw aan te schaffen materiaal voor de speel zaal. Drs. F. Willems van het Sterre- kundig Instituut van Amsterdam houdt op donderdag 29 maart een lezing voor het Natuurkundig Gezelschap in Middelburg. De sterrekundige spreekt over 'astro nomisch met de IRAS Satelliet'. Deze satelliet heeft met behulp van infrarood de hemel in kaart gebracht. Dankzij deze kennis kunnen fundamentele verkennin gen in de ruimte worden gedaan, zoals op het gebied van stervor ming. De lezing vindt plaats in De Schakel aan de Bachtensteene 14 in Middelburg en begint om 20 uur. De hulp- en informatiedienst van de Socialistische Partij in Zeeland adviseert busreizigers om een jaarkaart te nemen tot 1 maart 1985. Dat komt neer op een aan zienlijke besparing en zo omzeilt de busreiziger de tariefsverho ging. die per I april ingaat. De Socialistische Partij is het oneens met de tariefsverhoging en meent dat met een dergelijk advies (en de opvolging er van)_ een teken van protest gegeven kan worden. De kerncentrale van de nv Pro vinciale Zeeuwse Energie Maat schappij in Borssele is zaterdag, 17 maart uit bedrijf genomen. Dit gebeurde in verband met de tien de splijtstofwisseling welke in de centrale wordt uitgevoerd. Tij dens de splijtstofwisseling wor den, zoals gebruikelijk, tevens jaarlijkse revisie- en inspectie werkzaamheden uitgevoerd. Met de tiende "stop", zoals men de splijtstofwisselperiode noemt, zullen naar schatting vijf weken gemoeid zijn. De "stop" verschaft aan ongeveer zevenhonderd mensen voor kortere of langere tijd werk in de centrale. Op 7 april is er in de MTS aan de Marconiweg I te Vlissingen "Commodore-gebruikersdag". Deze tweede gebruikersdag is het vervolg op de succesvolle start van het georganiseerde Commodore wezen in Zeeland. Sinds 27 fe bruari heef( ook Zeeland een af deling (met op dit moment 37 le den) van de Nederlandse Vereni ging van Commodoregebruikers. Op 8 maart werd in verenigings verband reeds de eerste cursus gegeven' "het interne gebeuren van de Commodore '64". De ge boorte van de club speelde zich af in Goes. De Commodore behoort tot de jongere generaties van de home- en hobbycomputers, die het snelst in Nederland in opmars zijn. De aanwezigen is gevraagd hun apparatuur te demonstreren en een firma uit Middelburg de monstreert een speciaal type plot ter en een interface voor de niet Commodore-printers. De gebrui kersdag is geopend van 10.30-16.00 uur. Op de gebrui kersdag kunnen belangstellenden inschrijven op cursussen machi netaal en "Basic". Schijf'83 uit Oost-Souburg houdt op zaterdag 7 april een sjoeltoer nooi in zaal Rehoboth aan de Paspoortstraat in Oost-Souburg. Om deel te kunnen nemen be hoeft men niet over uitzonderlijke sjoeltalenten te beschikken. Ook beginners kunnen deelnemen. Iedereen kan twaalf keer gooien. Nieuw op dit eerste open sjoel- toernooi is de zogenaamde 'ga- tenbak', een sjoelbak met gaten in de bodem. Het toernooi begint om tien uur zaterdagochtend. Er kunnen maximum tachtig deelne mers inschrijven. Tevens is er een verloting waarvoor prijzen zijn geschonken door de Souburgse Middenstand. Voor deelname: Peter Klop. 01184-78753. Huurderscomité Het huurderscomité woningstich ting Walcheren/Van Turnhout straat eo vergadert op dinsdag 3 april in het club- en buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel te Oost-Souburg. Tijdens deze ver gadering zal voorgesteld worden om een schoorsteenvegersploeg te vormen. Verd.er komt ter sprake een verslag van een gesprek met het bestuur van de woningstich ting aangaande een schadeclaim van vijf huurders. De vergadering begint om 19.30 uur. Playbackgroep De kinderplaybackgroep Ups en Downs van het club- en buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen geeft op dinsdag 3 april de eerste uit voering. Onder leiding van Carla en Bram Coppoolse (van het kin dertheater Kasjiesjie) hebben de kinderen wekelijks sinds ander half jaar gerepeteerd. Zij brengen liedjes van de plaat Kinderen voor Kinderen. Het optreden vindt plaats in De Piek en begint om 19 uur. Ter stimulering van planten en bloemen op balcons houdt het wijkcomité Paauwenburg een aantal informatieve bijeenkom sten, zogenaamde 'balcontuina- vonden'. Op maandag 2 april wordt gesproken over Fuccia's, 'goed voor balcon en galerij'. Maandag 9 april wordt bekeken hoe balcon of galerij ingericht kunnen worden met bloemen en planten. Afgelopen maandag ver telde dhr. Joziasse van de firma Moesbosch uit Koedekerke al iets over de planten die gebruikt kun nen worden. Op zaterdag 14 april houdt het wijkcomitee weer de jaarlijkse plantendag, waar ge schikte planten gekocht kunnen worden. De Stichting Welzijn voor Oude ren in Vlissingen heeft voor de diverse dienstencentra drie films op het programma staan. In De Zoete Viever in Oost-Souburg draaien de films op maandag 2 april vanaf 19.30 uur, (ook voor buurtbewoners) in het diensten centrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen zijn de films een dag later vanaf 14 uur en om 19.30 (voor de gehandi- captensoos) en op woensdag 4 april zijn de films te bekijken in Bachten Reede aan de Vredeho flaan vanaf 14 uur. De toegang is gratis De films zijn: Schelpdieren, Ouder worden en Een dorp. (zie ook filmweek). Vanwege het streven om het acti viteitenprogramma voor jongeren uit te breiden, zoekt het buurthuis De Paraplu vrijwilligers voor de begeleiding van deze aktiviteiten. De werkzaamheden omvatten onder meer verzorging van de muziek, (bar)verkoop en begelei ding van de spelen (tafelvoetbal, tafeltennis, biljarten. De aktivitei ten zullen met name in de namid dag plaatsvinden. Voor opgave en inlichtingen: 01184-65453. Donderdag 29 maart vindt er weer van 9.15 tot 11.15 uur de maan delijkse thema-ochtend voor vrouwen plaats in buurthuis "de Zwaan", Kromwegesingel Oost- Souburg. Deze thema-ochtend gaat over kinderen en sexualiteit. Hoe beleven kinderen sex en hoe belangrijk is deze ervaring in hun latere leven. En hoe ga je als ouder met de sexualiteit van je kinderen om. zijn vragen die aan de orde komen. Iemand van de Jeugde- mancipatie zal hierover een inlei ding houden. Daarna is er gele genheid tot vragen en discussie. De thema-ochtenden zijn open 's morgens, d.w.z. dat er geen vaste groep deelneemsters is. Elke vrouw kan, zonder verdere ver plichtingen, zomaar een ochtend je komen. Er is kinderopvang (gratis) in het gebouw aanwezig. Om de lente te vieren bereidt de kookclub van de Paraplu op don derdag 29 maart een feestelijke maaltijd. Deze middag is voor iedereen toegankelijk. Ook niet- leden van de kookclub zijn wel kom. Op het menu staat: panne koeken met als toetje een verse fruitsalade. De tijd 16-17.15 uur. De Zeeuwse Sportraad heeft een folder uitgegeven over Sport en Gezondheid. In de folder wordt allerlei advies gegeven over de re latie tussen sport en gezondheid. De folder is te bestellen bij de sportraad. 01180-33024. AAP, NOOT, MIES... Peter Bikker bij onder meer één van de boeken waarvan hij mede-uitgever is: het succesvolle De Westerschelde bij storm en mist van Cor Heijkoop. waarvan inmiddels de derde druk is verschenen. Foto John Siwabessy). Ook de breischool van Antje Pro voost moest op de foto. Dat ge beurde onder meer in 1901. Me vrouw M. de Voogd-van de Welle stuurde ons deze foto. 'Antje was een tante van mijn vader H. van de Welle', meldt de inzendster ons. Zij denkt trouwens dat het een feest was omdat twee mannen in het bestuur zaten (zie foto). Mevrouw de Voogd noemt ons de volgende namen: Bovenste rij beginnen bij oudere vrouw Antje Provoost. Mevr. A. Louwerse, mevr. Kesteloo. Jan Provoost broer van Antje. mw. Tine Wisse, Jikkemien Geertse. 2e rij: Johanna Jongepier, Pietje Vreekc. Mina Geertse? Janna de Pagter. Johanna Louwerse, Stien Provoost. Cornelia (de Pagter). Klopmeijer. Betje Pouwer, Zina Geertse' Dien (burgermeisje) Passeneel? Op de hoek weet ik niet. Derde rij eerste 3 meisjes weet ik niet dan met bril is Pauleen Lous nog in leven 91 jaar, Johanna Passenier. M. Minderhoud. Mar cel Provoost. Lourien Passenier. Tine Pouwer. Kaatje Jongepier. Maatje Provoost? Prina Bas- tiaanse. Stien Vreekc. Marie Pag ter en Maatje Pagter. Middelste 3 meisjes? Laurina v.d. Welle (is mijn tante). Maatje Geertse zittend Bastiaanse? 2 zus ters Provoost en 2 zusters Koos en .lans Passenier. Ook deze foto kunt u bestellen bij de redactie van dit blad. U dient dan samen met dit knipsel (wordt teruggestuurd) een cheque op naam van onze fotograaf Ruben Orecl te zenden aan de redactie. Het adres: Postbus 5017.4330 KA in Middelburg. Betaalt u met geld. dan verplicht de PTT u de brief aan te tekenen. De foto kost 7.50.

de Vlissinger | 1984 | | pagina 7