Studiekosten Bevrijding en verdraagzaamheid KEUKENVOORDEEL 'lli KEUKENS nmek brillen ROLLUIKEN (ftlu£ t Verder leren in Zeeland Toch lekker Een Aiuiight rolluik isoleert perfekt. GEZELLIGE KUNSTSTOF - EIKEN KEUKEN vloertegels mozmken wandtegels Opruiming tot en met 28 januari 1984. Vakkundigvoordelig en duidelijk. Hoek Wijngaardstraat St. Adriaanstraat ROLLUIKEN zonwering en inbraakbeveiliging Showroom: St. Adriaanstraat 2 Goes Tel.: 01100-20173 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 25 januari 1984 IX liUHOUP Onder de titel "bevrijding en verdraagzaamheid" wordt een wedstrijd georganiseerd voor jeugdigen. De wedstrijd houdt verband met de nationale viering van de Bevrijding op 5 mei 1 984 in Middelburg. Drie groepen Uitbeelding thema Voorwaarden COMMISSI ES Onderwijs Bestuurszaken Ruimtelijke ordening Jurering en prijzen Statenvergadering al jaren een vertrouwd adres. Korendijk 48 t/m 56 (Bij de Bellinkbrug) MIDDELBURG Tel. 01 180-13275 b.g.g. 01 180-37540 MIDDELBURG: Lange Delft 8a en 8b, tel.: 01180-13792. Wegens brand- en waterschade zijn wij tijdelijk gevestigd. in verband hiermede duurt onze aktie (voor de oude prijs) t/ m 11 februari Ook donderdag op koopavond geopend wwCHlIlai binnen zit u er warmpjes bij.... Uw adres voor alle types binnen- en buitenzonwering, rölluiken en juweliershekken, alsmede inbraakbeveiliging ABDIJ I EUWS Voor kinderen die een school voor voortgezet onderwijs bezoeken kan het rijk een bijdrage geven in de kosten. Voor het schooljaar 1984-1985 moet de aanvraag om voor een tegemoetkoming in de studiekos ten in aanmerking te komen nu al worden ingediend. De schoolty pen waar het om gaat zijn VWO, MBO, LBO, MAVO en HAVO. De bijdragen hebben betrekking op de kosten van boeken en an dere leermiddelen, reiskosten, kosten van kinderen die niet thuiswonen en toeslag voor 1 6- en 17-jarigen als het inkomen onder de 40.000,— ligt. Over igens moet worden vermeld dat bij de bijdragen in de boeken- en reiskosten ook het inkomen van de ouder»een rol speelt. De rijks bijdragen hoeven niet terugbe taald te worden en in het alge meen blijft het recht op kinderbij slag bestaan. Aanvraagformulieren zijn op de scholen verkrijgbaar. Het gaat om de formulieren-A(50). Voor mensen die willen gaan stu deren aan een universiteit of ho geschool, die een hogere beroep sopleiding gaan volgen of mensen die in het voortgezet onderwijs zitten en voor 1 april 1985 21 jaar zijn, bestaat er de mogelijkheid van een rijksstudietoelage. Het is zaak die toelage nu al aan te vra gen, ook al ben je er nog niet he lemaal uit welke studierichting je wilt gaan volgen. De aanvraagformulieren (A-10) zijn verkrijgbaar bij de scholen voor HAVO, VWO, MBO en HBO en bij de universiteiten. Zij die in december vorig jaar al bericht hebben gekregen over hun aanvraag voor het studiejaar 1984-85 hoeven niet opnieuw een aanvraag in te dienen. Dinsdag 31 januari, 10.30 uur, behandelt de Tweede Kamer uit Gedeputeerde Staten een beroep van Commercator b.v. te Sas van Gent. Commercator had bij burgemees ter en wethouders van Oostburg een vergunning aangevraagd op grond van de drank- en horeca- wet. De vergunning is geweigerd wegens schijnbeheer. De in de aanvraag genoemde beheerder was meestal niet in de inrichting aanwezig. Commercator (de ex ploitant) vindt dat geen reden om de vergunning te weigeren. Om 11.00 uur (31-1) behandelt de Derde Kamer uit Gedeputeer de Staten de beroepschriften van een vijftal scholen uit Zeeuwsch- Vlaanderen tegen het Oostburgse raadsbesluit tot vaststelling van het bedrag per leerling. Het be zwaar richt zich tegen het onder deel "onderhoud van bij scholen horende plantsoenen". Als laatste is aan de beurt de Eer ste Kamer uit Gedeputeerde Sta ten. Zij behandelt om 1 1.30 uur een beroep van de taxicentrale Middelburg b.v. Een verzoek van de centrale tot wijziging van de beperkte vergunning voor het vervoer van rolstoelpatiënten en om uitbreiding van het aantal taxi's tot 24 werd afgewezen. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het Provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De brochure "Verder leren in Zeeland na MAVO, LBO en HA VO" is bijgewerkt op de laatste veranderingen in de onderwijs wereld. Verder leren in Zeeland is bedoeld als wegwijzer voor leerlingen met een diploma van LBO, MAVO of HAVO op zak. Vermeld worden de Zeeuwse vakopleidingen die met die diploma's begonnen kunnen worden, waar die voortgezette opleidingen kunnen worden ge volgd en aan welke andere voor waarden tot toelating moet wor den voldaan. Als bepaalde oplei dingen in Zeeland niet voorhanden zijn, wordt verwezen naar de dichtstbijzijnde buiten de provin cie. Aandacht wordt ook besteed aan het opleidingenpakket van het leerlingwezen (opleidingen voor mensen die werken en daarnaast een opleiding volgen). Verder leren in Zeeland is uitge geven door de Provinciale Onder wijsraad: de brochure kost 2,50 en is te bestellen via de schoolde- kaan of het bureau Onderwijs in het Provinciehuis, Sint Pieter straat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31343. De aan vulling is gratis voor degenen die dé editie 1 983 van de brochure al in hun bezit hebben. De deelnemers aan de wedstrijd worden verdeeld in drie leeftijds groepen: van 9 tot en met 1 2 jaar, van 1 2 tot en met 1 5 jaar en van 1 5 tot en met 25 jaar. Het maakt niet uit of je scholier bent of niet. Of je het werkstuk alleen maakt, met een groep(je), met de klas of met de hele school is ook geen punt. Wel moet dit natuurlijk blijken uit de inzending, want als je in de prijzen valt moet natuurlijk iedereen die eraan heeft meegewerkt in de eer kunnen de len. Om zoveel mogelijk jongeren te bereiken heeft het werkcomité "Nationale viering Bevrijding 5 mei 1984" te Middelburg brie ven met richtlijnen en aanwijzin gen gezonden aan de jeugdorga nisaties en de scholen in Zeeland. Aan het onderwijzend personeel is «gevraagd hun leerlingen en studenten op te roepen aan de wedstrijd mee te doen. Hoe het thema "Bevrijding en verdraagzaamheid" moet of kan worden uitgebeeld, hangt hele maal af van de vindingrijkheid van de maker. Alle uitingsvormen zijn in beginsel toegestaan. Als sug gesties geeft het werkcomité op stellen, verbalen, interviews, ge dichten, tekeningen, schilderijen, collages, stripverhalen; ontwer pen voor affiches, een prenten boek enz. Het comité en de jury geven zich rekenschap van het feit, dat de deelnemers aan de wedstrijd de bevrijding op 5 mei 1945 niet hebben meegemaakt. De begrip pen Bevrijding en Verdraagzaam De Nieuwe Kerk in Middelburg; Centraal bij de nationale 5-mei- viering 1984. heid zijn - zeker voor de jongste deelnemers - vrij abstract. Het werkcomité heeft in brieven aan de drie leeftijdscategorieën getracht hierin duidelijkheid te verschaffen. Bovendien is het de bedoeling dat de lijn van de Be vrijding toen wordt doorgetrokken naar de situatie nu, of zoals het werkcomité schrijft aan de groep van 16- tot 25-jarigen: "Maar heeft het geen zin de vraag te stellen hoe het is gegaan met de Vrijheid en vooral - de Verdraag zaamheid? Je hoort en leest van discriminatie, van onverdraag zaamheid ten opzichte van men sen en groepen mensen die anders zijn, in allerlei opzichten. Mensen b.v. die uit het buitenland hier heen zijn gekopien en onder ons wonen en werken. Kan als je aan hen denkt, altijd worden gespro ken van door hen zo vurig ver langde Vrijheid en VerUraagzaam- heid?". Uit het voorgaande moge duide lijk zijn, dat de Verdraagzaamheid duidelijk in het werkstuk naar vo ren moet komen. Wordt een opstel of een verhaal geschreven, dan mag dit niet lan ger dan 300 woorden zijn. Alle inzendingen moeten duidelijk zijn voorzien van de naam en het adres van de inzender. Natuurlijk moet ook steeds de leeftijd worden ingevuld; zonder dat kan de categorie-indeling niet tot haar recht komen. De inzendingen moeten voor 1 maart 1984 worden gezonden of Woensdag 1 februari, 13.00 uur vergadert de Provinciale Onder wijsraad. Besproken worden o.a. het evaluatieverslag van de sta gecyclus voor studenten uit het Lager Technisch Onderwijs, de ontwikkelingen in het voortgezet onderwijs en de totstandkoming van de nieuwe basisscholen. Voorts staat de vaststelling van het commentaar op de rijksnota "Tweede fase vervolgonderwijs" ter discussie. De statencommissie voor Be stuurszaken vergadert vrijdag 3 februari, 9.30 uur. Op de agenda staan o.a. een aantal subsidies; aankoop van natuurgebied in de Kievittepolder en Het Zeepe/Slot Haamstede en een subsidie voor Miniatuur Walcheren. Ook wordt er gesproken over de overdracht aan de gemeente Middelburg van een gedeelte van de weg Middel burg-Sint Laurens. De Statencommissie voor Ruimtelijke Ordening bespreekt in haar vergadering van 3 februa ri, 15.00 uur de nota nazorg streekplan Midden-Zeeland. Evenals in de commissie Be- ingeleverd bij de Zeeuwse cultu rele Raad, Dam 31Postbus 407, 4330 AK Middelburg. Nadere in formatie kan worden verkregen bij de heer W. Hofman van de Cul turele Raad, tel. 01180-33024. Een deskundige jury, bestaand uit mensen met een taalkundige en een kunstzinnige achtergrond beoordelen de werkstukken en zij bepalen aan wie de prijzenpot van in totaal 1.500,— wordt uitge keerd. De prijzen zullen onder an dere bestaan uit boeken-, platen- en theaterbonnen. Ook hier wordt zodoende een relatie gelegd met Bevrijding en Verdraagzaamheid. stuurszaken wordt er gepraat over subsidies voor de aankoop van enkele ha Kievittepolder en duin- grond in natuurgebied 't Zee pe/Slot Haamstede. Alle commissievergaderingen zijn openbaar. De commissies voor Bestuurszaken en Ruimtelijke Or dening hebben spreekrecht voor het publiek en vergaderen in het Provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De Onderwijs raad vergadert in het Statencom- plex, Abdij 1 1 in Middelburg. Vrijdag 27 januari, 10.00 uur, is er een vergadering van Provinciale Staten. De staten beslissen op subsidie verzoeken van de stichting Unie van Vrijwilligers in Zeeland, de stichting Overleg Kindercentra Zeeland en aan Scouting Zeeland. Achterstallige subsidies moeten worden verstrekt aan de Katholie ke Plattelands Jongeren, aan de KWJ-werkende jongeren, NVV-jongerencontact en CNV- werkende jeugd. Gevraagd wordt of de staten een dedl van de kos ten voor hun rekening willen ne men voor onderhoek naar het leerlingenvervoer in Zeeland. Ook zijn er de jaarstukken van de stichting Zeeuwse Centrale Mu ziekbibliotheek en de begroting voor 1984 van de Technische bi bliotheek ter bespreking. Gs stellen de staten voor de petitie met 5 .000 handtekeningen tegen de plaatsing van kernwapens aan hen ter advisering te geven. Het zelfde geldt voor de brieven van de Woonlastencomité's Vlissin- gen en Middelburg over de ener gietarieven. De statenvergadering wordt ge houden in openbaarheid; verg aderruimte is de Statenzaal, Abdij 11Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 270 cm. lang, kompleet met: koelkast, afzuig kap, gas - elek- tro/kombinatie, blad en spoel bak. Deze aanbieding is in iedere gewenste opstelling te leveren. Laat eens een vrijblijvende offerte maken. UW VLOERTEGELS WORDEN GRATIS OP MAAT GEZAAGD! Dagelijks geopend van 9 tot 12 u. - 13 tot 18 u. 's Zaterdags van 9 tot 16 u. Donderdagavond koopavond. ■my Wie brilt moet nu even komen neuzen! 10% 30% 20% korting 40% R 001 L lilUfltl ^Us ^0e '<ouc' ^et buiten ook is-

de Vlissinger | 1984 | | pagina 13