ZAKE zijn ZAKEN Zaterdag Nieuwjaars- Snuffelmarkt te Goes mt Q? het lakenhart Keilt SIMUFFELMARKT GOES Schoolfoto uit de oude doos ir Nieuwe trainingspakken voor Middelburg IV Souburgse zakenman Willem Melse! ASSORTIMENT BEPAALT SUCCES Woensdag 4 januari 1984 DE FAAM - DE VLISSINGER Vele attrakties Kindermarkt Poppen-theater Veiling van goederen Fondue populaire SPORTTRAIIMIIMG VOOR DE JEUGD N ieuw jaarsreceptie Raadsvergadering Bijbelavonden Cursussen Fusie Zomeravondvoetbal GROOTS OPGEZETTE NIEUWJAARSROMMELMARKT IN DE VEILINGHAL. ZATERDAG 7 JANUARI Inkomensbeleid Puzzelwandeltocht D riekon i ngen-spel INFORMATIERUBRIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERSCHIJNT EXCLUSIEF IN DEZE KRANT Aanstaande zaterdag 7 januari wordt in de Veilinghal aan de Fruitlaan in Goes 'n speciale Nieuwjaars-Snuffelmarkt gehou den. Om 9.00 uur gaan de deuren weer open van de Goese Veilinghal om de Snuffelaars hun gang te laten gaan. 4 Voor do kinderen 'n dag van hun leven. Zij kunnen zich leuk amu seren op de Snuffelmarktse kin derboerderij, met vele dieren o.a. 'n ponny met veulen,ezel, 2 kal veren, 2 biggen, 2 hangbuik zwijntjes, 2 geiten, 3 schapen, kippen, cavia's, eenden, ratten en witte muizen. Voor het derde jaar in januari worden kinderen in de gelegen heid gesteld om hun overtollige speelgoed te verkopen. Op de speciaal beschikbaar gestelde ruimte kunnen zij om halfnegen komen met hun speelgoed. Ze kopen een toegangskaartje, mel den zich en de verkoop mag be ginnen. Het bekende poppentheater Par does is te gast met het traditionele spel van het goede en het kwade, waar natuurlijk het goede altijd wint. De hoofdpersoon in dit spel is Simon Pekelneus. "Pardoes" maakt zelf zijn poppen en schrijft de verhalen zelf. Er zijn vier voorstellingen van elk 20 minuten tussen 10.00 uur en 14.00 uur. Voor het eerst worden de deelne mers in de gelegenheid gesteld om onder toezicht een artikel te laten veilen, waarbij de bezoeker na tuurlijk 'n extra leuk voordeel kan doen. De veiling zal rond half twee beginnen. Verder vullen de ruim 200 stand houders de veilinghal. De toe gangsprijs voor de SnufTelmarkt is gelijk gebleven aan die van voor gaande jaren - 2,50 -, en de ope ningstijden zijn van 9.00 tot 17.00 uur. Het zaalvoetbalteam VCK I uit Koudekerke, uitkomend in de tweede klas van de Middelburgse zaalvoetbalcompetitie, is door sponsor Wes- tende B.V. elektrotechniek in een nieuw tenue gestoken. Op de foto het team in de nieuwe uitrusting. Op de bovenste rij (v.l.n.r. C. Cijvat, W. Bommeljé, J. Melis, R. van Bekkum, R. Flipse, onderste rij: N. van Buul, J.K. Vader, P. Brasser en P. Giesbeths. De spelers van het vierde elftal van de M.V. A.V. Middelburg, uitkomend in de 2e klas afdeling van de KNVB zijn door sponsor Bas Melse Tweewielers in Mid delburg in het nieuw gestoken. Het elftal kreeg nieuwe trainings pakken van Melse die daarmee de prestaties van de ploeg wilt sti muleren. Bas Melse heeft ook een bowlingteam onder zijn hoede. "Sport en spel staan bij mij hoog in het vaandel geschreven", zegt Melse die zelf een actief bow lingspeler is. Ook van goedkope vleessoor ten is een fijne fondue te ma ken. Bijvoorbeeld, in stukken gesneden varkens- schouderkarbonade of var kenslappen, stukjes varken slever, balletjes gehakt. Bereidingswijze: Laat het varkensvlees een uurtje mari neren in wat ketjap met enke le druppels citroensap (het vlees hoeft niet onder te staan, het is voldoende als u het met vocht besprenkelt en af en toe omroert voor het fonduen wél goed afdrogen). Gehakt maakt u pittig aan met in citroensap geweekt broodkruim, losgeklopt ei. zout. paprikapoeder, ietsje kerrie en Worcestershiresau- ce. Verras uw gasten eens met een ietwat ander sausje dan de gebruikelijke, bijvoorbeeld: Tunesische saus Houd 2 rode paprika's aan een vork boven de gasvlam, al draaiend, tot het vel loslaat. Pel ze. Snijd ze in kleine stuk jes (verwijder pitjes). Fruit ze, tezamen met een gesnipperde ui en een gesnipperd teentje knoflook, in 2 lepels olie, voeg er een royale hoeveelheid to matenpuree aan toe. een mes punt suiker, wat paprikapoe der en zout. Laat het 20 mi nuten zachtjes doorsudderen en wrijf alles door een zeef. Breng de saus op smaak met enkele druppels Tabasco of wat scherpe rode peper. Dit sausje moet een tikje scherp zijn. Eiersaus Roer hardgekookte eidooiers tot een zalfachtige massa en voeg er, steeds goed roerend, wat olie aan toe en zoveel Bulgaarse yoghurt tot u een dikke saus hebt. Breng deze op smaak met citroensap, fijngehakte bieslook, zout. peper en wat sherry en voeger dan de fijngehakte eiwitten bij. Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-26.23.11 Niet alle trainingsvormen zijn geschikt voor jongeren. Met name intensieve duur- training en krachttraining worden afgeraden, wanneer je jonger dan 15 jaar bent. Dit heeft dan te maken met de verhouding belasting belastbaarheid. Met andere woorden: dat waarmee je je lichaam 'bezwaart' en dat wat je lichaam 'kan heb ben'. Wanneer je teveel vraagt van je lichaam, kan dat langdurige sportblessu-, res tot gevolg hebben. Daarom wordt in de jeugd- sport voornamelijk getraind op lenigheid en snelheid (conditie),, op het aanleren van bewegingen (techniek) en op spelinzicht (tactiek). Elke training moet begin nen met een warming-up en eindigen met een cooling- down. CONDITIE: Hoe en waar op wordt getraind, is sterk afhankelijk van de sport. Bij turnen zal bijvoorbeeld een sterke nadruk liggen op le nigheid en techniek. Die spiergroepen, die je ge bruikt bij je sport, worden getraind. Meestal is ook sprintsnelheid gewenst. Je trainer of een Sportmedisch Adviescentrum (SMA) kunnen je helpen aan een voor jou en jouw sport ge schikt trainingsprogramma. TECHNIEK: Jong geleerd is oud gedaan. Er schuilt veel waars in deze oude spreuk. Het staat onomsto telijk vast, dat de jeugd ge makkelijker bepaalde be wegingsvormen aanleert. Daarom wordt aan een soe pele bewegingstechniek en het juiste gebruik van je li chaam zoveel aandacht besteed. Wanneer je weet hoe je lichaam werkt en reageert, kun je vaak ook blessures voorkomen. TACTIEK: Tactisch spelen betekent slimmer zijn dan de ander. Bijvoorbeeld door niet al je krachten ineens te gebruiken of door 'met ef fect' ballen te plaatsen. Dit betekent, dat je altijd een; stap vooruit moet denken71 en je in de schoenen van de ander moet verplaatsen. 'Alles geven' kan natuurlijk, maar vaak bereik je met een beetje zelfbeheersing heel wat meer. Hiermee is niet gezegd, dat winnen het meest belangrijke is. Plezier in de sport staat bij de meesten toch voorop. Als je door je training wat meer leert over jezelf en je sport zal dat plezier alleen maar groter worden. Veel plezier! De Souburgse zakenlieden zullen het van een breed assortiment moeten hebben. Dat is de mening van Willem Melse die zo'n vijf jaar geleden zijn speciaalzaak voor speelgoed en behang aan de Paspoortstraat 23 in Oost-Sou burg begon. Hij nam toen de zaak over van Borst Behang. De naam werd veranderd in Melse Voor deelcentrum. "Wij hebben geen trekpaarden zoals in Middelburg en Vlissingen. We zullen het vaii het assortiment moeten hebben en dat moet dan zo breed mogelijk zijn", vindt de Souburgse zaken man. Melse zit al lang genoeg in de handel om hierover een gefun deerd oordeel te geven. Hij is be gonnen als bediende, werd later bedrijfsleider in een levensmid delenzaak, en begon later voor zich zelf. In Middelburg dreef hij acht jaar een levensmiddelenzaak. Vervolgens was hij een aantal ja ren rijinstructeur voordat hij in de autobranche verkoper werd. In 1971 trad Melse in dienst bij de PZC om De Vlissinger op poten te zetten. Een functie die hij nog steeds vervult naast zijn werk als zakenman. Acquisiteur bij de Vlissinger. Advertenties verkopen dus. Een goede combinatie zo blijkt uit de uitleg van de 55-jarige ondernemer. "Je weet waar je over praat. Je weet zelf wat het nut is van adverteren. Je ziet nu ook zelf als ondernemer wat het prak tisch betekent". Als acquisiteur heeft Melse een dagtaak. Alleen in zijn vrije tijd helpt hij in de winkel. De zaak drijft dan ook voor het grootste deel op zijn dochter Ella, die op haar beurt weer assistentie heeft van een winkelmeisje en van verkoper Hans Hofman die ook bij Borst al de behangafdeling voor zijn reke ning nam. Sinds kort heeft Voordeelcentrum Melse er een nieuwe afdeling bij. "Er was op Souburg vraag naar een lijstenmakerij. De mensen moesten tot nu toe naar Vlissingen of Middelburg met hun schilde rijen of foto's om die te laten in lijsten. Vandaar dat we met het inlijsten zijn begonnen. Voor deze nieuwe afdeling is een apart hoekje ingeruimd!', aldus de Sou burgse ondernemer. Behalve een breed assortiment speelgoederen en behang en schildersbenodigd heden heeft Melse ook seizoen sartikelen, zoals kerstversiering en vuurwerk. Van dit laatste artikel was hij lange tijd de enige verko per in Souburg. Recentelijk heb ben een tweetal collega's ook het idee opgevat om vuurwerk te gaan verkopen, maar Melse is nog ve ruit de grootste. Dat blijkt uit het zeer grote aantal bestellijsten die worden ingeleverd voor het vuur werk op oud en nieuw. Korting Melse is zeer resoluut als het over kortingen gaat. "Het komt wel eens voor dat een klant bij mij komt en om korting vraagt, omdat toevallig een collega ook korting geeft. Maar dan zijn ze bij mij aan het verkeerde adres. Ik geef geen korting. Ik sta in voor de goede kwaliteit van de artikelen die ik verkoop. Als ik daar aan mee moet doen, kan ik beter stoppen", stelt Willem Melse. "Je moet ver trouwen hebben in je zelf en je zaak en niet bang zijn dat ze naar een ander lopen. Bij het Souburg se Voordeelcentrum vormt service een belangrijk onderdeel van het verkoopprogramma. En een vak kundige voorlichting vindt Melse dan ook een eerste vereiste. "Maar de mensen zijn vaak zo gewend aan het zelfbedienings systeem van de grote supermark ten, dat ze advies niet meer nodig vinden. Je zoekt contact, maar je krijgt het vaak niet. De mensen zijn waarschijnlijk bang dat ze wat aangesmeerd krijgen. Maar ik vind een vakkundig advies juist heel belangrijk. Soms heb ik ge woon het idee dat de mensen maar wat meenemen zonder dat ze de juiste keus hebben gedaan. En dat vind ik jammer", aldus de Souburgse speelgoedverkoper. Op de foto: Willem Melse geflankeerd door zijn dochters Ella (rechts) en A njo, die in de vakanties ook meewerkt in de winkel. Vrouwencafé 'Trui' houdt don derdag 5 januari een nieuwjaars receptie. Vrouwen en kinderen zijn vanaf 17 uur van harte wel kom in gebouw 't Pand, Kerksteeg 5 te Middelburg. De gemeenteraad van Domburg komt dinsdag 10 januari in verga dering bijeen. De agenda ver meldt onder andere voorstellen inzake verordeningen winkelslui tingswet, voorbereidingsbesluit Burgvliet en de onderwijsintegra- tic Domburg. De openbare ver gadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. In het gebouw voor Christelijke Bijeenkomsten aan de Rehoboth- straat 9 in Oost-Souburg wordt vrijdag 6 januari de laatste avond in de serie over de Colossenzen- brief gehouden. Spreker is de heer J. de Jager uit Heerde. Aanvang 20 uur. Donderdag 12 januari start een nieuwe serie gespreks bijeenkomsten over de grondsla gen van het christelijke geloof. Het onderwerp van de eerste avond: 'De vergeving der zonden'. De heer W.J. Ouweneel uit De Bilt zal het onderwerp inleiden. Aan het nieuwe thema worden in totaal vier avonden gewijd: na 12 januari volgen er nog bijeenkom sten op 16 februari, 15 maarten 12 april. Alle bijeenkomsten begin nen om 20 uur. Buurthuis 'de Paraplu', Alexander Gogelweg 59, start in de tweede week van januari een aantal cur sussen. Woensdagavond wordt er een cursus textiele werkvormen gegeven (beginners en gevorder den) en op donderdagochtend een cursus kleding-maken (beginners en gevorderden). Tijdens deze cursus is peuteropvang aanwezig. De leiding van de cursussen is in handen van gediplomeerde vak krachten. Voor aanmeldingen en nadere informatie: 01184-65453. Gebruiksmarkt Buurtvereniging 'Duijvenvoorde' houdt zaterdag 28 januari een verkoopdag van 2e hands kleding. Tijdens de verkoopdag wordt te vens een modeshow gehouden. Voor nadere inlichtinêen: zie clubblad 'De Schakel'. T urnkampioenschappen De Vlissingse turnvereniging VTV houdt zaterdag 7 en zondag 8 januari haar jaarlijkse 'Open kampioenschappen'. De jongens- en herenwedstrijden beginnen za terdag om 13.30 uur; de meisjes- en dameswedstrijden zondag om 11.45 uur. De 'open kampioen schappen' worden gehouden in sporthal Vrijenhoven aan het Baskenburgplein te Vlissingen. Alle bezittingen en schulden van de woningbouwverenigingen "Gemeenschappelijk Belang" en "St. Willibrord", van de wonings tichting "Vlissingen 1952" en van de stichting "BASCO" worden overgedragen aan de zogenaamde drager-vereniging "Goed Wo nen". De ledenvergadering van "Goed Wonen" heeft dit aan vaard. Per 1 januari is de naam van de woningbouwvereniging "Goed Wonen" gewijzigd in wo ningbouwvereniging "Basco". De woningbouwverenigingen "Ge meenschappelijk Belang" en "Sint Willibrord" en de stichting "BASCO" zijn daarmee opgehe ven. De woningstichting "Vlissin gen 1952" blijft als stichting zon der bezittingen voortbestaan. Het bestuur van deze stichting wordt tevens het bestuur van de wo ningbouwvereniging "Basco". Al le aktiviteiten blijven uitgevoerd worden vanuit de bedrijfsgebou wen aan het adres Hermesweg 13 te Vlissingen. Meditatiecursus Dinsdag 10 januari start in het Rajneesh meditatiecentrum Sura- ti weer een avondcursus in de meditatietechnieken van Bagh- wan Shree Rajneesh. Belangstel lenden kunnen kontakt opnemen met het centrum. Brakstraat 9 te Middelburg, telefoon 01180- 38198. Het bestuur van het zomeravond voetbal in Middelburg heeft de inschrijfformulieren voor de competitie 1984 verstuurd. Alle verenigingen die de afgelopen competitie in Middelburg deelna men, zijn aangeschreven. Ook nieuwe teams kunnen inschrijven. De inschrijftermijn loopt tot 1 fe bruari. Informatie bij secretaris C.J. Hoogenboom, tel. 01180-29461. TE KOOP GEVRAAGD Een breipatroon voor een coltrui van een giraf. Standnr D7 en D8 TE KOOP AANGEBODEN 3000 m2 huisraad, boeken, speelgoed, kleding, kunstgebitten en schoonmoeders. Snuffelmarkt Goes. DIVERSEN Verkoop zelf uw zolder leeg op de Snuffelmarkt Elke maand in de Goese Veilinghal Inl. reserv 01 640-3591 6 KENNISMAKING Standhouders van de Snuffelmarkt Goes maken graag kennis met al die mensen die nog nooit zijn komen snuffelen VERLOREN Mijn gouden tand van koper standgroen nr. D1 5 en D1 6 GEVONDEN Een half bankbiljet van vijf gulden. Diegene met de andere helft met juist nummer. Informatie balie Snuffelmarkt De Snuffelmarkt is open op zaterdag van 9.00 tot 1 7.00 uur De heer C. Schelling, voorzitter van de Voedingsbond FNV spreekt dinsdag 10 januari in de zaal achter de Gereformeerde Westerkerk aan de Westwal te Goes over 'Anders denken over inkomen'. De lezing vormt een onderdeel van de wintercyclus DISK-lezingen. Schelling zal on der meer ingaan op de loskoppe ling van arbeid en inkomen van het arbeidsloze inkomen. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Iedereen is welkom. De wandelsportvereniging 't Zand houdt zaterdag 7 januari een puz zelwandeltocht door een gedeelte van de Middelburgse binnenstad. Men kan starten tussen 14 en 14.30 uur. Inschrijven in wijkge- bouw 'de Vergulde Baars' aan de Baarsjesweg 42. De route heeft een lengte van 5 km. Iedere deel nemer ontvangt een leuke herin nering en een lekkere kop erw tensoep. Onder de goede oplos singen wordt een prijs verloot. In lichtingen: 01180-15507. In de Vrije School Zeeland aan de Willem Arondeusstraat 59 te Middelburg wordt woensdag 11 januari het Driekoningen-spel opgevoerd. Het Driekoningenspel is een Middeleeuws kerstspel uit Oberufer. In dit spel komt de tegenstelling tussen het goede (engel, koningen. Jozef en Maria) en kwade (Herodus. krijgsknecht, schriftgeleerden en duivel) sterk tot uitdrukking. Uileindelijk overwint het licht de duisternis. Het spel begint om 19.30 uur. AAP, NOOT, MIES... De kleuterschool in Oostkapene oogde in 1928 aldus. Inzender P. de Voogd, Torenstraat 17 in Oostkapelle noemt ons de vol gende namen. Bovenste rij v.l.n.r.: 1. Maatje Schoe (helpster); 2. Kaatje de Rijke; 3. Saar Wondergem: 4. Ploon Francke; 5. Lies Francke 6. Kaatje dé Voogd; 7. Jaantje de Kam. 2e rij v.l.n.r.: 1. Izak Wattel; 2. Leen Davidse; 3. Catrien Wattel; 4. Tine Francke; 5. Frans Volmer; 6. Jaap Jobse. 3e rij v.l.n.r.: I. Wim Wattel: 2. Simon Corbijn; 3. Suzan den Hollander; 4. Mina Lous: 5. Ko Sturm; 6. Leunis de Rijke; kleu terleidster: mej. Lena Breel. Jean Frelier. 4e rij v.l.n.r.: 1. Marie de Lignij: 2. Alewijn Willeboordse; 3. Lein Wattel; 4. Ries den Hollander; 5. Jan Dekker; 6. Jan Mesu; 7, Dien Louws. onderste rij: 1. Thona Roelse; 2. Bram Lous. Jo Lous tweelingen; Adrie de Rijke. Door dit knipsel aan ons te zen den (samen met ƒ7,50) kunt u in het bezit komen van deze (of meerdere) foto's. Het adres van de redactie: Postbus 5017. 4330 KA cheqeues dan svp op naam van in Middelburg. Betaalt u met onze fotograaf Ruben ürecl.

de Vlissinger | 1984 | | pagina 7