Rolstoelpsychose en de verzamelaars Rolstoel psychose □e'WLissinger HET WEEKBLAD 1 WALCHEREN r Fietsen graveren in Vlissingen l/V// wensen U allen een gezond en gelukkig 1984 Flop RAAKTU HAAR KWIJT? J.P.A. ROSSEL TANDPROTHETICUS KUNSTGEBITTEN REPARATIE DEZE WEEK IN j oplage22 700. wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren in combinatie met de faam, totale oplage 44.400. uitgave: provin- ciale zeeuwse courant b.v. administratie: markt 51, postbus 5017, 4330 ka middelburg, 01180-27651. advertentie: walstraat 56-60, postbus 18, 4380 aa vlissingen, 01184-15144, privé: w. melse, 01184-62320. redaktle: ad hanneman, 01180-27651toestel 54 t /v li 1 De Stichting Vogelopvangccn- trum Walcheren heeft dringend helpers nodig. Er wordt daad werkelijke hulp gevraagd voor de verzorging van de vogels die on dergebracht zijn in het opvang centrum: een schuur bij het Slot Ter Hooge in Middelburg; er worden vrijwilligers gevraagd die willen helpen bij het opzetten van een deugdelijke behuizing van de vogels zoals het bouwen van kooien en volières en er wordt assistentie gevraagd bij de twee wekelijkse strandtellingen die het centrum in samenwerking met de Nederlandse Stichting voor Olie- slachtofferonderzoek houdt. Voorts kan de stichting financieel worden geholpen, bijvoorbeeld door donateur te worden voor een bedrag van minimaal vijftien gulden per jaar. Met deze dona ties worden verzorging en bouw van behuizing voor de vogels be- kostigd. Het opvangcentrum be schikt maar over een geringe subsidie. Het opvangcentrum is vorige winter van de grond geko men naar aanleiding van een ini tiatief van enkele werkloze na tuurliefhebbers. In die periode werden nogal wat vogels aange troffen op de Zeeuwse stranden die het slachtoffer waren gewor den van stookolie. Ook nu heeft het opvangcentrum weer slacht offers van stookolie en van het verkeer of milieuvervuiling. Vijf eenden, een kok- en zilvermeeuw en een jonge fuut moeten dage lijks verzorgd worden. Met ge vonden vogels en voor verdere informatie staan dé volgende adressen: Liesbeth Baukema. Poortugaalstraat 7, Oost-Sou burg, tel. 01184-70873 of Ineke Marsmer, Kanaalstraat 61, Oost- Souburg, tel. 01184-68402. Dierenhulpdienst wil cen traal meldpunt In het zakenhart staat de Middelburgse specialist in Oosterse tapijten Van Aalst centraal Uitvoerige informatie uit het stadhuis op de voor lichtingspagina van de ge meenten Kia Joziasse spaart bierdoppen voor een rolstoel. Van wie de actie precies uitgaat kan ze niet zeggen. Doppen voor rolstoelen: het klinkt ongeloofwaardig. Enige gezonde argwaan kan geen kwaad. We wa gen er enkele telefoontjes aan. Ons vermoeden wordt bewaarheid: Ria spaart voor Jan Joker. Of beter gezegd voor de lagere scholen in het Belgische Assene de, waar van de doppen, dat moet gezegd, héél leuke werkstukjes worden gemaakt. Dat verbaast Ria. "Ik heb altijd gemeend dat ik voor rolstoelen spaarde. Hier snap ik werkelijk niets van". De doppen (en die van haar ken nissen. die ijverig meesparen) volgen een lange weg. Ria levert de bierdoppen in bij de familie van de Velde. Ook hier heerst de veronderstelling dat de doppen een rolstoel opleveren. Piet de Jonge uit het bejaardentehuis haalt de doppen op. En ook Piet twijfelt geen moment. "Met die doppen wordt iets voor gehandi capten gedaan". Waar de doppen precies naar toe gaan kan niemand zeggen. Me vrouw Kloonen in het Zeeuws- Vlaamse Hoek weet dat wel. "De doppen gaan naar de Nopri-su- permarkt in Assenede. Wat die er precies mee doen weet ik niet. Ik dacht iets voor gehandicapten of zo". Dat kan mevrouw Kloonen dus wel vergeten: bij de super markt weet men in elk geval van niets af. Een woordvoerdster van Nopri: "Regelmatig krijgen we van mensen uit Nederland zakken met doppen. Die geven we aan de scholen hier in Assenede" Dit ge val van goedgelovigheid staat he laas niet op zichzelf. Ook elders in Zeeuws-Vlaanderen wordt driftig gespaard voor rolstoelen. Feit is dat niemand het fijne van de ac ties afweet. Behalve bierdoppen zijn ook Rizla en Mascotte-om slagen, theelabeltjes en streepjes codes gewilde verzamelobjecten voor filantropen. Caro Verpoorte, werkzaam in een supermarkt in Philippine, verza melt sinds enkele maanden streepjescodes die men op de ver pakking van velerlei produkten aantreft. Vele klanten sparen driftig mee. Cora: "Voor 40.000 code's krijg je een rolstoel. Zo'n electrische weet je wel". De Philippiense winkel- cassiëre is ermee begonnen op verzoek van haar schoonmoeder uit Terneuzen, die enthousiast werd gemaakt voor de (niet bes taande) rolstoelactie door een man uit verpleegtehuis "Ter Schorre". De code's gaan naar het instituut voor geestelijk gehandi capten 'de Sterre' in Clinge, aldus mevrouw Verpoorte. 'De Sterre' gebeld. De directiesecretaresse: "Een vreemd verhaal. Er klopt zover ik weet in elk geval niks van". Er worden in Zeeuwsch-Vlaande- ren ook driftig omslagen van Riz la- en Mascotte-boekjes gespaard. Een leerling van de consumptieve afdeling van de LTS in Terneuzen startte enige tijd geleden een rol stoel-actie voor een zekere Roel. In de kantine van de LTS sinat een bus, waarin leerlingen hun Rizla- en Mascotte-omslagen kunnen deponeren. De Rolstoelpsychose heeft reeds tal van slachtoffers gemaakt. Ondanks tal van waarschuwingen onder andere in het consu mentenprogramma 'Koning Klant', blijven mensen bierdoppen, theelabeltjes en Rizla-omslagen sparen ten behoeve van een niet-bestaande rolstoelactie. Ook in Zeeuws-Vlaanderen wordt er driftig gespaard. We spraken met enkele 'slachtoffers' en gin gen na wat er met de doppen, labeltjes en omslagen gebeurde. Het spoor liep telkenmale dood. In februari kunnen alle inwoners van de gemeente Vlissingen hun flets laten graveren met hun eigen postcode en huisnummer. Het fietsen graveren is een project van de Vrijwilligers Vacature Bank. De uitvoering gebeurt in samen werking met de gemeentepolitie en het Bureau Voorkoming Mis drijven. Het graveren geschiedt met een elektrisch graveerapparaat, dat het Bureau Voorkoming Misdrij ven beschikbaar heeft gesteld. De postcode zal worden gegraveerd op een vaste plaats. Ook na het wegvijlen kan men met een et- sonderzoek de postcode en het huisnummer weer terugvinden. Via folders wordt nog bekend ge maakt waar en wanneer het pro SERVICE KWALITEIT GARANTIE LANGE DELFT 50 MIDDELBURG V 01180 13221 y ject start en op welk tijdstip men de fiets kan laten graveren in uw buurt. Met het graveren hoopt men halt toe te roepen aan de vele diefstal len van fietsen. Bij het overspuiten van een gegraveerde fiets is het onmogelijk om de gegraveerde postcode te verwijderen. Roel zal nog wel even op z'n rol stoel moeten wachten. Er zijn maar liefst een miljoen omslagen nodig, meent de conciërge van de school. De LTS-leerlingen en alle anderen die m'eesparen kunnen zonder wroeging stoppen: de firma 'Micres' uit Eindhoven, im porteur van Mascotte en Rizla houdt geen rolstoelactie. Een woordvoerdster van "Micres": "Allemaal geruchten, waar niets van klopt. We krijgen hier regel matig mensen over de vloer die jaren omslagen hebben gespaard. Honderdduizenden hadden ze er. We kunnen er niets mee doen. Hoe komen mensen erop, vragen wij ons af'. Radio Noordzee uit Watervliet riep z'n luisteraars enkele maan den geleden op om theelabeltjes te sparen. Er werd gesuggereerd dat de labeltjes een rolstoel zouden opleveren. De met veel bombarie aangekondigde actie is inmiddels een stille dood gestorven. Jan van de Wege: "We zijn in goed vertrouwen de actie gestart. Later zijn we er achter gekomen dat er. althans in Nederland, geen enkel bedrijf is dat de labeltjes inwisselt tegen een rolstoel". De 'Noordzee'-luisteraars zijn, als we Jan mogen geloven, verwoede theedrinkers. Binnen de kortste keren had hij 10.000 labeltjes bij een.... De 'NoordAe' chef heeft aan de actie een behoorlijke kater overgehouden. "Dit soort zaken zijn slecht voor onze naam". Wat niemand zich blijkbaar af vraagt is of gehandicapten niet op een andere manier aan een rol stoel geholpen kunnen worden. Die mogelijkheden zijn er name lijk wel. Zowel het ziekenfonds als het GAK kent een bruikleen-re- geling. Schaft iemand op eigen kosten een rolstoel aan dan wordt in de meeste gevallen een deel van de kosten vergoed. Voorts kan ook de kruisvereniging, zo blijkt bij navraag in deze de helpende hand bieden. Gezond haar groeit alleen op een ge zonde hoofdhuid. Bioscalin, ontwik keld aan de Universiteit van Helsinki, reinigt uw hoofdhuid diep en bevordert de vorming van nieuwe cellen. Roos verdwijnt, Haaruitval stopt! En bij langdurige verzorging met Bioscalin Elixer kan zelfs in veel gevallen nieuwe haargroei ontstaan! Bioscalin Elixer en Bioscalin Shampoo. Voor wie Haar wil behouden. Verkrijgbaar bij Apothe kers, Drogisten en Kappers. Inl. en fol der: Bioscalin (Nederland) Tel. 070 - 89 77 52 - Postbus 16140 2500 BC Den Haag Spoedig klaar Tel. afspraken 01184-14533 Hobeiustraat 52. Vlissingen

de Vlissinger | 1983 | | pagina 1