Winnaars St. Nicolaasactie kregen prijzen uitgereikt A Mevrouw Wolf wint duizend gulden bij Sint Nicolaasactie Nemidso M nkutert FotoVerschuren Sterkste man voorzitter van., jury disejockey |§f Wedstrijd FotoVerschuren c? Organiseren en zakendoen gaan bij l.M. van Houte altijd samen NU STERK IN PRUS VERLAAGD 68a- Woensdag 14 december 1983 DE VLISSINGER VERENIGING WINKELCENTRUM VLISSIN GEN "kim I Klompen Recreatie-info Jubilarissen Thema-avond Beroepschrift Woonlasten Sport Kerstzangavond. Cultuur Vogelbeurs Hoogtepunt Vogeltentoonstelling Kerstlofprijzing V redesgebedsdienst Wildrit Jongerentheater Lezing Canon AE I met 1.8/50 mm objektief Kunst Super-disco Paauwenburg Kerstzangavond Bingo-avond Spuistraat Thema-ochtend Kerst-inn Woonlasten Raadsvergadering Volkskerstzang Assertiviteit Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg n Lezers schrijven Hartcatherisatie en de F. 16 Wachtlijst dagverblijf Vlissipgen De heer en mevrouw de Vos tijdens de ontvangst van de hoofdprijs, een videorecorder. In het midden de heer Hardy van de Vereniging Winkel centrum Vlissingen. (Foto John Siwabessy). De vereniging Winkelcentrum Vlissingen heeft tijdens een fees telijke bijeenkomst in de thee- en koffieschenkerij St. Jacob aan de Kerkstraat in Vlissingen de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de hoofdprijzen van de Sint-Nico- laasactie die de winkeliersvereni ging de afgelopen weken heeft ge houden. De familie J.A. de Vos uit de A.' Cuyperstraat in Vlissingen kreeg uit handen van voorzitter Frank Hardy de hoofdprijs, een video recorder. De draagbare kleuren televisie ging naar mevrouw J. van de Bremen uit de Vlissingse Bi- zetlaan en een 40-delige tafelcas sette was voor de heer P. Snijders uit Middelburg. De overige prijs winnaars kregen hun prijs thuis gestuurd. De Sint-Nicolaasactie is in het Vlissingse winkelcentrum weer een groot succes geworden, zowel voor de organiserende winkeliers vereniging als voor de consument. Door de grotere opzet deden er maar liefst twaalf winkeliers meer mee dan vorig jaar, waardoor ook de prijzenpot aanmerkelijk forser kon worden. De winkeliersvere niging heeft van twee kanten po sitieve reacties gekregen. De win keliers waren tevreden met de be langstelling van het winkelende publiek dat op zijn beurt weer bijzonder tevreden was met het grote aantal prijzen. Voorzitter Henk van der Kooij van de werkgroep die de actie op touw zette kon nu al vaststellen dat er volgend jaar op dezelfde voet wordt doorgegaan. 'Beste vriendmaar natuurlijk) wip ik U graag de weg J v naar fotoVerschuren C2i'e wil getuige ■zijn van hoofdschotel Lambik? Nieb allemaal tegelijkLever dan deze maand één vol filmpje bij fotoVerschuren in, en neem. een kompleet Wiske album |§|0| gratis mee rTCStOrTini naar h uis 0n9eloo,ll'k 900(3 in kleur Middelburg Lange Delft 47 tel. 01180-12603. In de discotheek De Hooizolder, even bezijden de weg van Zoute- lande naar Westkapelle, vindt op vrijdag 16 december de tweede ronde van de disc-jockey-wedstrijd plaats. Zeven deelnemers ver schijnen achter de knoppen en microfoon. De jury bestaat uit een vijftal bezoekers van de discot heek. Siem Wulfse, die de betite ling 'sterkste man van Europa' mag dragen is voorzitter van de jury. Tussendoor vertoont Sterke Siem enkele kunstjes. In de persoonsbeschrijving van Wulfse wordt op zwierige toon verhaald over de koene kracht staaltjes van de man, die schijn baar volledig in tegenstelling zijn met zijn geaardheid. Een voor beeld: "De wieg in Dordrecht was reeds van zeer solide makelij en ook later op school moest er uit het potje van onvoorziene uitga ven bij het gemeentelijk onderwijs meerdere malen een greep wor den gedaan voor nieuwe banken". Hij doet echter geen vlieg kwaad, zo staat er vervolgens. De 31 -jarige Siem Wulfse werd op 23 september van dit jaar be kroond voor zijn jarenlange in spanning en training met de titel 'De Sterkste man van Europa'. Ook trad hij op voor de tv in het bekende AVRO-programma, het geen hem de titel sterkste man van Nederland opleverde. De Sint Nicolaasactie - op gang gebracht door een speciale krant - van de winkeliersvereniging Ne midso is een grandioos succes ge worden. Maar liefst 426 deelne mers werden geteld bij het adver- tentiespel. Zestig jongeren lever den de ingevulde jeugdpuzzel in en 260 deelnemers namen deel aan de puzzel woordzoeken. Ook com mercieel is het de Souburgse mid denstand voor de wind gegaan. Rond de 3600 zegelkaarten werden ingeleverd, en dat is bijna vijftien honderd meer dan een jaar ervoor. Vorige week vrijdag reikte Ne- midso-penningmeester P. Schel- tius de prijzen uit. In de bedrijvige ruimte van de bibliotheek aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg verzamelden enkele tientallen zich rond de penningmeester in gespannen afwachting wie de allerhoogste prijs in de wacht zou slepen. Dat was mevrouw A.W. Wolf uit Oost-Souburg (zie foto), die voor duizend gulden in de bij Nemidso aangesloten winkels Wie iets over Middelburg en voor al zijn historie wil weten kan ten alle tijden terecht bij de uitbater van een van Middelburgs oudste schoenenwinkels: l.M. (Sjaak) van Houte. Met rappe tong ver haalt hij in vloeiende stijl - bij voorbeeld - waarom zijn zaak aan de Burgpromenade 'Arend' heet. Boeiend weet hij soms tot in de kleinste details te vertellen over Middelburgse gebouwen. En na tuurlijk woonden of werkten er mensen in die panden, over wie Van Houte in geuren en kleuren uit de doeken kan doen wat deze bezielde. "Soms denk ik wel eens: het een boek waardig is", meent de 61-jarige winkelier. In de schoenenbranche heeft de Middelburger baanbrekend werk gedaan. Zo stond hij aan de (lan delijke) wieg van de inkooporga nisatie voor winkeliers in schoe nen. Tot voor enkele jaren gele den was hij hoofdbestuurslid van de landelijke vereniging, waarvan zes jaar als voorzitter. En van zijn bestuurlijke capaciteiten maakten ook talrijke Middelburgse vereni gingen en instellingen dankbaar gebruik. 'Maakten', omdat hij de activitei ten 'buitenshuis' de laatste jaren wat afbouwde. Met de Middel burgse middenstandsorganisatie kapte hij bestuurlijk in 1982: hij werd benoemd tot Lid van Ver dienste. Hij 'beperkt' zijn werk achter de bestuurstafel nu tot het bekende Klank en Lichtspel 's zomers in de Abdij en de jaarlijkse mag gaan winkelen. Bij de waardebop ontvingen alle winnaars een fraaie bos bloemen. Notaris Van burg deed prijzen. Wouwe uit de trekking Middel van de Mevrouw A. W. Wolf ontvangt de waardebonnen van Nemidso-penning- meester P. Scheltius (foto Ruben Oreel). Winnaars in de zegelaktie: Hoofdprijs f 1000-, A.W. Wolf Dongestraat 49 Oost-Souburg 2e prijs f 750,—I. Bosselaar, Nwe. Vlissingseweg 217 W- Souburg. Je prijs f 500,— Wort man, Die- zestraat 36, Souburg 4e prijs f 250,—W. Moerings, Kr. Nieuwstraal 21 Souburg 5e prijs f 100,—P. Koole, J.I. Sandersestraat 89, Souburg. Daarnaast hebben nog 50 mensen een rollade gewonnen als troost prijs. Winnaar Kinderpuzzel: Yvonne Bol, Diezestraat 25, Souburg, Ne midso bon ter waarde van f 25,— Winnaars advertentie-spel: Hoofdprijs f 250,— Poortvliet, v. Turnhoutstraat 13 Souburg 2e prijs f 200,— L. Tiessens, Ritt- hemsestraat 22, Souburg 3e prijs f150,— J.G. Grooten- boer-Maljaars, J. W. Thibautstraat 15, Middelburg 4e prijs f 100,— C.P. Dingeman- se, Haaksbergenstraat IB, Sou- burg. 5e prijs f 50,— J.A. Verhage, Pr. Bernhardstraat 15, Souburg. Daarnaast zijn nog tien troostprij zen van f 25,— uitgeloot' alles in Nemidso-bonnen. Winnaar woordzoeken: Osté-Jo- ziasse, Zandweg 30 Rit them. intocht van Sint Nicolaas in de Zeeuwse hoofdstad. "Een boeiend verteller", noemde 'men' hem na zijn openingswoord bij de officië le ingebruikneming van het schoenencentrum in Nieuwegein. "Ik hield daar een betoog van een half uur, zonder papier", geniet hij nog na over de verslaggever van een regionaal blad die hem om de 'speech' op papier vroeg na afloop. "Gelukkig had die man nog wat genoteerd". Van Houte voert samen met zijn broer twee schoenenwinkels in Middelburg. De zaak aan de Burgpromenade is de oudste (tachtig jaar) en heet 'Arend'. De tweede zaak is er sinds 1968 ge vestigd in de Segeerstraat onder de naam Shoerette. "In de Burg promenade verkopen we schoe nen van zeg maar het betere gen re, zoals mijn vader dat al tot doelstelling had. In de1 Segeer straat is het concept de wat goed kopere modieuze schoen aan de man of vrouw te brengen". Sjaak van Houte kwam al vroeg in de zaak van zijn vader. Hij be zocht de Mulo ("Zoals de meeste kinderen van middenstanders in die tijd") en kreeg toestemming om tijdens de marktdagen te hel pen. "Mijn vader verkocht aan het eind van jaren dertig klompen, waarop vooral Engelsen verzot waren. Omdat ik wat Engels sprak, bleef ik elke donderdag thuis om de Engelsen te woord te staan". Eén dag na het behalen van het Mulo-diploma moest hij meteen aan de slag in de Arend. Het was 1938. Een van de belangrijkste zaken was voor de jonge Van Houte om zo spoedig mogelijk het vakdiploma te behalen. Dat lukte. Bij de bombardementen op Mid delburg in 1940 werd de Burgpro menade -toenmalige naam Lange Burg volledig vernield. Er was absoluut niets meer over van de gezellige winkelstraat. En de straat is ook nooit meer op de ou de ligging hersteld. De huidige Burgpromenade werd in de eerste oorlogsjaren herbouwd vanaf de markt, met een meer noordelijke uitloop op de Abdij. "Het is trou wens niet waar dat de herbouwing het werk van Duitsers is geweest, de Duitsers hebben er alleen toe stemming voor gegeven", weet de geschiedeniskenner Van Houte. Door zijn zoon Sjaak tot medefir mant te benoemen hoopte de fa milie Van Houte dat hij uit de handen van de Arbeitseinzats zou blijven. Het lukte niet. Op 20- jarige leeftijd moest de toen nog jonge ondernemer zich in Duits land melden. Hij had geluk en kwam als erkend vakman terecht in een schoenenwinkel in GelSen- kirchen. Na de oorlog kwam hij automa tisch terug in de Arend en bouwde gestaag de winkel weer op. Hij nam de filosofie van zijn vader, dat degelijkheid geen koudwater vrees hoeft te betekenen in het zakendoen, pver. En zo werd al in 1955 een aparte herenafdeling op de bovenverdieping van het huis l.M. van Houte (foto Ruben Oreel ingesteld, als een der eersten in Nederland. In het begin van de jaren zestig - de schoenen raakten modegevoelig - deed Van Houte mee aan modeshows in de Con cert- en Gehoorzaal. En het idee om een winkel te beginnen met schoenen die zéér modegevoelig zijn, daarmee waren de gebroe ders Van Houte (Sjaaks broer kwam in 1951 erbij) ook al een van de eerste in Nederland. "Dit concept blijkt nog steeds aan te slaan". De schoenenwinkel is al sinds 1903 in het bezit van de familie Van Ho'ute. De naam Arend is af komstig uit de gildetijd en is het symbool voor slagers. Alleen gil- demeesters mochten in de 17e en 18e eeuw dat wapen voeren, aldus de heer Van Houte. "Voor de Vleeshal in het stadhuis zat een levende arend in een kooi". Om ook in de winter op de höogte te blijven van het recreatiegebeu ren in de provincie is er weer op diverse punten een recreatie-info gratis verkrijgbaar. In het num mer dat nu uit is staan onderwer pen als sensatie op de boulevards met het bamboe-orgel, boemelen door Zuid-Beveland en een ver haal over de Middeleeuwse dorpskernen Sluis en Hulst. En natuurlijk een uitgebreide evene mentenkalender over de maand december, samengesteld door de VVV. De jaarlijkse jubilarissenavond van de Koninklijke Maatschappij de Schelde wordt vrijdag 16 de cember om 20 uur gehouden in het Scheldekwartier in Vlissingen. Deze avond worden werknemers van de KMS die 25 of 40 jaar bij het bedrijf werkzaam zijn door de directie gehuldigd. De JOVD - Zeeland houdt vrijdag 16 december een thema-avond met als onderwerp 'Is de politiek alleen een zaak voor mannen'. Spreekster is mevr. S. van Heem- kerek Phillis-Duvekot, lid van de Tweede Kamer voor de VVD. De thema-avond begint om 20.30 uur in restaurant De Huifkar in Mid delburg. De heer H.W. Heberlein uit Mid delburg is bij de Raad van State in beroep gegaan tegen de negatieve uitspraak van de gemeente Dom burg op het voorstel om een na- turistische verblijfsrecreatie in deze gemeente toe te staan. Het bezwaarschrift is op verzoek van de gemeenteraad verdaagd tot 30 januari 1984. V De Woonlastenkomitees Vlissin gen en Middelburg spreken de vrees uit dat het stijgende aantal betalingsherinneringen bij de PZEM nog zal oplopen wanneer de gasprijs in 1984 omhoog gaat met 3 a 4 cent. In een brief aan de raad van bestuur van de PZEM wordt dan ook een eenmalige kwijtschelding van opgelopen schulden bij het energiebedrijf gevraagd voor die gezinnen waar afsluiting dreigt. "Wij zijn van mening dat u op die manier een grote groep mensen helpt die toch al in een verdomhoekje zit", aldus het Woonlastenkomitee in een brief aan de PZEM. De NCRV-televisie zendt zater dag 17 december opnamen uit die werden gemaakt tijdens de Jeugd Olympische Dag in Vlissingen. In deze uitzending zijn Zeeuwse deelnemers te zien aan 8 takken van sport. De uitzending begint om 19 uur op Nederland 2. De gemengde zangvereniging 'Sursum Corda' houdt zaterdag 17 december een kerstzang- en sa- menzangavond in de kerk van de Gereformeerde Gemeente in de Segeersstraat in Middelburg. Ook het jeugdkoor 'Blijde Stemmen' verleent medewerking aan deze avond. De kerstzangavond begint om 19.30 uur. Het Anjerfonds Zeeland heeft 54.950 gulden beschikbaar gesteld voor culturele voorzieningen en activiteiten in de provincie. Het grootste deel van dit bedrag is voor verenigingen en stichtingen voor amateuristische muziek beoefening in diverse Zeeuwse gemeenten. Verder is er geld be- schkkbaar gesteld voor appara tuur voor popgroepen, amateuris tische kunstbeoefening (volks dansen en film), de inrichting van een cultureel centrum en een mu seum en voor een Turkse culturele vereniging. De Arnemuidense vogelvereni ging 'Zangjust' houdt zaterdag 17 december een volgekoop en -ruil beurs in De Groenmarkt in Arne- muiden. Iedere geïnteresseerde kweker kan met een kooitje met inhoud aan de beurs meedoen. Het vogelspektakel duurt van 13 tot 16 uur. Het hoogste punt van de bouw van een dienstengebouw voor de stormvloedkering in de Ooster- schelde wordt 6 december bereikt. De bedoeling is dat vanuit dit ge bouw de schuiven van de dam worden bediend. Bovendien krijgt het dienstengebouw een voorlich tingsfunctie met expositieruimte. Als alles meezit wordt het gebouw op 1 juli 1984 opgeleverd. De voorlichtingsruimte wordt dan eind 1985 in gebruik genomen. De Zeeuwse vogelsportvereniging (ZEK) viert haar 30-jarig bestaan van 15 tot en met 17 december met een vogeltentoonstelling in verenigingsgebouw De Schakel in Middelburg. De 350 tentoonges telde vogels worden voor deelna me gekeurd door keurmeesters van de Algemene Bond van Vo gelhouders. De openingstijden van de tentoonstelling zijn op donderdag vanaf 20 uur, vrijdag van 14 tot 22 uur een zaterdag van 10 tot 17 uur. Zaterdag om 16 uur vindt de prijsuitreiking plaats. De Missions to Seaman verzorgt woensdag 21 december een kerst- lofprijzing in de Koorkerk in Middelburg. De Service of Nine Lessons and Carols gaat uit van de Anglicaanse Kerk in Zeeland. Het zingen van Engelse kerstliederen wordt begeleid door de Zeeuwse Koorschool onder leiding van Evert Heijblok. terwijl de algehele lening in handen is van Christ. J. Collison van de Missions to Sea man. De aanvang van de Kerst lofprijzing is 20 uur. Tijdens de vredesgebedsdienst in de Doopsgezinde kerk in Middel burg op zondag 18 december is de voorganger ds. J. den Boer uit Vrouwenpolder. In deze dienst wordt nagedacht over de opdracht om te strijden tegen de waanzin van de macht. De dienst begint om 19.30 uur. De Middelburgse motor- en au toclub 'Scheldegouwen' houdt za terdag 17 december de jaarlijkse 'wildrit', een puzzel-gezellig- heidsrit voor motorvoertuigen over een afstand van 30 kilometer. Inschrijven kan vanaf 13 uur in restaurant de Campveerse Toren in Veere. De start van ee eerste deelnemers is om 13.30 uur op het Oranjeplein. De naam 'wildrit' heeft te maken met de prijzen die te winnen zijn. Het Zeeuwse provinciaal bestuur heeft voor één jaar subtidie be schikbaar gesteld om theateracti viteiten voor jongeren in de pro vincie te stimuleren. De subsidie was aangevraagd door verschil lende Zeeuwse organisaties voor jeugd- en jongerenwerk die de jongeren naast popmuziek ook theater willen bieden. Het eerste subsidiejaar (1984) is een proef jaar. Daarna wordt bekeken of de provincie verder gaat met het subsidiëren van theateractivitei ten voor de jeugd. In de Schakel in Middelburg wordt donderdag 15 december een lezing gehouden over 'rassen- selectie bij Landbouwgewassen' door drs. C. Noome. Noome is werkzaam bij het Research Insti tuut van het Koninklijk Kweek- bedrijf van der Have in Rilland. De aanvang is 20 uur. UNIEK Middelburg Lange Delft 47 tel. 01180-12603. A De sectie Beeldende Kunst van de Culturele Raad Vlissingen verga dert donderdag 15 december om 19.30 uur in welzijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen. Op de agenda staat onder andere het Straatfestival '84. In buurthuis De Paraplu in de Vlissingse wijk Paauwenburg wordt zaterdag 17 december een grote disco-avond gehouden in kerstsfeer. Medewerking wordt verleend door de disco drive-in- show 'Swing Line' uit Vlissingen. Verder treedt de disco dansgroep 'Silver' op. De aanvang van dit swing-gebeuren is 20 uur. Het Vlissingse wijkcomité Paau wenburg houdt donderdag 15 de cember een bespreking in buurt huis De Paraplu. Onderwerpen zijn ondermeer de toekomst van het terrein bij De Zonnebloem, het tectyleerbedrijf en warmte meters. De bespreking begint om 20 uur. In de Van Duyvenvoordesport- zaal in Oost-Souburg wordt woensdag 21 december een volkskerstzangavond gehouden. De verenigingen die meewerken zijn de christelijke zangvereniging 'Soli Deo Gloria', het Nederlands Hervormd Kerkkoor, Cantorij Ritthem, het meisjeskoor 'Con Anima' en de fanfare 'Vlijt en Volharding'. Spreker is H.J. Schoenmaker uit Zoutelande. De zangavond begint om 20 uur. In het Woltershuis in Vlissingen wordt woensdag 14 december een bingo-avond gehouden met veel prijzen. Het spel begint om 20 uur. De werkgroep Spuistraat e.o. van het Vlissingse Wijkkomitee Bin nenstad vergadert woensdag 14 december (vandaag) om 20 uur in Het Mezennest in de Bakkarsgang in Vlissingen. Op de agenda staat onder andere de ontwikkelingen rond de kabeltelevisie. De maandelijkse thema-ochtend in buurthuis De Zwaan valt dit keer op donderdag 15 december van 9.15 tot 11.15 uur. Er wordt deze ochtend geëvalueerd wat "de vrouwen op eerdere ochtenden hebben besproken. Het Vlissingse Kerst-inn comité houdt ook dit jaar op eerste en tweede kerstdag een gezellige bij eenkomst voor alleenstaanden in de zaal van Dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen. Op het programma staat onder ande re een klaverjaswedstrijd, een op treden van Theodee die die André van Duin imiteert en een optreden van de volksdansgroep Walk Inn. De Kerst-inn is beide dagen open van 10 tot ongeveer 22 uur. Mensen die moeilijkheden heb ben met het invullen van formu lieren voor kwijtschelding van de onroerendgoedbelasting kunnen voor hulp terecht bij het Woon lasten Komitee Middelburg. Bij de volgende telefoonnummers zijn inlichtingen verkrijgbaar: 35154, 16371, 16318,36493, 14801 (allemaal 01180). De gemeenteraad van Arnemui- den vergadert maandag 19 de cember om 19.30 uur in het ge meentehuis. Op de agenda prijkt onder meer een voorstel tot vast stelling van het programma van te subsidiëren sociaal-culturele acti viteiten in 1984. In de burgerzaal van het Middel burgse stadhuis wordt dinsdag 20 december een volkskerstzang avond gehouden. Aan deze volks kerstzang van de koninklijke ve reniging 'Uit het volk door het volk' wordt meegewerkt door het Leger des Heils, de Zuiderzangers uit Middelburg en het korps 'On- da uit Nieuw- en Sint Joosland. De aanvang js 19.30 uur. Donderdag 15 december wordt in 't Pand in de Kerksteeg 5 in Mid delburg informatie gegeven over een assertiviteitscursus voor vrou wen. In de cursus van 8 a 10 lessen wordt geoefend in 'opkomen voor jezelf. De contactmiddag begint om 14 uur. In de Faam/de Vlissinger van 7 december j.l. las ik een bij zonder goed artikel over hart catherisatie. Het handelt over de ingebruikneming van de hartcatherisatiekamer bij het Gasthuis in Middelburg. Hier wordt in een bijzonder goede en duidelijke taal geschreven. Voorat hoe zo'n ingreep dan wel plaatsvindt was mij en waarschijnlijk vele lezers voor heen niet bekend. Omdat hierdoor zoveel men senlevensgered kunnen worden ben ik blij dat deze specialisatie thans ook op Walcheren voor handen is. Met groeiende be langstelling heb ik het kran teartikel gelezen. Ook de laat ste zin van de berichtgeving trof mij. Ik citeer: 'deze voor Zee land zo belangrijke uitbreiding heeft meer dan drie miljoen gulden gekost". Veel geld, denk ik dan, maar het is het volledig waard! Ik werd dan ook onaangenaam wakker geschud door een arti kel in het weekblad 'De Tijd' van 9 december. Hierin wordt door een woordvoerder van de legervoorlichtingsdienst ge zegd: 'er mogen van de inder tijd bestelde 213 F.16'2 nu nog 22 straaljagers neerstorten. Dat is een statistisch gegeven! En tussen haakjes wordt er nog even melding van gemaakt dat een 'kaal'-toestel momenteel 20 miljoen gulden kost. De luchtmacht gaat er dus van uit, dat aan F. 16'2 de eerste jaren nog zo 'n 22 x 20 miljoen 440 miljoen gulden verloren mag gaan. U moet het artikel in dat weekblad zelf maar eens lezen. Wellicht vindt u het op de lees tafel in de bibliotheek. Mensen waar zijn we dan mee bezig, smeek ik u in alle ernst! Begrijpelijk dat steeds meer mensen weigeren defensiebe lasting te betalen! Wat zou je met zo'n groot be drag bijvoorbeeld in de ge zondheidszorg zoal kunnen doen? Daar valt die drie mil joen van de hartcatherisatie kamer toch bij in het niet? Je zou er een cardioloog bij kun nen nemen in Middelburg. Dat zou geen luxe zijn, maar bittere noodzaak. Ook zou je de 'me- ditüjnen-knaak' kunnen af schaffen. Misschien hoeft dan de eigen bijdrage voor de eerste twee dagen 'ziekenhuisopna me' ook niet door te gaan? Dit kan allemaal betaald wor den van het geld waarvan men nu al weet dat het weggegooid, of wel 'neergestort' geld is! A Is we er nu eens minder ge kocht hadden, dan vallen er 'statistischook minder straal jagers neer, waardoor dus veel geld bespaard wordt. Wat wordt geld toch nog dik wijls slecht beheerd en uitgege ven. Ik denk er het mijne van! U het uwe? Leen van Zijderveld Karelsgang 12 4332 AM MIDDELBURG Uw artikel op de voorpagina van De Faam en De Vlissinger van 30 november heeft positie ve. maar ook negatieve kanten. Uit de titel "Middelburg over vol en in Vlissingen geen be hoefte" zou de argeloze lezer kunnen opmaken dat de tot standkoming van een kinder dagverblijf in Vlissingen een bekeken zaak is. Niets is echter minder waar! Hel ploegje mensen, dat zich voor de tot standkoming van een opvang- mogelijkheid gedurende de grote delen van de dag en meer dagen per week inspant, is nog springlevend en vol hoop. Wèl is het zo, dat het woord nu is aan de mensen die er graag ge bruik van zouden maken. Er is een wachtlijst geopend, nog maar sinds kort, en daarop hebben zich reeds tien gega digden gemeld. Voor een eerste begin is dat niet slecht. A Is de opgaven in dit tempo doorgaan, zal er ook binnenkort in Vlis singen een overvolle lijst van belangstellenden bestaan. En mocht de plaatselijke overheid daar toch een reden in zien om iets in de kosten van een kin derdagverblijf bij te dragen, dan zal de leiding van het kin derdagverblijf niets anders te doen staan dan te zeggen: "Vol is vol". Kortom: het initiatief om tot een kinderdagverblijf te komen heeft niet afgedaan, maar maakt spannende tijden door. Ook vanwege het feit dat 1984 het laatste jaar is, waarin de plaatselijke overheid z'n uitke ring, die van de rijksoverheid wordt ontvangen, nog kan la ten groeien met een bijdrage ten behoeve van het plaatse lijke kinderdagverblijf. Wij hopen dat u door publicatie van deze brief uw lezers wilt ken baar maken hoe de kop van uw aangehaalde artikel moet wor den opgevat, nl. dat er op z'n minst een vraagteken achter gezet kan worden. Tineke Blaautv, Puccinilaan 15, Vlissingen.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7