IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL RECREATIEBAD BIJ ZWEMBAD VRIJDAG GEMEENTERAAD HUISVUIL WORDT NU BETER AANGEBODEN! H Informatiepagina van de gemeente Vlissingen EERSTE PAAL HUIZEN IN DE SCHELDESTRAAT INSPRAAKAVOND OVER PLAN VERNIEUWING VAN SCHELDESTRAAT STRATEN 'IN HET NIEUW' ALARMNUMMERS KENT U ZE? DE VLISSINGER Woensdag 14 december 1983 Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337/ Na vele jaren van plannen maken Het heeft negen jaar geduurd, maar nu is het eindelijk zover. Burgemeester en wethouders kunnen de gemeenteraad voorstellen medewerking te verlenen aan de renovatie van het zwembad aan het Baskensburgplein en uitbreiding ervan met een recreatiebad. Het college geeft de voorkeur aan het bouwplan van de firma Sportbouw B.V. Uitvoering daarvan gaat 4.715.000 kosten. Het exploi tatietekort wordt daarbij geraamd op circa 850.000 per jaar. AL EENS BIJ DE B.K.R. KUNSTUITLEEN GEWEEST? ONTWERP WELZIJNS PROGRAMMA EERSTE PAAL VISMIJN INFORMATIE HOEKEN COMMISSIE NIEUWE DEUREN SPORTBELANGEN GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUI? IN DE GLASBAK! VOOR DE BRANDWEER Hieronder volgen ze. gemeentepolitie 13333 brdndweer 14444 ambulance (01100)14444 regionaal- hulp-(01100)14444 centrum noord en midden-Zeeland v^'/££smy/jr//tissmx&K -777^ST^^777~7Zr^777^S/TSA' '^J// ^7/W Maar daarvoor krijgt Vlissingen dan wel een accommodatie terug, die bestaat uit een golfslagbad van 32 meter, een solariumruimte, een horeca-afdeling en andere recreatieve voorzieningen. Bovendien wordt de bestaande accommodatie grondig gerenoveerd. Overigens is het mogelijk dat, door subsidie van het rijk, er alsnog een wedstrijdbad kan worden gebouwd. B. en w. scharen zich in hun keuze voor het plan van Sport bouw achter de adviescommissie van de organisatie Sportfondsen Nederland en de Raad van Be heer van het Vlissingse bad. In het voorstel, waar de gemeente raad zich vrijdagmiddag over zal buigen wijzen b. en w. erop dat de raad april dit jaar een voorbe reidingskrediet van ƒ34.000 be schikbaar stelde. Dit, om de plannen te kunnen ontwikkelen. Voorwaarde daarbij was dat het jaarlijkse exploitatietekort de 850.000 niet zou mogen over schrijden. Het bleek echter fi nancieel allesbehalve haalbaar daarvoor een wedstrijd- en re creatief bad inéén te bouwen. Bij het bovenomschreven plan lukte dat wel. Een fors bedrag, die ruim achtenhalve ton. Dat wordt als volgt gefinancierd: 1. raming exploitatietekort van het bestaande complex 548.675. 2. raming verhoging jaarlijks exploitatietekort in exploitatie planning 1983 200.000; 3. raming verdere verhoging jaarlijks exploitatietekort in ex ploitatieoverzicht 1984 65.000 4. uit de reserve sportvoorzienin- gen 52.600 per jaar. Het totaal komt dan op 866.275, zodat er nog 8.845 overblijft. TOEGANG LAAG Zoals gezegd: een fors bedrag, die achtenhalve ton. Dan mag echter niet worden vergeten dat deze mede wordt veroorzaakt door het feit dat de toegangsprijs per bad op 3,50 wordt gesteld. Dat mag gerust een zeer lage prijs worden genoemd, wanneer deze wordt vergeleken met vergelijkbare accommodaties ENIGE OPLOSSING B. en w. schrijven aan de ge meenteraad dat het plan van Sportbouw B.V. op dit moment de WEDSTRIJDBAD Zoals in de inleiding reeds wordt gesteld is het mogelijk dat er uiteindelijk toch nog een wed strijdbad bijkomt. De gemeente hoopt namelijk in aanmerking te komen voor een bijdrage van een miljoen gulden uit het werkgele- Het huidige overdekte bad aan het Baskensburgplein (foto Cor Schuilwerve). enige aanvaardbare oplossing is. Dit, zeker gezien de lange voor geschiedenis van het maken van plannen voor renovatie en uit breiding van het sportfondsen- bad. Bovendien is verder gebruik van de bestaande accommodatie zonder renovatie vrijwel niet meer mogelijk. Daarbij is het gewoon onmogelijk een gecom bineerd wedstrijd-/recreatiebad te realiseren waarvan het ex ploitatietekort aanvaardbaar blijft. genheidsfonds. Het kabinet zou vorige week vrijdag hierover beslissen. De uitslag hiervan kon echter, gezien het feit dat de kopij voor deze pagina vrijdag moet worden ingeleverd, niet meer in dit arti kel worden verwerkt. Wanneer het kabinet 'ja' heeft gezegd, krijgt de gemeenteraad in de vergadering van januari een aanvullend voorstel met betrek king tot het wedstrijdbad. Vrijdag vergadert in het stadhuis de Vlissingse gemeenteraad, twee weken vroeger dan de gebruikelijke laatste vrijdag van de maand. Dat houdt verband met de komende feestdagen. Da agenda van deze vergadering, die om 14.00 uur begint, is er echter niet minder om vangrijk door dan anders. Wélke onderwerpen er zoal aan de orde komen vindt u in het tweede deel van dit artikel. Enkele zijn elders op deze pagina wat uitgebreider beschreven. Wanneer men vrijdag de raadsvergadering bezoekt vindt men, zoals gebruikelijk, op de pu blieke tribune de populaire raadsagenda. Daarop staan zowel een overzicht van. de ingekomen stukken én samenvattingen van alle voorstellen. De publieke tribune is overigens bereikbaar via de trap naast de bodenbalie. Staat hieronder een onderwerp waarnaar uw belangstelling uit gaat, dan kunt u daar meer over te weten komen in de gemeente lijke informatiehoeken. (Over waar deze te vinden zijn kunt u elders op deze pagina lezen.) In die informatiehoeken staan klei ne blauwe mappen, waarin de agenda en de meeste voorstellen zitten. Blijven er dan nog vragen over, dan kunt u ook de 'achter liggende stukken' van de voor stellen inzien. Dat zijn brieven, nota's en dergelijke die bij be treffend voorstel horen en die ter inzage liggen voor de raadsleden. U dient daarvoor contact op te nemen met het Stafbureau voor lichting en inspraak. Dat is in het stadhuis te vinden op de begane grond, kamer 034. De agenda voor de raadsverga dering van vrijdag ziet er als volgt uit: OPENING Goedkeuring van de notulen van de vergadering van 28 oktober 1983. Mededelingen. Over te leggen stukken. Te behandelen punten: 1-1 Herbenoeming lid commissie van beheer zeemans- en vissers- beurs. 1-2 Ontslag mijnmeester vis- mijnbedrijf. 1-3 Wijziging samenstelling commissies openbare werken en ruimtelijke ordening. 2-1 Wijziging Ambtenarenregle ment. 2-2 Voorbereidingsbesluit be stemmingsplan Buitenhaven. 3-1 Garagedeuren brandweer kazerne. 3-2 Ultrasonic reiniger voor de brandweer. 5-1 Beroep tegen weigering ver huiskostenvergoeding. 6-1 Krediet herinrichting Jan van de Capellelaan. 6-2 Krediet herinrichting Willem van de Veldelaan. 6-3 Krediet herinrichting Ver- kuyl Quakkelaarstraat-west. 7-1 Aankoop gebouw voormalige Prinses Margrietkleuterschool. 8-1 Exploitatierekening 1982 openbare bibliotheek. 8-2 Renovatie/uitbreiding sport- fondsenbad. 8-3 Kosten openbaar kleuteron derwijs 1982. 8-4 Kosten openbaar lager on derwijs over 1982. 8-5 Jaarverslagen e.d. Vlissings Studiefonds. 8-6 Opheffing Vlissings Studie fonds. 8-7 Intrekking besluit subsidië ring Vereniging voor Watertoe risme 'Schelde'. 8-8 Instelling commissie M.D.G.O. en benoeming leden. 9-1 Subsidie en exploitatiereke ning 1982 dagcentrum voor schoolgaande jeugd. 12-1 Aanbieding gemeentebe groting 1984. 12-2 Vaststelling begrotingswij zigingen 1983. Rondvraag SLUITING Verandering van spijs doet eten. Dat geldt ook voor kunst-in- huis. Bij de kunstuitleen aan de Breestraat (schuin tegenover politiebureau) kan men het in alle soorten en maten krijgen. U bent er nog nooit geweest? Dan toch eens gauw gaan kijken. Misschien heeft u dan nog voor de feestdagen een echt, uniek stuk beeldende kunst in de gang, huis- of slaapkamer hangen of staan! De kunstuitleen is tegenwoordig de eerste én de derde dinsdag (vroeger woensdag) van de maand open. Komende maand is dat dus op 6 en 20 december! U kunt dan in gebouw Breehof (Breestraat 8) terecht van 's mid dags twee tot vier uur. 's Avonds is de uitleen open van zeven- tot negen uur. De uitgezochte kunstwerken (gemaakt in het kader van de B.K.R.-regeling) kunnen direct worden meegenomen. Wél moe ten dan de verschuldigde bedra gen voor abohnement en verze kering tegelijkertijd worden voldaan. Nog vragen? Daarmee kunt u tijdens kantooruren terecht bij de Culturele Raad, telefoonnummer (01184-) 14928. (foto Cor Schuilwerve) Nog in deze maand zal het ont- werp-welzijnsprogramma 1984 verschijnen. In verband met de door het rijk doorgevoerde be zuinigingen is de publicatie van dit programma enige maanden vertraagd. Het zal u niet ontgaan zijn dat de gemeente Vlissingen in een moeilijke financiële posi tie verkeert. Er moet een bedrag van 5.000.000 worden bezuinigd. Het financieel beleid dient dan ook terughoudend te zijn. Dit komt ook tot uiting in het ont- werp-welzijnsprogramma. Een groot aantal instellingen, orga nisaties en verenigingen zal moeten inleveren. Voor belangstellenden zal het ontwerp-welzijnsprogramma gedurende een maand ter inzage worden gelegd in de vijf ge meentelijke informatiehoeken. Bovendien zal er op 23 januari 1984 een inspraakavond worden gehouden in 'De Zwaan', Krom- wegesingel IA te Oost-Souburg. Daar kan een ieder haar of zijn mening overhet ontwerp-wel zijnsprogramma geven. De avond begint om 19.30 uur. Ver der bestaat er nog de gelegenheid op het programma te reageren tijdens de vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor het welzijn op 13 februari 1984. Deze vergadering wordt gehouden in het stadhuis. De uiteindelijke vaststelling van het welzijnsprogramma zal plaatsvinden tijdens de begro tingsbehandeling door de ge meenteraad van Vlissingen in haar vergadering van februari '84. Pas na deze vaststelling door de gemeenteraad is het welzijn sprogramma 1984 definitief. Morgen, donderdag, zal wethouder G.J.A. M. A dan voor onder meer visserij om elf uur de eerste paal voor de nieuwe vismijn slaan. Deze komt op de land tong tussen de eerste en tweede Binnen haven. Verwacht wordt dat de bouw van .het complex oktober volgend jaar zal zijn voltooid. Publiek leert van stiptheidsaktie Plan te zien in hal stadhuis Morgen, donderdag 15 december, wordt om 20.00 uur in de kantine van het stadhuis een inspraakavond gehouden over het plan voor ver nieuwing van de Scheldestraat. Alle bewoners van de gehele Schel- debuurt zijn voor deze avond schriftelijk uitgenodigd. Ieder ander is echter ook van harte welkom. Wie het plan wil bekijken kan daarvoor morgen nog de hele dag terecht in de hal van het stadhuis. Het plan is in opdracht van bur gemeester en wethouders ont wikkeld door de "Werkgroep he rinrichting Scheldestraat". Daarin Werken de Winkeliers vereniging Scheldestraat en de gemeente samen. Over het plan bestaat met de ondernemers reeds overeenstemming over zo wel de inhoud als de financiering in de vorm van een baatbelas ting. Tijdens de inspraakavond kun nen reacties op het plan worden ingediend, die indien mogelijk, in het definitieve plan kunnen worden verwerkt. Daarna is het de bedoeling dat burgemeester en wethouders het definitieve plan nog één maal aan alle be trokkenen zullen voorleggen voordat zij dit ter goedkeuring en verlening van het benodigde krediet aan de gemeenteraad voorleggen. Volgende week maandag, 19 december, zal om 14.00 uur de eerste paal de grond in gaan voor de woningen op de hoek van de Scheldestraat en de Aagje Dekenstraat. Op deze plaats, waar vroeger de diesel-electrische centrale van "de Schelde" stond, zullen 51 huurwoningen worden gebouwd door de "Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting te Vlissingen en omliggende gemeenten". Het ontwerp van het totale bouwblok is tot stand gekomen met inspraak van zowel de huidige buurtbe woners als de toekomstige bewoners van de te bouwen woningen. De vijf gemeentelijke informa tiehoeken zijn te vinden in: - de openbare bibliotheek aan de Spuistraat; -wijkcentrum 'Open Hof' aan de A. Gogelweg; - wijk centrum 'Aldegonde' (Wester- zicht). - wijkcentrum 'Midden hof'; het stadhuis. Zo mag het natuurlijk niet. Grofvuil moet goed worden gebundeld, (foto J. W. van der Linde). De stiptheidsaktie van de ge meentelijke reinigingsdienst is niet onopgemerkt aan de bevol king voorbijgegaan. De dienst heeft de boze reacties soms let terlijk 'aan den lijve' ondervon den. Daar staan echter ook heel wat positieve punten tegenover. Gebleken is namelijk dat èn de Volgende week dinsdag, 20 de cember, vergadert in het stad huis de bestuurscommissie Sportbelangen. Deze bijeen komst begint om 20.00 uur. De vergaderstukken kunnen wor den ingezien (grote gele map) in de vijf gemeentelijke informa tiehoeken. Waar deze te vinden zijn kunt u in een bericht elders op deze pagina lezen. De Willem van de Veldelaan in de huidige staat. Over niet al te lange tijd zal deze straat er heel wat anders uitzien De gemeenteraad krijgt in haar vergadering van vrijdag drie voorstellen te behandelen, die gaan over het beschikbaar stel len van kredieten voor herin richting van straten. Al deze plannen zijn opgesteld in overleg met bewoners van bestreffende straten. In een aanzienlijk deel van de kosten wordt een bijdrage van het rijk verkregen. Het bedrag dat de raad wordt gevraagd uit te trekken voor de Verkuijl Quakkelaarstraatwest is 248.000. Voor dit bedrag zal dit straatdeel worden ingericht als woonerf. Er komt bovendien één speelvoorziening èn de moge lijkheid haaks te parkeren. Voor de 4Jan van de Capellelaan is 144.000 nodig. Ook hier komt een woonerf en één speelvoor ziening. Voorts zal er de verlich ting worden vernieuwd. Uitvoering van het plan voor de Willem van de Veldelaan kost 160.000. Dit plan omvat onder meer - inrichting als woonerf; - herinrichting van het bestra tingspatroon binnen het be staande profiel; - integratie van voortuin en plein van de Jan Ligthart-school bij herinrichting; - vernieuwing openbare verlich ting; - één speelwerktuig en nieuwe belijning voor twee balspelen op het schoolplein. De deuren van de brandweerka zerne gaan al 35 jaar mee. Die leeftijd is er onder meer de oor zaak van dat ze van de binnen zijde gaan roesten. Dat is, on danks intensief onderhoud niet meer tegen te houden. Vervan ging kan zelfs niet lang meer worden uitgesteld. Burgemees ter en wethouders vragen de raad daarom nu 71.500 uit te trekken. Voor dat bedrag kunnen zes deuren voor aan de voorzijde en vijf voor aan de achterzijde worden aangeschaft Dit bedrag kan worden' gefinan cierd dankzij een voordelig saldo, dat ontstond door toename van de verzorgde opleidingen èn de uitbreiding van het ziekenver- voer voor de Stichting Ambu lancevervoer Walcheren. Hier door is het ook mogelijk een zo genaamde ultrasonic reiniger aan te schaffen. De noodzaak daarvoor komt voort uit een toe name van het aantal cursisten, dat een opleiding volgt van de gemeentelijke brandweer. Di verse materialen worden daar door steeds intensiever gebruikt. Evenzovele keren moeten ze echter ook v/orden schoonge maakt, om te voorkomen dat er onnodig snelle slijtage optreedt. Dat reinigen gaat nog handma tig, wat niet alleen tijdrovend is maar ook te wensen over laat. reinigingsdienst èn inwoners van Vlissingen van de aktie geleerd hebben. De medewerkers van de dienst zelf hebben gemerkt dat zij de afgelopen jaren eigenlijk te soe pel zijn geweest. Huisvuil, dat duidelijk niet goed werd aange boden werd toch meegenomen. Dat bleek tot gevolgte hebben dat meer-en-meer Vlissingers hun grof- en huisvuil niet meer goed aan de kant van de rijbaan zetten. Al naar gelang de aktie voortduurt merkt men bij de dienst dat de hoeveelheid ver keerd verpakt of gebundeld vuil duidelijk afneemt. Ook inwoners hebben dus lering getrokken uit de aktie. Dat is iets wat de ge meente zo wil houden! Wat de reinigingsdienst betreft: die zal de gemeentelijke verordening op het ophalen van huisvuil nauw keuriger gaan naleven. Hieron der vindt u de belangrijkste punten waaraan het aangeboden grof- en huisvuil moet voldoen. Helpt u mee? Natuurlijk zijn er zeer velen die altijd al de regels naleefden en daarmee de stad leefbaar hielden. Voor hen geldt: ga zo door! Vele bewoners van Westerzicht en Bossenburgh zullen misschien bij het lezen van bovenstaande fronsend hun wenkbrauwen op trekken. En mogelijk denken: "Daar is bij ons weinig aan te merken". Inderdaad, helaas. In deze wijken moet het huis- en grofvuil van meerdere mensen op één plaats worden aangebo den. Dat gebeurt, zoals op bovenstaande foto te zien is, be paald niet volgens de regels. De reinigingsdienst neemt dat dan ook niet mee. Het gevolg daarvan is veel rommel op straat. Dat be tekent ontsiering van de straat en wijk èn, bij langere duur, het aantrekken van ongedierte. Het hoeft geen betoog dat de personen, die hun huisvuil niet op de juiste manier hebben aan geboden, de rommel daardoor veroorzaken horen op te ruimen. Als ze het dan op de goede manier verpakken, kunnen ze het de volgende week gewoon aan de reinigingsdienst aanbieden. Want is het eerlijk daarvoor de buren te laten opdraaien? Als geheugensteun hieronder de voorschriften: - doe het vuil in de goedge keurde plastic zakken, te her kennen aan het Komo-keur- teken; Zo mag het ook niet'De zak draagt niet het KOMO-keurteken. (foto J. W. van der Linde). - de huisvuilzak mag niet zwaarder zijn dan tien kilo; - de zak moet goed gesloten zijn; - gebruik voor het aanbieden van huisvuil geen dozen, pe daalemmerzakken of draag tassen. - grofvuil moet goed worden gebundeld, zo klein mogelijk (120 cm.) en niet zwaarder dan 25 kilo; - koelkasten, wasmachines en dergelijke mogen elke week bij het huisvuil worden aan geboden. Het is niet te hopen dat u ze ooit nodig zult hebben. Toch is het goed ze 'bij de hand te hebben', naast de telefoon bijvoorbeeld. Want als u ze nodig hebt, kan iedere seconde tellen....'Ze', dat zijn de alarmnummers van brandweer, politie en ambulan ce.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 5