Bij ons is Flexa verf voortaan volop in voorraad L.Weyts Zonen* \akmanschap en hoogwaardig materiaalgebruik staan garant voor buitengewoon zitcomfort. Tempel voor uw interieur. DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 7 december 1983 die vindt u bij pot in axel, want pot verkoopt met name euro- pese topdesigns als interlübke, interlit, pas-toe en hülsta wanden en slaapkamers, woon stijlen van leolux, comfort en cassina. de sede fauteuils en banken, jan des bouvrie 'ont werpen. designs van Ie corbu- sier, charles eames. de be roemde thonet stoelen, pot heeft ze allemaal, (zelfs 600 interieurs, modern en klassiek). de grootste en meest exclusieve woninginrichting van de benelux waar iedereen zomaar binnen mag lopen SIMOECKS '84 Jazeker, zonder overdrijving mag gesteld worden dar de Faam en De Vlissinger uitzonderlijk goed gelezen worden. Niet zo vreemd natuurlijk, want De Faam en De Vlissinger zijn bladen die bewust zeer veel informa tie geven. Elke week bijvoorbeeld een pagina met gemeente-nieuws. Plus talloze andere wetenswaardig heden geven in en over de regio. Of de rubriek "Auto-aktueel", boordevol interessant autonieuws. En daarnaast is er natuurlijk ruim aandacht voor allerlei zakelijk nieuws. Met zo'n 20% redaktioneel nieuws heeft De Faam/Vlissinger een hoge leesintensiteit waar uw commerciële boodschap wel bij vaart. Als u dan ook nog weet dat beide bladen met offsetdmk werken en dat er talloze mogelijkheden zijn voor instekers ot bijsluiters, dan is De Faam/Vlissinger op z'n minst een medium dat u moet proberen. Tien tegen één dat het daarna vaste prik wordt. In onze winkel vindt u voortaan volop Flexa verf. Flexa is Nederlands meest verkochte merk. Hoogglanslak, zijdeglanslak, muurverf in vele soorten en structuren. Kies uit tientallen prachtige kleuren. Nieuw is Flexa Uni-décor, de verf waarmee elke beginner zonder problemen een hele deur vlekkeloos kan schilderen. Makkelijk, dankzij de speciale roller. Geen grondverf nodig, geen verflucht, snel droog, gereedschap onder de kraan schoon te spoelen. Sta versteld van uw eigen schilderkunst. Voor alle Flexa verven en voor deskundig advies bent u welkom bij... KLINKENDE NAMEN openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 18 uur zaterdags 9.30 tot 18 uur vrijdagavond koopavond zondags gesloten tel.: ned. 01155-2010 belg. 0031-1155-2010 5.' *»ur. KLINKENDE NAMEN. WAAR U VAN OPHOORT m pot exposeert een grote exclusieve kollektie van aurora, allibert, artifort, brunati, bellarto, cassina, castelijn, castle-furn., cidue, comfort, de sede, durlet, gelderland, giorgetti, hülsta, interlit, knoll, kartel, kill-intern., lübke, koekoek, leolux, miller, montis, pas-toe, poltrona-frau, pullman, saporiti, thonet, trüggelmann, interlübke, enz. zondags gesloten. 4 verdiepingen exclusief wooncomfort, gemakkelijk te bereiken met grote lifteif of trappenhal. (slechts 10 km. van hulst. tel. 01155-2010 8 lijnen). PQt Dit jaar ligt er voor de zes tigste keer de Snoecks bij de boekhandel. Een boeiend boekwerk boordevol gezel lige, interessante, actuele verhalen, essays en be schouwingen over de wereld van literatuur, kunst, toneel, fotografie, wetenschap en reizen. Een razend populair en hand zaam boek dat zowel in België en Nederland veel wordt bekeken en gelezen. Jaarlijks worden er maar liefst zo'n 150.000 van ver kocht. Tientallen journalis ten en 'schrijvers die hun sporen reeds hebben ver diend, verleenden hun me dewerking aan deze nieuwe Snoecks '84. De culturele stromingen en ontwikkelin gen worden in dit boek sa mengebracht tot een com pleet overzicht. Goed voor heel wat avonden lekker le zen. Typisch een boek voor mensen die zich graag ver diepen in het culturele leven van dit moment maar daar niet aan toekomen. Met Snoecks' 84 is iedereen binnen de kortste keren uit stekend geïnformeerd. Barber van Pol beschrijft in een schitterend essay het werk van de Columbiaanse Nobelprijswinnaar Gabriel Gargia Marquez. "Honderd jaar eenzaamheid" is zijn bekendste boek dat uitk wam tijdens de bloeiperio de van de nieuwe Spaans- Amefikaanse roman. Daar naast zijn er van hem een tweetal sterke staaltjes pro za in deze nieuwe uitgave opgenomen. Ook Jeroen Brouwers le verde een prozaïsche bij drage onder de titel "De Zondvloed". Jan van Riet zorgde voor fijn uitgewerk te, pastelgetinte illustraties. Uiteraard bevat deze nieu we Snoecks weer een tradi tioneel overzicht van allen die het afgelopen jaar een literaire prijs in ontvangst mochten nemen voor de door hen geleverde mees terwerken. Zoals Jan Wol kers die door de Jan Cam- pertstichting toegekende prijs voor zijn hele oeuvre, weigerde. Waarna de Zui- dafrikaanse auteur Breyten Breytenbach hem in ont vangst mocht nemen. Ver der is er op literair gebied een beschouwing over mo numentale romans waar mee wij dit jaar werden verrijkt: "De Aanslag" en "Het verdriet van België" en andere romans met als thema (oorlogs)tijd. Johan Thielpmans behandelt de letteren van gevestigde au teurs in de Angelsaksische literatuur. Daarnaast ook uitgebreid aandacht voor de Franse en Duitse literaire aanwinsten. Rony Heirman maakte karakteristieke por tretfoto's van bekende Ne derlandstalige auteurs met hun partners. Hugo Claus, Harry Mulish, Bert Schier- beek en Heere Heeresma met zijn zoon stonden on der andere model. De redactie was wederom in handen van Henri Schoup, de van oorsprong Belgische commentator van de actua liteitenrubriek Tros Aktua. Hij neemt met ons een duik in de wereld van het DNA. Een openbaring in de wereld van biologie en allerlei techniek. Het Amerikaanse weekblad Time over DNA: "Het is de machtigste en meest geduchte techniek die de mens heeft verworven sedert hij het atoom leerde splitsen". Met het DNA kan er worden gemanipuleerd met de erfelijkheidsfacto ren in levende organismen. Hein van Nievelt, van jongs af aan al gek op auto's, be schrijft de ontwikkeling van de auto. Vanaf het prille begin. Van stoomkoets naar computermobiel. De astrologie, of de stelling dat er een betekenis en ont cijferbaar verband bestaat tussen mens en kosmos, blijkt zo oud te zijn als de menselijke beschaving zelf. Staf Herten beschrijft in eet) chronologische volgorde een aantal opmerkelijke as trologische gebeurtenissen. In Snoecks '84 ook aan dacht voor commerciële kunst. De kolossale hand geschilderde reclamebor den die de berm van de Amerikaanse highways sie ren. Schitterende foto's ge ven de lezers een goed beeld van de imposante kijkge- zichten. Walter Ertvelt bracht trouwens ook een bezoekje aan Amerika. De ze publicist, scenarist en schrijver beschrijft de ener gie die het Broadway van nu uitstraalt en die zoals William Blake zei, een eeu wige verrukking is. Over verrukking gesproken, de potloodtekeningen van Mi chel Buylen uit Gent zijn werkelijk fantastisch om te zien. In kleur, zeer realis tisch en fijn gedetailleerd. De Rus Roman Vishniac, 86 jaar, arts, bioloog en fo tograaf neemt u mee naar de verdwenen wereld. Met zijn foto's van het Duitse en Oosteuropese jodendom in de getto's waaraan de holo caust een gruwelijk einde zou maken. "Actieve, zelfs gespierde vrouwen staan model voor wat de tijdgeest thans van de vrouwelijke vorm ver wacht" Hier spreekt iemand die van de vrouwelijke vorm, het uitbeelden en zelfs het scheppen daarvan, een beroep en een roeping heeft gemaakt. Want hij schildert en tekent niet al leenjaar najaar de kroniek van de modewereld maar hij is ook als niet-commer- cieel kunstenaar voortdu rend bezig met de vrouw als verschijning, als symbool en als idool. Zij naam: Antonio Lopez. Een apart hoofdstuk vor men de traditionele Snoecks reisbrieven. Ook hier weer een bijdrage van Henri Schoup die het oude gastenboek van het Sche- vingse Kurhaus eens door bladerde. De Nederlandse journalist Paul Wolfswinkel is dol op de West-Vlaamse kust. Na het lezen van zijn lyrische hommage West- Vlaanderen: mooi, lief en eerlijk" is de lezer waar schijnlijk net zo gebiolo geerd door dit schone stukje België als hij. Uiteraard ook aandacht voor de wat meer Oosterse landen. Sri Lanka en de op 70 minuten vlie- gafstand gelegen eilanden groep de Maladiven wor den uitgebreid beschreven. Deze eilandengroep bestaat uit zo'n kleine twaalfhon derd koraalatollen waarvan er zo'n tweehonderd wor den bewoond. In totaal hebben er zich ongeveer 140.000 mensen gevestigd. Uwe Ommer trok al foto graferend door de U.S.A. en de daaruit ontstane beelre- portage is opgenomen in Snoecks '84. Speciale aan dacht krijgt Chicago, de op één na grootste stad van de Verenigde Staten, in een reisverslag van Freddy de Vree. Hij is hoofdproducer BRT-3 Woord en realiseert door onder meer een maandelijks Magazine dat gewijd is aan Kunst en cul tuur in de Verenigde Staten. Frans van Assendelft won de Snoecks-prijsvraag voor het beste reisverhaal. Hij beschrijft in zijn "Enkele reis Pokhara-Lille" zijn be levenissen als reiziger met een oude Bedford-bus. Er gernis, spanning en avon tuur voor nog geen vier honderd gulden..., zo be sluit hij zijn verhaal. Snoecks '84 waarvan u hierboven een voorproefje hebt gekregen, bevat veel meer dan alleen spanning en avontuur. En dat voor nog geen twintig gulden. De nieuwe Snoecks ligt bij de boekhandel te kijk en te koop. Een boek waarmee u iedereen een groot plezier kunt doen, en natuurlijk ook uzelf. En dat voor slechts 18,90! Uitgever: Snoeck Nederland B. V. Kerkstraat 30 5061 EJ Oisterwijk, tel. 04242-17439 Verkooprpijs: f 18,90 Aantal pagina's: 417 Walcheren heeft twee Huis-aan-Huisbladen die echt gelezen worden: De Faam en De Ylissinger. Tijdloos zitcomfort van vooraanstaande meubeldesigners kunt u bij L. Weyts Zonen ontdekken. m Lid soeièté d'imérieur Kremerstraal 15-19 - Kortemeestraal 22-24 '(in 't Vierkanlje) Bergen op Zoom 01640-34864

de Vlissinger | 1983 | | pagina 14