IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL MELD GLADHEID AAN POLITIE OF GEMEENTE VOOR DE SCHELDESTRAAT EEN NIEUW AANZIEN GLAS HET INZAMELEN HUP IN DE GLASBAK! WAARD Informatiepagina van de gemeente Vlissingen INSPRAAK VERBETERING OMGEVING KOUDENHOEK EN PALINGSTRAAT AANLEG KAROLINGENBAAN VAN START WAT LIGT TER INZAGE? DE VLISSINGER Woensdag 30 november 1983 1 //w -^/V/ w fRedactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337^ Volledige inzet mensen en materieel bij gladheidsbestrijding in Vlissingen. De temperatuur was de afgelopen tijd nu niet direct winters. Toch is deze langzaam maar zeker aan het dalen. Voor we het weten is 'ie rond het vriespunt, met alle gevolgen als gladheid en ijzel vandien. In de gemeente Vlissingen wordt de gladheid bestreden door de reinigings dienst. Dit, volgens een vast plan. Bij optredende gladheid worden allereerst de busroutes en de hoofd- en doorgaande wegen sneeuw- en ijsvrij gemaakt. De belangrijkste fietspaden worden daarbij niet vergeten. COLLECTE HOUD ZELF UW STOEP SNEEUW- EN IJSVRIJ! CADEAUTJE NODIG? COMMISSIES VERGADEREN v/mEtsv/j&.Vi r//AV/^»/»y/^.sa Behalve de wegen den fietspaden worden overdag bij gladheid ook de straten rond bushaltes, open bare gebouwen en voetgangers oversteekplaatsen sneeuw- en ijsvrij gemaakt. In straten waar geen doorgaand verkeer komt wordt niet gestrooid. (Onder hoofdwegen worden bijvoor beeld gerangschikt de Paul Kru- gerstraat, Sloeweg, Koudekerk- seweg, President Roosveltlaan, Burgemeester Stemerdinglaan, Kanaalstraat, Lekstraat, Zand weg en dergelijke). Strooimateriaal Natuurlijk is het, zelfs met inzet van alle beschikbare mankracht en materieel, onmogelijk alle gladheid te bestrijden op het moment dat deze optreedt. Nit- temin wordt zo snel mogelijk na melding van gladde wegen het personeel (telefonisch) opgeroe pen. Het materieel staat altijd klaar om onmiddellijk uit te kunnen rijden. Dit materieel omvat drie strooiauto's, drie sneeuwploegen en voor de be langrijkste fietspaden twee tractoren met sneeuwploegen en aanhangstrooiers. Gladheid wordt bestreden met zout. Dit zout tast echter het milieu, de voertuigen en het wegdek aan. Zolang echter geen beter middel tegen aanvaardbare prijs ver krijgbaar is wordt in Vlissingen gladheid met zout bestreden. Om de bezwaren van het zout enigs zins op te heffen worden echter meerdere strooibeurten met een 'lage' dosering van maximaal twintig gram zout per vierkante meter uitgevoerd. Dit verdient de voorkeur boven een hogere do sering in één keer. Ook zal niet preventief - dat wil zeggen voorafgaand aan mogelijke gladheid - worden gestrooid. MELDEN Het optreden Van gladheid kan men melden aan de gemeente lijke reiniginsdienst gedurende de kantooruren van 07.30- tot 16.30 uur, telefoon (01184) 62291. Tussen 16.30- en 7.30 uur van de volgende dag, in het weekeinde en op erkende feestdagen kan gladheid gemeld worden aan de politie, telefoon (01184) 15050. De ze licht dan de leider van de strooiploeg in, die mensen en materiaal kan inzetten na even tueel contact te hebben opgeno men met de K.N.M.I. over de toe stand van het weer. WELKE STRATEN? Bij gladheid worden de volgende straten aangepakt, zij het niet in de hiergehanteerde alfabetische volgorde: Aagje Dekenstraat; A. Coortelaan; (tussen Bloemenlaan en A. Bosschaertstraat). A. Go- gelweg; Bachlaan; Badhuis straat; Bellamypark; Bermweg; Dit is een klein deel van het materieel dat bij de gemeentelijke reinigingsdienst klaarstaat om te worden ingezet bij gladheidsbestrijding. (foto Cor Schuilwerve). Betje Wolfplein; Beursplein; Bloemenlaan; Bonedijkestraat; Bossenburghweg (Tussen Sloe weg en Nieuwe Zuidbeekseweg); Boulevard Bankert; Boulevard de Ruyter; Boulevard Evertsen; Brouwenaarstraat; Burcht straat; Burg. Stemerdinglaan; Burg. Van Woelderenlaan; Com- mandoweg; C. Buskensstraat; Dorpsweg; Edisonweg; Energie weg; Gerbrandystraat; Glacis straat (tussen Scheldestraat en Van Dishoeckstraat) Grave- straat; Grote Abeele; Havenweg (tussen Oostelijke Bermweg en woonwagencentrum); H. Aver- camplaan; Hendrikstraat; H. Segherslaan (tussen Bloemen laan en Avercamplaan); Hert- zweg; Hogeweg (tussen Bonedij kestraat en Koudekerkseweg); Industrieweg; de Moorstraat; Kanaalstraat; K. Hasselaar straat; Koopmansvoetpad; Kou dekerkseweg; Kromwegesingel; Lekstraat; Marconiweg; Mar- nixplein; Middelburgsestraat; Nieuwendijk; Nieuwe Zuid beekseweg, Noordbeekseweg; Oostelijke Bermweg; Oranje plein (doorgaande route) Paau- wenburgweg (tussen Burg. Van Woelderenlaan en Van Hogen- dorpweg), Paspoortstraat; Kru- gerstraat; P. Heinkade Pres. Rooseveltlaan; Rammekensweg (tussen Dorpsweg en Ritthemse- straat); Ritthemsestraat (tussen Kromwegesingel en Oranje plein); Scheldestraat (tussen A. Dekenstraat en Krugerstraat); Sloeweg; Smalle Kade; Spoor straat; Spuistraat; Stenenbeer; Troelstra weg; Van Dishoeck straat (tussen Glacisstraat en P. Krugerstraat); Van Hogendorp- weg; Vlissingsestraat; Voltaweg, Het Leger des Hiels heeft van burgemeester en wethouders toestemming om deze week (tot en met 3 december) een huis- aan-huiscollecte te houden. De vergunning omvat ook de straatcollectes door middel van de 'kerstpotten' op 16,17,20,23 en 24 december as. (tussen Weyevlietweg en Nieuwe Zuidbeekseweg), Weyevlietweg, Wilhelminastraat, Zandweg, Zeewijksingel, Zuiderzeestraat, Zwartezeestraat (doorgaande route). WELKE FIETSPADEN? Bovendien worden bij gladheid de volgende fietspaden sneeuw en ijsvrij gemaakt: Duinpoort- weg, Glacisstraat (van Duin- poortweg tot Kenau Hasselaar straat), Koudekerkseweg, Ger brandystraat, Vredehoflaan, Burgemeester van Woelderen laan (van Vredehof laan tot Bachlaan), Bachlaan. President Rooseveltlaan, Vlissingse Klei weg, fietspad achterlangs Le- harlaan, Rossinilaan en Steve Bikostraat, fietspad langs Sloe weg, Verlengde Bonedijkestraat, Bossenburghweg, Langeleen- weg, Baskensburgplein, de straat Bossenburgh, Zuidbeekseweg, fietspad Weyevliet, Papegaaien- burgweg, Kleiweg, Noordbeek seweg, fietsroute van Noord beekseweg door Westerzicht naar Weyevliet, fietspad van Zuiderzeestraat naar Sloeburg en Veerhaven, Koopmansvoet pad, Lekstraat. In bijgaand artikel kunt u lezen wat de gemeentelijke reinigings dienst doet aan het sneeuw- en ijs vrij maken van de belangrijkste wegen en fietspaden. Daarnaast zijn er ook nog de vele kilometers trottoirs. Daarvoor gelden andere regels. U bent namelijk zelf verp licht (volgens de Algemene Poli tieverordening) de stoep voor uw huis sneeuw- en ijsvrij te houden! U heeft er niet alleen zelf gemak vanmaar net zozeer uw mede wandelaars. Daaronder zijn ook mensen die moeilijk ter been zijn. Help hen een handje, ook als u ziet dat ze ergens anders door sneeuw of ijs worden gehinderd. K Op zoek naar een surprise of ca deau voor Sinterklaas? Is het voor iemand die van geschiede nis houdt? En mag het niet teveel kosten? Loop dan eens het stad huis of het museum binnen. Daar zijn drie 'historische uitgaven' te koop. Voor, zoals dat heet, een 'zacht prijsje'. Het gaat hierom: - 'Langs Vlissingse monumen ten', een wandelroute door de binnenstad van Vlissingen. Zelfs ras-Vlissingers kunnen met behulp van deze geïllus treerde vouwfolder nog vele 'ontdekkingen' doen! De kos ten: ƒ1,- - 'Vlissingen in de tijd; geschie denis in kort bestek'. Ge il woMwmvitsstm meente-archivaris C.H.J. Pe ters schreef dit rijk geïllus treerde boekje, waarin heel wat is terug te vinden over de ontwikkeling van Vlissingen, en bekende gebouwen en per sonen. Voor 1,50 mag u het meenemen. 'Wonen in Vlissingen. De ont wikkeling van elf eeuwen woonhuis'. Dit is de titel van de dikke catalogus die is ver schenen bij de gelijknamige expositie. Deze expositie is momenteel te zien in het mu seum. Weinigen zullen echter tijdens hun bezoek de grote hoeveelheid informatie in zich op kunnen nemen. Dankzij de catalogus kunt u de tentoon stelling - in het klein dan - ook ,mee naar huis nemen'. Alles wat u in het museum zag is er overzichtelijk in terug te vin den. En dat voor 4,95 A lie drie de uitgaven zijn te koop bij het Stedelijk Museum (Bellamypark 19) en de Gemeentelijke Archiefdienst in het stadhuis (tweede verdieping). Het Staf bureau Voorlichting en Inspraak, ook in het stadhuis, op de begane grond, heeft alleen twee eerstgenoemde uitga ven in voorraad. In december wordt de raadsver gadering reeds op vrijdag de 16de gehouden. Dat betekent dat de hieraan voorafgaande vergade ringen van de vaste commissies van advies en bijstand ook een week vroeger bij elkaar komen. Volgende dus. De meeste verga deringen worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders staat vermeld. Alle commissies kennen spreekrecht voor belangstellen den. Maak van die mogelijkheid ge bruik om uw stem te laten horen! De stukken voor al deze verga deringen liggen ter inzage in de vijf gemeentelijke informatie- hoeken. De commissies van Advies en Bijstand die komende week ver gaderen zijn die voor: - financiën op woensdag 7 de cember, aanvang 17.00 uur; - onderwijszaken op dinsdag 6 december, aanvang 19.30 uur; - openbare werken en volks huisvesting op dinsdag 6 de cember, aanvang 9.30 uur; - personeelszaken en organisa ties op woensdag 7 december, aanvang 17.00 uur; - sociale aangelegenheden op woensdag 7 december, aan vang 19.30 uur; - verkeer woensdag 7 decem ber, aanvang 19.30 uur in het politiebureau; - welzijn op dinsdag 6 decem ber, aanvang 16.30 uur. Voorts vergaderen komende week twee commissies ex-artikel 61, beiden in welzij nscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 104. Het zijn: - de Jeugd- en Recreatieraad, die vanavond bijeenkomt, aanvang 19.30 uur; - de Culturele Raad, die don derdag 8 december bijeen komt, aanvang 20.00 uur. De Scheldestraat nü. Vanavond kunnen belangstellende zien en horen hoe deze straat er uit kan gaan zien. (foto Cor Schuilwerve). "Ontwerpplan herinrichting Scheldestraat". Dat is één van de on derwerpen, en zeker niet de minst belangrijke, die voor vanavond op de agenda staan van de vergadering van de projectgroep Schelde- buurt. Dat is een door burgemeester en wethouders ingesteld samen werkingsverband van onder anderen ambtenaren en bewoners voor de totstandkoming van de stadsvernieuwing in de Scheldebuurt. De vergadering, die in het stadhuis wordt gehouden en om acht uur begint, is openbaar. Wanneer u er in geïnteresseerd bent hoe de Scheldestraat er in de toekomst uit kan komen te zien, bent u ook van harte welkom. Het ontwerp-plan - waar nog een en ander in aangepast kan worden - omvat in grote lijnen het volgende: - mogelijk maken van het plaatsen van prullenbakken en bankjes op sommige pun ten; - de mogelijkheid om op enkele plaatsen pergola's neer te zet ten; - het verbreden van trottoirs op enkele punten; - het aanbrengen van een dui delijke afscheiding tussen trottoir en rijweg; Deze week is (of wordt) eem begin gemaakt met het aanvoeren van materialen voor de aanleg van de Karolingenbaan te Oost-Souburg. Daarmee is (of wordt) het startsein gegeven voor de aanleg van de weg over de Burg. Deze komt te liggen in het verlengde van het Oranjeplein. Halverwege komt er een aansluiting met de Verlengde Kanaalstraat. Aan de zuidzijde komt de baan uit op de Vlissingse straat, ter hoogte van de Buteux-straat. Afhankelijk van het weer zal de aanleg van de weg ongeveer vier maanden duren. Het hele karwei gaat zo'n 600.000,- kosten. Het rijk neemt daarvan circa een kwart voor haar rekening. Behalve een aparte busbaan komen langs de weg ook 'gestoken' parkeerplaatsen aan de achter zijde van de panden aan de Paspoortstraat en in de Verlengde Ka naalstraat. Als de weg er eenmaal ligt, kan begonnen worden met de herinrichting van de Paspoortstraat tot een meer rustige winkel straat zonder doorgaand verkeer, hjet plan daarvoor, opgesteld in overleg met de bewoners en neringdoenden, is reeds gereed. - het betegelen van het trottoir met motieven en contraste rende kleuren op verschillen de punten; - het zodanig verbreden van de trottoirs dat er een 'relatie' ontstaat met de overkant van de straat; - het verlengen/doortrekken van de trottoirs bij een aantal van de zijstraten (jzoals bij de toegang vanuit de Schelde straat tot de Verkuijl Quak- kelaarstraat). De totale kosten van het ont werpplan zijn geraamd op Dinsdagavond 6 december a.s. wordt om 20.00 uur in het gebouw van de speeltuinvereniging "De Oude Stad" aan de Paardenstraat een inspraakavond gehouden over het woonbuurtverbeteringsplan voor de Palingstraat, de Hendrikstraat, de Koudenhoek, de Onderstraat en de Flessenstraat. Het schetsplan dat deze avond onderwerp van inspraak vormt is in opdracht van burgemeester en wethouders van Vlissingen gemaakt door de projectgroep Gravestraat. Dat is het door burgemeester en wethouders ingesteld samenwerkingsverband van o.a. buurtbewo ners en de gemeente dat eerder het bouwplan voor de woningen in het gebied (die nu bijna gereed zijn), ontwikkelde. Voor de inspraakavond zijn deze week alle huidige en toekomstige bewoners uitgenodigd door de projectgroep. Tijdens de avond kunnen opmerkingen gemaakt worden en suggesties worden ingediend die, indien mogelijk, in het definitieve plan zullen worden verwerkt. Ook zal van de aanwezigen een keuze voor de te nemen verkeersmaatregel voor het gebied worden gevraagd. De Palingstraat, de Onderstraat, de Koudenhoek en de Flessenstraat kunnen namelijk öf allemaal wor den uitgevoerd als "woonerf" öf allemaal als "30 km per uur straat". Het is de bedoeling haast te maken met de uitvoering van het plan omdat een deel van de nieuwe woningen reeds is bewoond. 200.400,- Enkele weken gele den ontving de gemeente bericht I van het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer (V.R.O.M.) hierin in principe te willen bij dragen. Door burgemeester en wethouders is besloten het ge meentelijk aandeel op 60.200,- te stellen. Een van de belang rijkste belangengroepen uit de Scheldestraat, de winkeliers, blijft daarbij niet achter. Tijdens een twee weken geleden gehou den bijeenkomst zegden zij zon der meer toe gezamenlijk een bedrag van 80.000,- te zullen betalen. Dit, in de vorm van baatbelasting. De projectgroep zal vanavond het ontwerpplan behandelen en aangeven hoe de inspraak daar op zal plaatsvinden. Bij de afdeling ruimtelijke orde ning in het stadhuis (eerste ver dieping, kamer 147) liggen ter in zage twee aanvragen voor een bouwvergunning. Dit, tot en met woensdag 7 december. Geduren-' de deze termijn hebben belang hebbenden de gelegenheid schriftelijk hun eventuele be zwaren tegen hex verlenen van de vergunning in te dienen bij burgemeester en wethouders. Het gaat om de aanvragen voor: - het wijzigen van de voorgevel van het pand Glacisstraat 144, door J. Bos; - het bouwen van een lasloods op het terrein van de b.v. Kon. Mij. 'De Schelde' aan de Glacis- stl*clclt HINDERWET: AANVRAGEN Bij de afdeling algemene zaken kunnen een aantal aanvragen voor een hinderwetvergunning worden ingezien. Dat kan tussen 08.30- en 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. De afdeling alge mene zaken is in het stadhuis te vinden op de eerste verdieping. Verder kan men tot genoemde data ook de woensdagavonden terecht in de informatiehoek 'onder de trap' in de stadhuishal. Die is daartoe open van 17.45- tot 20.45 uur. Het gaat om aanvragen voor: uitbreiding en wijziging van kiosk op de Boulevard Evertsen om vis en dergelijke te bewaren, te bakken en te verkopen, door Delta Fish Framing - een schietaccommodatie nabij het Baskensburgplein, door Schietvereniging 'De Fles'; - een inrichting voor het berei den en verstrekken van Chinese maaltijden in het perceel Bella mypark 5-7-9, door de heer K.C. Hu. - een autoherstel-werkplaats op de hoek Van Dishoeckstraat 550/Industrieweg door de heer J.A. Verhage. Tegen bovenstaande aanvragen kan men tot 9 december (de ter mijn waarin ze ter inzage liggen) bezwaren indienen bij burge meester en wethouders. Als daar (telefonisch) om wordt gevraagd kunnen tot en met 2 december ook mondeling bezwaren worden ingebracht. Voor onderstaande aanvragen gelden andere termijnen. Het gaat daarbij om aanvragen voor: - een auto-werkplaats op het perceel Gildeweg 33 door de heer A. Abrahamse te Middelburg; - een inrichting voor het houden van rundvee, opslag van werk tuigen en het forceren van witlof op het perceel Zandweg 17 te Ritthem, door de heer D.M.| Knibbe. De stukken liggen ter inzage tot I en met 16 december a.s. Eventue le bezwaarschriften moeten bin nen deze termijn worden inge diend. Wanneer daar (telefo nisch) om wordt gevraagd, kun nen tot en met 9 december 1983 mondeling bezwaren worden in- gebracht. HINDERWET: ONTWERP-BE- SCHIKKING Burgemeester en wethouders willen, onder voorschriften, ver gunning verlenen aan de heer Th.P.N. Tesselaar voor; - een kampeerbedrijf, waarin opgenomen een inrichting voor het bakken van frites en aanver wante artikelen aan de Pres. Rooseveltlaan 1. De ontwerp-beschikking ligt tij dens de onder 'Hinderwet: aan vragen' genoemde uren ter inza ge bij de afdeling algemene za ken. Dit, tot en met 7 december a.s. Dat is ook de termijn waar binnen eventuele bezwaren tegen de ontwerp-beschikking schriftelijk kunnen worden in gediend. Niet iedereen kan dat echter. Op genoemde afdeling informeert men u er graag ver der over. HINDERWET: DEFINITIEVE BESCHIKKINGEN B. en w. hebben een hinderwet vergunning verleend - voor het oprichten en in wer king hebben van een verkooo- ruimte, waarirj, onder meer etenswaren worden gebakken, op de Boulevard Evertsen (bij Strandhotel) aan de heer G.J. N iemantsverdriet - voor uitbreiding en wijziging van een tankenpark voor afval olie op een perceel aan de Oos terhavenweg, aan de firma J. Martens Zn. te 's-Heerenhoek. - voor een tweede windturbine op een perceel aan de Europa- weg-Zuid, aan de N.V. P.Z.E.M. De beschikkingen en alle stuk ken die erop betrekking hebben liggen bij de afd. algemene zaken ter inzage tot en met vrijdag 23 december a.s. (Voor openingstij den e.d. zie onder 'Hincjerwet: aanvragen).

de Vlissinger | 1983 | | pagina 5