Inzameling bestrijdingsmiddelen Tekenkunst ADVERTEREN IS BEKEND BLIJVEN 3 50 NA JA A RSME UBE LSHOW 420.- HAARWERKEN SALON spiegel louwerse de priester bv. Deze komplete slaapkamer maakt uw enthousiasme wakker! schuur bloks spoelbak vaatkorf exclusief geschenk haard-accessoires Pas Woensdag 16 november 1983 Inzamelpunten DE FAAM - DE VLISSINGER Rond het Festival nieuwe muziek Zeeland" is het afgelopen jaar heel wat te doen geweest. Gs doen nu een voorstel aan de staten om de nieuwe muziek voor Zeeland niet verloren te laten gaan. Cultuurbeleid Personeel Geld voor activiteiten COMMISSIES Volksgezondheid Bestuurszaken Ruimtelijke ordening Bestuur- Bestuurden NIEUW IN MIDDELBURG Voor Dames- en Heren haarwerk UNIEK IN ZEELAND - HAARWERKSALON DE JONGE 11 ioox Op V gewoon de goedkoopste 25 jaar WOONVISIE 25 jaar INTERIEURVERZORGERS MET VISIE HERMESWEG 27 - VLISSINGEN - TEL. 01184-16188 NAJAARSMEUBELSHOW Diverse nieuwe modellen en profiteer van onze speciale prijzen. Voor iedere koper deze maand FLES WITTE WIJN KADO ABDIJ Volgende week (van maandag t/m woensdag) wordt er in Zeeland een actie gehouden om restanten (landbouw)bestrij- dingsmiddelen te verzamelen. Op 20 punten in de provincie kan men deze overtollige mid delen kwijt. Inlevering kan ge beuren tussen 09.00 uur en 12.00 uur en tussen 1 3.00 uur en 1 6.00 uur. Al enkele malen eerder zijn inza melingsacties gehouden (voor het laatst in 1 980). Die leverden toen duizenden kilo's op. Deskundigen gaan er vanuit dat er wederom flinke behoefte is om restanten in te leveren die niet meer worden gebruikt of die niet meer gebruikt mogen worden. Hieronder vallen o.a. alle middelen die kwik, DDT, 2,4,5-T en 2,4,5-TP, aldrin, diel- drin en heptachloor bevatten. Verder gaat het om alle middelen waarvan op de verpakking o.a. staat: "Goedgekeurd middel PD no Niet ingeleverd mogen worden chloorpicrine, methylbromide en andere vloeibare gassen of gas sen onder druk. Ook wordt geen lege emballage ingenomen. Bij deze actie kunnen alleen (land- bouw)bestrijdingsmiddelen wor den ingeleverd en geen andere chemicaliën, zoals medicijnen en fotochemicaliën De in te leveren stoffen kunnen zowel in aangebroken als dichte verpakking worden afgegeven. Gewenst is wel dat ze herkenbaar zijn. Inlichtingen over de actie wor den verstrekt door de provin ciale waterstaat (de heren Ade- ma of Collette), tel. 01180-35920 of door de spe cialist bestrijdingsmiddelen van het ministerie van landbouw en visserij. Goes, tel. (01100)16440. •- Hieronder volgen de inzamelpun ten waar men bestrijdingsmidde len kan inleveren. 1Scherpenisse, gemeente lijke werkplaats, Langweg 49, 2. Sint Philipsland, gemeente lijke loods, hoek Wilhelmina- straat-Zuiddijk; 3. Bruinisse, gemeentelijke werkplaats. Molenweg 12; 4. Zierikzee, gemeentelijke plantsoenendienst, Boeren- weg 3; 5. Serooskerke (S), Garage reinigingsdienst, Hoosjes- weg 1 6, 6. Rilland, gemeen, opslag plaats, Valckenisseweg 1 7. Biezelinge, bestrijdings- middelenhandel Groenleer, Eversdijkseweg 1 IEUWS Op dit moment is in het Zeeuws Museum, aan het Abdijplein in Middelburg, de tentoonstelling "Krabbels en kapitale tekenin gen" te zien. Ze loopt tot 7 ja nuari a.s. Het gaat om ongeveer 75 schet sen, tekeningen en aquarellen van o.a. Marius Bauer, David Bles, Johannes Bosboom, G.H Breitner, Jozef Israëls, J.B. Jong kind. Jac. van Looij, Jacob Maris, Anton Mauve, J.W. Pieneman, Sue Robertson, Willem Roelofs, Cornelis Springer, Jan Veth en J.H. Weissenbruch. Beoogd wordt een beeld te geven van de in de 1 9e eeuw heersende stromingen zoals classicisme, ro mantiek, Haagse en Amsterdam se school én van de gangbarë technieken: potlood, krijt, houts kool en waterverf. Ook aan verschillende genres (portret, landschap, interieur, dierfiguur etc.) wordt aandacht geschonken. De expositie is georganiseerd door de "Dienst verspreide rijks collecties Bij de tentoonstelling hoort een rijk geïllustreerd infor matief boekje, dat een catalogus bevat van het totale 1 9e-eeuwse tekeningenbezit van de dienst. 8. Goes, reinigingsdienst, Gel- deloosepad; 9. Heinkenszand, gemeente werkplaats Dorpsstraat 102a, 10. Kortgene, loods gem. wer ken, Korendijk 45, 11. Middelburg, reinigings dienst, Oude Veerseweg; 12. Serooskerke (W), bestrij- dingsmiddelenhandel Groenleer, Wilgenhoekweg 1 5; 13. Westkapelle, loods gem. werken, Oude Zandweg 2, 14. Vlissingen, reinigingsdienst, Edisonweg 9, 15. Oostburg, centrale werk plaats, Oude Stad 98; 16. Aardenburg, opslagplaats gem. werken, Markt 7, 17. Axel, gem. werkplaats, Nieuwendijk 1 7; 18. Terneuzen, gem. reiniging. Industriweg 3, 19. Hulst, gem. werkplaats, Absdaalseweg 44, 20. Vogelwaarde, gem. werken. Wilgenstraat. In het voorstel laten gedepu teerde staten wel tot uiting ko men dat zij het Festival nieuwe muziek in de toekomst anders georganiseerd willen zien. Het festival werd altijd op touw ge zet door "Jeugd en muziek Zeeland". Provinciale staten besloten op 27 mei jl. het sub sidie aan deze organisatie stop te zetten, evenals de financiële bijdrage aan het muziekfestival. De reden van dit besluit vorm den de fikse financiële tekorten die in de loop der jaren waren ontstaan. Er is nu een stichting in oprichting "Nieuwe muziek Zeelanddie het "muziekvernieuwende werk" wil voortzetten. Gs geven er in hun voorstel blijk van vertrouwen te hebben in deze nieuwe instelling. Ze stellen de staten namelijk voor op de begro ting voor volgend jaar anderhalve ton uit te trekken der dekking van de apparaatskosten. (Onder ap paraatskosten wordt verstaan, personeelskosten, huisvesting, publiciteitskosten, administratie kosten etc). Aan de nieuwe stichting ligt een voorstel ten grondslag van de di recteur van de Zeeuwse culturele raad, die verschillende mogelijk heden onder de loep nam om het Festival nieuwe muziek te kunnen voortzetten. Zijn uitgangspunt was dat het festival "met zijn vaak experi mentele en eigenzinnige karak ter" een duidelijke plaats heeft veroverd, ook landelijk gezien. Gs onderstrepen dit en schrij ven dat het provinciale cultuur beleid een plaats inruimt voor "activiteiten met een vernieu wend karakter". In beginsel verdient daarom het festival provinciale ondersteuning. Ook het ministerie van WVC hecht grote waarde aan het festi val. De jaarlijkse rijksuitkering aan Zeeland (zeven ton) ten behoeve van kunstuitingen is onder meer gebaseerd op de veronderstelling dat er een jaarlijks festival nieuwe muziek en vergelijkbare activitei ten plaatsvinden Gs vinden dat de ex-manager van jeugd en Muziek, de heer A. van 't Veer het meest in aanmerking komt om in dienst te treden van de nieuwe stichting, gezien de er varing die hij heeft opgedaan in de (nieuwe) muziekwereld. Er d ient wel een goede werkinstructie te komen. Ook zal er aparte admi nistratieve en boekhoudkundige ondersteuning moeten zijn. Voor het organiseren van activi teiten kan de stichting een beroep doen op bestaande provinciale (en eventueel gemeentelijke) be grotingsposten en eventuele fondsen. Ook wordt gewezen op samenwerkingsmogelijkheden met de Stichting Gaudeamus, het Holland Festival en het Prins Bernhardfonds Nieuwe muziek in Zeeland Op 23 en 24 november vergade ren twee commissies van de Pro vinciale raad voor de vólksge zondheid. De 23e (1 9.30 gaat het om de Adviescommissie ambu lancevervoer, die zich buigt over "de aanzet voor een spreidings plan ambulancevervoer Zee land". Plaats van samenkomst: gebouw Ravoz, Molenwater 99, Middelburg. Op 24 november (09.45 uur, ho tel Terminus, Goes) is er een bij eenkomst van de Commissie geestelijke gezondheidszorg en zwakzinnigenzorg. Aan de orde komen o.a.: een brief over psy chotherapeutische gemeenschap pen; de gewijzigde richtlijnen ex art. 3 van de wet ziekehuisvoor- zieningen (bv. planning van het aantal bedden in verhouding tot inwonergetallen); een ontwerp- reactie op een rijksrapport over beschermde woonvormen en een subsidieverzoek van de Federatie van oudeverenigingen van gees telijk gehandicapten voor het aanstellen van een medewerker voor de provincie Zeeland. Beide Ravoz-commissies vergaderen in het openbaar. De statencommissie bestuurs zaken heeft een vergadering op vrijdag 25 november, 10.00 u Op de agenda staan niet minder dan 42 te behandelen punten, voor het merendeel betrekking Provinciale staten behandelen het voorstel in hun vergadering van 16 december a.s. Als ze ermee akkoord gaan, is er volgend jaar weer een Festival (op) nieuwe muziek Zeeland. hebbend op de statenvergadering van 16 december. Een greep uit deze agenda: subsidie voor de aankoop door het Zeeuwse land schap van een Eendenkooi in Sint-Philipsland; subsidiëring van het Zeeuws coördinatieorgaan natuur-, landsschap- en milieube scherming 1984; het Festival nieuwe muziek (zie hoofdartikel in deze rubriek); diverse museum subsidies; het Roosevelt-studie- centrum; subsidies ten behoeve van Stichting jeugd onderdak, knelpunten in de maatschappe lijke dienstverlening; het provin ciaal overleg revalidatie en van een Zeeuwse beroepenmanifesta- tie. Ook op 25 november, maar om 14.00 uur vergadert de staten commissie voor ruimtelijke or dening. Op de agenda staan sub- sidiesaan HetZeeuwse Landschap (aankoop gebied De Weel in de Heerenpolder en de Eendekooi in Sint-Philipsland). Vervolgens wordt er gesproken over de her ziening van de nota bewonings- patróon 1 983. Tenslotte vergadert op 25 no vember de commissie bestuur- bestuurden. (Aanvankelijk was deze vergadering gepland op 4 nov Besproken worden het eva luatierapport van de wet open baarheid van bestuur en de pro vinciale inspraaknota. De verga dering begint om 14.00 uur. Alle drie de provinciale commis sievergaderingen worden gehou den in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Ze zijn openbaar en hebben spreek recht voor het publiek. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 Zoals: damespruiken - herentoupets - haarstrengen haarrollen (Zeeuwse klederdrachtfetc. Grote voorraad echt en synthetish haar. Machinaal en maatwerk leverbaar. Evt. thuisbezoek mogelijk. Mogelijkheid tot levering via ziekenfondsen en med. instellingen. Gravenstraat 23 - 4331 KN Middelburg Tel. 011 80/1 2074 in fijn, middel of 3 stuks pak-prijs roof, per set van Of kiwa gekeurd en laag geprijsd, uitvoering in ao of pk uitlaat, in de kleuren beige, mokka en camel ƒ217,50 geëmailleerde inbouw, 0 40 cm, rondmodel in wit, beige en mokka pak-prij. voor in een ronde spoelbak, kleur bruin of w it -ZSf van 70,voor pak-prijs vindt u uit méér dan honderd uit het pak-huis "O 9 ox 2 OJ ox c ox e afm. 93 x 30 cm waldammeweg 2 - industrieterrein Arnestein middelburg, telefoon 01180-25055 geopend van maandag 13.00-17.30 uur, dinsdag vrijdag 8.30-12.00 uur - 13.00-17.30 uur, saterdag 9.00-16.00 uur 1/3/7 Bells P.S. Koopavond: vrijdagavond 19.00-21.00 uur. In Zeeuwsch-Vlaanderen ««""I A Bijpassende schuifdeurkast, breed 181, hoog 222 en diep 66 cm: Meerprijs spiegeldeur: Een modem slaapgebeuren met alles wat u maar wenst Ledikant 140 x 200 cm of 180 x 200 cm Komplete bedoverbouw inklusief nachtkastjes voor ledikant 140 cm breed Idem voor ledikant 180 cm breed Achterwand met 2 deurtjes en indirekte ver lichting voor ledikant 140 of 180 cm breed

de Vlissinger | 1983 | | pagina 13