Fiona Dielissen en Ruud Kempe winnaars van Reveil prijsvraag it Q? liet ukeskH Roel Jaspers kwam 'toevallig' in vishandel terecht Kettc Schoolfoto uit de oude doos PRIJZENGALA BU EFANO IN MIDDELBURG Engelse brassband zet luister bij aan 85-jarig bestaan Crescendo Oostkapelle J an W agemakers voor derde jaar sponsor Oostkapelle Nieuwe trainingspakken voor volleybalsters Woensdag 12 oktober 1983 DE VLISSINGER Lezers schrijven Bont is dom En toenbuitenspel Contact met Truus KMS prestatieloop Lezing psoriasis 15 jaar 't Zand Fiom verhuisd Energiebesparing Bus vredesdemonstratie Kernbewapening Bijstandsvrouwen Jeugdwandeling V redesgebedsdienst Lezing schaapsherder Bingo Niet vervelen Gymnastiek voor ouderen VOS-cursus Peuteropvang Herfstvakantie Kledingbeurs LVV Steunfractie PV De brassband Crescendo uit Oostkapelle bestaat 85 jaar. De jarige muziekvereniging wil dit feit niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Samen met de brassband 'The Aldbourne Band' uit Enge land willen ze gestalte geven aan de jubileumviering met een geza menlijk concert, zaterdag 15 ok tober in het cultureelcentrum 'De Halve Maan' in Oostkapelle. De Engelse muzikanten waren al eerder op bezoek in Oostkapelle. Twee jaar geleden vond het eerste bezoek plaats. De goede contac ten met de bandleden en hun muzikale prestaties rechtvaardi gen een herhaling. Vrijdag 14 oktober komt de En gelse band weer naar Oostkapelle. Daar worden ze in het cultureel centrum 'De Halve Maan' ont vangen met een broodmaaltijd gevolgd door een generale repeti tie. Zaterdag volgt dan het jubileum concert. Voor de pauze treedt het Engelse gastorkest en de jeugd- band van Crescendo op. Het con cert wordt besloten met een geza menlijk optreden van The Ald bourne Band en Crescendo. Ze zullen in hoofdzaak populaire muziek spelen. René Passenier op euphonium verleent solistische medewerking. Hij speelt samen met de Engelse band Carnaval de Venice van Ar- ban, een technisch hoogstandje in de brassmuziek. Het jubileumconcert begint om half acht. De Engelsen besluiten zondag morgen hun uitstapje naar het vasteland met een koffieconcert in het CNV-vakantieoord in Oost kapelle. Zondagmiddag wordt de terugreis aanvaard. Dat een buur beter is dan een verre vriend, zal de twaalfjarige Fiona Dielissen uit Borssele volmondig beamen. Want dankzij haar buur man zit ze momenteel in Amerika als winnaar van de hoofdprijs van de grote Reveil Avonturen Test. De prijsvraag draaide rond het booreiland van deze grootste fa brikant plastic-modelbouwpaket- ten. Fiona is één van de twee Ne derlanders die de hoofdprijs won. Afgelopen zondag vertrok ze breedlachend, uit Dusseldorp richting Miami, voor acht dagen. Maar Fiona was niet de enige ge lukkige Zeeuw. Ruud Kempe uit Middelburg werd winnaar van de tweede prijs, een uitgebreide vi deoset. Stomtoevallig waren de deelnemerskaarten bij één en de zelfde winkelier meegenomen, Efano aan de Segeersstraat in Middelburg. Ton Laurier, verte genwoordiger van Reveil in Zuid- Nederland, overhandigde de stra lende winnaars de prijzen in de zaak aan de Segeersstraat. Efano was om die reden vorige week donderdag een half uurtje enorm gezellig druk mede dankzij de fa milieleden die de jeugd begeleid den. Verwacht wordt dat Fiona die behalve met haar vader in gezel schap reist van prijswinnaars uit Duitsland een onvergetelijke trip Zal beleven. Op het drukke programma staan onder meer be zoeken aan Disney-World-Park, Epcot Park, Cypress Gardens en Sea-world. Ook is een bezoek gepland aan de lanceerinrichting Cape Kennedy, waar talrijke ra ketten uit de jonge ruimtevaart geschiedenis staan opgesteld. Fiona spreekt overigens vloeiend Engels. Ze werd geboren in Sim- babwe en verhuisde ruim een jaar geleden met haar ouders naar Nederland. De Revell-prijsvraag bestond uit drie rondes waarbij de onlangs geïntroduceerde boortoren cen traal stond. Enkele duizenden Nederlanders hebben deelgeno men. Reveil had 2.500 prijzen be schikbaar gesteld met een totale waarde van 50.000,— Revell-vertegenwoordiger Ton Laurier temidden van de prijswinnaars Ruud Kempe en Fiona Dielissen. Rijwielhandel Wagemakers in Oostkapelle heeft het eerste elftal van de voetbalvereniging Oostka pelle voor de derde keer in het nieuw gestoken. Oostkapelle, dat in '76 voor het eerst werd gespon sord door de heer Wagemakers, speelt voor het tweede seizoen in de tweede klasse van het landelijke zaterdagvoetbal. Rijwielhandel Wagemakers heeft de selectie niet alleen shirts en broeken geschonken, maar ook trainingspakken, tassen en kou sen. In deze uitrusting prijken staande van links naar rechts: Sponsor Jan Wagemakers, Frans Pattenier, Ronald Mesu, Eric de la Cousine, Bram Wattel, Jaap Pij nenburg, Piet Goeree, Jan de Wilde en trainer Jan Meulmees- ter. Zittend: Stoffel en Gerard Schipper, Jos Staps, Patrick De- witte, Eugéne Fagg en Peter Groenewegen. De volleybalclub Ardito in Oost-Souburg is reuze blij met de nieuwe trainingspakken die het administratiekantoor L.C. van Beers schonk. "Het is mijn eerste sponsoring", glunderde Van Beers over de blijdschap die zijn gift teweegbracht bij de dames en hun trainer. Volgend jaar is het al weer tien jaar geleden dat Roel Jaspers zijn vishandel aan de Vlissingse Schel- destraat (op de hoek van de Bou wen Ewoutstraat) begon. Op 19- jarige leeftijd was hij al zelfstandig ondernemer. Inmiddels heeft Roel er samen met zijn vrouw Hannie een bloeiende zaak van gemaakt. Een goede service, een vriendelijke bediening van de klanten en een propere winkel is hun visitekaartje waarmee ze zelfs tot zaak van de maand in Vlissingen zijn uitgeroe pen. Toch kwam Roel Jaspers maar toevallig in de vishandel terecht. Toen hij nog studeerde aan de detailhandelvakschool in Middel burg moest er een jaar stage wor den gelopen. En dat werd toeval lig een vishandel. In het pand dat hij later als zelfstandig onderne mer zou gaan exploiteren, werkte hij eerst een jaar als stagiair en ook in de schoolvakanties bleef de vishandel hem boeien. Hij leerde er het vak en toen hij afgestudeerd was kon Roel Jaspers hij was toen negentien jaar de zaak overnemen. Zijn 'oude baas' be gon elders een dergelijk bedrijf. De jonge ondernemer kreeg ver kering. Zijn verloofde Hannie werkte in de mode. Enige tijd later kwam Hannie ook in de vishan del. Eerst op proef. "Want als het me niet zou bevallen, wilde ik weer terug naar mijn oude werk kring". Maar het contact met de klanten beviel zo goed dat de stap definitief werd. Nu zit Hannie ook al weer zes jaar in de zaak. En inmiddels zijn ze al enige jaren getrouwd. Vishandel Jaspers is ruim gesor teerd in vis, die zowel rauw, ge bakken als gerookt verkregen kan worden. De meeste vis wordt rechtstreeks van de Vlissingse vis mijn betrokken. "Dus verser kan het niet", zegt Roel Jaspers, die achter de winkel nog een ruimte heeft om de vis schoon te maken en te fileren. Ook heeft de zaak de beschikking over een grote koel cel. Een ruim vijf meter lange vitrine toont een grote verscheidenheid in vis; niet alleen bekende soor ten, maar ook exemplaren die niet dagelijks worden gegeten en waarvan sommige klanten zelfs het bestaan niet weten. Roel en Hannie leggen echter graag uit hoe bepaalde vissoorten en visge rechten bereid moeten worden. In de zomermaanden heeft de vishandel veel werk met het aan leveren van vis aan seizoen-be drijven, zoals hotels en pensions, die de visproducten 'panklaar' af nemen. Een intensief karwei waaraan Roel zelfs zijn nachtrust wel eens moet opofferen. Regel matig hebben Roel en Hannie as sistentie in de winkel, twee dagen in de week helpt moeder Jaspers en 's zaterdags is er ook extra hulp. Bij vishandel Jaspers worden ook koude schotels verzorgd, waarin uitsluitend visprodukten worden verwerkt. Volgend jaar zit Roel Jaspers tien jaar in de zaak en het is de bedoe ling dat dit jubileum wordt gevierd. Ook voor de klanten zal het dan feest zijn; hen staan een aantal aantrekkelijke aanbiedingen te wachten, verzekert het jonge on dernemersechtpaar. Roel en Hannie Jaspers Het op zich interessante ver haal met mevr. Babijn in de Vlissinger en Faam van 5 ok tober (een dag na dierendag!) heeft mij niet kunnen over tuigen. Integendeel: het dra gen van bont blijf ik zien als een van de domste pogingen om het eigen aanzien te ver hogen en tegelijk weigeren om er over na te denken met hoe veel leed voor het dier dit ge paard is gegaan. Wie weet hoe b.v. een redelijk intelligent dier als de zilvervos voor dit doel opgefokt en tenslotte af gemaakt wordt, gruwt van deze dierenmishandeling en minachtig voor de schepping. Heel gemakkelijk kunnen zo ook dieren onder de categorie "schadelijk" ondergebracht worden; eenzelfde truc die ja gers er op na houden om hun hobby te rechtvaardigen. Wie wil protesteren tegen de bio- bontindustrie moet dit dan wel doen zonder dreigemen ten en stenen gooien. Infor matie inwinnen, het gezonde verstand gebruiken en je ge voel laten meespelen zijn vol doende om het misbruik van dieren voor een volstrekt on nodig luxe produkt af te wij zen. Of om het bondig te zeg gen: niet de pelsdieren maar de commercie moet figuurlijk eens stevig in de kraag gepakt worden! P.N. Th. Zuijdweg Lisztlaan 6 Vlissingen Naar aanleiding van het ar tikel 'En Toen..Buitenspel op de voorpagina van deze krant vorige week, hebben enorm veel mensen gerea geerd. Een van de sugges ties was om deze krant een verzamelplaats te laten worden van alle klachten en vervolgens bekijken wat er aan gedaan kan worden om anderen voor onheil te be hoeden. Wij geven graag gevolg aan deze suggestie en verzoeken u - als u dat nodig acht - contact met ons op te nemen. Het adres Postbus 5017, 4330 KA in Middelburg. Telefoon 01180-27651 (toestel 54). Met veel aandacht las ik het artikel "En toen., buiten- spel/Geestelijke gezonds- heidszorg en aanverwanten uit de maat" in uw krant. Tien jaar had ik in alle moge- J lijke en onmogelijke varian- ten te maken met de dames en heren van de geestelijke J volksgezondheid, en mijn i oordeel daarover wordt wel- j haast elke dag negatiever! Wat mij betreft zou u over mij ook zo'n verhaal kunnen pu bliceren ter leringe ende ver maak van de andere lezers en lezeressen. Bepaalde dingen zal ik zelfs met documenten kunnen staven. Mijn opvat ting is dat RIAGG/s.p.d. niet zozeer anderen helpen bij het oplossen van de problemen maar veel meer zichzelf, na melijk bij de vraagstelling hoe een zeker "inkomen" te venverven zonder er oqk maar iets wezenlijks voor te doen. De gehele affaire kost dit land bakken vol geld, zonder dat er iets wezenlijks tegenover staat. Ik ben bijna 50 jaar oud, op HBO-niveau geschoold, en mijn gezin ging mede als ge volg van s.p.d.-"toestanden" over de kop. Thans ben ik voor mijn werk afgekeurd. Naam en adres bij redaktie bekend 'Oude spullen? Niet weggooien', adviseert de buurtvereniging Van Duyvenvoorde in Oost-Souburg. 'Neem even contact op met Truus', wijst de vereniging de weg om oude kleding, speelgoed, boe ken en rommel kwijt te raken die nog enigszins zijn te gebruiken. Want op zaterdag 12 november houdt de wijkvereniging weer een Tweede Gebruikersbeurs in het wijkgebouw De Schuur. Het adres van Truus Minke is: Westerschel- destraat 65 Oost-Souburg. De eerste gebruikersbeurs vorige maand was een grandioos succes, meldt 'van Duyvenvoorde'. Zeeland Sport houdt op zaterdag 15 oktober de veertiende KMS- loop. Prestatielopers kunnen de afstanden drie, vijf of 6,5 kilome ter bedwingen. Inschrijven vanaf 14.30 uur zaterdag op de parkeer plaats op het Nollebos. De start pij de oprit van de Boulevard. Professor dr. L. van Romunde geeft donderdag 13 oktober in het verpleegtehuis Ter Valcke in Goes een uiteenzetting over de grotere kans op reuma van de psoriasis- patiënt. Psoriasis is een hardnek kige huidaandoening, die wordt gekenmerkt door een te snelle groei van huidcellen, waardoor schilferige witte plekken op kniëen en ellebogen kunnen ont staan. De bijeenkomst in Ter Valcke begint om acht uur don derdagavond. Zaterdag 15 oktober herdenkt de tafeltennisvereniging 't Zand in Middelburg het vijftienjarige bes taan. De herdenking vindt in zo wel feestelijke als sportieve sfeer plaats. Van 9 tot 16 uur is er een toernooi (alleen voor leden) en vanaf 19 uur is er een receptie. Aansluitend is er vanaf 20.30 uur een feestavond. De festiviteiten vinden plaats in De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middelburg. Per 1 oktober heeft Fiom-Zeeland een andere kantoorruimte. De stichting verhuisde van Loskade 17 naar Varkensmarkt 1 in Mid delburg. Bijzonder aan de nieuwe behuizing is dat Fiom nu over een eigen groepsruimte beschikt, wat voor de uitvoering van het werk een flinke verbetering inhoudt. Bovendien is het nieuw voor Fiom om een "eigen" pand te behuizen, waar zij voorheen steeds bij an dere instellingen onderhuurde. Ook in dit pand kan men terecht tijdens de gebruikelijke kantoor tijden, maandag t/m vrijdag 's morgens van 9 tot half één, maandag-, dinsdag-, en donder dagmiddag van half twee tot half vier. Het telefoonnummer blijft ongewijzigd 01180-27311 Drs. G.H.B. Verberg, directeur- generaal voor energie van het mi nisterie van economische zaken stelt woensdag 16 november een belangrijk energie-terugwin ningsproject bij Hoechst in wer king. Het project is in de DMT fabriek van de onderneming in Vlissingen-Oost. Voor de vredesdemonstratie op 29 oktober in Den Haag heeft het Walchers Vredesplatform busver voer georganiseerd. Kaarten hier voor zijn verkrijgbaar bij de Info winkel aan de Simpelhuisstraat 19, het provinciaal Kerkcentrum aan de Singelstraat, het Rijn Schelde Instituut aan de Dam en op diverse privé-adressen alle maal in Middelburg. In Vlissingen zijn kaarten verkrijgbaar in de Steenen Beer 9, H. Dunantlaan 51 te Oost-Souburg, in Koudekerke Boisetstraat 3, in Domburg Prin separk 24 en in Grijpskerke Rei gershoutstraat 14. Ook bij de PvdA en FNV zijn kaarten ver krijgbaar. Voor informatie 01180- 38208. Op dinsdag 18 oktober spreekt professor Frank Barnaby in Mid delburg over kernbewapening, verspreiding van kernwapens, en militaire produktie. Barnaby is bekend als direkteur van het in ternationale vredesinstituut Sipri in Stockholm. Dit instituut heeft veel gepubliceerd over de bedrei gingen die het huidige (kern)wa- penarsenaal betekenen en hoeveel geld er jaarlijks aan bewapening wordt uitgegeven. Barnaby komt naar Middelburg op uitnodiging van het Walchers Vredesplatform, een samenwer kingsverband van Walcherse vre desorganisaties en politieke par tijen. Zijn komst naar Middelburg wordt mede ondersteund door de VU vereniging Zeeland. De bijeenkomst vindt plaats om 20 uur in de Ontmoetingskerk, Westerscheldestraat. Er is gele genheid voor discussie en er is een tolk aanwezig. Het comitee Vrouwen in de Bij stand houdt in samenwerking met Fiom-Zeeland een Open Avond met als thema Taak en Functie van de Controlerend Ambtenaar. L.A. Vorthoren, directeur van de sociale dienst in Middelburg, houdt een inleiding, waarna er gelegenheid is tot discussie. Tij dens de Open Avond, die don derdag 13 oktober wordt gehou den en om acht uur begint, komen ook onderwerpen aan de orde als 'wat verstaat men onder een eco nomische eenheid' en 'de econo mische belangengroepen'. Voor de jeugdleden van het WNF (wereld natuur fonds) wordt za terdag 15 oktober een jeugdwan deling georganiseerd door het na tuurgebied Oranjezon. Om half tien zaterdagochtend wordt ver trokken onder leiding van gidsen van de afdeling Walcheren van de Koninklijke natuurhistorische ve reniging op de parkeerplaats van Oranjezon nabij Vrouwenpolder. Ook niet-leden zijn welkom. De vredesgebedsdienst die zon dag 16 oktober wordt gehouden in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg staat geheel in het teken van de demonstratie op 29 oktober in Den Haag tegen de plaatsing van kruisraketten. Voorganger Póste- ma zal het onder meer er over hebben dat deze wapens ons eer der bedreigen dan behoeden tegen een vijand. 'Wapens eten het voedsel op waar hongerigen recht op hebben. Daarom is een demonstratie tegen dit onheil en tegen dit onrecht een teken van hoop'. Na afloop van deze ge bedsdienst is er een nabespreking in de consistorie. Jan Boom, bekend schaapherder in het Verdronken Land van Saeftinghe, houdt op dinsdag 18 oktober een lezing in het Wijk centrum Zuiderbaken in Middel burg-Zuid. Aanvang 20 uur. Hij doet dit op uitnodiging van het comité Zeeland van het Wereld Natuurfonds. Het is de eerste keer dat Jan Boom mede aan de hand van dia's tijdens een bijeenkomst een toelichting geeft op het be weidingsproject in het bekende natuurgebied. Het WNF heeft belangrijke fi nanciële bijdragen geleverd voor de bouw van een stal en voor de verdere uitbouw van de schaaps kudde, die nu uit ruim driehon derd dieren bestaat. In de herfstvakantie houdt het Vlissingse buurt- en clubhuis Het Woltershuis aan de Hogeweg (hoek Bonedijkstraat) weer een bingo-avond met veel mooie prij zen. Deze bingo-avond is op don derdag 20 oktober vanaf acht uur. "U hoeft zich geen moment te vervelen", stelt het SKW club en buurthuis Mamix aan de Noord- beekseweg in Vlissingen in een persbericht. Gedoeld wordt op de vele cursussen die Mamix in aan bod heeft. Zo is er schilderen, poppen maken, volksschilderen en brooddeegfiguren maken, bij na elke dag wel wat. Voor infor matie 01184-67022. Ouderen in Westkapelle zijn weer begonnen met gymnastieken. On der leiding van mevrouw La- bruyere kunnen dames en heren van boven de zestig weer elke woensdagmiddag terecht in het gymnastieklokaal De Bellinge. De oefeningen om de spieren soepel te houden beginnen om half twee. Bij voldoende deelname begint woensdag 26 oktober in De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg een VOS-cursus. De cursus is elke woensdag ochtend van kwart over negen tot kwart over elf. Tijdens deze cursus leren de deelnemers van alles over de maatschappij. Wil Gerbrands (01184-66934) geeft graag alle in formatie. Aanmelden vóór 15 ok tober. De peuterouderochtend op de dinsdagmorgen in buurthuis De Paraplu wordt met ingang van 13 oktober verplaatst naar de don derdagmorgen. Dit zal dan ge combineerd worden met de peu teropvang van de kursus "Zelf kleding maken" die op dit zelfde tijdstip plaatsvindt. Op deze mor gen wordt tevens aan de ouders de gelegenheid gesteld onder genot van een kopje koffie elkaar te ontmoeten. Buurthuis De Paraplu houdt in de herfstvakantie vakantieactivitei ten: op maandag 17 oktober wor den er kinderfilms vertoond voor de lagere schoolgroepen. Op woensdag 19 oktober is er een. programma voor de kleuters met tekenfilms. De 6-12 jarigen kunnen terecht voor een spelinstuif. Na 16 uur is er een scholierenmiddag met dis co: Op donderdag 20 oktober is er een kookmiddag voor 6-12 jarigen waarbij er éénpansgerechten ge maakt worden. De aktiviteiten zijn van 14-15.30 uur. De Unie van vrijwilligers (UW) houdt op woensdag 19 oktober een kledingbeurs in de Nuts kleu terschool aan de Julianalaan (hoek Vrijdomweg) in Vlissingen. Wie nog goed draagbare dames-, kinder- en herenkleding voor de winter heeft kan deze - mits goed gewassen - op dinsdag 18 oktober inleveren van 16 tot 20 uur. 75 procent van de opbrengst is voor de inbrenger. Tevens is er een ba zaar van handwerken. De steunfractie van Progressief Vlissingen (PV) houdt de maan delijkse beleidsvergadering op donderdag 13 oktober ten huize van Riet Suwijn aan de Schuit- vaartgracht 35 in Vlissingen. De kabel, de door PV uit te brengen nota over kringloop (milieu), de KMS en de in september gehou den forumdag in Driebergen staan op de agenda van deze ver gadering, die om acht uur begint. AAP, NOOT, MIES Mevrouw C. Barentsen-Labruyere stuurde ons deze foto van de vijfde klas van de Julianaschool in Oost-Souburg. Zij noemt de vol gende namen van haar klasge nootjes in 1935. Bovenste rij van links naar rechts: Jo Jacobse, Lauw de Nooyer, Bram Krijger, David Willeboord- se (overl.) Arie Crug, Piet Vuist, Cor Barentsen, Henk Bostelaar, Cees de Visser, Rienus Nieuw- dorp, Rienus Dellebeke, Jo Wil- leboordse. Tweede rij: Grietje v.d. Stel, Nel Verhage, Maatje Koch, Saartje Heyboer, Hennie Riekwel, Truus Ruissen, Sannie de Smit, Corrie de Haan, Ka Sonius, Jo Duvekot (overl.). Zittend: Corrie van Keulen, Cato Veis, Corrie Labruyère, Maatje Vader, Pietje de Visser,- Marie Cysouw, Betsy v.d. Caaij, Mina Baljeu. Hoofd der School dhr. de Rie. Onderwijzer: dhr. Vreeke Ook deze foto kunt u weer bestel len bij de redactie van dit blad, door dit knipsel aan ons te zenden met daarbij 7,50. U kunt betalen per cheque, maar dan svp op naam van onze fotograaf Ruben Oreel. Betaalt u met geld dan verplicht de PTT u de brief aan te tekenen. Het adres van deze krant is Postbus 5017, 4330 KA in Mid delburg. i

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7