ut Q? HENNY VAN OCHT N EN ZUN GITAR lat Woensdagavond muziekbeurs iskBÊsrt ma9 nietVlissingen Schoolfoto uit de oude doos Familie Riemens opende jpf" Kadoshop 'Pour Toi' Bovag tweewielerbedrijven willen fietsen controleren SC TOMA IN HET NIEUW Stations restauraties in november op z'n Frans DE VLISSINGER Woensdag 9 november 1983 VEILIGHEIDSACTIE TEGEN SPECIAAL TARIEF Vragenuurtje Paasconcert Steungroep Zeeland CDA Mariekerke Gebruiksmarkt Wim Kok in Vlissingen Terugblik vredesdemonstratie Speelgoedbeurs Lezing jeugdliteratuur Zeeuws huishoudboek Wandeltocht Middelburg Vrouwen en werk Bijbelavond Luther-herdenking W elfare-tentoonstelling St. Nicolaas-koopavond de Zonnebloem Weight Watchers Collecte Gehandicaptensport Bestuur Fiom Reünie OVW'ers Rommelmarkt Jeugd- en jongerendag 'de Paraplu' Vrouwen-cursus Schoolraad Huurderscomité Creativiteitsochtend Wijkvergadering Oosters koken In een fraai monumentenpandje aan de Langeviele 63 in Middel burg is sinds vorige week donder dag de cadeauwinkel 'Pour Toi' geopend. Het is een lang gekoes terde wensdroom van de gebroe ders Lou en Ad Riemens en hun respectievelijke echtgenotes An- nelies en Sonja, die hiermee in vervulling gaat. In het sfeervol ingerichte pand is een grote verscheidenheid aan cadeauartikelen bijeengebracht, variërend van Mexicaans en Pe ruaans aardewerk, sieraden in allerlei vormen, artikelen vqor een complete tafelaankleding in vele kleurstellingen, poppen, kaarsen, kinderspulletjes, tot wenskaarten (zelfs met muziek) en zeepfi- guurtjes toe. Het kleurrijke geheel is uitgestald in gemakkelijk verplaatsbare ku bussen, zodat het interieur in een handomdraai veranderd kan wor den. De inrichting is door de fa milie Riemens zelf uitgevoerd. De buitengevel is in de oude stijl ge laten en in een zacht groene kleur afgewerkt. Alleen de toegangs deur moest veranderd worden. Het monumentenpandje heeft een unieke halsgevel en een bin nenplaatsje dat nog ingericht moet worden. De ondernemende echtparen worden terzijde gestaan door verkoopster Heieen. 'Pour Toi' is dagelijks geopend van tien tot zes uur, 's maandags middag alleen van een tot zes en tijdens de donderdagse koop avond ook van zeven tot negen uur. Tijdens de openingsdag was het bijzonder druk in de nieuwe cadeauwinkel. Op het parkeerterrein van de Miro in Vlissingen wordt van 30 april tot 5 mei de eerste Zeelandbeurs ge houden. In een gigantisch tenten complex zullen naar verwachting tegen de 200 kleine en grote on dernemers die iets met de branche 'wonen' hebben te maken een De komende maanden voeren ruim 3.500 Nederlandse bij de BOVAG aangesloten tweewielerbedrijven onder het motto 'n Winterbeurt. óf binnen blijven' een campagne om het vakkundig onderhoud van de fiets te bevorderen. Gebleken is namelijk dat veel Nederlanders het niet zo nauw nemen met de technische staat van dit nationale vervoermiddel. Weliswaar wordt er regelmatig zelf aan de fiets gesleuteld, maar daarbij worden tal - vaak inge wikkelde - zaken vergeten. Dat daarbij de verkeersveiligheid in het gedrang komt, hoeft nauwe lijks betoog. De campagne van de BOVAG- fietsbedrijven houdt onder meer in dat tegen een speciale actieprijs een grondige fiets-onderhouds- beurt wordt aangeboden. De ac tieprijs staat bij de fiets-vakman op een speciale poster duidelijk vermeld. De fiets wordt, bij wijze van spre ken, helemaal binnenste-buiten gekeerd. Zo worden de lagers schoongemaakt en van nieuw vet voorzien, ketting en tandwielen worden gecontroleerd, afgesteld en opnieuw ingevet en ook het cranckstel en het balhoofd wor den grondig nagezien, schoonge maakt en afgesteld. Tot slot wordt de hele fiets nytjes schoonge maakt. Op grond van eerder opgedane ervaringen verwacht de BOVAg dat voor déze actie weer veel be langstelling zal bestaan. Daarom wordt geadviseerd tijdig een af spraak te maken met het plaatse lijke BOVAG-tweewielerbedrijf, dat altijd herkenbaar is aan het bekende BOVAG-schild. plaats krijgen. Deze Zeelandbeurs komt in de plaats van de jaarlijkse Woonbeurs Goes. Voor de organi satie tekent het bureau BBO (bu reau beurzen organisatie). Aansluitend op deze Zeeland beurs zal de 10.000 vierkante me ter beursoppervlakte in de tenten gevuld worden met een huis houdbeurs. BEgin oktober is al begonnen met inschrijvingen voor deze beurzen. Volgens het organiserende bureau in Eindhoven heeft zich reeds een groot aantal deelnemers op de Piazza 315 in de lichtstad gemeld, schriftelijk of mondeling. De beurs is al voor dertig procent volgeboekt, aldus het BBO. Overigens kunnen organisaties met een sociaal of ideëel doel in aanmerking komen voor een gra tis plaatsje op de beurs. Hierover kan telefonisch om informatie worden gevraagd (040-451031 of 040-535269). Behalve een nieuw tenue, ontving de zaalvoetbalploeg SC Torna uit Oost-Souburg van de rijwielhandel en sportshop Van Marion in West- kapelle ook nieuwe trainingspakken. Trots poseert de ploeg in het doel van één der Walcherse sporthallen. Het eerste team van SC Torna speelt in de hoofdklasse van de Walcherse zaalvoetbalcompetitie. Kees Beukema, de baas van de stationsrestauratie in Middelburg, pronkt er nog steeds mee. Vorig jaar riep een onafhankelijke jury zijn zaak uit tot de tweede beste voor de kwaliteit en presentatie, tijdens de Italiaanse weken van nagenoeg alle Nederlandse sta tions restauraties. "Maar het legt meteen ook een zware druk op je om weer op afgetekende wijze voor de dag te komen", beseft hij nu tijdens de novembermaand, die in de spoorwegrestaurants tot Franse Maand is uitgeroepen Maar voor deze Franse Maand is geen prijs te behalen. Niettemin volgde Kees Beukema hetzelfde patroon als vorig jaar. Ook nu weer nodigde hij Middelburgse ondernemers uit om in zijn zaak een kraam op z'n Frans in te rich ten. Hijzelf toverde het restaurant om in een gezellige Franse am biance met vlaggetjes en andere versieringen. Ook de menukaart is aangepast en nodigt de liefhebber uit om de smakelijkste Franse spijzen tot zich te nemen. De Middelburgse zaken die ingingen op de uitnodiging zijn: Van Leer- sum met wijn. La Parisiënne met tassen. Jan Laban met parfums, Berco met mode en Dijkwel met het Franse automobielmerk Ci- troën. De gast in het stationsrestaurant kan zowel gebruik maken van een vlug klare Franse hap zoals uien soep en een weelderig belegd stuk stokbrood, alsook een uitgebreid menu, dat vooral in de avonduren veelvuldig besteld zal worden. Wat betreft de andere Zeeuwse restaurants meldt Kees Beukema dat het Vlissingse stationsrestau rant wijn en kaas als extraatje serveert en Goes de menukaart op Franse leest heeft geschoeid. Volgende week is het weer zo ver. Dan wordt er in Vlissingen weer een muziekbeurs gehouden. Orga nisator Henny van Ochten, gi taarleraar, 25 jaar oud, geboren in Vlissingen. Niet op de woensdagavond zoals voorheen, want daar heeft Van Ochten geen prettige ervaring mee. Omdat de woensdag geen koopavond is in Vlissingen, was dat in strijd met de winkelslui tingswet. Hoewel hij zelf niets verkoopt hij schept alleen de gelegenheid om muziekinstru menten te ruilen of te verkopen heeft hij toch een procesverbaal aan zijn broek: kosten tweehon derd gulden. "Maar ik heb niet betaald, ik wil het uitpraten met de economische politierechter. "Maar de ambtelijke molens wer ken nogal traag en het kan alles bij elkaar wel "twee jaar duren voor dat ik voör moet komen", weet Henny van Ochten te vertellen. Om overigens verdere problemen te voorkomen is hij dan dit jaar toch maar uitgeweken naar de vrijdagavond. De eerste keren dat Van Ochten een dergelijke beurs organiseerde - dat was hoofdzakelijk om zijn gitaarleerlingen gelegenheid te bieden een goede gitaar te kopen of te verkopen werd het ge beuren in een klein zaaltje ge houden, maar nu is voor vrijdag avond 18 november de grote De Ruyterzaal van Maritiem hotel Britannia beschikbaar. Die vrijdagavond is er van zes tot negen uur de mogelijkheid om muziekinstrumenten te kopen, te verkopen of te ruilen. Daarnaast wordt er voorlichting gegeven, er is een vragenuurtje en in enkele kraampjes zijn gitaarbouwers be zig met het maken van instru menten. "Aanvankelijk werden er alleen maar gitaren verhandeld, maar geleidelijk aan kwamen daar ook andere muziekinstru menten bij", legt de enthousiaste gitaarleraar uit. Er zijn op de muziekbeurs ook nog andere attracties zoals de theatergroep 'Walg' en de rock formatie 'Glenda Herman and the Black Line', kortom een gebeuren dat door steeds meer muzieklief hebbers wordt bezocht en wordt gewaardeerd. Het organiseren zit Van Ochten in het bloed. Want naast de gitaar- beurs, die inmiddels is uitgegroeid tot een complete muziekbeurs, verzorgt Henny van Ochten ook al zeven jaar lang een gitaarconcert op tweede paasdag. Voor dit jaar lijkse gitaarconcert heeft de Vlis singse organisator al vele topgita- risten naar zijn woonplaats laten komen. "De eerste keer ging ik financieel goed de mist in, maar de laatste jaren wordt de belangstelling steeds groter. Vorig jaar heb ik zelfs mensen terug moeten sturen omdat de zaal vol was. Voor zo'n concert is een intieme sfeer nodig en daarom neem ik hiervoor geen grote zaal. De liefhebbers moeten dan maar vooraf reserveren om van een plaatsje verzekerd te zijn", zegt Van Ochten, voor wie de sfeer van een dergelijk concert bepalend is. Henny van Ochten werkt vanuit zijn flat aan de Troelstraweg 324 in Vlissingen. Daar geeft hij les en houdt hij zich bezig met het ver bouwen van gitaren; het op maat maken van de instrumenten die via de muziekhandel door de leerlingen worden gekocht. Van Ochten vindt het heel belangrijk dat een gitaar 'goed in de hand ligt' en daarvoor moeten vaak wijzigingen aan het instrument worden aangebracht, zoals de hoogte van de snaren ten opzichte van de hals en ook het type snaren wordt nader bekeken door de gi taarverbouwer. Van Ochten: "De muziekhandel laat dit deel eigenlijk liggen. Ik heb dat opgepakt en de vraag bleek groot. Ook voor bands heb ik ge werkt. Het werd zelfs zo druk dat ik mijn nachtrust er soms aan moest opofferen. Maar dat heb ik nu wat teruggedraaid". Om deze zaken te kunnen doen heeft Van Ochten het vakdiploma voor muziekinstrumentenhande laar moeten halen. "Maar dat stelt voor mij niet zoveel voor, omdat het gitaargedeelte in het cursus pakket eigenlijk maar bijzaak is!! Henny van Ochten begon zijn loopbaan aan de Zeeuwse Mu ziekschool, studeerde vervolgens verder in Bergen op Zoom, ging naar Utrecht voor de methodiek- lessen en kreeg privéles van onder meer de bekende gitarist Rob Bakker. Hij speelt niet alleen klassieke muziek maar houdt ook van blues en ragtime. Henny van Ochten (foto John Sinahessy). De Steungroep Zeeland houdt donderdag 10 november een bij eenkomst om te komen tot een vredes-aktie-kamp (VAK) in Woensdrecht. waar -zoals be kend- de kruisraketten worden geplaatst als de regering akkoord gaat. De bijeenkomst vindt plaats in het actiehuis aan de Simpel- huisstraat 5 in Middelburg en be gint om acht uur. Twee initiatief nemers zullen een korte inleiding houden. Zeeuwse politiek en speciale aan dacht voor de recreatie' is het on derwerp dat het CDA-statenlid E.Ph. Nieuwkerk belicht tijdens een bijeenkomst van de CDA af deling Mariekerke. Deze bijeen komst vindt plaats in het Dorps huis en begint om half acht. Het adres: Kerkring 1 te Grijpskerke. De buurtvereniging 'van Duyven- voorde' houdt zaterdag 12 no vember in buurthuis 'de Schuur' aan de Middelburgsestraat een tweede-gebruiksmarkt, een com binatie van kledingbeurs, boe- ken-en speelgoedbeurs en rom melmarkt. Er wordt een groot aantal kleding-stukken te koop aangeboden. De rommelmarkt wordt gehouden in Soos '82, op hetzelfde adres. Kinderopvang is aanwezig. Het hele gebeuren be gint om 10 uur en eindigt rond 15 uur. De FNV-afdeling Vlissingen houdt donderdag 10 november in de Zwaan te Oost-Souburg een discussieavond met als gastspre ker FNV-federatievoorzitter Wim Kok. De avond begint om 20 uur. De FNV-leden kunnen deze avond met Kok van gedachten wisselen over het FNV-beleid. Onder het motto Terugblik en vooruitzien' komt zaterdag 12 no vember een groot aantal Zeeuwse deelnemers aan de grote vredes demonstratie van zaterdag 29 ok tober bijeen in vormingscentrum Hedenesse te Cadzand. De de monstratie kan volgens de orga nisatoren van deze dag geen eindpunt zijn. Maar een niéuwe impuls om verder te werken aan de vrede. De deelnemers bekijken zaterdag een gedeelte van de tv- reportage van de demonstratie, die op video-band is vastgelegd, 's Middags wisselen de deelne mers van gedachten over aetie's om de vredesbeweging op gang te houden. De werkdag begin Lont 9.30 uur en eindigt om circa 16.30 uur. Van de deelnemers wordt een kleine bij drage gevraagd voor koffie en luneh. Voor opgave en nadere in lichtingen: 01179-1654. Razzmatazz houdt vrijdag 11 no vember een speelgoedbeurs. Inle veren van het speelgoed kan op donderdag 10 november van 13.30 tpt 14.30 uur en van 19.30 tot 20.30 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs. Van de opbrengst wordt 20% ingehouden voor ad ministratiekosten. Het speelgoed wordt vrijdag verkocht van 9 tot 11.30 uur en van 19.30 tot 20.30 uur. Het niet-verkochte speelgoed kan vrijdag van 20.30 tot 21.30 uur opgehaald worden. Het adres van Razzmatazz is Middelburgse straat 113, Oost-Souburg. Voor nadere informatie: 01184- 63920/70881. Jaap Beun, onderwijzer te Mid delburg verzorgt donderdag 17 november in Razzmatazz te Oost- Souburg een lezing over jeugdli teratuur. De avond begint om 20 uur. Entree 1,50 (thee eri koffie gratis). Onlangs zag het Zeeuws huis houdboek 1984 het levenslicht. Het is een samenvatting van de provinciale begroting voor dat jaar. U vindt er geen complete beschrijving in van het beleid dat de provincie gaat voeren. Dat staat in de geleidebrief bij de be groting. Wel treft U een (niet vol ledige) opsomming van activitei ten en wensen aan waarmee geld gemoeid is. Er is zoveel mogelijk rekening gehouden met inmiddels verschenen wijzigingen. Provin ciale Staten behandelen de be groting op vrijdag 18. maandag 21 en dinsdag 22 november. De bijeenkomsten zijn voor iedereen vrij toegankelijk. Exem plaren van het huishoudboekje zijn verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting van de Provincie Zeeland, Sint Pieterstraat 42, Middelburg, tel. 01180-31395 (doorkiesnummer). De Zeeuwse Wandelsport Bond houdt zaterdag 12 november haar jaarlijkse sluitingstocht te Mid delburg. Men kan kiezen uit vier afstan den: 5. 10, 15 en 30 km. De start van de 30 km is om 10.30 uur, van de overige afstanden om 13 uur. Vertrek vanaf het Ontmoetings centrum in winkelcentrum Dau- wendaele. Wie de tocht uitloopt ontvangt een speciaal ontworpen medaille met lint. Voor nadere inlichtingen: H. Geilliet, Statenlaan 170, Middel burg (01180-29315). De Distrikts Advies Commissie Vrouwen van d FN V-Zeeland houdt woensdag 16 november in vrouwenontmoetingscentrum 'Jet', Zusterstraat 17 te Goes een avond met als motto 'Werk voor vrouwen!! Hoe werkt dat?'. Het wordt voor vrouwen steeds moeilijker betaald werk te krijgen en als je een betaalde baan hebt deze te houden. Mieke Kirkels, een van de Haagse Ombudsvrouwen, houdt een in leiding. Ook laat zij dia's zien over 10 jaar Ombudsvrouwenwerk. Na de pauze wordt er een film van het filrhkollektief STUG vertobnt over het zelf opzetten van werk projecten door vrouwen. De avond begint om 19.30 uur,. De bijbelavonden-serie over de Colossenzenbrief wordt vrijdag 11 november voortgezet met een avond in het gebouw voor chris telijke bijeenkomsten, Rehoboth- straat 9, Oost-Souburg. De aanvang is 20 uur. Spreker is de heer J. de Jager uit Heerde. Na de koffiepauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. In het kerkgebouw van de Gere formeerde gemeente te Melisker- ke zal donderdag 10 november een Luther-herdenking worden gehouden. Spreker is ds. D. Riet dijk uit Middelburg. Vocale me dewerking wordt verleend door het zangkoor 'de Lofstem' uit Aagtekerke o.l.v. de heer J. Min- derhoud. Boekentafel aanwezig. De avond begint om 19.30 uur. De welfare-afdeling van het Ned. Rode Kruis houdt volgende week diverse verkoop-tentoonstellin gen. De eerste wordt maandag 14 no vember van 14.15 tot 15.45 uur gehouden in het wijkcentrum aan de van Citterstraat te St. Laurens. De andere data: dinsdag 15 no- vember-bejaardentehuis 'Eben Haëzer', Briandlaan 2, Middel burg (14-16 uur); woensdag 16 november-bejaardentehuis 'Rus tenburg'. Vrijlandstraat 28, Mid delburg 14-16 uur). De artikelen zijn vervaardigd door bejaarden, gehandicapten en chronisch zieken uit Middelburg en omgeving. De Zonnebloem houdt op dins dag 15 november van 18.30 tot 21 uur, in nauwe samenwerking met de MIRO. een koop avond voor zieken, gehandicapten én ouderen in de MIRO te Vlissingen. Er zijn zitjes aanwezig om even uit te rusten. Tevens krijgt iedereen een gratis kopje koffie met gebak aangeboden en kan worden ge proefd van diverse versnaperin gen. St. Nicolaas en Zwarte Piet zullen aanwezig zijn. Men dient in principe op eigen gelegenheid naar de MIRO te komen. Indien dit problemen oplevert, neemt U dan kontakt op met een Zonnebloem vertegenwoordig sters. Vöor Vlissingen: mevrouw A. v.d. Berg (01184-14177), me vrouw T. Hoosemans (01184- 17318), mevrouw T. Verkaart (01184-19464), voor Oost-Sou burg: mevrouw Hermans (01184-61571voor Koudekerke: mevrouw Reynen (01185-2336) en voor Middelburg: mevrouw A. Rienstra (01180-29718). Voor mensen met het gevoel dat ze veel te dik zijn. heeft de orga nisatie de Weight Watchers een systeem ontwikkeld dat nog wel eens vruchten wil afwerpen. Her en der op Walcheren zijn al clubs actief bezig. Sinds eind oktober ook in Oost-Souburg. Elke maan dagavond tussen zeven en half negen wordt er onder leiding van mevrouw C. Wiegmans gezocht naar de reden van het tè dik zijn. Voor informatie 01184-63926. In de week van 14 tot 21 novem ber gaan in onze provincie weer honderden jongelui, dames en heren op stap voor de jaarlijkse eollecte.gehandieaptensport. Ondanks besognes in eigen vere niging of andere werkzaamheden zal deze sportieve en menslieven de schare huis aan huis aanklop pen voor een bijdrage ten gunste van de gehandicaptensport. Geef met een blijmoedig hart en stel de collectanten niet teleur. Indien U de collectebus mist. dan kunt U Uw bijdrage gireren op gironummer 5855. Nat. Fonds Sport Gehandicapten té 's- Gravenhage. In de bestuursvergadering van 3 november heeft de heer drs. P. Vis uit Zierikzée zijn funktie als voor zitter van het bestuur van Fiom- Zeeland neergelegd. De heer Vis is sedert de oprichting van de stichting, op 7 december 1971, voorzitter van het bestuur ge weest. De nieuwe bestuursleden zijn mevrouw C. van Hoorn-Visser uit Axel, mevrouw E. van Eyken uit Zonneniaire. Mevrouw J.E. Spae ter uit Goes en mevrouw T. Tabak uit Oost-Souburg. Verder bestaat het bestuur uit de heer J.J.A.M. Vermaat en me vrouw mr. J.C. 't Hart. beiden al geruime tijd bestuurslid, en drie medewerksters van Fiom-Zee- land. Oud OVW'ers van de Koninklijke Marine uit het Zuiden des lands hebben een reunie-vereniging op gericht. Zaterdag 29 oktober werd een eerste reünie gehouden. Voor nadere informatie kan men te recht bij Frits Verburg. Hart van Brabantlaan 351, Tilburg, tel. 013-682425. Klub- en buurthuis 'Schelde-' buurt' houdt zaterdag 12 novem ber van 9.30-16 uur een rommel markt. De toegang is gratis. Maandag 14 november is er in het buurthuis een bingoavond, aan vang 20 uur. Het adres van het buurthuis is Glacisstraat 97. Buurthuis 'de Paraplu" in Paau- wenburg houdt zaterdag 12 no vember een jeugd- en jongeren- dag. Voor slechts één gulden kan men een hele dag tereeht. Het pro gramma ziet er alsvolgt uit: 10-11 uur: tekenfilm-festival. 11-12.30 uur: kindertheatervoorstelling: 12.30-14 uur: kinderinstuif, 14-15 uur: tekenfilmfestival: 15-17 uur: jpngërensoos. Volgende week maandag 14 no vember start in het Guusuus te Oost-Souburg de cursus "Vrouw praat er eens over'. U kunt zich nog voor deze cursus opgeven bij mevrouw W. van Sluijs-de Rijke, de Deckerestraat 28, Oost-Sou burg. Het bestuur van de gemeen schappelijke schoolraad komt donderdag 17 november bijeen in de Kleine en Grote Belt. Koop mansvoetpad 71/73, Oost-Sou burg. Aan de orde komt'Onder andere de exploitatievergoeding 1984. De schoolraad adviseert het college van b en w de vastgestelde bedragen van 1983 ook voor 1984 aan te houden. Men stelt zich op het standpunt dat gezien de prijs stijgingen in de afgelopen jaren eigenlijk een verhoging gerecht vaardigd zou zijn. Die zit er fi nancieel echter niet in. De bijeen komst begint om 20 uur. Het huurderscomité Sint Willi- brord/Papegaaienburg komt donderdag 10 november bijeen in de prot. chr. school 'De Vaste Öurg'. Flamingoweg 53. De ver gadering begint om 20 uur. Vanaf dinsdag 15 november kun nen volwassenen deelnemen aan kreativiteitsqehtenden in het Woltershuis. Vetsehkllénde technieken' komen aan de orde. onder andere ma- crarrié, boetseren, tekenen, schil deren en weven. Het materiaal is aanwezig. De kreativiteitsochtenden beginnen om 9.30 uur en eindigen om 12 uur. Het wijkcomitee Papegaaienburg komt woensdag 9 november om 20 uur bijeen in de Franciscus- school. Aan de orde komt onder andere het beleidsplan 1984. Ver der zullen het huurderscomite Papegaaienburg, Woonlastenco mité Vlissingen. de redactie van de wijkkrant en de commissie re creatieve sport verslag doen van hun activiteiten. Op donderdag 10 november om 20 uur kunnen de leden van het NKV in gebouw 't Anker. Bone- dijkestraat in Vlissingen zien. hoe ook een westerse huisvrouw met oosterse ingrediënten kan ont springen. Hoe zij niet alleen een goede nasi- of bami goreng kan klaarmaken, maar hoe zij zelfs in korte tijd een volledige indonesi- sche rijsttafel tevoorschijn kan to veren. Voor de organisatie tekent Conimex. AAP, NOOT, MIES... Mevrouw W.J. Prince-Feij, die nu woont aan de Leeuwerikstraat 6 in Middelburg, stuurde ons deze foto uit 1915 van de Christelijke School aan de Palingstraat in Vlissingen. Het gebouw staat er nog, maar heeft inmiddels een an dere bestemming, zoals bekend. Mevrouw Prince noemt ons de volgende namen, te beginnen met rechts onderwijzer Raven en links schoolhoofd Ravesloot. Naast de heer Ravesloot: Gillis Engels, Bovenste rij: Nina Zwolsman, Nan Lefeber, Mina Feij, Neeltje Blaas, Maatje Pelle, Corrie Koke laar, Anna Polderman, Leentje Pierens, Tweede rij: Betje Verheule, Jo Stroo, Kaatje Theune, Dora Bat ten, Nina Step. Jo Zeeveld. Fien Polderman, Dina de Lege, Janna Steketee, Jo Fregeres. Derde rij: Cor Reijerse, Arie Ti chelman, Cor van der Kuyl, Hen drik van der Schaaf, Jacob Steke tee, Johannes Germing, Herman Harting, Lou de Waal, Marinus Meijer, Abram Vinke. Onderste rij: Ko Stroo, Jan Weug, Bram Kokelaar, Leendert Som- meijer, Henk Hogerzeil, Hendrik Rekkers, Cor van Beers, Jan Geervliet. Ook deze foto is weer te bestellen bij de redactie van dit blad, door samen met dit knipsel J' 7,50 aan ons te zenden. U kunt betalen met cheque, op* naam van onze foto graaf Ruben Oreel. Betaalt u met geld dan verplicht de PTT u stipt om de brief aan te tekenen. li

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7