Moeilijk te kraken... GROTE PARTIJ AfcJ<£ EVE MODES HEREN: DAMES: MAUTE 1*4 Met "de zesde" naar Parijs! 733- I738r ROLLUIKEN AKAI t&k cfttufigfit dames- en herenkleding bij: Deze stuntverkoop duurt maar enkele weken dus wees er snel bij A. STURM kj X* 1635- ^/M5r^7Mrlb !733r I83S- 3335r 998- S 338r 733- 223- :z™- 223- 633- 443r /99r 6$.- 199,- 139,- 1/38' Nergens goedkoper! ROLLUIKEN zonwering en inbraakbeveiliging Showroom: Wijgaardstraat 19 Goes Tel.: 01100-20173 ..die Alulight En keus genoeg. Uitvoering in: Dubbelwandig geïsoleerde aluminium lamel of dubbelwandige kunststof lamel Bezoek onze showroom, of bel ons en we komen langs! Ook donderdag op koopavond geopend Uw adres voor alle types binnen- en buitenzonwering, rolluiken en juweliershekken, alsmede inbraakbeveiliging Scheldestraat 20 Vlissingen J maat 36-52 PantalonsJ00T- 75.—; 50.—; 25.— Kostuums559T- 175.—; 150.— Overhemden alles10.— Colberts3MC- 100.-; 75.- Pullovers alles25.— Vesten alles25.— Japonnen349f- 98.— Rokken98.- Blouses220?- 39.— Pantalons alles50.— LAMS- en SCHAPEVLEES handweverij meer dan 50 jaar 'Pennevruchten' is een rubriek voor liefhebbers van de schrijfkunst. Veel materiaal wordt aan geleverd door de Vereniging van Amateur schrijvers. Maar ook 'ongeorganiseerde' schrij vers kunnen hun werk inzenden aan de redactie van dit blad. J&2S 34" de zaak met de 2 pluspunten VAKMANSCHAP en SERVICE Steeds voorradig prima o.a. BOUT, SCHOUDER- COTELETTEN BORST, LAMSGEHAKT enz. EIGEN SLACHT! Lamsvlees is afkomstig van slachtdieren die puur natuurlijk opgroeien zander bio-industrie of hormonen. VLEESHOUWERIJ VeersesingefSO Tel. 01180-12343 MIDDELBURG, bij pot in axel op de Ie verdieping: een unieke expositie van ta pijten, meubelstoffen, gordijnen, gemaakt door door beroemde duitse handweverij maute met een origi neel houten weefge touw. (pot sinds 1907) Maar iedereen zomaar binnen mag lopen. Art. 7. Niemand heeft voorafgaand verlof nodig, om door de drukpers gedachten of gevoelens te openharen, behoudens ieders verantwoordelijkheid volgens de wet. (Gr. 202'. B W 1408 v Sr 53. 54. 98, 111 v.131 v.240 v 261 v 418 v De zes jaar basisschool, die voor ieder kind een belangrijke fase in de jeugdige periode van het be staan zijn, worden meestal afge sloten met het bekende school reisje van een of meerdere dagen. In 1980 maakten de leerlingen uit de hoogste klas van de Vlissingse School Vereniging daarop geen uitzondering. Zij trokken met hun onderwijzer A. Lemson en enkele ouders voor drie dagen naar He- denesse in Zeeuws-Vlaanderen. De dagen werden niet alléén be nut voor uitstapjes en sportieve aktiviteiten. De rustige uurtjes boden gelegenheid de toekomst plannen onder de loupe te nemen en gissingen te doen over de te vervolgen opleiding. De meeste zesde klassers zouden op diverse scholen de brugklas gaan bezoeken. Enkelen kozen voor een technische vervolg op leiding of een lagere beroeps-op leiding. Allen waren toch wel nieuwsgierig hoe die overgang van het vertrouwde basis onder wijs waar velen zes jaar lang lief en leed gedeeld hadden zou zijn. Daar in Hedenesse werd besloten om in de herfstvacantie voor een soort reünie bijeen te komen om de eerste ervaringen uit te wisse len en weer eens een paar gezelli ge uurtjes bijeen te zijn. Deze bijeenkomst was zo'n succes dat besloten werd voortaan elk jaar, onder gezellige omstandig heden, elkaar te ontmoeten. De heer Lemson die samen met de zesde klas de Vlissingse School Vereniging verlaten had om leraar aan het Middelburgs Delta Colle ge te worden, stelde het zeer op prijs om samen met zijn echtge note de reünies te bezoeken. Ook de ouders van het eerste uur zetten zich in om een en ander voor de jongelui te organiseren. Onder het bowlen, zwemmen of tijdens de disco bleek dat er geen sprake was van vervreemding. Jongens en meisjes die elkaar gedurende het afgelopen jaar niet of nauwelijks gezien hadden pakten de draad weer op waar die het jaar daar voor was blijven liggen. De verschillende schoolsystemen kwamen zijdelings ter sprake maar de gezelligheid prefereerde. Het was duidelijk dat tijdens die zes jaar samen, op een leeftijd dat Triomphe en Notre-Dame ston den natuurlijk hoog genoteerd. Een must voor Parijs-gangers. Omdat een en ander wel snel maar liever niet uit een rijdende bus bekeken moest worden, werd besloten de bus bij de Eiffeltoren te verlaten en Parijs te voet "te doen". Het was een stralende dag die 22e oktober en minstens even stralend was de stemming. Omdat het onzichtbare gedeelte van de stad, het deel dat zich on- de ontwikkeling van het kind zeer intensief is, een hechte basis ge legd was die, voor wat deze groep betrof, blijvend was. Voor deze herfstvacantie, de vijfde keer dat de klas bijeen zou komen, werd besloten een dag naar Parijs te gaan. Verzamelen om 5.30 uur en allemaal de bus in. Rob, die met de familie nogal eens de lichtstad bezocht heeft, had een lijst van de meest bezienswaardige gebouwen en punten samen gesteld compleet met af te leggen route. Sacré-Coeur, Eiffeltoren, Are de der de grond bevindt en waar de metro zich super snel voort be weegt, minstens even spectaculair is als het bovengrondse werd be sloten daar zeker een traject mee af te leggen. Odille, die verschil lendejaren in een frans sprekend gebied doorgebracht heeft was bij deze gelegenheid samen met Rob, de gids. Zij deden het perfect want op de geplande plaats kwam de groep weer vanuit moeder-aarde boven de grond. Het overstappen van het ene treinstel in het andere leek meer op een overval dan het zich ver plaatsen van een schoolklas. Om dat de te betreden trein vrij vol was werd in eerste instantie ge dacht de 28 van de VSV het niet in één keer konden halen en werd even voorgesteld te wachten op de volgende trein. Want waar blijf je wanneer er een paar achter blij ven op een Parijs'perron....? Toen dusdanige ruimte was ont staan dat vermoed werd dat het hele gezelschap zich in één keer zou kunnen verplaatsen, was de kreet "er in VSV" genoeg om binnen de kortste keren de be perkte ruimte te vullen. Nog nahikkend van het lachen gaat het dan al weer richting No tre-Dame. Tijdens de wandeling langs de Seine heb je gelegenheid met deze en gene een praatje te maken en naar de toekomstplannen te in formeren. De eersten zullen dit jaar examen doen. Zij gaan daar na of naar een hogere opleiding of een meer gespecialiseerde be roepsopleiding volgen. De beroepen liggen uiteen van tuinman tot navigator, verpleeg kundige tot electrotechniek. on derwijzeres of pilote. Niemand noemt de huidige werkloosheid als een argument om van verdere studie af te zien. "We zien wel, dan pakken we tijdelijk wel iets anders aan". Nog even is er Parijs waar de bus bij de Madeleine al op ons staat te wachten. De groep wordt zó ge formeerd dat de, niet tot de Vlis singse School Vereniging beho rende passagiers zich niet te veel in het feestgedruis behoeven te bevinden. "Kunnen we volgend jaar niet een lang week-end naar Geneve?", vraagt de één en een ander verzucht, "deze reünies wil ik tot m'n tachtigste blijven doen". En waarom ook niet. De basis is gelegd. Een hechte basis waaruit duidelijk blijkt dat het na die zes jaar basis-school niet ineens afge lopen hoeft te zijn. Dat kontakten in die periode gelegd wel eens voor het leven kunnen zijn. En daarmee hoopt deze "zesde klas" nog jaren door te kunnen gaan. Voor volgende reünie is al gevraagd of de heer Lemson nog eens een keertje les wil geven. Hij mag zelf het onderwerp kiezen en heeft in ieder geval een jaar de tijd om zich voor te bereiden. Een uniek gebeuren van een bijzon dere zesde klas. Wil vail Son Vlissingen Philips kleurentelevisie 26 CS 3270 Met 66 cm in line, HiBri beeld; buis. Draadloze afstands bediening. Groene toets voor beeld en geluid. Zoeksysteem voor 20 voorkeurzenders. Front luidspreker. Blaupunkt kleurentele visie California Geschikt voor Teletekst. 32 Voorkeurzenders. Kompleet met afstands bediening. Aristona draagbare kleurentelevisie 37 KT 2060 Met 37 cm beeldbuis. Direkte afstemming op 12 voorkeur zenders. Afneembare 2-voudige teleskoopantenne. Frontluidspreker, Sony kleurentelevisie KV 1614 EC 30 Voorkeurzenders en draadlozeafstandsbedienmg 'bo^ Philips casceiver F1522^ Bestaande uit: tuner, cassetterecorder en versterker. Met FM, lange- en middengolf. Automatische FM-lock en -mute. Soft-touch bediening. Dolby B. 2 x 20 watt IEC. Kompleet met kast en boxen. Aristona videorecorder 23 VR 24 Met Picture Search, stilstaand beeld en stap voor stap. Zenderzoeksysteem met programma keuze voor 35 voorkeurzenders. Voorprogrammering van 5 program ma's tot 31 dagejj^ooruit of dagelijks. van 1.380,- oor istona portable videoset Met video-recorderdeck 22VR20, uitgerust met Picture Search, stilstaand beeld, Slow Motion en Audio Dubbing. Video tuner/timer 21VR20 voor video-recorderdeck. Voor programmering tot 30 dagen vooruit of dagelijks. Program makeuze van 15 voorkeurzenders. Philips video kamera VK 4100. Kleurenkamera met 2/3 opnamebuis. Ingebouwde elektret mikrofoon met wind- kap. Kompleet met akku,^^. Blaupunkt video recorder 211EG Met elektronische tip toetsbedienmg, Picture Search en 8 kanalen Programmeerbaar tot 14 dagen voorüit^ Akai HiFi rack- systeem Pro-S 11 Met semi-automa - tische platenspeler, tuner, versterker en cassettedeck CSF110. Sony videorecorder SL-C30 Frontloader met Picture Search en stilstaand beeld. 12 Kanalen Met afstandsbediening.^ van 2.195,- voor Schneider audio-rack TS1403 Met stereo tuner/ versterker van 30 watt met FM, MG en LG. Cassettespeler met auto stop. Semi-automatische platenspeler. Kompleet met boxen van 4.585- van 1.698,- voor Philips HiFi racksysteem F122 Tuner F 2121 met FM, MG en LG. Versterker F 4122 met 2 x 35 watt IEC. Semi-automatische platenspeler F 7122 met element GP 500II en naald krachtmeter. Servogestuurd cassettedeck F 6121 voor metal-, chroom- en ferro-cassettes. Soft- touch bediening. van 1.535,- voor Aristona rack ST 2183 Tuner met FM, lange- en middengolf. Versterker met 2 xl8 watt muziekvermogen. Semi-automatische platen speler met keramisch pick-up element. Cassettedeck met soft-touch bediening. van 995r Akai platenspeler AP-D 210 Semi-automatische platenspeler met Direct Drive en rechte toonarm. Aristona stereoset ST 1113 Bestaande uit radio, cassette recorder, platenspeler en versterker. FM, lange- en midden-golf.Muziekvermogen 2 x 10 watt. Kompleet met twee luidsprekerboxen. van 328r voor Philips wasauto maat AWB 901^ Volautomatische voorlader. Centrifuge 400 toeren pe'r minuut. 14 Program ma's inklusief wolwas Philips muziek- systeem F1433 Met radio, cassette recorder, platenspeler en versterker. FM, lange- en middengolf. 2x15 watt muziekvermogen. Meng- mogelijkheden,^^ van m 1.000- Wa voor Philips söund- mixerbooster D 6550 Veelzijdig apparaat om als versterker van zang, muziek, instrumenten en geluidscassettes te fungeren. Een echte geluids installatie met ingebouwde cassetterecorder. PHILIPS Compo Artec 5002. Radio met FM en AM. Cassettespeler met auto stop en opnamemveau- regeling. Boxen met hogetonenspeakers. van 995,- van 550r voor Aristona stereo radio recorder TR1821 Met FM, lange- en middengolf. 2x3 Watt uitgangsvermogen. Cue- en reviewmogelijkheden. 4 Speakersystemen. van 329r voor Aristona walkman TR 5683 Kompleet met stereo hoofdtelefoon en draag tas. Hollandia W centrifuge 1431 v Geschikt voor 2,5 kg wasgoed Met roestvrije trommel. Zanussi wasdroger Kapaciteit 5 kg 4 wasgoed. Instelbare wastijd tot 120 minuten Bosch wasautomaat V 449 Met 13 programma's,! Spaartoets en vrije temperatuurkeuze. Centrifuge 800 t.p.m. Trommel en kuip van roestvrij edelstaal. Kapaciteit 4,5 wasgoed van 1.658,- voor W H Middelburg, Markt 01180 W ^^0 H Vlissingen,

de Vlissinger | 1983 | | pagina 15