Demonstratie shapen bij Roha in Kamperland Grote belangstelling voor 3 Suisses modeshow 0? M lÈesktl Keilt lujjc ■punmrokI WBRPRAOfTK HU8J5! PROHTORVAH DOE AANBIEDING Wim Verschelling: 'Begeleiding afgestudeerde zangers bedroevend' Oud-jeugdtrainer Piet Hardenberg sponsort basketbalploeg Marathon ill» Woensdag 2 november 1983 DE VLISSINGER A Zelfbouwpakketten voor surfers in opmars. Agaf Chrome Speed demonstratie bij Foto Back in Vlissingen NOTARIEEL MEDEWERKER BEGINT THEATERBUREAU Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Lezers schrijven Bonthandel Stiltekringen Anders denken Bejaardenhuisvesting CNV-protest Speelgoedbeurs Eénoudergroep Showavonden WU MAKEN 7 WEER PALTHE-MOOI <PaIthenette PALTHE stomerij Weduwen verhuizen Open Dag theologie VVD kamercentrale Ondergang Vitrite continu Smalfllmcineast Rommelmarkt Evaluatie Speelstad Naamplaatje windorgel Appeldienst Kerst Inn Vlissingen Identiteit CDA Vakantie buitenlanders VIATIERUB IRIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERS CHIJNT E) (CLUSIEF IN DEZE KRANT Steeds meer gevorderde surfers gaan er toe over om een plank op maat aan te schaffen, aangepast aan de persoonlijke wensen. Sinds enige tijd wordt in die behoefte voorzien door zelfbouw pakketten. Die bieden de surfer de mogelijk heid om aan een standaardplank zelf het nodige bij te schafen. Eén van de bekendste vormgevers of shapers in ons land is Rob Ver maas, die werkzaam is bij de firma Topsails Sports Nederland. Op vrijdag 4 november a.s. geeft hij een demonstratie shapen bij de bekende watersportfirma Roha in Kamperland. Surfers kunnen daar van nabij zien welke mogelijkheden er zijn om de vorm aan een surfplank te geven. Daarvoor hoeft men beslist geen dure gereedschappen te hebben. Met simpel huis-tuin- en keuken-gereedschap (zoals schuurpapier) kan men een plank dié vorm geven die gewenst wordt. De heer Hagendoorn van Roha Kamperland deelde ons desgevraagd mee, dat de bouw pakketten ongeveer 750 tot 800 gulden kosten. Men dient dan wél te bedenken dat ze compleet zijn en dat men bijvoorbeeld geen skeg e.d. extra hoeft aan te schaf fen. Bovendien kan de na vorming ontstane schuimkern, afgewerkt worden met epoxy, hetgeen het voordeel heeft dat men rustig alle aandacht aan de afwerking kan geven. Geen haastwerk dus! De demonstratie van Rob Vermaas van Topsails sport, welke firma bekend is van Woodwinds en Banzai Boards, begint 's avonds om acht uur. Hij toont werkvol- gorde, geeft praktische tips en stelt de belangstellenden in de gele genheid tot het stellen van vragen. En uiteraard laat hij zien op welke manier een plank kan worden ge vormd. Roha is gevestigd aan de Havenweg 2 te Kamperland. Iedereen is van harte welkom. ^Op'Te'^cn^^Hetsfmp^iTarireenplank^ Ook met eenvoudige mia kunnen uitstekende resultaten worden bereikt. Foto Back, met vestigingen in Vlissingen, Middelburg, en Goes, houdt zaterdag 5 november van 10 tot 13 uur een Agfachrome Speed-demonstratie in de zaak in Vlissingen. Agfachrome Speed is een eenvoudig één blad-één bad-systeem voor kwaliteitsvergrotingen van dia's. De vergroting is eenvou diger dan zwart-wit. Hiermee komen nog meer creatieve moge lijkheden van de kleurfotografie binnen handbereik van de liefhebber van fotografie. In plaats van vijf verschillende baden kan worden volstaan met één bad. Speciaal apparatuur is daar bij overbodig. Het belichte vel kan in een schaal of ontwikkel- drum worden verwerkt. Bij voldoende belangstelling zullen meer demonstratiebijeen komsten worden gehouden. Tegen een gunstige prijs biedt Back een introductie pakket aan om in de eigen donkere kamer zelf aan de slag te gaan. Ongeveer tweehonderdvijftig da mes bezochten vorige week maan dag de breimodeshow van 3 Suis ses in Middelburg en dat aantal was meer dan de organisatrice, Corrie Martens, eigenaresse van de 3 Suisses-zaak in Middelburg, op gerekend had. Er moest ijlings nog een aantal zitplaatsen worden bijgezet. De vele bezoekers waren niet voor niks naar de Middelburgse Schouwburg gekomen, want zij kregen een grote variatie breiwer ken geshowd van de nieuwe mode van het seizoen 1983-1984. Zeven dames, twee heren en twee meisjes toonden de kledingstukken, waaronder truien, pakjes, vesten en ook kleurige aerobic-pakjes. Vooral het aerobic-gebeu- ren.compleet met muziek uit de tv-serie Fame, oogstte veel succes. In totaal werden zo'n tachtig mo dellen geshowd. Mevrouw Koos Wedding gaf uitleg over de ge bruikte wolsoorten, de dikte van de breinaalden waarmee gewerkt was en de kleurencombinaties. Hoewel allen amateurs waren, werd toch in een professionele sfeer een vlotte show gebracht. De kleuren van de nieuwe brei- mode is overwegend grijs, rood en kobaltblauw en als afwerking was veel gebruik gemaakt van leer- band. Ook de wat meer gedurfde asymmetrische vormen ontbraken Een optreden van de zangeres Mieke Telkamp op een perso- neelsavond, een zangavond voor een vereniging met de zanggroep van Marie-Cecile Moerdijk, close harmony zingen met de groep Close Encounter of een muziekre- cital door een internationaal be kende concertpianist, het kan al lemaal geregeld worden. Het bu reau Wim Verschelling Theater Produkties in Middelburg zorgt ervoor. Dit seizoen is de 38-jarige Wim Verschelling uit Middelburg zijn theaterbureau begonnen. Voor heen had hij al een ruime ervaring opgedaan met het organiseren van onder meer koffieconcerten en serieconcerten in het Demerary Ambachtencentrum. Allemaal ei gen initiatief, zonder enige vorm van subsidie. "Dat was niet meer op te brengen", moest Wim Ver schelling tot zijn teleurstelling vaststellen. Nu wil hij zich inzetten om ande ren te helpen bij het organiseren van evenementen; hoofdzakelijk op muziekgebied. Verschelling heeft inmiddels een gevarieerd pakket te bieden dat uiteenloopt van klassieke muziek tot meer populair repertoire: van musical tot danstheater. Ook het 'grotere werk' waarvoor een schouwburg vereist is, heeft de Middelburger in zijn pakket. "En mocht ik onder mijn vaste groepen of orkesten niet het gewenste gezelschap heb ben, dan zijn er mogelijkheden om via college-bureaus de zaken te regelen", zegt Verschelling, die in de artiestenwereld goed is in- niet. De Middelburgse 3 Suisses zaak had voor deze show tevens de beschikking over een aantal modellen uit een soortgelijke zaak in Tilburg. Voor de 'finishing touch' kreeg Corrie Martens assistentie van een aantal collega-ondernemers. Kreymborg verzorgde de bijpas sende dames- en herenmode, de Shoerette was present met schoe nen, Bijou zorgde voor de leder waren, Westerterp was er voor de fournituren, de coiffures kwamen voor rekening van haarstijl Studio Roland, G. Boonman uit 's- Gravenpolder tekende voor de make-up en de bloemstukjes kwamen van bloemsierkunst De Binderije. Het was de eerste keer dat Corrie Martens, die bijna zeven jaar de 3 Suisses-zaak in Middelburg be heert. een breimodeshow hield. Het idee is zeker voor herhaling vctbaar. Het eerste juniorenteam uit de basketbalafdeling van V.S.V. Ma rathon zal de komende drie sei zoenen gesponsord worden door Skandia Sauna. Piet Hardenberg, eigenaar van het Skandia Sauna- Het lejuniorenteam van Marathon: (staand vlnr) Joost BoermaPaul van Noppen, Emiel de Vis, Jacques Joziasse, Raymond Hokken, (zittend vlnr) Arjen Joziasse, Chris Vriens, Patrick Lokerse, Mick Latoepassionallo, trainer-coach Joop Elderkamp. Niet op de foto: Ronnie Meyer, Patrick Bóuma, Peter Glerum. complex waar men nu ook terecht kan voor sportmassage, voetver zorging en een cursus sportmassa ge, was vroeger zelf basketballer en jeugdtrainer bij Marathon. Hij heeft het juniorenteam van de Vlissingse club, dat als enigste Zeeuwse team in de hoogste jon gens juniorenklasse uitkomt, al in nieuwe trainingspakken gestoken. Het team heeft vorig jaar gedebu teerd in de hoofdklasse. Hét jaar ervdor werd Marathon kampioen van Zeeland. Afgelopen seizoen behaalde de ploeg een negende plaats. Dit jaar verwacht trainer- coach Joop Elderkamp dat een zesde plaats mogelijk is. Deze ploeg is dit jaar versterkt met de spelers Ronnie Meyer, Patrick Bouma, Chris Vriens (afkomstig van Smokkelhoek uit Kapelle) en Peter Glerum (vorig jaar in de se lectie van het kadettenteam van Rayon Zuid). Guido Sampon en Jacky Koole hebben het team verlaten en spe len nu bij de senioren. Na een ge degen voorbereiding (internatio nale basketbalkampen en oefen wedstrijden) is de juniorenploeg aan de competitie begonnen, en het ziet er allemaal gedegen uit. rug. "Maar het is erg moeilijk om als zanger aan de slag te komen". Hij voegt daaraan toe, dat de be geleiding van afgestudeerde zan gers door de instituten maar be droevend is. "Er is eigenlijk hele maal geen begeleiding", conclu deert hij. Het werk voor zijn theaterbureau vult nog geen dagtaak. Vandaar dat Verschelling er zijn vrije tijd aan spendeert. Zijn dagelijks brood verdient hij als notarieel medewerker en het werk bij de notaris heeft wel raakvlakken met zijn Theater Produkties. "Ik zit tenslotte middenir) het afsluiten van contracten". Verschelling is voor zijn theater bureau allround, want niet alleen het bemiddelen en het afsluiten van de contracten, maar ook de gehele financiële rompslomp neemt hij voor zijn rekening. Ook het samenstellen en ontwerpen van programma's, en affiches wordt verzorgd door het theater bureau. Verschelling heeft name lijk ook enig grafisch inzicht- hij werkte een tijdje bij een drukkerij - en beschouwt ontwerpen nog steeds als een hobby. Ook het correspondentiepapier van zijn Theater Produkties is uitgevoerd in een eigen ontwerp. De artiesten of groepen komen niet zomaar in het pakket van het kersverse theaterbureau. "Ik ben nogal kritisch. Ik rpoet de groep of artiest altijd eerst horen of zien. Ik neem nooit zomaar iemand in mijn pakket. Ik ben ook van plan om 'de boer' op te gaan. Talent geburgerd. Hij heeft zelf een klassieke zangopleiding achter de zoeken en daarna proberen iets voor deze mensen te doen. Maar dat kost veel tijd", mijmert hij. "Je verkoopt tenslotte geen broodjes over de toonbank", stelt hij nuchter vast. Verschelling voert zijn 1 heater froauKttes vanuit zijn woonhuis aan de Ha- vendijk in Middelburg. Aanvra gen voor concerten of voorstellin gen komen binnen via postbus 586. 4330 AN in Middelburg. Wim Verschelling. Naar aanleiding van het arti keltje in de rubriek 'Uit het zakenhart' in uw krant van 5 oktober het volgende: Vol gens mevrouw Babijn zou het fokken van pelsdieren voor de bonthandel op een "nette manier" gebeuren. Ik kan het daar niet mee eens zijn. De bio-industrie kent namelijk geen nette manieren en de pelsdierfokkerij is ook bio-in dustrie. De nertsen b.v., intelligente roofdieren, zitten opgesloten in kleine gazen kooien van 1 meter bij 30 cm., soms nog met soortgenoten. Eén keer per dag wordt er boven op de kooien een breiige prak van slachtafval, melk- en graan- produkten geworpen, waar mee ze zich dan de overige 24 uur bezig kunnen houden, tot ze "pelsrijp" zijn. Dat is in de maand november. De dieren worden in een kist gegooid waar dé uitlaat van een auto of tractor op is aangesloten, choke open en vol gas. Be paald geen zachte, snelle dood! Voor de vossen geldt hetzelfde, alleen zijn de hok ken dan iets groter en worden zij gedood door electrocutie. Conclusie: niet erg diervrien delijk, niet milieuvriendelijk en ook niet derde-wereld vriendelijk, want25% van de milieuverontreiniging wordt veroorzaakt door de bio-industrie. Pelsdierfokke- rijen staan bekend om de ge weldige stank die ze versprei den en hebben daarom een Hinderwetvergunning nodig. Bij de bewerking van bont worden allerlei agressieve stoffen gebruikt (die ook weer geloosd moeten worden). Door het zeer eiwitrijke dieet worden jaarlijks miljoenen kilo's eiwit verspild (door er dus bont van te maken). De economie van een derde wereldland als Namibië zal door de bontproduktie niet bevorderd worden, want het karakulschaap daar wordt momenteel alleen nog maar voor de vleesproduktie ge houden, waardoor het vel, evenals bij ons, een afvalpro- dukt is geworden. (De pasge boren lammeren, waar het juist om gaat bij persianer bont, blijven nu leven. Hoe ouder het lam, hoe minder krul in de vacht). Bovendien verklaart het Z-Afrika Ko- mité, dat het fokken helemaal in handen is van de blanke hereboeren, die de kleurlin gen onder miserabele om standigheden voor een hon- gerloontje laten werken. Het karakullam in Afghanis tan wordt wel opgeofferd aan de persianer pers 25 pas geboren lammeren) en aan de Breitschwanz, die nóg veel mooier is (30 tot 35 geforceer de vroeggeboortes). De 'schadelijke dieren' zoals de bisamrat of de wasbeer worden in de vrije natuur ge vangen. De pelsdierjagers zetten klemmen, strikken en vallen. De gevangen dieren zitten dan meestal dagenlang vast en sterven een langzame, smartelijke dood. Zij doen wanhopige pogingen om los te komen, verminken zichzelf daardoor vaak. Het komt voor dat deze dieren in uiterste wanhoop gedreven (kou, honger, dorst, angst) hun eigen poot afknagen, om zo de vrijheid te herkrijgen. Handel ontstaat door vraag en aanbod, zo ook de bonthan del. De consument beslist hierin of hij de verantwoording vooral dit leed, willens en wetens op zijn schouders durft te nemen. De dierenbescherming geeft een bontkrant uit die ze gaar ne aan iedereen toezendt. A.J.F. Haverman-van de Scheur Sprencklaan 5, Middelburg De samenwerkende vredesbewe gingen in Middelburg blijven doorgaan met hun stiltekringen. Op zaterdagochtend 5 november is er weer een stiltekring op de hoek Koorkerkhof-Lange Delft in Middelburg, van half twaalf tot twaalf uur. Op diezelfde plaats is een stiltekring op de zaterdagen 19 november en 3 en 24 december op dezelfde plaats en dezelfde tijd. Iedereen die meent op deze manier een bijdrage te kunnen le veren aan het verzet tegen de kernbewapening kan deelnemen. DISK (dienst in de industriële sa menleving vanwege de kerken) acht het noodzakelijk dat er an ders gaat worden gedacht over de economie, arbeid en inkomen. Daarom houdt de werkgroep Midden Zeeland van deze orga nisatie in de komende maanden een lezingcyclus. De eerste bij eenkomst is op dinsdag 22 no vember. Professor dr. H.M. de Lange van de rijksuniversiteit in Utrecht spreekt dan over 'anders denken over de economie'. Ver volgens spreekt professor dr. R. van Kessel, hoogleraar ethiek aan de theologische hogeschool in de domstad over 'anders denken over arbeid'. Cees Schelling van de voedingsbond FNV neemt het thema 'anders denken over inko men' voor zijn rekening. De le zingen vinden plaats in de zaal van de gereformeerde Waterkerk in Goes en beginnen om half acht 's avonds. De Humanisten in Zeeland bui gen zich op woensdag 9 november in de Prins van Oranje te Goes over de veranderde taak van een verzorgingstehuis, ofwel bejaar dentehuis. Dit gebeurt onder meer op initiatief van de HSHB (humanistische stichting voor huisvesting van bejaarden) uit Amsterdam. 'Verzorgings- en verpleeghuizen nu en in de toe komst' is het thema waarvoor drie inleiders zijn uitgenodigd, name lijk Y. Kolk-Bas (arts, 'Help de patiënt verzuipt'), F.J. Biezenbeek (arts, 'Het nieuwe verpleeghuis: nieuwe wegen haalbaar of niet') en dr. H. Rengelink (arts, 'De mensen zullen zelf wel uitmaken welke zorg ze krijgen'). Na deze inleidingen wordt een forum ge vormd met de inleiders en andere prominenten op het gebied van de huisvesting voor bejaarden. Deze themabijeenkomst in Goes begint woensdag 9 november om half twee. Ook het CNV maakt zich ernstige zorgen over de aantasting van de uitkeringen en de inkomens van ambtenaren en trendvolgers. Op maandag 7 november houdt de christelijke vakvereniging een protestbijeenkomst in de Prins van Oranje aan de Nieuwstraat in Goes. In een brief aan alle Zeeuwse CNV leden schrijft be stuurder L.Q. Phernambucq dat de uitkeringsgerechtigden zich in een vrij slechte situatie bevinden. "Die mensen hebben nauwelijks machtsmiddelen", aldus de be stuurder die een beroep doet op de solidariteit van werkenden en er aan herinnert dat ook ambte naren worden gekort. Volgens Phernambucq moet er tijdens de bijeenkomst maandag in Goes in elk geval ook worden gesproken over 'publieksvriendelijke acties'. Razzmatazz houdt vrijdag 11 no vember een speelgoedbeurs in het gebouw aan de Middelburgse straat in Oost-Souburg. Inleveren van het speelgoed kan nog op donderdag 10 november van half twee tot half drie en van half acht tot half negen. De inbrengers be palen zelf de verkoopprijs. Twin tig procent is voor administratie kosten. De beurs is vrijdag 11 no- vembj r van negen tot half twaalf 's morgens en van half acht tot half negen 's avonds. De groep van alleenstaande moe ders,en vaders in Vlissingen, de één-oudergroep, houdt op woens dag 9 november om 20 uur in het gebouw "Breehof" aan de Bree- straat 8 te Vlissingen een ge- spreksavond over "gelijkwaardig zijn binnen een relatie, kan dat?" Veel relaties zijn stuk gelopen doordat de vrouw of de man zichzelf niet kon zijn in hun hu welijk. Beide partners hebben binnen de relatie een bepaalde mate van vrijheid nodig. Hoe vind je het evenwicht tussen zelfstandig en onafhankelijk blijven en toch rekening houden met je partner. Meer inlichtingen over, deze avond bij Fiom-Zeeland (tel:' 01180-27311). De korpsen Juliana en Johan Fri- so uit Middelburg zullen zich op de vrijdagen 4, 11 en 18 november presenteren voor het publiek als de Juliana Korpsen. Eind augus tus besloot de leiding van de korpsen om Juliana te splitsen. Er is een showgroep, die voortaan zal opereren onder de naam Juliana Drum Buglecorps, het andere deel van Juliana gaat verder onder de naam Juliana's Blaasorkest. Johan Friso blijft, hoewel nog naar een andere naam wordt ge zocht. Dat de splitsing aanslaat, zo meent het bestuur, blijkt wel uit het feit dat er zich reeds een fiks aantal nieuwe leden heeft gemeld, waarbij vooral de Drum en Bug- legroep aanspreekt. In 1984 tooit dit korps zich overigens in geheel nieuwe uniformen. Tijdens de showavonden in de Schouwburg zal een majorettengroep, bestaan de uit oud-leden, luister zetten bij het vijftigjarig bestaan van de ve reniging. De showavonden begin nen om half acht. (m.u.v. plissé ilill van woensdag 2 f/m vrijdag 4 november. Palthenette, Torenstraat 1, Vlissingen De groep voor weduwen en we duwnaars te Middelburg, die we kelijks bij elkaar komt op dins dagavond van 19.30 tot 22 uur verhuist 1 november van het ge bouw van Jeugd en Gezin aan de Londensekaai naar de groeps- ruimte in het pand van Fiom- Zeeland, Varkensmarkt 1 te Mid delburg. De Theologische Fakulteit in Til burg trekt de provincie in, om te beginnen Zeeland. Doel is de werkzaamheden van de faculteit meer bekendheid te geven en het belang van theologie voor kerk en samenleving duidelijker te ma ken. Op zaterdag 5 november is er een Open Dag in Terneuzen in de Opstandingskerk aan de Bella- mystraat. De dag wordt geopend door deken J. Aarts van Zeeland, waarna de deelnemers kunnen kiezen uit een groot aantal colle ges van Tilburgse hoogleraren en wetenschappelijk medewerkers. Een van hen is drs. A. Polspoel, afkomstig uit Sint Jansteen, die een college geeft over rouwver werking. Verder zijn er naar keuze ook gesprekken, bijvoorbeeld over vrijwilligers in de kerk en vrouw en kerk, en allerlei werk winkels. De open theologische dag in Terneuzen op 5 november duurt van 10-17 uur en'is voor ieder vrij toegankelijk. Jessie Groenendaal, kandidate voor het Europees Parlement spreekt maandag 7 november voor de VVD-kamercentrale in de Schouwburg te Middelburg. Me vrouw Groenendaal is beleidsme dewerkster van de liberale en de mocratische fractie van het Euro pees parlement. Voor de komende verkiezing neemt zij een belang rijke plaats in op de lijst van die fractie. De bijeenkomst in de Schouwburg begint maandag avond om acht uur. Het PvdA statenlid Greet de Vries-Homme meent dat beknib belen op de veren over de Wes- terschelde de ondergang van Zeeuwsch-Vlaanderen betekent. Volgens haar moet Zeeland blij ven knokken om die veren op de huidige sterkte te handhaven, ze ker nu de VOW in de achterste la van de ijskast lijkt te zijn terecht gekomen. Het statenlid schrijft dit in het PvdA-kaderblad De Baan breker van oktober. In dat blad wordt verder de PvdA afdeling Westkapelle een pluim gegeven met haar voortvarend werk. Het is niet uitgesloten dat een deel van de productie bij het Middel burgse bedrijf Vitrite over gaat in continudienst. Volgens het bedrijf moet de rentabiliteit worden op geschroefd en dat kan onder an dere bereikt worden door dag en nacht de produktie ter hand te nemen. In het oktobernummer van het bedrijfsblad De Vitrite Schakel wordt ook genoemd dat er minder bedrijfsruimte nodig is om toch meer te fabriceren als er in continudienst wordt gewerkt. Met de bonden - zo meldt De Vi trite Schakel - wordt nog'overleg gevoerd. De Vlissingse smalfilmgroep Shot '68 heeft voor zaterdag 5 novem ber de internationaal bekende smalfilmcineast Paul Amand op bezoek. Hij verzorgt een lezing over alles wat er moet worden ondernomen om een smalfilm tot een goed resultaat te brengen. Na de lezing laat hij enkele van zijn bekroonde werken zien. Ook kan er met hem van gedachten worden gewisseld. De bijeenkomst vindt plaats in Breehof aan de Bree- straat in Vlissingen en begint za terdagavond om acht uur. In het club- en buurthuis Schel- debuurt wordt zaterdag 5 novem ber een rommelmarkt gehouden van negen tot één uur. Wie nog spullen thuis heeft staan kan deze aanbieden. Gedacht wordt vooral- aan kleine dingen en meubels. Ophalen gebeurt op verzoek. Voor informatie 01184-12302. De organisatie van Speelstad gaat evalueren. Dat gebeurt óp vrijdag 4 november in het club- en buurt huis Schëldebuurt aan de Glacis- straat in Vlissingen. Ook de voor bereidingen voor Spëelstad 1984 komen aan bod. Deze zal van 23 juli tot en met I augustus plaats vinden. De medewerkers van Speelstad 1983 evalueren en be reiden voor vanaf 20 uur vrijdag. De sectie beeldende kunst van de Culturele Raad Vlissingen meent dat er bij het windorgel nabij de Vlissingse boulevard een naam plaatje moet worden aangebracht waarop in in Nederlands, Engels en Duits informatie wordt gege ven over het fluitende kunstwerk. Dit voorstel om een crediet aan b en w. van Vlissingen te vragen wordt vanavond (woensdag 2 no vember) besproken tijdens de vergadering van de sectie. Ook de programmering van tentoonstel lingen in Bellamy 19 komt aan de orde. De vergadering wordt ge houden in Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen en begint om acht uur. In de St. Jacobskerk in Vlissingen wordt zondag 6 november weer een appéldienst gehouden. Het thema luidt 'Ik zie, ik zie wat jij niet ziet'. Voorganger is ds. G. Kalksma. De muzikale inbreng verzorgen de brassband Onda en de OFganist David Jansen. Na af loop van de dienst is er weer ge zamenlijk koffie drinken. De dienst.begint om kwart voor tien zondagmorgen. Het Komitee Kerst Inn Vlissingen is weer druk in de weer om festi viteiten te organiseren in het dienstencentrum Bachten Reede op eerste en tweede kerstdag. Om alles zo goed mogelijk te laten verlopen heeft de groep nog en kele vrijwilligers nodig die een of meerdere dagdelen aanwezig zul len zijn om de handen flink uit de mouwen te steken. Tijdens de Kerst Inn staat onder meer een optreden van de volksdansgroep Walk Inn op het programma. Verder is er een bingo-dansant met levende muziek en voor de liefhebbers van een spelletje kaarten is er een klaverjascompe- titie. geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de organi satie. 01184-79025. 'De identiteit van het CDA'. Bij dat thema wil de CDA afdeling Vlissingen stilstaan tijdens de le denvergadering op woensdag 2 november (vandaag) die wordt gehouden in wijkgebouw 't Anker aan de Bonedijkestraat in Vlissin gen. CDA-Zeeland voorzitter H. Boer (burgemeester van Reimers- waal) leidt het onderwerp in. Aanvang van de vergadering is 20 uur. Tijdens de voorjaarsvergade ring behandelde de afdeling al hetzelfde onderwerp en is gezien de interne ideologische proble men (dissidenten en nota's) ac tueler dan ooit. In het club-en buurthuis Hel Buut aan de Beatrixlaan 2 te Vlissingen worden vanavond (woensdag 2 november) twee films gedraaid over buitenlandse jongeren die met vakantie gaan naar hun thuisland. Na deze films volgt een gesprek met Marokkaanse jonge ren over hun ervaring. De film avond begint om half acht.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7