Vier eeuwen hervormde gemeente in Souburg Vierhonderd jaar Nederlands Hervormde gemeente Koudekerke 1 ut Z> Het lakeahart 'Het ouwe komt allemaal terug' 2BROEKEN INCLUSIEF PALTEX iisor Schoolfoto uit de oude doos PROFITEER VAM DEZE AANBIEDING! EERSTE HAGEPREEK IN KOUDEKERKE Mevrouw Antheunisse winnares slagzinwedstrijd bij Terako SS cpalfhenette DE VLISSINGER Woensdag 26 oktober 1983 Tentoonstelling HOOGENDAM VERKOOPT REFORMPRODUCTEN OP MARKT Vlotte babbel Muziek tegen kernwapens Borstamputatie Lezers schrijven Kernwapens Vogeltentoonstelling Singgelloop Zelf kleren maken Kernwapenproblematiek Pakje voor zieke Lutherherdenkingsdienst Raad Westkapelle S PALTHE stomerij Activiteiten De Zwaan Handwerkbazaar Gym voor ouderen Spelletjesavond Hulpverlening "400 Jaar geleden, in 1583, werd bij de hervormde gemeente in Souburg de eerste predikant in het ambt bevestigd. Al enige jaren daarvoor hield men kerkdiensten, maar men had geen eigen predi kant. Nu in 1983 willen wij het feit herdenken, dat 400 jaar geleden de eerste predikant zijn intrede deed". Met deze woorden begint de in leiding van een uitgebreid pro gramma waarmee hervormd Sou burg het 400-jarig bestaan van de gemeente wil herdenken. Twee weken lang, van 31 oktober (her vormingsdag) tot 13 november, wordt het jubileum gevierd; met feestelijke kerkdiensten, zanga vonden, een expositie over vier honderd jaar hervormd Souburg en een jeugdconcert. Een com missie is vanaf het begin van het jaar bezig geweest om de herden king voor te bereiden. Alle gemeenteleden krijgen het feestprogramma thuisgestuurd. Iedèreen wordt voor de viering uitgenodigd. Aan de openingsavond van maandag 31 oktober wordt door drie koren het Hervormd kerkkoor, het Meisjeskoor Sou burg en het Souburgs Mannen koor meegewerkt. De dienst wordt geleid door ds. R.E.R. van Buiren, plaatselijk predikant van hervormd Souburg. Het pro gramma van dé openingsavond vermeldt enkele vraagtekens; waarvoor die staan wilden de commissieleden nog niet meede len. Dat blijft een verrassingsele ment, stelden zij. Zaterdag 5 november is er vanaf acht uur 's avonds een concert in de kerk. Medewerkenden zijn Rien Balkenende, orgel, Myra van Groenendael, viool en de Zierik- zeesche Strijkerskapel onder lei ding van Myra van Groenendael. Er zullen onder meer werken worden uitgevoerd van W.A. Mo zart, F. Handel, J.S. Bach en A. Vivaldi. Een gezinsdienst met medewer king van de kindèrkerk en de jeugdkapel staat voor zondag morgen om 6 november om half- tien op het programma. Voorgan ger is ds. Van Buiren. Zaterdagavond 12 november is bestemd voor de jeugd. Aan dit jeugdconcert werkt het Vlissings Jongerenkoor onder leiding van Ep-Jan Kwast mee. De acteur Henk van Ulsen zal onder meer gedichten van Huub Oosterhuis voordragen. Aanvang acht uur. De herdenkingsdienst van zon dagmorgen 13 november besluit de jubileumviering van de 400- jarige hervormde gemeente in Souburg. Voorgangers in deze dienst, die om halftien begint, zijn ds. R.E.R. van Buiren en ds. R.C.A. van Voorst Vader, Het hervormd kerkkoor verleent me dewerking. Deze dienst wordt be sloten met gezamenlijk koffie drinken in Rehoboth. In het kerkgebouw dat al uit 1247 dateert— wordt een ten toonstelling ingericht die een overzicht geeft over vierhonderd jaar hervormd Souburg. Veel ma teriaal vanuit de beginperiode, zoals doop- en trouwboeken, ak ten (uit 1597), kranteknipsel en fotomateriaal, zal er te zien zijn. De expositie is zo uitgebreid dat een deel ervan in zaal Rehoboth wordt uitgestald. In die ruimte zal tijdens de expositie ook koffie en thee worden verkocht. De ten toonstelling is geopend op de za terdagen 5 en 12 november tussen tien uur 's morgens en vier uur in de midilag. Alle evenementen zijn vrij toe gankelijk. Wel zal er na dé dien sten een collecte worden gehou- den. De baten komen ten goede aan het orgelfonds. Het meer dan honderd jaar oude orgel van de hervormde kérk krijgt volgend jaar een algehele opknapbeurt, een karwei dat de kerkeraad veel geld gaat kosten. Tijdens de tentoonstelling worden ook de eerste exemplaren ver kocht van een boekwerkje dat de commissie ter gelegenheid van het jubileum heeft laten drukken. De kosten van dit werkje, dat een stukje geschiedenis weergeeft van hervormd Souburg, bedragen 7,50. Ook een verzilverd lepeltje met de afbeelding van de kerk kan voor 7,50 worden gekocht. De dames van de hervormde vrou wen dienst beschilderden een groot aantal luciferdozen die voor 3,50 worden aangeboden. De baten van deze verkoopaktie zijn ook weer bestemd voor de restau ratie van het kerkorgel. Evenals de hervormde gemeente in i Souburg bestaat ook de gemeente in Koudekerke vierhonderd jaar. j Ter gelegenheid daarvan wordt op i zondag 30 oktober om half elf in de j hervormde kerk een herdenkings- I dienst gehouden. Eerder dit jaar i NFORMATIE RUBRIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERSCHIJNT EXCLUSIEF IN DEZE KRANT werd het vier eeuwenfeest her dacht met een orgelconcert en ac tiviteiten voor de jeugd. Dezer dagen is een herdenkings boekje verschenen. Samensteller H. Grootjans gaat daarin dieper in op de achtergronden en het ont staan van de kerk. De samenstel ler duikt daarbij ook nog dieper de geschiedenis in en verhaalt over Nehalennia, godin der be woners van Walcheren en be schermster van de zeevaart. Dat Willibrord in 690 uit Ierland naar Friesland kwam en zich op het vaste land vestigde om de heide nen in dit land uit hun dwalen te halen, tipt hij even aan. Willi brord wilde ook -ergens op Wal cheren een afgodsbeeld omver werpen, maar werd aangevallen door een tempelwachter, die drie dagen later overleed. "Vermoe delijk", zo schrift Grootjans, "past deze gebeurtenis op Walcheren in de missionaire activiteiten, die Willibrord in zijn eerste jaren vanuit Antwerpen heeft ont plooid. Zo kunnen we dus met vrij grote zekerheid zeggen dat de christelijke kerk in Koudekerke ontstaan is tussen 690 en 700 jaar na Christus". De eerste Hagepreek, zo weet Grootjans, is gehouden in Dis hoek. "Niet alleen was deze de eerste in Zeeland, maar waar schijnlijk ook van heel Nederland. Hij noemt het jaar 1559 toen in woners uit Middelburg, Vlissin- gen en vele dorpen zich richting Koudekerke begaven om daar achter de duinen het evangelie volgens Calvinistische opvattin gen te horen prediken door Ge- leyn Jansz. D' Hoorne. Verder wordt in het boek een aardige bloemlezing verzameld uit oude geschriften onder het hoofdstuk "uil de boeken geklapt'3 Ook is er een volledige lijst opge nomen van predikanten die de nu vierhonderd jaar oude Hervorm de Gemeente Koudekerke dien den. En mogelijk zo veronder stelt Grootjans is de eerste predikant. Piet van den Broucke, overgekomen vanuit de rooms katholieke kerk, evenals de huidi ge predikant Mattheus Johannes de Jong. Het boek sluit met een foto van de huidige kerkeraad. Bij Terako in Middelburg diende zich vorige week een uiterst gelukkige mevrouw M. Antheunisse aan. De Middelburgse mocht er een wasdroger in ontvangst nemen van het merk Bosch. Van haar namelijk was de winnende slagzin afkomstig Bosch-actie. De slagzin luidde: 'Ik heb gekozen voor een Bosch zowaar/Hopend dat ik er wel mee vaar/en veel energie bespaar. Mevrouw Antheunisse is trouwens een goeie klant van Terako. Zij prees het bedrijf dat ook zaken in Goes en Vlissingen heeft, vanwege de goeie service via een service-abonnement. Toen de 35-jarige Pieter Hoogen- dam twee jaar geleden uit Zuid- Afrika terugkwam had hij zich in een mum van tijd van werk verze kerd. Samen met zijn vrouw stapte hij in de branche van zijn broer: reform-producten verkopen op weekmarkten. Andere familiele den waren hem reeds voorgegaan. Het bedrijf is gevestigd in Nieuw- Beijerland. Samen bezoeken ze meer dan veertig markten in Ne derland. Pieter Hoogendam staat sinds een half jaar ook in Middel burg. Hij neemt zeven markten per week voor zijn rekening. Middel burg is de enige Zeeuwse plaats. Van reformproducten wordt aan genomen dat ze enorm gezond zijn. De prijs daartegenover ligt meestal hoger dan de 'normale' producten. Niettemin blijkt de handel van de gezondheidswaar vanuit een marktkraam een lu cratieve bezigheid te zijn; althans Hoogendam verdient er een goe de boterham mee. "Het is zaak om je omzetsnelheid hoog te houden", legt de man uit Nieuw-Beijerland uit. "We kopen met z'n allen op grote schaal in. Daardoor krijgen we kortingen, hetgeen de consument weer voor deel oplevert. Ik kan gerust stellen dat wij met veel producten tegen de vijftien procent goedkope/ zijn dan een winkel". In Middelburg is het echtpaar Hoogendam elke donderdag pre sent met zo'n 250 verschillende producten: van capsules tot gra nen, van honing tot peulvruchten en van vruchtenkoffie tot alle soorten zilvervliesrijst. Ook theeën en specerijen staan uitges tald in de twee tegen elkaar ge plaatste kramen op de Markt in de Zeeuwse hoofdstad. "Op reform- gebied hebben we enorm veel. Alleen in macro-biologische pro ducten zit geen handel", consta teert Hoogendam. Behalve grote hoeveelheden in kopen drükt Hoogendam en zijn famejie de prijzen ook door de producten zelf in te pakken. Daarvoor hebben ze in Nieuw- Beyerland een hal laten neerzet ten met de benodigde apparatuur. Onlangs werd er nog een grote hal bij gekocht, pronkt Pieter Hoog endam. "Het ouwe komt allemaal weer terug. Die opgefokte voeding met water en kunstmest stelt niets voor. Eet maar eens aardbeien uit een gewoon tuintje. Je proeft zo het verschil. Die bewustwording over goed voedsel, daarop spelen wij in. Maar ik sta er zelf ook achter. Het is niet uitsluitend een kwestie van geld verdienen waar dat kan". Een opleiding voor zijn reform producten heeft Hoogendam nooit gevolgd. Wel heeft hij ja renlang in de levensmiddelen branche gezeten. Zo was hij in Zuid-Afrika onder meer chef van een slagerij in een grootwinkelbe drijf. "Maar ik interesseer me enorm voor deze zaken en lees er alles over wat ik te pakken kan krijgen. En dan weet je soms nog meer dan iemand die er voor heeft geleerd". Een marktkoopman onderscheidt zich op verschillende manieren van een winkelier. Hoogendam merkt vergenoegd op dat er meer leven zit in het marktkoopman- schap. "In een winkel wacht je rustig af of de mensen kopen. Je bent meer ingetogen. Op de markt kun je met een vlotte babbel aan dacht trekken. Bijvoorbeeld door de achtergronden van het artikel zo uit te leggen dat er meer voor bijgangers geïnteresseerd raken". Een andere markt op Walcheren dan de weekmarkt in Middelburg wil Hoogendam voorlopig niet bezoeken. Hij krijgt klandizie uit de gehele buurt. Sommigen - zo verzekert hij komen wekelijks. "Ik probeer wel om binnenkort een plaats te krijgen in Goes". De marktbespeling op de beiaard van de Sint Jacobstoren in Vlis singen staat vrijdagmiddag geheel in het teken van de vredesdemon stratie, die een dag later in Den Haag wordt gehouden. Stads- beiaardier Henk van Putten speelt dan een speciaal gecomponeerd vredeslied in het kader van Mu ziek tegen Kernwapens. De bes peling is om 11, 11.30 en 12 uur. De Nazorggroep voor patiënten met een borstamputatie houdt dinsdagmorgen 1 november een bijeenkomst in het gezondheids centrum Dauwendaele aan de Roozenburglaan in Middelburg. Belangstellenden die behoefte hebben om met lotgenoten te praten kunnen vanaf tien uur te recht. De laatste tijd komen bij ons regelmatig berichten binnen dat er mensen langs de deuren gaan die artikelen ten bate van de kinderboerderij "Klepper hoeve" te koop aanbieden. Misschien ten overvloede, onze boerderij heeft nog nooit en zal ook niet tot een dergelijke ma nier van handelen over gaan. De artikelen die de boerderij te koop aanbiedt zijn alleen daar te verkrijgen waar de boerderij zelf aanwezig is, zoals markten en op de boerderij zelf. Ria Niesing, secr. Stichting Kinderboerderij Middelburg. Elk zinnig mens, verafschuwt oorlog, zeker met kernwapens U, en ik de hele VVD. We moeten alles op alles zetten om een oorlog te voorkomen. Maar hoe?? Door samen met andere vreedzame landen één veilig heidspolitiek te voeren. Door de wapenwedloop te stoppen. Door met de Sovjet Unie te praten over tweezijdige wa penbeheersing. De wil om de spanning in de wereld te verminderen, om een kernoorlog te voorkomen, moet natuurlijk van twee kanten komen. Éénzijdig ontwapenen heeft geen zin en is zelfs gevaarlijk. We mogen onze positie tegenover het Oostblok niet verzwakken. Vrede en vrij heid in Europa zijn ons teveel waard om daarmee risico's te nemen. Het Westen vermindert het aantal kernwapens drastisch. Maar als de Sovjet Unie blijft weigeren om de bedreiging van West Europa met kern- wapen;, te verhinderen, wordt ?ër in de vijf NAVO landen een beperkt aantal moderne kern wapens opgesteld. Dat is de afspraak en alleen overleg, kan de spanning ver minderen. Week-in, week-uit is de Sovjet Unie bezig met het plaatsen van afschuwe lijke kernwapens, de SS-20 raketten. Doelbewust gericht op West Europa. Die bedreiging moet vermin deren en het liefst helemaal verdwijnen. We mogen onze vrijheid niet op het spel zetten. Vrijheid die in deze wereld een uitzonde ring is. U hoeft maar één avond naar de TV te kijken om dat te beseffen Dictatuur, onderdrukking en schending van mensenrechten zijn aan de orde van de dag. Niet voor niets heeft een aan tal vrije landen zich verenigd in de NAVO. Dat bondge nootschap is de moeite waard, omdat het bewezen heeft oor log in West-Europa te kunnen voorkomen. Al 38 jaar lang. Kamercentrale WD Zeeland, C.M.J. Pilaar, afd. Voorlichting. In de sporthal Baskensburg in Vlissingen wordt van donderdag 27 oktober tot en met zaterdag 29 oktober een internationale vogel tentoonstelling gehouden. Het evenement, waarvoor zo'n 330 vogels zijn ingestuurd, wordt donderdagavond 27 oktober om halfacht geopend door burge meester Th. J. Westerhout van Vlissingen. Een zestal keurmees ters beoordeelt de vogels. Behalve de kampioenen en de eerste prij zen moeten dekeurmeesters ook de mooiste vogel van de tentoon stelling aanwijzen. Er worden geen klassements prijzen toege kend zodat ook de beginnende liefhebber een prijs kan verdie nen. De organisatie van dit inter nationaal gebeuren is in handen van 'De Vogelliefhebbers' in Vlis singen. De openingstijden zijn, donderdag van 20.00 tot 22.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdags na sluitings tijd reikt oud-voorzitter en erelid van 'De Vogelliefhebbers', de heer W. Jansen, de prijzen uit. De atletiekvereniging Dynamo '70 houdt op zaterdag 29 oktober de jaarlijkse Singelloop in Mid delburg. Na de wedstrijden is er weer een prestatieloop. Deelne mers kunnen dan kiezen uit de afstanden 3.3, 5 en 6.5 kilometer. De deelnemers worden geleid over de Noordsingel en de bol werken. De start is aan de Noord singel te Middelburg. Een grote digitale tijdklok laat de deelne mers zien hoe lang ze over de af stand hebben gelopen. De"orga niserende vereniging verwacht dat er Jegen de 400 recreatielopers aan de start verschijnen. Het VJV in Middelburg begint per 1 november weer met een cursus kleding maken voor begin ners. Het VJV meent dat deze creatieve cursus vooral bedoeld is voor mensen die graag iets 'eigens' aan het lijf hebben en van weinig geld (bijvoorbeeld een uitkering) moeten rondkomen. Ook verstel len van oude kleding wordt ge leerd. Het VJV roept trouwens ook jongens en mannen op om aan deze bijeenkomsten deel te nemen. De cursus omvat 12 lessen die vanaf 1 november elke week van half twee tot half vier op de dinsdagmiddag worden gehou den. Pax Christi Zeeland wil inhoud geven aan de oproep van de Ne derlandse bisschoppen, neerge legd in een brief onder de titel Vrede en Gerechtigheid, waarin de kernwapenproblematiek aan de orde wordt gesteld. Daarom houdt Pax Christi op de maanda gen 7 en 21 november bijeen komsten in de Hoeksteenkerk in Middelburg-zuid. Tijdens dé eer ste bijeenkomst wordt algemene informatie gegeven. Tijdens de tweede bijeenkomst staat bezin ning en het uitwisselen van me ningen centraal. Iedereen kan aan deze bijeekomsten deelnemen. Behalve in Middelburg vinden dergelijke bijeenkomsten ook plaats in Goes (15 en 29 novem ber) en Zierikzee (10 en 24 no vember). Voor informatie J. Scheffers, 01180-35156. Ook dit jaar weer houdt de kat holieke vereniging tot bevorde ring van het welzijn der zieken van alle gezindten, de Zonne bloem dus, weer een actie Zon in de Schoorsteen. De vereniging wordt daarbij geholpen door de KRO radio en tv. Wie wenst deel te nemen aan deze actie kan con tact opnemen met de Zonne bloem. Een adres van een zieke aan wie een pakje voor de feest dagen kan worden opgestuurd wordt dan opgegeven. Ook bij zonderheden over de aard van de ziekte worden vermeld. Het con tactadres voor Zeeland is Postbus 5000 in Sas van Gent. In het kader van het 500-ste ge boortejaar van Maarten Luther (10 november 1583) wordt er op zondag 30 oktober in de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Mid delburg, 's morgens om tien uur, een herdenkingsdienst gehouden. Deze dienst draagt een oecume nisch karakter. Geloof en werken staat centraal. Dit thema leidde in de dagen van de hervormer tot heftige discussies. D.W.M. Buis- sing, Luthers predikant in Mid delburg en Vlissingen, is, voor ganger tijdens deze dienst. Muzi kale medewerking wordt verleend door het Hervormd Kerkkoor on der leiding van Richard van Soest en organist Kees Noordhoek. De straten in het bestemmings plan Joossesweg 2e fase moeten nodig worden bestraat. Het is niet verantwoord te wachten tot het gehele plan is volgebouwd. B en w van Westkapelle schrijven dit aan de raadsleden. Het bestuur bes preekt onder meer dit punt op donderdag 27 oktober tijdens de vergadering van de raad, die om acht uur begint in het gemeente huis. De agenda meldt verder nog de verhoging van leges en retri buties per 1 januari 1983, een wij ziging van de IZA-regeling, wijzi ging in de begroting en wijziging van het ambtenarenreglement. WU MAKEN 7 WEER PALTHE-MOOI *Van woensdag 26 t/m vrijdag 28 oktober. Palthenette, Torenstraat Vlissingen Buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg biedt weer een pakket cursussen aan. Deze zijn: poppen maken, omgaan met geld, werken met brooddeeg, bloemschikken. En gels, textiele werkvormen, zelf verdediging voor vrouwen, volks schilderen, spinnen en weven en stijldansen. Behalve deze cursus sen is er elke donderdagavond in De Zwaan vrouwencafé en de laatste donderdag in de maand is er 's morgens een thema-avond voor vrouwen. Het project men sen zonder baan is elke dinsdag middag actief in het Ska-buurt- huis. Ook is er een cursus foto grafie en worden gitaarlessen ver zorgd. Voor de kinderen begint er na de herfstvakantie een timmer- club (8 tot 12 jaar), een tekenclub (vanaf 10 jaar) een meisjesclub (van 10 tot 13 jaar), en een foto club (vanaf 9 jaar). Voorde 12-tot 15-jarigen is er elke doordeweekse dag van half vier tot vijf uur scholierenopvang. Voor informa tie 01184-61252. T afelvoetbaltoernooi De werkgroep Interculturele Ac tiviteiten van het buurthuis De Paraplu in Vlissingen houdt op donderdag 27 oktober een tafel voetbaltoernooi. Er zijn leuke prijzen beschikbaar voor de win naars. Voor de oudste en jongste deelnemer is een poedelprijs be schikbaar. De werkgroep probeert middels activiteiten in de ont- moetings- en recreatiesfeer con tacten te laten ontstaan tussen de verschillende bevolkingsgroepen. Het toernooi begint donderdag avond om half acht. De stichting welzijn voor ouderen in Vlissingen houdt op dirtsdag 1 november in Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen een handwerkbazaar. Van 13 tot 16.30 uur worden allerlei spullet jes, zoals sokken, pannelappen, schortjes, poppen, tafelkleden en spreien te koop aangeboden. Ouderen in Zoutelande kunnen weer deelnemen aan de gymnas tieklessen, die de Kruisvereniging Platteland Walcheren heeft geor ganiseerd. Elke dinsdagmiddag van twee tot kwart voor drie wor den de spieren losgegooid in zaal Middendorp. Half oktober is de groep al begonnen, maar er kun nen nog mensen inschrijven. Wil men eerst een kijkje nemen dan kan dat ook. Er heerst tijdens de wekelijkse bijeenkomsten een ge zellige en ontspannen sfeer. Elke woensdagavond is er voor de ouderen in Westkapelle een spel letjesavond in het Dienstencen trum aan de Molenwal. Er kan worden gekaart, gesjoeld en ge biljart. Ook gezellig praten met een handwerkje op de schoot is mogelijk. De spelletjesavond is van zeven tot negen uur. Voor de tweede keer dit seizoen wordt er in De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg een vrouwenthema-avond gehou den. Dit gebeurt op donderdag 27 oktober vanaf kwart over negen. Hulpverlening (geestelijke) wordt onder meer onder de loep geno men. Kinderoppas is aanwezig. AAP, NOOT, MIES... jurkjes van de bruidsmeisjes wa ren aldus de inzendster ge- mSakt van crêpepapier. stuk. Betalen kunt u met een be taalcheque (op naam van onze fotograaf Ruben Oreel). Betaalt u De foto deze week is eigenlijk een ode aan de kleuterleidster Lena Breel die vrijdag 4 november 88 jaar wordt. Ze leeft in redelijke gezondheid en woont in het be jaardenhuis Rustenburg in Mid delburg. Op de foto staat ze te midden van de kleuters in Oostka- pelle in 1936 of 1937. Mevrouw Francien Korst an je-Louws die nu in Middelburg (Klein-Vlaanderen 12) woont, stuurde ons deze foto op met het verzoek hem te plaat sen vóór de verjaardag van de juf. Mevrouw Korstanje herinnert zich nog de volgende namen. Maarten de Rijke, Mina Geldof, Jaap Kooman, Wim van de Woestijne (overleden), Jan Mera- nus, Mina Mesu, Dien Franke, Kaatje van de Woestijne, Keetje de Voogd (heet tegenwoordig Corrie), Corrie Jobse, Bets Jozias- se, Willie Rotte, Corrie de Voogd, Jo Geldof, Betje de Rijke, Tinie Don, Francien Louws (de inzend ster), Ries Franke, Wim Mesu, Jo van de Woestijne, Bennie Bakker. Bram Sturm, Bram Melse, Jo Jobse, Gerrit Meranus, Frans Jobse, Dien Joziasse, Ali van .De inzet is een opname van een Ook deze foto kunt u weer nabes- met geld dan vraagt de PTT u de Schagen, Francien van de Hoven, toneelspelletje in de klas. Het zijn; tellen bij de redactie van dit blad. brief aan te tekenen. Het adres Suus Rotte. De kleuterhelpster Willie Rotte, Tinie Don, Bennie U dient dan dit knipsel bij te voe- luidt; Postbus 5017, 4330 KA in was Katrien de Rijke (overleden). Bakker en Corrie de Voogd. De gen. De foto's kosten f 7,50 per Middelburg.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7