IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL BELASTINGEN, KABEL-NET, INSPRAAK. HERDENKING BEVRIJDING VLISSINGEN INFORMATIE GIDS 'KIJK OP VLIS SINGEN 1984' 14444 PP Informatiepagina van de gemeente Vlissingen DE VLISS1NGEK Woensdag 26 oktober 1983 lïledactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337/ Vrijdag as. in de gemeenteraad: 3 november: COMMISSIE COMMUNICATIE BELEID VRIJDAG CONCERT VOOR VREDE OP DE ST. JACOBS' BEIAARD ALARMNUMMER BRANDWEER frasy/jsygr//i V/.SZ/A Vs^'/£gf^//W//£SaKuS8ft ///W "-^7// V^UV// ^Sïs//<W/^W^n ///vsx/^sw Vrijdagmiddag vergadert, zoals iedere laatste vrijdag van de maand gebruikelijk is, de Vlissingse gemeenteraad. Het begin is om twee uur. De agenda omvat een groot aantal uiteenlopende onderwerpen. Een greep daaruit: verhoging gemeentelijke belastingen, aanpassing Veerplein, nota kabelbeleid (over kabeltelevisie en radio).... Misschien heeft een van deze onderwerpen ook uw interesse. Wip dan vrij dagmiddag eens binnen in het stadhuis. De publieke tribune is te bereiken via de trap naast de boden balie in de benedenhal. Op de publieke tribune ligt een populaire raadsagenda (uitgebreider dan hier onder) voor u gereed. Best kifas dat onderstaande samenvatting(en) u geen voldoende informatie biedt (bieden). In zo'n geval kunt u terecht in de vijf gemeente lijke informatiehoeken. Daar vindt u, in een kleine blauwe map of een zwarte ordner, de raadsagenda en bijbehorende voorstellen. Zijn er dan nog vragen, dan mag u ook de bij de voor stellen horende 'achterlig gende' stukken inzien. U moet daarvoor wel eerst contact opnemen met het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis. Het stafbureau is daar gevestigd op de begane grond in kamer 034. De agenda voor de raadsverga dering van komende vrijdag ziet er als volgt uit. Opening Goedkeuring van de notulen van de vergadering van 26 augustus jl. Mededelingen. Over te leggen stukken. HOOFDSTUK 1: ONTSLAGEN EN BENOEMINGEN 1-1 Vacature in commissies. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de heer F.I. Hardy eervol te ontslaan als lid van de vaste commissie van advies en bijstand voor de detailhandel. Tevens wordt ge vraagd in de vacature te voorzien door de heer H.W. Huson (Ne- midso) te benoemen. In de com missie economische zaken komt een vacature door het vertrek van de heer D.P. Solleveld (F.N.V.). Gevraagd wordt hem eervol te ontslaan en in zijn plaats te benoemen de heer A. van Belzen. 1-2 Vacature jeugd- en recrea- tieraad. Voorstel is de heer W. van der Hoek eervol ontslag te verlenen als lid van de Jeugd- en Recreatieraad. B. en w. vragen de raad in zijn plaats te benoemen de heer W.J. van Oppen. HOOFDSTUK 2: ALGEMEEN BEHEER 2-1 Baskensburg II. De Schiet vereniging 'De Fles' heeft ge vraagd een nieuw onderkomen te mogen bouwen bij het Baskens- burgplein. B. en w. willen aan dat verzoek voldoen. Dit, gezien het feit dat de vereniging de panden aan de Flessenstraat heeft moe ten ontruimen in verband met gemeentelijke plannen voor wo ningbouw op die plaats. Op het perceel bij het Baskensburgplein mag, volgens het huidige bes temmingsplan, echter niet wor den gebouwd. B. en w. vragen de raad daarom een voorberei- dingsbesluit tot wijziging van het plan. 2-2 "De puntjes op de IN SPRAAK". Dit voorstel omvat twee onder delen: 1. de nota 'De puntjes op de INSPRAAK' en de aanbevelin gen uit het bij deze nota beho rende inspraakschrift de onder schrijven; 2. vast te stellen een 'Raamregeling inspraak ge meente Vlissingen'. De nota kan worden gezien als een beleidsno ta, die een intentieverklaring van het gemeentebestuur met be trekking tot de inspraak inhoudt. De raamregeling dient om die intentie vorm en inhoud te geven. H et Stationsplein, zoals het er nu (nog) bijligt. Over wat er in het stationsgebied zoal gaat gebeuren valt meer te lezen onder agendapunt 6-1. Cor Schuilwerve maakte de foto. niet zo florisant uitziet. Boven dien, zo meent het college, bieden de huidige voorzieningen in Vlissingen voldoende garanties voor het op een goede wijze ver lenen van deze zorg. Het taken pakket dat de dienst biedt houdt geen evenredige verbetering van de openbare gezondheidszorg in, aldus b. en w. 2-3 Verhoging gemeentelijke belastingen. Burgemeester en wethouders stel len voor om de gemeentelijke be lastingen voor 1984 met vier pro cent te verhogen. Dit, met uitzon dering van de onroerend goedbe- lasting. Daarmee willen b. en w. afwijken van de door de regering gewenste verhoging van twee pro cent. Het college meent echter niet onder het - huns inziens redelijk percentage van vier uit te kunnen. Zij wijst daarbij op de omvang van het begrotingstekort voor volgend jaar. Momenteel wordt dat ger aamd op 5,6 miljoen gulden. Wanneer de raad instemt met de verhogingen èn de diverse verorde ningen wijzigt, betekent dat voor 1984 f 363.350 aan extra inkom sten. Volgende week zal op deze pagina nader worden ingegaan op de aanpassing van de belastingen. HOOFDSTUK 6: OPENBARE WERKEN HOOFDSTUK 7: EIGENDOM MEN, NIET VOOR DE OPEN BARE DIENST BESTEMD. 7-1 Kostenprijsberekeningen. B. en w. stellen voor vast te stellen de herziene kostprijsberekenin gen van diverse bestemmings plannen. Bovendien wordt ge vraagd dat ook te doen voor de grondprijzen van verschillende plannen. 7-2 Krediet herinrichting Koe straat. De raad wordt gevraagd om voor uitvoering van het he rinrichtingsplan voor de Koe straat 43.350 beschikbaar te stellen. Dankzij een bijdrage van het rijk komt 13.350 voor reke ning van de gemeente. 7-3 Aankoop voormalige Schei- decentrale. Voorstel is de perce len grond op de hoek Scheldes- traat/Aagje Dekenstraat (waar tot voor kort de vroegere Schei- decentrale stond) te kopen van de K.M.S. Dit, tegen een bedrag van 550.000. 7-4 Aankoop Korenstraat. Voor gesteld wordt het pand Koren straat 11 met het daarnaast gele gen perceel grond aan te kopen. Dit, tegen een totaalbedrag van 45.000. Deze aankoop is nodig in verband met uitvoering van het rehabilitatie-uitvoeringsplan Gravestraat. HOOFDSTUK 3: OPENBARE VEILIGHEID 3-1 Voetgangersoversteekplaat sen Bossenburgh. Op de Nieuwe Zuidbeekseweg zijn, ter hoogte van Bossenburgh, twee voetgan gersoversteekplaatsen. Deze zijn beveiligd met verkeerslichten. Desondanks .wordt de weg vaak op andere plaatsen overgestoken. Dat brengt soms gevaarlijke si tuaties met zich mee. Ondanks regelmatige controle van de po litie kan dit 'illegaal' oversteken van voetgangers en fietsers niet effectief worden tegengegaan. Daarbij speelt mee dat spelende kinderen de stoplichten regel matig voor de auto's op rood zet ten, zonder over te steken. Dat heeft weer tot gevolg dat auto mobilisten geneigd zijn ondanks rood licht door te rijden. B. en w. stellen daarom nu voor een oversteekplaats voor voetgan gers (zonder verkeerslichten) aan te laten leggen aan de west zijde van de splitsing van de Nieuwe Zuidbeekseweg met de ontsluitingsweg Bossenburgh. De andere verkeerslichtinstalla ties zullen worden ontmanteld. De raad wordt gevraagd hier voor 21.500 uit te trekken. B. en w. wijken daarmee af van het advies van de commissie van ad vies en bijstand voor verkeer. Die adviseerde een oversteekplaats mèt verkeerslichten ter hoogte van de ontsluitingsweg Bossen burgh. De verkeerslichten bij Sterkenburg zouden dan ge handhaafd kunnen blijven èn die bij de Lange Leenweg eventueel kunnen vervallen. HOOFDSTUK 4: VOLKSGE ZONDHEID 4-1 Districtsgezondheidsdienst. In maart 1980 besloot de ge meenteraad dat, wanneer er sprake zou zijn van toetreding tot een gemeenschappelijke re geling, er een financieel verant woorde basis moet zijn. Volgens b. en w. ontbreekt die basis bij de Districtsgezondheidsdienst Zee land. Zij stellen de gemeenteraad dan ook voor niet tot deze D.G.D. toe te treden. Daarbij speelt een belangrijke rol het feit dat de begroting van de gemeente er 6-1 Aanpassing Veerplein. In de toekomst zullen tussen Vlissingen en Breskens dub beldeks-veerboten worden ingezet. Om die reden moet zowel de oprijbrug als de toeleidende wegen en derge lijke worden veranderd. Ook komt er een nieuw veerplein, tussen het N.S.-emplace- ment en de Buitenhaven. Deze situering heeft vele voordelen ten opzichte van de huidige situatie. Zo komt er een betere aansluiting op de hoofdwegenstructuur, een ontlasting van de Keer sluisbrug, en de Veerhaven- weg èn kunnen het huidige veerplein èn stationsplein -functioneel worden ge bruikt. Dit plein krijgt 145 parkeerplaatsen, bushaltes, taxistandplaatsen, voorrij en kortparkeergelegenhe- den. (Ten westen van het station komen er nog eens 110 parkeerplaatsen bij). Een aanzienlijk deel van deze werken zullen door de ge meente worden beheerd en onderhouden. Deze zaken vormen een onderdeel van een overeenkomst met de N.S. en Rijkswaterstaat. Die omvat verder onder meer afspraken over riolerings werken. B. en w. stellen de raad voor deze overeen komst aan te gaan. Na inter ne verrekening van de kos ten resteert voor de gemeen te een afkoopsom van 449.000. De jaarlijkse rente daarvan kan worden benut voor onderhoud van de Prins Hendrikweg, Veerhaven- weg, de 110 parkeerplaatsen ten westen van het station en circa de helft van het aantal parkeerplaatsen op het nieuwe plein ervoor. 7-5 Aankoop grond. De gemeen teraad wordt gevraagd een per ceeltje grond aan de Koudekerk- seweg te kopen van de heer F. Buys. Hiermee is een bedrag ge moeid van 720. De heer Buys krijgt op het perceel wel erf dienstbaarheid van uitweg. HOOFDSTUk 8: ONDERWIJS, CULTUUR EN RECREATIE. 8-1 Instandhouding kleuterscho len. Er zijn in Vlissingen drie kleuterscholen die drie jaar lang niet het wettelijk vereiste aantal leerlingen (dertig) hebben ge haald. Dat betekent dat tot op heffing van deze scholen zou moeten worden besloten. B. en w. stellen echter voor een beroep te doen op de minister de scholen desondanks in stand te houden. De wet biedt'namelijk ook daar toe mogelijkheden, mits er bij zondere omstandigheden zijn. En die. zijn er voor De Kleuterhoek, Piggelmee en de Vliedberg, vindt het college. Zij wijzen daarbij op het feit dat deze kleuterscholen per 1 augustus 1985 met evenzo- vele openbare lagere scholen zullen samengaan in scholen koppels. Dit, in verband met invoering van de Wet op het basisonder wijs. Naast het verlies van de sa menwerkende scholenkoppels meent het college voorts dat er in de betreffende wijken een lacune zou ontstaan in de voorziening van de behoefte aan openbaar kleuteronderwijs. 8-2 Nachtverlichting scholen. Door het bestuur van de vereni ging voor protestants christelijk onderwijs te Souburg is ge vraagd om nachtverlichting in 'haar' scholen te mogen aan brengen. Omdat dergelijke ver lichting ook al brandt in ver schillende openbare scholen, stellen b. en w. de raad voor dit te honoreren. 8-3 Begroting Z.D.A.S.G. B. en w. vragen de raad akkoord te gaan met de ontwerp-begroting voor 1984 van de Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap. De gemeentelijke bijdrage hieraan komt voor volgend jaar op 17.085. 8-4 Voorzieningen M.T.S. Aan het gebouw van de gemeentelijke M.T.S. aan de Marconiweg zijn enkele voorzieningen getroffen ten behoeve van gehandicapte leerlingen. De kosten hiervan bedragen 15.204, waarvan 10.000 voor rekening van het rijk komen. B. en w. stellen voor met deze aanpassingen akkoord te gaan. HOOFDSTUK 10: ECONOMI SCHE AANGELEGENHEDEN. 10-1 Statutenwijziging P.Z.E.M. De gemeenteraad wordt ge vraagd in te stemmen met een wijziging van de statuten van de n.v. P.Z.E.M. Deze wijziging is nodig in verband met de oprich ting van de b.v. Zekatel. De P.Z.E.M. heeft alle aandelen van dit vennootschap in handen. Ze katel heeft als doel 'ten algemene nutte' te voorzien in het doorge ven van beeld en geluid, onder meer per kabel. De gemeente is aandeelhouder van de P.Z.E.M. 10-2 Kabelnet. De afgelopen maanden heeft men regelmatig in de regionale en plaatselijke pers over de aanleg van een kabelnet in de gemeente Vlissingen kunnen lezen. Ook op deze pagina werd er over bericht. De raad wordt nu voorgesteld in te stemmen met de aanleg van een kabelnet in de ge meente Vlissingen. Voorts wordt gevraagd te besluiten tot het optreden van de gemeente als houdster van een machti ging voor de aanleg en exploi tatie van een centrale-antenne- inrichting; de mengvorm van gemeente lijke en particuliere exploitatie van het kabelnet, via een ven nootschap met een minder heidsbelang voor de gemeente; het onderhandelen met de daarvoor in aanmerking ko mende gegadigden. Als laatste punt wordt de raad gevraagd de in de nota opgenomen opvat tingen, uitgangspunten en randvoorwaarden over deze materie als kaders te beschou wen, waarbinnen de verdere uitwerking moet plaatsvinden. HOOFDSTUK 12: GEN Op donderdag 3 november a.s. vindt om 11.00 uur de 39-ste herdenking van de bevrijding van Vlissingen plaats. Het gemeentebestuur legt dan tijdens een sobere plechtigheid kransen bij het monument van de Commando's, no. 4 en bij de herdenkingssteen van de 52ste Lowland Division aan de Commandoweg (foto). De Vereniging van Oud-Strijders, the Association of Old Comrades of the King's Own Scottish Borderers, heeft burgemeester Westerhout verzocht namens haar een krans te leggen bij laatstgenoemde steen. Voorts zal een delegatie van het Korps Commandotroepen uit Roos endaal de plechtigheid bijwonen en eveneens een krans leggen. Bij deze korte plechtigheid worden geen toespraken gehouden. De organiserende instantie, het Comité Bevrijding Vlissingen, stelt de aanwezigheid van belangstellenden zeer op prijs. Het leggen van kransen en bloemen is mogelijk. Maandag 31 oktober a.s. komt de Commissie communicatiebeleid in het stadhuis bijeen. Deze commissie (de voortzetting van het vroegere Gespreksplatform communicatieaangelegenheden) brengt adviezen uit aan b. en w. over het (meer) betrekken van inwoners van Vlissingen bij het bestuur van de gemeente. De commissie behandelt een korte agenda. Zo zal eerst een voorzitter moeten worden geko zen, die de commissievergade ringen voortaan zal leiden. Ook komt de samenstelling van de commissie aan de orde,.met name waar het gaat om vertegenwoor digers uit de wijken. Tenslotte zal het vergaderschema voor 1984 worden vastgesteld. De commissie vergadert in het openbaar (aanvang 19.00 uur). Het wekelijks markt-concert op de beiaard van de St. Jacobstoren zal vrijdag in het teken staan van de grote landelijke vredesdemonstra tie in Den Haag. Beiaardier Henk van Putten zal dan namelijk het lied spelen, dat speciaal voor de demonstratie is gecomponeerd. Hij doet dat om 11.00-, 11.30- en 12.00 uur. Daarmee wordt gehoor gege ven aan een verzoek van het lan delijk comité 'Muziek tegen kern wapens'. BEGROTIN- De televisie-ontvangst in de binnenstad wordt vaak gestoord door de scheepvaart en de kranen van 'De Schelde'. Een kabelnet voor radio en televisie kan voor een storingvrije ontvangst zorgen. Over de aanzet tot aanleg van zo'n net kunt u lezen onder agendapunt 10-2. (foto Cor Schuilwerve). 12-1 Vaststelling begrotingswij zigingen 1983. De raad wordt voorgesteld verschillende be grotingen te wijzigen over eenkomstig de bij de raads stukken ter inzage liggende ontwerp-besluiten. Rondvraag. Twee weken geleden zijn de or ganisaties, verenigingen en an deren, die in de informatiegids 'Kijk op Vlissingen 1983' (zie il lustratie) staan, schriftelijk door de gemeente benaderd. Dit houdt verband met eventuele correcties in de tekst, die zal worden ge bruikt voor de uitgave 1984. Ge lukkig hebben velen de tekst, al dan niet gewijzigd, weer terug gestuurd. Enige honderden heb ben dat echter nog niet gedaan. Hen wordt gevraagd dat zo spoe dig mogelijk te doen! Nieuwe opgaven zijn overigens altijd welkom. Uiteraard geldt dat alleen voor niet-commerciële instellingen en verenigingen èn personen/instellingen in de dienstverlenende sector (bij voorbeeld de medische). Zij kun nen zich schriftelijk opgeven bij het Stafbureau voorlichting en inspraak, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. Vermelding is gratis! ADVERTENTIES Ook de informatiegids 1984 wordt uitgegeven en gedrukt onder ve rantwoordelijkheid van Bureau Reclad uit Middelburg. Winkels en bedrijven, die belangstelling hebben om in de gids te adverte ren kunnen daarvoor terecht bij dit bureau. Het postadres daar van is Postbus 6, 4330 AA Mid delburg: het telefoonnummer is (01180) 15217. De gids waar het hier om gaat mag niet verward worden met 'Ons Vlissingen'. Deze uitgave, gesto ken in een groene kaft, komt ge heel van een particulier bedrijf dat momenteel advertenties wint voor een nieuwe uitgave. Waar het in dit artikel dus om gaat is de opvolger van de gids, waarvan de kaft hier bij staat afgebeeld. Traditiege trouw zal 'Kijk op Vlissingen'om streeks maart volgend jaar bij u thuis worden bezorgd!

de Vlissinger | 1983 | | pagina 5