Keiie Demonstratie kleurvergroten bij Foto Harry Verschuren ANWB OP PAD MET SPORTIEVE KAMPEERDERS »l Q7 tel lÉnÈert lllllllllllll Houdt Groeneveld voor ogen Nu bij Groeneveld: "brilliant facet" 1 Autobedrijf Renton stak bowlingteam in het nieuws OPEN DAG HOECHST LEKKO bezoekt sleep- en bergingsbedrijf te Hansweert KLEUR LEUK VOOR AMA TEURFOTOGRAAF Susan Babijn: 'Voor reumapatiënten is het dragen van bont een uitkomst' DE VLISSINGER Woensdag 5 oktober 1983 Bijbelavonden Afscheid Jongeren en ontslag V redesakt iekamp Dierenbescherming Aktiviteitencentrum Video Der Boede Woonlasten Stille kring Anthroposofie T oertocht De Baanbreker Prachtisch Nederlands. Migraine Kunstuitleen Zeer elegante glasbrillen met hoog- gepolijste facetranden geven een nieuwe dimensie aan brilmode. Ook geschikt voor hogere glassterkten! Goes, Lange Vorststraat 106 Middelburg, Lange Delft 24 Vlissingen, St. Jacobstraat 14 ■■■mi 11 i i i inn Huurderscomité Wijkcomité Cursus Engels Culturele Raad Cursussen Bushaltes Video filmfestival Modeshow Schaak- en damavond Op uitnodiging en in samenwer king met het Sleep- en bergin gsbedrijf L. Polderman te Hans- weert wordt op zaterdag 29 okto ber 1983 een bijeenkomst gehou den van de Vereniging van Be langstellende voor de Sleepvaart "LEKKO" in zaal Thalia, Schoolstraat 2 in Hansweert. De bijeenkomst wordt gehouden van 11.00 tot ca. 17.00 uur en is evenals de andere activiteiten die ter gelegenheid van dit evenement zullen plaats vinden voor iedere belangstellende gratis toeganke lijk. Om 11.00 uur wordt de bijeen komst officieel geopend door de heer H. Boer. burgemeester van Reimerswaal. Daarna zal een presentatie plaats vinden van het in oktober ver schijnende boek "De Wesler- schelde bij storm en mist" van C. Heijkoop. In het boek worden o.a. scheepsrampen, sleepvaart en bergingen in het Westerschelde- gebied gedurende de periode 1860-1982 behandeld. Foto's uit het boek worden tijdens de bij eenkomst geëxposeerd. Kleurvergroten is niet (meer) zo moeilijk. De tijd dat de chemische baden nauwkeurig luisterden naar temperatuurschommelingen en de met veel zorg gemaakte foto in één klap verprutsten, is voorbij. Hoe betrekkelijk eenvoudig kleurvergroten is wordt zaterdag 15 oktober gedemonstreerd bij Foto Harry Verschuren aan de Lange Delft in Middelburg. Van tien tot twee uur demonstreert een heuse amateur (de naam was nog niet bekend) hoe eenvoudig van een negatief of van een dia een opzienbarende kleurenfoto is te maken. En om te voorkomen dat het publiek denkt dat het een nepvertoning is, kunnen meege brachte negatieven worden be handeld. Afhankelijk van het systeem dat gekozen wordt, vereist het maken van kleurvergrotingen van kleu- rennegatieven of dia's slechts 2 respectievelijk 3 baden. En van de benodigde baden wordt slechts per foto een geringe hoeveelheid chemicaliën gebruikt om deze af te werken. Het bepalen van de juiste filters om het beste kleu- renresultaat te verkrijgen, gebeurt aan de hand van vastgestelde re gels, die snel tot het gewenste re sultaat leiden. Praktische contro le-middelen stellen de fotohob- byïst in staat eventuele kleine af wijkende kleurnuances te corrige ren. Veel tijd vraagt het afwerken van kleurenfoto's niet. Voor een kleurenfoto van een kleurennega- tief 12 minuten en van een dia 20 minuten. Een beetje inge werkte hobbyist is dan al spoedig in staat op één avond 3 a 4 kleur vergrotingen geheel volgens zijn inzichten en aspiraties te maken. Tijdens de demonstratie bij Foto Verschuren wordt gebruik ge maakt van Kodak-chemicaliën en Philips-techniek. De ANWB is dezer dagen uitge komen met een nieuw tijdschrift 'Op Pad' bestemd voor sportieve, aktieve kampeerders. "Deze vorm van toerisme wordt de laatste ja ren opnieuw ontdekt", aldus de ANWB. Steeds meer gezinnen nemen de fiets en trekken met de ten. achterop door Nederland of door het buitenland. Er is ook meer belangstelling voor kanokampe ren, bergwandelen en rugzak kamperen. Het nieuwe tijdschrift richt zich met name op deze groep sportieve toeristen. Het eerste nummer be vat artikelen over een nieuwe wandelroute door Nederland, een kampeertocht door Noorwegen, lichtgewicht tenten, rugzakken en speciale regenkleding. Volgend jaar komen er vier num mers '.it van "Op Pad". Deze zul len gewijd zijn aan fiets- en mo torkamperen, slaapzakken, nieuw kampeermateriaal. kamperen bij de boer en zwerftochten door binnen- en buitenland. Losse nummers kosten 4,95. Een abonnement voor vier nummers kost 15.80. Verkrijgbaar bij de ANWB-kantoren en gespeciali seerde buitensportzaken. Autobedrijf Renton in Middelburg heeft één van de vijf teams van de Middelburgse Bowling Bond onder zijn hoede genomen. De bowlers zijn niet alleen in een nieuw kostuum gestoken, maar worden door Bram Abrahamse van het Middelburgse autobedrijf tevens geholpen om hun sportieve prestaties ook buiten Zeeland financieel mogelijk te maken. De gesponsorde bowlingploeg bestaat uit de dames S. Milhous, G. Wagenaar en E. de Bruine en de heren J. Wagenaar en N. de Bruine, (zie foto). Het chemische bedrijf Hoechst in Vlissingen-Oost houdt op za terdag 15 oktober weer een open dag. In een programma dat ruim twee uur duurt, krijgen de bezoe kers eerst een audio-visual over het bedrijf te zien. Tijdens een rondrit per bus zullen daarna enkele fabrieken worden bezocht. Tot slot van het programma kan er in de bedrijfskantine nage praat worden. De programma's beginnen om 10.00 uur, 10.45 uur en 14.45 uur. Aan elk programma kunnen ruim 50 personen deelnemen. De minimum leeftijd is 12 jaar. Belangstellenden moeten zich tevoren aanmelden via nummer 01196-89111 (toestel 2109). Niet eerlijk noemt Suzan Babijn uit Biggekerke de anti-reclame tegen het gebruik van bont. Haar bontzaak - een sfeervol ingerichte kamer in de bungalow van de fa milie Babijn - heeft er behoorlijk van te lijden. Ze durft zelfs geen show meer te houden. Bang voor acties. Vorig jaar heeft ze de laat ste bontshow gehouden. Vooraf kreeg zij toen talrijke bedreigin gen (per telefoon) dat de show door actiegroepen verstoord zou worden en dat haar collectie be schadigd zou worden. Onder extra bewaking is de bontshow toen toch nog doorgegaan, zonder inciden ten overigens, maar nu hoeft het niet meer voor Suzan Babijn. Haar collectie bevat uiteraard al leen maar 'legaal' bont. Verboden soorten zoals otter, bever en oce- lotkat komen in de Biggerkerkse bontboetiek aan de Schuitvlot- straat 49 niet voor. En het fokken van de pelsdieren gebeurt op een 'nette' manier. De dieren hebben veelal een ruime uitloop en wor den niet zoals in de bio-industrie gebeurt, opgesloten in veel te kleine ruimten. 'In de derde wereld zijn zelfs hele volkeren die van het kweken van pelsdieren leven. Zonder die cul tuur zou de economie in die lan den snel achteruitgaan, stelt zij. Als voorbeeld noemt zij Namibië waar het karakulschaap de zelf standigheid van deze natie in stand houdt. Deze dieren leveren vlees voor de bevolking en de verkoop van de vellen - er worden zo'n vijf miljoen dieren per jaar gekweekt - houdt de economie van het land op peil. Dë bonthandel gebruikt ook vel len van schadelijke dieren, zoals die van de bisamrat en de was beer, voert de 42-jarige bontboe- .tiekhoudster aan, en verder kan het dragen van bont ook een noodzaak zijn en komt de luxe op het tweede plan. Suzan Babijn vertelt over dames die aan reuma lijden en voor wie het dragen van bont een uitkomst is. Het materiaal is erg licht, draagt bijzonder prettig en geeft, en dat is het belangrijkste vindt zij, een heerlijke warmte. Suzan begon ongeveer veertien jaar geleden met het verwerken van bont. Haar man Piet, had sa men met zijn vader een nertskwe kerij. Zij begong toen met het ma ken van colliers. Later behaalde Suzan samen met haar man het vakdiploma bontbewerker. De kwekerij is inmiddels aan de kant gedaan. Toen zeven jaar geleden vader Babijn overleed is Piet met de kwekerij gestopt. Een dergelijk bedrijf alleen doen is een onmo gelijke zaak, zo bleek al gauw. Piet helpt nu in de zaak. Overigens niet bij de verkoop, want dit ge deelte neemt Suzan voor haar re kening. Zij vindt het persoonlijke contact met haar klanten bijzon der belangrijk. En omdat de win kel in het woonhuis is, is het leg gen van contacten ook gemakke lijk. "Vaak wordt de koop onder het genot van een kopje koffie en een gezellig babbeltje gesloten", zegt Suzan, die grote waarde hecht aan de mondreclame. Haar zaak is dagelijks geopend van 10 tot 18 uur en er wordt ook gewerkt op afspraak. Suzan heeft er al eens over gedacht om een winkel te beginnen in Vlissingen. Er is zelfs een pandje aangekocht, maar het idee is van de baan. Zij blijft in haar woonhuis. De klanten weten inmiddels de weg naar Biggekerke te vinden. En als er problemen zijn met het vervoer kunnen die ook worden opgelost. "We gaan de mensen dan gewoon ophalen", zegt zij la coniek. Suzan Babijn heeft in haar bont boetiek een collectie die in prijzen varieert van rond de zeshonderd gulden tot ruim zeven duizend gulden. In kwaliteit van lam tot nerts. En er komt steeds meer mode in bont. Voorbeelden hiervan zijn enkele bodywarmers en vlotte korte jas jes. De collectie wordt gecomple teerd door een aantal bonthoeden. Vorig jaar is het gehele interieur van de bontzaak vernieuwd waar door de presentatie veel beter tot zijn recht kan komen. Binnenkort start een serie van vier bijbelavonden in Oost-Souburg, over het onderwerp: "De brief aan de Colossenzen". Spreker is de heer J. de Jager uit Heerde. De eerste avond wordt gehouden op vrijdag 7 oktober, de volgende op de vrijdagen 11 november, 2 de cember en 6 januari. In het verle den vonden dergelijke bijeen komsten plaats in het Rode Kruisgebouw. De nieuwe serie wordt gehouden in het in de di- rekte omgeving daarvan staande, onlangs geopende gebouw voor christelijke bijeenkomsten. Reho- bothstraat 9. De avonden begin nen om 8 uur. Er is een ruim ge sorteerde boekentafel aanwezig. Ook kunnen cassettes van de le zingen besteld worden. Voor in lichtingen of vervoer kunt U te recht bij J.G. Hoste, tel. 01180 - 25677 of bij M.G. de Koning, tel. 01184-63341. Father Frank la Touche neemt maandag 24 oktober afscheid van The Missions to Seamen te Vlis singen. 's Middags van 17 tot 18.30 uur kan ieder hem in het gebouw van de Missions to Seamen bij de Scheldepoortwerf te Vlissingen Oost de hand drukken. Juli van dit jaar werd father la Touche overgeplaatst naar Huil. Tijdens de receptie kan tevens worden kennis gemaakt met de nieuwe missioner, Christopher Collison en z'n echtgenote. De jongerenorganisatie van het Christelijk Nationaal Vakverbond de Werkende Jongeren-CNV houdt van maandag 10 tot dins dag 13 oktober een twee daagse bijeenkomst in Oostkapelle. Het onderwerp is ontslag en alles wat daarbij komt kijken. De bijeen komst is bedoeld voor jongeren tot 28 jaar. Ook niet leden van het CNV zijn welkom. Voor dinsdag 11 oktober staat een diskussie over ontslag op het pro gramma. Hiervoor zijn de heer S. Jorritsma van de Industrie en Voedingsbond CNV, en de heer Saman van de Christelijke werk gevers uitgenodigd. De bijeenkomst wordt gehouden in het CNV-konferentieoord "Bos en Duin" in Oostkapelle. Voor meer informatie kan men terecht bij: Werkende Jongeren- CNV, Postbus 197, 4460 AD Goes, tel.: 01100-20310. Sinds enkele weken is op Wal cheren een steungroep Vredesak- tiekamp Woensdrecht actief. De steungroep is aangesloten bij het Walchers Vredesplatform. De eerste concrete actie van de steungroep was de plaatsing van een caravan en enkele tenten in het vredesaktiekamp bij Woens- -d recht. De caravan wordt permanent be mand door twee vrouwen. Meer dere liefhebbers, tenten en andere kampeermaterialen zijn welkom. Verder wil de steungroep maan delijks een weekend in het vre- deskamp houden voor mensen uit Walcheren. Het eerste weekend is gepland op 15 en 16 oktober. Voor degenen die geen tent of caravan bezitten, zal voor slaapgelegenheid gezorgd worden. Voor nadere informatie kan men terecht bij de vereniging Infor matiewinkel Middelburg, Sim- pelhuisstraat 5, Middelburg (01180-25347). Het ledenbestand van de afdeling Noord- en Midden-Zeeland van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren is dras tisch verminderd. De afdeling is daarom een ledenwervingsactie begonnen. Hoe meer leden, hoe krachtiger de stem van de vereni ging bij de overheid zal klinken. Dat is nodig voor het afdwingen van wetten en besluiten, die leiden tot verbetering van het lot van de dieren in de bio-industrie, vivi sectie, dierenhandel en dergelijke, vindt mevrouw Marquinie van de dierenbescherming (01180-13197). Hoe meer leden, hoe meer geld er vrijkomt om de dieren in directe nood te kunnen helpen, zo voegt ze er aan toe. In de provinciale pers werd de opening van het aktiviteitencen trum voor gehandicapten, lang- durig-werklozen en arbeidsonge schikten te Middelburg (ontmoe tingscentrum Dauwendaele) aan gekondigd voor begin oktober. Door enige stagnatie in de onder handelingen met de gemeente moet deze openingdatum enige weken worden uitgesteld. De huisomroep van Der Boede in Koudekerke wil video-program ma's gaan verzorgen voor de be woners van de diverse afdelingen in dit verpleeghuis. Men denkt in de eerste plaats aan het opnemen van televisie-programma's die de bewoners door een voor hen on gunstig tijdstip van uitzending niet hebben kunnen zien. Het team van Radio Der Boede kan de opname(n) dan op een vaste dag en een geschikt tijdstip via de centrale installatie verto nen. Daarnaast wordt gedacht aan het huren, lenen of kopen van voorbespeelde video-banden over allerlei onderwerpen. Het maken van eigen produkties staat ook op het verlanglijstje van de mede werkers van de huisomroep. De financiële middelen hiervoor zijn op dit moment echter niet aanwe zig. Om de eerste fase van de "video plannen" te kunnen realiseren zijn nieuwe vrijwilligers nodig. Met name is er gebrek aan dames of heren die bereid zijn en in staat zijn in hun vrije tijd en belange loos een stuk presentatie te ver richten. Ook technici en mede werkers voor reportage-werk zaamheden kan Radio Der Boede nog goed gebruiken. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie terecht bij de heer O. Jongewaard, Hoofd Dienst Welzijn van Der Boede, ter Poorteweg 15 in Koudekerke. Te lefoon 01185-1216. Informatie kan eveneens worden verkregen bij de coördinator van de radio-werkgroep mevr. C. van Antwerpen, Braamstraat 18 in Oost-Souburg. Het woonlastencomité Vlissingen heeft staatssecretaris Brox van volkshuisvesting, ruimtelijke or dening en milieubeheer een brief geschreven. Het comité stelt zich op het standpunt dat de sterkste schouders de zwaarste lasten moeten dragen. Men vindt het unfair dat de laagste inkomens het meeste moeten inleveren. De mi nister dient zich daar bij z'n be slissingen rekenschap van te ge ven. Het Walcherse Vredes Platform houdt elke donderdagavond een stille kring op de hoek van de Lange Delft en de Koorkerkstraat in Middelburg. Iedereen die ui ting wil geven aan zijn of haar verontrusting en schaamte over de nog steeds toenemende kernbe wapening wordt gevraagd om mee te doen. Tevens roept de stille kring mensen op om deel te ne men aan de landelijke demon stratie, 29 oktober in Den Haag. De stille kring begint elke don derdagavond om zeven uur en duurt tot half acht. Voor inlich tingen kunt u bellen naar de in formatiewinkel, tel. 01180-38208. Het studiecentrum voor Anthrop osofie in Zeeland, houdt van 17-21 oktober in vormingscen trum Hedenesse te Cadzand een werkbijeenkomst voor hen die geïnteresseerd zijn in Antrhropo- sofie. Het programma heeft als ti tel "Ontmoeting met Anthropo sofie" en vermeldt inleidingen, lezingen en anthroposofische be wegingskunst (Eurythmie). De deelnemers kunnen daarnaast kiezen uit drie werkgroepen: "Omgaan met de aarde" (land bouw, milieu, energie), "Cultuur" (wetenschap, kunst, relligie/mo- raliteit) en "Het sociale vraag stuk" (inkomen, belasting, wer kloosheid). Nadere inlichtingen: Studiecen trum voor Anthroposofie in Zee land, Seisdam 20. 4331 NT Mid delburg, tel.: 01180-34646 of 33164. De toerclub 'Walcheren' houdt zaterdag 8 oktober, ter afsluiting van het wielerseizoen, een trim- tocht. De afstand bedraagt circa 70 km. De snelheid ligt niet hoger dan 25 km per uur. Er wordt ge start om 9.30 uur. De startplaats is hotel 'Walcheren', Brouwerij straat 21, Koudekerke. Onder het kopje 'omroep Zeeland ligt voor het grijpen' wijst het PvdA-kaderblad De Baanbreker op de vele voordelen die een re gionale omroep biedt. Zo wijst het blad er onder meer op dat tegen de vijfenzeventig mensen er werk kunnen vinden, onder wie vij fentwintig in vaste dienst. Verder noemt het blad het opheffen van de monopoliepositie op de nieuwsvoorziening van één dag blad in vooral midden en noord Zeeland. Het septembernummer van De Baanbreker constateert ook dat Turken contact zoeken met politieke partijen nu de Stichting Welzijn Buitelanders ter ziele is en wordt geschreven over de kabel, die vrijwel zeker op korte termijn gemeengoed wordt in Zeeland, maar waarover ge meentebesturen zeggenschap houden. Op dinsdagmorgen van 9.30-11.30 uur wordt er in het V.J.V. gebouw, Latijnse Schoolstraat 12 te Mid delburg de kursus Praktisch Ne derlands gegeven. De kursus is bedoeld voor buitenlandse man nen en vrouwen die meer van de '"Nederlandse taal willen weten. Het eerste gedeelte van de les wordt er aandacht besteed aan het verstaan en spreken van de Ne derlandse taal. In het tweede ge deelte van de les wordt verder ge werkt in kleine groepjes. Voor wie de dinsdagmorgen een bezwaar is kan ook terecht op maandagavond van 19.30-21.30 uur in het zelfde gebouw. Voor inlichtingen en opgave kunt u bellen naar: Corrie Geleijnse, te lefoon: 01180-11175 of het V.J.V., telefoon: 01180-16278 Migraine is een kwaal waar de medische wetenschap nog steeds geen afdoend antwoord op heeft. Door onder andere het werk van de Nederlandse Vereniging van Migrainepatiënten komt migraine steeds meer in de belangstelling bij publiek en de medici. Daar er ook op Walcheren veel migrainepatiënten zijn, wordt ge probeerd er een afdeling van de Nederlandse Vereniging van Mi grainepatiënten van de grond te krijgen. De vereniging streeft er naar, dat de leden elkaar onder ling hulp verlenen, dat zij erva ringen uitwisselen en vooral, dat er meer begrip ontstaat voor deze zo wijd verbreide aandoening. Momenteel is er op Walcheren een initiatiefgroep, die zich beij vert voor een betere informatie ten aanzien van migraine. Migrainepatiënten (en andere be langstellenden) die geïnteresseerd zijn in de Vereniging kunnen contact opnemen met Els Verha- ge, Zach: Jansenstraat 5a. 4332 VC Middelburg (01180-33938). Hier kan ook de gratis Migraine- krant worden aangevraagd. Met ingang van deze maand kan men op de eerste en derde dinsdag van de maand terecht in de Vlis- singse kunstuitleen, en wel van 13.30-16.30 uur en van 19-21 uur. Voorheen was de kunstuitleen op woensdag geopend. De uitge zochte kunstwerken kunnen, in tegenstelling tot vroeger, direct worden meegenomen, mits U de verschuldigde bedragen voor abonnement en verzekering tege lijkertijd voldoet. Een en ander i i i i Middelburg, maandagmiddag geopend Oe Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde houdt verband met het feit dat de kunstuitleen thans door vrijwilli gers wordt gerund. Voor nadere informatie: 01184-14928 (tijdens kantooruren). Het huurderscomité Sint Willi- brord/Papegaaienburg komt woensdag 12 oktober om 20 uur bijeen in openbare lagere school 'De Stellepit' aan de Kleiweg te Vlissingen. Iedereen is welkom. Het wijkcomité Bossenburg houdt maandag 10 oktober om 20.00 uur een openbare bijeenkomst in openbare lagere school 'de Hou- tuyn', Slangenburg. Aan de orde komen onder andere de over steekplaats ter hoogte van Zui lenburg, het autoverkeer in de Langeleenweg en de enquete over de woon- en leefsituatie in Bos- sénburgh. In buurthuis 'het Woltershuis, Hogeweg 103, start vrijdag 7 ok tober een cursus Engels voor be ginners. De cursus is een activiteit van SKA-Binnenstad. Er wordt les gegeven van 9 tot 10 uur. Aan melden bij 'De Zwaan', tel: 01184-61252 of Kris van Wezel, tel: 01184-18289. Het algemeen bestuur van de cul turele ruad komt donderdag 8 ok tober om 20 uur bijeen in Bach- tenkomme. Het betreft hier een openbare bijeenkomst. Er worden verschillende subsidieverzoeken behandeld, ondermeer van de stichting Documentatiecentrum Molukkers, de Nederlandse Loodsen Sociëteit, showkorps 'Oranje Nassau' en het scholen- werk 'voortgezet onderwijs'. Aan de orde komt verder de program mering Nieuwe Muziek en de nieuwe structuur van het sociaal cultureel werk. Het Woltershuis, Hogeweg 103-105 start binnenkort een drietal nieuwe cursussen: Zelf kleding maken, Doe Het Zelf en Batikken. Voor nadere informa tie: 01184-14660. Het wijkcomité Papegaaienburg heeft de directie van het Streek vervoer Zuid-West Nederland (ZWN) een brief geschreven om trent' de plaatsing van bushaltes ter hoogte van de wijk Papegaai enburg te Vlissingen. De dicht- sbijzijnde haltes zijn op dit mo ment de haltes Zuidbeekse- weg/Bossenburgh. Het wijkco mité zou het een goede zaak vin den als ook ter hoogte van de wijk Papegaaienburg bushaltes wor den geplaatst. Men denkt hierbij aan een halte Vlissingen-centrum en station NS/boot en een halte Middelburg ter hoogte van de T- kruising Flamingoweg/Nieuwe Zuidbeekseweg. Buurthuis De Paraplu in Paau- wenburg houdt op zaterdag 8 ok tober voor de eerste maal een vi deo-filmfestival. Dit festival wordt georganiseerd in samen werking met Videocentrum Vlis singen en zal gehouden worden van 's morgens half tien tot 's nachts twaalf uur. Er zullen deze dag voornamelijk ontspannings films vertoond worden. Iedere woensdagmiddag van 14.00 ,tot 16.00 uur is er in het Vormingscentrum voor Jonge Volwassenen gelegenheid voor jonge mensen om op een kreatieve manier met kleding om te gaan. Deze kursus is speciaal bedoeld voor diegenen die met weinig geld, moeten rondkomen. Men leert: -met lappen stof te werken vanuit verschillende vormen en daar op een eenvoudige manier een kle dingstuk van te creëren; -kleding te versieren; dat kan op kleding die je al hebt, maar ook op iets wat je zelf in elkaar hebt ge zet; -oude of 2e-handskleding zo te maken dat het een kledingstuk wordt wat bij jou past. Je hoeft geen echt grote ervaring te hebben om deze cursus te volgen. Het vormingscentrum is gevestigd aan de Verkuyl Quakkelaarstraat 95. In dienstencentrum "Bachtenree- de" wordt dinsdag 11 oktober om 19.30 uur een modeshow gehou den. De deelnemende zaken zijn: Steketee (damesmode), Heystek (herenmode), Roelse (schoenen), Roovers (tassen) en kapsalon 'Academie'. Organisatie: Stich ting Welzijn voor Ouderen. Elke woensdagavond vanaf 19.30 uur kan in buurthuis "De Para plu" worden geschaakt en ge damd. Beginners kunnen les krij gen. Bij voldoende belangstelling zal er een kompetitie gestart wor den. Nadere inlichtingen bij buurthuis "De Paraplu", Alexan der Gogelweg 59, (01184-65453)

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7