IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL SCHOORSTEEN AL GEVEEGD? BETALINGSWIJZE UITKERINGEN Informatiepagina van de gemeente Vlissingen GEEN HONDEN EN FIETSEN IN HET BELLAMYPARK! WAT LIGT TER INZAGE? DE VLISSINGER Woensdag 5 oktober 1983 Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337/ Laat m op z'n minst controleren! Het stookseizoen breekt zo langzamerhand weer aan. Misschien brandt de kachel bij u nog niet hele dagen, maar 's avonds wordt het toch al frisser in huis. Daarom is het nuttig u in deze tijd op een bepaling te wijzen, die is opgenomen in de Brandbeveiligingsverordening. DE VAKANTIES GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! VERBETEREN? VRIJWILLIGERS GEZOCHT COMMISSIES VERGADEREN INFORMATIE HOEKEN: GEBRUIK ZE! COLLECTE SCHOOLRAAD BESPREEKT WET MEDE ZEGGENSCHAP ONDERWIJS ^sx //M ^Z// //n&U //*s^^Sx/// ///^^/Ty^W Volgens deze bepaling bent u namelijk verplicht de rookkana len van uw huis of kantoor voor het seizoen te laten controleren en, zonodig, te laten vegen. Dat is zeker nodig als u kolen of olie stookt,dan wel een allesbrander hebt. Ook al brandt de kachel maar af en toe, aan de wanden zetten zich toch vaste deeltjes uit de rook (roet) af. Roet is brandbaar. Zo doende kan, onder ongunstige omstandigheden, een schoor steenbrand ontstaan. Bovendien kan, door inwerking van roet- water, het metselwerk van de schoorstenen worden aangetast. Allemaal redenen om het kanaal jaarlijks voor het stookseizoen begint te laten vegen. Is de ver warmingsinstallatie het hele jaar door in gebruik, dan moet ieder half jaar worden geveegd. De eis van vegen geldt niet voor de.schoorstenen, waar uitslui tend gaskachels op aangesloten staan. Dat wil zeggen: tot vijf jaar nadat men van olie- of ko- lenstook naar gasverwarming is overgegaan. Wel wordt er bij ge bruik van gaskachels verlangd dat ieder jaar wordt gecontro leerd of de schoorsteen nog goed werkt. Weliswaar wordt er bij een goed brandende gaskachel geen roet gevormd. Maar stel je voor dat een vogel nu net in de schoor steen van uw woning een nest heeft gemaakt Daarvan afgezien zijn er nog en kele redenen uw schoorsteen na te laten zien en/of te laten vegen. Al was het alleen al de vervelen de gevolgen van een brand. Als dan de brandverzekeringsmaat schappij komt zal die het bewijs vragen dat het rookkanaal in het voorafgaande jaar geveegd is. Kan dat bewijs (bijvoorbeeld een kwitantie) niet worden geleverd dan wordt de kans dat de schade wordt vergoed heel wat kleiner. Vele verzekeringsmaatschap pijen stellen namelijk in de polis de eis dat er jaarlijks wordt ge veegd en/of gecontroleerd. Lees uw polis er maar op na! Tenslot te: in de Brandbeveiligingsver ordening staat dat u bij nalatig heid kunt worden gestraft met Een schoorsteenbrand. Voorkom deze taferelen en laat het rookkanaal van uw woning of bedrijfspand een of twee maal perjaar controleren! (Foto Cor Schuil - werve). - i -■ -- ,fv\ j\ ten hoogste twee maanden hech tenis of ten hoogste driehonderd gulden boete. Voor dat bedrag kan gemakkelijk de schoorsteen worden geveegd. WIE? Nu zijn er enige tijd geleden in de plaatselijke pers publicaties ge weest over activiteiten van schoorsteenvegers. Aanleiding was het feit dat een Arnhems bedrijf voor het vegen van een rookkanaal en het schoonmaken van wat kachels ƒ700 had ge vraagd. Dat is natuurlijk veel-te-veel. De gedupeerde had echter van tevo ren geen prijsafspraak gemaakt. Daarom het advies: geef pas toe stemming aan de schoorsteenve ger te beginnen als er een duide lijke afpsraak over de prijs is gemaakt. Gebeurt dat niet dan kunnen bedrijven rekenen wat ze willen. Het schoorsteenvegen is name lijk een zogenaamde vrije bran che. Voor zover bekend zijn er (nog geen) landelijk vastgestelde vaste tarieven voor dit werk. Wèl moest de schoorsteenveger zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. 't Is alweer zover. De zomerva kantie lijkt nog maar net voorbij (toch al anderhalve maand) of de herfstvakantie staat alweer voor de deur. De andere schoolvakan ties volgen daarop om, ruwweg de twee maanden. Dat vakantierooster ziet er, om precies te zijn, als volgt uit. De data gelden voor zowel het kleu ter-, lager- als voortgezet onder wijs, tenzij anders wordt ver meld. -Herfstvakantie van maandag 17 tot en met 21 oktober; -Kerstvakantie van maandag 26 december tot en met vrijdag 6 januari 1984; -Voorjaarsvakantie van maan dag 5 tot en met vrijdag 9 maart 1984; -Paasvakantie voor het kleuter en lager onderwijs van vrijdag 20 april tot en met vrijdag 27 april; voor het voortgezet onderwijs van maandag 16 april tot en met vrijdag 27 april; -Koninginnedag op maandag 30 april; -Hemelvaartdag voor het kleu ter- en lager onderwijs donder dag 31 mei en vrijdag 1 juni; voor het voortgezet onderwijs 31 mei. -Pinkstervakantie voor het kleuter- en lager onderwijs van maandag 11 juni tot en met woensdag 13 juni; voor het voortgezet onderwijs maandag 11 juni; -Zomervakantie van maandag 9 juli tot en met vrijdag 17 augus tus. Hebt u een eigen woning en wilt u die verbeteren? De afdeling bouwkunde van de dienst gemeentewerken in het stadhuis informeert u graag over de subsidiemo gelijkheden daarbij. Dagelijks tijdens kantooru ren van 08.30-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur op de tweede verdieping.(telefoon 15100. toestel 238). Door de Vrijwilligersvacature- bank zijn weer een paar projec ten getoetst en goedgekeurd. Bovendien zijn er nog diverse waar men nog steeds vrijwilli gers nodig heeft. Het zijn stuk voor stuk projecten waar uitke ringsgerechtigden aan de slag kunnen. Hun uitkering loopt er geen gevaar. Zij hoeven dan bovendien geen persoonlijke toestemming te vragen. Dat wil zeggen, als zij een uitkering krijgen via de gemeentelijke So ciale Dienst. Ontvangt men een uitkering via de bedrijfsvereni ging of het G.A.K. dan moet er wel persoonlijke toestemming worden verkregen! De volgende projecten zijn goed gekeurd: 1. Administratief medewerker gewestelijk kantoor Scouting. Voor twee schoolverlaters, ieder voor twintig uur per week. De projectduur is voorlopig zes maanden. 2. Vrijwilligersvacaturebank Voor bereiding projecten en be middeling ten behoeve van vrij willigers. Het aantal vrijwilli gers bedraagt vier, ieder voor tien uur per week. Het project start in september en heeft een onbepaalde looptijd. 3. Onderhoud speeltuin Bloe- menlaan. Voor één perron, twintig uur per week. Het1 project duurt voorlopig één jaar. 4. Strandenproject. Het gaat daarbij om het onder houd van stranden, die niet door andere instanties worden be heerd. Er kunnen voor dit doel gedurende het zomerseizoen vijf vrijwilligers aan de slag. 5. B.K.R. Kunstuitleen. Gevraagd wordt één vrijwilliger voor twintig uur per week, die belangstelling heeft voor kunst, fotografie en administratief werk. De looptijd van dit project is van september 1983 tot sep tember 1984. 6. Behoud Ramschip Schorpio.n Hier zijn een nog onbepaald aantal vrijwilligers welkom die kunnen en willen lassen, timme ren en schilderen. Het aantal uren zal nader worden vastge steld. 7. Schillenproject Oost-Souburg In het kader van dit project wor den langs de deur schillen en dergelijke opgehaald en bij de afnemers gebracht. Gevraagd worden zeven vrijwilligers, ieder voor twintig uur per week. INTERESSE? Klop dan eens aan bij het coör dinatiepunt van de vrijwilli gersvacaturebank Vlissingen. Dat is 'aangehaakt' bij de Jeugd- en Recreatieraad Vlissingen, Badhuisstraat 104, 4381 LV Vlis singen. Het spreekuur is op don derdagmiddag van twee tot vier uur en vrijdagmorgen van negen tot twaalf uur. De komende week vergaderen weer enkele commissies van ad vies en bijstand en één bestuurs commissie. Alle vergaderingen zijn openbaar. Dat echter niet alleen, het publiek heeft er ook spreekrecht! Wie wil weten wel ke onderwerpen er besproken gaan worden kan daarvoor stukken in gaan zien in gemeen telijke informatiehoeken. (Waar u die kunt vinden staat in een bericht elders op deze pagina). De volgende commissies verga deren komende week: -voor economische zaken op maandag 10 oktober, aanvang 16.00 uur in het stadhuis; -voor ruimtelijke ordening op dinsdag 11 oktober, aanvang 19.30 uur in het stadhuis; -voor verkeer op woensdag 12 oktober in het politiebureau (Molenstraat 1), aanvang 19.30 uur; -Culturele Raad op donderdag 6 oktober (morgen) in het wel- zijnscentrum Bachten Komme, aanvang 20.00 uur. Ze zijn er niet voor niets, de ge meentelijke informatiehoeken. De gemeente komt de burger er mee tegemoet waar het gaat om verstrekken van schriftelijke in formatie. Dat bespaart u, als u niet in het centrum woont, een tochtje naar het stadhuis. In de informatiehoek kunt u rustig (de stoelen staan gereed) allerlei stukken doornemen. Bijvoor beeld de (ontwerp) voorstellen zoals die aan de commissies van advies en bijstand en de raad worden gedaan. Allerlei inspraakplannen liggen er ter inzage. Of tekeningen van nieuwbouwplannen, zoals mo menteel in de bibliotheek aan de Spuistraat. Daar kunt u de bouwblokken, zoals die aan de Spuistraat-west komen, van alle kanten bekijken. En dan ligt er, niet te vergeten, een uitgebreide voorraad folders. Kortom, wip er eens langs. Ze zijn te vinden in de volgende gebouwen: 1. de bibliotheek, Spuistraat 22-24, open op maandag van 13.30 tot 21.00 uur; overige werkdagen behalve donderdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.30 uur. 2. wijkcentrum 'Open Hof', Al exander Gogelweg 59 in Paau- wenburg op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur; 3. Wijkcentrum Middenhof, Ka naalstraat 64 in Oost-Souburg open van maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 11.00 uur; tot en met donderdag bovendien van 19.30- tot 21.00 uur; 4. Wijkcentrum Aldegonde, Westerzicht 386, open op maan dag van 11.00- tot 13.00 uur en dinsdags van 13.30- tot 17.30 uur. Voorts tijdens activiteiten in het wijkcentrum. 5. Stadhuis, Stadhuisplein 2, open op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. De gemeentelijke sociale dienst van Vlissingen gaat per 1 januari aanstaande een ander computersysteem gebruiken. Voor hen, die via deze dienst een uitkering ontvangen brengt dat wat veranderingen met zich mee. Zij hebben daar inmiddels een brief van burgemeester en wethouders over ontvangen. Zo wordi er met ingang van het nieuwe jaar alleen nog per maand uitbetaald. Dat gebeurt dan iedere derde dinsdag van die maand. De eerste keer is dat dus de 17de januari. Voor degenen die nu een weekuitkering ontvan gen, sluit de maandbetaling goed aan. Zij ontvangen op 10 januari hun laatste weekbetaling. Eén week later volgt dan voor het eerst een maandbetaling. Voor hen, die nu al per maand worden betaald, verandert alleen het betalingsmoment. Dat ver schuift van het begin van de maand naar de reeds genoemde derde dinsdag van de maand. Omstreeks 4 december dit jaar vindt de uitkering over december 1983 plaats. De betaling over ja nuari volgt echter pas de 17de van die maand. Dat betekent, dat men twee weken langer met een uitkering moet doen. Dat kan moeilijk zijn, maar misschien biedt de eenmalige uitkering 1983 uitkomst. De betaling hiervan gebeurt in de laatste week van december. Er komt echter ook de mogelijkheid om een overbrug gingsvoorschot aan te vragen. Dit zal maximaal de helft van de netto maanduitkering bedragen. Het overbruggingsvoorschot wordt in drie gelijke termijnen ingehouden op de betalingen over de maanden januari, fe bruari en maart 1984. Kunt u over spaargeld beschikken om de twee weken te overbruggen, dan is zo'n voorschot niet mogelijk. Overigens zullen dgenen die een uitkering via de GSD ontvangen hierover nog nader bericht krij gen. Daar zit dan ook een aanvraag formulier voor een overbrug gingsvoorschot bij. Die kan nu dus nog niet worden aange vraagd! Het Bellamypark is geen hondenuit- laatplaats. ledereen die dit onlangs ver nieuwde park kent, zal dat beamen. Want waar honden worden uitgelaten ligt ook hondepoep Bovendien zijn loslopende honden in het park verboden waardoor het op deze plaats uitlaten van de hond ook nog een bekeuring kan opleveren! Er zijn echter in deze omgeving plaatsen genoeg waar de hond los mag lopen én mag poepen. Dit zijn ze: - de glooiing voor Boulevard de Ruyter; - de zeedijk langs het Arsenaal; - de Spuikom U ziet: uitlaatplaatsen genoeg. En wanneer u wat verder wilt lopen (met de hond aan de lijn natuurlijk) mag uw hond ook nog los rennen en poepen op alle stranden van I oktober tot 1 mei. De wandelpaden in het Bellamypark zijn behalve verboden terrein voor los lopende honden zeker verboden gebied voor (brom)fietsers. Waar (bromfietsen op deze paden voor nodig is, is ons vol komen onduidelijk. Een kortere rijroute bereikt men er niet mee, een bekeuring bijna zeker wel..... (foto Cor Schuilwerve). "Waar is de trimbaan gebleven?'. Deze vraag werd de afgelopen maanden regelmatig gesteld aan de gemeente, met name de commis sie Sportbelangen. Het antwoord luidde dan: "We zijn bezig met de aanleg van een nieuwe. Nog even geduld!" Op dat geduld hoeft nu geen beroep meer te worden gedaan. Want de nieuwe baan ligt er. In het recreatiegebied Westduin om precies te zijn. En hoe! De fris-ge verfde toestellen langs de circa achthonderd meter lange route bieden de mogelijkheid vijftien zeer uiteenlopende oefeningen te doen. "Niks voor mij", zegt u? Probeer het dan toch maar eens. Anders dan bij verenigingen kunt u zelf de tijd bepalen dat u uw conditie gaat op krikken. Hooguit kunt u andere trimmers op uw weg vinden CENTRALER Het nieuwe parkoers is in de plaats gekomen van de baan die onder aan de duinen lag. De toe stellen moesten daar echter weg in verband met de verbreding van de duinvoet. De baan in het recreatie-gebied Westduin heeft, ten opzichte van de oude, als be langrijk voordeel dat het centra ler en dichter bij de bebouwde kom is gelegen. Het beginpunt (foto) is naast het parkeerterrein bij de Skandia Sauna. De route is zo uitgestippeld, dat de te ver richten oefeningen oplopen van licht naar zwaar. Ze,variëren van touwslingeren tot armzwaaien, hoogspringen en hordenlopen. Bij iedere oefening staat een bord van de Nederlandse Sport Federatie. Daarop staat met een tekening aangegeven hoe men deze oefening moet doen. Niet Deze week houdt de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren een huis-aan-huiscollec- te. De vereniging heeft daarvoor toestemming gekregen van het college van burgemeester en wethouders. Die vergunning geldt ook voor een straatcollecte aanstaande zaterdag (8 oktober). Zoals gebruikelijk hebben b. en w. in de vergunning wel enkele voorwaarden opgenomen. Zo moeten de bussen met een slot of op een andere manier deugdelijk zijn gesloten. Dat moet zodanig gebeuren dat de bussen niet zon der kenbare beschadiging of vervorming kunnen worden geopend. Verder moeten alle col lectanten een legitimatiebewijs hebben. Dat is echter pas geldig als er een politiestempel op staat. Verder mag er niet op ontbreken de datum waarop of het tijdvak waarin de collecte wordt gehou den, alsmede de ouderdom (mi nimaal zestien) en adres van col lectant^). iedereen heeft natuurlijk dezelf de conditie. Om die reden staat op de borden naast een groene stip hoeveel oefeningen beginners het beste maximaal kunnen doen. Daaronder meldt een rode stip hoever de gevorderden mo gen gaan. OUD WERD NIEUW De meeste toestellen die op de oude trimbaan stonden zijn ook voor de nieuwe route gebruikt, voorzien van een nieuwe verf laag. De verhuizing en de op bouw yan de toestellen heeft ƒ8500 gekost. Voor de financie ring hiervan is een regeling ge troffen met het Waterschap Walcheren. Deze instantie is, als beheerder van de duinen, belast met de duirivoetverbreding op de plaats van de oude baan. (foto Cor Schuilwerve). De Wet Medezeggenschap On derwijs staat dinsdag 11 oktober centraal op de vergadering van de Gemeenschappelijke School raad Vlissingen. Deze vergade ring wordt gehouden in de lagere school "De Startbaan", Wester zicht 64, en begint om 20.00 uur. Voor deze voorlichtings- en dis cussie-avond zijn met name uit genodigd de ouders, die zitting hebben in de voorlopige mede zeggenschapsraden van de open bare scholen in Vlissingen. In ieder geval komen dinsdag aan de orde het concept mede- zeggenschapsreglement van de gemeente, de verkiezingsproce dure en de positie van de School raad. Ook andere vragen kunnen uiteraard worden besproken. Vertegenwoordigers van de ge meente zullen aanwezig zijn om die te beantwoorden. VOORBEREIDINGSBESLUIT De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 26 augustus jl. het voorbereidingsbesluit Be schermd Stadsgezicht vastge steld. Het besluit ligt eveneens ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening in het stadhuis. BESTEMMINGSPLANNEN De bestemmingsplannen lande lijke bebouwingsconcentraties, le planverandering, en boule vard, tweede planverandering zijn onherroepelijk geworden. Beide plannen kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimte lijke ordening. HINDERWETVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergun ning verleend aan de firma F. Mechielsen voor een gasdëpot (o.a. voor opslag van propaan en butaan) aan de Gildeweg 29. Deze beschikking ligt vanaf morgen tot en met 14 oktober a.s. ter in zage bij de afdeling algemene zaken in het stadhuis (2e verdie ping, kamer 118).Buiten kan tooruren zijn de stukken in te zien op woensdagen van li.*o-20.45 uur in de miormatie- hoek in de hal van het stadhuis. Tot en met 14 oktober is beroep bij de Kroon mogelijk voor de aanvrager, de betrokken advi seurs en voor iedereen die kan aantonen dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaar te maken. Eventuele besroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin, p/a Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's- Gravenhage. Het is ook mogelijk een verzoek tot schorsing of tot het treffen van een "voorlopige voorziening" in te dienen. Deze moeten worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 5