I J1SSFP rii'-",'?°ri]s rTieia Mnw 8.95 Véél en veel goedkoper! nA lS% Sh^ u fel^' BT/| Acryl s M'L/?n RESTAURANT MENU EVENEMENTEN Balonnenwedstrijd voor jongelui t/m 12 jaar op woensdagmiddag 5 oktober vanaf 14.00 uur. Elke Vrijdag onbeperkt mosselen eten voor f 10.- Doorlopend demonstraties tijdens de verjaardagsverkoop en tijdens onze verjaardag kunt u tevens gratis proeven van allerlei hapjes. Weg met bont! Suske en Wiskeactie van start bij Jeugd Rode Kruis accenten- t£- St^S^en zware 47-5t Per 5 stuks TDK AD C-60 SONY UCX.C-60 BASF CRS-II C-60 19.90 23.90 28.90 Per 3 stuks. TDK VHS E-180 Sony Betamax L-750 S76tT 75.- Philips VCC-360JS6T" 115.- Openingstijden winkel: Ma: 13.00-18.00 di-wo- vrij: 9.00-18.00 do: 9.00-21.00 zat: 9.00-17.00. restaurant: Madi-vrij- zat: 9.00-20.00 do: 9.00-21.00 zo: 12.00-20.00 40-83 Italiaanse kuikenschnitzel met tomatensaus, aardappelkroketjes en verse gemengde salade. De gehele dag: gebak u.e.b -I Q C Koffie met warme appelflap Im/O Van maandag 3 oktober t/m zondag 9 oktober De Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, die ook een afdeling Noord en Midden-Zeeland heeft, zet zich af tegen het dragen van bont. Aan de commer ciële systematische dierenk welling. die eindigt in een weerzinwekkende executie, kan slechts een einde ko men als de vraag naar bont drastisch vermindert. Jaar lijks worden meer dan 25 miljoen in het wild levende nertsen, hermelijnen, was beren. skunks, muskusrat ten en beverratten voor de bonthandel gedood. Dat gebeurt met stroppen, klemmen en valkuilen. Sommige dieren, die in een val vastzitten, knagen zelfs hun poot door om hun vrij heid weer te kunnen krij gen. Verder worden jaar lijks 25 miljoen nertsen ge dood in fokkerijen. De le vensomstandigheden van deze dieren zijn nog slechter dan die van een kip in een legbatterij. Tenslotte laten fokkers jaarlijks 31 miljoen pasgeboren persianer lam metjes doodbloeden om er bontjassen van te maken. Dit blijkt allemaal uit een publicatie van de Dieren bescherming, die dan ook zegt: 'Bont dragen, daar moet je je rot voor scha men'. Informatie 01180- 27638. Startersplan dit najaar van start In oktober gaat het Jeugd titeld "Beter voor Bert", dat Rode Kruis van start met de tegen de prijs van 3,95 op verkoop van een speciaal de markt gebracht zal wor- Suske en Wiske-boekje, ge- den Dit fondsenwervende pro ject is opgevat in het kader van werkgebied 1 van het Jeugd Rode Kruis, sociale aktiviteiten, waar met name het omgaan met jeugd en jongeren met een handicap een belangrijke plaats in neemt. Het Jeugd Rode Kruis wil de integratie be vorderen tussen jongeren met en zonder handicap en ziet in het gezamenlijk op vakantie gaan een middel om aan deze gedachte in houd te geven. De op brengst van de Suske en Wiskeactie zal gebruikt worden om dit te realiseren. Gedacht wordt ond^r ande re aan het aanschaffen van een aangepaste bus, voor zien van de noodzakelijke kampeerspullen, waarmee jaarlijks regelmatig vakan tieweken georganiseerd kunnen worden. Bovendien zijn er naast de bestaande jeugd en jongeren-vakan ties op de "J. Henry Du- nant", plannen voor een aparte jeugd en jongeren week in een vaste landac- commodatie. Ook zal bij wijze van experiment de mogelijkheid bekeken wor den van vakantieweken voor jongeren met een geestelijke handicap of so ciale problematiek. De actieperiode, die van oktober tot 15 februari 1984 zal lopen, zal op feestelijke wijze worden in geluid. Het gebeuren zal tijdens de actieperiode ondersteund worden door het versprei den via de plaatselijke Ro- dekr-uisafdelingen van een speciale actiekrant en door een 70 minuten durende uitzending van het KRO- programma "Klassewerk" op 12 november, waarin uitgebreid aandacht aan de Jeugd Rode Kruis-actie zal worden besteed. Boven dien zal het Jeugd Rode Kruis op 1 0, 11 en 1 2 ok tober een stand bemannen op de Incentive beurs "SA LE 83" teneinde meer ruchtbaarheid aan de actie te geven De Rabobank heeft een startersplan ontwikkeld als hulpmiddel voor be ginnende ondernemers. Het plan wordt gehan teerd bij regionale semi nars waarbij startende ondernemers in de gele genheid worden gesteld de eigen gegevens over zichtelijk te rangschikken om tot een vestigingsbe slissing te komen. Dit maakte drs. H.H.F. Wijf fels bekend tijdens de prijsuitreiking van een competitie voor startende ondernemers. De Rabobank zal de semi nars vanaf dit najaar in re gionaal verband organise ren. De betrokken onderne mers zullen bij uitvoering van hun plannen door des kundigen worden onder steund. In het startersplan zijn opgenomen de hoofd stukken Markt-verkenning, Exploitatie- en Investe ringsbegroting en Ontwerp financieringsplan. Het opstellen van een star tersplan is volgens drs. Wijffels geen doel op zich, maar vooral een hulpmid del om te beoordelen of vestiging economisch ge zien perspectieven biedt. Voorts is men binnen de Rabobank van mening dat een zorgvuldig opgesteld ondernemersplan de com municatie tussen onderne mer, adviesverlenende in stanties, overheid en ban ken in ruime mate kan be vorderen. Het startersplan besteedt in het hoofdstuk Exploitatie begroting aandacht aan een ontwikkelingsperiode van enkele jaren. Hierdoor kan inzicht worden verkregen in aanloop en ontwikkelings fasen. Naast de bank kan een ac countant als vertrouwens man en deskundige, advie zen geven bij het opstellen van het startersplan Tij dens het seminar wordt aan de functie van de accoun tant dan ook ruime aan dacht besteed. De exploita tie- en investeringsbegro tingen kunnen door de ac countant kritisch worden beoordeeld, zodat in hel overleg met de bank over een eventueel aan te vragen financiering van goed ge fundeerde cijfers wordt uit gegaan. Bovendien bevordert een zorgvuldig opgesteld on dernemersplan een snel lere besluitvorming ten aanzien van financie- ringsaanvragen. Het be langrijkste is echter dat de aspirantondernemer zelf tot een goed afgewogen beslissing kan komen om zich al dan niet als zelf standige ondernemer te vestigen.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 23