Kerft l^o al e? Btabrl Schoolfoto uit de oude doos IBRÊNSUÈDE NU 5.-KORTING! PROFITEER VAN DEZE AANBIEDING JARIG TREFCENTER STROOIT MET CADEAUS Phildar nu ook in Souburg Verschillende ploegen van Nieuwland keurig in het pak tPalthenette KEURSLAGER RUUD WEEMAES: SCHARRELVARKENSVLEES NA GESPREKKEN MET KLANTEN DE VLISSINGER Woensdag 28 september 1983 Crossfiets UITBREIDING MANAGEMENT ZUIDERDUIN WONINGINRICHTING GABRIELSE IN SAMENWERKING MET DE HULSHOFF GROEP Borstamputatie Herfstwandeltocht Vrijwilligers Parkieten ruilbeurs Vijandbeeld Bijverdienen Culturele Raad Puzzeltocht V rouwen in overgang Bijstandsvrouwen Filmwerkgroep Kijkavond fietsen Kamers (ver)huren Planten- Vissenbeurs Speel-o-theek WIJ /HAKEN 7 WEER PALTHE-MOOI! PALTHE stomerij Bloemschikken Bingo Bingo Medewerkers tekort Kledingbeurs Wijkcomité Bossenburgh Schoolraad Vlissingen Volksschilderen Disco-show Appèldienst V rouwenthema-ochtend Aef VtATIERUB IRIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERS CHIJNT EXCLUSIEF 1 Het grootwinkelbedrijf Trefcenter in Middelburg bestaat donderdag 28 september negen jaar. Het pu bliek krijgt volop de kans om de verjaardag van 'Trer tien dagen mee te vieren. Maar liefst tien troeven heeft Trefcenter om het winkelpubliek in de feestvreugde te laten delen. Tot de talrijke feestelijke aanbie dingen en attracties hoort bij voorbeeld het aanbod om de bo demprijzen van een aantal artike len nog verder te verlagen. Ook wordt een speciale feestfolder huis aan huis verspreid. Ter gelegen- Souburg krijgt nu ook een Phildar speciaalzaak voor breimode. Aan de Kanaalstraat 74 in Oost-Sou burg opent morgen, donderdag 29 september, mevrouw Joke Koet- senruiter, die al bijna twintig jaar een soortgelijke zaak in de Vlis- singse St. Jacobsstraat heeft, haar tweede brei- en handwerkzaak. Zij komt hiermee haar vele klanten uit Souburg en omgeving een stukje tegemoet. De Souburgse vestiging krijgt hetzelfde assortiment als in Vlis- singen. Dat betekent dus een compleet Phildar-assortiment en omdat mevrouw Koetsenruiter een zelfstandig ondernemer is, ook een grote sortering andere bekende wolmerken metdaar naast een uitgebreide collectie handwerken en de benodigdhe den hiervoor. De Souburgse brei zaak wordt geleid door Tonnie Jasperse, die al meer dan tien jaar in de Vlissingse zaak haar sporen heeft verdiend. Dit 'stapje naar de klanten toe' betekent een nog be tere en snellere service, verzekert mevrouw Koetsenruiter. De fees telijke opening gaat gepaard met een aantal aantrekkelijke aanbie dingen. De vele voordeeltjes gel den ook in de zaak in Vlissingen. De a \ond voor de opening is er in de Souburgse breizaak, waarin voorheen een soortgelijke winkel was gevestigd, een receptie voor vrienden en relaties. Het publiek kan er vanaf tien uur donderdag morgen terecht. heid van de verjaardag houdt Trefcenter een letterspel. Het is de bedoeling om met de letters een woord te vormen met zoveel mo gelijk punten. De letters, die alle maal verschillende punten heb ben, worden bij de kassa's uitge reikt. Degene die het woord met de meeste punten vormt, krijgt een kleurentelevisie. Ook wordt voor achthonderd gulden aan waardebonnen beschikbaar ge steld. Trefcenter deelt verder maar liefst twintigduizend waar debonnen uit, die recht geven op een korting in het zelfbedienings restaurant van het warenhuis. De waardebonnen variëren van che ques die korting geven op prijs- van een kop koffie tot coupons die de prijs van een complete maaltijd reduceren. Als ode aan het histo rische Middelburg worden onder automobilisten 10.000 stickers met de tekst 'I love Middelburg' verspreid. De lagere schooljeugd kan woens dag 5 oktober deelnemen aan een ballonnenwedstrijd, die naast het restaurant wordt gehouden. De winnaar krijgt een crossfiets. Voor de nummers twee en drie zijn eveneens prijzen beschikbaar. Het Trefcenterfeest wordt zater dagochtend muzikaal omlijst door het tambour- en pijpercorps 'Sint-Joris'. Het duo Toutages treedt zondag van vier tot half acht op in het restaurant. Boven dien kunnen de mosselliefheb bers, en dat zijn er in Zeeland heel wat, elke vrijdag onbeperkt mos selen eten. Daarbij worden van zelfsprekend sauzen, frites en stokbrood geserveerd. Tenslotte zijn er uitgebreide mogelijkheden om wijn en kaas te proeven. drijfsleider M. van Duin conclu deert dan ook: 'Alles bij elkaar weer twee weken feest bij Tref center met veel evenementen en grote prijzen'. Na totale leegverkoop van de voorraad meubelen, tapijten, bedden en lampen met kortingen tot 70% zal de woninginrichting Gabriëlse in de Langeviele te Middelburg een volledig nieuwe collectie meubelen gaan brengen. Doordat Gabriëlse gaat werken met de bekende Groep Hulshoff die 10 vestigingen heeft, is men in staat eigen modellen te laten ontwikkelen en de bekende merkartikelen tegen speciale prijzen aan te bieden. De spreekwoordelijke "Gabriëlse kwaliteit" blijft gewaarborgd, terwijl de nieuwste internationale ontwikkelingen op meubelgebied op de voet kunnen worden gevolgd. Eerst echter kan men vanaf 29 september profiteren van de ongelofe lijke koopjes bij de leegverkoop van de woninginrichting Gabriëlse Langeviele 25-27 in Middelburg. Advertentie IM M.P.J. Adriaansen De heer M.P.J. Adriaansen (40) is benoemd tot algemeen directeur van het Golden Tulip Hotel Zui derduin BV tussen Westkapelle en Zoutelande. Adriaansen is afkomstig van Vendorado Bungalowparken -een activiteit van Vroom en Drees- mann- waar hij werkzaam was als algemeen manager. Bij hotel Zui derduin zal Adriaansen zich met name bezig houden met de be drijfseconomische aspecten en sa- lespromotion activiteiten. Met een kennismakingsreceptie voor genodigden wordt Adriaan sen donderdag 29 september in gewijd. De diverse elftallen van de voet balclub Nieuwland lopen er weer keurig uitgedost bij. Het eerste elftal van de voetbal vereniging in Nieuw- en Sint- Joosland is in een nieuw tenue gestoken, dat beschikbaar is ge steld door Byou Lederwaren in Middelburg en Bergen op Zoom. Maartense Tapijt in Middelburg heeft trainingspakken en shirts geschonken aan zowel het tweede elftal als aan de damesploeg. Van Boven Keukens uit Koudekerke heeft de shirts voor het derde team voor zijn rekening genomen. Het complete tenue van de B-junioren is betaald door Oceanwide in Vlissingen. Op de foto het eerste elftal, de vaandeldrager van de club. Het gebruik van vlees van schar relvarkens neemt geleidelijk aan toe. Dat is de mening van de Mid delburgse keurslager Ruud Wee- maes, die nu al meer dan een jaar dit alternatieve varkensvlees ver koopt. In diepvriesverpakking evenwel, maar met het vignet erop van 'Rechten voor al wat leeft', dat waarborgt dat dit vlees ook inder daad van scharrelvarkens ié. Weemaes, met zijn zaak aan de Lange Noordstraat, is het alterna tieve varkensvlees 'er bij gaan doen' omdat er klanten waren die geen gewoon varkensvlees meer kochten. "Zij waren het niet eens met de mestmethoden in de bio- industrie en uit protest aten zij geen varkensvlees meer". Maar een goede zakenman wil zijn klanten wel behouden en door gesprekken met zijn klanten werd slager Weemaes gewezen op de mogelijkheid om vlees te verko pen van scharrelvarkens. Een bedrijf in Velden houdt zich met het fokken en mesten van de ze scharrelvarkens bezig. Op dat bedrijf, zo'n 140.000 vierkante meter groot, hebben de varkens een vrije uitloop en hokken met stroo op de grond waardoor ze zich beter ontwikkelen. De varkens worden geslacht op een centraal punt in Varsseveld, verpakt in porties van ongeveer een halve kilo en direct ingevro ren. Daarna volgt de verzending naar de slagers die het alternatie ve varkensvlees in hun verkoop pakket hebben opgenomen. Dat zijn overigens nog niet zoveel verkoopadressen. Voor Zeeland is keurslager Weemaes voorlopig nog de enige. Dat het vlees van scharrelvarkens als diepvriesprodukt verkocht wordt gaat' de Middelburgse keurslager wel aan zijn hart. Het liefst zou hij de varkens zelf uit benen en vers verkopen. Maar de controle is nog niet zover dat het dan ook voor honderd procent vaststaat dat er scharrelvarkens vlees wordt geleverd. Weemaes: "Het aanleveren van hele varkens hoeft geen probleem op te leve ren, njaar als je bijvoorbeeld wat wil bij bestellen, zoals een ribstuk of iets dergelijks, wie garandeert me dan dat dat ook van scharrel varkens is. En ik wil voor 100 procent zeker zijn van mijn zaak", zegt Weemaes met grote stellig heid. Dus dan voorlopig maar als diep vriesprodukt. E)oordat het vlees overigens direct na de slacht wordt ingevroren, gaat de kwali teit van de smaak niet achteruit. Behalve het alternatieve scharrel varkensvlees verkoopt Weemaes ook scharrelkippen, ook in diep vriesverpakking. Ruud Weemaes nam de keursla gerij in 1968 van wijlen zijn vader over. Vader Weemaes begon de slagerij 55 jaar geleden in de Gravenstraat in Middelburg. La ter werd het huidige pand in de Noordstraat betrokken. De slage rij voert al 25 jaar het predikaat 'keurslager', een titel die niet zo maar is komen aanwaaien. Een aantal bedrijfskeuringen gingen er aan vooraf en regelmatig wordt een keurslager gecontroleerd of hij nog voldoet aan de hoge eisen waaraan een keurslager moet vol doen om zich in de landelijke or ganisatie te kunnen handhaven. De 42-jarige Ruud Weemaes heeft in zijn zaak de steun van zijn echtgenote en drie vaste krachten. Slager Weemaes bij zijn alternatievervarkensvleesprodukten. (Foto essy). AAP, NOOT, MIES... De nazorggroep voor patiënten met een borstamputatie komt dinsdagmorgen 4 oktober weer bijeen in het gezondheidscentrum Dauwendaele aan de Roozen- burglaan in Middelburg. Zij die behoefte hebben om met lotgeno ten te praten zijn vanaf tien uur welkom. De wandelcommissie van de Middelburgse Turnvereniging (MTV) '69 houdt zaterdag 1 ok tober de herfstwandeltocht in Middelburg. Dit jaarlijkse wan delevenement kent vier afstan den: vijf, tien, vijftien en 40 kilo meter en kan zowel individueel als in groepsverband worden gelo pen. Het startbureau is in de sta tionsrestauratie in Middelburg. De 40 kilometer met het parkoers door hêt recreatiegebied De Piet gaat om tien uur 's morgens al van start: de vijftien kilometer begint om één uur en de overigen starten tussen halftwee en twee uur. Iedere deelnemer krijgt na afloop als herinnering een speciaal ont worpen medaille met lint. De afdeling Noord- en Midden- Zeeland van de Nederlandse Ver eniging tot bescherming van die ren zoekt vrijwilligers. 'Zijn er nu echt geen mensen in Middelburg of Noord-Walcheren die zo nu en dan een paar uurtjes van hun vrije tijd willen geven voor het vereni gingswerk ter voorkoming en be strijding van al dat dierenleed?, vraagt de werkgroep Walcheren zich af. Aanmelden bij Koos de Jong: 01180-16905. De parkietenvereniging 'Onze Parkieten' van het district Zeeland houdt zaterdag 1 oktober een ruil en verkoopbeurs. Deze begint om half tien 's morgens in de boven zaal van sporthal Baskensburg aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen en duurt tot twaalf uur. Kwekers geven allerlei informa tie. Ook is er voorlichting over de maandelijkse bijeenkomsten van de vereniging, waarbij dia's en films worden getoond en waarbij kwekers tekst en uitleg geven. 'Vijandbeeld en agressie' is het thema van een discussie die Hu- manitas en het Humanistisch Verbond donderdag 6 oktober houden in het Jacob Roggeveen huis in Middelburg (ingang Ger- brandystraat). Na vertoning van een aangrijpende documentaire discussiëren de aanwezigen over de toenemende agressie in de sa menleving en de volkerekn. De discussie begint om acht uur. De stichting Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering in Am sterdam (Zwaansvliet 3, 1081 AP) heeft een folder uitgebracht, waarin staat welke gevolgen het bijverdienen van jongeren - kran tenwijk of winkelhulp bijvoor beeld - heeft op de kinderbijslag van de ouders. De folder kan gra tis op het genoemde adres worden aangevraagd. De Zeeuwse Culturele Raad heeft in zijn laatste vergadering beslo ten om de volgende vergadering niet op donderdag 24 november, maar op donderdag 1 december te houden. De vergadering begint om twee uur in het gebouw van de Stichting Zeeland, Dam 31 in Middelburg. De motor- en autoclub De Zeeu wen houdt zaterdag 1 oktober de traditionele Toekomstrit. De deelnemers wprden aan de hand van eenvoudige opdrachten over een route van 32 kilometer geleid. Ze mogen er anderhalf uur over doen. Inschrijven kan zaterdag 1 oktober tussen half twee en drie uur in garage De Toekomst aan het Seisplein in Middelburg. De werkgroep Walcheren van V1DO (Vróuwen in de overgang) wil in Vlissingen een serie bijeen komsten houden. De eerste daar van begint dinsdag 4 oktober om twee uur in het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen. Inlich tingen via 01184-13992. 'Wat is een economische een heid?' en "Wat is de taak en func tie van een controlerend ambte naar?' zijn vragen die 13 oktober worden behandeld tijdens een open avond die het Komitee Vrouwen in de Bijstand en FIOM-Zeeland hebben georgani seerd. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds in De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost- Souburg. De directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst in Middelburg, L.A. Vorthoren, houdt een inleiding, waarna de aanwezigen kunnen discussiëren. De filmwerkgroep van het jonge rencentrum Midgard in Middel burg is op zoek naar vrijwillige medewerkers. Tot de taken van hem of haar hoort het uitzoeken en programmeren van films, het vertonen ervan kaartverkoop en dergelijke. Aanmelding via 01180-14281. De gemeentepolitie in Vlissingen houdt vrijdag 30 september een kijkavond voor fietsen en brom fietsen. Degenen die aangifte van vermissing van hun fiets of brom fiets hebben gedaan, kunnen tus sen zeven en acht uur 's avonds komen kijken of hun tweewiel'er is gevonden. De politie Vlissingen zetelt aan de Molenstraat 1. Het project 'Zelfstandig wonen', een onderdeel van Jeugd en Gezin in Middelburg, zoekt contact met mensen die kamers verhuren of dit van plan zijn. Het -niet-com- merciële- project is op zoek naar betaalbare woonruimte voor jon geren. Het gaat hier om jongeren die problemen hebben bij het vinden van min of meer zelfstan dige woonruimte. Jeugd en Gezin is bereikbaar via 01180-28555. Dishoeckhuis De KMS De Schelde zou eigenlijk als dank voor de reddingsoperatie vanuit de Zeeuwse bevolking, de grond waarop het verkrotte van Dishoeckhuis staat, aan de bevol king moeten schenken. Het geld dat de PZEM aan de Schelde gaf, is immers van de hele Zeeuwse gemeenschap afkomstig. Dit schrijft mevrouw M.H.F. van der Sluis-Janssens in de wijkkrant "Binnenstadsbulletin". Ze ver wijst naar de actie voerster Wil van Son, die zich onder het motto 'Wij rammen door' inzet voor het ramschip De Schorpioen. "Onder het motto 'wij drammen' door zet het Comité Behoud van Dis hoeckhuis zich in voor het Van Dishoeckhuis", schrijft ze. Het gi ronummer van het comité is 3875559. Voor de derde keer houdt de Walcherse Aquarium vereniging Barbus Conchonius een planten en vissen-beurs in haar vereni gingsgebouw Herengracht 52 te Middelburg. Deze beurs wordt gehouden op 30 september van 19 tot 21 uur. Te vens wordt informatie verstrekt aan aquarium- en terrariumlief hebbers. Ook wordt er gelegen heid gegeven om onderling plan ten en vissen te ruilen, ledereen die eïnteresseerd is in de aquariumhobby is welkom. In lichtingen bij 01184-63528. De Speel-o-theek Paauwenburg aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen (gebouw Paraplu) houdt zaterdag 1 oktober een open dag. In de Speel-o-theek kunnen ouders van kinderen speelgoed lenen. Zo kan ieder kind regelmatig met een nieuw stuk speelgoed spelen. Een onbe kend stuk speelgoed krijgt nor maal slechts in het begin de aan dacht van het kind. Daarom kan beter worden geleend dan ge kocht. De Speel-o-theek in Paau wenburg heeft speelgoed voor kinderen van 0 tot 7 jaar. De Speel-o-theek is op zoek naar vrijwilligers. De open dag duurt van 10 tot 13 uur. Voor informatie kan men bellen: 01184-66931. van woensdag 28 september t/m dinsdag 4 oktober Palthenette, Torenstraat 1, Vlissingen Bij voldoende deelname houdt het buurt- en clubhuis Schelde- buurt, Glacisstraat 97 in Vlissin gen, vanaf dinsdag 11 oktober een cursus bloemschikken voor vol wassenen. De cursus omvat acht lessen. De eerste cursusochtend begint om half tien. Telefoon 01184-12302. Club- en buurthuis 'Scheldebuurt' aan de Glacisstraat 97 in Vlissin gen houdt dinsdag 4 oktober een bingo-avond. De bingo begint om acht uur; de zaal is vanaf half acht open. Telefoon 01184-12302. De Molukse werkgroep in Oost- Souburg houdt zaterdag 1 oktober een bingo-avond in buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel 1 in Oost-Souburg. De Sessionband uit die plaats zorgt voor de mu ziek. De bingo begint om acht uur 's avonds. Buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg kampt met een enorm medewer kerstekort voor de verschillende activiteiten. Met name op woens dagmiddag, als honderd kinderen zich bezighouden met handenar beid, spelen, film en disco zijn er veel te weinig vrijwilligers. Ook voor de timmerclub, kookclub en scholierenopvang zijn er mensen tekort. Telefoon: 01184-61252. In gebouw Irene (achter de gere formeerde kerk) in Oost-Souburg wordt vrijdag 7 oktober een kin- derkledingbeurs gehouden. De beurs begint om 15.15 uur en duurt tot 17.15 uur. Er wordt ge bruikte winterkleding verkocht voor kinderen van 0 tot 12 jaar. Kleding kan vooraf worden afge geven bij mevrouw Boone, Bu- teuxstraat 23 in Oost-Souburg. Dat is mogelijk op 3 en 4 oktober van 10.30. tot 11.30 uur. De helft van de opbrengst is voor de eige naar, de andere helft voor opvang en verpleging van behoeftige kin deren in India. Het wijkcomité Bossenburgh in Vlissingen vergadert maandag 10 oktober in de school 'De Hou- tuyn' aan de Slangenburg. De wijkbewoners praten dan over verkeerszaken, blokverwarming, aanplanting, kabeltelevisie en fi nanciën. Ook komt de enquête naar het woon- en leefmilieu in Bossenburgh aan de orde. De vergadering begint 's avonds om acht uur. Alle ouders die zitting hebben in de voorlopige medezeggen schapsraden van de openbare scholen in de gemeente Vlissingen en de leden van de gemeenschap pelijke schoolraad van Vlissingen worden dinsdag 11 oktober ver wacht bij een voorlichtings- en discussiebijeenkomst die in het teken staat van de wet medezeg genschap onderwijs. De aanwezi gen behandelen de vragen die be trekking hebben op het concept medezeggenschapsreglement van de gemeente, de verkiezingspro cedure en de positie van de schoolraad. De bijeenkomst be gint om 20 uur in de school De Startbaan, Westerzich .t 64 in Vlissingen. Glub- en buurthuis Het Buut aan de Beatrixlaan in Vlissingen be gint met een cursus volksschilde ren voor beginners. De cursus omvat tien lessen en begint elke maandagmiddag om 13.45 uur. Ook gaat in Het Buut een cursus kantklossen voor beginners van start. De tien lessen beginnen vrijdagmiddag om half twee. Iedere donderdagmorgen vanaf half tien houdt Het Buut een soos voor volwassenen. Informatier 01184-16223. De drive-in discoshow Eldorado is vrijdag 30 september te horen en te zien in buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel 1 in Oost- Souburg. Jongeren vanaf 12 jaar kunnen er vanaf half acht terecht. 'Je geloof tonen' is het thema van de maandelijkse appèldienst, die zondag 2 oktober om tien uur 's morgens begint in de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen. Voorganger is ds. C.M. Krijger. Medewerking verkent de interkerkelijke kanto- rij onder leiding van de heer Ja- kobse. Om kwart voor tien begint de samenzang. In buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg gaan donderdag 29 sep tember de maandelijkse activitei ten voor vrouwen van start. De rode draad in de bijeenkomsten, die zijn georganiseerd door het Vormingscentrum Jong Volwas senen (VJV) en De Zwaan is in formatie over hulpverlening. De bijeenkomsten worden gehouden op 29 september, 27 oktober en 24 november. De thema-ochtenden - beginnen om 9.15 uur en eindigen twee uur later. Kinderoppas is aanwezig. Mevrouw E. Petiet Lievense stuurde ons deze (betrekkelijk) jonge foto. Het zijn leerlingen die worden onderwezen door meneer Geldhof, van de Breeschool (school C) in 1945. Mevrouw Pe tiet, die woont aan de Radenhove 36 in Middelburg, noemde ons de volgende namen. Van de jongens: Ko Kemeling, Puck Verhage, Jo Sinke, Rinus Korstanje, Kees Stein, Huib Rijke, Henk Petiet en Henk Phil. De meisjes: Ali Marijs, Koos La- meijn, Tonny Versluis, Nelly Post, Betsie Lievense en Toos de Troye. Ook deze foto kunt u weer bestel len bij de redactie van dit blad. De foto kost 7,50. U kunt per cheque (op naam van onze fotograaf Ruben Oreel) of met geld (dan aantekenen). Bij bestel ling graag dit knipsel meezenden.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7