12.50 Omdat de vakantie al duur genoeg was, Woensdag 21 september 1983 DE FAAM - DE VLISSINGER RESTAURANT MENU LEREN MET SESAMSTRAAT Meten met alle hoeken Bruto adviesprijs in nieuwe energie-wijzers 13.00-18.00 9.00-18.00 9.00-21.00 9.00-17.00. Openingstijden winkel: Ma: di/wo/vrij: do: zat: restaurant: Ma/di/v rij/zat: 9.00-20.00 do: 9.00-21.00 zo: 12.00-20.00 3S-83 Kalfsbiefstuk met witte wijnsaus en garnituur van witte druiven, verse groente naar eigen keuze, aardappelkroketjes. Aktiviteiten rondom de verjaardag van 28/9 t/m8/10. - Briefkaartaktie. - Letterwedsrtijd. Iedere bezoeker krijgt een letter. Vorm het woord met de meeste punten hebt u prijs. Met waardebon te besteden in ons restaurant. - Optreden op zaterdag 1 oktober van Tamboercorps St. Joris. - Op 2 oktober tussen 1 6.00 uur en 1 9.30 uur een optreden van een muzikaal trio Tout Ages in ons restaurant. - Balonnenwedstrijd voor de kinderen op woensdag 5 oktober voor kinderen tot 1 2 jaar. - Elke vrijdag onbeperkt mosselen eten. - Gratis grote sticker "I Love Middelburg". Spelenderwijs een kind trai nen om bijvoorbeeld het reactievermogen te verho gen, is een methode waar aan zowel ouder als kind plezier kunnen beleven. Het leerproces begint bij ons nu eenmaal zodra we op de wereld zijn en duurt tot de laatste levensminuut. Het is dan ook niet verwon derlijk dat we liever op een plezierige manier leren. Jonge kinderen vanaf drie jaar moeten bijvoorbeeld langzamerhand worden voorbereid op het naar school gaan. Bij het educatieve speel goed dat voor hen op de markt gebracht wordt, is daar dan ook rekening mee gehouden. Zo bracht Atari onlangs een nieuw videospel op de markt waarmee een kind de oog-hand coördinatie (het vermogen om met de han den te reageren op wat de ogen zien) letterlijk spelen derwijs kan trainen en het leert daarnaast tellen en het verschil tussen rechts en links kennen. Het spel heet 'Cookie Mon ster Munch' en is het eerste uit een nieuwe serie video spellen voor kinderen van 3 tot 7 jaar gebaseerd op de populaire serie Sesamstraat. Het kind moet in dit spel een blauwe beer helpen om zijn koekjes te bemachtigen. Snelheid van reaktie en een goede oog-hand-coördina tie zorgen ervoor dat de kleuter hoe langer hoe meer koekjes voor de beer be machtigen kan. Over wat video spellen en computers nu en in de toe komst kunnen bijdragen aan ons leerproces, hebben al heel wat wetenschappers zich het hoofd gebogen. Zo stelde de Nederlandse Prof. Dr. J. Verhoeff. dat men op school 'Recreatieve informatica' als nieuw vak zou moeten instellen. Viba introduceert de Inogon hoekmeter, een nieuwe ma nier om horizontale-, verti cale- en alle daartussenin liggende hellende vlakken te controleren of uit te zetten. Het instrument is gebaseerd op het zogenaamde moiré effect. Hoe groter de 'afwij king hoe meer pijlen zicht baar worden. De inogon hoekindicator bestaat uit een vierkant huis van slagvast plastic, waarin een rond, met vloeistof ge vuld, transparant omhulsel. Eén van de rakters is op dit omhulsel gegraveerd, ter wijl het tweede raster is aangebracht op een ronde transparante schijf, die bin nen het omhulsel draait. Zowel het omhulsel als de schijf zijn voorzien van een schaalverdeling en kennen een nauwkeurigheid van 0.2 De schijf is vrijdraaiend opgehangen in lagers en is aan de onderzijde ver zwaard met een gewichtje. Hierdoor blijft h'ët ras'ter'öft de schijf altijd in horizonta le positie. Het raster op het omhulsel is door middel van een regelknop instel baar tot een maximum van 120 Indien een onbekende hoek moet worden gemeten wordt de hoekmeter op of tegen het te controleren vlak geplaatst. De afstel- knop wordt verdraaid tot de rasters een brede parallel lopende band vertonen, waarna de hoek kan worden afgelezen op de schaal. Het instellen van een hoek gebeurt in omgekeerde vol gorde. De gewenste hoek wordt ingesteld op de schaal en de hoekmeter wordt zo gehouden dat de parallel lopende band zichtbaar wordt. Het meetvlak van het instrument bevindt zich nu onder de juiste hoek. Uiteraard werkt de hoek meter bij een instelling van 0 of 90 ook als zeer dui delijk afleesbare, nauwkeu rige waterpas, die zelfs on der water te gebruiken is. De Vereniging van Exploi tanten van Elektriciteitsbe drijven in Nederland (VEEN) geeft voor de vierde maal de energiewijzers uit. Er zijn energie-wijzers voor wasautomaten, diepvriezers, koelkasten en afwasmachi nes. De energie-wijzers geven de conspmenten een vrijwel compleet overzicht van de momenteel in ons land ver krijgbare grote elektrische apparaten. Voor het eerst is in de nieuwe energie-wij zers de bruto-adviesprijs van de verschillende op de markt zijnde apparaten vermeld, waardoor de con sumenten een mogelijkheid krijgen deze apparaten te plaatsen naar prijsniveau. Het is niet alleen belangrijk de prijs en prestaties te ver gelijken, maar vooral ook net stroomverbruik te beoordelen. Ook dat kan met deze nieuwe energie- wijzers in de hand. Door een meer gedetailleerde verdeling is het bovendien mogelijk nog beter de ver schillen in stroomverbruik tussen de toestellen aan te geven. Uit een door de VEEN ge maakt overzicht blijkt, dat het gemiddeld stroomver bruik van de vier genoemde huishoudelijke toestellen in de afgelopen vier jaren is gedaald. Dat geldt met na me voor afwasmachines, maar ook voor wasmachi nes, diepvrieskasten. diep- vrieskisten en koelkasten. De VEEN heeft de gege vens van 183 wasautomaten 85 afwasmachines, 285 diepvriezers en 390 koel kasten op een rij gezet en door middel van steekproe ven gecontroleerd. Tevens wordt aangegeven of het betreffende toestel is voor zien van het KEMA-keur. Dit is van belang om de elektrische veiligheid te kunnen vaststellen. De energie-wijzers zijn gratis verkrijgbaar bij de FZEM.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 19