A G bJO 73 O ooftman UW WINTERJAS WEER KLAAR VOOR OKTOBER: TIJDELIJK 12.95 V PROFITEER VAN DEZE AANBIEDING! fPalthenette Miliu m milium Nu by Groeneveld: "brilliant facet" Houdt Groeneveld voor ogen Bar de Belt voetbalt netjes in de zaal KOOPS ELEKTRONIKA SERVICE NU IN VLISSINGSE SCHELDESTRAAT V Hele dag modeshow in Vlissïngs modehuis Souburgse J. Koole wint fraaie rose opoefiets via drogisterij Scheltius STOFFELS SPONSORT TAFELTENNISVERENIGING IN ARNEMUIDEN Woensdag 7 september 1983 DE VLISSINGER Steak bjn Op donderdag 15 september verwelkomen wij u graag in oi)ze zaak aan het Plein 1940 te Middelburg J<A}S^L Plein 1940, Middelburg tel.01180 -12560 Nederland Muziekland Géén fascisme Majorettenfestival Sportopleiding Vrouwen zonder baarmoeder PIT-colIecte Zedelijkheidswetgeving Minder ratten ZVU-cursussen Coopertest CNV-jongeren Michiel de Ruytertocht WIJ MAKEN 7 WEER PALTHE-MOOI PALTHE stomerij Energiebesparing Snoeien in BKR V rouwenvergadering Progressief Vlissingen Eerste paal Paauwenburg Zeer elegante glasbollen met hoog- gepolijste facetranden geven een nieuwe dimensie aan brilmode. Ook geschikt voor hogere glassterkten! Goes, Lange Vorststraat 106 Middelburg, Lange Delft 24 Vlissingen, St. Jacobstraat 14 Papegaaienburg H uurderscomitee Vrouwencafé Welke positie? Vrijwilligers Kleding maken V rouwenpraatgroep Herinrichting Oude Markt Scheldebuurt op radio Cultuurvergadering Recreatiesport Bingo VtATIERUB IRIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERS CHIJNT E) Een vijftal dames van het Vlis singse warenhuis annex super markt Miro herdachten vorige week dat ze 12.5 jaar geleden in dienst traden van de winkelgigant. In zaal Marathon aan de Bosweg 4 werd het koperen vijftal nog eens extra in het zonnetje gezet. Be drijfsleider J.W. van Kuijk sprak lovende woorden over de inzet die de dames in die jaren toonden en de trouw aan de onderneming waar zo velen hun boodschappen doen. Op de foto stralen van links naar recht de dames J. Vreeke, N.S. Krijger, A. Kwee, A.G.M. Offer mans en L.H. Hoogesteeger. Als kroon op een verbouwing ver zorgt het modehuis Eva Couture aan de Scheldestraat 11 in Vlis- singen op vrijdag 9 september een modeshow in eigen huis. Van half tien tot twaalf, van half twee tot vijf en van zeven tot negen uur showen vier manequins de nieuwe herfst- en wintercollectie. Aan de bezoekers wordt een kleine atten tie uitgereikt. Het modehuis heeft de afgelopen weken helemaal in het teken ge staan van de verbouwing. Er is gekozen voor een overheersend wit kleurtje, hetgeen het gehele interieur een fris aanzien geeft. Voor de warmere aanblik in het veel bezochte modehuis is gebruik gemaakt van hout. In Nederland is het niet zo gebruikelijk om vlees met been te braden of te bakken, wat jammer is, want been geeft een volle smaak aan het vlees. In Frankrijk roostert of bakt men bijvoorbeeld ri- blappen met been als "Cöte de Boeuf'. De beroemde Amerikaanse T-bone-steak bestaat uit een entrecöte met een lendewervel erin en een Club-?teak is een plak van de fijne rib met been. Voor dit laatste is nodig: 250 gr. steak per persoon; 5 gr. stukgewreven witte peperkor rels: 40 gr. boter; 2 eetlepels witte wijn of cognac. Steak goed door de grove pe per halen, peper met de bolle kant van een lepel goed in het vlees drukken. Vervolgens de steak in zeer hete boter bak ken zoals U hem hebben wilt en daarna pas zouten. Leg de steak op een verwarmde schotel. De wijn of de cognac flink roerend door de boter mengen en opnieuw verhitten en binden met een scheutje verse room. Op smaak maken met een snufje zout. Saus over de steaks schenken en zeer snel opdienen. Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-26.23.11. Wat dezer dagen op straat nogal opvalt zijn de zacht-rose opoefietsen, die meestal worden bestuurd door jonge dames. Wie zo'n fiets ontzettend graag wil kopen wacht echter een enorme teleurstelling. De fiets - met in plaats van een merkteken het opschrift Lancöme - is niet te koop. De dames die hem bezitten hebben de blitse tweewieler gewonnen bij het wedstrijd van het parfumeriemerk Lancöme. Van de in totaal honderd te vergeven fietsen kwamen enkelen op Walcheren terecht. Zo ook in Souburg, waarjuffrouw J. Koole vorige week apetrots de fiets en een fraai bosje bloemen in ontvangst nam van drogist A. Scheltius aan de Kanaalstraat. De West-Souburgse jongedame had voor de prijsvraag een fraaie variatie gemaakt met een foto op het merk Lancöme en was één van de honderd gelukkigen. In totaal deden rond de 25.000 dames mee aan de prijsvraag. Op die dag is er in ons bedrijf een doorlopende presentatie van de najaarscollectie 1983. Otize mannequins en dressmen tonen u graag wat wij dit seizoen voor u hebben ingekocht. Naast de merken die wij al voeren, zult u kunnen kennismaken met de nieuwe collecties van o.a: FlTWELL FLAIRSUÉDE JOHN»"* roc 0UYD'ARv'n GiNODlW^ De shows worden de gehele dag gehouden en duren ongeveer 20 minuten. Wij zijn op 15 september open van 9-21 uur, een heerlijk kopje koffie staat voor u klaar! Tot donderdag dus! Rinus Stoffels, CDA gemeente raadslid in Arnemuiden en direc teur van Stoffels Holding bv, reik te persoonlijk de nieuwe shirts uit aan de leden van de tafeltennis vereniging Arnemuiden. "Een wel kome steun voor het nieuwe sei zoen", zo oordeelden de bestuur sleden na de uitreiking triomfan telijk. De vreugde van de leden voor deze gulle daad werd overigens niet onder stoelen of banken ge stoken. Jeugdspeler Jacco de Meulmeester bood namens de ta feltennisclub als dank een ge schenk aan. Rinus Stoffels wenste de actieve vereniging voor het ko mende seizoen veel succes toe en beloofde dat de vereniging in de toekomst nog meer hulp van Stoffels kan verwachten. Op de foto lachen drie meisjes van het meisjesteam, dat onlangs van de landelijke bond een verbod kreeg om te promoveren, deson danks toch. naast Rinus Stoffels. Het zijn: Sabine van der Peijl, Monique Goormachtig en Cora Schuit. Met een drukbezocht Open Huis nam Koops Elektronika Service vorige week donderdag de nieuwe zaak aan de Scheldestraat 7-9 in Vlissingen officieel ingebruik. De speciaalzaak in scheepselektroni- ka en telecommunicatie bestaat- nog maar een jaar. De heer M.H.J. Koops begon vo rig jaar voor zichzelf nadat hij werkloos dreigde te worden door dat het bedrijf waar hij als be drijfsleider werkte failliet ging. Samen met zijn vrouw zette hij het bedrijf op in hun woonhuis in Souburg. Vrij snel groeinde de onderneming en het onderkomen werd te klein. In de vroegere sauna van Har- denberg aan de Scheldestraat heeft het echtpaar Koops niet al leen een hypermoderne zaak, maar ook een geriefelijke woning erbij gekregen, die mevrouw Koops sinds de korte tijd dat ze daar wonen niet graag meer wil missen. Koops heeft in zijn zaak een 'nat te' en een 'droge' afdeling. De natte kant heeft een ruime keus in elektronische benodigdheden zo wel voor de beroeps-als voor de pleziervaart. zoals marifoons, ra dar, sonar, dieptemeters en satel lietnavigatiesystemen. De droge De omroepvereniging Veronica is van 12 tot en met 14 september bezig met het programma Ne derland Muziekland in Middel burg. Het vooral bij de jeugd zeer populaire televisieprogramma wordt woensdag 14 september op de Markt opgenomen in de be kende Veronica-tent. Wie zeker aan het programma meewerken zijn .Patricia Paay, Lee Towers, Forrest, Vitesse, Maria Verano, Daniel Sahuleka en Risqueè. De opnames beginnen woensdag avond om acht uur en zijn voor het publiek toegankelijk, 's Mid dags vanaf éên uur wordt de ge nerale repetitie gehouden. De buurtvereniging Duyven- voorde in Oost-Souburg heeft een werkgroep opgericht die zich in zet om elke vorm van racisme en fascisme in de kiem te smoren. De werkgroep heeft zich tot doel gesteld voorlichting te geven om trent de gevreesde uitingen van mensen jegens anderen. Verder zullen er culturele manifestaties plaatsvinden en gaat het comitee alle op muren gekladde racisti sche leuzen en fascistische tekens verwijderen. Voor informatie 01184-64515. De showgroep Vlissingen houdt op zaterdag 17 september het ze vende majorettenfestival, waar aan zo'n dertig groepen uit ver schillende plaatsen deelnemen. Het festival vindt plaats in het Scheldekwartier en begint om half tien zaterdagochtend. Bur gemeester drs. Th.J. Wederhout opent het festival en ir. B.C.G. Pröpper reikt de prijzen uit. Bij de organisatie werkte de show groep Vlissingen samen met de personeelsvereniging van de KMS. In Middelburg. Vlissingen, Goes, Terneuzen, Zierikzee en Oost burg kunnen geïnteresseerden weer een opleiding ABO (alge mene basis opleiding) in de sport gaan volgen. Voor informatie kan men terecht bij de afdeling sport zaken van de gemeente of bij de Zeeuwse Sportraad. De gespreksgroep VZB (vrouwen zonder baarmoeder) komt weer bij elkaar op donderdag 15 sep tember in het kantoor van de stichting maatschappelijke dienstverlening Walcheren aan de Loskade in Middelburg. Vrouwen die willen deelnemen kunnen zich nog opgeven bij Chris' Ronse, telefoon 01180-26951 Het PIT (protestants christelijk thuisfront) houdt in de week van 12 tot en met 17 september weer een collecte. Het PIT zet zich in voor de instandhouding van de protestants militaire tehuizen in binnen- en buitenland. Het CDA vrouwenberaad Vlis- siyigen komt op woensdag 14 september bijeen om te praten over het landelijke discussie-on derwerp 'zedelijkheidswetge ving'. C. Elenbaas-Murre. maat schappelijk werkster en lid van de landelijke CDA-werkgroep 'ze delijkheidswetgeving' leidt het onderwerp in. De bijeenkomst vindt plaats in het jeugdgebouw van de Petruskerk in Vlissingen en begint om half tien 's ochtends. Het Waterschap Walcheren neemt aan dat het aantal mus kusratten fors is terug gelopen. Vorig jaar namelijk werden nog 420 muskusratten gevangen tegen 141 dit jaar. in de vergelijkbare periode. Dit meldt het water schap in een informatiebulletin van september. De ZVU (Zeeuwse Volksuniver- siteit) heeft voor een aantal taal cursussen nog open plaatsen. De belangstelling voor andere cur sussen blijkt ook minder dan ver wacht. Deze zijn: computerintro ductie, fijne keuken, gezond leven, literatuur, boekbespreking, fotografie, Hindelooper schilde ren. edelsteenkunde, sieraden maken, kunstgeschiedenis en klusjes. Informatie 01180-34800. Op de kunststofbaan van het Vlissingse sportpark Baskensburg houdt de atletiekvereniging Zee land Sport'op woensdag 14 sep tember een Coopertest. Daarbij is het de bedoeling daf de deelne mers in twaalf minuten tijd een zo groot mogelijke afstand leggen. Inschrijven voor de Coopertest kan vanaf kwart voor zes in het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein in Vlissin gen. De CNV-jongeren houden op maandag 12 en dinsdag 13 sep tember een bijeenkomst in Oost- kapelle, waar het stelsel van de sociale verzekeringen centraal zal staan. CNV-secretaris Ad Mo lendijk zal tijdens de bijeenkomst in Bos en Duin een en ander uit de doeken doen. Informatie 01100-20310. De tourclub Walcheren houdt op zaterdag 10 september de Michiel de Ruytertocht over de afstanden Piekfijn gereinigd en geperst, afgeleverd op hanger en in hoes! van woensdag 7 t/m vrijdag 9 september. Palthenette, Torenstraat 1, Vlissingen zestig, honderd en honderdvijftig kilometer. De kortste afstand is in principe voor beginnende toer- fietsers en de ervaren rijders kunnen inschrijven voor de lan gere afstanden. Omdat het een vrije toertocht is, bepalen de deelnemers zelf de snelheid. v Vanaf half negen zaterdag ochtend kan worden gestart bij hotel Walcheren aan de Brouwe rijstraat 21 in Koudekerke. De CEZ (coördinatiegroep ener giebesparing Zeeland) opent haar activiteiten voor het seizoen 1983-84 op dinsdag 13 september in het ontmoetingscentrum De Halve Maan in Oostkapelle. Bur gemeester P.A.D.H. Diepenhorst van de gemeente Domburg opent het energiecentrum, dat er tot en met donderdag 15 september zal zijn ingericht, om 15 uur. CEZ- voorzitter J. Tevel geeft een toe lichting op de plannen van de coördinatiegroep voor het ko mende seizoen. Het snoeien in de BKR (beel dende kunstenaarsregeling) heeft consequenties voor de werkgele genheid in bepaalde sectoren. Daarom -onder meer- spreekt de Zéeuwse culturele raad over ver bazing en verontwaardiging in een brief 'Haagse' commissies vanwege de voorgenomen plan nen van de staatssecretaris van sociale zaken en het WVC-mi- nisterie. De raad wijst de be windslieden vervolgens op eerder in werking gezette studies over de kunstenaarsregeling. Verder con stateerde hij dat het onmisken bare doel van de bezuinigingso peratie niet zal worden bereikt. De raad spreekt dan ook van een werkgelegenheidsbeleid dat vol strekt onverantwoord is. De Stichting Vrouwenemancipa tie Zeeland houdt voor alle vrou wen in Zeeland op donderdag avond 8 september weer een al gemene vergadering in het kan toor. Nieuwstraat 13 te Middel burg. Aanvang 20.00 uur. Er zal een sollicitatiecommissie samen gesteld worden om de ontstane vacature in het bestuur voor 'penningvrouwe' op te vullen. Het is de bedoeling dat vanuit de algemene vrouwenvergadering hierin plaats zal worden geno men. Verder de stand van zaken in de verschillende regio's. De sollicitatieprocedures voor het aanstellen van emancipatiewerk sters is gestart. Ook vrouwen van het vrouw en werkcollectief "Spinsel" zullen aanwezig zijn om te vertellen over het waarom en de werkzaamheden van het collectief. Hun artikelen zullen te zien en te koop zijn. Progressief Vlissingen (PPR. PSP, CPN en onafhankelijken) bereidt zich samen met de achterban op donderdag 8 september voor op de algemene beschouwingen in de gemeenteraad. Verder wordt ook het contact met de Vlissingse bevolking kritisch bekeken. Deze bijeenkomst vindt plaats op don derdag 8 september in De Zwaan aan de Kromwegesingel te Oost- Souburg en begint om acht uur. Wethouder A. Hoefkens van on der meer Sociale Aangelegenhe den in Vlissingen slaat op woens dag 14 september de eerste paal voor de nieuwe huisvesting van de Sociale Dienst aan de Dokter Gallandatstraat. De paal gaat vanaf half vier de grond in. Het wijkcomitee Paauwenburg vergadert op woensdag 14 sep- l)e zaalvoetbalploeg Bar de Belt, uitkomend in de derde klas rayon Vlissingen, is keurig in de kleding gestoken. De naam van de sponsor is Jac van Helderen, eigenaar van bar De Belt in Oost-Souburg. Op de foto staan de spelers, coach en sponsor van links naar rechts: Jac van Hel deren, Gerard Vermeulen, Herman Vermeulen, Jan Vermeulen. Onder: Fred Donner (coach), Fred Vermeulen, George Sanjoemissi en Rene van Reems. kant toont mobilofoons, porto foons, telefoonbeantwoorders en telecommunicatieapparaluur. Voor Pye en Philips heeft Koops op zijn gebied de alleenvertegen woordiging voor Zeeland. De nieuwe zaak bestaat onder meer uit een ontvangen adminis tratieruimte, een showroom, een demonstratieruimte, een mecha nische werkplaats, een magazijn en zelfs een grote waterput om dieptemeters te testen. Dat het echtpaar Koops goed is ingebur gerd in de branche, mag blijken uit de veelheid aan bloemstukken die het bij de opening ontving. I Middelburg, maandagmiddag geopend IMM I III I I I llllll Oe Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde. tember openbaar in het club- en buurthuis De Paraplu. Er wordt onder meer bekeken welke pun-, ten het wijkcomitee het komende seizoen moet aanpakken. Aan vang van de vergadering is acht uur. Het wijkcomitee Papegaaienburg vergadert op maandag 12 sep tember vanaf 20 uur in de Fran- ciscusschool aan de Flamingoweg in Vlissingen. De agenda ver meldt onder meer verslaggeving van de activiteiten van het wijk comitee Het huurderscomitee van de wo ningstichting Walcheren verga dert op dinsdag 13 september in De Zwaan aan de. Kromwegsin- gel te Oost-Souburg. Onder nieer de demonstratieve manifestatie op 1 oktober tegen de hoge woonlasten staat op de agenda. De vergadering begint om acht uur. In het buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg start op donderdag 22 september een vrouwencafé. Elke donderdagavond van acht tot twaalf kunnen de vrouwen er terecht. Tijdens de eerste bijeen komst is er een optreden van een nog niet bekende groep. Het wijkcomitee Bonendijcke gaat zich intern beraden op de positie die het comitee moet in nemen bij het opknappen van de huizen, op het Fort. Donderdag 15 september vergadert het co mitee daarover in Het Wolters- huis vanaf acht uur. Buurthuis De Paraplu zoekt vrij willigers voor het begeleiden van kinderclubs. In het buurthuis wordt gedacht aan personen die op een gerichte manier een knut- selklup kunnen begeleiden (tim meren, figuurtjes zagen) of voor de spel-instuif op woensdagmid dag en voor de kookklups. Ook voor de allerkleinsten zijn nog vrijwilligers nodig zoals voor de peuteropvang en de kleuter groep. Overigens kunnen ook voor andere aktiviteiten (jonge ren en volwassenen werk) zich nog vrijwilligers aanmelden. Voor inlichtingen of aanmelding 01184-65453 of in het buurthuis. Buurthuis De Paraplu aan de Al exander Gogelweg in Vlissingen begint weer met een cursus kle ding maken en kleding verstellen. De eerste bijeenkomst is op don derdagmorgen .22 september vanaf half tien. Voor peuterop vang is gezorgd. Informatie: 01184-65453. In het buurt- en clubhuis Marnix aan de Noordbeekseweg 18 in Vlissingen start op vrijdag 16 september een vrouwenpraat groep 's morgens van kwart over negen tot half twaalf. Informatie bij het clubhuis 01184-67022. De werkgroep beschermd stads gezicht van het wijkcomitee bin nenstad in Vlissingen houdt don derdag 8 september een vergade ring in Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Be sproken wordt onder meer een verkeerscirculatieplan en de he rinrichting van de Oude Markt. De vergadering begint om half acht donderdagavond. De RVU, educatieve omroep, zendt donderdag 8 september om 14.33 uur een programma uit waarin voorzitter Bas Hoogeste- ger iets vertelt over de activiteiten van zijn wijkcomitee Schelde buurt in Vlissingen. Het algemeen bestuur van de culturele raad Vlissingen verga dert donderdag 8 september in Bachten Komme aan de Bad huisstraat in Vlissingen. Er wordt tijdens de vergadering onder meer met voldoening terugge blikt op het straatfestival 1983. Verder kiest het bestuur een re giovertegenwoordiger voor de adviesraad Omroep Zeeland. Het buurt- en clubhuis Marnix begint weer met recreatieve sport in de sportzaal van De Startbaan in Westerzicht. Het eerste sport ieve treffen is donderdag 8 sep tember. Van 21 tot 22 uur zijn er allerlei spelmogelijkheden en van 22 tot 23 uur is er tijd voor zaal voetbal. Belangstellenden hoeven ziéh niet vooraf te melden. De Stichting Welzijn voor Oude ren houdt op dinsdag 13 septem ber een bingomiddag - van half drie tot half vijf - in het diensten centrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Kaarten zijn reeds verkrijgbaar bij de receptie van Bachten Komme. Er is weer voor prachti ge prijzen gezorgd.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7