K&ifo t+lo Hoofdprijs Bac Color voor familie uit Westkapelle Woon Ideeën Shop enorm uitgebreid Radio 't Westen opent nieuw filiaal in Goes Leerschool bouwt aan de gigantische schoorsteen Oersterk ftdndermontuur bij Groeneveld Houdt Groeneveld voor ogen Schoolfoto uit de oude doos Grote feestmarkt voor derde keer in Domburg Goes, Lange Vorststraat 106 Middelburg, Lange Delft 24 Vlissingen, St. Jacobsstraat 14 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 24 augustus 1983 KAMPIOENEN STANDWERKERS AANWEZIG Stoofvlees •'DE SCHELDE RAMT MEE AAN DE SCHORPIOEN' T rimwielrennen Wandelmars V olksinstr umenten. Collecte Fietsen Vijf Eilanden-tocht Trimboekje Nederlands voor buitenlanders Raad Arnemuiden N ieuw kruisgebouw Excursie Rondje Veerse Meer Veronica-gast Medewerkers Om zorgeloos mee buiten te spelen. En natuurlijk is ook deze bril een jaar lang gratis verzekerd. Gewoon één van de extra's van de Groeneveld-opticien. VogeL-lezing Fietscross Vrijwilligers VOS-cursus Zandstroom contact Nieuw clubhuis Hayman Voor 'een wedstrijd waar als hoofdprijs een auto op het pro gramma staat zijn nog altijd veel mensen warm te maken. Dat heb ben de bedrijven Foto Verschuren (onder andere aan de Lange Delft te Middelburg) en BAC Color wel gemerkt. Met Pasen dit jaar gaven deze bedrijven in samenwerking met Presto Print een feestkrant uit met naast fototips en een uitleg van de Presto Print fabriek, ook een geluksnummer erin. De geluksnummers moesten in geleverd worden bij Fotozaken die voor Presto Print de aflevering van de foto's verzorgen, bijvoor beeld Foto Verschuren. Naast de auto, een Volvo 340, waren ook nog een vakantie-weekeinde, een rondvlucht en horloge's en derge lijke te winnen. De hoofdprijs van de wedstrijd waarvoor ruim drie miljoen kran ten over heel Nederland en Vlaanderen verspreid werden, kwam terecht bij een Westkap- pelse klant van Foto Veöschuren in Middelburg, de familie van Vaardegem. Vorige week vrijdag om half drie reikte hun dorpsge noot en burgemeester H.A. van Maldegem de gelukkige prijswin naars de autosleutels uit. Zoals wel vaker met dit soort din gen was het puur toeval dat de prijs bij de Walcherse familie te recht kwam. Oudste zoon Jos (17) liet wat pasfoto's .maken bij de zaak aan de Lange Delft en nam toevallig zo'n krant mee. Het geluksnummer werd ingele verd met als afzender de familie van Vaardegem uit Westkapelle. Geheel verrast en dolblij kon de heer A. van Vaardegem dankzij z'n zoon vrijdagmiddag de VolVo mee naar huis nemen. Koopjesjagers kunnen onmogelijk de heropening, vorige week don derdag, van de Jacobsen Woon Ideeën Shop gemist hebben. Deze woning- en huishoudtextielzaak in de Kanaalstraat te Oost-Souburg vierde die heropening van de uit gebreide winkel namelijk met een fors aantal aanbiedingen. De zaak van mevrouw Koos Hijman-Ja- cobsen is vergroot m t zeventig vierkante meter. Deze ruimte is voornamelijk ingenomen door allerlei spullen op slaapkamer-ge bied zoals één-persoonsledikan- ten, matrassen, dekbedden en een ruime keuze aan bedtextiel. Begin juni zijn de werkzaamheden voor de verbouwing al begonnen. Met uitzondering van enkele dagen is de winkel vanaf die tijd tot de her opening op 18 augustus niet ge sloten geweest. De uitbreiding van de zaak met stoffen voor inrichting van de slaapkamer is een nieuwe vergro ting van het aanbod van de Woon Ideeën Shop. "Bijna alles wat je in een huis kwa inrichting maar ziet hebben wij, uitgezonderd de meu bels", zegt Koos Hijman er zelf van. De Vlissingse zakenvrouw mikt ook op een breed publiek: "Onze zaak heeft «pullen in allerlei prijs klassen dus een ieder kan bij de Woonldeeën Shop terecht". Mevrouw Hijman-Jacobsen merkt eveneens op dat de mensen toch wat meer aandacht aan de inrich ting van hun huis gaan besteden. "De klanten kopen niet persé meer maar ze combineren beter", licht ze toe. De inrichting van de Woon Ideeën Shop in de Kanaalstraat mag dan wat veranderd zijn, de openingstij den zijn hetzelfde gebleven: van dinsdag tot en met vrijdag van ne gen tot kwart over twaalf 's och tends en van half twee tot zes uur 's middags. Zaterdags sluit de zaak om vijf uur, de koopavond is in Souburg op donderdag. Donderdag 25 augustus opent Radio 't Westen een nieuw fi liaal in de Ganzepoortstraat 6- 8 in Goes. Naast de zaken in Middelburg en Vlissingen wordt dit het derdë fi liaal in Zeeland. Radio 't Westen bestaat reeds meer dan 75 jaar en staat bekend om zijn grote sortering HiFi radio, televisie, video, koel- en vrie- sapparatuur, was- en droogappa- raten en kleine huishoudelijke apparaten; informatie aan de klant, garantie en service staan centraal. Ter gelegenheid van de opening in Goes wordt een grote wedstrijd gehouden met 100 prijzen. Tij dens de openingsdag zijn er ver rassingen voor de kinderen. De winkel in Goes beslaat 160 m2. Samen met de Domburgse onder nemers houden de verenigde markt-kooplieden op maandag 29 augustus een feestelijke markt, met als hoogtepunt een standwer kersconcours. Aan het standwerkersconcours wordt deelgenomen door een groot aantal kampioenen. Eigen lijk wel logisch, want de winnaar van de Domburgse wedstrijd mag deelnemen aan het Nederlands kampioenschap, dat in september in Heerlen plaatsvindt. Behalve dit standwerkersconcours wordt Domburg 'bezet' met tal rijke aantrekkelijke 'stille' kra- men. Verder is er een verloting met aantrekkelijke prijzen. De plaatselijke fanfare luistert het feestelijke gebeuren op vanaf 's middags om twaalf uur. Burgemeester Diepenhorst van dg badplaats reikt om 20 uur de prij zen uit aan de winnaars van het standwerkersconcours. Een kwar tier later komt de eerste burger wper in actie. Dan trekt hij de prijzen van de loterij op de feest- wagen nabij hotel Dolfijn. Het is voor de derde keer dat in Domburg dit jaarlijkse festijn op straat wordt gehouden. Het is vreemd, dat wij vlees dat lang moet stoven vaak als vlees van mindere kwaliteit beschouwen. Stoofvlees is ze ker niet tweederangs. Het is alleen anders dan vlees dat gauw klaar is, zoals biefstuk. Stoofvlees kan verrukkelijk zijn. juist doordat we er tij dens het stoven allerlei geraf fineerde smaken van kruiden en wijn aan kunnen toevoe gen. Laten we vooral het stoofvlees - dat meestal goed koper is dan snel-klaar-vlees - in ere houden. 250 g varkenslappen, 250 g speklappen, 1 grote ui, 500 g witte bonen, 1 teentje kno flook, laurier, zout, peper, 1 theelepel gedroogde basili cum, 1 lepel tomatenpuree, 4 kleine tomaatjes, geraspte kaas en boter. De witte bonen zet U de avond tevoren in de week en U kookt ze halfgaar met lau rier en zout. Smelt de spek lappen uit en neem ze uit de pan. Bak in het achtergeb leven hete vet de varkenslap pen buin, neem ze uit de pan en fruit in het vet de in ringen gesneden ui de gesnipperde knoflook. Leg het vlees weer in de pan, strooi er wat zout en peper op, voeg de witte bonen toe met een flinke scheut van het kook vocht, de tomatenpuree en de basilicum. Deksel op de pan en alles zachtjes een uurtje la ten stoven. Voeg zo nodig nog wat kookvocht van de witte boontjes toe. Na een uurtje brengt u alles over in een grote ovenvaste schaal. U legt de ontvelde tomaatjes er op, strooi enkele lepels kaas er over, leg hier en daar een klontje boter en laat in een goed voorverwarmde hete oven of onder de grill de kaas mooi goudgeel smelten. Geef er kropsla bij. "Wij rammen omhoog", lacht de Son-Florisse van de stichting opmerking valt af te leiden dat het optimistische mevrouw Wil van Ramschip Schorpioen. En uit die voortvarend opschiet met de reno vatie van het oud-marinevaartuig. Talrijke vrijwilligers zetten hun beste beentje voor om het schip volgend jaar klaar te krijgen zodat het dienst kan gaan doen als mu seumschip in Vlissingen. Hoewel het schip nooit meer op eigen kracht kan varen, eist de stichting van zichzelf dat het uiterlijk van het gekoesterde 'bootje' er zo authentiek mogelijk gaat uitzien. En dat daarvoor alles in het werk wordt gesteld, blijkt wel hieruit dat de activiteiten ten bate van het ramschip De Schor pioen zelfs op de bedrijfsschool van De Schelde waarneembaar zijn. De afdeling plaat- en con structiewerk van die school werkt momenteel hard aan de bouw van de schoorsteen van veertien meter hoog en een diameter van dik tweeëneenhalve meter. Het is on geveer vijftien jaar geleden dat de bedrijfsschool een dergelijk grote klus heeft aangepakt. Leermeester Piet de Vrede hoopt met 'zijn jon gens' eind september de schoor steen klaar te hebben. Aan De Schorpioen zelf zijn in middels aan bakboordzijde de spanten geplaatst, die als steun dienen voor de weer aan te bren gen bepantsering. "We zijn enorm blij dat De Schelde, een bedrijf dat de meest moderne marine fregatten bouwt, zich ook bezig houdt en aandacht besteedt aan dit oude ramschip", glundert Wil van Son. En: "Een scöip dat mede de trots der natie was en dat met medewerking van het Vlissingse bedrijf weer in oude glorie zal worden hersteld. Want ook zij rammen mee". In Kwadendamme zijn zondag 28 augustus trimwielerwedstrijden voor verschillende categoriën. Om 12.30 uur begint het programma met een wedstrijd voor Dames- trimsters over dertig kilometer. Eveneens om 12.30 uur worden de Veteranen op gang geschoten voor hun wedstrijd over 35 kilo meter. De B-trimmers treden om 13.45 uur in het strijdperk voor een koers over veertig kilometer. Over diezelfde afstand rijden een uur later, 14.45 uur, de C- trimmers hun wedstrijd. Het pro gramma wordt besloten met de A-trimmers, die om 16 uur starten om een afstand van zestig kilo meter te overbruggen. De wieler koersen tellen mee voor het trim- klassement Midden-Zeeland. Op gave voor de wedstrijden is mo gelijk bij D. Wouterse, telefoon: 01194-409. De Middelburgse handbalvereni ging EMM houdt, in samenwer king met de Zeeuwse Wandel sportbond op zaterdag 27 augus tus een wandelmars over vijf, tien of vijftien kilometer. De start en finish zijn bij het clubhuis van EMM aan de Nadorst, achter het VV Middelburg clubhuis. De start is om 13 uur. Inschrijven kan reeds vanaf 12.30 uur in hetzelfde clubgebouw. Vocfr iedere deelne mer is er een medaille ter herin nering. De opbrengst van de mars is voor de inrichting van het bijna voltooide clubhuis. Dinsdagavond 4 oktober begint een cursus volksinstrumentbou- wen. De cursus vindt plaats in 'De Westpoort', Nieuwstraat 74 te Goes. De te bouwen instrumenten zijn de draailier, de dulcimer en de vlier( hommel). De cursus duurt twaalf avonden. Voor meer informatie kunnen toekomstige instrumentenbouwers telefonisch terecht bij 'de Westpoort', tele foon: 01100-30498-. Opgeven kan nog tot 20 september. Maandag 29 augustus begint de jaarlijkse collecte van het Konin gin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding. De landelijke collecte duurt tot 11 september. Vorig jaar bracht de actie 10,7 miljoen gulden op. Het Koningin Wilhelmina Fonds besteedt het geld aan wetenschappelijk onder zoek, voorlichting over kanker, patiëntenbegeleiding en nascho ling van hulpverleners. Het voor lichtingscentrum van het fonds is aan de Sophialaan te Amsterdam. Allerlei voorlichtingsmateriaal is daar voorhanden. Dit centrum is telefonisch bereikbaar onder nummer 020-646044. Vrijdagavond. 26"augustus, houdt de gemeentepolitie te Vlissingen weer een kijkavond vpor de on beheerd aangetroffen fietsen en bromfietsen in de maand augus tus. De kijkavond vindt plaats aan het politiebureau in Vlissingen in de Molenstraat en duurt van 19 tot 20 uur. Aanstaande zondag, 28 augustus, houdt de ZRTC Theo Middel kamp de zogenaamde Vijf Eilan den Tocht. Dit is een toertocht achter voorrijders over 185 kilo meter. De route voert het peleton over de Zeeuwse en Zuid-Hol landse eilanden. Inschrijven voor de tocht kan tussen 8 en 8.30 uur in café De Goede Verwachting tee Lewedorp. De start is om 8.30 uur. Het nieuwe trimloopboekje van de KNAU/Le Champion is uit. Het boekje bevat gegevens over alle trimlopen die in Nederland plaatshebben van 1 september '83 tot 31 augustus '84. Bovendien heeft het trimloopboekje een aantal pagina's waarop stempels geplaatst kunnen worden van ge lopen afstanden. Voor meer in formatie en over wijze van bestel ling van de trimboekjes kan men het bondsburo bellen, telefoon nummer 030-319546, en vragen naar de recreatie afdeling. Op maandagavond 29 augustus begint er weer een cursus Neder lands voor buitenlandse mannen en vrouwen. De cursus vindt plaats in het V.J.V. gebouw, La tijnse Schoolstraat 10 te Middel burg van 19.30 tot 21.30 uur. Voor belangstellenden start er ook een cursus op dinsdagmorgen 30 au gustus van 9.30 - 11.30 uur ook in het zelfde gebouw. Op dirisdag- morgen is er kinderopvahg. Voor inlichtingen en opgave: Corrie Geleijnse, 01180-11175 of het V.J.V. 01180r16278. Behalve over de toetreding tot de gemeenschappelijke regeling dis tricts Gezondheidsdienst Zeeland, bespreekt de raad van Arnemui den ook de aanschaf van een mi nicomputer. De mini-computer kost iets meer dan 100.000 gulden en gaat de boekhoudmachine uit 1974 vervangen. De Kruisvereniging Walcheren- Oost opent vandaag (woensdag 24 augustus) het nieuwe gebouw aan de Mortierstraat 1 te Middelburg. De naam van het gebouw wordt Kruispunt. In het kader van een nieuwe reeks excursies en lezingen brengt de Heemkundige Kring Walcheren op vrijdag 26 augustus een bezoek aan de Oostkerk te Middelburg. De heer S. Sanders, organist en cantor, zal daar samen met een collega het één en ander vertellen over de geschiedenis van de kerk en het prachtige orgel, dat 200 jaar bestaat. Hij leidt de bezoekers niet alleen door de kerk, maar brengt ze ook naar de koepel. Dit laatste maakt de excursie extra attractief. De e Kursie begint om 19.30 uur. Zaterdag 3 september vindt op het Veerse Meer het zogenaamde Rondje Veerse Meer plaats. Dit is een wedstrijd voor catamarans over een afstand van ongeveer vijftig kilometer. De organisatie van het catamaran-gebeuren is in handen van de Watersportvereni ging Kamperland. De start van de wedstrijd is om 12.30 uur vanaf camping De Schotsman in Kam perland. Daarna wordt in de rich ting Kortgene gevaren tot bij de sluizen. De inschrijfkosten zijn 25,— voor een twee-persoons catamaran en ƒ20,— voor een één-persoons. Na 27 augustus wordt het inschrijfgeld met 15,— verhoogd. Voor inschrijf formulieren en/of meer informa tie kan men terecht bij Arie Huis- zoon, telefoon: 01107-2158 of Brand Kruithof, telefoon 01185-2617. Radio- en tv-presentator Lex Fkrding praat zaterdagavond 29 augustus vanaf acht uur de mu ziek aan elkaar op het Veronica- schip aan de Loskade te Middel burg. Buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel te Oost-Souburg zoekt voor het goed laten functio neren van diverse aktiviteiten dit seizoen nog volop medewerkers. Het gaat vooral om het begeleiden van jongeren van twaalf tot vijf tien jaar en kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Voor meer in formatie staat De Zwaan altijd open. Bellen is ook mogelijk, te lefoon: 01184-61252 en vragen naar Kris, Marjan of Ine. Ihiiiiii i iiiiiiiimiiiii] 11 iiinim I I Middelburg, maandagmiddag geopend llll I I I I I I I I De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde Dinsdag 30 augustus houden de vogelvereniging Zanglust uit Ar nemuiden en zaadhandel Traas, gevestigd te Middelburg en Vlis singen. een lezing voor vogel- en duivenliefhebbers. Spreker zal zijn de heer C. Engelbrecht, ver tegenwoordiger voor Rotol bv- produkten. De lezing was eerder gepland op 17 mei, maar kon toen wegens ziekte van de spreker niet doorgaan. De lezing van 30 au gustus vindt plaats in 'de Groen markt' aan de Van Cittersweg te Arnemuiden. Het gebeuren, dat voor iedereen toegankelijk is, be gint om 19.30 uur. Zaterdag 3 september houdt het Woltershuis (Hogeweg 103 te Vlissingen) een fietscross voor twee leeftijdscategoriën, van acht tot tien jaar en van elf tot veertien jaar. Het fietscross-terrein bevindt zich op het plein aan de Hogeweg. Opgave vooraf is verplicht. Dat is mogelijk in het Woltershuis (tele foon: 14660) tot vrijdag 2 septem ber 17 uur. Er zijn diverse prijzen te winnen. Het Woltershuis, aan de Hogeweg te Vlissingen kan met ingang van het nieuwe seizoen nog best een aantal vrijwilligers gebruiken voor ondere andere kinderop vang, kindercafë en het organise ren van vakantieaktiviteiten. Voor opgave kunnen toekomstige vrij willigers bellen (telefoon: 01184-14660) of even langs ko men in het gebouw aan de Hoge weg (nummer 103-105). Woensdag 21 september begint in buurthuis de Zwaan aan de Kromwegesingel te Oost-Souburg weer een VOS-cursus (vrouwen oriënteren zich in de samenle ving). De cursus begint om 9.15 uur en eindigt om ongeveer 11.15 uur. Voor de kinderen is er op vang aanwezig. Een week eerder is er in De Zwaan een informatie ochtend over de cursus. Die in formatie-bijeenkomst op woens dag 14 september begint eveneens om 9.15 uur. Voor meer informa tie: Alice Besters, telefoon: 01184-19344 of Wil Gerbrands, telefoon: 01184-66934. Woensdagmorgen 31 augustus begint ook Zandstroomcontact weer het nieuwe seizoen. Om half tien begint in De Vergulde Baars in de Baarsjesstraat te Middelburg een bijeenkomst om afspraken te maken voor het komend seizoen. Die ochtend worden de mogelijk heden bekeken voor het opzetten van cursussen als volksdansen, te kenen, bridge, naaien, bloem schikken, Engels, handwer- ken/poppenmaken en yoga. Het clubhuis van de Middelburg se Mixed Hockey Club is zover klaar dat het in gebruik kan wor den genomen. Dat gebeurt op za terdag 27 augustus door middel van een feestelijke dag waarbij de hockey-activiteiten van de club centraal staan. Dinsdag 30 augustus houdt De Hayman, een zelfstandig onder deel van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg en werkzaam in Middelburg-Zuid (Magistraatwijk en Dauwendae- le). een algemene medewerkers vergadering. Op de agenda staat de bespreking en vastopenbare vergadering vindt plaats in het Wijkgebouw Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat en begint om 20 uur. Op het kantoor van 'de Hayman (Rentmeesterlaan 245) liggen de aan de orde zijnde stuk ken ter inzage. AAP, NOOT, MIES... Van J. Krijger, die woont aan de Oude Koudekerkseweg 57 in Mid delburg, ontvingen we deze foto. Het is de vijfde, zesde en zevende klas van de Pieter Louwerseschool in Oost-Souburg. De heer Krijger herinnert zich de volgende namen. Bovenste rij van I. naar r. Hoofd-onderwijzer J. de Bruijn. Adrie Goozen, Wim den Engels man, Teun Janse, Paul Schuiling, Piet v. Eenenaam. Joh. Tellier. Rinus Oranje, Jan Boers, Jo Roest? Wim de Jong, Cor Janse, Meester J. de Smit. Tweede rij Koos de Punder, Juul Hoogeste- ger. Sjaan Labeur, Marie Pro voost. Marie van Nobelen, Mien van Driel, Nel v.d. Meer, Gerda Gravers, Tinie Visser, Lejta de Ruiter. Sien de Voogd, Jo Plooy, Sjaan Bosschaert, Sjaan Boogert. To Suurmond, Mien Baas. Derde rij Joh. de Beer, Corri Sarneel. Mie- neke Labeur. Rika de Punder, Nel Vermeulen. Beb Logeman, Anna Goozen, Sjaan Landsheer, Tinie Blok, Nel de Nooyer, Maatje den Engelsman, Beb Oele, Anton Kruijsse, Cor Karman. Vierde rij Wim Lugtenburg. Jo Krijger. Piet Wouterse, Adrie Anker. Herman Oele, Frans Lacor, Cris Hartman, Jan v.d. Meer, Adrie Peters, Jan v.d. Meer. Jaap Hoogesteger. Ook deze foto is weer te bestellen bij de redactie van dit blad. door dit knipsel te zenden aan Postbus Dekker. Jan 5017, 4330 KA in Middelburg. De foto kost 7,50. Betaalt u met een cheque, dan s.v.p. op naam van onze fotograaf (Ruben Oreel). Geld dient te worden aangete kend.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7