SPORT EN ACROBATIEK VLISSINGEN 35, 36, 37 AUGUSTUS POPULAIRE ENGELSE GOUNTRYZANGER AANWEZIG OP BRADERIE VLISSINGEN UNIEKE KIND-HONDSHOW Het vinden van een thema was voor de Vlissingse braderiecommis sie dit jaar niet zo moeilijk. Omdat de werkgroep Vlissingen van de dierenbescherming tien jaar bestaatbesloot de commissie de braderie geheel aan dieren te wijden. Mevrouw C. J. M. Speckens- Vierhout van de Stichting Dierenasyl Zeeland-Zuid opent de braderie donderdagochtend om tien uur op het Betje Wol ff plein met het lossen van enkele duiven. De twee honden die het langst in het asyl verblijvenbegeleiden haar bij die officiële handeling. Vervolgens wordt een rondgang over het braderieterrein gemaakt (Wolstraat en omgeving). Het 'grootste beest' van Vlissingen is voor die rondwandeling eveneens uitgenodigd. De braderiecommissie wil dit gigantische allesverzwelgende milieuvriende lijke beest eens extra bedanken voor wat het doet. Zijn begeleiders houden een oogje in het zeil, zodat niets mis kan gaan. Ook talrijke asylhonden zijn present. Vlissingen onderscheidt zich van andere plaatsen door de sfeer. Nagenoeg iedere winkelier draagt kleding die past bij het thema. Om de winkeliers nog een extra stimulans te geven, wordt donderdagavond om zeven uur de prijs uitgereikt aan de winkelier die het origineelste voor de dag komt. Rob de Groot (horeca) leidt de jury., EEN VOOR DE HAND LIGGEND THEMA mm H Ké tfW De voltige-groep van de manege Dé Gouden Draak in Middel burg treedt tijdens de dierenbraderie in Vlissingen tweemaal op. Zowel donderdag (de 25ste) als vrijdag (de 26ste) toont een achttal jongeren in de leeftijd variërend van twaalf tot achttien jaar, acrobatische toeren op één speciaal voor dese tak van de paardensport gedresseerde viervoeter. Voltige is een discipline die in Zeeland vrij weinig wordt beoefend. De 22-jarige trainster van de Middelburgers, Annet Baars, moet met haar groep dan ook steeds grote reizen maken om aan wedstrijden te kunnen deelnemen. Niettemin oogst de groep veel succes. Onlangs werd in Dongen nog een derde plaats behaald tijdens een wedstrijd waar een internationaal hoog staand gezelschap aan deelnam. „Om onze prestatie wat op te vijzelen, bezochten we onlangs Duitsland", zegt Annet; het Walhalla van de voltige. En dat het gezelschap van manege De Gouden Draak in de lift zit, blijkt wel uit het grote aantal uitnodigingen, die uit alle windstreken van Nederland Middelburg bereiken. Voltige wordt beoefend met één paard. De trainer in dit geval Annet Baars longeert het getrainde paard met een lijn. Achter elkaar springen de groepsleden op het paard en doen dan hun oefeningen. Tijdens wedstrijden zijn er verplichte en vrije oefeningen. Die verplichte kunstjes zijn wat saai, aldus Annet. ,,De vrije oefeningen kunnen vergeleken worden met acrobatiek zoals in het circus gebeurt". Annet is er overigens van overtuigd dat het publiek aan de Vlissingse braderie met open mond van verbazing de verrichtin gen van haür pupillen zal aanschouwen. Op hel laatste moment heeit de braderiecommlsile de alom gepresen Engelse countrysanger Kelvin Ender- son kunnen contraeteren. Enderson Is momenteel op toernee door Hederland. Deze countryzanger geniet in Engeland een geweldige populariteit. Zo heeft hij een eigen tv-show voor de BBC en een eigen radioprogramma. In zijn carrière, leverde hij reeds tien lp's af en maakte talrijke grote toernees door Europa en Amerika. Hij verzorgde verder talrijke tv-optredens. In Vlissingen is de Engelsman te gast op donderdag avond vanaf halfacht. rt In samenwerking met de Kynologenclub Zeeland sorgt het Vlissingse asiel voor een primeur op de braderie. Tussen de 20 en 25 deelnemers schreven namelijk in voor de kind-hondshow op de Zeilmarkt. Het bijsondere is dat er niet uitsluitend deelnemers met rashonden verschijnen. Het sal dan ook een Vlissingen 25,26 en 27 augustus Donderdag 25 augustus 09.45 u. Vertrek openingsoptocht 10.00 u. Opening op Betje Wolffplein 16.00 en 17.00 u. Poppentheater Ko Kemeling 19.00 tot 21.00 u. Looporkest 20.00 u. Paardvoltige demonstratie op Bellamypark Vrijdag 26 augustus Zaterdag 27 augustus 10.00 tot 16.00 u. Demonstraties Ruitersportvereniging 'De Scheldestad' op het Bellamypark. Tevens ponyrijden voor kinderen 10.00 u. Demonstratie herdershondenvereniging op de Zeilmarkt 14.30 u. Jeugdledenshow dierenbescherming 14.00 tot 17.00 u. Looporkest 15.30 u. Ballonwedstrijd dierenbescherming Zeilmarkt 17.00 u. Sluiting Braderie 16.00 en 17.00 u. Poppentheater Ko de Vos 17.00 u. Jeugdledenshow dierenbescherming 19.30 tot 20.30 u. Kind/hondshow Zeilmarkt 19.00 tot 21.00 u. Looporkest 20.00 u. Paardvoltige demonstratie op Bellamypark •!ftïA!ft?A!A?A!A!i9A*AlA9A9A9ê>ê,A9A9AaRlRl Tijdens deze braderie verzorgt de werkgroep dierenbescher ming veel informatiefilms en hondentrimdemonstraties op het braderieterrein. Op de Oude Markt is er 3 dagen een rodeo- attraktie. verrassing wórden hoe de kinderen met de asbakjes sich lullen kleden. Normaal gesproken wordt een kind-hondshow gehou den met rashonden. De kleding ligt dan namelijk redelijk voor de hand. Een Schots kostuum bij een collie of een gesluierde dame bij de Afghaan zijn daar voorbeelden van. Maar verwacht wordt dat de vin dingrijkheid van de jeugdige hondeneigenaars erg groot zal zijn. Wie zich het origineelste kleedt voor deze partij op vrijdag op de Zeilmarkt. ontvangt een leuke prijs.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 13