IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL INSPANNINGEN RICHTEN OP DEFINITIEVE RENOVATIE VAN DE VISSERSHAVEN "HETPAAR" IN WESTDUIN Informatiepagina van de gemeente Vlissingen MIDZOMER NACHT CONCOURS NAJAARSCURSUSSEN SPORTOPLEIDIN GEN VLISSINGEN VRIJSTAD VOOR STRAATARTIESTEN WAT LIGT TER INZAGE? DE VLISSINGER Woensdag 3 augustus 1983 fRedactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337/ B. en w.: geen tijdelijke voorzieningen KUNSTUITLEEN IN "BREEHOF" COMMISSIES VERGADEREN WIJZIGING HUISNUMME RING BAKKERSGANG MOLENSTRAAT WOONBUURTVERBETERING WILLEM VAN DE VELDELAAN WET AROB KEN UW STAD! INFORMATIE HOEKEN: GEBRUIK ZE! /TVfr tu v^vV/ ^vVA^;7/W ^UV// //5jW^/// ///VS^/WSW De Vlissingse Vissers- en Koopmanshaven, in afwachting van herstel. foto: Slagboom en Peelers. B. en w. van Vlissingen willen alle inspanningen richten op een definitieve renovatie van de Vissersha ven. Het uitvoeren van kostbare tijdelijke voorzieningen aan de haven, waarvan niet te overzien is of die ook nog geschikt zullen zijn bij een definitieve renovatie, vindt het college onverantwoord. Dat is in het kort de strekking van de notitie die het Vlissingse college deze week aan de gemeenteraad heeft uitgebracht. De notitie wordt behandeld in de (openbare) vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor de openbare werken en volkshuisvesting op maandag 15 augustus a.s. (19.30 uur in het stadhuis) en in de gemeenteraadsvergadering van 26 augustus a.s. (14.00 uur in het stadhuis). De notitie is de raadsleden toe gezegd in de vergadering van 24 juni jl, toen er een zestal brieven op de raadsagenda prijkte, af komstig van een aantal Vlis singse organisaties die zich ern stig verontrust toonden over het uitblijven van positieve berich ten op het Vissershavenfront. B. en w. geven in hun notitie een samenvattend overzicht van de stand van zaken. DRIE TON Het college onderschrijft volle dig de stelling, dat het herinrich- ten van de Vissershaven van groot belang is om een aanzet te geven tot een positieve ontwik keling van met name het zuide lijk deel van de binnenstad. B. en w wijzen er op, dat het eerst de bedoeling was de renovatie van de Vissers- en Koopmanshaven te laten aansluiten op de uitvoe ring van de Deltawerken in dit gebied. De lege kas van het rijk heeft echter wat dat betreft roet in het eten gestrooid; de bouw van een nieuwe sluis en het ver sterken van de zeewering om de ze havens is daardoor aanzienlijk vertraagd. Daarom heeft het col lege laten nagaan of het vooruit lopend op de zeeweringswerken toch mogelijk zou zijn de Vis sershaven (eventueel maar be perkt) te gebruiken en wat dat zou kosten. De dienst Gemeente- Van 5 op 6 augustus: Het college van b. en w. heeft aan de Centrale vereniging voor de ambulante handel een vergun ning verleend voor een zoge naamd Midzomernachtconcours van standwerkers en "stille kra mers". Het concours wordt ge houden van vrijdag 5 augustus 21.00 uur tot zaterdag 6 augustus 02.00 uur. Een soort avond- en nachtelijke markt dus, die zich zal afspelen op de Boulevards Evertsen en Bankert. Onder de standwerkers -waarvan er een aantal uit het buitenland komt- wordt een concours gehouden. Het geheel wordt opgeluisterd met optre dens van een majorettengroep, een band en artiesten. Aan de vergunning heeft het college van b. en w. voorwaarden verbonden, onder andere met betrekking tot het geluid en ver ontreiniging. Zo zal men - ter beoordeling van de politie- geen hinder of overlast van geluids versterking mogen ondervinden. In verband met deze activiteit, waaraan een kleine 100 "stille kramers" (dus "gewone" markt kooplieden) deelnemen en een tal standwerkers, worden de boule vards Evertsen en Bankert tus sen Wooldhuis en Coosje Bus- kenstraat afgesloten voor door gaand verkeer. De route "achterlangs", dus via de Kenau Hasselaarstraat is normaal open. Parkeren kan men in de directe omgeving van de boulevards, bv. op het terrein in de Spuistraat, op de Spuikom, achter de Zeevaart school en op het terrein onderaan de oprit in het Nollebos. werken leverde drie varianten, die zijn voorgelegd aan de Werkgroep Koopmans- en Vis sershaven, waarin naast de ge meente ook zitting hebben ver tegenwoordigers van Monumen ten-zorg, de ANWB, de Vlis singse Ondernemers Centrale, het Comité Behoud Vissershaven en de Werkgroep Beschermd Stadsgezicht. Met het oog op de benarde financiële situatie van de gemeente koos deze werk groep voor de goedkoopste op lossing, die echter altijd nog drie ton kost. Drie ton, die er niet zijn. B. en w. in hun notitie: "Hoewel ook wij van mening waren, dat het wenselijk zou zijn nog dit jaar voorzieningen in de Vis sershaven te treffen voor het maken van tijdelijke ligplaatsen voor pleziervaartuigen, hebben wij in verband met de financiële consequenties noodgedwongen een standpunt als neergelegd in het financieel meerjarenover- zicht moeten innemen". (Daarin is voor elk van de jaren 1985,1986 en 1987 één miljoen gulden opge nomen, maar alle bedragen in dat overzicht dragen het karakter van "wensenpakket", waaraan geen enkele zekerheid kan wor den ontleend). LICHTPUNTJE Toch zien b. en w. een lichtpunt je. Het overleg met de ministeries van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC); Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieuhygiëne (VROM) en het provinciaal bestuur over de sub sidiëring van de renovatie van de Vissershaven verloopt bevredi gend. Het college heeft er dan ook goede hoop op dat dit overleg in positieve zin kan worden afge rond. Het feit dat dit overleg is gericht op een definitieve reno vatie, heeft b. en w. nu het standpunt doen innemen, dat het uitvoeren van kostbare tijdelijke voorzieningen, waarvan niet te overzien is of die ook bij een de finitieve renovatie nog geschikt zullen zijn, daarin niet past. Daarbij speelt ook een rol de overweging dat over het alge meen voor reeds aangebrachte voorzieningen later geen subsi die wordt ontvangen. Het college merkt nog wel op, dat het onver kort blijft streven naar een re novatie, vooruitlopend op de zeeweringswerken. SCHORPIOEN In de notitie wordt ook melding gemaakt van het verzoek om een ligplaats in de Vissershaven voor het ramschip "de Schorpioen". Op dit moment kan dat niet, om dat er eerst gebaggerd moet worden en er afmeermogelijk- heden moeten zijn. Een voorlopi ge raming van de kosten heeft het volgende "kostenplaatje" op geleverd: baggeren haven 200.000, afmeervoorzieningen 260.000, herstel toegansweg nutsvoorzieningen (water, electriciteit) 30.000, totaal 490.000, Het college is dagr nog niet uit. Het doet de raad de toezegging dat die daarover geïnformeerd zal worden zodra dat mogelijk is. 3 en 17 augustus: Kunst lenen kan. In de verzame ling BKR-werken zit vast wel iets wat u mooi vindt. U kunt er voor terecht op de zolder van "Breehof" in de Breestraat (tegenover het politiebureau De openingstijden zijn als volgt: iedere eerste en derde woensdag van de maand - 's morgens van 10.00 -12.00 uur 's middags van 14.00 -16.00 uur 's avonds van 19.00 - 21.00 uur. In de maand augustus zijn de openingsdagen dus op 3 augustus (vandaag) en 17 augustus. Op zoek naar iets origineels aan de muur? Op dan naar "Breehof". Duur is het niet en er is ruime keus uit vele soorten en maten kunstwerken. Met vragen over dit onderwerp kunt u terecht tij dens kantooruren bij de mede werkers van de Culturele Raad, Badhuisstraat 104, tel. 14928. Voorafgaande aan de gemeente raad komen de vaste commissies van advies en bijstand bijeen, die de ontwerp-raadsvoorstellen van b. en w. (en andere zaken) behandelen. De commissies kennen het zoge naamde spreekrecht voor pu bliek. Wanneer u dus iets wilt vragen over de onderwerpen die in de commissies worden behan deld (of die tot het "takenpakket" vandecommissieskunnenworden gerekend) dan kunt u er terecht! De agenda's en andere vergader stukken kunt u inzien in de vijf gemeentelijke informatiehoe- ken. Zie voor de adressen en openingstijden elders op deze pagina. Volgende week vergadert alleen de commissie voor het verkeer: op woensdag 10 augustus om 19.30 uur in het hoofdbureau van poli tie, Molenstraat 1. De huisnummering van panden in de Bakkersgang en aan de Molenstraat is per 1 augustus gewijzigd. Hoe dat gebeurt kunt u hieronder zien. De bewoners hebben over deze wijziging in middels bericht gehad. Mocht u echter in deze straten cliënten, familie of kennissen hebben wo nen, verander het nummer in uw adressenboekje of - bestand dan even. Zo kan onjuiste adresse ring later worden voorkomen. Voor de volledigheid: het postco denummer van de panden aan de Bakkersgang is 4381 JD, die van de woningen aan de Molenstraat 4381 HW. Bakkersgang 3 Bakkersgang 3 Molenstraat 37 Molenstraat 39 Molenstraat 41 Molenstraat 43 Molenstraat 45 Molenstraat 47 Molenstraat 49 Molenstraat 55 Molenstraat 57 Molenstraat 59 Molenstraat 61 Molenstraat 61 Molenstraat 63 Molenstraat 65 wordt 27 wordt 33 wordt 43 wordt 45 wordt 47 wordt 49 wordt 55 wordt 57 wordt 59 wordt 73 wordt 75 wordt77 wordt 83 wordt 85 wordt 87 wordt 89. Het provinciaal centrum voor sportopleidingen organiseert in het najaar weer een aantal cur sussen "Algemene sportoplei dingen". In Vlissingen worden in elk geval de cursussen "Algeme ne Basis Opleiding" en "Recrea- tiesportleider-A" gegeven. De eerste omvat 12"avonden van 21/2 uur, start in september en kost 42,- plus 13,- voor het cursus boek. De cursus Recreatiesport leider-Aduurt22avondenvan21/2 uur én twee weekeinden. De kosten bedragen hier 195,- en ca. 50,- boekengeld. Men kan zich ook opgeven voor een cursus voor Sportvereni- gingsbestuurder/bestuurskader, die in beginsel in Axel plaats vindt öf, bij voldoende belang stelling, zo dicht mogelijk bij de woonplaats van de deelnemers. Voor het doorgaan zijn 15 deel nemers nodig. De duur van de cursus is 6 a 8 avonden van 2 M uur, de kosten bedragen ƒ30,-. Ook een cursus Sportongevallen hoort tot de mogelijkheden. Over de plaats kan gesproken worden; de cursus vergt 4 lesavonden en een eindgesprek. De kosten be dragen inclusief een oefenpakket 80,-. In Vlissingen kan men nadere informatie krijgen of zich opge ven bij de Commissie Sportbe- langen, Irislaan 210, 4388 VZ Vlissingen. De heren A. Vael en R. Meijer staan er voor u paraat. Tel: 60267. 10 augustus: openbare vergadering Woensdag 10 augustus as. vergadert on 19.30 uur de Projectgroep Woonbuurtverbetering Willem van de Veldelaan in de Jan Ligthart- school. Tijdens deze openbare, vergadering komt onder meer de uitslag van de enquête aan de orde, die onder de bewoners van de straat is gehouden. Bovendien zal worden gesproken over de eerste aanzetten van op die enquêteresultaten gebaseerde schetsen voor de woonbuurtverbeterings plannen. tijdens Straatfestival 10 t/m 13 augustus Wmyi- (foto: Cor Schuilwerve) De beeldende kunst doet het goed in Vlissingen! Regelmatig ontvangen wij posi tieve reacties op de beeldgroepen die onze gemeente op veel plaatsen sieren. Nog niet zo lang geleden is er weer een bijgekomen: "het paar,die een plaats heeft gekregen in het nieuwe Westduingebied (ongeveer tegenover de plaats waar de Paauwenburgweg op de Burgemeester van Woelderenlaan uitkomt). "Het paar" is een bronsplastiek van Jan Haas en stelt een man en een vrouw voor, beiden zittend op een hoge stoei Die hoge stoelen symboliseren de "hoogte" van de menselijke ontwikkeling. Een vergaande technologische ontwikkeling, met alle gevaren van dien. Het kunstwerk is vervaardigd in het kader van de zogenaamde BKR-regeling. Voor het derde jaar in successie barst in Vlissingen het geweld van het Straatfestival los. Dit maal van woensdag 10 tot en met zaterdag 13 augustus a.s. Profes sionele en amateuristische groe pen vertonen dan hun kunnen. Het programma is groots en ge varieerd. Voor de activiteiten verwijzen we u naar de gegevens elders in dit blad; de evenemen tenkalender van de Jeugd- en Recreatieraad (onder meer te zien in de informatiehoeken van de gemeente) en naar de speciale festivalkrant, die vanaf vandaag verkrijgbaar is bij alle VVV's en bij de Culturele Raad Vlissingen (tel. 01184-14928). De activiteiten concentreren zich op de Kléine Markt; de Zeil- markt, de St. Jacobstoren, het Vestzaktheater en het eigenlijke festivalterrein aan de Comman- doweg (richting "Eiland"). Daar staat ook een aan 2000 toeschou wers plaats biedende tent. Uit gangspunt is echter dat het straatfestival op straat plaats vindt. De tent is er dan oek alleen als uitwijkplaats in geval van regen. Gedurende de festivalperiode is Vlissingen vrijstad voor alle straatartiesten. Er is dan geen vergunning nodig voor het ma ken van muziek, potsenmakerij, jongleren en noem-maar-op! Een en ander geldt voor het bin- Theatergroep Plok nenstadsgebied en tussen de tijdstippen 10 uur 's morgens en 10 uur 's avonds. Vanzelfsprekend komt er bij de organisatie van zo'n gebeuren nogal wat kijken. De Culturele Raad kan dan ook vrijwilligers die een handje willen toesteken voor en tijdens het festival erg goed gebruiken. Wie belangstel ling heeft en mee wil helpen aan het welslagen kan even bellen met Klaas Overdam, tel. 01184- 14928. AROB? De wet AROB is de Wet Ad ministratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen. Doel? Een mogelijkheid tot be zwaar maken tegen een be schikking van "een over heid", als er tegen een der gelijke beschikking geen andere beroepsmogelijkheid bestaat. Voor wie? Voor iedereen die meent, dat hij of zij direct in zijn of haar belang wordt geraakt door de genomen beschikking. Hoe? Door een bezwaarschrift te sturen naar "die overheid", die de beschikking heeft ge nomen. Hoe weet ik dat in Vlissin gen? In de informatiehoek "On der de trap" in het stadhuis liggen de beschikkingen, die het gemeentebestuur van Vlissingen heeft genomen en waartegen met de wet AROB beroep kan worden aangetekend, gedurende een maand ter inzage. Weet u dat de gevelsteen van 't huis in de St. Jacobsstraat 10 her innert aan de inname van 's Hertogenbosch door Frederik Hendrik in 1629? En weet u waarom die gevelsteen daar zit? En hebt u de gevelsteen in het geboortehuis van Jacobus Bella my al eens bekeken? En hebt u de blauwe steen met het jaartal 1572, die herinnert aan de te rechtstelling van de Spaanse edelman Don Pachieco, in het wegdek van het Bellamypark al eens gezien? En wist u dat er in de Weteringstraat een pakhuis staat dan in 1610 als synagoge is gebouwd? Weet u wat het tableau in de ge vel van het pand op de hoek van Coosje Buskenstraat en Betje Wolffplein inhoudt? Weet u waar het zandstenen poortje in de Branderijstraat vandaan komt? Waar "Uncle Beach" ligt en waar "De Garnaetappel,' staat? Enne In de vijf gemeentelijke infor matiehoeken vindt u allerhande informatiemateriaal. De agen da's en stukken van openbare commissie- en raadsvergaderin gen liggen er, evenals bijvoor beeld de begroting en andere ge meentelijke stukken of nota's ter inzage. "Ter inzage" betekent dat de stukken ter plaatse mogen worden gelezen. Folders, die u er in de rekken aantreft mag u ge rust meenemen. Kunt u iets niet vinden of hebt u vragen: even contact opnemen met het Staf bureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (tel. 15100, toestel 335). Plaatsen en openingstijden van de informatiehoeken: 1. Stadhuis, Stadhuisplein 2 open op maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 en van 13.30-17.00 uur; 2. bibliotheek, Spuistraat 22-24 open op maandag van 13.30-21.00 uur; overige werkdagen van 10.00-21.00 uur en zaterdags Van 10.00-12.30 uur; 3. wijkcentrum "Open Hof", Al exander Gogelweg 59, Paauwen- burg open op maandag tot en met vrijdag van 8.00-12.00 uur en van 19.00-23.00 uur; 4. wijkcentrum "Middenhof", Kanaalstraat 64, Oost-Souburg open van maandag tot en met vrijdag van 8.30-11.00 uur; tot en met donderdag bovendien van 19.30-21.00 uur. 5. wijkcentrum "Aldegonde", Westerzicht 386 open op maandag van 11.00-13.00 Ja, nog veel meer is er te zien en te ontdekken op de wandeling "Langs Vlissingse monumenten", die u voor het luttele bedrag van 1,- kunt kopen bij VVV, Ste delijk Museum of bij het Stafbu reau Voorlichting en inspraak in het stadhuis. Geen geld voor iets waar u uren zoet mee kunt zijn: een uitgestippelde en beschreven route in een handzaam formaat. Misschien ook een idee als u gas ten hebt? En wilt u iets meer over de geschiedenis van Vlissingen weten, dan kunt u op dezelfde adressen voor 1,50 ook het boekwerkje "Vlissingen in de tijd" krijgen. Doen! Een goede Vlissinger kent z'n stad! uur en dinsdags van. 13.30-17.30 uur. Voorts tijdens activiteiten in het wijkcentrum. N.B.: de mogelijkheid bestaat dat de wijkcentra in verband met vakantie gesloten zijn of een be perkter openstellingsti jd hebben. BESTEMMINGSPLAN BOU LEVARD, le PLANVERANDERING Bij de afdeling ruimtelijke orde ning in het stadhuis (eerste ver dieping, kamer 147) ligt de le planverandering van het be stemmingsplan Boulevard ter in zage tot 15 augustus a.s. Het plan betreft de bestemming van de bebouwing op de boulevards dat, met uitzondering van enkele de tails, is goedgekeurd door Gede puteerde Staten van Zeeland. Alleen zij die zich al eerder met bezwaren tegen dit plan hebben gewend tot de gemeenteraad en Gedeputeerde Staten kunnen nu nog tot 15 augustus beroep in stellen bij de Kroon (richten aan H.M. de Koningin en zenden aan: afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1, 's-Gravenhage). DE WET GELUIDHINDER Op de afdeling ruimtelijke orde ning kan voorts worden ingezien het ontwerp voor de aanvraag bij Gedeputeerde Staten van «Zee land om voor een bouwlokatie aan de Molenstraat hogere grenswaarden vast te stellen. Dit ingevolge de Wet op de Geluid hinder. Men kan hiervoor tot en met 7 augustus a.s. terecht. B en w zijn bovendien van plan ook voor de bouwlokatie op de hoek Scheldestraat/Aagje Deken straat/ Glacisstraat een derge lijk verzoek in te dienen. Ook deze ontwerp-aanvraag ligt tot en met 7 augustus a.s. ter inzage. BESTEMMINGSPLAN BAS- KENSBURG II Dit onherroepelijk vastgestelde bestemmingsplan ligt eveneens ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening. HINDERWET Bij de afdeling algemene zaken in het stadhuis (eerste verdie ping, kamer 118) liggen tot en met 8 augustus a.s. de volgende aan vragen voor een hinderwetver gunning ter inzage: - uitbreiding van een gasdepot van de fa. F. Mechielsen aan de Gildeweg 29. - een kampeerbedrijf met fri testent van Th. P.N. Tesselaar aan de B. van Woelderenlaan 1. - een tweede windturbine van de NV P.Z.E.M. aan de Europ- aweg-zuid in het Sloegebied. De aanvragen liggen op werkda gen ter inzage van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur. Tot en met 8 augustus kunnen eventuele be zwaren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. Tevens liggen bij de afdeling al gemene zaken de volgende door b w onder voorwaarden ver leende hinderwetvergunningen ter inzage tot en met 29 augustus: - strandpaviljoen Nollestrand van de heer W. Buijs. - een LPG-station aan de Gil deweg 35 van Brabant Gas bv. - wasserij Edelweiss aan de Paul Krugerstraat 312. Beroep bij de Kroon is mogelijk voor de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die eerder bezwaren hebben ingediend en belanghebbenden, die kunnen aantonen daartoe redelijkerwijs niet eerder in staat te zijn ge weest. 1

de Vlissinger | 1983 | | pagina 5