Straatfestival met gevarieerd programma Programma 't Zeepaardje voor boeken, platen, lijsten en verf 0? AAP, NOOT, MIES... Het lÊeeM 'Ik vind een goede band met mijn klanten erg plezierig' fvPïic lirXo Schoolfoto uit de oude doos )E FAAM - DE VLISSINGER. Woensdag 3 augustus 1983 OSIBISA Thema's Veere Experimentele dienst Cursus honden Zomerfeest Zomeravondtocht Nieuw wijkgebouw Activiteiten buurthuis Evangelisatieweek Oké goed ontvangen Postverkeer plust Raad Domburg Betreurenswaardig Vraag opvang stijgt Oproep OVW Kraaupjes Zomeravond wandeltocht Centrum Vlissingen Zomeravondstilte Marktpauzedienst Veere op tv Wandeltocht Bazaar Prestatieloop Vrije toertocht V akantiemorgens Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Met de swingende Afrikaanse mu ziek van Osibisa wordt woensdag 10 augustus het derde straatfesti val in Vlissingen geopend. Met een zeer gevarieerd programma spre ken de organisatoren van de Cul turele Raad Vlissingen van een volwassen geheel. Van woensdag 10 tot en met zaterdag 13 augustus is Vlissingen omgetoverd tot festi valstad. Opvallend is de grote hoeveelheid deelnemers die ook optraden op het laatst gehouden Festival of Fools in Amsterdam. Het centrum van het straatfestival is een terrein aan de Commando- weg waar voor een slechtweer- voorziening is gezorgd in de vorm van een enorme circustent. Ande re lokaties waar het festival zich afspeelt is het Vestzaktheater, de Zeilmarkt, het centrum en de Kleine Markt. De aanvang van het concert van de Afrikaanse groep Osibisa die het spits afbijt is 20 uur op het festi valterrein. In het voorprogramma treden The Swinging Laurels op. Flun muziek wordt vergeleken met Soft Cell, Roxy Music en fc(B40. Drie kunstenaars uit Berlijn, Martin Riches, Eberhard Blum en Ronald Pfrengle, brengen de drie laatste festivaldagen een tentoon- stellingsgebeuren in het Vestzakt- heater. Op hun programma staat beeldende kunst, robots, muziek- machines en concerten. De Zeeuwse fanfare St. Jdttemis speelt tijdens het festival een nieuw project dat de naam draagt 'Zee(u)waardige muziek'. Andere namen die tijdens het fes tival opklinken zijn poppenthea ter Poppenkeel, de clown Leo nardo, Paola en the Pennies from Heaven, poppentheater De Rode Kijkdoos, straatmuziekgroep La Fanfafonie, muziektheater Kip, Flup en Ju bedrijf, Reggeaband Reality, Fools muziektheater Pi geon Drop, Goldsteel en Friends en nog veel meer artiesten uit alle windstreken. woensdag 20 uur Osibisa met in_ het voor programma The Swinging Lau rels. Festivalterrein. donderdag 14 uur Opening tentoonstelling M. Riches tot en met 17 uur en workshops. Vestzaktheater. 't Zeepaardje is een bekende naam aan de Vlasmarkt in Middelburg. Tot voor kort werd er in die winkel vis ver kocht. Maar na een algehele verbouwing is er sinds vorige week zaterdag een handel in tweedehands boeken en gram mofoonplaten gevestigd. De naam 't Zeepaardje is gehand haafd. De nieuwe winkel voor in- en verkoop van gebruikte boe ken en platen is van Koos en Tanny Treffers. De heer Tref fers is directeur geweest van een glashandel in Middel burg. Toen deze zaak op de fles ging, werd hij vertegen woordiger van de verfpro- dukten van Herst Helder. Maar dat bleek al gauw geen dagtaak. Treffers kwam toen op het idee om naast zijn werk als vertegenwoordiger een ei gen zaak te beginnen. In 't Zeepaardje zijn ook de verf- produkten die hij vertegen woordigt in het verkooppro gramma opgenomen. Achter in de zaak is een grote sorte ring schildersbenodigdheden uitgestald. Op de bijna honderd vierkan te meter is een gedeelte inge richt voor boeken (zo'n kleine zesduizend exemplaren) en eenzelfde aantal grammo foonplaten is uitgestald in het middenstuk van de zaak. De oude koelcel van de vishandel is omgebouwd tot luistercabi ne. 't Zeepaardje is tevens uitge rust met een lijstenmakerij. Het is mogelijk om een oude lijst te laten restaureren, er zijn oude lijsten aanwezig om antieke schilderijen een pas sende omlijsting te geven en er is nieuw lijstmateriaal. Het is ook mogelijk om via 't Zeepaardje exclusieve en dure boekwerken te verkopen. Voor de verbouwing en in richting van de nieuwe winkel kreeg het echtpaar Treffers uitstekende hulp van enkele familieleden en vrienden. Vrijdagavond voor de ope ning konden vrienden en be kenden al een kijkje nemen in de nieuwe zaak. 16 uur Poppentheater Poppen- keet. Festivalterrein. 19.30 uur concert Blum, Pfrengle en Riches. Vestzakt heater. 20 uur Fanfare St. Juttemis. Festivalterrein. 21.15 uur Paola en the Pennies from Heaven. Festivalterrein. Vrijdag 10 tot en met 17 uur tentoon stelling/workshops Riches. Vestzaktheater. 11 uur bespeling van carillon door stadsbeiaardier H.G. van Putten. St. Jacobstoren. 12.15 uur Fanfare St. Juttemis. Kleine Markt. 16 uur Poppentheater De Rode Kijkdoos. Festivalterrein. 16.30 uur Clown Leonardo. Festivalterrein 16.30 uur Dansgroep Pol'ana. Kleine Markt. 19.30 uur Concert Blum. Riches en Pfrengle. Vestzaktheater 19.30 uur Dansgroep Pol'ana Festivalterrein. 20.30 uur Goldsteel and Friends. Festivalterrein. 21.30 uur Clown Leonardo. Festivalterreim 22.15 uur Fools muziektheater Pigeon Drops. Festivalterrein. Zaterdag 11 tot en met 17 uur kunstnij verheid. Festivalterrein 11.30 uur Sing Sing Movement. Festivalterrein. 12.30 uur Flamencos del Sur. Festivalterrein. 13.15 uur Straatcircus Le Cir que du trottoir. Festivalterrein. 14.45 uur Muziektheater Kip. Festivalterrein. 16 uur Bog Bamboo. Festival terrein. 17 uur Theater Onk en Krocht- theater. Festivalterrein. 18.15 uur Flup en Ju bedrijf. Festivalterrein. 19 uur Straatmuziekgroep La Fanfafonie. Festivalterrein. 20.35 uur Muziektheater Kip. Festivalterrein. 21.50 uur Paul Clark. Festival terrein. 22.30 uur Reggeaband Reality. Festivalterrein. 10 uur Volksdanstheater. Zeil markt. 10.30 uur Toneelgroep Wortel. Zeilmarkt. 11 uur Dansgroep Sarajevka. Zeilmarkt. 11.30 uur Clown Leonardo. Zeilmarkt. 12 uur Mac's theater. Zeilmarkt. 12.35 uur Dansgroep De Bab belaars. Zeilmarkt. 12.55 uur Poppentheater Jaco bus Wieman. Zeilmarkt. 14 uur Kindertheater Plok. Zeilmarkt. 15.15 uur Paul Clark. Zeil markt. 16.30 uur Fanfare St. Juttemis. Zeilmarkt. 11 uur Poppentheater Jacobus Wieman. Centrum/Kleine Markt. 12 uur Paul Clark. Centrum/K leine Markt. 13 uur Toneelgroep Wortel. Centrum/Kleine Markt. 13.30 uur Dansgroep Sarajevka. Centrum/Kleine Markt. 14 uur Krochtheater. Cen trum/Kleine Markt. 15.15 uur Dansgroep De Bab belaars. Centrum/Kleine Markt. 15.45 uur Mac's Theater. Cen trum/Kleine Markt. 16.20 uur Dansgroep Vranje. Centrvm Kleine Markt. 16.50 uur Clown Leonardo. Centrum/Kleine Markt. 10 tot 17 uur T entoonstellingen, workshops Riches. Vestzakt heater. PIET JOZIASSE VAN DE KAASHOEK: Piet Joziasse voor zijn winkel in de Scheldestraat te Vlissingen. De Kaashoek van de 26-jarige ondernemer werd uitgeroepen tot zaak van de maand in Vlissingen, deze maand voor het eerst in de Scheldestraat (foto Ruben Öreel). Dubbel feest is het de komende weken voor Piet Joziasse van De Kaashoek in de Schelde straat te Vlissingen. Naast de verjaardag van zijn zaak in september (hij drijft De Kaas hoek dan drie jaar) is de Vlis- singse kaaswinkel voor de maand augustus uitgeroepen tot zaak van de maand. Na mens de beoordelingscommis sie van de winkeliersvereniging Winkelcentrum Vlissingen overhandigde Paula de Rijke- Dvivenvoorde de bijbehorende bloemen en felicitaties. Drie jaar geleden nam Piet Jo ziasse dc zaak over van zijn vader. Piet Joziasse senior. Eerstge noemde was dat eigenlijk niet van plan. Zijn vader was nog niet ge pensioneerd en wanneer hij dat wel zou zijn vond Piet Junior zichzelf al te oud om nog te be ginnen als zelfstandige. Aange zien Piet senior eerder stopte dan verwacht kon junior de zaak op 23-jarige leeftijd echter toch over nemen. De op dat moment als ex pediteur werkzame zoon deed dat met plezier. De geschiedenis van het winkeltje in de Scheldestraat gaat overigens nog verder terug. Piet junior: "Voor mijn vader de zaak betrok werd het 'bewoond door de heer Poppe. Hij was ook kleine zelf standige. Toen mijn vader de winkel overnam, nu elf jaar gele den, doopte hij de zaak om tot De Kaashoek en breidde de winkel stevig uit". Die uitbreiding van toen voldoet nog steeds. Piet Joziasse heeft geen plannen zijn kaaswinkel nogmaals te vergroten: "Ik vind een goede band met mijn klanten ook erg plezierig en daarvan is in een grote zaak veel minder spra ke. Bovendien is het niet nodig dat ik uitbreid, de omvang van de huidige Kaashoek kan de drukte goed aan". De plaats van De Kaashoek, op de hoek Scheldestraat - Verkuijl Quakkelaarstraat., stemt de 26- jarige eigenaar ook tot tevreden heid. "Veel mensen die lopend naar de stad gaan passeren de winkel", licht hij toe. Joziasse junior merkte wel dat hij veel profijt had van de jarenlange ervaring met de kaaswinkel: "Wanneer je vader zo lang een kaaswinkel heeft gehad ken je na tuurlijk de klappen van de zweep en dat is een groot voordeel". Een grondige wijziging van het aanbod deed zich niet voor toen 'de jonge garde' het bewind over nam. Piet junior haalde wel wat meer kaassoorten in huis en ging nog wat andere kleine spullen zoals snoep verkopen. De middenstandvereniging te Veere houdt ook deze zomer weer een aantal toeristendagen. De or ganisatie heeft gekozen voor the matische dagen omdat vele toe risten Veere meermalen bezoe ken. Zaterdag 6 augustus vindt het ringsteken door de Gapingse ringrijdersvereniging plaats. Op woensdag 17 augustus is de Veerse oude ambachtendag. De andere woensdagen van de maand zijn kraampjesdagen. Zondag 14 augustus vindt in de Hofpleinkerk te Middelburg de maandelijkse experimentele dienst plaats. Het onderwerp is: Psalm 72 en wij. De voorganger van de dienst, die om half vijf begint, is de heer de Bakker. Voor de allerkleinsten is er een crèche in het jeugdgebouw naast de kerk. De kynologenclub Zeeland start in augustus weer cursussen voor gedrag en gehoorzaamheid voor honden. De cursussen geeft de kymologenclub op vier plaatsen in Zeeland: in manege De Braanjenhoek in Kapelle, in ma nege De Zandbooi te Westkapel- le, in manege Absdale in het Zeeuws-Vlaamse Hulst en ten slotte in manege Grol te Renesse. Voor inlichtingen en deelname: G. Sanstra, telefoon 01100-28963. De Molukse werkgroep Souburg houdt in samenwerking met de stichting SKA op 4, 5 en 6 augus tus een groots zomerfeest. Het gebeuren vindt plaats in en om een feesttent die staat op het be tegelde terrein achter de Krom- wegesingel in Oost-Souburg. De activiteiten, voor zowel kinderen, jongeren als volwassenen, zijn ook voor niet-Molukse omwo nenden toegankelijk. Het zomer feest dient ondermeer de relatie en contacten te verbeteren tussen genoemde groepen. Donderdag 4 augustus begint het programma om 10 uur. Tot 13 uur zijn er kinderactiviteiten waaronder een zeskamp en middageten. Van 14 ■tot 16 uur is er een muurteken wedstrijd. Tussen 18.30 en 21.30 uur vindt er een volleybaltoer nooi plaats met daarna een flui- torkest. Van 21.30 tot 23 uur sluit een filmvoorstelling de eerste dag af. Vrijdag 5 augustus is er van 10 tot 16 uur een excursie/fietstocht voor de kinderen, 's Avonds van af 19.30 uur is er een quiz voor de ouderen. Om 21 uur begint een tekenfilm en vanaf 21.45 is een bingo georganiseerd. De derde dag, zaterdag 6 augus tus, begint sportief. Van 10.30 tot 12.30 uur zijn er allerlei sportac tiviteiten voor jong en oud. Om 14 uur begint een kindertheater voorstelling. Tussen 16 en 18 uur treedt een sessiongroep op. De fluitorkest-rondgang door de wijk start om 19 uur. Van 19.45 tot 20.15 uur treedt een kinder dansgroep op. Het driedaagse zomerfeest wordt afgesloten met een bingo- en dansavond die om 20.15 begint. De sportvereniging Aagtekerke SVA houdt op dinsdag 9 augustus een zomeravondwandeltocht over vijf en tien kilometer. De start vindt plaats vanaf vereni-" gingsgebouw Amicitia in de Agathastraat te Aagtekerke. De wandelaars kunnen tussen 18.30 en 20 uur vertrekken. Het nieuwe wijkgebouw van de Kruisvereniging Walcheren- Oost, Kruispunt, wordt woensdag 24 augustus officieel geopend. Geneeskundig inspecteur voor de volksgezondheid S. Lelie verricht de plechtigheid om 15 uur. Het nieuwe wijkgebouw is gelegen aan de Mortierestraat 1 te Mid delburg. Buurthuis De Paraplu (Alexan der Gogelweg 59, Vlissingen) be gint in september met een aantal nieuwe activiteiten zoals muziek- en soosavonden voor jongeren tot zestien jaar, gespreksgroepen, peuter-ouder-morgens, een werkgroep buurtactiviteiten en een scholiereninstuif. De Paraplu heeft voor deze activiteiten nog een aantal medewerkers nodig. Nieuwe medewerkers diene'n wel ouder dan zestien jaar te zijn. Voor de kinder-, volwassenen- èn werklozenactiviteiten zijn ook nieuwe medewerkers nodig. Voor meer informatie kunnen belang stellenden terecht in het buurt huis of op telefoonnummer 01184-65453 (bij geen gehoor 63902). In de wijk Dauwendaele te Mid delburg is er van maandag 8 tot en met vrijdag 12 augustus een evangelisatieweek in de open lucht. Alle kinderen zijn welkom om 10 uur op het pleintje bij de zandbak in Buitenhove. Op het speelterrein in Ewisland wordt daarna gezongen en een verhaal verteld. Eén morgen wordt er ook poppenkast gespeeld. Voor meer inlichtingen: bel Corrie de Nooi- jer, telefoon: 01180-26612. De nationale gezondheidstour van Nederland Oké die ook in Veere was, is goed ontvangen. De actie van de Stichting Nederland Oké, die van één tot 24 juli wead gehouden, was bij het merendeel van de mensen die op het spekta kel afkwamen wel bekend, dank zij de aandacht voor het evene ment in de NOS-radioprogram- ma's Radio Tour de France en de Avondspits. Saillant feit was wel dat veel mensen zichzelf gezond genoeg vonden, maar dat zij de actie voornamelijk juist en zinvol achtten voor andere mensen, zo blijkt uit het juli/augustus num mer van het Oké-nieuws. Het postverkeer in het postdistrict Middelburg, dat Zeeland en West-Brabant omvat, is in 1982 opnieuw gestegen. Ditmaal met 1,4 procent, zo blijkt uit het jaar verslag van de PTT. Het hele dis trict Middelburg is nu ook be gonnen met de proef afhaal- dienst. Dit houdt in dat klanten van een postorderbedrijf een pakje dat zij om één of andere reden aan het postbedrijf willen terugsturen, laten afhalen door de PTT. Dinsdag 9 augustus vergadert de gemeenteraad van Domburg weer. De vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in het gemeentehuis.'Vanaf 19.15 uur is er gelegenheid tot het stellen van vragen over de geagendeerde on derwerpen door belangstellenden uit het aanwezige publiek. Op de agenda staat onder meer het voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van medewerking aan het bestuur van de christelijke kleuterschool 't Startblok in Oostkapelle voor het plaatsen van hekwerk ter voor koming van schade aan gebou wen en plein. Uit het jaarverslag van de NSG (Nederlandse Stichting voor Ge zondheidsbewaking) blijkt dat in het begin van '82 het aantal keu ringen tegenviel (de NSG heeft een onderzoek-procedure ont wikkeld, die binnen aanvaardba re kosten een groot inzicht kan geven in iemand's gezondheids toestand. dit onderzoek vindt plaats in ziekenhuis Overvecht te Utrecht). Oorzaak was onder an dere dat nog vele NSG-klanten het Diagnostisch Centrum Utrecht benaderden. Betreurens waardig vindt de NSG wel dat ze niet meer kan beschikken over de mobiele onderzoeksunit van het DCU. Het bestuur wil graag zo'n wagen omdat veel bedrijven door het wegvallen hiervan geen keu ringen meer laten doen. Uit het jaarverslag van het Op- vanghuis voor Jongeren van de stichting Onderdak te Middel burg is een stijging van het aantal aanmeldingen te constateren ten opzichte van 1981In '81 kwamen er 46 aanmeldingen binnen in het opvanghuis aan de Bree in Mid delburg terwijl vorig jaar 76 jon geren een beroep deden op de stichting. Het gaat vooral om jongeren in de leeftijdsgroep van 14 tot 18 jaar. Van de 28 jongeren die van hun ouder(s) kwamen ging het vijftien maal om onvol ledige gezinnen waar in een eer der stadium een echtscheiding was voorgevallen of waarvan één der ouders was overleden. De OVW-ers Vereniging Zuid- Nederland der Koninklijke Ma rine roept alle oud OVW-ers (oorlogsvrijwilligers van het eer ste uur) op met het stamboek nummer beginnend met de cijfers 4410 - 4510 of 4511 met daarach ter nog drie nummers. De oproep betreft dus hen die zich bij de bevrijding van het zuiden direct als OVW-er bij de Konklijke Marine hebben gemeld. De voorzitter van de vereniging is Frits Verburg, Hart van Brabant laan 351, 5038 LD in Tilburg. Bij secretaris Gerard Mustaars, Ringbaan West'166, 5041 LT in Tilburg kunnen oud OVW-ers zich melden. De middenstandsvereniging DEK houdt vandaag (woensdag 3 augustus) de laatste kraampjes- dag van deze zomer. Dit maal is de kraampjesdag voornamelijk een eetfestijn met veel muziek. Zaterdag 13 augustus is de fees telijke afsluiting van de Arne- muidse kraanpjesdagen. In het kanaal De Arne zijn waterspor tactiviteiten, onder andere roei- wedstrijden. 's Avonds vindt een optreden plaats van een bekend visserskoor. Volgende week woensdag, 10 au gustus, houdt de wsv Marathon weer een zomeravondandeltocht. Startplaats is camping Oranjezon aan de Koningin Emmaweg te Vrouwenpolder. De start vindt plaats om 19 uur. De afstand van de tocht is naar keuze vijf of tien kilometer. In het kader van de zomerevene- menten van de winkeliersvereni ging Winkelcentrum Vlissingen treedt zaterdag 6 augustus de muziekgroep Showboot op. Het optreden, in de omgeving van de Walstraatpromenade. begint om 14 uur. In het kader van het Interkerke lijk Zomerwerk van de kerken van Domburg houdt de zomer- werkcommissie vanavond woensdag 3 augustus een zome ravondstilte in de Hervormde Kerk van de badplaats. Het Vlis- singse ouderenkoor Con Agita- tione treedt op en ds. J. Nauta houdt een korte meditatie. De zangavond begint om half negen. Dinsdag 9 augustus is er in de zelfde Hervormde Kerk een Open Avond. Er is gelegenheid de kerk te bezichtigen en ook is de plaatselijke diakonie aanwe zig. In gebouw de Poort loopt een dia-serie over het werelddiako- naat naar aanleiding van de Zeeuwse ervaringen met hulp van buitenaf in '53. De Open Avond begint om half negen. De donderdagen 4 en 11 augustus zijn de laatste Marktpauzedien- sten van deze zomer. De diensten vinden plaats in de Koorkerk te Middelburg. Van 12.15 tot 12.30 uur is er orgelbespeling met daarna tot ongeveer 13 uur een korte dienst. De commissie Welkomdienst voor Iedereen te Middelburg tekent voor de orga nisatie. Zaterdag 6 augustus in de televi sieuitzending van toeristische tips komen de Grote Kerk te Veere en de daar aanwezige exposities aan bod. De uitzending, verzorgd door het Nationaal Bureau voor Toerisme, is tussen 18.30 en 18.40 te zien op Nederland 2. Op zaterdag 6 augustus houdt de wsv De Vrolijke Tippelaars uit Vlissingen een Duin- en Strand- wandeltocht. De tocht over vijf, tien, vijftien of twintig kilometer voert de deelnemers door strand, duin en bos. De start is bij het paviljoen De Kanovijver aan de Burgemeester van Woelderen- laan te Vlissingen. Tussen 14 en 17 uur kan men vertrekken. Ten bate van het restauratiefonds voor de Nederlands-Hervormde Kerk vindt er aanstaande zater dag 6 augustus, in Grijpskerke een bazaar plaats. Er zijn verder activiteiten zoals een rommel markt, een boerenkapel en onge veer dertig kraampjes. De aan vang is negen uur aan de Kerking te Grijpskerke. Mineralenbeurs In de Schouwburg te Middelburg vindt op zondag 28 augustus een mineralen beurs plaats. Naast edelstenen, kristalgroepen en uiteraard mineralen zijn er op de beurs ook fournituren en koralen te zien. De beurs is geopend van 10 tot 17 uur. De VVV in Domburg houdt op vrijdag 5 augustus in samenwer king met de atletiekvereniging Dynamo '70 een prestatieloop. Deze vindt plaats langs het na tuurgebied Westhove .en Hoog duin. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden vier. acht of negen kilometer. De start en finish zijn aan het eind van de Badweg in Domburg. Bij de fi nish staat een grote digitale tijd klok, die voor de lopers de tijd registreert. De prestatieloop be gint om half zeven vrijdagavond. Vanaf zes uur kan worden inge schreven. Wie de loop volbrengt, ontvangt een herinnering. Zondag 21 augustus houdt de Tourclub Vlissingen een vrije toertocht, de zogenaamde 'acht van Zeeland'. Deelnemers kun nen kiezen uit de afstanden der tig. zestig, negentig en 175 kilo meter. Gestart wordt bij de ka novijver aan de Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissingen tussen acht en twaalf uur. Wie de toch uitrijdt, krijgt een fraaie he rinnering. Onder het motto 'Luister Jezus roept jou' zijn er op maandag 8, woensdag 10 en vrijdag 12 au gustus weer vakantiemorgens in de grote schuur van de heer San- derse achter het voetbalveld in Nieuw- en St. Joosland. De bij eenkomsten zijn bestemd voor de jongeren van vijf tot twaalf jaar en beginnen half tien. Tegen twaalf uur zijn de vakantiemor gens afgelopen. Een heel bijzondere foto, noemt de heer W.A. Verbeek deze foto uit St. Laurens van de Openbare la gere school anno 1892. Een tante van de inzender staat er op en zij is nog in leven. In oktober hoopt zijn 101 jaar te worden. Haar naam is Kaatje Boon. Op de foto staat zij op de derde rij. Mevrouw Kaatje Boon woont nu in Biezelinge. In 1944 verhuisde zij naar Zuid- Beveland, nadat zij er eerst gee- vacueerd was geweest. Kaatje Boon werd geboren in St. Laurens en woonde later op een kleine boerderij in Ritthem. Haar broer, Piet Boon, was een bekend figuur in St. Laurens. Hij was actiefin de politiek en in het kerkelijk leven. Hij zat onder meer enkele jaren in de gemeenteraad van St. Laurens. Piet Boon werkte als bode tussen Gapinge en Middelburg en bracht de melk van de omringende boe ren naar de melkfabriek in de Zeeuwse hoofdstad. Het paard werd na de jaren twintig vervan gen door een T-ford. De bode dienst breidde zich spoedig uit en is nu het bekende bedrijf L. Boon uit Sint Laurens. De heer Verbeek noemt de leerlingen op de foto, van wie hij sommigen goed heeft gekend, als volgt: Voorste rij van links naar rechts: J. Wisse-C. Wisse-Marie Wisse-Jo Ouderland-Lena Franse-Maatje Franse. Tweede rij: L. Joziasse-Onbe- kend- Bram Kwekkeboon-M. Kwekkeboom- Betje Geschiere-S. van VlaanderenJewan Franse- Piet Boon. Derde rij: Onbekend-Saar Hou- mes— Kaatje van Oosten-Joh. Vader-Kaatje Boon-Suus Ma- chielseNeel Kodde. Vierde rij: Onbekend-Piet Kuzee Piet de Bree-David Hollebrand- se-Aarnout Hollebrandse-Kees Hollebrandse-Meester de Hullu. Ook deze foto is weer te bestellen bij de redactie van dit blad. U dient dan dit knipsel, samen net 7,50, te zenden aan De Faam- Vlissinger. Postbus 5017. 4330 KA in Middelburg. U kunt betalen met een cheque op naam van onze fotograaf Ruben Oreel of met geld. Munten dienen echter te worden aangetekend.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 11