Keïlc Zomeractiviteiten in tent Dauwendaele Veel vakantiekeuze voor vijftigplussers at Q7 kt lÊeakrt 't Gouddoppertje deed 't voor een appel en 'n ei Landschap, steden en gevoelens gefotografeerd Adri van den Broeke: geen profijt van verleden met motorfenomeen Middelburg zijn TALRIJKE EVENEMENTEN EN KRAAMPJESDAGEN IN VEERE Brood en banketbakken in TBZ te Vlissingen DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 juli 1983 VAN EVANGELISATIE REKREATIE KOTELETTEN MET SOUR CEAM EXPOSITIE VERBURG IN GEVANGENTOREN VERLAAT'S SYSTEEMBOUW UDEN B.V. BREIDT M.T.S. IN VLISSINGEN UIT Middelburger wint NS-prijs Raad Westkapelle Buurthuis verzakt Elfde Badronde Zomeravondwandeltocht Kraampjesdag Adressen sport Miniatuur Walcheren Kruisverenigingen Open avonden Domburg Wijziging busroute Paardetram in Vlissingen Gevonden in Middelburg Young People open D'66-gratis parkeren Bezichtigen beiaard Fietsje kijken Welkom-dienst 'Stand van Zaken' Expositie huisvlijt Noormannen toernooi Taptoe Vlissingen Noodfonds Carla Twee weken lang kunnen kinde ren, tieners en volwassenen zich vermaken in een tent van de Evan gelisatie Rekreatie (E R)- groep die is opgesteld op het gras veld tegenover het winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg. Er kan ganzebord worden gespeeld, er is een muziekgroep, een thema avond en buiten kan worden ge voetbald. De tent is er vanaf za terdag 23 juli. Behalve 's zondags is de tent da gelijks geopend vanaf tien uur. Voor de jeugd van vier tot twaalf jaar is er elke ochtend een kin derclub. die wordt begonnen met een bijb Iverhaal. De tieners van twaalf tot vijftien jaar kunnen op maandag, woensdag en vrijdag terecht vanaf elf uur. 's Morgens houden de kleinsten zich vooral bezig met handenarbeid en de tieners maken een toneelstuk of een film. Gedurende de middaguren zijn er allerlei spelletjes. Elke avond is er vanaf tien uur een koffiebar. De avondsluiting is rond elf uur. Op de zondag zijn er geen recrea tieve activiteiten. Wel is er een samenzang met een avondover denking. INFORMATIERUBRIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERSCHIJNT EXCLUSIEF IN DEZE KRANT Het vrije, onafhankelijke vakan tieleven begint voor velen opnieuw als zij rond de vijftig zijn. Dan zijn de kinderen de deur uit, dan is er meer vakantie en vaak worden de geldzorgen wat minder. De keus is groot, naar prijs, naar bestemming en naar middel van vervoer. Klassieke bootvakanties op de Rijn, zwerftochten per bus door de Balkan, eigen autoreizen door Noorwegen, vliegvakanties naar het Verre Oosten. De reislustigheid van deze gene ratie heeft vaak vele jaren op een laag pitje moeten staan. Na de verkenning van voor "toen" verre landen (Oostenrijk, Frankrijk en zelfs Spanje en Italië) aan het eind van de vijftiger en in het begin van de zestiger jaren, kwam voor hen de periode van gezin en carrière. Maar nu kan men er weer op uit. Een groot deel van deze mensen gaat op vakantie met hulp en zorg van de reiswereld, maar velen gaan wel op eigen gelegenheid. Bij hen is Zuid-Europa favoriet, maar ook Scandinavië of verre Juwelier's 't Gouddoppertje, met onder meer een vestiging in Vlis- singsestraat in Goes, is de uitver koop met een oude en degelijke traditie gestart. Voor 'n appel en 'n ei gingen de eerste aanbiedingen de deur uit. En die waren de moeite van het wachten waard. Want wie met een vers ei en 'n gave appel op de eerste uitverkoopdag de zaak binnenstapte, kon er even later met een fraai Seiko-horloge op tijd vertrekken. In alle vier de winkels van 's Gouddoppertje werd een soortgelijke stunt gehouden. Ju welier Van der Have vertelde over de uitverkoopactie: "We zorgen er gewoon voor, dat we elke dag van de uitverkoop weer een nieuwe reeks van aanbiedingen hebben, zolang de voorraad strekt". Overi gens was niet alleen de eerste klant van de uitverkoop geluksvo gel. De volgende vier kopers ont vingen eveneens voor een appel en een ei een horloge. Bovendien wordt 10 procent korting op alle artikelen gegeven. Op bijgaande foto vijf gegadigden op de eerste uitverkoopochtend vóór de juwelierszaak te Vlissin- gen. Zure room of sour cream heeft een vetgehalte van 20%, die licht wordt aangezuurd. Room is altijd een veel gevraagd pro- dukt geweest in de keuken, on der andere door de volle smaak, die het geeft aan sauzen en soepen. De Oost-europese keuken is ondenkbaar zonder sour cream. Benodigdheden: 4 ribkoteletten zout, peper, boter V* komkommer 1 afgestreken eetlepel bloem I bekertje sour cream 6 eetlepels melk. Wrijf de koteletten in met zout en peper en bak ze 5 mi nuten in hete boter. Snijd de geschilde komkommer in kleine dobbelsteentjeoms en voeg die aan het vlees toe. Laat ze 5 minuten meebak- ken. Roer een papje van bloem, sour cream en melk en roer dit door het bakvocht. Laat het geheel nog enkele minuten zachtjes sudderen. Geef er rijst bij. Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-26.23.11 reizen met Amerika en Indonesië als "toppers". Een andere groep vijftigplussers reist graag in gezelschap. Bij hen zijn vooral busreizen favoriet. Busreizen zijn ook ideaal voor ouderen die een eigen zaak heb ben en niet graag langer dan acht, tien of twaalf dagen van huis zijn. Er bestaat bij de vijftigplussers, aldus de ervaring bij de reisbalie van de bank. een duidelijke voor keur voor het buitenseizoen. Men ontloopt graag de hitte van juli en augustus en is ook blij de hoog- seizoendrukte te missen. Boven dien verwennen deze vakantie gangers zichzelf graag met een beetje luxe. Wie als vijftigplusser aarzelt tus sen met z'n tweeën als echtpaar op reis gaan of intekenen op een groepsreis, kan altijd nog kiezen voor een tussenweg. "Er zijn", al dus een reisadviseuse van de Ra bobank. "thans redelijk geprijsde rondreizen te koop waarbij men in kleine groepjes rondtrekt". In de Vlissingse Gevangentoren is tot en met eind augustus, een ex positie van werken van de Vlis singse fotograaf Albert Verburg. De 23-jarige Vlissinger fotogra feert sinds 1978 en is autodidact. Verburg heeft eerder geëxposeerd in de Openbare Bibliotheek in Vlissingen. De expositie in de Gevangentoren is ondergebracht in drie delen. Het eerste deel bestaat uit land schappen en natuurfoto's. Het tweede deel bestaat uit stadsland schappen. Verburg tracht te tonen dat de natuurlijke balans in de steden is doorgeslagen. Hierdoor ontstaat een nieuw soort Babyion, waarin de mens is vervreemd van zijn natuurlijke afkomst. Verburg heeft hiervoor veel in Duitsland gefotografeerd, omdat juist daar de Babylonische" sferen erg sterk te voelen zijn. Het derde deel bestaat uit foto's die gevoelens weergeven. Gevoe lens van angst, achterdocht en nieuwsgierigheid, echter ook ge voelens van verwondering en be wondering. Verburg is beïnvloed door het oosten. Vaak geven de foto's de indruk met inkt getekend te zijn. zoals in de Chinese en Japanse tekenkunst. De expositie is dagelijks vanaf 10 uur geopend. Ondanks de recessie, die ook in Veere merkbaar is, heeft de even ementencommissie van de mid denstandsvereniging in die idylli sche toeristenplaats toch een aar dig zomerprogramma samenge steld. Het motto voor die evene menten luidt: 'Op de zomerse woensdagen van juli en augustus is het nog gezelliger toeven in Vee- re'. Op woensdag 27 juli haakt de commissie in op een belangrijk aspect van Veere als toeristen plaats. namelijk de watersport. Terugblikkend op het verleden staat de visserij dan centraal. Za terdag 6 augustus komen de rin- grijders van de Gapingse Ringrij- dersvereniging in actie en op woensdag 17 augustus sluit de evenementencommissie de reeks gezellige woensdagen met oude ambachten. De overige woensda gen zijn er in Veere kraampjesda- gen. Verlaat's Systeembouw Uden bv is eind juni begonnen met de bouw van de uitbreiding van de M.T.S. aan de Marconistraat 1 te Vlissin gen. De uitbreiding die wordt ge bouwd in opdracht van de Dienst Gemeentewerken Vlissingen, wordt opgetrokken volgens het zogenaamde VS-systeem dat een zeer snelle uitvoering mogelijk maakt. Vier monteurs kunnen daarbij per week 200 vierkante nieter vloeroppervlak in ruwbouw realiseren. De uitbreiding in Vlissingen zal bestaan uit één bouwlaag met een totaal vloeroppervlak van 260 vierkante meter en zal na een bouwtijd van ongeveer zeven we ken half augustus gereed zijn. Het VS-systeem bestaat uit kop peleenheden met een moduul- maat van 2,50 m die in de fabriek van Verlaat's Systeembouw in Uden worden geprefabriceerd om op de bouwplaats aan elkaar te worden gekoppeld en afgewerkt. Een en ander wordt onder Komó certificaat geleverd. Allereerst worden de prefab fun deringen en houten vloeren aan gebracht waarna de kozijnen voorzien van gewoon glas of alu minium ramen worden gesteld. H ierbovenop monteert men de complete prefab daken. De gebouwen die volgens het VS- systeem worden gebouwd zijn Eer. deskundige jury heeft de Middelburger A. Peeters uit geroepen tot winnaar van de eerste ronde in de 'vlieg-trein- kw is'. Peeters maakte naast de goede oplossing van een kwis een tekening van een trein in de toekomst. De prijs bedroeg f 2500,— en was uitgeloofd in het kader van de promotie van de Schiphollijn. Deze NS-ac- tie was bedoeld als promotie voor deze lijn. die minder wordt gebruikt dan de NS ver wachtte. Donderdag 21 juli om 19 uur vergadert de gemeenteraad van Westkapelle. Op de agenda staat onder meer de behuizing van de peuterspeelzaal. Burgemeester en wethouders van Westkapelle stellen de raad voor over te gaan tot aankoop van een kontainer- gebouw van Jarino bv. Het buurt- en clubhuis Het Buut aan de Beatrixlaan te Vlissingen is ernstig aan het verzakken. Di rect na de bouwvakvakantie zal een onderzoek worden ingesteld naar de toestand van het zestien jaar oude gebouw. Het aantal bèzoekers van club- en buurthui zen van de Stichting Sociaal- Kultureel Werk te Vlissingen is in het eerste half jaar van 1983 ho ger gebleken dan in '82 en '81. Het totaal van 25.108 deelnemers is vooral toe te schrijven aan de stijging van het bezoek aan Het Woltershuis en Marnix. Dit alles aldus een overzicht van het SKW. Donderdagavond 21 juli wordt de elfde Badronde van Domburg voor amateurs gehouden. Burge meester Diepenhorst van Dom burg lost om 19 uur het startschot voor een wedstrijd van 84 kilo meter door het centrum van de badplaats. Marathon uit Vlissingen houdt vandaag, woensdag 20 juli de tweede zomeravondwandeltocht over vijf en tien kilometer. De start (om 19 uur) vindt plaats achter camping Oranjezon aan de Koningin Emmaweg te Vrou wenpolder. Vandaag, 20 juli vindt de vierde kraampjesdag j^aats in Arne- muiden. De kraampjesdagen zijn georganiseerd door de midden standsvereniging DEK van Ar- nemuiden. Er is een standwer kersconcours. Volgende week woensdag, de 27e, is de kraamp jesdag vooral voor de kinderen met onder andere een poppen kast. De Zeeuwse Sportraad heeft een nieuw adresboekje uitgegeven met daarin opgenomen alle be langrijke adressen van organisa ties en instanties die bemoeienis met de sport hebben. Met deze nieuwe adreslijst komt de vorige, uitgegeven in januari '82 te ver vallen. Miniatuur Walcheren is tot en met 19 augustus drie dagen per week (op woensdag, donderdag en vrijdag) extra open tot half tien. Op de vrijdagavond zijn er bovendien een aantal attracties in samenwerking met het ambach tencentrum Demerary. Vrijdag 22 juli treedt de Veerse folklore dansgroep Walacra op in kleder dracht. Ambachtslieden uit De merary tonen diezelfde avond wat van hun kunnen. De openingstijden van de maga zijnen van de Kruisvereniging Vlissingen-Souburg zijn gewij zigd. Voor beide magazijnen, Le- liënlaan 1 te Vlissingen en C. van Perestraat 8 te Oost-Souburg, zijn de openingstijden op werkdagen van 10 tot 12 uur en van 17 tot 18 uur. In het kader van het Interkerke lijk Zomerwerk van de kerken van Domburg worden op dinsdag 26 juli en dinsdag 2 augustus Open Avonden gehouden in de Hervormde Kerk van Domburg. Aanvangstijd is half negen. Naast de orgelmuziek die gespeeld wordt, is het eveneens mogelijk de kerk te bezichtigen. Bovendien is in gebouw De Poort een foto tentoonstelling te bezichtigen. De plaatselijke IKV-kern verzorgt laatstgenoemde tentoonstelling. Zaterdag 23 juli is de busroute van de ZWN in Westkapelle we gens het sjeesesrijden van 17 tot 21.30 uur gewijzigd. De bus uit Domburg gaat via de Zeedijk, door de Achterweg en de Casem- brootstraat naar de Bazienstraat. Vanuit de Bazienstraat gaat de bus via de Zuidstraat de Grind weg op. De bus van Zoutelande gaat door de Torenstraat, de Vi kingstraat en de Koningin Wil- helminastraat naar de Molenweg. Vandaar rijdt de bus door de Koestraat. Zaterdag 30 juli heeft het win kelcentrum Vlissingen gratis ron dritten in de paardetram georga niseerd. De tochtjes voeren inzit tenden vanaf het parkeerterrein van het Strandhotel naar de bin nenstad van Vlissingen. In de periode van 29 juni t/m 14 juli zijn bij de gemeentepolitie te Middelburg de volgende voor werpen als gevonden aangege ven: sleutels; draagtas, inh. bikini, badlaken; witte plastic tas, in houd zwarte portemonnee en zwart étui; linnentas, inhoud bril, zwembroek, pakje shag; rood kralentasje, inhoud boekjes; kleurpotloodjes en kaart van po likliniek; blauw knipportemon- neetje, inhoud geld; zwembad kaartje en Trefcenterbonnetjes; gouden zegelring met witte saf fier; zilveren ketting met brede schakels; horloge met groene wijzerplaat en zwart nylon band je; zilverkleurig dameshorloge met zilverkleurige schakelband; horloge, blauwe wijzerplaat met zilverkleurig schakelbandje met grote schakels; diverse bankbil jetten; oranje/wit/bruin ge streepte langwerpige sjaal; don kerblauwe overall; wit vest; zwart/blauw surfjasje; camoufla ge legerjack; kinderrokje (rood gebloemd); rood jasje met drukknopen; spin; opvouwbare herenparaplui; lichtbalk van een boottrailer; waterpomptang stanleymes; bankafschrift; wit/oranje/groen gebloemde op blaasbare boot. De Vlissingse jeugdsoos Young People gaat weer open. In Het Buut Beatrixlaan 2 te Vlissingen) vindt vrijdag de eerste Soos voor de jeugd van twaalf tot zestien jaar plaats. De jeugdsoos is elke vrijdagavond van 20 uur tot 22.30 Democraten '66 Middelburg is vóór handhaving van ,de gratis parkeerplaatsen op het terrein bij Trefcenter. De politieke partij is tegen het voorstel om op dat ter rein betaalde parkeerplaatsen in te voeren. Het moeten betalen van parkeergeld aan de rand van het centrum zal het winkelcen trum van de Zeeuwse hoofdstad niet ten goede komen, aldus de partij in een nieuwsbrief. Tot en met 17 augustus is het nog mogelijk de beiaard van de stad huistoren in Vlissingen te bezich tigen. Elke woensdag om 17 uur is het dan verzamelen geblazen op de trap van het stadhuis. Ook de St. Jacobstoren is gedurende de zomermaanden te bezichtigen. Informatie hierover is verkrijg baar bij de VVV, telefoon: 12345. Vrijdagavond 29 juli van 19 tot 20 uur houdt de gemeentepolitie van Vlissingen weer een kijkavond voor de onbeheerd aangetroffen fietsen en bromfietsen in de maand juli van dit jaar. De kijk avond vindt plaats op het bureau van politie in Vlissingen. Zondagavond 24 juli wordt in de hervormde kerk van Aagtekerke een speciale welkom-dienst ge houden voor de zomergasten. Het thema van de dienst is: moet je voor het geloof in de wieg gelegd zijn? De g'ospelgroep The Ser vants uit Vlissingen verleent me dewerking aan de welkom-dienst die om 19 uur begint. De folder "Stand van Zaken" bij de sociale verzekeringen en voorzieningen" is weer versche nen, aangepast aan de gegevens per 1 juli 1983. De folder geeft informatie over sociale verzeke ringen, premiepercentages en uitkeringsbedragen. Verder geeft het een overzicht over de inhoud van de wetten. Voor de folder kan men het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering (VSV) raad plegen: Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam, telefoon: 020 - 44.84.18. Net als in voorgaande jaren houdt de VVV weer een tentoon stelling huisvlijt van inwoners uit Oostkapelle. Op deze zesde ten toonstelling zijn veel met de hand gemaakte dingen te zien zoals schilder- en borduurwerk, houts nijwerk en droogbloemen. De expositie huisvlijt vindt plaats in het Ontmoetingscentrum de Hal ve Maan (Schoolstraat) te Oost kapelle. De tentoonstelling duurt tot en met 22 juli. De huisvlijt van de Oostkapellenaars is alleen 's avonds van 19 tot 21.30 uur te Van maandag 1 augustus tot en met vrijdag 5 augustus houdt VV De Noormannen her 4e Noor- mannen-Camping-tournooi '83. Elke avond vindt een tweetal wedstrijden plaats voor jongens tussen elf en vijftien jaar. De krachtmetingen van 2 x 30 minu ten beginnen om 18.30 en 19.45 uur. De deelnemende .ploegen zijn: De Boomgaard, 't Hoekje, Noormannen, Westkapelle en Zuiderduin. Vrijdag 26 augustus wordt er op het Stadhuisplein te Vlissingen voor de negende maal de jaar lijkse taptoe gehouden. In ver band met de braderie, die tege lijkertijd plaatsvindt in de bin nenstad. is door de organisatoren (de Werkgroep Muzikale Show, de winkeliersvereniging Binnen stad, de Braderiecommissie en het Vlissings Aktiviteitenfonds) een speciaal programma samen gesteld. De volgende korpsen treden op: het Showkorps Oranje Nassau, Muziekvereniging Vlijt en Volharding, het Showkorps Axel. de Deltaband Vlissingen en Jubal uit Dordrecht. De Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland heeft in 1982 minder in schrijvingen te verwerken gekre gen dan in het jaar daarvoor. In '82 werden in totaal 66 vrouwen ingeschreven. Het kinderaantal dat het verblijfhuis vorig jaar be zocht was 94. Dit alles blijkt uit het kort geleden gepubliceerde jaarverslag van de stichting. Blijf van m'n Lijf Zeeland riêhtte in 1982 een noodfonds op voor één van de bewoonsters, een buiten landse vrouw die met haar vier kinderen het land werd uitgezet. Het gironummer van het "nood fonds Carla" te Middelburg is 4286509. bijzonder gemakkelijk verplaats baar waarbij de verplaatsingskos ten ongeveer 20 procent van de nieuwwaarde bedragen. Zij wor den als turnkey project opgele verd. dat wil zeggen geheel ge schilderd en gestoffeerd en com pleet met alle benodigde voorzie ningen, inclusief verwarming. Tot het eind van deze maand (juli) wordt brood- en banketbakken onder de aandacht gebracht in de vitrines van de Technische Biblio theek Zeeland te Vlissingen. Er staan boeken voor zowel de prof als de leek. Naast deze expositie met boeken over bakken, worden er regelma tig vitrines ingericht met tijd schriften van zo'n honderd jaar geleden. Met name de techniek van een eeuw geleden krijgt in de geïllüstreerde tijdschriften de aandacht. De Technische bibliotheek aan de Edisonweg in Vlissingen is op werkdagen geopend van 8 tot 17 uur en op vrijdagavond van zeven tot negen uur. Behalve als coureur die punten verzamelde voor het wereld kampioenschap tijdens de TT van Assen in 1975, maakte Adrie van den Broeke vooral naam als monteur van het snelheidswonder Jack Middel burg. Met hem toerde hij vier jaar lang (1977 tot 1981) de wereld rond en beleefde zowel triomfen als teleurstellingen, synoniem aan' de topsport. "Ik stopte ermee omdat de wegra- cerij toen wel wat te eenzijdig werd. Als monteur wilde ik meer kanten van de mechani sche sporten leren kennen". In 1981 begon de nu 36-jarige Van den Broeke voor zichzelf in Oost kapelle. Maar nog voordat hij goed en wel was gevestigd puilde hij met zijn bedrijf bijna letterlijk uit de werkplaats. De naam Van den Broeke had in de jaren daar voor zoveel goodwill gekweekt, dat motorsporters als bijen op de honing naar hem toestroomden. Sinds zo'n vijftien maanden heeft hij grotere en overzichtelijke werkplaats met winkel aan de Veerseweg in Middelburg. Adri van den Broeke straalt te midden van de splinternieuwe en tweede hands crossmotoren die er staan uitgestald, als een man die geluk kig is, omdat hij van zijn hobby een beroep heeft kunnen maken. "Ik wil er geen enkel profijt van trekken dat ik ooit monteur was van Jack Middelburg", weerlegt hij. "Als ik een motor klaarmaak, dien ik te beseffen welke gevaren er aan zijn verbonden als ik mijn werk slecht zou hebben gedaan. Dat geldt vooral de wegracerij waar de laatste tijd de topsnelhe- den enorm zijn toegenomen". Uit heel Zeeland komen motor sporters naar Van den Broeke. Onder zijn klanten zijn vooral veel crossers, die behalve bij Leo Ovaa in Oost-Souburg nergens een zo'n gespecialiseerde zaak tegenkomen. En wat betreft de wegracerij komt zijn klandizie uit heel Nederland. Daarnaast ver koopt de Middelburger ook wed- strijdkarts in Nederland en België. Vorige week sleutelde Adrie van den Broeke al aan crossmotoren in zijn werkplaats toen de vogels nog maar amper.hun ochtendwijs hadden ingezet. Met het oog op de crosswedstrijden in Vlissingen- Oost. waar behalve de bonzen op de 500cc ook 125 en 250cc natio- nalen aan de Start verschenen, wilden de Zeeuwsen voor eigen publiek schitteren. "Ik stond in derdaad al om zes uur naast mijn bed", lacht de Middelburger aan wie een groot aantal machines werd toevertrouwd. En dan be scheiden: "Maar het is natuurlijk niet mijn verdienste als de cou reurs goed rijden. Crossen is in hoofdzaak een kwestie van condi tie. Natuurlijk moet een motor goed draaien, maar dat komt pas op de tweede plaats". Behalve de mechanische kennis, verdiept de monteur zich ook in de sportieve zijde van het gebeuren. Hij noemt Marcus van Kempen een talentvolle crosser in de klasse 125cc. De racerij in Zeeland staat volgens hem echter op een laag pitje. En dat vindt hij logisch. "Een racemotor kost al gauw 25 duizend gulden. Om wat te bereiken in de racerij moet je geld en doorzet tingsvermogen hebben. Ik ben bang dat na Boet van Duimen en Jack Middelburg er niemand meer in Nederland is, die op dat niveau meekomt. Trouwens ook Jelle Gernler uit Goes, die beloftevol begon, stopt er mee." Voor wat betreft de begeleiding van talenten in de crosserij hoopt Adri van den Broeke op betere tijden. Johan Scheele de enige Zeeuwse motorcrosser die in de internationale top reed. zei ook al iets dergelijks vorige week in deze krant. "De verenigingen zouden zich moeten aansluiten. Er zou een landelijke selectie moeten plaats vinden, waarbij oud-gerenom meerde crossers de jongelui gede gen begeleiden en adviseren". Met zoveel liefde voor de mecha nische sport bestaat al snel de neiging bij Adri om 'de jongens' gratis te helpen. "Ik weet inder daad wat het betekent om alles bij elkaar te vergaren om maar zo goed mogelijk aan de start te kun nen verschijnen. Ik heb het ten slotte zelf ook negen jaar moeten doen. Waar het kan help ik en als sponsor doe ik ook nog wel eens wat. Het is toch prachtig als die jongens hun hobby kunnen bedrij ven. I^et levert voor mij bovendien nog reclame op als ze met mijn naam op hun shirt rijden". Ook crossmotoren voor de allerkleinsten. "Ze zijn afstelbaar", zegt Adri van den Broeke geruststellend (foto Ruben O reel).

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7