IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL AANKOOP HUIZEN 'T FORT IN DE GEMEENTERAAD NIEUW WERELD WINDORGEL Informatiepagina van de gemeente Vlissingen 14444 SCHOOLVERLATERS EN BIJSTAND PROJECTGROEP GRAVESTRAAT EN OMGEVING DE VLISSINGER Woensdag 22 juni 1983 Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337^ Vrijdagmiddag a.s., aanvang 14.00 uur ALARMNUMMER BRANDWEER VAKANTIE EN UITKERING NACHT-ZWEM- «J, MARATHON IN SPORT- FONDSENBAD UITVOERING S. DE VLIEGER LAAN ALS LEERLING PLAATS ya^~"yi w>' -o> nr jy,it wr mr ffh&kêi V '/m/j ^yy/ /7><^ Energie-besparende maatregelen aan scholen, aankoop woningen 'Het Fort, aanschaf video-apparatuur voor verenigingen... Dit is een greep uit de vele voorstellen die de Vlissingse gemeenteraad komende vrijdag (24 juni) te behandelen krijgt. Wanneer u wilt weten hoe de P.v.d.A., het C.D.A., de V.V.D, D'66, Progressief Vlissingen en de Recht^-Protestants Christelijke Unie over al deze zaken denken èn beslis sen kunt u de vergadering uiteraard geheel of gedeeltelijk bijwonen. Immers: de raadsvergadering - die om 14.00 uur begint - is openbaar. U bent van harte welkom. De publieke tribune kunt u bereiken via de trap naast de bodenbalie in de benedenhal. Op de tribune ligt een populaire raadsagenda gereed. De agenda voor de raadsverga dering van vrijdag ziet er als volgt uit. Opening Goedkeuring van de notulen van de vergadering van 29 april jl. Mededelingen. Over te leggen stukken. Te behandelen punten: "ur HOOFDSTUK 1: ONTSLAGEN EN BENOEMINGEN 1-1 Benoeming Culturele Raad. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor in de sectie educatie van de Cultu rele Raad te benoemen de heer P.N.Th. Zuijdweg. 1-2 Duo-baan hoofdleidster. De hoofdleidster van de openba re kleuterschool 'De Kleine Wereld' mevrouw P.A.M. de Ridder-Lens van Rijn heeft ge vraagd haar betrekking te mo gen omzetten in een duo-baan. Het college stelt voor dit verzoek te honoreren en mevrouw De Ridder te benoemen tot hoofd leidster in een duo-baan. Daar aan gekoppeld is het voorstel mevrouw M.R. Goossens-Schrier eveneens te benoemen tot 'duo- baanhoofdleidster'. Mevrouw Goossens werkt reeds acht jaar als leidster aan 'De Kleine Wereld'. HOOFDSTUK 2: ALGEMEEN BEHEER 2-1 Ambtenarenreglement. De raad wordt gevraagd enkele wijzigingen in het Algemeen Ambtenarenreglement goed te keuren. Deze hebben betrekking op overwerk-vergoeding voor hen, die in deeltijd werken èn drie extra vrije dagen die dit jaar aan ambtenaren zijn toebedacht door minister Rietkerk. 2-2 Wijziging reglement van orde voor de raad. Tot nu toe moest, wilde een raadslid een motie, amendement en dergelijke in de raad aan de orde stellen, zij of hij door minstens twee mede-leden daarin worden gesteund. Me vrouw F.A. Suwijn, die alleen in de raad zit voor Progressief Vlissingen, heeft gevraagd of dit aantal niet verminderd kon worden tot één. B. en w. stellen Deze foto van een deel van 't Fort spreekt in feite voor zich. Een fikse opknapbeurt is heel hard nodig. De gemeente hoopt, door ze aan te kopen en daarna te herstellen, deze buurt weer uit het slop te kunnen halen, (zie voorstel 7-4) (foto Cor Schuilwerve). baar te stellen voor de aanschaf van een nieuwe brandweerauto, een Magirus type 192 D 11 F. Dit voertuig gaat de huidige Merce- des-Ziegler brandweerauto ver vangen. 3-2 Vervanging meldtafel poli tiebureau.. Al in 1979 stond de vervanging van de meidtafel bij de politie op het programma. Dat kon toen niet doorgaan, onder meer omdat het onmogelijk bleek de meldtafel op de huidige plaats te vervangen. Nu is er be gonnen met de uitbreidings werkzaamheden van het bureau kan ook worden gestart met de voorbereiding voor de installatie van de meldtafel. Deze zal twee, in plaats van één, bedienplaatsen krijgen. Omdat er in 1978 al een krediet van ƒ296.800,- voor de meldtafel was uitgetrokken, is nu nog een krediet van 144.200,- nodig. De raad wordt gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. HOOFDSTUK 5: VOLKSHUISVESTING 5-1 Beroep tegen weigering ont heffing. De heer A.W. Harmsen Vrijdag a.s. beslist de raad over de verkoop van dit stuk grond - tussen stadhuis en parkeerplaats - ten behoeve van de bouw van een bejaardentehuis (zie voorstel 7-1) (foto Cor Schuilwerve) voor dit verzoek te honoreren en het reglement van orde in die zin te wijzigen. 2-3 Aanleg veerplein Rijkswaterstaat gaat beginnen met de aanleg van viaducten en andere bouwwerken voor het nieuwe veerplein. B. en w. stellen voor om, teneinde deze werken mogelijk te maken, voor het ge bied waar de werken worden uitgevoerd een voorbereidings- besluit te nemen. 2-4 Spuistraat. Voorstel is bij het rijk een reconstructie- en sane- ringsbijdrage en lokatie-subsi- die voor het gebied 'Spuistraat overig' aan te vragen. HOOFDSTUK 3: OPENBARE VEILIGHEID. 3-1 Nieuwe brandweerauto Burgemeester en wethouders stellen voor 245.000,- beschik- heeft aan B. en w. gevraagd het pand Badhuisstraat 51A te mo gen gebruiken als recreatiewo ning. Het college heeft dit ver zoek echter afgewezen, onder meer gezien de aantasting van de woonomgeving. De heer Harm sen is tegen dit b. en w.-besluit in beroep gegaan bij de raad. Voor stel aan de raad is dit beroep on gegrond te verklaren. HOOFDSTUK 6: OPENBARE WERKEN. 6-1 Rechtsgeding. De gemeente is door de heer H. Bisschop gedag vaard voor de rechtbank te Mid delburg. Het gaat daarbij om een aansprakelijkheidsstelling voor schade die de heer Bisschop heeft geleden door wateroverlast. Hij schrijft deze toe aan nalatigheid van de gemeente. 6-2 Investeringen reinigings dienst. Bij de gemeentelijke rei nigingsdienst zijn onder meer enkele vrachtauto's aan vervan ging toe. Bovendien is, om een goede en verantwoorde service verlening mogelijk te houden, uitbreiding van het materiaal met diverse apparaten nodig..De raad wordt voorgesteld, om deze vervanging en uitbreiding mo gelijk te maken, door 237.000,- beschikbaar te stellen. HOOFDSTUK 7: EIGENDOM MEN. NIET VOOR DE OPENBARE DIENST BESTEMD. 7-1 Grondverkoop voor bejaar dentehuis. De Stichting Christe lijke Bejaardenzorg wil op een stuk grond naast het stadhuis een bejaardentehuis bouwen. Het college stelt voor de daarvoor benodigde grond (2.150 vierkante meter) te verkopen tegen een be drag van 540.360,- Het bestuur van de stichting zal verder 60.000,- betalen voor voorzie ningen als bestrating, aanpas sing openbare verlichting en dergelijke. 7-2 Ruiling grond. B. en w. stellen voor 3700 vierkante meter grond in het gebied Noordbeek over te nemen van het echtpaar Bos- schaart. Dit, in ruil tegen een perceel van negenduizend vier kante meter nabij de Bergweg. B. en w. vinden deze ruiling eerlijk, omdat laatstgenoemd perceel lang en smal is, geïsoleerd komt te liggen èn omdat de familie Bosschaart een jaar niet over een vervangend stuk grond zal kun nen beschikken. 7-3 Verkoop woning. Voorstel is de woning Zuidbeekseweg 1 tegen een bedrag van 141.000,- te verkopen aan de heer A. Schuuring. Het pand werd negen jaar geleden door de gemeente gekocht in verband met realise ring van het plan Papegaaien burg. Dit plan is inmiddels "rond"; sloop van het pand is daarom niet meer nodig. 7-4 Aankoop woningen complex 'Het Fort'. Burgemeester en wet houders stellen de gemeenteraad voor de 197 woningen op 'Het Fort' te kopen van Fortress Ex ploitatie-maatschappij VII b.v. te Rotterdam. Dit, tegen een be drag van 15.000,- per woning, in totaal dus 2.995.000,-B. en w. vinden dat verder verval van dit complex moet worden voor komen. Aankoop door de ge meente lijkt daarbij de enige mogelijkheid. Momenteel wordt onderzocht hoe de woningen kunnen worden verbeterd. Men verwacht dat de huurprijs daar na op circa ƒ320,- per maand kan komen, mits het rijk finan cieel meewerkt. Over de over dracht van de woningen aan wo ningstichting 'Basco' (na de ver betering) is men momenteel in onderhandeling. 7-5 Verlenen erfdienstbaarheid uitweg. B. en w. vragen de raad aan de heren S. en L. Kluijfhout erfdienstbaarheid van uitweg te verlenen. De heren Kluijfhout zijn eigenaar van een perceel grond achter de Willem Kloos- laan. Daar naar werd enige tijd geleden, in verband met de toe gankelijkheid, een dam aange legd. HOOFDSTUK 8: ONDERWIJS, CULTUUR EN RECREATIE. 8-1 Energie-besparende maatre gelen scholen. De besturen van scholen voor bijzonder onderwijs hebben aan b. en w. gevraagd om medewerking bij het treffen van voorzieningen aan gebouwen. Dit, om energie te kunnen be sparen. Aan scholen voor open baar onderwijs zullen ook der gelijke voorzieningen worden getroffen. B. en w. stellen daar om voor de gevraagde medewer king te verlenen. 8-2, 3 4 Subsidiëring V.J.V. Z.V.U. en stichting Kerkelijk Jeugdwerk Oost- en West-Sou burg. Deze stichtingen hebben be zwaar aangetekend tegen de hoogte of het niet verlenen van subsidie, zoals door de raad bij het vaststellen van het welzijns- programma 1985 werd besloten B. en w. stellen voor alle drie de bezwaren ongegrond te verkla ren. Zij doen dit om uiteenlopen de redenen. 8-5 Inhoudelijk beleid sociaal- cultureel werk. Door vertegenwoordigers van S.K.A. en S.K.W. en het gemeen tebestuur is gesproken over het inhoudelijk beleid van het so ciaal-cultureel werk in Vlissin gen. Een wijksgewijze benade ring en een grotere samenwer king tussen de verschillende takken stonden daarbij centraal. Voorstel is het eindverslag van deze gesprekken voor kennisge ving aan te nemen en de resulta ten van de tweede gespreksronde af te wachten. Hieraan zal overi gens door nog meer instellingen worden meegedaan. Het streven is de resultaten van deze ges prekken 'mee te nemen' in het welzijnsprogramma 1984. 8-6 Aanschaf video-apparatuur. Voorstel is 10.000,— uit te trek ken voor de aanschaf van video apparatuur door de dienst wel zijnsvoorzieningen. Dit, ten be hoeve van het plaatselijk vere nigingsleven. 8-7 Aanschaf reddingboot. De raad wordt gevraagd om 10.000,— beschikbaar te stellen voor de aankoop van een red dingboot. Deze zal worden ge bruikt bij de strandbewaking. Het gaat om een licht type, dat minder tijd en personeel vraagt om te worden klaargemaakt. 8-8 Boventallige leerkracht. De vereniging tot het verstrek ken van schoolonderwijs op Re formatorische grondslag heeft om een vergoeding gevraagd voor een boventallige leerkracht De raad wordt voorgesteld dit verzoek te honoreren en daarbij 656,66 beschikbaar te stellen. 8-9 Energiebesparende maatre gelen. Er is nagegaan of en hoe, bij welke gebouwen van open bare scholen maatregelen ge troffen kunnen worden om energie te besparen. Dat heeft geresulteerd in dit voorstel om in zestien scholen spouwmuur-iso latie aan te brengen. In achttien scholen wordt de regeling van de centrale verwarmingsinstallatie aangepast. De raad wordt ge vraagd het hiervoor benodigde totaalbedrag van 210.000,- uit te trekken. Dankzij de te treffen voorzieningen kan echter per jaar 66.500,- worden bespaard. HOOFDSTUK 12: BEGROTIN GEN 12-1 Meerjarenoverzicht. Burgemeester en wethouders stellen voor te besluiten de res terende ramingen van de priori teitenschema's over 1983 en voorgaande jaren nader vast te stellen. Tevens wordt gevraagd het meerjarenoverzicht 1984 tot en met 1987 voor kennisgeving aan te nemen. Over deze jaren kon geen sluitend budget worden verkregen. De personeels-, in- vesterings- en de exploitatieo verzichten dragen dan ook het karakter van 'een wensenpak ket', waaraan geen zekerheid kan worden ontleend. 12-2 en 3 Wijzigingen begrotin gen. Voorstel is diverse begro tingen te wijzigen overeenkom stig de bij de raadsstukken ter inzage liggende ontwerp-beslui- ten. RONDVRAAG SLUITING Vrijdagochtend om elf uur zal wethouder D.J.P. Bruinooge van (on der meer) welzijnszaken officieel het wereldwindorgel in gebruik nemen. Zoals u misschien al in dag- en weekbladen heeft gelezen is men maandag al begonnen met de bouw ervan op het Nollestrand. Dat gebeurt door de kunstenaarsgroep Mass and Individual Moving. On derdeel van deze werkzaamheden vormde ook de bouw van een ste nen oven, voor het gieten van een bronzen gedenkplaat door brons gieter Bert Ghysels Ter gelegenheid van de ingebruikname van het nieuwe orgel is er een informatiepakket in meerdere talen samengesteld. Bovendien is er een kleurenposter uitgegeven van het formaat 138 bij 190 cm. (zie foto). Deze stelt een groep van circa veertig Vlissingers voor die de (nieuwe) orgelpijpen van bamboe presenteren. Op de achtergrond is het oude windorgel te zien. Deze poster wordt in beperkte oplage te koop aangeboden. Het nieuwe windorgel kon gerealiseerd worden door de inzet van vele cultuurlief hebbers uit Vlissingen en daarbuiten, dankzij een belangrijke bijdrage vanuit het bedrijfsleven en de Rabobank Vlissingen. De gemeenteraad van Vlissingen beloonde deze inzet door het nog ontbrekende krediet van f 15.000 beschikbaar te stellen. Als u via de gemeentelijke sociale dienst een uitkering ontvangt en u wilt met vakantie, dan moet u dat tot twee weken vooraf melden bij deze dienst. Datn kan tussen 09.00- en 10.00 uur bij uw bij stands-maatschappelijke werk(st)er. Zij of hij kan u ook nader informeren over de wijze van betaling met betrekking tot uw va kantieperiode. 's Avonds om half elf duiken de eerste leden van de verschillende ploegen het water in; de volgende morgen komen om half elf hun collega's er pas weer uit. Dat team, dat in de tussentijd - twaalf uur de grootste afstand heeft gezwommen is winnaar. Winnaar van de nachtzwemma- rathon 1983. Dit gebeuren wordt vrijdag(nacht) en zaterdag ge houden in - hoe kan het haast anders - het Sportfondsenbad aan het Baskensburgplein. Niet minder dan zeventien ploe gen binden er de strijd tegen el kaar aan. Zij ontmoeten elkaar ook bij het touwtrekken. De eer ste ronde van deze 'gewichtige' sport wordt gehouden op vrij dagavond (aanvang 20.00 uur). De finale is na afloop van de zwem- marathon en begint om 11.30 uur. De*huldiging van de kampioenen van zowel het zwemmen als het touwtrekken is om zaterdag 12.30 uur in het restaurant van de sporthal. De organisatie van het hele gebeuren is in handen van het n.v. Sportfondsen- bad-Vlissingen èn het Vlissings Aktivi- teiten Fonds. Het woonbuurt-verbeterings plan voor de Simon de Vlieger laan zal als leerlingplaats wor den uitgevoerd. Dit betekent dat negen leerling-straatmakers na hun theoretische opleiding met dit handwerk de noodzakelijke praktijkervaring kunnen op doen. Morgen, donderdag 23 juni, zal de wethouder van onder meer openbare werken het startsein geven voor de uitvoering van het plan. Dat gebeurt omstreeks half elf 's morgens. Men komt daar voor eerst bij elkaar in het club huis van V.S.V. 'Marathon' aan de Bosweg (in het verlengde van de Simon de Vliegerlaan). Er zal daar gelegenheid zijn zowel mondelinge als schriftelijke in formatie in te winnen over het leerlingstelsel. Ook kan er van gedachten worden gewisseld met de leerlingen zelf. Uiteraard zijn er ook inlichtingen te verkrijgen over de uitvoering van het plan, dat in overleg met bewoners is ontworpen. Schoolverlaters beneden de leeftijd van 21. jaar kunnen pas na een half jaar wachttijd in aanmerking komen voor een eigen bijstand suitkering. Dit uiteraard wanneer zij dan nog werkloos zijn. Tot dan zijn zij - net als tijdens de opleiding - voor het levensonderhoud aangewezen op de ouders. De wachttijd begint aan het eind van het kwartaal waarin men met de opleiding is opgehouden. Is dat om streeks de zomervakantie het geval geweest, dan gaat de uitkering in op 1 januari 1984. De bijstandsuitkering kan bij de Gemeentelijke Sociale Dienst worden aangevraagd in de loop van de maand de cember. Deze regels gelden zowel voor thuiswonenden als voor hen die tijdens hun opleiding niet bij hun ouders woonden. Gedurende de wachttijd kan geen bijstand worden gegeven, dus ook niet als de schoolverlater zelfstandig woont! KINDERBIJSLAG Schoolverlaters beneden 21 jaar zijn dus voor de kosten van le vensonderhoud op hun ouders aangewezen, zodat gedurende de wachttijd het recht op kinder bijslag (enkel- of meervoudig) 'doorloopt'. Dit echter alleen als de schoolverlater zich tijdig als werkzoekende heeft laten in schrijven bij het éewestelijk ar beidsbureau en ook ingeschreven blijft. Als de schoolverlater mee verzeker s meeverzekerd was voor de Ziekenfondswet blijft dat in de wachttijd zo. Tenslotte kan het belangrijk zijn de volgende punten te weten: - De vastgestelde wachttijd blijft gehandhaafd. Ook als men daar in gewerkt heeft; - Voor werklozen beneden de 21 jaar die uit het buitenland af komstig zijn of daaruit terugke ren geldt dezelfde wachttijd. De ze gaat in aan het einde van het kwartaal waarin men in Neder land kwam. - Een 'normale' buitenlandse va kantie doorbreekt de wachttijd van een schoolverlater niet. Bij langdurig verblijf geldt dezelfde regel als voor uit het buitenland afkomstige werklozen. - Vanaf 21 jaar geldt de wachttijd niet. Dan wordt aangesloten bij de termijnen voor studiefinan ciering, ook als de ouders de op leiding zelf betaald hebben. Mocht u over bovenstaand on derwerp nog vragen hebben, dan kunt u daarmee op werkdagen 's morgens 10.00- en 12.30 uur bij de gemeentelijke Sociale Dienst te recht. Volgende week woensdag (29 ju ni) komt in het gebouw van speeltuinvereniging 'De Oude Stad' aan de Paardenstraat de projectgroep Gravestraat en omgeving bijeen. Voor deze ver gadering, die om 20.00 uur begint, zijn ook de gegadigden voor de in aanbouw zijnde woningen in dit gebied uitgenodigd. Het gaat daarbij, voor de duidelijkheid, om woningen in de Koudenhoek, Onderstraat, Flessenstraat, Hendrikstraat en Palingstraat. In de projectgroep Gravestraat wordt samengewerkt door het wijkcomité Binnenstad Vlissin gen èn de gemeente. In de eerste instantie heeft deze groep zich beziggehouden met de voorbe reiding van de bouwplannen voor deze woningen. Na het ge reedkomen ervan zullen zij ook een plan opstellen voor het in richten van de omgeving ervan. Bijvoorbeeld: wil men een bes trating of een woonerf, groen- en speel-voorzieningen en derge lijke? De toekomstige bewoners hebben natuurlijk een belang rijke stem daarin. Om die reden wil de projectgroep zich uitbrei den met mogelijke toekomstige bewoners. Niet alleen personen, die in de project groep willen meedoen zijn echter volgen de week welkom. Ook andere belang stellenden kunnen natuurlijk deze avond bezoeken. Een, inmiddels wat verouderde opname van nieuwbouw aan de Onderstraat, (foto Cor Schuilwerve)

de Vlissinger | 1983 | | pagina 3