Fitnesscentrum Malawauw begint met aerobicdancing Fruitzaak Janse uitgebreid met groenten en rauwkost liet uit O? lakenhart Zelfs afvalcontainer wordt gedeeld SS3II Houdt Groeneveld voorogen Keitc I^Xo Woensdag 25 mei 1983 DE VLISSINGER MACARONI MET GEHAKT Samenwerking Hoe u bij Groeneveld op zachte lenzen harde guldens kunt besparen. F ietsavond vierdaagse Democratie en onmacht Lezing Reuma Joop den Uyl Meidoorn-tocht Spaanse avond Noormannnen Lionsclub-actie H and werk ten toonstell i ng Gemeenteraadsvergaderin- g Kindertheater Vrouwen voor vrede Wandeltochten Extra vergadering Rommelmarkt Wandel'Mars' Square-dansen Testproeven jong talent Euroband naar Frankrijk VZB gespreksgroep Ontvangst oudstrijders Klederdrachten NIS atletiek Verkiezing Dienstcommissie Forummiddag FNV Zaalvoetbal Zomerbridge Bachten Reede Handwerkbazar Kinderkledingbeurs Sport- en fitnesscentrum J.J. Ma lawauw aan de Schuttershofstraat in Middelburg geeft antwoord op de grote vraag naar de mogelijk heid om het aerobicdansen te kunnen beoefenen. Johnny Mala wauw heeft met enkele assistentes een spoedcursus gevolgd bij de sportschool van Elly en Henk Mevis in Arnhem. In het Middel burgse sportcentrum is een ruimte ingericht waar iedere avond van negen tot tien uur aerobicdancing wordt gegeven. In groepjes van 15 personen, an ders is de ruimte te klein. Het ae robicdansen bestaat eigenlijk uit een aantal onderdelen, zoals de warming-up (het opwarmen van de spieren voordat het eigenlijke inspannende dansen begint), het dansen zelf en daarna een cool- dqwn (het langzaam tot rust brengen van de gebruikte spie ren). Iedereen die een goede con ditie heeft en plezier heeft in het bewegen kan er aan meedoen, legt Johnny Malawauw uit. In zijn sportcentrum worden ook condi tietrainingen, figuurcorrectieoefe- ningen en bodybuilding gegeven. Hiervoor heeft de sportschool houder, die zelf karateleraar is, enkele assistenten in dienst. Voor inlichtingen is het sportcen trum dagelijks geopend van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. Zaterdagavond en op zondag is het sportcentrum geslo ten. Inmiddels zijn al enkele groepjes met het aerobicdansen bij Malawauw begonnen. (foto John Siwabessy) MIDDELBURGSE BRADERIECOMMISSIE GEEFT STICKERS UIT De Middelburgse Braderiecommissie heeft een serie van vier stickers laten vervaardigen, die duidelijk maken dat de Zeeuwse hoofdstad drie dagen lang Folklorestad is. Van 21 mei tot en met 11 juni is elke week één model uit de serie gratis verkrijgbaar bij de plaatselijke deelnemers aan de braderie, herkenbaar aan het veelkleurige folklore-affiche. In totaal gaan op deze wijze - zo verwacht de braderiecommissie - zo'n 600.000 stickers over de toonbank. In de te plaatsen advertenties is te zien welke sticker in een bepaalde week verkrijgbaar is. De uitgifte geschiedt zolang de voorraad strekt. De speciaalzaak voor fruit en deli catessen van Wim en Francien Janse aan de Burgpromenade in Middelburg is sinds vorige week donderdag uitgebreid met een af deling groenten en rauwkost. De uitbreiding met deze nieuwe afde ling werd noodzakelijk omdat er in de Middelburgse binnenstad geen groentehandel meer Was. De enige zaak aan de Koorkerkstraat is on langs gestopt. Nu kunnen de be woners van het stadscentrum weer in hun eigen huurt groente betrek ken. Vooral het rauwkostgebeuren krijgt bij Janse een extra accent. Onlangs bezochten zij een beurs in rauwkostprodukten en zij raakten zo enthousiast dat zij be sloten er in hun winkel bijzondere aandacht aan te besteden, temeer omdat er naar dit produkt steeds meer vraag komt. Tien verschil lende soorten rauwkost zijn er bij Janse verkrijgbaar met daarnaast een aantal panklare produkten zoals gesneden en geschrapte groenten. Behalve voor groenten en rauw kost blijft Janse gespecialiseerd in deoude vertrouwde produkten fruit en delicatessen en vooral met de opgemaakte manden met fruit en delicatessen heeft Janse in middels een vertrouwde naam opgebouwd. Er is keus uit een grote verscheidenheid aan man den. De uitbreiding maakte het noodzakelijk dat een deel van de winkel van nieuw inventaris is voorzien. Vooral de toonbankvi trine met de rauwkost en pan- klaarprodukten trekt hierbij de aandacht. IVim Janse (foto John Siwabessi) Een zeer smakelijk gerecht, maar zó makkelijk dat echt iedereen het maken kan en het is zo klaar. Een gezellig en compleet maal. 500 gr. gemengd gehakt 1 ui zout peper snufje paprikapoeder 400 gr elleboogmacaroni 1 groot pak diepvriesspinazie beschuitkruim geraspte kaas boter Haal met twee vorken het ge hakt goed uit elkaar, strooi er wat zout, peper en paparika- poeder op. Snipper de ui. Smelt een flinke lepel boter, leg ui en gehakt erin en laat dit, steeds met een houten le pel omscheppend, zachtjes kleuren. Leg het blok diep vriesspinazie in een pan en laat het boven een laag vuur ontdooien. Kook de elleboogmacaroni volgens de aanwijzingen op het pak. Bestrijk een vuurvas te schaal met boter, leg er een laagje macaroni in, daarop een laagje spinazie, daarop het gehakt, weer een laagje spinazie en dan de rest van de macaroni. Strooi er beschuit- kruim en geraspte kaas op, leg er klontjes boter op en zet de schaal in een voorverwarmde oven tot er een korstje op is. Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-26.23.11. PA TA TB AKKERS IN KOUDEKERKE WERKEN SAMEN De dorpsgemeenschap in Koude- kerke hoeft nooit verstoken te zijn van fritures of snacks. Daarvoor zorgen de twee friturebakkers van het dorp. Dankzij een goede zake lijke samenwerking is er altijd pa tat te verkrijgen bij frituur 'Het Trefpunt' of John's Fritures. Door onderling overleg is een schema opgesteld waarbij er altijd een zaak openblijft. Die samenwerking is er niet altijd geweest. Toen John van den Hummel zo'n zeven jaar geleden zijn zaak in fritures opende aan de Middelburgséstraat, was daar op nog geen vijftig meter Fritures Het Trefpunt al gevestigd. De toenmalige eigenaar zag in Van den Hummel alleen maar een enor me concurrent en vart sa menwerking was geen sprake. Dat veranderde toen Joop van Beest nu ruim drie jaar geleden. Het Trefpunt overnam. John van den Hummel zag de voordelen van een goede zakelijke samen werking wel zitten en ondernemer Van Beest haakte in, toen er sa men over gepraat werd. En nu is er al lang een gezamenlijk werk plan. En concurrentie hebben ze hoe genaamd niet van elkaar. De 48- jarige Van Beest, die wordt geas sisteerd door zijn 26-jarige zoon Theo, doet zaken in het houten gebouwtje, dat door zijn in het oog springende plaats, voor 80 procent van de passanten bestaat. John's Fritures daarentegen heeft ongeveer een zelfde percentage van de omzet onder de dorpsbe woners. Dit komt vooral omdat er bij John's Fritures een aantal zit jes zijn waar even kan worden uitgeblazen. En er worden com plete maaltijden geserveerd. In de andere zaak staan ook wel enkele stoelen, maar daar is het interieur meer op het direct meenemen in gesteld. Hoewel beiden fritures en snacks verkopen is er toch wel wat ver scheidenheid in deprodukten. Vader van Beest is een goede kok en maakt alle sauzen zelf. Een specialiteit van hem is de mossel stoverij en gebakken vis, en ook om zijn soepen is Van Beest be kend. De 26-jarige Van den Hummel, die samen met zijn vrouw Marjan zijn zaak drijft, heeft onder meer naam gemaakt met zijn nasi en bami. De beide zakenlieden werken op verschillende manieren samen. Als - John van den HummelTheo van Beest en Joop van Beest (foto John Siwabessy). vader en zoon van Beest donder dags hun zaak gesloten houden is John's Friture open en als John 's zondags zijn zaak dicht laat, zorgt Van Beest dat er weer patat ge bakken wordt in Koudekerke. Ook hebben ze het zo geregeld dat zij om de veertien dagen een vrije za terdagavond hebben. En dan wordt er ook vaak geza menlijk ingekocht. Als John een voorj elige aanbieding ziet wordt zijn collega gewaarschuwd en omgekeerd brengen de uitbaters van Het Trefpunt een leuk voor deeltje onder de aandacht van collega Van den Hummel. Maar de samenwerking gaat nog verder. Van den Hummel heeft voor zijn zaak weinig ruimte om een container voor het afval te plaatsen. Van Beest kwam met de oplossing. Er werd een grote con tainer bij zijn 'tent' geplaatst en regelmatig brengt John zijn afval naar zijn buurman. "De kosten van de container zijn dan voor ieder ook maar de helft", zegt John van den Hummel zakelijk. "We moeten tenslotte samen pro beren een boterham te verdie nen". Ook gebeurt het nogal eens dat er van elkaar 'geleend' wordt. Als één van de twee plotseling zonder frisdrank of snacks zit, wordt er snel door de buurman aangevuld. Van den Hummel: "§oms durf ik er gewoon niet om te vragen, want Van Beest is zo'n goeie collega dat hij zijn laatste kratje weg zou ge ven, en dat wil ik nou ook weer niet". Zolang de samenwerking zo goed blijft, is de Koudekerkse ge meenschap verzeker van een dage lijkse frituurservice. Het contactlenssysteem van Groeneveld maakt dat mogelijk. Cl bespaart al f 130.- bij aanschaf van originele Bausch Lomb con tactlenzen. Bovendien zijn alle controles gratis. Bij nabestelling bespaart u nóg eens f 120.-. Cl ziet, meer dan 250 harde Nederlandse guldens totaal. Zachte lenzen/veilige lenzen. Daar zijn intussen alle lensdragers van over tuigd. Ze blijven goed op hun plaats en de irri tatie die bij harde lenzen vaak optreedt blijft achterwege. Bovendien went men gemakkelijk aan zachte lenzen zodat ze meestal binnen 1 week de gehele dag gedragen kunnen worden. Maar omdat zachte lenzen door de inwerking van het traanvocht op den duur minder helder worden is vervanging na 1jaar meestal noodzakelijk. Daarom riepen de Gilde opticiens (33 over Nederland verspreid) het abonnements systeem in leven. En... Groeneveld is een Gilde Opticien. Prijsgarantie staat zwart op wit. Uw recht op deze hoge korting en op gratis controle krijgt u zwart op wit op het Optiek Gilde Garantie Certificaat. Dat certificaat is geldig bij alle 33 Gilde Opticiens. Veilig en voordelig lenzen kopen plus: de zekerheid dat u altijd heldere lenzen hebt op de juiste sterkte. Dat biedt u het contactlens Aangesloten bij het systeem van Groeneveld. Goes, Lange Vorststraat 106, tel. 01100-16678 Middelburg, Lange Delft 24 tel. 01180-12083 Vlissingen, St. Jacobsstraat 14, tel. 01184-12398 Voor zekerheid en service, deGilde-Opticien. Middelburg, maandagmiddag geopend Terre des Hommes houdt in sa menwerking met de E.N.F.B. van maandag 30 mei tot en met don derdag 2 juni, elke avond hun jaarlijkse fietsavondvierdaagse. De start is op de markt in Mid delburg tussen 18.00 en 19.00 uur voor een afstand van ongeveer 25 km. De opbrengst gaat naar een revalidatiecentrum voor poliopa tiëntjes in Bolivia; een door Terre des Hommes ondersteund project. Meerijden kost voor volwassenen 6,— voor kinderen tot twaalf jaar 3,— Deelname per avond is ook mogelijk. De Vereniging Vrienden en Vriendinnen van het Rijn-Schelde Instituut houdt 28 mei (zaterdag) om 14.00 uur in 'De Brasserie', Lange Delft 10 te Middelburg een forumdiscussie over 'democratie en onmacht'. Dick de Graaf, be leidsmedewerker van de FNV en Dr. ir. Jan Goedman, de mede oprichter en voorzitter van het RSI leiden de discussie in. In het forum nemen plaats: David de Leeuw voorzitter van de onder nemingsraad van de K.M. De Schelde, Prof. dr. Hannes de Graaf, oud voorzitter van Kerk en Vrede en emeritus hoogleraar et hiek en filosofie én Dr. Sicco Par ma, directeur van een milieu-on derzoeksinstituut en oud voorzit ter van de stichting Natuur en Milieu. Drs. Jan de Vries (mede werker RSI) leidt de discussie. Dr. Oh, reumatoloog te Breda, houdt op vrijdag 27 mei een lezing over de reumapatiëntenvereni ging Midden-Zeeland over "Reu ma en het medicijngebruik". De lezing is in de zaal Amicitia, Wil- lemsweg 2 te Kloetinge en begint Jom acht uur. Alle leden, met ^eventuele begeleiders, zijn wel kom. Alsnog lid worden van de RVMZ kan telefonisch op 01184- 78499 of 01'180-29487. De PvdA-afdeling Westkapelle heeft op dinsdag 7 juni zijn poli tieke leider Joop den Uyl als spreker gestrikt. Den Uyl houdt een spreekbeurt in HCR "Noord- zeegalm", Zuidstraat 105 te West kapelle om acht uur 's avonds. Het onderwerp van die avond luidt: "Aktuele Politiek". De spreek beurt is voor een ieder toeganke lijk. Geadviseerd wordt vroeg aanwezig te zijn in verband met de te verwachten grote toeloop. De zaal is open tussen 19.15 en 19.55 uur. De afdeling wandelsport van de sportvereniging "Serooskerke" houdt op zaterdag 28 mei de vier de Meidoorn-wandeltocht. De wandelafstanden zijn vijf, tien, vijftien of 25 kilometer, die zijn uitgezet over de binnenwegen van de gemeente Veere. De start is vanaf het verenigingsgebouw "De Zandput" te Serooskerke. Start tijden: Voor de 25 kilometer vanaf half één, voor de vijftien kilome ter vanaf één uur, voor de tien ki lometer vanaf half twee en voor de vijf kilometer vanaf twee uur. De 'Circulo Cultural De Socios De Habla Espanola En Zeeland' (culturele Vereniging voor Spaanssprekenden), houdt op za terdag 28 mei een 'Spaanse avond'. Belangstellenden kunnen vanaf acht uur 's avonds deze avond bijwonen in 'De Straat' van de Stedelijke Scholengemeen schap te Middelburg, ingang Gerrit van de Veenstraat la, tegen een entreeprijs van 7,50 per persoon, (tot twaalf jaar ƒ2,50). De dans- en muziekavond wordt opgeluisterd door de Spaanse fol- kloregroep 'Los Flamencos del Sur', welke behalve flamencomu- ziek en -dansoptredens, ook voor Latijns-Amerikaanse dansmuziek zal zorgen. De voetbalvereniging "De Noor mannen" uit Westkapelle viert dit jaar het vijftig-jarig jubileum. Ter gelegenheid hiervan speelt het elftal Noormannen 1 op woens dag 27 juli een wedstrijd tegen de Bredase ere-divisieclub NAC. De partij begint om half acht 's avonds in Westkapelle. De Lionsclub Walcheren houdt op zaterdag 28 mei ten bate van Stichting Ons Zeeland; organisa tie voor blinden en slecht zienden, de actie "Luisterend Zien", 's Middags is er in de sporthal "De Kruitmolen" aan de Kruitmolen- laan te Middelburg van één tot vijf uur een sportmanifestatie met door Zeeuwse bedrijven beschik baar gestelde prijzen. Die middag is er verder nog een boekenbeurs. De inleg bedraagt zes gulden, 's Avonds, eveens aan de Kruitmo- lenlaan, is er een dansavond met het rad van avontuur. Het dan- sorkest "Enterprise" en de zusjes "Wouterse" verlenen die avond gratis hun medewerking. Van 31 mei toten met 3juni houdt de landelijke handwerkcommissie van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een grote handwerktentoonstelling voor iedere geïnteresseerde in het wer ken met textiel. Plaats is de Grote of Maria Magdalena Kerk te Goes. Tweeduizend handwerken in bijna dertig verschillende tech nieken zijn er te zien, evenals de monstraties in die technieken. De openingstijden zijn dinsdag 31 mei van één tot negen uur 's avonds. Woensdag en donderdag van tien tot negen en vrijdag 3 juni van tien tot vijf uur 's middags. Entree voor leden bedraagt drie gulden, voor niet leden is dat vijf gulden. Donderdag 26 mei, om acht uur vergaderen de lederi van de ge meenteraad van Westkapelle. De vergadering heeft als altijd plaats in het gemeentehuis.Een van de voorstellen is de schoonmaak- werkzaamheden aan het gemeen tehuis van de gemeentebo de/conciërge over te dragen aan een schoonmaakbedrijf, wegens te grote taakverzwaring van eerstge noemde. Het optreden van het kinderthea ter 'Tingeling" met het stuk "pee en ui", dat op zaterdag 28 mei is gepland in de Vlissingse vismijn, wordt verplaatst naar de Frans Naereboutschool op de Grote Markt té Vlissingen. Bij^ slecht weer wordt het optreden in het gymnastieklokaal gehouden. Het optr.eden begint om drie uur. Vrijdag 27 mei is er van 9.15 tot 11.15 uur weer de maandelijkse vrouwenaktiviteit in buurthuis "De Zwaan", Kromwegsingel 1 te Oost-Souburg. Thema deze keer is: "Vrouwen voor Vrede". Enkele vrouwen van de beweging "Vrou wen voor Vrede" zullen een inlei ding houden. In het gebouw is peuteropvang aanwezig. Zaterdag 4 juni houdt de Vlis singse wsv 'De Vrolijke Tippe laars' de traditionele nachttocht van Bergen op Zoom naar Vlis singen over 75 kilometer. De mi nium leeftijd voor deze tocht is zestien jaar en enige getraindheid is noodzakelijk. De start vindt plaats zaterdagavond twaalf uur bij café De Raayburg, Antwerp sestraat 267 in Bergen op Zoom. Zondag vijf juni start om half zes 's ochtends vanaf café Thalia, Schoolstraat 2 te Hansweert de dagtocht van 'De Vrolijke Tippe laars' over 45 kilometer naar Vlis singen. Minimumleeftijd voor de ze tocht is veertien jaar. De eerste wandelaars arriveren tussen twaalf en één uur bij het clubhuis Zeeland Sport aan het Basken- burgplein in Vlissingen. Voor in schrijving en informatie mw. Meerman, Westerzicht 90 te Vlis singen, telefoon 01184-64753. De leden van de commissie voor de economische zaken en de werkgelegenheid van de gemeen te Vlissingen houden donderdag 26 mei een extra openbare verga dering in het stadhuis. De verga dering begint om half vijf en be handelt ondermeer de statuten wijziging van de nv PZEM. Op het VCB-terrein aan de Zuid- beekseweg houdt de korfbalver eniging "Seolto" op zaterdag 28 mei de jaarlijkse rommelmarkt. Er zijn verschillende kraampjes en diverse attracties zoals een water bar, balgooien of -schoppen en dergelijke. De rommelmarkt be gint om tien uur. De VCB heeft, ook op deze dag, haar jaarlijkse zomerfeest georganiseerd. Zaterdag 28 mei houdt de wan delsportvereniging "Willen is Kunnen" de dertiende 'Mars rond Walcheren'. Om negen uur 's ochtends start men vanaf de Wil lem 3 kazerne in de Oranjestraat te Vlissingen waar ook de in schrijving plaatsvindt. De 'Mars' (met internationale deelname) gaat over 65 kilometer via Dom burg, Arnemuiden en Ritthem naar Vlissingen terug, waar om zes uur 's avonds de eerste wan delaars zullen aankomen. De square-dansvereniging "Seal- dis Square" houdt zaterdag 28 mei 'een open huis in het Dorpshuis te Colijnsplaat. Om acht uur 's avonds begint een demonstratie van dit square-dansen. Het squa re-dansen is overgewaaid uit Amerika en is voor zowel volwas senen als kinderen. Er wordt ge danst met vier paren die een vier kant vormen (square). De muziek waarop gedanst wordt is snel en opgewekt en gebaseerd op "coun try- en westernmuziek". De kle ding is aangepast aan de zoge naamde old-time stijl. Op de open avond is alle mogelijke informatie over deze manier van dansen ver krijgbaar. De Middelburgse Turnvereniging '69 (MTV) houdt testproeven voor de jeugd voor plaatsing in de se- lectiegroepen. Woensdag 1 juni kunnen de meisjes van zes tot acht jaar en maandag 30 mei de jon gens van zes tot negen jaar in ge bouw De Schakel aan het Bach- tensteene in Middelburg, de proeven afleggen. Gelet wordt hierbij op lenigheid, kracht en coördinatie. Ook degenen die nog nooit aan gymnastiek hebben ge daan, kunnen meedoen. Voor de meisjes beginnen de tests vanaf 18 uur en de jongens starten om half zeven. Voor informatie (meisjes) K. Hamels, tel. 15608 en (jongens)- R. Filius, tel. 16335. De Middelburgse Euroband en het majorettenpeloton gaan op de buitenlandse toer. Zondag 29 mei werkt de band uit Middelburg- Zuid mee aan een groots feest programma in de Franse stad Orléans. Zondagmorgen om vier uur vertrekt het gezelschap naar Frankrijk waar om half elf een eerste optreden volgt, 's Middags loopt de Euroband mee in -een folkloristisch bloemencorso en besloten wordt met de show "Le moulin Hollande". "Het is de eerste keer dat de Euroband een optreden buiten de landsgrenzen verzorgt", vertelde de bandleider L. Fase. "Voor ons betekent dit de eerste stap naar verdere contacten met het buitenland". De provinciale VZB-werkgroep (vrouwen zonder baarmoeder) functioneert vanaf 26 mei als ge spreksgroep. De gespreksgroep komt eenmaal per veertien dagen bij elkaar op donderdagmiddag van half twee tot drie uur ten kantore van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walcheren, Loskade 29 te Mid delburg. Chris Ronse begeleidt de groep in de eerste fase. Vrouwen, die belangstelling hebben voor deelname in de gespreksgroep kunnen zich opgeven bij Ronse of donderdag 26 mei na de eerste bijeenkomst komen. Reageren is ook mogelijk via Postbus 282, 4330 AG te Middelburg. Het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen ont vangt vrijdag 27 mei om circa kwart over elf een groep van twintig Schotse oudstrijders in het stadhuis. De oudstrijders zijn er op uitnodiging van het Nationaal Verbond Belgische Oorlogskrui zen. De "Royal Scots" waren on der meer betrokken bij de landin gen in Vlissingen en Westkapelle in 1944. Vooraf vindt om circa elf uur een kranslegging plaats bij het Landingsmonument aan de Commandoweg. Een deputatie van het college woont de kran slegging bij. Het Commandement Maritieme Middelen Schelde zorgt voor een erewacht. Zaterdag 28 mei vindt op de Fle- vohof de Nationale Klederdrach tendag plaats. Naast bekende kle derdrachten uit Volendam, Sche- veningen, Staphorst en Marken, zijn deze keer ook bijzondere drachten uit Axel en Walcheren te zien. Mevrouw de Jager uit Dom burg is met een groep van 35-40 mensen in Walcherse kleder drachten present en uit het Zeeuwse komt eveneens mevrouw De Regt uit Axel met een groep van 35 mensen. De opbrengsten van dit evenement komen ten goede aan het sponsorprojekt Wereldkinderen, waarmee kinde ren uit India financieel worden geadopteerd. De Nederlandse Invaliden Sport bond begint dit jaar met een re gionaal opgezet trainingsschema voor atletiek, dit in verband met reisafstanden en -kosten. De trai ningen staan open voor iedere ge handicapte atleet. De trainingen voor deze regio zijn in Goes op 18 juni en 17 september van één uur 's middags tot vijf uur. Inlichtin gen bij bondstrainer Peter van Nierop, tel. 01720-93713. Kort geleden kwam het kader van de vakgroep DGSM van de CFO uit Vlissingen te Meliskerke bij een. Op deze vergadering werden de diverse beleidspunten bespro ken. Voor de aanstaande verkie zingen "Dienstcommissie Nieuwe Stijl" werd een aktief programma opgesteld. De kandidatenlijst ziet er als volgt uit: 1C. Davidse, 2. A. Groenheijde, 3. P. van Boven, 4. S. Janse, 5. V.R. Provoost,. De verkiezing voor de Dienstcom missie is op vijftien juni. In "Het Zuiderbaken", De Pal- mastraat te Middelburg wordt vrijdag 27 mei een forummiddag voor alle uitkeringsgerechtigden binnen de FNV gehouden. De gezamenlijke werkgroepen WAO Vlissingen en Middelburg organi seren het geheel'. In het forum neemt voor de PPR plaats de heer Kamermans, voor de PSP de heer Bouwman, voor de CPN zit Tilly Vermeer in het forum. CDA- en PvdA-forumleden zijn nog niet bekend. Margreet Jansen neemt zitting namens de FNV en voor zitter is FNV districtbestuurder Maris van Leeuwen. De aanvang is twee uur 's middags. De S.C. "Torna" uit Oost-Sou burg houdt op zaterdag 28 mei voor de derde keer een zaalvoet- baltournooi qm de "El Toro Cup". Het tournooi vindt plaats in de sporthal "Baskensburg" te Vlissingen en begint om elf uur 's ochtends. Behalve "Torna" uit Oost-Souburg is "Sport Styl Sin- ke" uit Middelburg de enige Zeeuwse deelnemende ploeg. Voor bridgers die tijdens de zo mermaanden gewoon door willen spelen organiseren de Walcherse bridgeclubs gedurende deze maanden gezamenlijke wedstrij den, die tevens toegankelijk zijn voor huisbridgers en vakantiegas ten. Deze bridgedrives - twintig in totaal - vinden plaats op maandag en donderdag in Hotel "Walche ren" te Koudekerke in de periode van 16 juni tot 22 augustus. De wedstrijden beginnen om half acht.- Op dinsdag zeven juni wordt in "Bachten Reede" het seizoen af gesloten met een gezellige avond. Conferencier Hans Borghardt zal om half acht beginnen met zijn programma vol vrolijkheid. Kaarten één gulden vijftig zijn vanaf 30 mei 's middags aan de zaal verkrijgbaar. Op donderdag 16 juni zal in "Bachten Reede" een handwerk bazar worden gehouden. De op brengst is bestemd voor het kopen van nieuw materiaal. Belangstel lenden kunnen terecht van half twee tot vier uur. Het club- en buurthuis "Schelde- buurt" houdt op zaterdag 28 mei een kinderkledingbeurs. Alle (he le en schone) kinderkleren zijn welkom. De opbrengst is op fifty- fifty basis. De in- en verkoop wordt gehouden van half tien tot één uur in de Glacisstraat 97, te lefoon 12302.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7