Muziekcentrum 'Middelburg' uitgebreid met orgelschool ilit C7 liet lakenliart fvetïé ftJjO Schoolfoto uit de oude doos miffelmarkt In tome in buitenlucht ^/ssEKfeNI RECEPT 'Kunst is het rijkste goed, maar armoe als je er van leven moet' <Patthenette Woensdag 11 mei 1983 VARKENSVLEES LA TUTTI FRUTTI Carla Mes heeft depositairschap van Christian Dior verworven 'Avondje uit met een cassière TREFCENTER SCHUDT AAN WENSBOOM Heren FRANS VAN DE KOP, KOPERSMID IN DEMERARY Stukje koper Esperanto Vogel vitamines Avondvierdaagse Voetbaltoernooi Puzzelrit Fotomateriaal Windturbine Vrede V ol wassenenma vo VVD Energiediscussie Unicef Literatuur Prestatieloop WU MAKEN 7 WEER PAUHE-MOOI PALTHE stomerij Locomotief Zaalvoetbal Zoetwatervoorziening Bond gepensioneerden Accordeola Kindermiddag Badmintontoemooi Sportieve recreatie Bingo-dansavond I^M^ttÜkUittÜilikfeUMÉliUtt mïii-iVÉYi-r'------ In de veilinghallen aan de Braak manstraat in Middelburg zal een groot aantal particulieren weer een dagje koopman of -vrouw spe len. Dat gebeurt tijdens de Wal- cherse Snuffelmarkt op zaterdag 14 mei, die vanaf 's morgens negen uur is geopend. 'Alle kramen zijn verhuurd. Ook de Selektrijscholen presente ren zich weer tijdens deze Snuf felmarkt. Deze gebundelde Wal- cherse autorijschoolhouders zul len het publiek uitleggen waarom het zo noodzakelijk is om autorij les bij een deugdelijke autorij school te volgen. Ook worden vi deo-opnamen getoond over mo torrijles. Een aantal aanwezige rijschoolhouders verstrekt alle ge vraagde informatie die verband houdt met autorijlessen. Overigens overweegt de organisa tie van de Walcherse Snuffel markt om in het zomerseizoen de overdekte hal te ruilen voor de buitenlucht. Volgens diezelfde organisatie staat de VVV positief tegenover het initiatief om de Snuffelmarkt in de zomer in de buitenlucht te doen plaatsvinden. Met verschillende gemeenten op Walcheren wordt onderhandeld. De meeste soorten gedroogde zuidvruchten kent U wel: pruimen, appeltjes, abriko zen, krenten en rozijnen of te wel Tutti Frutti. U weekt ze in ruim water en de volgende dag kookt u ze tot de vruchten zacht zijn. Als U de vruchten 24 a 48 uur weekt, is koken niet meer nodig. 100 gr. gedroogde abrikozen 100 gr. gedroogde appeltjes wat rozijnen en krenten 400 gr. varkensvlees in blokjes boter/margarine 2 eetlepels zoute ketjap pepter, Vi kopje vruchtennat, 3 preien Zet de vruchten een dag van te voren in de week. De volgen de dag het vlees in bo ter/margarine bruin bakken. Wat ketjap, peper en een 'A kopje van het nat waarin de vruchten zijn geweekt, toe voegen. Laat het vlees hierin ca. 3 kwartier sudderen. Daarna voegt U toe: de uitge lekte vruchten en de in reepjes gesneden preien. Het geheel nog 10 minuten zachtjes laten sudderen. Serveren met rijst. Muziekcentrum 'Middelburg', vo rige maand geopend aan de Lange Delft in Middelburg, is vanaf 2 mei begonnen met een orgelschool. Boven de zaak is een ruim lokaal ingericht met twaalf lesorgels. Voorlopig wordt op maandag-, dinsdag- en vrijdagavond lesgege- Carla Mes heeft het depositair schap van Christian Dior verwor ven. In haar zaak voor huidverzor ging aan het Damplein in Middel burg zijn alle artikelen voor alge hele huidverzorging van dit gere nommeerde Franse merk aanwe zig. Voordat zij Christian Dior voor Walcheren mocht vertegenwoor digen is er van dit huis voor schoonheidsprodukten streng ge controleerd. Meerdere malen heeft mevrouw Mes bezoek gehad van Dior-vertegenwoordigers. Nieuw in het Dior-pakket zijn Et- hique-artikelen voor 'eenvoudig De wensboom in het Trefcenter in Middelburg is leeggeschud. Veer tien dagen lang hebben de klanten hun wensen in de boom kunnen hangen. En er was veel te wensen, want niet minder dan 1643 wen sen rolden vorige week naar be neden toen de boom werd 'leeg geschud'. De verlangens, die op de labels waren geschreven, liepen sterk uiteen. Vooral het personeel van het Trefcenter bleek hierbij populair. Vele verzoeken waren er om een avondje uit met één van de cassières of met de verko pers...? Maar deze verzoeken kunnen we uiteraard niet honore ren", zei bedrijfsleider M. van Duin, die zeer verrast was over het grote aantal reacties. ■IJ EEN VAN DE MARKANT STE huurders van een ruimte in het ambachtencpntrum De- merary is Frans van de Kop. Zijn ambacht is kopersmid. Behalve de zienswaardigheid van zijn werk, trekt hij de be zoekers als een magneet naar zich toe: een prater met allure. Het scala verhalen uit eigen ervaring in Middelburg lijkt onuitputtelijk. Tot zijn 33ste jaar voetbalde hij in het eerste van Middelburg en kwam daardoor vanzelf veel buiten de provinciegrenzen. Sport is een geliefkoosde hobby. Maar ook kunst heeft voor hem een grote levenswaarde en in politiek op zicht heeft hij een uitgesproken mening. Het gebroken ge weertje op zijn baret getuigt daarvan. "Kunst en sport", zo filosofeert hij, "hebben veel met elkaar te maken. Het drukt emoties uit. Een werkman in de fabriek kan ano niem zijn machine bedienen. In de kunst en de sport kan dat niet. Ik bedenk vaak spreuken. Die komen vanzelf. Zo bedacht ik 'Kunst is ons rijkste goed, maar armoe als je er van leven moet'. Die spreuken plaats ik vaak bij foto's in mijn album. Zo vind ik ook een sterke spreuk: 'onvol maaktheid in de natuur, is juist haar volmaaktheid'. Als iemand het ene oog kleiner heeft dan het andere heeft dat een functie". Als een boek draagt hij bladzijde voor bladzijde zijn eigen geschie denis achter elkaar voor. Eerst werkte hij op De Schelde. "Het noodlot wil, dat we nu moeten knokken voor behoud van werk dat tevens oorlogsindustrie bete kent". Daarrfa op de Vitrite. Op zijn zesenveertigste jaar in 1966 werd hij afgekeurd. De oorlog had Er is hard gewerkt om de orgi- neelste wensen eruit te halen. Maar uiteindelijk is het toch ge lukt. De wensen die beloond worden zijn onder meer, een dagje op pad met een dierenarts, een (uitge breid) ontbijt op bed, alle zieken in het Middelburgse ziekenhuis een bloemetje, een dagje meelo pen in een dierenasiel, 7 !A kg. banen opeten in 7 !A minuut, een avondje optreden met zang en gi taar in het Trefcenter-restaurant en een nieuwe broek met 'valle' voor een boerenkostuum. Ook krijgt het tamboer- en pij perkorps Sint Joris een nieuwe trommel. De winnaars zijn in middels door de bedrijfsleiding van het Trefcenfer benaderd. mooi zijn'. De produkten zijn eenvoudig zelf thuis op te bren gen. Alles is op natuurlijke basis samengesteld, en van een hand leiding voorzien. Maar ook voor heren heeft Dior artikelen, zoals scheercrèmes, badzeep, shampo en aftershaves. Hiervoor is bij Carla Mes een apart hoekje ingericht. Naast de nieuwe Dior-produkten zijn ook Clinique, Estee Lauder, Ritz en Roe artikelen die bij Carla Mes ruime aandacht krijgen. Ter kennismaking met het nieuwe schoonheidsmerk waren er voor de eerste klanten proefmonsters in geschenkverpakking. ven, door Louis Cyvat. Bij vol doende belangstelling komen er ook lesavonden op woensdag en donderdag. De nieuwe orgelschool heeft in middels al vijftig leerlingen, van wie het grootste aantal is overge komen van de vroegere werkkring (de failliet-verklaarde muziek handel Mossel en Versteeg) van de heer P.H. Martin, de exploitant van het nieuwe muziekcentrum De leerlingen krijgen klassikaal les en dit systeem maakt de pres tatiegerichtheid groter, zo is bij ondervinding gebleken. De lessen zijn toegankelijk voor iedereen. Er behoeft geen instru ment bij de zaak gekocht te wor den om de lessen te mogen volgen. Ook gevorderden kunnen zich aanmelden. Er wordt tijdens de lessen met audio-visuele apparatuur gewerkt en er wordt gebruik gemaakt van het ritme-gedeelte van het instru ment, waardoor ensemblespel wordt geleerd. Gevorderden krij gen tevens onderricht in het re gistreren van het instrument. De cursus bestaat uit vijf pakket ten van 20 lessen. Het cursusgeld bedraagt 42,50 per maand. Muziekcentrum 'Middelburg' heeft in de korte tijd van zijn bes taan een formidabele start ge maakt en de heer Martin heeft een groot deel van zijn 'oude' klanten in zijn eigen zaak mogen begroe ten. Het Fina-benzinestation aan de Poelendaeleweg 22 in Middelburg is weer geopend. Bijna een jaar hebben de bewoners van 't Zand en de Stromenwijk hun auto-brand stof ergens anders moeten halen. Nieuwe exploitant is Freddy van Loo, een geboren Middelburger, die voorheen enkele jaren in Zeeuwsch-Vlaanderen een auto- schadebedrijf heeft gehad, maar nu weer naar de Zeeuwse hoofdstad is teruggekeerd. Samen met zijn vrouw Frieda heeft hij het gehele pand opgek napt. Behalve brandstof verzorgt automonteur Van Loo, die ruim 20 jaar ervaring heeft in deze branche, ook het onderhoud en reparatie aan alle merken auto's.' Ook schades worden door het Fi- na-bedrijf geregeld. De klanten worden aan de pomp persoonlijk door het echtpaar van Loo geholpen. Er is geen zelfbe diening. Het pompstation is da gelijks geopend van 7.30 uur tot 22.00 uur en 's zondags van 10.00 tot 18.00 uur. "Maar als er eens iemand verlegen zit om benzine, ben ik best bereid om buite de openingsuren te helpen. We wo nen immers vlak naast de zaak", belooft Van Loo. Tijdens de openingsdagen - vorige week vrijdag ging het bedrijf van start - kregen alle klanten een bloemetje mee naar huis. Ook het echtpaar Van Loowas door vrienden en relaties rijkelijk in de bloemetjes gezet bij de opening van hun nieuwe zaak. De 62-jarige Frans van de Kop beoefent in het Middelburgse Ambach tencentrum Demerary het vak van kopersmid. Géén koperslager, bena drukt hij. Koperslager is een naam die uit het vroegere gilde is voortge komen. Bovendien gebruiken de Engelsen en Duitsers ook de naam smid. Van de Kop werkt voornamelijk in opdracht. Zo vervaardigde hij de trofeeën voor het Walchers kampioenschap voetballen (zie foto) en in opdracht van een uitvaartcentrum in Den Haag beeldde hij Hades uit, de god uit de Griekse mythologie die de doden over de rivier Styx vervoert naar het hiernamaals. Foto Ruben O reel zijn innerlijk aangetast. De ver schrikkelijke herinneringen do ken telkens weer op. 'Tja. En dan zit je zonder werk in de WAO. Psychiaters geloofden er al niet meer in. Dokter Van Scheijen wel. Aan die man heb ik enorm veel te danken". Een stukje koper fascineerde Van de Kop. Hij voelde dat er werk in zat. Het liet hem niet los. "Een van mijn vrienden, de voormalige directeur van het schrootbedrijf Polak, Vriesman, hielp me aan materiaal en gereedschap. Voor zichtig begon ik wat dingetjes te maken. Van Scheijen stimuleerde op een dag. En dat kwam zo ver dat hij de stoute schoenen aan trok en zich presenteerde tijdens de maandelijkse kunstmarkt in Middelburg, op de Vismarkt. "Ik had nog nooit van iemand ge hoord hoe je dit vak moet uitoe fenen. Met knikkende kniën ver trok ik dan ook 's morgens vroeg. Op gegeven moment komt er een heer naar me toe, die voor 160 gulden vier stukjes van me kocht. Hij vond ze mooi, zei hij. Later bleek dat de voormalige minister Schut van Volkshuisvesting te zijn. Dat gaf me uiteraard moed om verder te gaan. Ik dacht als die man mijn werk goed vindt, zal er ook wel wat waars inzitten". "Ik ging me trouwens steeds lek kerder voelen. Het werken met dat koper beviel me. Ik ontdekte dat als je in je leven een doel hebt, het allemaal wat gemakkelijker gaat. Ik druk dat iédereen op het hart. Als het maar wét is. Voor mijn part spitten in de tuin of luciferhoutjes aan elkaar plakken. Veel mensen die uit gezondheidsoverweging uit het arbeidsproces zijn gestoten voelen zich bedonderd. Het is zaak dat ze iets vinden. Mij is het ook gelukt". Tn de tweede helft van de jaren zeventig bemachtigde de Middel burgse kopersmid een winkeltje op de hoek Londense Kaai - Nieuwstraat. Drie jaar geleden moest hij er uit. De huiseigenaar meldde aan Frans van de Kop dat het huis moest worden ontruimd omdat het stevig gerenoveerd moest worden. "Ik heb daar een hartstikke leuke tijd gehad, al voelde ik me regel matig vreselijk eenzaam als ik in de kelder werkte. Maar ja, het huis moest gerenoveerd worden zei men. Maar het ergert me nog steeds als ik zie dat er niets aan is gebeurd. Je kunt daaraan aflezen hoe zogenaamd rechtvaardig onze maatschappij is. Anderhalf jaar lang heb ik niets kunnen doen, totdat ik voor dit ambachtencen trum werd gevraagd". En met tintelende ogen stelt hij nu vast: "Op deze plaats voel ik me echt gelukkig. Ik kan er mijn werk doen en er zijn steeds mensen om me heen. Ik kom hier volop tot ontplooiing. Ik voel me als een vis in helder water". Het vierde Tssperanto-weekende voor Zeeuwen wordt 28 en 29 mei gehouden in het natuurvrienden huis 'Morgenrood' in Oisterwijk. Deze weekenden zijn bedoeld voor Esperanto-cursisten en be langstellenden voor deze taal. Het accent ligt dat weekend op de spreekvaardigheid van het Espe ranto. Er wordt zaterdag van 13 uur tot zondag 16 uur zes uur les gegeven. Daarnaast is er alle tijd voor ontspanning. Aanmeldingen vóór 22 mei bij de afdeling on derwijs FLE, Leidesevaart 52, 2114 AD Vogelenzang, 02502-6332 (na 19 uur). Vogelvereniging Zanglust ver zorgt dinsdag 17 mei om 20 uur in een bovenzaal van cafetaria 'De Krab' in Amemuiden een lezing Over nieuw op de markt gebrachte vitamine-preparaten en ontwor- mingsmiddelen voor parkieten' en stimuleringsmiddelen voor dui ven. De wandelsportvereniging 'De Vrolijke Tippelaars' uit Vlissingen houdt maandag 16 mei tot'en met donderdag 19 mei de 23ste avondvierdaagse in Vlis singen. De afstanden zijn vijf, tien en vijftien kilometer. Deze wan deltocht staat onder auspiciën van de KNBLO die dit jaar 75 jaar bestaat. Door de tien en vijftien kilometer lopers wordt er een be zoek gebracht aan het park rond verpleeghuis Der Boede. Vanaf 19 uur worden de wandelaars en be woners van het verpleeghuis mu zikaal onthaald door drumband MTV '69 en de Euroband uit Middelburg. De starttijden zijn maandag, dinsdag en woensdag alle afstanden om 18.30 uur, don derdag vijf kilometer om 18.30 uur, de tien kilometer om 18 uur en vijftien kilometer om 17.30 uur bij het Clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein. Voor informatie 01184-64753. De voetbalvereniging 'Zeelandia' houdt zaterdag 14 en zondag 15 mei een viertal toernooien. Zater dag wordt een dames- en vetera- nentoemooi gehouden op het sportveld van de Middelburgse Nadorstweg. Een zaterdag voet baltoernooi speelt die dag op de sportvelden van de Nassaulaan. Zondag wordt .er een 'zilveren bokaal toernooi' gespeeld. Hier aan doen mee Zierikzee, Goes, Patrijzen, Jong Ambon, RCS, Zeeland-Sport, Robur en Zeelan dia. Deze toernooien duren van 10 uur tot 17 uur. De toemooien- reeks wordt zaterdag 4 juni afge sloten met een jeugdtoernooi. Van 9.30 uur tot 12.30 uur spelen de C junioren en van 13. 30 uur tot 16.30 uur de B junioren op de Nadorstweg. Aan de vermelde toernooien doen 38 teams mee uit dertig verschillende verenigingen. Het hele gezin kan Hemelvaarts dag (12 mei) in de startblokken voor een puzzel-gezelligheidsrit van de Middelburgse Motor- en Autoclub 'Scheldegouwen'. De 35-kilometer rit start tussen 13.30 en 15 uur bij Hotel 'Walcheren' in Koudekerke. Inschrijven is moge lijk vanaf 13 uur bij hetzelfde ho tel. Omstreeks 18 uur is er een prijsuitreiking. Fotoclub 'Flitsparaplu' houdt za terdag 4 juni een beurs voor foto materialen in buurthuis 'De Para plu' aan de Vlissingse Alecander Gogelweg. De tijden waarop fo tomateriaal kan worden ingele verd zijn dinsdag 17, woensdag 18 en dinsdaf 31 mei en woensdag 1 juni van 19 uur tot 20 uur. Voor meer inlichtingen 01184-65453 op dinsdagavond en de andere avonden 01184-62516 of65814. De raad van bestuur van de PZEM heeft een krediet van een half miljoen beschikbaar gesteld voor de aanschaf -3' wordt de molen in de loop van dit jaar in het Vlissingse Sloegebied ge plaatst, naast 'PEP-2'. De Wind molen heeft een vermogen van circa 300 kilowatt. Het Walcherse Vredesplatform houdt zaterdag 14 mei een vre deswerkdag in Het Beest in Goes. Vanaf 10 uur kan iedereen die belangstelling heeft voor het vre deswerk ideeën en plannen uit wisselen voor het houden van vredesactiviteiten voor de ko mende maanden. Deze activitei ten zijn bedoeld als voorloper op de grote demonstratie- van 29 ok tober in Den Haag. Het dagpro gramma is tegen 16.30 uur afge lopen. Daarna volgt om 20 uur een avondprogramma met mu ziek en theater en de presentatie van gemaakte afspraken. De Zeeuwse dag- en avondscho lengemeenschap in Vlissingen houdt woensdag 18 mei een voor lichtingsbijeenkomst over de ma vo-opleiding voor volwassenen. Vanaf 8.45 uur tot ongeveer 12 uur geven docenten per vak voor lichting in de Rembrandtlaan 1 in Vlissingen. Tijdens deze voorlich tingsmorgen is er vanaf 11 uur ook de mogelijkheid om informatie te krijgen over andere opleidingen van de ZDASG. Voor diegenen die overdag niet kunnen komen is er van 18.30 uur tot 20 uur infor matie te krijgen. Tijdens deze bij eenkomsten is er een expositie te zien van het vak textiele werkvor men. De ondercentrale Walcheren van de VVD houdt woensdag 11 mei een bijeenkomst in café-restau rant 'Noordzeegalm' in Westka- pelle. Spreker is VVD-voorzitter J. Kamminga. Aanvang is 20.30 uur. De Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid houdt dinsdag 17 mei om 20 uur een bijeenkomst in de Stedelijke Scholengemeenschap in de Mid delburgse Churchill-laan. Tijdens deze dicussiebijeenkomst kunnen voor- en tegenstanders van ver schillende energiebronnen met elkaar van gedachten wisselen. Er wordt gesproken naar aanleiding van het door de stuurgroep uitge brachte tussenrapport. Dat rap port is op het Middelburgse stad huis verkrijgbaar. Het regionaal Unicef-comité Walcheren constateert een dalen de verkoop van wenskaarten en andere Unicefartikelen. De op brengstvan het seizoen 1982/1983 was 43.259,16 aan verkochte ar tikelen en 744,80 aan giften. In het seizoen daarvoor was de op brengst 44.614,20 aan verkochte artikelen en 1.937,87 aan giften. De uitkomsten van de verkoopre sultaten van dit seizoen worden nog enigszins geflatteerd doordat sommige artikelen in prijs werden verhoogd. Het motto van het RUC-Walcheren is voor de ko mende maanden: Volgend jaar maken we de recessie in de ver koopcijfers weer goed". Dichter Ed Leeflang en tekst schrijver Willem Wilmink dragen zondag 29 mei onder meer voor uit eigen werk!, uit de Neder landse literatuur in het Vlissingse Vestzaktheater. Ed Leeflang de buteerde in 1979 als dichter met 'De Hazen en andere gedichten'. Hij geeft persoonlijke observaties en Herinneringen en neemt de le zer in vertrouwen door zijn emo- Mies te iuiten. Willem Wilmink schrijft teksten voor cabaret (Her man van Veen en Don Quishoc- king) en kinderprogramma's (Jan de Bom en de film van Ome Wil lem). Het programma begint om 16 uur De werkgroep Terre des Hommes houdt vrijdagavond 13 mei in sa menwerking met Zeeland Sport de halfjaarlijkse prestatieloop. De afstanden gemeten over de dui nen, het strand en het waterwin gebied bedragen vier en acht ki lometer. Startplaats is Camping Dishoek om 19 uur en 19.15 uur. Er kan vanaf 18 uur worden inge schreven. De opbrengst is voor het door de werkgroep gesteunde project voor poliopatiëntjes in Bolivia. Breng uw leren ofsuède Idedin stukken even naar Palthe deze we en profiteer van de reclame aanbieding. Daar krijgen ze een vak kundige schoonheidsbehandeling. Want Palthe gaat zorgvuldig om met uw kostbare spullen! *Ook geldig in de Palthe filialen van woensdag 111/m dinsdag 17 mei. Palthenetfe, Torenstraat 1, Vlissingen Woensdag 18 mei krijgt een loco motief uit de serie 1600 de offi ciële naam 'Vlissingen'. Vanaf 10.45 uur is er een receptie in de restauratie van het Vlissingse sta tion. De officiële handeling wordt verricht door burgemeester Wes terhout. Zaalvoetbalvereniging 'De Pin ten' houdt zaterdag 14 mei het jaarlijkse zaalvoetbaltoemooi in 'de sporthal aan de Middelburgse Nassaulaan. Er spelen drie Belgi sche ploegen mee; 'De Ketel', 'De Smet' en 'FC België'. Verder spe len 'Veere', 'EMM' en 'De Pinten' mee met het toernooi. De aanvang van het toernooi is 14 uur. De laatste wedstrijd begint om 19 uur. Na afloop is er een dansavond met muzikale begeleiding van 'Easy Going' uit Middelburg. De vereniging Koninklijke Ne derlandse Heide Maatschappij afdeling Zeeland houdt donder-, dag 19 mei een discussie-avond over de stand van zaken rond de zoetwatervoorziening in zuid-west Nederland. De bijeenkomst be gint om 20 uur in motel 'De Cais son' in Kapelle. Inleidingen wor den gehouden door ir.P.A. Vos van Rijkswaterstaat en ing. J.W. Busser van de landinrichtings- dienst. De Heidemij. hoopt op deze manier een bijdrage te kun nen leveren tot meet duidelijkheid en evenwicht in het beleid met betrekking tot de watervoorzie-) ning in zuid-west Nederland in al zijn facetten. Op dinsdagavond 17 mei spreekt de heer Eekman, hoofdbestuurs lid van de Nederlandse Bond Ge pensioneerden over de doelstel ling en werkwijze van deze bond, en het nut ervan voor gepensio neerden. Eekman is hiervoor uit genodigd door de groep voor we duwen en weduwnaars, die weke lijks bijeen komt op de dinsdag avond in het gebouw van Jeugd en Gezin aan de Londensekaai 39 te Middelburg. De bijeenkomst be gint om half acht. Voor informatie Fiom-Zeeland, 01180-27311 t De Vlissingse accordeonvereni ging 'Accordeola' houdt woens dag 18 mei een muzikale avond in Dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen. Aanvang 19.30 uur. Kaarten zijn vanaf 9 mei aan de zaal verkrijgbaar. Marktbespelingen De Culturele Raad Vlissingen bespreekt tijdens een vergadering van het algemeen bestuur op woensdag 11 mei de hinder die de beiaardier van het carillon van de St. Jacobskerk in Vlissingen on dervindt van -marktgeluiden op vrijdagmorgen. Volgens de Cul turele Raad (in een schrijven aan het gemeentebestuur) is het ten gehore brengen van electronisch versterkte muziek van de geluids installaties van zowel de winke liersvereniging als van de markt kooplui door het spel van de beiaardier heen artistiek onve rantwoord. De Culturele Raad vraagt het gemeentebestuur dan ook de overige geluidsinstallaties dan het carillon op vrijdag tot 13 uur het zwijgen op te leggen. De wijkvereniging Bossenburgh houdt donderdag 12 mei (Hemel vaartsdag) een gezellige kinder middag voor kinderen vanaf 8 jaar. Vanaf vier uur 's middags worden in het gymnastieklokaal van de Houttuyn spannende films vertoond. Ook kinderen uit ande re wijken, zoals Papegaaienburg en Westerzicht, zijn welkom. Op 12 mei vindt er een badmin tontoemooi plaats in het gymnas tieklokaal van De Houttuyn. En kelspelen, dubbelspelen en ge mengd dubbelspelen staan alle maal op het programma. Opgeven bij Bertus van Loon, Lunenburg 42, telefoon 01184-60547. De ver goeding voor leden bedraagt 2,— en voor niet-leden 3,— Tot aan de zomervakantie gaat ook de sportieve recreatie in het gymlokaal De Houttuyn in Vlis singen gewoon door. Tot en met dinsdag 28 juni is er elke dinsdag van 21 tot 22 uur volleyballen en van 22 uur tot 23 uur badminton en elke donderdag van 22 uur tot 23 uur zaalvoetballen. De Surinaamse-Antilliaanse vrouwengroep in Vlissingen houdt samen met het buurthuis de Paraplu een dans- en bingoavond op zaterdag 14 mei. Aan de win naars worden leuke prijzen uitge reikt. Verder zijn er lekkere Suri naamse en Antilliaanse hapjes verkrijgbaar. De toegang is vanaf 16 jaar. De dans-bingoavond begint om 21 uur en duurt tot 3 uur in het buurthuis De Paraplu, Alex. Go gelweg 59 Vlissingen. AAP, NOOT, MIES Van mevrouw L. Jasperse-de Vrie, die woont aan de Vredehoflaan 44 (flat 516) in Vlissingen, kregen we deze foto anno 1920. Het is de klas 6b van de lagere school op gere formeerde grondslag aan de Kas teelstraat in Vlissingen. Mevrouw Jasperse heette toen Lena de Vrie. Zij noemt ons de volgende namen van haar klasgenootjes. Onderste rij van links naar rechts: Corrie Vreeke, Dien Sinke, Truus Woltering, Pietje Jasperse, Bets van Westen, Neeltje Boer, Kaatje Verhage, Lena Barendse en Le- nade Vrie. Tweede rij van I. nr. r.: Onderw ijzer A. Schout, Jo van de Meulen, Marie Kamermans, Marie Kuyt, Catrien Stroo, Jans Steenaard, Lena Mahieu, Anna Florusse, Roosje Smit. Derde rij van 1. nr. r.: Onbekend, Jo Geertsema(?), Marinus Nieu- wenhuijse, Adrie Verstraate, Ger- rit Brinkman, Leijn Schout, Jo Maas, Dirk Spuy, Ko de Bree en Huis Harinck. Vierde rij van I. nr. r.: Chris Nier- se, Piet Lieuwen, André Durkstra, Piet Lagace en Marinus Ernst. Ook deze foto kunt u weer bestel len door samen met dit knipsel 7,50 te zenden aan de redactie van dit blad (De Faam-De Vlis- singer Postbus 5017 4330 KA Middelburg). Betaalt u met geld dan vraagt de PTT u de brief aan te tekenen. Betaalt u met een che que dan deze s.v.p. op naam van Ruben Oreél, onze fotograaf.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7