BjjGroeneveldcjeven speciaal geprijsde bnlleneenkni Schoolfoto uit de oude doos Voetbalploeg Douane kreeg nieuw tenue van lm Weissen Rössel Energie Expresse strijkt neer op evenemententerrein in Goes Inbraakbeveiliging geen luxe" Concurrentieslag tussen geslepen handelaren en de brave huisvrouw Wensboom in Trefcenter vervult origineelste wens Kefte regbims KLAAR VOOR DE Bill: TUDHJJK 14.95 Talthenette «it Z> liet zÉeehert A Houdt Groene veld voor ogen Woensdag 13 april 1983 DE VLISSINGER Zomerpostzegels Gymnastiekuitvoering 2000ste PvdA-campagite Prestatieloop Atletiek-instuif Voorjaarstocht WIJ MAKEN 7 WEER PALTHE-MOOI Excursie Oranjemolen PALTHE stomerij Schoolraad Soos Bridge-drive MEVROUW MEUERS UIT VEE RE VARKENSLAPJES MET GEMBER SNUFFELMARKTEN RAKEN VERDER INGEBURGERD Groots Enkele handelaren Uitbreiden Rommelmarkt Interculturele avond Rommelmarkt Goes, Lange Vorststraat 106, tel. 01100-16678 Middelburg, Lange Delft 24 tel. 01180-12083 Vlissingen, St. Jacobsstraat 14, tel. 01184-12398 Voor zekerheid en service, de Gilde-Opticien. Aangesloten bij het De comitees Zomerpostzegels be ginnen op dinsdag 19 april weer met de verkoop van de zegels, waa tvan de opbrengst is bestemd voor sociaal-cultureel en maat schappelijk werk in Zeeland. Dit jaar werd 50.000,— uitgekeerd aan instellingen die zich begeven op die terreinen. De zegels dit jaar hebben als onderwerp 'facetten van de Nederlandse cultuur en geschiedenis uit de 17e eeuw'. Be halve zegels worden ook prent briefkaarten maximum series en de PTT-mapjes verkocht. In Middelburg worden de zegels verkocht in een stand in het post kantoor aan de Lange Noord straat. Openingstijden: van 19 april tot 22 april van kwart voor tien tot vijf uur, van 25 april tot en met 6 mei op werkdagen van kwart voor tien tot twaalf uur en van kwart voor twee tot vier uur. Op de donderdag doorlopend van kwart voor tien tot vijf uur. In het Vlissingse postkantoor worden de zegels ook verkocht. Het Vlis singse comitee staat bovendien de drie daaropvolgende zaterdagen van elf tot vier uur in de Miro. De christelijke gymnastiekvereni ging DIOS uit Souburg heeft op zaterdag 16 april haar jaarlijkse uitvoering in sporthal Baskens- burg in Vlissingen. Er zullen tij dens de uitvoering diverse toe stellen worden afgewerkt door de turn(st)ers en er is een demon stratie jazzgymnastiek. De uitvoe ring begint om zeven uur zater dagavond. Tijdens de pauze is er een verloting. Donderdag 21 april vinden de of ficiële handelingen plaats ter ge legenheid van de 2000ste woning die de Walcherse Bouw Unie bv bouwt in opdracht van het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds. ABP-directeur dr. J.W. van der Dussen zal om kwart voor vier de bijbehorende handelingen ver richten. Het gaat om een woning in het plan Reijershove in Mid delburg. Aansluitend is er om kwart over vijf een receptie in het Middelburgse stadhuis. De PvdA in Zeeland gaat de kie zers er van overtuigen dat de re gering Lubbers (no-nonsens) een verkeerd beleid voert. Volgens de PvdA is het bittere noodzaak de mensen er van te doorgronden dat dit kabinet op de verkeerde weg is. ook al zijn er vooralsnog geen verkiezingen. De campagne heet 'De paden op de wijken in'. De Goese atletiekvereniging AV '56 houdt zaterdag 16 april voor de derde keer de Lobbezoo-pres- tatieloop in Krabbendijke. Op de startnummers worden prijzen verloot. De start voor de loop is half drie. Deelnemers kunnen in schrijven op het Dorpsplein. Ge kozen kan jvorden uit de afstan den 3400. 6800 en 10.200 meter. De Vlissingse atletiekvereniging Marathon biedt zaterdag 16 april de gelegenheid kennis te maken met atletiek. Op de kunstofbaan Baskensburg in Vlissingen wordt onder deskundige leiding van be kende atleten een aantal nummers afgewerkt, waaraan iedereen kan deelnemen. Tussen twee en vijf uur kunnen geïnteresseerden vanaf acht jaar kennis maken met de 'moeder' van alle sporten. De wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars houdt zater dag 16 april de alom bekende voorjaarstocht. De afstanden va riëren van vijf tot veertig kilome ter. De vijfentwintig en veertig ki lometerlopers starten om tien uur zaterdagochtend en voor de over ige afstanden beginnen de lopers om twee uur. Vertrokken wordt bij het clubgebouw van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein in Vlissingen. De vereniging heeft bij het uitzetten van alle routes rekening mee gehouden het par cours zo afwisselend mogelijk te maken. De rustplaats voor de veertig kilometer is in Het Kasteel van Batavia in Westkapelle. de vijfentwintig kilometer lopers kunnen een niet-verplichte rust nemen in Zoütelande. Voor in formatie. mevrouw A. Meerman, 01184-64753. Breng uw regenjas nu even naar Palthe. Daar wordt hij piekfijn gereinigd en opnieuw waterafstotend gemaakt. U haalt 'm af op een hanger, in een hoes. Lekker fris. En weer bijna als nieuw! Want Palthe gaat zorgvuldig óm met uw kostbare spullen! Palthenette, Torenstraat 1, Vlissingen Jvan woensdag 13 t/m vrijdag 15 april. De vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum maakt op za terdag 16 april een excursie naar de Oranjemolen op de Oranjedijk in Vlissingen. Gemeenteopzichter A. de Bad heeft de leiding van de excursie. Onder diens leiding kwam de restauratie tot stand. De molen is die dag vol in bedrijf. De molenaar geeft daarbij eventueel tekst en uitleg. Ook niet-leden kunnen aan de excursie deelne men. Voor informatie 01184- 12498 of bij de balie van het Ste delijk Museum aan het Bellamy- park in Vlissingen. Maandag 25 april vergadert de gemeenschappelijke schoolraad in Vlissingen openbaar in de Bouwen Ewoutschool. Op de agenda staat onder meer aanslui ting lager onderwijs voortgezet onderwijs, en de ombuigingen in het onderwijs. Ook wordt de me dezeggenschapsraad besproken. De vergadering begint om acht Elke vrijdagavond is er in het club- en buurthuis Het Wolters- huis aan de Hogeweg in Vlissin gen een soos voor twaalf- tot Vijf tienjarigen. Behalve disco is er ook soms film, dropping, strand wandeling en andere dingen. Op de zaterdagavond is er in Het Woltershuis een zestien plus soos. De activiteitencommissie van Open Hof in Vlissingen houdt vanavond (woensdag 13 april) een Bridge-drive met leuke prijzen. Aanvang half acht. De zaalvoetbalvereniging Douane Vlissingen, die sinds 1978 in de af deling Vlissingen speelt, heeft een sponsor. Andre Riemens van bar- dancing lm Weissen Rössel in Vlissingen stak het zaalvoetbal team geheel in het nieuw. "We zijn de heer Riemens erg dankbaar", meldt voorzitter John Beumer. "Dankzij hem kunnen we nu een tweede team inschrijven". De huidige secretaris Gerard de Meulmeester staat te boek als op richter van de zaalvoetbalvereni ging Douane Vlissingen. Behalve in de zaal speelt de club ook op het veld, bijvoorbeeld tegen de bemanning van schepen en be- drijfselftallen. Na de hele reeks inbraken in Veere maakt de fa. L. Meijers aan de Markt 11 tot 17 in Vee- re zich sterk voor inbraakbe veiliging. "De meeste mensen vinden dat inbraakbeveiliging peperduur is", aldus medefir- mante mevrouw Meijers. "Maar er is al een goed func tionerend systeem van om en nabij de honderd zestig gul den". Mevrouw Meijers doelt op Inter- quartz, een doe het zelf beveili ging. Volgens de medefirmante van de zaak die van alles verkoopt is de inbouw er van zelfs héél simpel. "Je kunt inbouwen tot vijfhonderd meter snoer", weet Zij. Interquartz is een nieuw type in braakbeveiliging die kan worden aangesloten op de huisbel. Het Ruim dertig fabrikanten, over heidsinstellingen en adviesbu reaus tonen middels de Energie Express tot en met 24 april op het Evenemententerrein in Goes hoe er zo efficiënt mogelijk op de energierekening gespaard kan worden. Deze caravaan van ten ten en aaneengekoppelde contai ners bezoekt in anderhalfjaar tijd een groot deel van Nederland. Goes is de derde plaats waar de Energie Express neerstrijkt. Aanleiding voor het houden van deze bijzondere beurs is mede de onvrede van menige deelnemer met de vaak geopperde veronder stelling dat het Nederlands indus triële apparaat geen invulling zou kunnen geven aan de vraag naar energiebesparende apparatuur en technologie. Deze instelling wordt met kracht bestreden. Voor zover er sprake is van een achterstand ten opzichte van het buitenland is of wordt deze, volgens de deelnemers aan de "Energie Express'e". snel inge lopen. Zij wijzen erop dat Nederland in ternationaal gezien zeker op het gebiëd van de wind- en gastech- nologie een ruime voorsprong heeft. Met de "Energie Expresse" willen de "betrokken bedrijven twee dingen bereiken. In de informatie ligt de nadruk op recentelijk ontwikkelde methoden en produkten die moeten leiden tot een efficiënter gebruik van energie. Daarbij wordt speciale aandacht besteed aan kleinschali ge toepassingen die al op korte termijn rendement kunnen ople veren. De tentoonstelling vindt plaats in aaneengekoppelde con tainers. In de tent is een video show. Overdag wordt over het al gemeen ingehaakt op bezoeken van het bedrijfsleven en de over heid. 's Avonds is het programma meer afgestemd op het grote pu bliek, hoewel dat ook overdag te recht kan. De openingstijden zijn werkdagen van 9 tot 22-uur, zaterdag en zon dag van 10 tot 22 uur. Zondag de 24ste is de tentoonstelling om 18 uur gesloten. alarm kan op alle toegangsdeuren worden aangesloten. Overdag staat het systeem op de zoge naamde 'alertstand'. De bewoner wordt dan via een 'prettig geluid' gewaarschuwd. Dat is bovendien handig, want als de .kinderen thuis komen of het verwachte bezoek via de achterdeur binnenkomt wordt men ook gewaarschuwd. Het kunnen vaak kleinighe den zijn, die ons maal al tot een echt feestmaal maken. Wat kruiden, specerijen, een uitje, teentje knoflook een beetje van alles wat. Bij het volgende recept wordt gember toegevoegd. Bijzonder sma kelijk en pittig. Voor 3 a 4 personen: 500 gr. magere varkenslapjes, een teentje knoflook, 1 a 2 stukjes gember (of een eetle pel gembernat), zout en pe per. 20 gr. boter of margarine, een bouillonblokje, ketjap of worchestershire saus. Wrijf het vlees met wat zout, peper en knoflook in en laat het ongeveer een uur intrek ken. Hierna de boter licht bruin laten worden en daarin het vlees aan beide kanten bruin bakken. Dan water, gember of gembernat bijvoe gen en het vlees op een heel zacht vuur zo'n 3 kwartier la ten sudderen. Afmaken met wat ketjap (een eetlepel) of worchestershire saus plus het bouillonblokje. Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-26.23.11 M ATI E RUB iRIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS - VERS CHIJNT E) (CLUSIEF IN DEZE KRANT AAP, NOOT, MIES... Wie wil reageren kan contact opnemen met de heer Leijnse of telefonisch met me vrouw J. Janse-van Liere in Vlis singen, van wie Leijnse een oom is. Telefoon 01184-19663. De foto is op de gebruikelijke ma nier te bestellen bij de redactie van dit blad, kosten 7,50. Het Trefcenter gaat de vervulling te laten gaan. De origineelste wens van zijn klanten winnaars worden op donderdag 5 in vervulling brengen. In het mei bekend gemaakt. Middelburgse warenhuis staat van Verder laat het 'tref het éénjarige 13 april tot en met vrijdag 29 april bestaan van het uitgebreide een heuse wensboom, waar het restaurant ook niet onopgemerkt publiek zijn wens in kan hangen, voorbij gaan. Voor de klanten is De drie origineelste wensen een aantal aantrekkelijke tracht het Trefcenter in attracties. markt in de Middelburgse vei linghallen. "We zijn eigenlijk in Goes be gonnen. Met enkele anderen vormden we een soortgelijke or ganisatie in de Ganzestad. Maar er kwamen wat problemen. We zijn er toen uitgestapt. Er is geloot wie van de twee groepen de Goese snuffelmarkt. die reedst gestart was, zou blijven organiseren. Wij trokken aan het kortste eindje", zegt Zwartepoorte. Het drietal liet toen de Goese snuffelmarkten voor wat ze waren en begon elders in Zeeland. In Middelburg werd de zaak grondig aangepakt. De eerste snuffel markten gingen met veel tamtam van start. Er kwamen bekende ar tiesten die veel publiek trokken. En met veel elan kweekte het drietal de bedrijvige ambiance die snuffelmarkten zo eigen is. "Je moef zoiets gelijk groots op zetten, want anders kun je het he- John Zwartepoorte (links) en Peter Moens. En dan deze week eens heel wat anders. Van de heer J. Leijnse, Alwissestraat 18 (3089 RA) in Rotterdam ontvingen we deze foto van (vermoedelijk) een schoolreis je van een klas uit Zoütelande. De heer Leijnse ontdekte deze foto op een tentoonstelling ter gelegen heid van honderd jaar diergaarde Blijdorp in Rotterdam. Hij vroeg zich af wie deze mensen zijn (hun naam) en hoe het met hun ges teldheid is. "Met de veilinghallen Middel burg. Een snuffelmarkt? Ja hoor, we zijn er vandaag tot vijf uur". "Dat was iemand die het zéker wilde weten. Vorige week was er door een foute berichtgeving een snuffelmarkt aangekon digd. Er zijn toen veel mensen voor niets geweest". John Zwartepoorte met de hoorn nog in zijn hand toen we tijdens de elfde snuffelmarkt in Middelburg een praatje met hem maakten. Zwartepoorte maakt deel uit van het drietal dat het Organisatiebureau Zuid-West-Nederland vormt. Samen met zijn zwagers, de broers Ad en Peter Moens, heeft John Zwartepoorte de snuffelmarkt in Middelburg, die eenmaal per maand ge houden wordt, van de grond gekregen. De elfde snuffel markt in de Zeeuwse hoofd stad behoort al weer tot het verleden. En het bezoeker saantal neemt nog steeds toe. Per markt bezoeken zo'n twee tot drieduizend snuffelaars de ter laten", zegt Zwartepoorte, en hij vertelt dat die eerste markten alleen maar geld hebben gekost. "Maar ja, de kost gaat voor de baat". Ook moest het organisatiebureau materiaal aanschaffen voor de entree (met kassa voor kaartver koop) en de uitgang en ook een geluidsinstallatie werd aange schaft. Artiesten komen er nu niet meer tijdens de Middelburgse snuffelmarkten. Dat vinden de organisatoren niet meer nodig. "De mensen hebben inmiddels de sfeer op onze markten geproefd en zowel de bezoekers als de huurders van de kramen zijn er zoals het nu is tevreden mee". Elke voorlaatste zaterdag van de maand wordt in Middelburg een snuffelmarkt gehouden. Er worden dan zo'n honderdtien kraampjes verhuurd aan particulieren, die bijvoorbeeld de opbrengst van een zolderopruiming aan de man wil len brengen, of zomaar wat spullen die bij de schoonmaak te voor schijn zijn gekomen proberen te verkopen. Voor dertig gulden per kraam kan een dag lang worden verkocht. Meestal zijn al ver voor de markt alle kramen verhuurd. Tussen de particulieren treft men een enkele handelaar aan. "In principe pró- beren we alleen particulieren te krijgen, maar je kan het niet altijd voorkomen dat er een handelaar tussendoor glipt. Tenslotte kan je het niet aan hun neus zien. Alleen als ze hun waren uitstallen. Maar dan is het meestal te laat", zegt John Zwartepoorte, maar hij stelt dat er zeker niet meer dan een kleine tien procent handelaar is. "En natuurlijk hebben we een aantal eetkraampjes, maar ook hier wordt paal en perk gesteld", verzekert hij. Het organisatiebureau Zuid- West-Nederland houdt het niet alleen bij de Middelburgse snuf felmarkten. Zij hebben inmiddels al in Zeeuwsch-Vlaanderen ge probeerd met een dergelijk even ement, maar dat is eigenlijk op niets uitgelopen. Maar er worden stappen ondernomen om ook in België de mogelijkheden te on derzoeken en er zijn plannen om van de zomer snuffelmarkten langs de kust te houden. Verder zijn er contacten gelegd met de betreffende gemeentebesturen, Hoofdzaak is echter het vinden van een geschikt terrein waar zo'n markt gehouden kan worden. Behalve de snuffelmarkten heb ben de ondernemende Goesena- ren ook al een aantal disco avonden gehouden. Daarmee is al veel ervaring opgedaan. Organi seren is voor het drietal eigenlijk een hobby, want alle drie hebben zij een goede baan. De eerstvolgende snuffelmarkt in Middelburg is 16 april. "Dat is ei genlijk niet de voorlaatste zater dag van de maand, maar in ver band met koninginnedag wordt in Goes op 23 april een snuffelmarkt gehouden en daar willen we toch wel rekening mee houden", zegt Zwartepoorte, "want veel bezoe kers van de Goase markt, komen we ook tegen in Middelburg, vandaar",. De bezoekers betalen in Middel burg f 2,50 entree, kinderen van 6 tot 12 jaar en 65- plussers betalen een gulden. De allerkleinsten mogen gratis naar binnen. In het club- en buurthuis Het Buut aan de Beatrixlaan in Vlissingen is zaterdag 16 april een grote rom melmarkt. De opbrengst wordt aangewend om een nieuwe ge luidsinstallatie te kopen die bij een inbraak begin februari werd vernield. Vefvanging van die in stallatie kost om en nabij de 3000,— Behalve een rommel markt zijn er nog velerlei andere activiteiten in Het Buut, dat za terdag is geopend van negen tot vijf uur! De Werkgroep Interkulturele Ak- tiviteiten in het buurthuis De Pa raplu houdt vrijdagavond een in terculturele ontspannings- en ontmoetingsavond. Er treedt een Turkse groep op. Een Hindoes- taanse dansgroep toont de typi sche dansen en de Molukse band Navarro speelt rock roll. Tevens zijn er exotische gerechten ver krijgbaar. Het doel van deze bij eenkomst is meer begrip te laten ontstaan tussen Nederlanders en buitenlanders. Aanvang 20 uur. In het club- en buurthuis Schel- debuurt is zaterdag 16 april even eens een rommelmarkt. Bij mooi weer worden de spullen rondom het buurthuis aangeboden. Ope ningstijd van half tien tot vier uur. per stuk. v één oogopslag. Aan.... de knipoog natuurlijk. Wat anders? Een knipoog van verstandhouding. Want wat is f 65,- voor een modern montuur van perfekte kwaliteit? Watis 65,-vooreen dames-, heren-of kinder model waar u ook nog eens 1 jaar garantie op breuk krijgt? STOEI STERKE KINDERBRIL Dat is de Knipoog- kollektie. Die vindt u alleen bij de Gilde Opticiens. 200 Vlotte, zakelijke, sportieve en leuke monturen voor MODIEUS DAMESMONTUUR ROBUUST HERENMONTUUR Stap snel eens binnen. U herkent ze in

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7