IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL INFORMATIE- HOEKEN: GEBRUIK ZE! VOORKOMING MISDRIJVEN 1983 Informatiepagina van de gemeente Vlissingen WIE IS DAT: DE AMBTENAAR CULTURELE MINDERHEDEN? INFORMATIEGIDS WAT LIGT TER INZAGE? DE VLISSINGER Woensdag 13 april 1983 Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337/ De gemeentelijke informatiehoeken, komt u er wel eens? 't Is best de moeite waard er eens een kijkje te nemen, wanneer u iets over de gemeente wilt weten. U hoeft dan niet meer helemaal naar het stadhuis, als u daar net wat verder vandaan woont. De gemeente komt zogezegd naar u toe. Met informatie op een breed terrein. COLLECTE(S) KIES. COMMISSIES VERGADEREN DEEL VAN BOULEVARDS ZATERDAG AFGESLOTEN v.£?'Atg*3my/m//£sa //AW *^7/ AV/UAk,#W AU7/' A? WV/^y,7/^/7»^ Zo zijn in iedere informatiehoek te vinden: - Vergaderstukken voor de ge meenteraad en de commissies van advies en bijstand. Die zitten in de kleine blauwe mapjes. - De gemeentebegroting met bijlagen (in de grijze ordners); - Bestemmingsplannen of wij zigingen daarvan (in de groe ne ordners) - Het 'Gemeenteblad', waarin vele gemeentelijke verorde ningen zijn opgenomen. - De Algemene Politie Veror dening. - Vergaderstukken van de bes tuurscommissies als de Cul turele Raad, Sportbelangen, Jeugd- en Recreatieraad, en Welzijnsvoorzieningen'. - Een map met gegevens over alle vrouwenorganisaties in Vlissingen. - Een map met uitgebreide in formatie over instellingen op maatschappelijk terrein en gezondheidszorg. - En nog veel meer. Bij dit overzicht hoort wel een Tnaar': al deze stukken liggen ter Fot boven: het wijkcentrum Middenhof aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. Foto linksonder: het stadhuis. In beide gebouwen is een informatiehoek te vinden. inzage. Dat betekent dat ze niet mogen worden meegenomen. U hoeft echter niet met lege handen naar huis. Er liggen namelijk tientallen verschillende folders. Die mag u meenemen. D'r zijn folders van en over Vlis singen. Er liggen echter ook ver schillende folders uit 'Den Haag'. Zoals over 'Pas '65' of wonin gaankoop, huurprijzen, allerlei wetten. Nieuwe uitgaven worden trouwens steeds op deze pagina aangekondigd. Nog vragen? Neem dan contact op met het Stafbureau voorlichting en in spraak in het stadhuis (tel: 15100, tst. 335). Al met al, schroom niet, stap eens naar zo'n informatiehoek. Tafel en stoelen staan er voor u gereed. Ze zijn te vinden in: 1. Wijkcentrum 'Aldegonde', Westerzicht 386. Geopend op maandag van 11.00- tot 13.00 uur, dinsdag van 13.30- tot 17.30 uur en voorts tijdens activiteiten in het wijkcentrum. 2. Wijkcentrum 'Open Hof', Alexander Gogelweg 59. Geo pend op maandag tot en met vrijdag van 08.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. 3. Wijkcentrum 'Middenhof', Kanaalstraat 64, Oost-Souburg. Geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 11.00 uur; tot en met donderdag bovendien van 19.30- tot 21.00 uur. 4. Openbare bibliotheek Spui straat. Geopend 's maandags van 13.30- tot 21.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 21.00 uur en 's za terdags van 10.00- tot 12.30 uur. 5. Het stadhuis, Op werkdagen geopend van 08.00- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. De informatiehoek is te vinden 'onder de trap', in de hal). De Stichting SAKOR heeft van burgemeester en wethouders toestemming gekregen voor het houden van een - huis-aan-huiscollecte in het tijdvak 11 tot en met 16 april 1983; - straatcollecte op zaterdag 16 april. een dievenklauw. KIEREN? Uiteraard moet er enige ruimte zijn tussen de deur en het kozijn. Dat mag echter niet teveel zijn. Het is eenvoudig te controleren door, ter hoogte van het slot, naar de spleet tussen de deur en het kozijn te kijken. Vaak is deze spleet te groot. Een breedte van anderhalf a twee mm. is wel het maximum. De schoot (het deel van het slot dat uitsteekt) mag namelijk geen al te grote afstand overbruggen. U kunt een te brede kier versmallen door de schar nieren los te maken, het kozijn achter het scharnierblad iets op te vullen en de scharnieren weer goed vast te zetten. Ook kan men op effectieve wijze zowel de deur verstevigen als de kier tussen de deur en kozijn opvullen door op de hoeken van deurblad en ko zijnstijl metalen L- of T- prof ielen aan te brengen. HET DRAAIT OM SCHARNIE REN Behalve de voordeur draaien bijna alle deuren naar buiten open. De scharnieren bevinden zich daardoor aan de buitenzijde. De pennen zijn er in een wip uit gehaald en de deur kan uit de sponning worden genomenDit kan worden voorkomen met een paar zogenaamde 'dievenklau wen'. Dit zijn eenvoudige pennen die aan de scharnierkant in de deur worden bevestigd. Bij een gesloten deur passen ze dan in een gat dat daartoe in de kozijn stijl mpet worden gemaakt. Zul ke dievenklauwen zijn in bijna iedere ijzerwinkel te koop. ACHTERDEUR De achterdeur is over het alge meen de meest kwetsbare entree en daarom favoriet bij inbrekers. De meestal op of in de achter deuren gebruikte sloten zijn zo eenvoudig van constructie (veel al bontebaardsloten)' dat zij zon der al te veel moeite zijn te ope nen. Eén van de mogelijkheden is, zo'n slot te vervangen door een kwalitatief goed cilinder-in- steekslot of klavier slot. Soms is het verwiéselen van zo'n slot vrij eenvoudig als de mogelijkheid bestaat daarvoor het renovatie- of vernieuwbouwslot te nemen. Het meest simpele is met het ou de slot naar de gereedschaps winkel te gaan. (Dan moet na tuurlijk wel iemand thuis blij venMeet echter van tevoren wel de dikte van de deur op. Dit is van belang voor de keuze van de cilinder. Mogelijk is op de kozijnstul nog een dun, metalen plaatje aange bracht. Het is aan te bevelen dat dan te vervangen door een ex emplaar van gehard staal en voorzien van een schootkast. De inbreker krijgt dan geen kans om met eenvoudige werktuigen de nachtschoot van het slot te for ceren. Gebruik voor de bevesti ging echter wel lange schroeven, die diep in het hout 'vreten'. Ge bruik als het even kan, geen oude schroefgaten. Controleer boven dien het hout van de kozijnstijl op stevigheid. Nu bevatten achterdeuren vaak een relatief groot glasoppervlak. Een indringer zal er echter niet gauw toe overgaan een ruit te vernielen om binnen te komen. Wel zal hij/zij proberen een gat in de ruit te maken om vervol gens via dit gat het slot te bedie nen. Als het een goed slot is, dat bovendien goed wordt gebruikt (dus geen sleutel erin laten zit ten) zal hem dat niet meezitten. Als de achterdeur niet tevens als ingang wordt gebruikt kunnen ook twee afsluitbare insteek- grendels of andere bijzetsloten wordén aangebracht. Het oude slot kan men dan eventueel laten zitten. sluitplaat schootkast i Onder bovenstaande titel heeft het ministerie van On derwijs en Wetenschappen een veertig pagina's tellende brochure uitgegeven. Daarin wordt onder meer uitgebreid ingegaan op wat het kleuter-, lager- en basisonderwijs zoal inhoudt, wat het verschil is tussen openbaar en bijzonder onderwijs, wat het buitenge woon onderwijs inhoudt, me dezeggenschap voor ou ders Kortom, wanneer uw kind 'in de leeftijd is': de brochure is te vinden in de informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. U kunt er ook om een vragen bij het Stafbureau voorlich ting en inspraak in het stad huis (kamer 034). Op telefo nisch verzoek kan 'ie ook worden toegezonden (tele foonnummer is 15100, tst. 335). Het Stafbureau voorlichting en inspraak heeft verder nog een beperkte voorraad gelijk soortige brochures. Dat zijn: - 'Kiesna de lagere school'; - 'Kiesna het l.b.o. en na het m.a.v.o.'; - 'Kiesna het H.A.V.O. en na het v.w.o.'. Deze en komende week vergade-, ren de volgende vaste commissies van advies en bijstand en/of bestuurscommissies (ex art. 61 Gemeentewet). Voor zover er niets anders staat vermeld ko men ze bijeen in het stadhuis. SPREEKRECHT PUBLIEK De vaste commissies van advies en bijstand en de meeste bes tuurscommissies kennen spreek recht voor het publiek. Wanneer u dus iets wil vragen over een van de onderwerpen die tijdens een commissievergadering bes proken zullen worden: schroom niet, bezoek die commissie! De (bestuurs) commissies die gaan vergaderen zijn die (voor): - onderwijs op dinsdag 19 april, aanvang 19.30 uur; - openbare werken op maandag 18 april, aanvang 19.30 uur; - personeelszaken en organisa tie op woensdag 20 april, aan vang 17.00 uur; - sociale aangelegenheden op woensdag 20 april, aanvang 19.30 uur; - verkeer op woensdag 13 april (vandaag), aanvang 19.00 uur in het politiebureau; - welzijn op maandag 18 april, aanvang 17.00 uur. Wegens ruimtegebrek konden de afgelopen weken op deze pagina geen artikelen worden geplaatst over de voorkoming van misdrijven. Deze week wordt de draad weer opgepakt. Het kan echter voorkomen dat u deze rubriek ook de komende tijd wel eens meer een of meerdere weken - om dezelfde reden - moet missen. In onderstaand artikel wordt aandacht besteed aan de beveiliging van de deur. Een inbraak via een deur is nu eenmaal minder opvallend dan het naar binnen klimmen via een raam. Het forceren van een slot veroorzaakt boven dien minder lawaai dan het inslaan van een ruit. En de buit voert men het gemakkelijkst door de deur af. Alle buitendeuren die bereikbaar zijn voor een inbreker dienen dan ook zoveel mogelijk dezelfde graad van beveiliging te hebben! Het gaat om de volgende wijzi gingen: - pag. 62, onder 'Spreekuren specialisten' komt achter dr. M.E. Nordlohne diens prak tijkadres: Vrijdomweg 18. Zijn collega oogarts C. Strous, die in de gids onder hem staat, is te bereiken onder een eigen telefoonnummer (13472). - pag. 85 en 113, onder 'Overige culturele verenigingen en in stellingen' en 'Peuterspeelza len' komt het postbusnummer van de Stichting Sociaal Kul- tureel Werk te vervallen. - pag. 85, onder 'Beeldende Kunst' zijn bij de Kunstuit leen de openingstijden gewij zigd in: iedere eerste en derde woensdag van de maand, van 10.00tot 12.00 uur, van 14.00- tot 16.00 uur en van 19.00- tot 21.00 uur. - pag. 96, onder 'watersport' is het secretariaatsadres van de Vereniging voor Watertoeris me 'Schelde' gewijzigd in: Amstelstraat 15, 4388 RJ Oost-Souburg, tel. 71082. - de tekst van pag. 107 hoort op 109 thuis en andersom. - pag. 107, onder Organisaties dierenliefhebbers' hoort bij Postduivenvereniging 'De Posthoorn' een nieuw secre tariaat: M. Meerman, J. van Goyenlaan 20, 4383 XD Vlis singen, tel. 71694. - pag. 113, onder 'Politieke groeperingen' staat als con tactadres bij het CDA Pres. Rooseveltlaan 181. Het num mer is foutief en moet zijn: 101. - pag. 115, onder 'Politieke groeperingen' is het adres van de Pacifistisch Socialistische Partij inmiddels gewijzigd in: Sottegemstraat 113, 4382 ER Vlissingen. Zaterdag 16 april (komende za terdag) wordt er over een deel van de boulevards een jeugd- wielerronde verreden. Het par koers ziet er daarbij als volgt uit: Boulevard Evertsen - Boulevard Bankert (tot 'doorsteek' bij het Maritiem Instituut) - Kenau Hasselaarstraat - Boulevard Evertsen. Om de veiligheid van de renners èn de bewoners zoveel mogelijk te waarborgen zullen op dit parkoers enkele tijdelijke verkeersmaatregelen worden getroffen. Die bestaan uit het afsluiten van genoemde wegen voor alle rij- verkeer. Tevens zullen er par keer c.q. stopverboden worden ingesteld. In verband met de re constructie yan het kruispunt Boulevard Bankert - Coosje Buskenstraat houden de maa tregelen ook in, dat de Boulevard Bankert gedurende de wedstrij den niet voor rijdend verkeer bereikbaar is. De parkeer- en stopverboden zullen reeds vrijdag 15 april worden ingesteld. Tijdens de wedstrijden is het niet mogelijk met de auto het parkoers te be rijden. Wel is het op- en afrijden van het parkoers ter hoogte van de 'doorsteek' bij het Martitiem Instituut mogelijk tussen 14.00- en 14.15 uur. Dan wordt er pauze gehouden, wat overigens met behulp van een geluidswagen wordt aangekondigd. De wed strijden zullen tot ongeveer 16.30 uur duren. Er mogen overigens voor het bij wonen van de wielerwedstrijd geen entreeprijzen worden ge heven. (Er mogen wel program ma's worden verkocht.) Het ge bied binnen het parkoers blijft dus gedurende de wedstrijd vrij toegankelijk voor bezoekers en bewoners. Sinds enige tijd is de heer drs. W.M.C. van Baaien actief als coördi nerend ambtenaar culturele minderheden bij de gemeente Vlissin gen. Hij volgde als zodanig de heer A. Kaaisteker op. Drs. van Baaien was van begin 1981 tot begin dit jaar reeds werkzaam bij de gemeente Vlissingen als adviseur democratische planning. Zijn nieuwe functie omvat, glo baal omschreven, de volgende werkzaamheden - inventarisatie situatie cultu rele minderheden; - voorbereiden en coördineren inspraak van culturele min derheden; - voorlichting over gemeente lijk-, provinciaal- en rijksbe leid ten aanzien van culturele minderheden; - overleg met overheidsinstan ties en instellingen die zich bezighouden met culturele minderheden; - plegen van onderzoek met be trekking tot de sociale-, eco nomische en culturele positie van culturele minderheden in Vlissingen. Dit, in samenwer king mei instanties als het ar beidsbureau en het bedrijfs leven; - mede-advisering over aan vragen voor subsidies, ver gunningen en dergelijke; - coördinatie van het beleid op het terrein van huisvesting, onderwijs en educatie, werk gelegenheid, emancipatie, tweede generatieproblema- tiek, discriminatie, rechtsbe scherming, sociaal- cultureel werk en maatschappelijke- dienstverlening ten aanzien van culturele minderheden; - begrip kweken voor de eigen cultuur van de minderheden. Al met al een breed terrein. Mocht u vragen, ideeën of op merkingen hierover hebben, schroom dan niet en neem con tact op met de heer Van Baaien. Hij is bereikbaar op het stadhuis, bureau welzijn, kamer 130 (eerste verdieping) onder telefoonnum mer 15100, toestel 334. Al is de heer Van Baaien nieuw, dat is niet het terrein waarop hij zich begeeft. Hij is cultureel antropo loog (iemand die zich bezighoudt met de bestudering van niet- westerse cultuur). In het buiten land verrichtte hij bijvoorbeeld onderzoek in een buitenwijk van Tunis. Ook werkte hij mee aan een onderzoek (ter plaatse) over migratie en remigratie van Turkse buitenlandse werkne mers uit Centraal-Anatolië. Wat dichter bij huis onderzocht drs. Van Baaien het gebruik van so- ciaal-culturele-accommodaties in Axel en bejaardenwerk in Middelburg. De afgelopen twee jaar werkte hij, zoals gemeld, bij de gemeente Vlissingen. Enige weken geleden is in Vlissingen huis-aan-huis de gemeentelijke informatiegids'Kijkop Vlissingen 1983'verspreid. Tussen't tijdstip van verschijning en dat, waarop de kopij moet worden ingeleverd liggen echter enkele maanden. Het gevolg is dat sommige gegevens in de gids bij verschijning helaas niet meer kloppen. Hieronder volgt een over zicht van wijzigingen en/of aanvullingen, althans zoals deze aan de redaktionele samenstellers van de gids (het Stafbureau voorlichting en inspraak) zijn doorgegeven. Mogelijk kunt u die even in uw gids noteren. Mocht ook u nog opmerkingen hebben over de informatie gids, dan kunt u die kwijt bij genoemd Stafbureau. Dat is gevestigd in het stadhuis, begane grond, kamer 034. Het telefoonnummer is 15100, toestel 335. Ook wanneer u geen gids ontvangen hebt kunt u die hier aanvragen. Bij de afdeling algemene zaken (stadhuis, eerste verdieping, ka mer 118) liggen de hierna ge noemde stukken ter inzage. Ze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur. Tevens kan men op woensdagavonden van 17.45-20.45 uur terecht in de ge meentelijke informatiehoek "Onder de trap" in de hal van het stadhuis. Het gaat bij de nummer 1 en 2 om aanvragen of (ont werpbeschikkingen in het kader van de Hinderwet. Achter de naam van de aanvrager en/of de omschrijving staat de datum tot en met welke beroep kan worden aangetekend bij de instantie of het college dat vervolgens ge noemd wordt. 1. Hinderwetvergunningaan vraag van de heer A.J. Somers voor een brood- en banket bakkerij in de Nieuwstraat 5. Tot en met 25 april bij burge meester en wethouders. 2. De volgende beschikkingen op hinderwetvergunningaan vragen: a) van de NV Watermaatschap pij Zuid-West Nederland voor het kantoor en werkplaats met een opslagruimte voor chloorbleekloog en gas aan de President Rooseveltraan 735; b) van BV drukkerij F. van de Velde jr. voor een offsetrota- tiedrukkerij aan de Oostsou- burgseweg 10; c) van Rijkswaterstaat voor het gebouw aan de Prins Hen- drikweg 2; d) van dhr. A. Thomas voor een rijwielshop waarin ook vuur werk mag worden opgeslagen en verkocht in Papegaaien burg 18-20; e) aan Vrieshuizen Vlissingen voor het uitbreiden van een vrieshuis met 10 vriescellen aan de Engelandweg 22; f) aan Alleghany Warehouse Europe BV voor een tabak- sopslagveem aan de Duit slandweg; g) aön mevrouw J.J. van der Henst-van Bejzen voor een vishandel aan de Vlissingse- straat 94. Tot en met 2 mei 1983 bij de Kroon (alleen voor de aanvragers, de betrokken adviseurs en belang hebbenden). Beroepschriften .moeten worden gericht aan de Raad van State,- afdeling ge schillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. 3. Wijziging algemene politie verordening. Deze door de gemeenteraad vastgestelde wijziging ligt vanaf vandaag gedurende 3 maanden ter inzage. De wijzi ging is ook tegen betaling verkrijgbaar. Bij de afdeling ruimtelijke orde ning (stadhuis, eerste verdieping, kamer 147) liggen de volgende stukken ter inzage: 1. Bouwaanvraag van de Stich ting Christelijke Bejaarden zorg Vlissingen voor een ver zorgingstehuis aan het Stad huisplein., B W willen de gevraagde bouwvergunningen verlenen. De betreffende bouw- en si tuatietekeningen liggen tot en met 13 april as. ter inzage. Tot en met deze datum kunnen eventuele bezwaren schrifte lijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. 2. Bouwaanvraag van dhr. F. Barten voor de aanbouw van een achtergevel aan de Bou wen Ewoutstraat 54.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 5