ait Q7 het laheahart fCeïtc Schoolfoto uit de oude doos Uitgebreide show Bang Olufsen en excellente camera's bij Dert 'Alle winkeliers zouden tijdens koopavond geopend moeten zijn' tllllllllll Groeneveld voor ogen Muziekcentrum 'Middelburg' gevestigd aan de Lange Delft Woensdag 6 april 1983 DE VLISS1NGER Canon Camera Show bij Foto Back in Vlissingen Feestelijk stokbrood ZAAK VAN DE MAAND Visitekaartje Uitbreiding Forumavond CNV T rimwielerwedstrijd Thema fascisme Leider ouderenzwemmen 50 jaar De Noormannen Vakantiekamp AVRO in Zeeland Veere op tv Lezing wildzangvogels Peuterspeelzalen Reumapatiëntenverenigin- g Gevonden Beleid sluitingsuren Recreatiegroep MTV Bezwaarschriften Medewerkers scholierencafé Emancipatie Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Indicatiecommissie verhuisd Rommelmarkten Poppen maken Houtsnijden Hoe u bij Groeneveld op zachte lenzen harde guldens kunt besparen. In samenwerking met Bang Olufsen verzorgt de firma Dert in Vlissingen een show en demon stratie van video, kleuren tv en hifi van 14 tot 24 april in de zaak aan de Nieuwendijk. Gezien de grote belangstelling voor de producten van de Deense firma wordt het zelfde apparatuur ook buiten Vlis singen getoond. In een compleet ingerichte bus komt Bang Oluf sen vrijdag 15 april van 14 tot 21 uur in Souburg op het Oranjeplein, zaterdag 16 april van 10 tot 16 uur in Zoutelande op de Langstraat en maandag 18 april van 14 tot 19 uur in Domburg op de Markt. Maar er is meer. Van 18 tot 24 april kan worden getest of een element wel past bij de kwaliteit van een platenspeler. Dat gebeurt op een testcomputer, die de enige goede uitkomst geeft. Dert advi seert bovendien welk element het beste bij een platenspeler past. In de bus en in de zaak is het complete Bang Olufsen-pro- gramma opgenomen. Een voor beeld is de revolutionaire Beo center 7700, die talrijke toepas singsmogelijkheden heeft. Verder is ook nog vermeldenswaardig de nieuwe stereo-kleurentelevisie en videorecorder. Ook qua pick up elementen heeft Bang Olufsen veel te bieden. Voor het oude ele ment geeft de dealer een handige inruilpremie. Tegelijk met deze show houdt de firma Dert een show van een ex cellent merk fotocamera's voor diegenen die verfijnde kwaliteit eisen. Zo wordt de Mamiya M 645 en de C220 en C330 serie getoond. Vrijdagavond 15 april houdt een specialist van Mamiva een cause rie. Plaatsen hiervoor zijn te re serveren op nummer 01184-12209. Foto Film Video Back, met vesti gingen in Vlissingen, Middelburg en Goes, houdt zaterdag 9 april in de zaak aan de St. Jacobsstraat in Vlissingen, een uitgebreide show van alle Canon camera's en toebe horen. Speciaal voor deze gele genheid komt Canon Nederland met al zijn apparatuur naar Vlis singen. Primeur voor Zeeland is de nieu we T50 reflexcamera. Deze came ra vormt een eenheid met de niéuwe Canon 244T flitser. De camera is uitgerust met een 1.8/50 mm objectief. Automatische fil- minleg en transport tot het eerste beeld. Verder automatisch film- transport tot 1.4 beelden per se- cqnde. Geprogrammeerde belich ting van 2 tot 1/1000 sec., auto matisch flitsen met de 244 flitser via infrarode voorflits. Ook de nieuwe videoset van Ca non is uitgebreid aanwezig. Spe ciaal voor de Canon bezitters is tijdens de show een technisch specialist van Canon aanwezig om alle meegebrachte camera's gratis te controleren en schoon te ma ken. Uitgebreide documentatie ligt voor iedere bezoeker klaar. De naam Silver Inn van de ju welierszaak van Clara van der Valk aan de Walstraat/hoek Groenewoud in Vlissingen, doet vermoeden dat het hier om uitsluitend zilveren sieraden gaat. En aanvankelijk was dat ook zo. Toen zij in 1978 haar zaak opende waren er alleen maar zilveren sieraden te krij gen. Maar in de loop van de vijf jaar is het pakket geleidelijk aan uitgebreid. En inmiddels is de Silver Inn ook in gouden sieraden ruim gesorteerd. Mevrouw Van der Valk: "Vanaf het begin liep het als een trein. En al na een jaar zijn de gouden sie raden er bij gekomen. Er was veel vraag naar en dan moetje zorgen datje aan die verlangens kan vol doen". Nu is er in de Silver Inn een grote collectie gouden en zil veren sieraden voorradig,Niet het alledaagse produkt, maar meerde aparte modellen, aangepast aan de smaak van Clara van der Valk. die zelf een grote voorliefde heeft voor mooie en aparte sieraden. "Maar apart hoeft niet altijd duur te zijn", stelt ze vlug vast en zij wijst erop dat ook kinderen in de zaak komen om een cadeautje te kopen voor hun vriendinnetje of hun ouders. Bij de Silver Inn kan er al vooreen bedrag van rond de vijf gulden een leuk presentje worden ge kocht, maar ook een ring met briljanten tot een prijs van zo rond de achtduizend gulden is in de ju welierszaak van Clara van der Valk te koop. Inmiddels heeft een vaste klan tenkring de weg naar de Silver Inn gevonden. En ze komen niet al leen uit Vlissingen. nee. zelfs uit Duitsland en Engeland heeft de Vorige week woensdag werd met een drukbezochte receptie het Muziekcentrum 'Middel burg' b.V. aan de Lange Delft 86 in Middelburg geopend. In een pand waarin voorheen een herenkledingzaak was geves tigd is nu in enkele weken tijd een winkel ingericht, waarin een grote collectie orgels en een behoorlijk assortiment piano's zijn ondergebracht. Daarnaast wordt ruime aandacht besteed aan de kleinmuziekin- strumenten, zoals gitaar, blokfluit, panfluit en accordeon. Ook bladmuziek, songbooks en acces soires zijn in het verkooppro gramma opgenomen. Het Muziekcentrum Middelburg is van Pieter Martin, die hiermee eigenlijk min of meer gedwongen voor zichzelf is begonnen. Zijn vroegere baas - eveneens een mu ziekhandel aan de Lange Delft in Middelburg - ging failliet waar door Martin, die daar bedrijfs leider was, op straat kwam te staan. Bij zijn vroegere werkgever had hij zoveel goodwill opge bouwd, zowel bij fabrikanten als bij zijn cliënten, dat er van alle zijden werd aangedrongen om zelf een zaak te beginnen. Ook de heer Van Koeveringe, die samen met Martin in de vorige zaak werkte, heeft bij het muziek centrum weer werk gevonden als verkoper. De nieuwe muziekhan del voert alle reparaties en het stemmen en onderhouden van piano's zelf uit. Vooral een goede service staat bij de nieuwe ondernemer hoog in het vaandel geschreven. Hij ga randeert een optimale nazorg voor de door zijn zaak geleverde produkten. Tijdens de openingsdagen kregen de bezoekers leuke attenties en waren er aantrekkelijke aanbie dingen. zoals een gitaar, compleet met hoes voor nog geen honderd gulden. Binnenkort wordt er ook orgelles gegeven. Hierdoor wordt de ver dieping boven de zaak ingericht. De lessen worden gegeven door Els Cijvat, ook al overgekomen van de vorige werkkring van de heer Martin. Pieter Martin en Van Koeveringe in de splinternieuwe zaak (foto John Siwabessi) Zowel van rund. kalf als var ken kan de tong worden ge bruikt. Tong is een fijne deli catesse, de smaak van osse- tong is wat pittiger dan die van kalfstong. Wij geven u hieronder een recept voor een feestelijke lunch. Benodigd heden: 1 stokbrood (voor 2 personen) 2 ons ossetong in dikke plakken 1 sjalotje 3 eet lepels mayonaise slablaadjes vers gemalen zwarte peper madeira 1 hardgekookt ei 1 tomaat Leg allereerst de plak ken ossetong gedurende 2 uur te marineren in de madeira. Haal na die tijd de tong uit de marinade en snij die in blok jes. Vermeng de tong met de mayonaise en voeg daar het zeer fijngehakte sjalotje bij, giet er een scheutje worces- tershiresaus bij en laat alles even inwerken. Bekleed het uitgeholde stokbrood met af gedroogde slablaadjes en ver deel de vleesvulling over de beide helften. Strooi er vers gemalen peper over en gar neer met schijfjes hardge kookt ei en plakjes tomaat. Drink er een glas Trappist bij. Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-26.23.11. Bar-dancing-discotheek Meccano heeft de deuren nu toch mogen openen voor het publiek. Een week later dan aanvankelijk de bedoe ling was. Want toen veertien da gen geleden de openingsreceptie werd gehouden moest de dag erop Meccano weer dicht. Er was nog geen officiële vergunning en één van de omwonenden maakte be zwaar. Vandaar dat er even ge wacht moest worden om de dis cotheek aan de Pauwpoort in Middelburg open te stellen. Maar vorige week woensdag was het dan toch zover. Toen kon Ir ving Comijs, zijn zaak, die hij sa men met Cees Rijn beheert, als nog openen. Meccano - gevestigd achter Ca rambole aan het Damplein - heeft een beneden- en een bovenver dieping: Op de begane grond is een grote dansvloer, die vanaf het bovenste gedeelte via een open trap is te bereiken. Vanaf boven kijken de bezoekers op de dans vloer. die door fraaie lichteffecten wordt beschenen. Beide gedeelten hebben een bar en ook is er een aantal zitjes rond de balustrade van de bovenverdieping geplaatst. De uitbater heeft het interieur, waarin veel met metaal-gaas is gewerkt, zoveel mogelijk zelf ge realiseerd. Het ligt in de bedoeling om Meccano voorlopig op don derdag, vrijdag, zaterdag en zon dag open te stellen. CLARA VAN DER VALK VAN S/L VER INN De Silver Inn, de juwelierszaak van City a van der Valk, aan de Wolstraat 40 in Vlissingen, is 'zaak van de maand' maart ge worden, een predikaat dat de winkeliersvereniging Winkel centrum Vlissingen vanaf he den maandelijks gaat toeken nen aan een winkelier in de Vlissingse binnenstad die zich bijzonder heeft onderscheiden. Vlissingse juwelierszaak klanten die tijdens de vakanties altijd een bezoek komen brengen. Winnie Goedbloed is de vaste me dewerkster van mevrouw Van der Valk. Zij verzorgt ook de etalages. En die zien er altijd bijzonder smaakvol uit. Iedere veertien da gen wordt dit 'visitekaartje' van de Silver Inn opnieuw opgemaakt. Behalve de etalages en een smaakvol ingerichte winkel wordt in de Silver Inn grote waarde ge hecht aan persoonlijke service en advies. Voorts is de deur van de winkel bijna altijd open. Oók tus sen de middag, want ook dan zijn er mensen die wel eens even bin nenwippen. "Alleen op maan dagmorgen zijn we gesloten, maar voor de rest zijn we altijd geo pend. Ook tijdens de vrijdagse koopavond en dat zouden eigen lijk alle winkeliers in de Vlissingse binnenstad moeten doen", vindt zij. Want voor wat die koopavond betreft laten veel winkeliers het nogal eens afweten. Clara van der Valk heeft ook nog toekomstplannen. In een aan grenzend pandje aan het Groene woud heeft zij momenteel de eta lage ingericht met beeldjes en re liëfs, die eveneens in het ver koopprogramma zijn opgenomen. Maar er zijn plannen om in dat winkeltje in de toekomst, waar schijnlijk volgend jaar, een kle- dingboetiekje te beginnen rrjet dameskleding die niet direct aan de mode onderhevig is. Want van leuke kleding is zij ook erg ge charmeerd. Inmiddels is de Silver Inn uitger oepen tot 'zaak van de maand'. En dat is zeker een bekroning op het werk van het tweetal dat er voor zorgt dat de Silver Inn er altijd bijzonder aantrekkelijk uitziet. En een vriendelijk woord doet de rest. Clara van der Valk (foto John Siwabessi) Het CNV afdeling Vlissingen houdt op dinsdag 12 april eén fo rumavond in het Anker aan de Bonedijkestraat in Vlissingen. Er zullen vier onderwerpen worden belicht. De Vegin-voorzitter A.J. Kaland, behandelt energiepoli- tiek, A.J. Visser van het geweste lijk arbeidsbureau in Middelburg bespreekt 'Arbeids- en plaat singsmogelijkheden', ds. A.V. Nooij geeft informatie over de werking van de DISK en Tj. Hoekstra, districtsbestuurder van de Industrie- en voedingsbond CNV spreekt over 'Sociale aspec ten en werkgelegenheid'. Aan vang van de forumavond is half acht. De eerste wedstrijd voor het trim- wielerklassement Midden Zee land wordt op zaterdag 9 april verreden in Kamperland. Op het parkoers De Goudplaat start om 14 uur de C-categorie voor een wedstrijd over vijftig kilometer en twee minuten later worden de da mes weggeschoten voor een wed strijd over veertig kilometer. De A- en B-categorie start om res pectievelijk kwart over drie en ze ventien minuten over drie voor de afstanden tachtig en zestig kilo meter. De D categorie (Zeeuwen boven de dertig) starten weer la ter. Inschrijven bij G. van Dalen 01102-3409 of in cafe-restaurant Havendijk in Kamperland. Rond het thema fascisme-discri- minatie wordt op woensdag 4 en donderdag 5 mei theater- poezië- en muziekavonden gehouden in de informatiewinkel aan de Sim- pelhuisstraat 5 in Middelburg. Wie aan deze uitvoering wil mee doen kan contact opnemen met de informatiewinkel 01180-38208. Vanwege de groei bij het zwem men voor ouderen wordt binnen kort begonnen met een leiders cursus 'zwemmen voor ouderen' in Zeeland. Wie belangstelling heeft voor deze cursus dient voor 15 april contact op te nemen met de consulent Meer bewegen voor Ouderen in Zeeland. Jan Evers- dijk. te bereiken onder telefoon nummer 01 100-15892. De reünie van de vijftig jaar oude voetbalvereniging De Noorman nen is zaterdag 9 april. Meer dan honderd personen worden die dag in Westkapelle verwacht. De re- unie is 's middags. Zaterdagavond houdt de jubilerende voetbalclub een feestelijke bijeenkomst voor donateurs, waar ook de reünisten welkom zijn. Humanitas Zeeland verzorgt ook dit jaar weer een vakantiekamp voor kinderen uit éénoudergezin nen. Het betreft de leeftijdsgroep van zes tot twaalf jaar. De plaats is het kamphuis Het Veerse Gat tussen Veere en Vrouwenpolder in de week van 22 tot 29 juli. Voor informatie 01184-64955. De AVRO radio gaat op woens dag 11 mei in Vlissingen aan boord van de ms Olau Britannia. Twee uur lang wordt de passagiers een programma geboden met MiekeTelkamp, Willy Caron, Het Cocktail Trio en de Zusjes Wou- terse. Het Dilligence orkest om lijst het geheel muzikaal. Gast heer is Henk van den Berg. Het programma wordt op dinsdag 17 mei-op Hilversum I uitgezonden. Dinsdag 10 mei is hetzelfde ge zelschap trouwens in Heinkens- zand in De Stenge. Dat program ma wordt op dinsdag 21 juni uit gezonden. Ook Veere krijgt een plaats in het Tros tvprogramma In Vogel vlucht. Op maandag 18 en dins dag 19 april worden de opnamen gemaakt. De uitzending is op he melvaartsdag, 12 mei. Keurmeester C. van der Borst uit Etten-Leur spreekt op donderdag 7 april voor de vogelvereniging Zanglust uit Arnemuiden over Wildzangvogels of Europese kooivogels. Van der Borst onder bouwt zijn lezing met dia's. De lezing begint om acht uur en vindt plaats in het gebouw De Arne in Arnemuiden. Als de ouderbijdragen als gevolg van de bezuinigingen nog meer worden verhoogd betekent dit dat er nog minder mensen uit lagere inkomensgroepen gebruik kun nen maken van peuterspeelzalen. En peuterspeelzalen moeten wor den gezien als een basisvoorzie ning. Niettemin volgt definitieve verdwijning als een voorziening tegenwoordig verdwijnt. Dat staat te lezen in het jaarverslag van de Stichting Kindercentra Middel burg. dat onlangs verscheen. De Reumapatiëntenvereniging Midden-Zeeland houdt op zater dag 9 april de jaarvergadering in zaal Amicitia in Kloetinge. Voor de pauze wordt een aantal huis houdelijke zaken afgewikkeld en na de pauze worden spelletjes bingo gespeeld. De vergadering begint zaterdagmiddag om drie uur en is tegen zes uur afgelopen. Voor informatie 01180-29487 (na kwart over vijf). In de periode van 23 tot 30 maart zijn bij de gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voorwer pen aangegeven: 3 strippenkaar ten; paar gebreide wit/zwarte handschoenen; linker wollen blauwe handschoen; metalen quartz horloge; metalen heren horloge: suéde centuur; bruine kinderschoen; 2 losse sleutels; 2 huissleutels; rode tas met o.a. sleutel. Openingstijden maandag t/m vrijdag 9 -12 uur en 14 - 16 uur. De commissie openbare orde en veiligheid in Middelburg verga dert vandaag (woensdag 6 april) vanaf vier uur onder meer over het beleid met betrekking tot de sluitingsuren van café's. Verder wordt de stand van zaken voor wat betreft de voorbereidingen van het rampenplan uit de doeken gedaan. De Middelburgse Turnvereniging MTV '69 begint dinsdag 19 april met een recreatiegroep in de leef tijdsgroep van 16 tot 20 jaar. Elke dinsdagavond van acht tot negen uur kan de groep zich dan verma ken met sport en spel zonder toe stellen, Plaats van handeling is de gymnastiekzaal aan de Roozen- burglaan in Middelburg. Voor in formatie 01180-15608. De commissie bezwaar- en be roepsschriften Middelburg buigt zich donderdag 7 april onder meer over een bezwaar van het Zeeuws Museum tegen het gemeente raadsbesluit om de subsidie met vijf procent te korten. Hetzelfde bezwaar maakte overigens het VJV. Ook wordt een bezwaar schrift tegen de bouw van de par keerkelder in het Geeregebied behandeld. De vergadering begint om 15 uur. Het scholierencafé van het club- en buurthuis Marnix aan de Noord beekseweg in West-Sou burg heeft gebrek aan vrijwilli gers. Het cafe, dat bestemd is voor de jeugd vanaf twaalf jaar, is da gelijks van half vier tot half zes open. Er is veel belangstelling voor dit scholierencafé. Vrijwilli ge medewerkers dienen ouder te zijn dan vijftien jaar: Het CDA vrouwenberaad Zee land sluit op maandag 11 april het thema Emancipatie. Dat gebeurt in de Prins van Oranje te Goes vanaf 19.30 uur. Spreekster is me vrouw Berthe Groensmit-van der Kallen, lid van. de Eerste Kamer voor het CDA. De Regionale Indicatiecommissie Walcheren - tot voor kort gehuis vest aan de Krommeweele - is met ingang van 5 april verhuisd naar de gemeentelijke sociale dienst aan de Simpelhuisstraat in Mid delburg. Om voor opname in een bejaardenoord op Walcheren in aanmerking te komen moet men zich in verbinding stellen met de Regionale Indicatiecommissie Walcheren. De medewerkers van deze commissie zijn van maandag t/m vrijdag tussen 8.30 en 11.30 uur aanwezig. De commissie is telefonisch bereikbaar onder nummer (01180) 33001. Schrijven kan ook: Postbus 570, 4340 AN Middelburg. Medewerkers van het club- en buurthuis Scheldebuurt zullen op zaterdag 9 april de buurt in gaan om spullen te verzamelen voor de rommelmarkt, die op 16 april wordt gehouden. Gezocht worden vooral kleine spullen omdat de rommelmarkt in het buurthuis plaatsvindt. De medewerkers zijn vanaf negen uur 's morgens on derweg in de Scheldebuurt. In het club- en buurthuis Het Buut aan de Beatrixlaan in Vlissingen is op zaterdag 16 maart een rom melmarkt. Van de opbrengst wordt een geluidsinstallatie aan geschaft. die tijdens de inbraak in februari totaal werd vernield. Vervanging van de installatie komt op zo'n drieduizend gulden. Spullen voor de rommelmarkt worden dezer dagen in de buurt opgehaald. Op donderdag 14 april start in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan 42 te Vlis singen een cursus poppen maken voor ouderen. Deze kursus wordt geleid door mevrouw Zijta en omvat een zestal lessen van elk twee uur op de donderdag van 14 uur tot 16 uur. De cursus is ver spreid over de maanden april, mei en juni. Voor nadere informatie kan men terecht bij Gerrie Beks in het dienstencentrum Bachten Reede. telefoon 12706. Voor mensen zonder baan bestaat de mogelijkheid om in het club- en buurthuis Het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen deel te nemen aan een houtsnijgroep. De eerste keren is er iemand aanwe zig die instructies geeft. De bij eenkomst wordt elke week op de donderdagmiddag. gehouden vanaf 13.30 uur. AAP, NOOT, MIES De jeugd en beide onderwijzers die hier naar 'het vogeltje' kijken zijn de leerlingen van de Julianaschool in Oost-Souburg. De inzender, C. Vos uit Vlissingen, noenit slechts twee namen, namelijk die van de onderwijzers. Het zijn de heren Caheber en Sinion Vreeke. Zoals gebruikelijk kunt u deze fo to bij ons bestellen. U dient dan dit knipsel samen met ƒ7,50 te sturen aan: Redactie de Faam-De Vlissinger, Postbus 5017.4330 KA in Middelburg. Zet in de linkerbovenhoek van de enveloppe Aap. Noot. Mies. Betaalt u met een cheque dan dient u die op naam van onze fo tograaf Ruben Oreel te zetten. Geld moet van de PTT worden aangetekend. Het contactlenssysteem van Groeneveld maakt dat mogelijk. (J bespaart al f 130.- bij aanschaf van originele Bausch Lomb con tactlenzen. Bovendien zijn alle controles gratis. Bij nabestelling bespaart u nóg eens f 120.-. U ziet, meer dan 250 harde Nederlandse guldens totaal. Zachte lenzen/veilige lenzen. Daar zijn intussen alle lensdragers van over tuigd. Ze blijven goed op hun plaats en de irri tatie die bij harde lenzen vaak optreedt blijft achterwege. Bovendien went men gemakkelijk aan zachte lenzen zodat ze meestal binnen 1 week de gehele dag gedragen kunnen worden. Maar omdat zachte lenzen door de inwerking van het traanvocht op den duur minder helder worden is vervanging na 1jaar meestal noodzakelijk. Daarom riepen de Gilde opticiens (33 over Nederland verspreid) het abonnements systeem in leven. En... Groeneveld is een Gilde Opticien. Prijsgarantie staat zwart op wit. Uw recht op deze hoge korting en op gratis controle krijgt u zwart op wit op het Optiek Gilde Garantie Certificaat. Dat certificaat is geldig bij alle 33 Gilde Opticiens. Veilig en voordelig lenzen kopen plus: de zekerheid dat u altijd heldere lenzen hebt op de juiste sterkte. Dat biedt u het contactlens systeem van Groeneveld. Goes, Lange Vorststraat 106, tel. 01100-16678 Middelburg, Lange Delft 24 tel. 01180-12083 Vlissingen, St. Jacobsstraat 14, tel. 01184-12398 Aangesloten bij het Optiefe-GUde Voor zekerheid en service, de Gilde-Opticien.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7