IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL AANLEGGEN VAN "KUSSENS OP BOULEVARDS KUNSTSPEURTOCHTEN VOOR HET ONDERWIJS INSPREKERS BEHOEVEN NIET REPRESENTATIEF TE ZIJN Informatiepagina van de gemeente Vlissingen///s^ 55 VRIJWILLIGERS GEZOCHT MEEPRATEN OVER HET TOEKOMSTIG ENERGIEBELEID? WAT LIGT TER INZAGE? DE VLISSINGER Woensdag 6 april 1983 Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337/ Laatste fase ingegaan 13 april presentatie COLLECTE(S) PLAN VOOR NIEUWBOUW SOCIALE DIENST KUNSTUITLEEN VANDAAG OPEN B w in inspraaknota: KIOSK BIJ OPRIT COOSJE BUSKEN- STRAAT? ///W ^7// S/KSW ^7// /^W VSX ;mtt/ Dezer dagen is begonnen met de laatste fase van de "aankleding" van de Vlissingse boulevards. "Laatste fase" wil echter nog niet zeggen dat 't dan met een paar maanden bekeken is. De werkzaamheden die nu volgen zijn erg afhankelijk van het weer en bovendien is er met de methode die men daarbij zal volgen nog geen ervaring opgedaan. Wat gaat er zoal gebeuren? t ü)Q DOORSNEDE KUSSENS De rijweg zal van het voetgan gersgedeelte worden afgeschei den door zogenaamde "kussens". Doet dat woord over het alge-, meen aan iets zachts denken, ditmaal gaat het om keiharde betonplaten, die het verloop zul len vormen tussen de trottoir banden en het tegeloppervlak (over die tegels straks meer). Die kussens variëren in afmetingen van 4 tot 8 meter lengte. De ruimte tussen die kussens be draagt in het algemeen 3 meter. Op die plaatsen zal het wegop- pervlak gelijk liggen met het op pervlak van het wandelgedeelte. Die tussengedeelten zijn noodza kelijk om regenwater en even tueel overslaand water af te kunnen voeren. Er ligt namelijk in de rijweg en het trottoir aan de zeezijde geen riolering! Zoals gezegd worden de kussens van beton. Om dat toch een wat aantrekkelijk aanzicht te geven zal in de bovenlaag gewassen maasgrind worden gedrukt, zo dat het effect van (zij het grote) gewassen grindtegels ontstaat. De ruimte tussen de kussens wordt gedeeltelijk bestraat met bakstenen (zoals die ook in het wandelgedeelte van de Boule vard de Ruyter liggen.) Om ander verkeer dan voetgangers te be letten van de rijweg het wandel gedeelte op te rijden zal in die bestrating ook een paaltje wor den geplaatst. TEGELS Het eigenlijke wandelgedeelte zal worden betegeld met beton- tegels met golfmotief. Die tegels moeten worden gelegd op de geasfalteerde ondergrond. Dat kan natuurlijk niet zomaar "los" gebeuren, vandaar dat gezocht is naar een afdoende bevestigings methode. Er zal een speciaal daarvoor ontwikkeld kleefmid- del worden gebruikt, waarin de tegels zullen worden gelegd. Het weer zal daarbij waarschijnlijk voor een goed deel bepalen hoe snel de werkzaamheden zullen verlopen. Tegels leggen in natte perioden lijkt in elk geval uitge sloten. Maar nogmaals: er is ner gens in ons land ervaring met dit werk opgedaan, het kan mee- maar ook tegenvallen BANKJES EN VERLICHTING Rond de sierverlichting, die al een vast plaatsje heeft gevonden, zal ook een stukje bestrating in baksteen worden uitgevoerd. Dat zal in verschillende motieven gebeuren. De zitbankjes zullen allemaal opschuiven tot 45 centi meter achter de reling aan de zeezijde. Waar ze nu staan is dus maar een voorlopig plaatsje. Ook rond die bankjes zal een bakste nen bestrating worden aange bracht. STELLEN EN ASFALTEREN Allereerst zullen de trottoirban den voor de kussens worden "gesteld". Die moeten de gelei ding gaan vormen bij het op brengen van de asfaltlaag op de rijbaan. Daarna vindt de betege ling plaats en tot slot worden dan de kussens "gevuld". Overigens moet het merendeel van deze werkzaamheden plaatsvinden op de Boulevard Evertsen. Op het onbebouwde deel van de Boule vard Bankert komen namelijk - in afwachting van de latere "in vulling" daarvan - geen kussens. De hele herinrichting van de boulevards zal pas in 1984 klaar zijn. We mogen hopen dat ieder een dan ook tevreden is met de dan geheel vernieuwde boule vards! Maar nu voorlopig eerst mooi en droog weer: dat is wat onze boulevardwerkers nu kun nen gebruiken! Woensdag 13 april presenteert de Werkgroep Kunstzinnige Vorming van de gemeente Vlissingen een aantal kunstspeurtochten voor het onderwijs aan wethouder G.J.A.M. Adan. De presentatie vindt plaats omstreeks 14.00 uur in het Stedelijk Museum aan het Beilamypark en wordt gevolgd door een wandel tocht door de binnenstad, waarbij een aantal elementen uit de speurtocht nader worden belicht. Onder het motto 'Kijk om je heen' heeft de werkgroep vier verschillende tochten samenges teld met als kernthema's: mode, architectuur, beeldende kunst en reclame. De speurtochten zijn zo opgezet, dat de leerlingen in kleine groepjes (vier tot zes leer lingen) met een begeleidende speur/lesbrief door de binnen stad van Vlissingen lopen. Het doel van dit project is de kinde ren zich bewust te laten worden van de relatie tussen functie en vormgeving van objecten. Ook leren ze zo gericht kijken, luiste ren en zoeken naar deze funkties. In de speurtochten zijn verschil lende opdrachten verwerkt. Daartoe behoren onder meer het maken van foto's, waarvoor een aantal fototoestellen beschik baar is, het houden van inter views e.d. De kunstspeurtochten moeten niet op zichzelf als doel worden gezien. Op school zal in project- vorm aandacht aan één van de onderwerpen worden gegeven. Als onderdeel van dat project kan een speurtocht worden 'in gebouwd'. Terug op school moe ten dan de ervaringen, notities en materialen worden verwerkt. De kunstspeurtochten zijn bedoeld als permanent aanbod en kunnen dan ook door scholen in hun roosterplanning worden opgeno men. Bij de speurtochten beho ren een leerlingenboek en een handleiding voor de onderwijs gevenden. Het beleid van de gemeente Vlissingen is gericht op een verdere integratie van kunstzinninge vorming in het onderwijs. Bovendien streeft men naar een nauwere samenwerking en afstemming van de activiteiten van instellingen van kunstzinnige vorming onderling. Dit heeft geleid tot een meer samenhangende aanpak. Zo waren bij de samenstelling van deze kunst speurtochten Onder meer betrokken onderwijsgevenden, het R.P.C.Z., consulenten van het Zeeuws Steunpunt voor Kunst zinnige Vorming, de Culturele Raad Vlissingen, het Stedelijk Museum en de onderwijskundig medewerker van de gemeente Vlissingen. OPEN ASFALTBETON j OPEN ASFALTBETON TROTT.BANP 13/15/lg CM. Deze en komende week vergade ren de volgende vaste commissies van advies en bijstand en/of bestuurscommissies (ex art. 61 Gemeentewet). Voor zover er niets anders staat vermeld ko men ze bijeen in het stadhuis. SPREEKRECHT PUBLIEK De vaste commissies van advies en bijstand en de meeste bes tuurscommissies kennen spreek recht voor het publiek. Wanneer u dus iets wil vragen over een van de onderwerpen die tijdens een commissievergadering be sproken zullen worden: schroom niet, bezoek die commissie! De agenda's en andere vergader stukken kunnen worden inge zien in de vijf gemeentelijke in- formatiehoeken (zie bericht el ders op deze pagina). De (bestuurs) commissies die gaan vergaderen zijn die (voor): - economische zaken op maan dag 11 april 1983, aanvang 16.00 uur; - ruimtelijke ordening op dins dag 12 april, aanvang 19.30 uur; - verkeer op woensdag 13 april in het politiebureau aan de Molenstraat, aanvang 19.00 uur. De Culturele Raad op donderdag 7 april (morgen) in welzijnscen- trum Bachten Komme, Badhuis straat 104, aanvang 20.00 uur. De Stichting SAKOR heeft van burgemeester en wethouders toestemming gekregen voor het houden van een - huis-aan-huiscollecte in het tijdvak 11 tot en met 16 april 1983; - straatcollecte op zaterdag 16 april. Aan de vergunningverlening zijn echter wel enkele voorwaarden verbonden. Zo moeten de collec tanten in het bezit zijn van een legitimatiebewijs. Daarop moe ten zijn terug te vinden: - de datum waarop of het tijd vak waarin de collecte wordt gehouden; - het adres van de collectant(e) - zijn/haar leeftijd (minimaal zestien jaar). Het bewijs is pas geldig als er een stempel van de politie op staat. Vorige week hebben burge meester en wethouders een keuze gemaakt uit een aan tal bouwplannen voor de nieuwbouw van de gemeen telijke sociale dienst achter het Stadhuisplein. Die keuze is echter die van het dage lijks bestuur van de ge meente, het college van b w. De definitieve beslissing over het bouwplan, en de beschikbaarstelling van het daarvoor benodigde geld, zal echter door de gemeenteraad als hoofd van de gemeente moeten geschieden. B W willen echter nog deze maand die beslissing van de raad vragen. Het bouwplan zal daarvoor eerst nog in de betreffende vaste commis sies van advies en bijstand aan de orde komen. De raad zal op vrijdag 29 april over het bouwplan beslissen. Gezien de enorme belangstelling is de kunstuitleen van B.K.R.- werken sinds kort vaker voor publiek open. Gebeurde dat tot nu toe alleen de eerste woens dagavond van de maand, men kan nu op iedere eerste èn derde woensdag in 'Breehof' (op zolder) terecht. 'Breehof' kunt u trou wens vinden aan de Breestraat, tegenover het politiebureau. De (nieuwe) openingstijden zijn: iedere eerste en derde woensdag - 's morgens van 10.00 - tot 12.00 uur; - 's middags van 14.00 tot 16.00 uur; - 's avonds van 19.00- tot 21.00 uur. De komende maand zijn de ope ningsdagen 6 april (vandaag) en 20 april. Dus als u op zoek bent voor iets origineels aan de muur: op naar 'Breehof'. Duur is het niet en er is ruime keus uit vele soorten en maten kunstwerken. Nog vragen? Dan kunt u tijdens kantooruren daarmee terecht bij de medewerkers van de Culture le Raad (Badhuisstraat 104) tel. ,nr. 14928. Deze week is de nota "De puntjes op de inspraak" van burgemeester en wethouders van Vlissingen verschenen. Deze bevat een "Raamre geling voor inspraak" en andere uitgangspunten voor het Vlissingse inspraakbeleid. Bij de nota is een inspraakplan gevoegd dat aangeeft dat tot 14 mei a.s. daarop gereageerd kan worden. Na verwerking en in het openbaar behandelen van de inspraakreacties op de nota zal deze door de gemeenteraad worden behandeld op 26 augustus a.s. De nota is toegezonden aan diverse groeperingen en instanties die met ge meentelijke inspraak van doen hebben. Overige geïnteresseerden kunnen de nota voor 3,75 kopen bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (begane grond, kamer 34). En daarop ook inspreken natuurlijk! VASTLEGGEN In de nota stellen b w dat in spraak als onderdeel van het de mocratisch besluitvormingspro ces niet langer in een sfeer van vrijblijvendheid kan worden be handeld. Het is daarom wense lijk basisvoorwaarden op te ne men voor integratie van de in spraak in de planvormingspro cessen. Met de nota willen b w tevens vastleggen welke ele menten de plannen voor in spraak minimaal dienen te be vatten en voor de burger moge lijkheden scheppen om inspraak op een bepaald onderwerp te verzoeken of tegen de inhoud van een inspraakplan, of juist tegen het niet houden daarvan, be zwaar te maken. WAT IS INSPRAAK? B w zien inspraak als een mo gelijkheid voor het, bestuur om het democratisch gehalte van de samenleving te verhogen, de be leidsvoorbereiding te verbeteren, begrip te kweken voor het voor gestelde beleid, een proces van bewustwording en scholing te bevorderen en als een mogelijk heid voor de burger zijn mate riële belangen in woon-, werk en leefomgeving zo optimaal mogelijk te behartigen. ONDERSCHEID In de nota wordt onderscheid ge maakt tussen inspraakonder- werpen op straat- en buurtni- veau, op wijkniveau en op bovenwijks- en stadsniveau of onderwerpen van algemeen be leid. Voor elk van deze 3 niveaus is in de nota een standaard raamwerk voor een inspraak plan opgenomen dat nader kan worden ingevuld. Een andere zaak is dat inspraak niet tot tijdverlies behoeft te lei den en dat de kosten daarvan ten laste van het betreffende plan moeten komen, aldus b w. De kosten van inspraak zijn in ver houding tot de plankosten na melijk zeer gering. Bovendien subsidieert her rijk bij stadsver nieuwing de kosten van infor matie, voorlichting en inspraak volledig. REPRESENTATIVITEIT In de nota spreken b w uit dat alle aanwezige deskundigheid in het ambtelijk apparaat in begin sel ook ter beschikking moet staan van de deelnemers aan het inspraakproces. Ook eisen b w geen representativiteit van de insprekers. Wel zal afhankelijk van het soort plan de mate van beoordeling van de reacties kun nen variëren. De in de inspraak nota opgenomen "Raamregeling voor inspraak" maakt de instel ling van inspraakprojectgroepen mogelijk, waarbij ambtenaren en insprekers samenwerken. Over deze vorm van inspraakor ganisatie zal echter nog een af zonderlijke notitie verschijnen. De Commissie Sportbelangen uit Vlissingen wil sportactiviteiten voor gehandicapten gaan organiseren. Dit, in samenwerking met het verenigingsleven. De activiteiten staan of vallen met goede, maar vooral enthousiaste (sport)-leiders. En die komt men nu juist tekort. De commissie zoekt daarom mensen die leiding willen geven aan een spelof sportonder deel, mensen ook die de deelnemers wegwijs maken in de activiteit en desnoods helpen bij omkleden. Natuurlijk zal men soms ook gewoon fijn meesporten. Het geeft niet als men' geen ervaring heeft met deze activiteiten. Alleen ervaring met sport is welkom. Trouwens, zonodig wil de Commissie Sportbelangen één of meer voorlichtingsavonden geven om de vrijwilligers de meest belangrijke 'bagage' mee te geven. De meeste activiteiten worden gehouden in de sporthal te Sou burg van april tot en met juni. Ze zijn ruwweg te verdelen in twee categoriën: een instuif voor li chamelijk gehandicapten met bijvoorbeeld zitvolleybal en badminton, rolstoelbasketbal en tafeltennis. De eerste instuif daarvoor is op dinsdag 12 april. Op maandag 18 april starten de activiteiten voor blinden en slechtzienden. BELANGSTELLING? Heeft u belangstelling? Neem dan contact op met Rpn Meijer van de Commissie Sportbelan gen, tel tel. (01184) 60267. Overi gens zoekt men ook nog enkele mensen die een auto hebben en tegen een (zeer) kleine vergoe ding zo af en toe eens samen met een der deelnemers naar een ac tiviteit te gaan. Op 11 en 26 april in Open Hof De Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid houdt op maandag 11 april in wijkcentrum 'Open Hof' (aan de Alexander Go- gelweg) een informatiebijeenkomst over energie en energiebeleid. Tijdens deze bijeenkomst (aanvang 20.00 uur) wordt een nadere toe lichting gegeven op het door de Stuurgroep gepubliceerde tussen rapport. Daarbij kunnen de deelnemers met elkaar van gedachten wisselen over de in dit rapport neergelegde informatie. Aan het einde van de bijeenkomst ontvangen alle deelnemers een uitgebreid, persoonlijk vragenformulier dat zij mee naar huis mogen nemen. Daar kunnen ze het op hun gemak doorlezen èn invullen. Uiteraard mag dat samen met huisgenoten, vrienden en anderen. De informatiebijeenkomst wordt dinsdag 26 april gevolgd door een discussiebijeenkomst. Daarbij staan het vormen en uiten van me ningen centraal. Voor- en tegenstanders van de verschillende rich tingen die met het energiebeleid kunnen worden ingeslagen,kunnen er bijvoorbeeld met elkaar in discussie gaan. Tijdens beide bijeenkomsten wordt gesproken aan de hand van het door de Stuurgroep uitgebrachte Tussenrapport. In de gemeente Vlissingen is dit rapport op twee punten voor 5,- te koop, bij - de technische bibliotheek, Edisonweg 4 - het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis. Morgen, donderdag 7 april, wordt er in het stadhuis een bijeen komst gehouden voor met name de bewoners van dé Boulevard- oprit Coosje Buskenstraat en omgeving. Onder-werp van be spreking zal zijn de bouw van een permanente kiosk op de boule vard bij de oprit Coosje Busken straat. Deze kiosk zal geschikt zijn voor de verkoop van strand- artikelen en kleine etenswaren (maar geen patates frites). Tijdens deze avond wordt in aanwezigheid van wethouder D.J.P. Bruinooge, een toelichting op het plan gegeven. De tijdens de avond ingediende reacties zullen bij de uiteindelijke be sluitvorming worden betrokken. Bij de afdeling Algemene Zaken (stadhuis, eerste verdieping, ka mer 118) liggen de hierna ge noemde stukken ter inzage. Ze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur. Tevens kan men op woensdagavonden van 17.45-20.45 uur terecht in de ge meentelijke informatiehoek "Onder de trap" in de hal van het stadhuis. Het gaat bij de num mers 1 en 2 om aanvragen of (ontwerp)beschikkingen in het kader van de Hinderwet. Achter de naam van de aanvrager en/of de omschrijving staat de datum tot en met welke beroep kan worden aangetekend bij de in stantie of het college dat vervol gens genoemd wordt. 1. Hinderwetvergunningaan vraag van de heer A.J. Somers voor een brood- en banket bakkerij in de Nieuwstraat 5. Tot en met 25 april bij burge meester en wethouders. 2. De volgende beschikkingen op hinderwetvergunningaan vragen: a) van de NV Watermaatschap pij Zuid-West-Nederland voor het kantoor en werk plaats met een opslagruimte voor chloorbleekloog en gas aan de President Roosevelt- laan 735; b) van BV drukkerij F. van de Velde jr. voor een offsetrota- tiedrukkerij aan de Oostsou- burgseweg 10; c) van Rijkswaterstaat voor het gebouw aan de Prins Hen- drikweg 2; d) van dhr. A. Thomas voor een rijwielshop waarin ook vuur werk mag worden opgeslagen en verkocht in Papegaaien burg 18-20; e) aan Vrieshuizen Vlissingen voor het uitbreiden van een vrieshuis met 10 vriescellen aan de Engelandweg 22; f) aan Alleghany Warehouse Europe BV voor een tabak- sopslagveem aan de Duit slandweg; g) aan mevrouw J.J. van der Henst-van Belzen voor een vishandel aan de Vlissingse- straat 94. Tot en met 2 mei 1983 bij de Kroon (alleen voor de aanvragers, de betrokken adviseurs en belang hebbenden), Beroepschriften moeten worden gericht aan de Raad van State, afdeling ge schillen van bestuur, Binnénhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. 3. Wijziging algemene politie verordening. Deze door de gemeenteraad vastgestelde wijziging ligt vanaf vandaag gedurende 3 maanden ter inzage. De wijzi ging is ook tegen betaling verkrijgbaar. Bij de afdeling Ruimtelijke Or dening (stadhuis, eerste verdie ping, kamer 147) liggen de vol gende stukken ter inzage: 1. 2. Bouwaanvraag van de Stich ting Christelijke Bejaarden zorg Vlissingen voor een ver zorgingstehuis aan het Stad huisplein. Bouwaanvraag van dhr. F. Barten voor de aanbouw van een achtergevel aan de Bou wen Ewoutstraat 54. B W willen de gevraagde bouwvergunningen verlenen. De betreffende bouw- en situatiete keningen liggen vanaf 31 maart tot en met 13 april a.s. ter inzage. Tot en met deze datum kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 5