Welzijnsoverleg iü!ii® GEEF KINDERVOETJES DE RUIMTE. GEEF ZE BUNNIES. M UW EN UW SCHONIS EN ZOON 130,- BEHANG Frans- Vlaamse cul turele dag Aankoop natuur gebied bij Zwin IN BE HOI] P Recreatieraad Economische Zaken HistorVeif. Eer van je Werk. exq dubbel bezoek. Er is al kurkparket voor fl. 14,50 per rrv u K1JRKCENT1HJM Woensdag 6 april 1983 DE FAAM - DE VLISSINGER Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een eerste ont werp gepubliceerd van een verpleeghuisplan. Het omvat niet de hele provincie. Tholen en Sint-Philipsland behoren na melijk tot de "gezondheidsregio" Breda. Eerste provincie Toekomstplannen Dagbehandeling Meer doen voor elkaar COMMISSIES Samenvatting verkrijgbaar. FOTO RUBEN O REEL In Bunnies krijgen kindervoetjes in de lengte, breedte en hoogte de ruimte om gezond te groeien. Dat geldt voor normale, smalle en brede, hoge en platte voeten. Want Bunnies zijn er in de maten 19 t/m 42 en in 5 wijdtes. Wij bieden u keus uit een keur van vrolijk-vlotte modellen. Tegelijk kunt u profiteren van onze gratis meetservice; het nameten van schoenen en voeten. Altijd welkom! Bunnies vindt u bii de vakman: ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNICI de mooiste kollektie STUDIO— In Vlissingen PLOUVIER Walstraat 64 restaurant-bar-dan Ca enzovoorts enzovoorts. advertentie in de uithoek. Argus PFI JT'jPIJ I Korte Geere 15 - Middelburg ABDIJ IEUWS Zaterdag 16 april wordt in Ter- neuzen een Frans-Vlaamse cul turele dag georganiseerd. De bijeenkomst wordt gehouden in het Zuidlandtheater en begint 's morgens om kwart voor tien. De organisatie van het geheel is in handen van de Stichting Zeeland- Frans-Vlaanderen. Na een woord van welkom door de voorzitter van de stichting, drs. A.G.U. Hil- debrandt vangt een academische zitting aan, die wordt geopend door de burgemeester van Ter- neuzen, C. Ockeloen,. Daarna spreekt prof. dr. M Anselin, hoogleraar te Gent, over het on derwerp "Terneuzen en Duinker ken, een parallel De lezing is vooral toegespitst op de ontwik keling van beide steden tot ha venstad. De academische zitting wordt onderbroken door muziek, gespeeld door Arie Karreman (vleugel), Arthur Neele (viool) en Petra Neele (cello). Over de lezing van prof. Anseling kan daarna van gedachten worden gewisseld. Op het programma staan verder een lezing over de huidige Frans- Vlaemsche beweging.een ont vangst door het gemeentebestuur van Terneuzen, ^en optreden van het kamerkoor "Vocalitus" en een klank-din-panorama over de schoonheid van Frans-Vlaande- ren. De toegang tot het geheel is gratis. Voor ƒ15,— kan men deelnemen aan een koffietafel. Het adres van de stichting Zee- land-Frans-Vlaanderen is: Sint Bavostraat 4, 4527 CJ Aarden burg (01177) 1705. In het Terneuzens Museum wordt van 9 tot 30 april een tentoonstelling gehouden over de zeehavens van Terneuzen en Duinkerken en het daar geves tigde bedrijfsleven. Volgende week begint het half jaarlijkse overleg tussen de ge meenten en de provincie over het welzijnsbeleid. De Walchere gemeenten zijn het eerst aan de beurt: vrijdag .15 april, 10.00 uur, in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Besproken wordt de vereenvoudi ging van de welzijnsplanning: het gaat om een eenvoudiger opzet van zowel de procedures als van de stuurgroep die zich met de planning bezighoudt. Bekeken moet worden of eenheid in gebiedsindeling kan worden bereikt; op basis van diverse wet ten wordt met regio's gewerkt en het handigst is het als voor die verschillende wetten steeds om dezelfde regio-indeling gaat. Het deelplan sociaal-cultureel werk is opgebouwd uit o.a. plannen voor jeugdwerk, sport en volwassened'ucatie; bekeken moet worden welke taken daar in provinciaal en welke ge meentelijk zijn. Zonodig kan na de discussie het deelplan wor den bijgesteld. Commentaar wordt gevraagd op de notitie van de Zeeuwse culturele raad over de amateuristische kunst beoefening. Het emancipatiebeleid komt ter sprake voor wat de subsidienor men bestreft: hoe moet worden gehandeld bij subsidie-aanvragen voor bijvoorbeeld VOS- en VIDO- werk? Moet het geld uit de eman- cipatiepot komen of uit die voor vormings- en ontwikkelingswerk? De gemeenten wordt uit de doe ken gedaan hoe de jeugdhulpver lening gestalte krijgt Voorlopig krijgt de provincie in deze een ad viserende taak; later komen nog meer taken van het rijk naar de provincie. Begin 1 983 wordt onderzoek ge daan naar het samengaan van di verse voorzieningen voor bejaar den, zoals het hebben van een Gs stellen voor de Stichting het Zeeuwse landschap een subsidie te verlenen van 50% in de aan- koopkosten van een natuurgebied van bijna 3,5 ha nabij het Zwin. De stichting kan het terrein kopen van Immobouw BV. Er is een to taal bedrag mee gemoeid van ƒ55.640, Gezien de prijzen voor landbouwgrond in W.-Z - Vlaanderen vindt het college dit een redelijk bedrag. Aankoop wordt nodig geacht om dat de huidige eigenaar niet is geïnteresseerd in overdracht van het beheer aan een natuurbe schermingsorganisatie. Volgens een inventarisatie van de provinciale planologische dienst gaat het om een gebied met een bijzondere plantengroei. Ge noemd worden o.a. Zilte zegge, Echt walstro. Zeerus, Kleine rups klaver, Zilt torkruid, Zeeweeg bree, Ruwe klaver. Ondergrondse klaveren Moeraszoutgras. Broodvogels zijn onder meer de Kievit en de Tureluur. De tweede kamer uit gedeputeer de staten behandelt dinsdag 12 april, 11.00 uur een beroepszaak op grond van de algemene bij standswet. Het gaat om een be slissing van b. en w. van Middel burg. De zitting wordt gehouden in het provinciehuis, Sint Pieter straat 42, Middelburg. verpleegafdeling in een bejaarden oord. Het onderzoeksgebied is Walcheren en de Bevelanden. Tenslotte komt de maatschappe lijke dienstverlening ter sprake en de financiering daarvan door pro vincie en gemeenten. Na de bespreking in Middelburg zijn er bijeenkomsten in: Goes, Prins van Oranje, 21 april, 10.00 uur, voor de Bevelanden en Tholen; Zierikzee, stadhuis, 21 april, 14.00 uur, voor Schouwen-Dui- veland en Sint-Philipsland; Terneuzen, stadhuis, voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, 28 april, 10.00 uur; Oostburg, gemeentehuis, 28 april, 14.00 uur, voor de West- Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten. Alle bijeenkomsten zijn open baar. Verpleeghuisplan voor Zeeland Aangezien Zeeland de eerste pro vincie is die van het rijk opdracht kreeg een plan te maken, is het ook de eerste provincie in ons land die een verpleeghuisplan heeft. Het plan beperkt zich niet tot de gewenste aantallen en ca paciteit van de verpleeghuizen, maar schenkt ook aandacht aan de kwaliteit van de zorg. Er zijn op het ogenblik in Zee land (afgezien van Tholen en St. Philipsland) acht verpleeghui zen met een officieel bedden aantal van in totaal 1.223,. Volgens het nu gelanceerde plan moeten er tot en met 1987 138 bedden bij komen. Het verpleeghuisplan ontvouwt vier plannen die nodig zijn om voor de naaste toekomst de zorg op een goede manier aan te pak ken en te verdelen. Dat zijn: uitbreiding van de Blaauwe Hoeve in Hulst met 46 bedden tot een totaal aantal van 1 20; nieuwbouw en uitbreiding van de Corneliastichting in Zierik zee tot 1 20 bedden; bouw van een tweede ver pleeghuis op Walcheren (in Middelburg) met een voorlo pige capaciteit van 1 50 bed den (gelijktijdig wordt het aantal bedden in Der Boede teruggebracht van 370 tot 280) samenvoeging van de ver pleeghuizen Maria Terweel (Goes) en De Werfkampen (Rilland) tot één gecombi neerd verpleeghuis in Goes; (dit betekent een vermindering van 24 bedden). Volgens het plan moet in elk ver pleeghuis dagverpleging mogelijk zijn. Daartoe noodzaakt de situa tie in Zeeland. Men reist er niet zo eenvoudig van de ene naar de andere plaats. In Zierikzee zouden er vijf plaat sen voor dagbehandeling bij moeten komen. Gs willen er via een experiment achter komen of op een verant woorde manier kan worden voorkomen dat inwoners van een bejaardentehuis worden overgeplaatst naar een ver pleeghuis. Het Jacob Rogge veenhuis in Middelburg (een bejaardentehuis) heeft al een afdeling met 20 verpleeghuis bedden. Een paar jaar zal wor den bekeken hoe deze afdeling in de praktijk functioneert. Gs zijn van mening dat in de verpleeghuizen moet worden gestimuleerd dat de bewoners zelf meer voor elkaar kunnen doen. De beroepskrachten zou den meer aanvullende zorg moeten geven, ook al zou dat een verlies aan orde, netheid en doelmatigheid betekenen. Ook dit idee moet via een experi ment aan de praktijk worden ge toetst. Het verpleeghuisplan Maandag 11 april, 15.00 uur vergadert de provinciale raad voor de recreatie. Op de agenda staan een afschrift van een brief van gs aan de landelijke stichting voor onderwijs en welzijnsbouw over trekkershutten, en een brief van de HID voor landinrichting, gron den bosbeheer in Zeeland over het onderzoek van Nederlandse sportvissers. Vervolgens staan er schenkt ook aandacht aan de pri vacy van de bewoners, de instel ling van familie- of patiëntenra den, klachtenbemiddeling, schei ding van (echt)paren, nachtopna me en tijdelijke opname, levens beschouwelijke zaken, jongere somatische patiënten en de sa menwerking met andere voorzie ningen zoals de eerstelijnsge zondheidszorg (huisarts, wijkver pleegster etc.), de ziekenhuizen en de verzorgingstehuizen. f Het is de bedoeling dat provincia le staten in oktober van dit jaar het plan in ontwerp vaststellen. Daar na gaat het naar dè minister van welzijn, volksgezondheid en cul tuur, die het laatste woord heeft. Tot 7 juni a.s. kan een ieder commentaar leveren op het plan. In april en mei zullen en kele voorlichtings- en inspraak bijeenkomsten worden gehou den. Daar zal' nog nader be kendheid aan worden gegeven. Van het plan is een samenvat ting gemaakt, die gratis ver krijgbaar is bij het bureau voor lichting van de provincie Zee land, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31395. Het plan zelf is ook verkrijgbaar. Het kost 25,— en is verkrijg baar bij de derde afdeling van de provinciale griffie (zelfde adres en postcode als hiervoor), tele foon 011 80-31422. twee nota's ter bespreking: 'Sportvisserij in Zeeland" en Vis- serijkundig beheer Veerse Meer 1983 t/m 1987". Een ander agendapunt is subsidieverzoeken rijksgelden openluchtrecreatie. Ook wordt er gesproken over een notitie van de provinciale WV over watertoerisme in Zeeland. Een beeld over 1982 wordt ge geven in de nota "Voortgaande groei pleziervaart in Zeeland'', een jaar met fraai zomerweer, waarin toch de groei minder is geweest dan in het voorafgaande jaar. Het aantal toeristische over nachtingen op watersportgebied is met ongeveer 500.000 het zelfde gebleven als vorig jaar. Het totaal aantal overnachtingen in de watersport was ongeveer 800.000. V- s Tenslotte wordt een notitie van het adviesbureau Stad en Land schap over de recreatieve wen selijkheid van een fietspaden plan in Westerschouwen be handeld. Eind vorig jaar heeft de gemeente Westerschouwen een subsidieaanvraag inge diend die hierop betrekking heeft. Vastegesteld is dat Wes terschouwen de tweede recrea tiegemeente in Nederland is. Het ontbreken van goede fiets- voorzieningen wordt door de verblijfsrecreanten een groot gemis genoemd. Vandaar dat er aantrekkelijke routes zouden moeten komen die bovendien veilig zijn, en goede verbindin gen geven tussen recreatiege bieden, strandtoegangen en dorpen. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het staten- complex, Abdij 11 in Middel burg. De commissie economische zaken vergadert ook op 1 1 april maar om 16.00 uur in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. De vergadering is open baar, met spreekrecht voor het publiek. Behandeld worden het elektriciteitsplan '86'87 en een nota over progressieve energieta rieven. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 Korte Noordstraat 1 9, Middelburg. Tel. 01 1 80-1 3525 Paspoortstraat 23 - Souburg Tel 61448 Met een Loodsje-Faampje vangt u geen bot. Paspoortstraat 23 - Souburg Tel. 61448 Opvallende mode... clementine rode opengewerkte pump op zeer exklusieve hak. mooi door zijn eenvoud. Styled by Empress. Klassiek van mode en kleur chique chroomleren open- teenpump met modieus doorgevlochten voorblad,.? geheel leer gevoerd Eigentijdse styling van Empress Empress topmodel- luxueuze openteen- sandalet met fantasierijke schulpgarnering en geraffineerde enkelband. de nieuwste modekleur faience. Telefoon 01180-38363 ARNHEM BREDA DELFT DEN HAAG DORDRECHT EINDHOVEN GOUDA-GRONINGEN HAARLEM - MIDDELBURG UTRECHT ROOSENDAAL - ROTTERDAM VEENENDAAL

de Vlissinger | 1983 | | pagina 13