IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL s a I 1 f 1 S rr 1 K B r i tjtfl R BB Ik e i; R ff BB a - f. i I VOORKOMING MISDRIJVEN PLANNEN VOOR HUURHUIZEN BEURSSTRAAT BELLAMYPARK NOG WATAnKUll TIJD OVER??????? Informatiepagina van de gemeente Vlissingen flJTr HjTf FEEST IN HET SPORTFONDSENBAD Woensdag 16 maart 1983 DE VLISSINGER Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337/ m Naast de verschillende systemen van slotmechanis- me (zoals die twee weken terug op deze pagina wer den behandeld) zijn er ook verschillende uitvoerin gen. De meest voorkomende zijn het insteekslot en het oplegslot. Inspraakavond donderdag 24 maart a.s. WAT LIGT TER INZAGE? INFORMATIE- HOEKEN KRUISPUNT BOULEVARDS AFGESLOTEN COMMISSIES VERGADEREN yrw,2 rmim^s9/A CS®K£S3S vs^f/ÊSsar//M//*i£sms.<&'/i V.-£Tf/jSS9W//MT//£S&1 //m 7// /k^I> _j -I- De te restaureren panden op de "kop" van het Bellamypark waarin per pand een aantal nieuwe woningen zal worden gemaakt. Het beeld van de noord-west gevel van de nieuwe woningwetwoningen zoals dat te zien zou zijn wanneer men staat in de Spuistraat en kijkt in de richting van het Bellamypark. 1 i s m EVB* Hl j De nieuwbouw gezien vanaf het politiebureau in de Molenstraat met rechts op de tekening de zijgevel van de "kop-bebouwing" van het Bellamypark en links de daaraan vast te bouwen woningwetwoningen. Deursloten INSTEEKSLOT Dit wordt in een holte in de deur gemonteerd. Alleen de slotvoorplaat is er zichtbaar van. Sommige insteeksloten zijn uitgevoerd als reno vatie- of vernieuwbouwslot. Zoals de naam al aanduidt is dit slot bedoeld om oudere en/of simpele sloten (zoals het vorige week be schreven bontebaardslot) te vervangen. Daarbij hoeven de inbouw- maten niet te worden aangepast. Wanneer u bij het inzetten van het nieuwe slot de oude schroefgaten gebruikt, zorg er dan wel voor dat de nieuwe schroeven een maatje groter zijn. Voordat het slot los komt te zitten. OPLEGSLOT Het oplegslot wordt op de deur gemonteerd. De sluitplaat met de schootkast komt op dezelfde hoogte op de kozijnstijl. Een nadeel van deze sloten is dat de bevestigingsschroeven heel goed gemonteerd moeten worden. Ze moeten er tegen bestand zijn dat er hard aan wordt getrokken of tegen wordt geduwd. Beide soorten sloten bestaan vaak uit een dag- en nachtschoot. Dat zijn de bewegende, uitstekende delen die vanuit de deur in het kozijn 'vallen'. Het dagschoot is afgeschuind en veert uit zichzelf terug. Het is echter het nachtschoot (breed, niet terugverend) dat met name bepaalt of de vergrendeling tegen grof geweld bestand is. Zo'n nachtschoot moet massief of gelamineerd zijn, minimaal twintig mm. uitsteken en, doorlopend tot in de slotkast, bepaalde krachten binnen en zijwaarts kunnen weerstaan. MONTAGE De montage tenslotte bepaalt de werkelijke veiligheid van sloten, sluitplaten en scharnieren. Bevestigingsschroeven moeten lang zijn, de juiste draadso'ort hebben èn goed ingeschroefd worden. Bij een insteekslot moet men er mee rekenen dat op dè plaats van het slot de deur zwakker wordt. Wil men als doe-het-zelvers een slot inzetten, dan doet men er toch goed aan bij zichzelf te rade te gaan of men zo handig is dat zonder al te veel risico te kunnen doen. Het inschakelen van een vakman is vaak vele malen goedkoper'dan de aanschaf van een nieuwe deur! dagschoot tuimelaar nachtschoot cilinder in steekslot klavierslot Volgende week donderdag, 24 maart, wordt om 20.00 uur in de bovenzaal van "The Flying Dutchman" aan de Smalle Kade 15 een inspraakavond gehouden over bouwplannen voor huurwoningen in de omgeving van het Bellamypark. Hiervoor zijn deze week alle direct omwonenden schriftelijk uitgenodigd. Het gaat om ontwerp-bouwplannen voor de door brand verwoeste panden Beursstraat 3, 5 en 7, het voormalige café "De Vriendschap" aan het Bellamypark 1 en de zogenaamde "kop"bebouwing van het Bellamypark. DE PLANNEN In alle gevallen gaat het om ge velrestauratie met daarachter nieuwbouwwoningen ten behoe ve van de verhuur door de wo ningbouwvereniging "Goed Wo nen". Bij de "kop" van het Bella mypark gaat het om 4 monu mentenpanden met daaraan vast een nieuw bouwblok tussen poli tiebureau en Spüistraat. Zowel in de afgebrande panden Beurs straat 3, 5 en 7 als in het - ook al afgebrande - voormalige café "De Vriendschap" zijn in de plannen meerdere huurwonin gen opgenomen. De "kop" met het aangrenzende nieuwbouw- blok in de Spuistraat is een ont werp van het architectenbureau Wisse, Tuinhof, Slemmer. De overige panden zijn naar ont werp van het architectenbureau Jobse. INSPRAAK De plannen zijn totstandgeko men in de projectgroep Be schermd Stadsgezicht. Dat is een door burgemeester en wethou ders van Vlissingen ingesteld sa menwerkingsverband voor het totstandkomen van de stadsver nieuwing in dit deel van de Vlis- singse binnenstad. In deze projectgroep werken sa men: de Werkgroep Beschermd Stadsgezicht van het Wijkkomi- tee Binnenstad, de Stichting Stadsherstel Vlissingen, de vere niging Winkelcentrum Vlissin gen, de woningbouwverenigin gen "Goed Wonen" en de ge meente Vlissingen. Vóórdat de plannen nader uitgewerkt wor den wil deze projectgroep ze echter eerst tijdens de inspraak avond op 24 maart voorleggen aan de direct omwonenden en overige geïnteresseerden. Tij dens deze avond kan mondeling op de plannen worden gerea geerd. Daarna kunnen tot 31 maart schriftelijke reacties wor den ingediend. Alle reacties zul len indien mogelijk in de plannen worden verwerkt en worden be- De Culturele Raad Vlissingen is op zoek naar belangstellende die willen gaan meewerken in de sectie Amateuristische Kunstbeoefening. De Culturele Raad is een bestuurscommissie burgemeester en wet houders adviseert op het gebied van culturele aangelegenheden. Eon breed gebied. Daarom kent de Culturele Raad ook een aantal secties, zoals de bovengenoemde. Die verstrekken beleidsadviezen aan het algemeen bestuur van de Culturele Raad. Ze doen echter nog heel wat meer. De sectie beeldende kunst bij voorbeeld houdt zich ook bezig met - het exploiteren van de kunst uitleen van B.K.R.-werken; - organiseren van tentoonstel lingen van hedendaagse beel dende kunst; - stimulering van het kunstbe leid in Vlissingen. De sectie amateuristische kunst beoefening heeft als werkterrein die activiteiten, die gericht zijn op het als liefhebberij (doen) ontwikkelen van zeer uiteenlo pende vaardigheden. Dat kan zijn zang, muziek of dans, maar ook fotografie of toneel. Het geeft niet of dat wel of niet in vereni gingsverband gebeurt. De sectie geeft dan ook (beleids)adviezen met betrekking tot dit specifieke cultuurgebied. Daarnaast orga niseert zij, zo mogelijk samen met Vlissingse verenigingen, on der meer bijzondere vereni gingsactiviteiten. Van de kandi daten voor het lidmaatschap van deze sectie wordt uiteraard ken nis en interesse op dit terrein verwacht. De voorkeur gaat uit naar hen, die niet gebonden zijn Bij de afdeling algemene zaken (stadhuis, eerste verdieping, ka mer 118) liggen de volgende stukken ter inzage. Ze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Tevens kan men op woensdagavond (van 17.45- tot 20.45 uur) terecht in de gemeen telijke informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. Het gaat meestal om aanvragen of (ont werpbeschikkingen in het kader van de hinderwet. Achter de naam van de aanvrager en/of omschrijving staat de datum tot en met welke beroep kan worden aangetekend bij de instantie of het college dat vervolgens ge noemd wordt. Kennisgeving ontwerp-beschik- king op de hinderwetaanvragen voor: 1. een timmermanswerkplaats aan de Paardenstraat 45, door de heer A.J. Weezepoel; 2. een 300 kW-windturbine aan de Europaweg in Vlissingen- Oost, door de P.Z.E.M. Van 17 tot en met 30 maart 1983. Tot en met 30 maart bij burge meester en wethouders. De gemeentelijke informatie- hoeken zijn behalve in het stad huis ook ondergebracht in^ 1. wijkcentrum 'Aldegonde', Westerzicht, open op maan dag van 11.00- tot 13.00 uur, dinsdag van 13.30- tot 17.30 uur. 2. wijkcentrum 'Open Hof', Paauwenburg. Open: maan dag tot en met vrijdag van 08.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. 3. wijkcentrum 'Middenhof' (Oost-Souburg). Open: maan dag tot en met vrijdag van 8.30- tot 11.00 uur; tot en met donderdag bovendien van 19.30- tot 21.00 uur. 4. bibliotheek Spuistraat. Omen: maandag van 13.30- tot 21.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 21.00 uur; zaterdag van 10.00- tot 12.30 uur. Met ingang van deze week wordt gewerkt aan de re constructie van het kruis punt Boulevard de Ruy- ter/Coosje Busken- straat/Boulevard Bankert. De werkzaamheden zullen naar verwachting 2 maan den in beslag nemen. Gedu rende deze tijd zal dit kruis punt geheel voor verkeer zijn afgesloten. De werkzaamheden betref fen o.a. het maken van een geasfalteerde aansluiting van Boulevard de Ruyter op Boulevard Bankert, het ver breden van het voetgan gersgedeelte aan de zeezijde en het gewijzigd aanleggen van parkeerplaatsen in de Coosje Buskenstraat. De voorgevels van de door brand verwoeste panden Beursstraat 3, 5 en 7 waarin meerdere woningen zouden kunnen komen. handeld tijdens een openbare projectgroepvergadering in de maand april. Alle insprekers zullen hiervoor worden uitgeno digd en zullen de gelegenheid hebben tijdens deze vergadering hun reacties, als zij dat wensen, toe te lichten. MEER WETEN? De ontwerp-plannen zijn vanaf vandaag te zien in de gemeente lijke informatiehoek in de open bare bibliotheek in de Spuistraat. Alle inlichtingen over de plannen zijn verkrijgbaar bij de voorzit ter van de projectgroep Be schermd Stadsgezicht, de heer ir. W.C.M. Crusio. Hij werkt bij de afdeling Stadsontwikkeling van de dienst gemeentewerken in het stadhuis (2e verdieping, telefoon 15100, toestel 259). Tijdens de inspraakavond op 24 maart zullen architecten van de beide betrokken architectenbu reaus aanwezig zijn voor een nadere toelichting en het beant woorden van vragen. De te vernieuwen achtergevels van de door brand aangetaste panden Beursstraat 3, 5 en 7. aan een of meer amateurvereni- ging(en). De werkzaamheden worden niet financieel gehono reerd. BELANGSTELLING? Wanneer het lidmaatschap van een van de secties u wel wat lijkt, kunt u contact opnemen met een van de volgende medewerkers van de Culturele Raad! Leon Riekwel (sectie Beeldende kunst) of Klaas Overdam (Amateuristi sche Kunstbeoefening). Beiden zijn te bereiken op het kantoor in Welzijnscentrum Bachten Kom- me, Badhuisstraat 104, onder te lefoonnummer 14928. Deze en komende week vergade ren de volgende vaste commissies van advies en bijstand en/of bestuurscommissies (ex. art. 61 Gemeentewet.) Voor zover er niets anders staat vermeld ko men ze bijeen in het stadhuis. SPREEKRECHT PUBLIEK De vaste commissies van advies en bijstand en de meeste bes tuurscommissies kennen spreek recht voor het publiek. Wanneer u dus iets wil vragen over een van de onderwerpen die tijdens een commissie vergadering bes proken zullen worden: schroom niet, bezoek die commissie! De agenda's en andere vergader stukken kunnen worden inge zien in de vijf gemeentelijke in- formatiehoeken (zie bericht el ders op deze pagina). De (bes- tuurs)commissies die gaan ver gaderen zijn die (voor): - financiën op woensdag 16 maart (vandaag), aanvang 19.30 uur; - sociale aangelegenheden op woensdag 16 maart (vandaag), aanvang 19.30 uur; - openbare orde op woensdag 23 maart, aanvang 14.00 uur; - beheerscommissie dienst Wel zijnsvoorzieningen op maandag 21 maart, aanvang 17.00 uur. De vergaderstukken voor zover aanwezig, kunnen worden inge zien in de vijf gemeentelijke in- formatiehoeken (zie hiervoor het bericht elders op deze pagina). De te vernieuwen voor- en achtergevel van het door brand verwoeste café "De Vriendschap" aan het Bellamypark 1 waarin meerdere (kleine) woningen kunnen worden ondergebracht. Ook Vlissingse teams doen mee aan tv-zwemspel 'Nederland-Kikkerland De bezoekers van het Vlissingse Sportfondsenbad zullen ze wel zijn opgevallen: de rood-wit-blauwe kikkers die her en der het Vlissingse Sportfondsenbad sieren. Dat heeft zo z'n redenen. Het Sportfondsen- bad viert namelijk feest. Omdat het meedoet aan het grootste t.v.- zwemspel 'Nederland-Kikkerland'. Nu mogen alle Vlissingers in de feestvreugde delen. Bij de kassa kunnen ze om een bon vragen die hen vijftig procent korting op de toegangsprijs voor recreatief zwemmen geeft. Bovendien kunnen ze met die bon een tien-badenkaart kopen en daarmee dertien maal gaan zwemmen. Verder kunnen kinderen een kleurplaat vragen en meedoen aan een wedstrijd! Het spel 'Nederland-Kikkerland', waarbij ook een Vlissings team op t.v. in aktie te zien zal zijn, wordt georganiseerd door de N.C.R.V. én n.v. Sportfondsen Nederland. Tot de laatste organisatie horen alle sportfondsenbaden in Nederland. In Vlissingen hebben zich acht scholen met in totaal twaalf teams ingeschreven voor het t.v.-zwem- spel. Dat zijn: de St. Jozefschool, de Franciscusschool, de Marnix- school (vier teams), de Vlissingse Schoolvereniging (twee teams), de Louise de Colignyschool, de Pieter Louwerseschool, de Oranjeschool en de Immanuëlschool. Welke van deze teams de t.v. halen is mo menteel nog niet bekend. Tot en met 9 april kunnen de twaalf teams in het Sportfondsenbad trainen en hun tijden laten opnemen van drie verschillende spelen. De negen beste ploegen gaan daarna over naar de lokale eindronde. Die wordt op 23 april gespeeld in - hoe kan het anders - het Sportfondsenbad. De winnaar daarvan bindt op 6 juli in Noordwijk de strijd aan tegen vijf andere lokale winnaars. Dit gebeuren wordt op 26 augustus op t.v. uitgezonden. De ploeg die daar wint gaat over naar de finale op 24 augustus in Haarlem (uitzending 23 september). De reductiebon die u bij het zwembad kunt krijgen is alleen geldig voor recreatief zwemmen. Dat kan op de volgende tijden: maandag van 19.00-20.00 uur; woensdag van 14.00-15.30 uur; woensdag van 20.30-21.30 uur; - donderdag van 20.00-21.00 uur; vrijdag van 20.30-21.30 uur; - zondag van 10.00-11.30 uur. (Foto Cor Schuilwerve). 0

de Vlissinger | 1983 | | pagina 5