Middelburg folklorestad tijdens braderie '83 DE KLEINE KIJKERTJES 553 Groep Papilion brengt leuk voorjaarsprogramma Schoolfoto uit de oude doos Gabriëlse heeft uniek keukengerei Kei te Lijjc Foto Back verbouwd tot 'beeldzaak' ZEEUWSE SCHAAKBOND V IxlR 1 50~JARIG BES I AAM; Met Simon op de foto Woensdag 16 maart 1983 DE VLISSINGER ROODKOPEREN PANNEN VOORJAARSSOEPJE van uw kinderen verschaffen u dagelijks plezier. Laat ze regel matig nameten. Ze hebben ze hun hele lange leven hard nodig. Om te beginnen op school. Hardy weet er alles van. Bellamypark 38, Vlissingen. Telefoon 01184-12010. Optometrist OV, Contactlensspecialist ANVC. hardy optiek Onderzoek naar fout in flats BIJ SPORTSTIJL SINKE SNELLE VLIET TOONT FILMS OVER REIZEN SCAN DIN A VIE Bingo Vakantie-opvang Zomerkampen Batikken Vergadering Paauwenburg Mooie paaseieren Tekencursus Muzikale Workshop V OO-wandeltocht Lezing Kinderkledingbeurs Pech Onderweg Cursus gitaar Wandeltocht SVA EVO verhuisd Franse chansons Gevonden Solistenconcours MTV Veere op tv Open Dag Klimopschool Raad Veere Belastingdienst Autoboxen Raad Middelburg Tegels Snuffelmarkt Zeeuwse films De Stichting Middelburgse Bra- deriebelangen houdt op 16, 17 en 18 juni van dit jaar weer een bra derie in de Zeeuwse hoofdstad. En dat onder de naam "Middelburg Folklorestad". Het wordt een grootschalig evenement waar de folklore uit de gehele provincie in al haar facetten kan worden ge toond. De nodige afspraken zijn_ reeds gemaakt met een ringrijdersvere- niging, boerenkapellen, volks dansgroepen, mensen die oude ambachten willen uitoefenen, clubs die wedstrijden en demon straties willen houden op het ge bied van boogschieten op de lig gende wip en krulbollen. Het pu bliek kan bovendien elke dag aan een wedstrijd meedoen. Gezien het feit dat het alleen houden van folkloristische activi teiten nog geen braderie oplevert, zijn inmiddels de winkeliers en verdere belanghebbenden op de hoogte gesteld van de plannen. Daarbij werd erop gewezen dat al jaren lang het hoge niveau van de Middelburgse braderie hoofdza kelijk is te danken aan de enthou siaste en verantwoorde medewer king van de vele commerciële, maar ook ideële deelnemers. Braderie-deelnemers zullen her kenbaar zijn aan meerkleurige af fiches die door de braderiecom missie zullen worden verstrekt. Het thema "Middelburg Folklo restad" zal hierop duidelijk naar voren komen. Ook krijgen zij speciale braderie-stickers voor uitgifte aan hun relaties en klan ten. De diverse activiteiten die tijdens de braderie in juni zullen plaats vinden zullen door middel van advertenties in dagbladen en huis-aan-huis-bladen aan het pu bliek bekend worden gemaakt. Een eigen Braderiekrant, komt begin juni bij een ieder op Wal cheren in de bus. Ook buiten de regio zal gericht verspreiding van deze uitgave plaatsvinden. Degenen die meer willen weten over de mogelijkheid tot deelna me of een bijdrage kunnen leve ren aan het folkloristische karak ter van de braderie 1983 kunnen zich melden bij: J.P. Verschuure, Mazzinilaan 85, 4334 GL Mid delburg, tel. 01180-12647. De speciaalzaak voor foto, film en video van Hans Back aan de Sint Jacobsstraat in Vlissingen is maandagavond heropend met een geheel nieuw interieur en een vol ledig andere en efficiëntere inde ling van het geheel. Vooral het videogedeelte is pro fessioneel aangepakt. De belang stelling voor het videogebeuren is zo groot geworden dat verbouwen noodzakelijk werd. In een week tijd is de verbouwing gerealiseerd en het negen jaar oude interieur vervangen door een eigentijds en fris gegeven. Het videogebeuren, dat voorheen door de hele winkel verspreid stond, heeft nu een eigen plaats gekregen. Twintig verschillende videorecorders staan continu aan gesloten op tv-schermen, waar door de beeldkwaliteit van elke recorder apart kan worden beoordeeld. Ook kunnen er op namen worden gemaakt met de draagbare camera; gelijktijdig kan het resultaat op de schermen worden bekeken. Maar Hans Back heeft ook het foto- en filmgebeuren niet ver waarloosd. Alle onderdelen op dit gebied hebben een aparte hoek gekregen. Voorts is er een lijsten- wand, waar alle voorkomende lij sten gemonteerd worden gepre senteerd, er is een wand met vi deobanden voor verhuur van complete speelfilms en een hoekje voor tv-spelletjes. Een wand met filters geeft aan wat er op dit ge bied allemaal te koop is. De pas- foto-afdeling heeft ook een eigen plaatsje gekregen en voorts is de studio van nieuwe apparatuur voorzien. Een en ander is bijzonder uitno digend opgesteld. Centraal in de winkel is de toonbank geplaatst van waaruit alle handelingen plaatsvinden. Hans Back: "Dit is de mooiste winkel die ik ooit ge maakt heb". Er is bijna twee jaar aan de voorbereidingen gesleu teld. Veel waardering üoonde de ondernemer voor zijn medewer-, kers, die vooral bij het inpakken van de apparatuur, menig over- uurtje maakten. Ter gelegenheid van de feestelijke heropening zijn er aantrekkelijke aanbiedingen die alle tot 31 maart van kracht zijn. Naast kortingen heeft Back voor de jeugd zo'n 500 camera's aan te bieden voor ƒ25,— per stuk; zij moeten dan betalen met een briefje van 25,— waarvan het serienummer op een 3 eindigd. Deze aanbie dingen gelden ook voor de zaken in Middelburg en Goes. Alleen in Vlissingen worden gratis portret ten gemaakt. De opening werd gevolgd door een bijzonder drukbezochte re ceptie in de nieuwe zaak waarbij Adje en Hans Back naast geluk wensen ook veel lovende woorden te horen kregen, en vooral de rui me doorloop werd geprezen. De firma Gabriëlse aan de Lange- viele 23 tot 29 in Middelburg heeft sinds kort unieke producten in huis. Het zijn met de hand ge maakte pannen en schalen van roodkoper zoals ook de echte koks die in exclusieve restaurants ge bruiken. Even exclusief is een handgemaakt koffieserviesje. Een fabriek maakt dit fraaie keu kengerei in eigen matrijzen, zodat de wanden overal precies even dik zijn. Hierdoor is de warmteverde- ling optimaal. De meest gecom pliceerde gerechten en sausen kunnen daardoor volmaakt be reid worden. De binnenkant is zorgvuldig vertind. Behalve dat het materiaal geschikt is om vol waardig te kunnen koken, is het eveneens oogstrelend op tafel, bijvoorbeeld om te serveren. De stelen zijn van gietijzer of rood koper. Om aan de eisen van diverse keu kens te kunnen voldoen worden de pannen geleverd in een groot aantal maten. Volgens de fabri kant (KCC in België) zijn de pan nen onverwoestbaar. Wel kan het gebeuren dat de tinnen binnen kant slijt. De fabrikant vertint de pannen dan weer, zodat ze als nieuw terug komen. Bij het koken met deze pannen dient echter met een aantal facet ten rekening te worden gehouden. Zo mag men niet met een metalen vork of lepel in de pan roeren. Droog op het vuur kan eveneens funest zijn. Om het materiaal ooglijk te houden heeft de fabri- De lente is weer in aantocht, daarom lijkt het ons toepasse lijk u een recept te geven voor een typisch voorjaarssoepje. Het pekelvlees, dat hiervoor wordt gebruikt, zorgt voor een heel bijzondere smaak. Benodigdheden: 350 g doorre gen pekelvlees, 1 blaadje foe lie, 1 dun preitje, 1 klein uitje, toefje peterselie, selderie, ker vel, 1 koolraapje, verse mais- korrels, klein handje do perwtjes, mespunt geraspte citroenschil, stukje bloem kool, 1 tomaat, enkele wor teltjes, peper en zout naar smaak. Laat het pekelvlees aan één stuk in 1 fi liter water ruim 1 uur trekkeh, onder toevoeging van foelie en peper. Snij in de tussentijd de groenten fijn, dat wil zeggen de prei in dunne ringen evenals het uitje, snij de tomaat in blokjes en ook het raapje, de worteltjes in rondjes, laat de doperwten en de mais heel en breek kleine roosjes bloemkool. Hak de peterselie, kervel en selderie fijn. Haal na een uur het vlees uit de bouillon en snij dat in klei ne dobbelsteentjes, verwijder de foelie en doe het vlees weer in de bouillon. Opnieuw aan de kook brengen en vervol gens alle ingrediënten erbij doen. Laat er vijf minuten de kook over heen gaan. De groenten blijven dan knappe rig en mooi van kleur. Op smaak afmaken met zout en peper en vlak voor het opdie nen gaat de geraspte citroen schil erbij. Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-26.23.11. Lezers schrijven Bij alle geschrijf over de flats in Middelburg-zuid, waarvan en kele woonlagen moeten worden gehaald, wordt voorbijgegaan aan een belangrijk punt: na melijk dat er een fout is ge maakt bij de bouw. De ven sterbanken zijn 1.40 m hoog. Wie naar buiten wil kijken moet gaan staan. En wie klein is moet op een stoof staan om iets buiten te kunnen zien. Wie zo geïsoleerd in de hoogte zit, raakt depressief: je wordt er triest van. Je wordt omsloten door muren. Daarbovenop komt nog dat in de flats waar uiteindelijk een verhoogde vloer is aangelegd, dit in de huurverhoging is doorbere kend. De fout wordt dus be taald door de huurder. De vraag moet dus luiden hoe de plaatselijke overheid de fout heeft kunnen maken om een vergunning te geven. Ook vraag ik me af hoe een architect in deze tijd zo'n ontwerp heeft kunnen maken en de woning bouwvereniging dit plan heeft kunnen accepteren. Naar mijn mening is het onder andere deze zaak waardoor geen Middelburger in deze flats wil wonen. In Oost-Souburg, Vlissingen en Goes staan ook flats. Er zijn zelfs wachtlijsten voor. Dat betekent dat de Zeeuw helemaal niet afkerig is van flats. Naar mijn mening moet de flat dan ook niet voor een deel worden afgebroken, maar stomweg de vensterban ken verlaagd. Ik heb zelf in de flat aan de 'Johan van Reigersbergstraat gewoond. Ik ben uiterst be nieuwd of ooit nog eens iemand een onderzoek wil instellen naar wie de fouten heeft ge maakt. Want wie in een tuin een eenvoudig muurtje wil metselen wordt onmiddellijk op zijn vingers getikt en bedolven onder de bureaucratie. Wie een flat wil bouwen kan dat blijk baar zo maar en naar eigen be lieven afbreken kan dan ook nog. Pieter J. van Duijne sr. Middelburg Het operette- en musical-gezel- schap Groep Papillon geeft zater dag 19 maart weer het befaamde voorjaarsconcert. In de concert en gehoorzaal te Middelburg wordt voor de pauze aandacht besteed aan operette en na de pauze ligt het accent op de musi cal. Naast de eigen solisten van de Groep Papilion treedt de tenor Jacques van Loon voor het voet licht. Ook de dansgroep Parel on der leiding van Paula van de Velde treedt op. In het operettegedeelte worden fragmenten gebracht uit Die Fle- dermaus van Johann Strauss jr. Deze operette vol intriges, leent zich - aldus Papillon - uitstekend voor concertvorm. In het musi calgedeelte komen melodiën uit kant een speciaal recept bijgele verd om het schoon te houden. Deze roodkoperen schoonheden van KCC werden voorheen uit sluitend aan hotels en restaurants verkocht. Sinds kort mag ook de detailhandel het product voeren. Gabriëlse is één van de eersten. *N' Simon Tahamata is zaterdag 19 maart te gast in de Middelburgse sportzaak Sport Stijl Sinke. Hij introduceert daar een Puma-voet- balschoen die zijn naam draagt. Iedere klant die op zaterdag meer dan honderd gulden besteedt in de sportzaak mag 's middags met Simon op de foto. De 'Simon Tahamata Schoen' is door Puma ontwikkeld in samen werking met de kleine Standaard Luik-speler. Het materiaal is rundboxleder. De voetbalschoen is voorzien van zes noppen. De prijs bedraagt 139.90. Behalve Simon Tahamata is ook Joost Claushuis aanwezig. Hij is doelman van het Nederlands hockeyteam en Klein Zwitser land. Voor Puma verzorgt Claus huis de public relation. De pro motie van de nieuwe voetbal schoen begint om drie uur zater dagmiddag. Het reisbureau De Snelle Vliet toont in samenwerking met Ste- naline films over reizen in Scandi navië. Het reisbureau aan de Koorkerkstraat in Middelburg spreekt van een stunt. De film avond vindt plaats in de concerten gehoorzaal op dinsdag 22 maart en begint om acht uur. Tijdens de filmavond worden zo wel films als dia's getoond. Joke Verboom-Minnaard van de Snel le Vliet en Jan van Dam van het Deense scheepvaartbedrijf Stena- line geven informatie over de reismogelijkheden. Er zijn groepsreizen van drie en vier dagen. Göteborg wordt via Kiel in drie dagen bereisd. De vierdaagse trip gaat verder langs de west-Zweedse kust naar Oslo. Behalve deze groepsreizen heeft het reisbureau ook aantrekkelijke aanbiedingen voor automobilis ten, zoals de jubileumtrips van de Stenaline. De Snelle Vliet - hoofdkantoor in Goes op de Grote Markt - heeft sinds één jaar een filiaal in Mid delburg. In het club- en buurthuis Het Buut aan de Beatrixlaan in Vlis singen wordt zaterdag 19 maart weer bingo gespeeld. Aanvang is half acht. De zaal is om zeven uur open. Speciaal voor kinderen van wer kende ouders is er tijdens de paasvakantie (4 t/m 8 april) een kinderopvang. Kinderen kunnen er elke ochtend tussen half negen en twaalf uur terecht. Het pro gramma wordt nog bekend ge maakt. Het SKW in Vlissingen (Sociaal Kultureel Werk) verzorgt ook dit jaar weer zomerkampen in - evenals vorig jaar - Nuenen. Op het kampeerterrein in dit Noord- Brabantse plaatsje staan twee blokhutten waarin de jeugd van zes tot negen jaar en van tien tot twaalf jaar kan bivakkeren. In Het Woltershuis aan de Hoge- weg 103-105 in Vlissingen start een cursus batikken. Met deze oosterse techniek kunnen stoffen verfraaid worden, bijvoorbeeld een T-shirt. De cursus wordt elke woensdagochtend vanaf tien uur gegeven. Voor informatie 01184-14660. Het wijkcomitee Paauwenburg vergadert op woensdag 23 maart in het club- en buurthuis De Pa raplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen. Er wordt onder meer gesproken over blokverwarming en de speel-o-theek. Verder maakt het wijkcomitee zich zor gen over het openbaar onderwijs in de wijk. Van de ouders - zo hoopt het wijkcomitee - zullen tijdens de vergadering klachten worden gebundeld waarmee de gemeente kan worden over spoeld. De vergadering begint om acht uur. Het SKA-project Binnenstad in Vlissingen verzorqt een drie we ken durende cursus paaseieren schilderen. Er wordt geleerd hoe de geverfde eieren heel mooi op tafel kunnen komen te staan. De cursus vindt plaats in de Frans Naereboutschool aan de Grote Markt te Vlissingen op donder dagmorgen tien uur. De eerste les is 17 maart. Binnenkort start er in het'club- en buurthuis Marnix aan de Noord- beekseweg in Vlissingen een te kencursus. Tijdens de cursus, die elke donderdagmiddag van half twee tot drie uur wordt gegeven, worden de grondbeginselen van de tekenkunst behandeld. Voor informatie Marnix 01184-67022. Het optreden in het kader van de Muzikale Workshop, in het buurthuis De Zwaan te Oost- Souburg, met de leden van de Oost-Souburgse formatie H. Gang is verschoven van 17 maart naar 29 maart. De aanvang is 14 uur en het is de bedoeling, dat bezoekers met de H.-Gang mees pelen of jammen. Iedereen kan aan dit optreden meedoen. In strumenten én apparatuur zijn aanwezig! De Muzikale Workshop wordt wekelijks op dinsdag- en donder dagmiddag gehouden van 14 tot 17 uur. Gestreefd wordt, regel matig groepen hiervoor uit te no digen. Enkele dagen zullen uit vallen door verhuur in 'De Zwaan', voor maart zijn dat 17 en 22 maart. De afdeling Oost-Souburg van de Vereniging voor Openbaar On derwijs (VOO) houdt zaterdag 19 maart een wandeltocht langs alle openbare scholen binnen de af deling. Deelnemers starten op hun eigen school en volgen een opgegeven route. Onderweg kunnen de deel nemende ouders en leerlingen koffie en/of limonade drinken. Voor de deelnemende kinderen is een spelelement ingebouwd. Ver der is een zoek-element in de tocht opgenomen. Deze tocht staat los van alle momenteel aan de gang zijnde acties binnen de onderwijs wereld. De afdeling Oost-Sou burg staat echter wel positief achter de acties. Dr. W.F. Prud'homme van Reine houdt op woensdag 16 maart (vanavond) een lezing voor het Natuurkundig Gezelschap in Middelburg. Prud'homme van Reine werkt bij het Rijksherba rium te Leiden. Hij bespreekt het onderwerp 'expedities met het oceano-grafische vaartuig Tijde- man'. Zoals bekend hebben de lezingen van het genootschap een populair wetenschappelijk ka rakter. De bijeenkomst vindt plaats in De Schakel aan de Bachtensteene 14 in Middelburg en begint om acht uur. In het gebouw Irene, achter de gereformeerde kerk in Oost-Sou burg, wordt vrijdag 25 maart een kinderkledingbeurs gehouden. De beurs begint om half vier en is tegen vijf uur afgelopen. Er wordt zomerkleding voor de jongeren 3/ii?nT ar a t a r»i/^ ifrïr&ÉSnn "i? Irfifi ■■■iiiiltMililïMiMiMiiiaililiNiailiaiaaliMifla^liaili De Zeeuwse Schaakbond bes taat 50 jaar. Dit jubileum wordt met een groot aantal evenementen gevierd. Behalve een aantal krachtmetingen tussen de Zeeuwse schakers staat er ook een receptie op het programma. Zaterdag 26 maart - twee da gen voor de officiële jubi leumdatum van 28 maart - zal het bestuur van de Zeeuwse Schaakbond een receptie houden in de Schouwburg in Middelburg. Een ander hoog tepunt is ongetwijfeld het open snelschaakkampioen schap dat op 2 april in Vlis singen plaatsvindt. Verwacht wordt dat ook sterke spelers van buitën Zeeland aan dit toernooi zullen deelnemen. Voor Hemelvaartsdag, 12 mei, staat een ontmoeting tussen Zeeland en Brabant op het programma. Deze provin ciale tweestrijd, die in Goes gespeeld wordt, wordt mas saal uitgevochten. Verwacht wordt dat er aan zo'n 75 bor den gespeeld gaat worden. Voorts is er een toernooi over drie zaterdagen waarmee geldprijzen zijn te verdienen. De eerste wedstrijden worden op 4 juni in Kruiningen ge houden (drie ronden), de vierde en vijfde ronde worden 18 juni in Axel gespeeld en zaterdag 25 juni worden de zesde en zevende ronde in Bruinisse afgewerkt. Aanstaande zaterdag, 19 maart, wordt voor 50-plussers een toernooi in Goes gehou den. De Zeeuwse Schaakbond brengt ook een speciaal jubi leumnummer uit. tot en met twaalf jaar aangebo den. Wie nog zomerse kleertjes in goede staat (dat is de voorwaar de) heeft, kan dat inleveren op maandag 21 en dinsdag 22 maart bij mevrouw L. Boone aan de Bureuxstraat 23 in Oost-Souburg van half elf tot half twaalf. De ANWB begint op donderdag 24 maart weer met een cursus Pech Onderweg. De cursus vindt plaats in LTS aan de Bergweg 14 in Goes en omvat vijf bijeen komsten. Het accent ligt op het zelf doen met als doel de autb- mobilist(e) enige handigheid en inzicht te verschaffen in het tech nisch gedeelte van een auto. De volgende bijeenkomsten zijn op de donderdagen 14, 21 en 28 april. Aanvang elke avond om half acht. Enige tijd geleden is er in het jongerencentrum Midgard in Middelburg een cursus 'ge- woon'gitaar spelen gestart. Cur susleider is Jaap Misset. Er zijn nog enkele plaatsen vrij op deze cursus, die wordt gegeven op donderdagavond. Voor informa tie Connie Verhelst. 01180-14281 De Sportvereniging Aagtekerke (SVA) houdt zaterdag 19 maart een wandeltocht. Men kan kiezen uit vier afstanden, 5, 10, 15 en 25 kilometer. De start is bij het Ve renigingsgebouw Amicitia in de Agathastraat te Aagtekerke. De start van de 25 km is om 13.00 uur, de 15 km om 13.30 uur en de overige afstanden om 14.00 uur. Het startbureau is om 12.30 uur open. Iedere deelnemer die de tocht volbrengt ontvangt een speciaal voor deze tocht ontwor pen medaille. Groepen (mini maal 10 personen) ontvangen een groepsherinnering. De EVO, Algemene Verladers- en Eigen Vervoer Organisatie, heeft sinds 14 maart haar regio kantoor in Goes gevestigd aan de Zonnebloemstraat 46 (telefoon 01100-30866). Volgens EVO maakt deze vestiging in Goes het mogelijk de Zeeuwse en West- Brabantse leden efficiënter te be geleiden op het gebied van het eigen vervoer, uitbesteed vervoA en intern transport en opslag. Het EVO-regiokantoor in Middel burg is gesloten. De comités Goes en Walcheren van de Alliance Francaise hou den vrijdagavond 18 maart een bijeenkomst, waarop de Franse chansonnier Antoine Candelas zal optreden en chansons ten ge hore zal brengen zich daarbij be geleidend op de gitaar. De avond begint om 20.00 uur in de Villa te Goes aan de Van der Spiegel straat. (Naast het GAK-gebouw). In de periode van 02 tot 09 maart zijn bij de gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voorwer pen aangegeven: rechter donker blauwe dameshandschoen; rech ter zwart/gele kinderwant; brui ne gebreide handschoen; licht bruine rechter dameshand schoen; suède centuur; bord.rode portemonnee; zwarte portemon nee met o.a. sleutel; linker blauw/gele kinderlaars; kleine sleutel; lipssleutel; sleutel aan hanger; tas. Aangegeven dieren, in asiel: wit met zwart ruwharige reu; zwarte labrador; cypers rood poesje. Bij particulier: groene papegaai. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur, 14.00 - 16.00 uur. In dezelfde periode zijn bij de gemeentepolitie te Oost-Souburg aangegeven: zwart met wit en blauw afgezette skai handschoen; oranje ringmap. AAP, NOOT, MIES... The Sound of Music, Olivier en Annie op het podium, in een eigen Papillon-stijl. Voor het concert heeft het operet te- en musical-gezelschap weer fraaie costuums en decors ver vaardigd. Het concert begint om acht uur zaterdagavond. Kaarten in voor verkoop te bestellen bij de secre taresse 01184-15233. De kleuterklas van de school in de Middelburgse Segeerstraat oogde in 1926 zo. Fraaie zijden strikken sierden de hoofden van de meisjes. De jochies kleedden zich in die tijd vaak in een matrozenpakje, de haardos keurig kort gehouden of mooie lokken. Mevrouw W.J.C. Lindenberg-van Oers uit Middelburg stuurde ons deze foto. Zij noemt de volgende namen: Vooraan: Laura Kuijper, Mies Flier, Adri Bosschaert, Wies Mar- kusse, Zus of Jet van de Heide. Daarachter: mevrouw Linden- berg zelf. Emmy Berger. Leen de Trye, Dries van de Poel, juffrouw Grotehoek en Mientje Kieboom. De tweeling met de krullekopjes is Jan en Frans Boone. Ook deze foto kunt u bij ons bes tellen door dit knipsel aan ons te sturen. De foto kost 7,50. U kunt betalen met een cheque of met geld. De cheque s.v.p. op naam van Ruben Oreel (onze foto graaf). Stuurt u geld. dan verplicht de PTT u de brief aan tc tekenen. Het adres: Faam-Vlissinger, Post- Zet in bus 5017. 4330 KA Middelburg. Noot, de linkerbovenhoek Aap. Mies. De Middelburgse Turnvereni ging '69 (MTV) houdt vrijdag avond in het Ontmoetingscen trum Dauwendaele in Middel burg een onderling solistencon cours voor leden van de drum band en de majoretten. Er wordt gestreden in de categorieën tam boer, trompetter, showgirl, majo rette en minirette. De muzikanten spelen een verplicht en een vrij nummer, de majoretten krijgen ieder drie tot vijf minuten voor hun show. Het solistenconcours, dat vrij toegankelijk isbegint om zeven uur. Ook Veere krijgt een plaats in het Trosprogramma '....in vogel vlucht'. Dat gebeurt op donder dag 12 mei. De opnamen zijn op 18 en 19 april. In het programma, dat eens in de veertien dagen op de beeldbuis verschijnt, wordt vooral aandacht besteed aan het specifieke karakter van een plaats en de historische achtergronden. Onlangs nog werd Middelburg getoond. Kitty Knappert regi- seert het programma. De Klimopschool aan de Greve- lingenstraat in Middelburg houdt zaterdag 19 maart een Open Dag voor leerlingen, ouders, vrienden en alle belangstellenden. De Kli mopschool is een school voor buitengewoon onderwijs. Leer krachten en leerlingen bereiden zich op een enthousiaste manier voor op deze Open Dag, die om half elf's morgens begint. Er kan geluisterd worden naar het Kli mopkoor, er is een poppenkast en een film. Verder zijn er kraamp jes om hongerigen aan een broodje te helpen en er is een rad van avontuur. Veere gaat krachtiger duidelijk maken dat naaktrecreatie verbo den is. De bij duinovergangen geplaatste bordjes zijn te klein en de politie heeft de handen vol aan het verkeer in de zomermaanden om daadkrachtig tegen ongekle de badgasten te kunnen optre den. Daarom moeten er grotere borden komen waarop bekend wordt gemaakt hoe het gemeen tebestuur denkt over recreanten wiens kleding 'niet voldoet aan de eisen van openbare zedelijkheid'. Onder meer dit punt en de be leidsnota 'recreatie' wordt van daag (woensdag 16 maart) bes proken tijdens de raadsvergade ring in Veere, die om twee uur 's middags begint. Behalve voorlichting over het in vullen van het aangiftebiljet in komstenbelasting in het bureau aan de Lange Noordstraat in Middelburg, wordt ook informa tie verstrekt op gemeentehuizen. In Westkapelle is de belasting dienst op dinsdag 22 maart aan wezig van 18 tot 21 uur. Ingang achterzijde van het gemeente huis. Wie nog wil profiteren van grond voor de bouw van een autobox in Westkapelle kan voordeliger uit zijn als die grond voor 1 juli wordt gekocht. De grondprijzen voor de te bouwen autoboxen in het bes temmingsplan Kerkweg bedra gen nu. nog ƒ139,— Per ge noemde datum wordt de prijs verhoogd tot 152,90. De raad van Middelburg spreekt zich onder meer uit over het be schikbaarstellen van 51.000 gul den voor nader onderzoek naar bodemverontreiniging op het ter rein van de voormalige gasfa briek nabij het Molenwater. De raadsvergadering is op maandag 21 maart in het stadhuis te Mid delburg en begint om 14 uur. De oud-HBS-leraar W.P. Jacobs verzorgt donderdag 17 maart een lezing over antieke tegels voor de vereniging Vrienden van het Ste delijk Museum Vlissingen. Met dia's belicht hij achtergronden van Nederlandse tegels in al haar verscheidenheid, invloeden en wisselende voorstellingen. De heer Jacobs beantwoordt ook vragen over (meegebrachte) te gels. Hij zal echter niet de waarde taxeren. De bijeenkomst vindt plaats in het Stedelijk Museum Bellamy 19 in Vlissingen en begint om acht uur donderdagavond. Zaterdag 19 maart wordt de elfde snuffelmarkt gehouden in de Vei linghallen te Middelburg. Tijdens deze Walcherse markt kunnen allerlei spullen te koop worden aangeboden op de ruim 1500 m2. met kramen gevulde overdekte ruimte. De markt begint zater dagochtend om negen uur en is tegen vijf uur afgelopen. In opdracht van de provincie Zeeland zijn twee films gemaakt. 'Nog net niet te laat' en 'Zeeland op maat'. Nog net niet te laat' is een vervolg op 'mensenwerk' van enkele jaren geleden. Deze film gaat over het milieu en hoe we er mee omgaan. 'Zeeland op maat' belicht de vele kanten van de ruimtelijke ordening in onze pro vincie. Op dinsdag 22 maart wordt de film voor genodigden getoond in de Schouwburg te Middelburg.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 11