Mode te kijk in Vlissingen LEERENSUEDE NI15.- KORTING!' Wil uit Q? het ztteahart Keiic Illlllllllllllllllllllllllllllllllllll Voor contactlenzen natuurlijk naar Groeneveld. (iiiiiiiiiiiiimiHiiniiii 'In Vlissingen evenementen houden die er uitspringen' Houdt Groeneveld voor ogen Boetiek Patachou kreeg meer ruimte Woensdag 9 maart 1983 DE VLISSINGÈR WIJ MAKEN 7 WEER PALTHE-MOOI \fPalthenette PALTHE stomerij Jan Willem Sturm wint 1e prijs slagersschool VARKENSVLEES KETJAP BENTANG HANDBAL wAicnmm KAPPER RICHARD VAN WESTREENEN: Geweldloze weerbaarheid Instrumenten bouwen Bazaar Gezondheidsmarkt Pech onderweg Naereboutschool een eeuw Toontje Lager V ij vervreugdmars Dolman voor JOVD Kledingbeurs Qubmatch Kynologenclub Energie actie Pleziervaart Eerste paal Stencilmachine De kleine gids Belangstelling CEZ Emancipatie leren T oneelstuk Wij kunnen u alles over contactlenzen vertellen. Of het nu harde, zachte of zuurstofdoorlatende Z-flex-lenzen zijn. Bovendien hebben wij een aanbod in zachte contactlenzen. Goes, Lange Vorststraat 106 Middelburg, Lange Delft 24 Vlissingen, St. Jacobsstraat 14 CURSUS ^**8 IBLOEMENSCHIKKEN 4 Het voorjaar staat weer nadruk kelijk voor de deur. En, een nieuwe lente, een nieuwe mode. Om een indruk te krijgen van wat er dit seizoen zoal te koop is, op mode gebied zullen verschillende mode huizen de komende dagen laten zien wat zij in huis hebben. Op maandag 14 maart is het mo dehuis Eva Couture uit Vlissingen dat in hotel Piccard, eveneens in Vlissingen, een show verzorga, gepresenteerd door Theo Sijthoff, met medewerking van Hardy Op tiek, Kapsalon Modern en Bloe- menhuis Minnebreuker. De for matie Champagne en een oude jazz-ensemble zorgt voor de mu zikale omlijsting. De aanvangstijd is 20 uur. Diezelfde avond (14 maart) zal het Vlissingse modehuis Maison Bollen van Zwienen zijn collectie tonen in Maritiem Hotel Britan nia, Medewerkenden aan deze show zijn Mannequinbureau Lichtenveld, de Zeeuwse Ballet school en het Trio L'Escaut Oriental. Deze modeshow begint orr> 20 uur. De activiteitencommissie 'Open Hof in Vlissingen houdt op dins dag 15 maart een voorjaarsmode show in Wijkcentrum 'Open Hof. Vanaf 20 uur laten damesmode huis Zijnen en herenmodehuis Heystek daar hun collecties zien. Verder werken mee Schoenenhuis Roelse, lederwaren Heystee, Kapsalon Hairpoint, Kwekerij Moesbosch en de heer Zietse (muziek). Breng uw leren of suède kledingstuk ken even naar Palthe en profiteer van de reclame-aanbieding. Daar krijgen ze een vakkundige schoonheids behandeling. Want Palthe gaat zorg vuldig om met uw kostbare spullen! Palthenette, Torenstraat 1, Vlissingen lOok geldig in de Palthe filialen van woensdag 9 t/m dinsdag 15 maart peterselie, takje tijm, laurierblad en een teentje knoflook in een doekje bijeengebonden - in de pan en laat het geheel op een ma tige vlam gedurende 1 uur sudde ren. Was de rijst en doe die bij het vlees. Indien nodig nog wat bouillon toevoegen en alles nog ca. 20 minuten laten koken. Op smaak afmaken met een beetje worcestershire-saus en een scheutje ketjap benteng. De voortgang van slagerij Sturm aan de Veersesingel 90 in Middel burg is gewaarborgd. Zoon Jan- Willem (17) heeft het vak van sla ger gewoon in zijn vingers. On langs behaalde hij de eerste prijs tijdens de ouderavond van de sla gersvakschool in Goes, met een opgemaakte schotel. Jan Willem nam daarvoor een stuk rosbief. Dit maakte hij ver volgens op met spek. Een fraai gezicht. En glimmend van trots laat vader Sturm de schotel zien. Op het eerste gezicht doet het denken aan marsepein. De zeventienjarige slagersleerling heeft er drie uur op zitten werken, modeleren heet dat. "Je ziet het niet zo veel meer. Het is echt een hobby van slagers geworden", be tuigt Jan Willem enigszins met spijt in zijn stem. De talentvolle slager is van plan om aan meerdere wedstrijden deel te nemen. Onder meer inter nationale wedstrijden, die één keer in de vier jaar plaatsvinden. De boetiek Patachou aan de Coosje Buskenstraat 190 in Vlissingen is bijna één keer zo groot geworden. Een verbouwing maakte het mo gelijk dat de bestaande verkoop ruimte met zo'n vijftig vierkante meter werd vergroot. Ook kreeg de boetiek voor jonge exclusieve dameskleding een geheel nieuw interieur. De donkere kleuren van voorheen zijn vervangen door lichtere tinten, die in combinatie met een koperkleurig plafond en dito kledingrekken een passende achtergrond vormen voor de kleurrijke voorjaarscollectie die momenteel in de boetiek van Rita van Linden in ruime mate aan wezig is. Zes jaar geleden begon zij de boetiek als hobby. Nu werkt zij samen met twee full-time krachten. In de loop der jaren werd de collectie steeds uitgebrei der, waardoor de ruimte te klein werd. Vandaar de verbouwing, die geheel naar het ontwerp van de boetiekhoudster en haar me dewerksters is uitgevoerd. Pata chou heeft nu ook een jeanshoek en een koffiebar en het ligt in de bedoeling op korte termijn ook schoenen in het verkoopprogram ma op te nemen. Tijdens de ope ningsdagen, vorige week vrijdag en zaterdag, werden de klanten verrast met een cheque die recht gaf op een aantrekkelijke korting op de aangekochte kleding. Een groot aantal bloemstukken zorgde voor een feestelijk accent bij de heropening. Varkensvlees is uitstekend ge schikt voor allerlei toevoegingen tijdens en na het braden. Van zoet tot zuur, van gematigd tot pittig gekruid. We geven U hierbij een recept, hoe U, met net even meer aandacht en nauwelijks meer moeite, een heerlijk gerecht op tafel zet. 500 gr. doorregen varkensvlees (lapjes), 100 gr. uien, 250 gr. rijst, 50 gr. boter, 1 ltr. bouillon, 1 kruidentuiltje, zout, peper, scheutje worcestershiresaus en een scheut ketjap benteng. Hak de ui fijn. Even aanfruiten in de hete boter. Het in blokjes ges neden vlees toevoegen. Nu pas zout en peper erover strooien en het geheel bedekken met zoveel van de bouillon dat alles juist on derstaat. Doe het kruidentuiltje - Zowel de dames- als de herenselectie van de Vlissingse handbalclub Wal cheren is in het nieuw gestoken. J. Miltenburg van het gelijknamige assu- rantiebedrijf in Vlissingen reikte in fe bruari nieuwe trainingspakken uit aan de dames. De heren ontvingen nieuwe trainingstenues uit handen van H. van Oosterhout, procuratiehouder van het bergingsbedrijf Van de Akker b.v. Dan meldde de Vlissingers ook nog een nieuwtje. De trainster bij de dames, Rita van de Velde, gaat na zeven jaar Walcheren verlaten. Huib van Pame- len volgt haar op. Richard van Westreenen uit Vlissingen is niet een man die stil kan zitten. De 33-jarige dameskapper en uitbater van de damesmodezaak Eva Cou ture vindt dat er in Vlissingen best wat meer leven in de brou werij gebracht kan worden. "Ik voel dat Vlissingen onder de Schelde-problemen lijdt. Maar dat neemt niet weg dat je de toekomst maar duister in moet zien blijven zitten. Op het ge bied van de recreatie ligt nog een heel terrein braak", meent Westreenen, wiens kapsalon overigens 'Kapsalon Modern' heet. Zelf wil hij met graagte meewer ken aan de organisatie van even ementen waardoor mensen naar Vlissingen worden gelokt. Hij ontvouwt het plan om deze zomer samen met andere modezaken in Vlissingen een modeshow op touw te zetten die meer inhoudt dan jurkjes kijken alleen. "Je zou dan met pakweg drie a vier colle ga's iets kunnen houden dat er uitspringt. Ik denk daarbij aan een diner-combinatie. De bezoekers kunnen dan genieten van lekker eten, mooie kleren met daarnaast een bandje en een graag geziene Nederlandse topartiest". Als opmaat voor dat zomerse fes tijn is er op maandag 14 maart alvast een modeshow met de - vroeger bekende - zanggroep Champagne in het Vlissingse ho tel Picard. Behalve Champagne is er ook een jazzband, die tussen het showen door swingende mu- ziek produceert en na afloop be reid is de luchtige sfeer nog wat vast te houden. Ook de bekende modeshow presentator Theo Sijt hoff (genaamd de modekoning van Nederland) zal met een vlotte babbel de mannequins begelei den. Richard Westreenen geeft toe dat het Sijthoff is geweest die hem stimuleerde om in Vlissingen een modeshow te presenteren die er uit zou springen. "Zelf organiseert hij jaarlijks in Den Haagde 'nacht van de mode'. Ook al een festijn dat enorm gezellig is", weet de Vlissinger. "Bij hem kan ik ten al le tijden terecht voor adviezen". Samen met zijn echtgenote Helma voert Richard Westreenen twaalf jaar Kapsalon Modern aan de Scheldestraat. Gestaag bouwde hij de zaak op. Dag en nacht zet ten hij en zijn vrouw zich in. "Het ging steeds beter, maar vakantie's heb ik vele jaren moeten missen. En zonder mijn vrouw zou ik nooit die inzet hebben kunnen volhouden. We hebben het echt samen gedaan". Zeven jaar geleden begon het echtpaar Westreenen samen met mevrouw Ferdinandusse, de moeder van Helma de mozaak Eva Couture, pal naast de kapsa lon. Een open deur verbindt trou wens beide winkels. De zaken gaan goed. Er zijn vijf personeel sleden in dienst. En volgens Wes treenen gaat het met meer zaken goed in de Scheldestad. Niettemin wordt er wel eens gek laagd, vooral door winkeliers "Natuurlijk kan het altijd beter. Je moet echter niet denken datje na twee of drie jaar zakendoen bin nen kunt zijn. Je zult permanent Wim Robbe van de stichting ac tieve geweldloosheid in Zwolle spreekt op dinsdag 15 maart over het thema 'geweldloze weerbaar heid'. Hij doet dat in de Getuige- niskerk aan de Adr. Obreystraat in Middelburg. Voor de organisa tie tekent de provinciale interker kelijke werkgroep vredesweek in samenwerking met het Walchers Vredesplatform. Robbe studeerde geschiedenis. Hij verdiepte zich in het thema door onder meer reizen te maken in Amerika en daar met betrokken groepen te praten. In café Westpoort te Goes begint half april een cursus voor het bouwen van muziekinstrumenten voor de volksmuziek. De cursus sen worden .op twaalf zondag middagen gegeven. Enige han digheid (met de figuurzaag) is ge wenst, doch geen voorwaarde. Voor informatie 01100-30498. Nu al is bekend geworden dat de jaarlijkse bazaar, waarvan de op brengst is bestemd voor de res tauratie van NH Kerk in Grijps- kerke, wordt gehouden op zater dag 6 augustus. Het is voor de zesde keer dat deze bazaar plaats vindt op de Kerkring. De Kruisvereniging Walcheren- Oost houdt op vrijdag 18 maart een gezondheidsmarkt in het Me disch Centrum aan de Zuidwal in Arnemuiden. Medewerking ver lenen een arts en vrijwilligers. Er wordt onder meer aandacht ge schonken aan gezonde en betaali bare voeding, de ouder wordende mens, gehandicapt zijn en medi cijngebruik. Verder geven patiën tenverenigingen informatie. Voor de kinderen is er een echt pop- penconsultatiebureau van 15 tot 17 uur. Een arts onderzoekt de pop op klachten die het kind over haar lieveling vertelt. De ANWB verzorgt in de Lagere Technische School aan de Berg weg in Goes weer een cursus ligt op het zelf oplossen van kleine storingen en inzicht verschaffen in de werkwijze van het technische gedeelte van de auto. De cursus sen worden gehouden op donder dag 24 maart, en op 14, 21 en 28 april. Voor informatie 01180-15155. Ontmoetingsgroep Het Humanistisch Verbond start op dinsdag 22 maart met een ont moetingsgroep. Onder deskundi- .ge leiding worden er acht dinsda- gavohdbijeenkomsten gehouden en één weekeind-treffen. De titel luidt 'het afnemen van de mas kers'. Hoewel benadrukt wordt dat het niet handelt om een the rapeutische groep, gaat het er met name om aanvaarding en respect voor elkaar en zich meer bewust worden van de eigen houding. Voor informatie 01180-36026. De Frans Naereboutschool bes taat in juni honderd jaar. Dat be tekent feest voor de leerlingen, maar ook voor de buurt waarin de Vlissingse school staat. Voor de oud-leerlingen is er op 3 juni een reünie. Verder wordt in het Ste delijk Museum in Vlissingen een tentoonstelling ingericht. De leer lingen van de feestende school geven daar hun visie op de school en de buurt. Wie aan de reünie wil deelnemen kan contact opnemen met de school, 01184-13289. Toontje Lager, de Nederlands talige popgroep, treedt donderdag 24 maart op in het Zuiderbaken in Middelburg-Zuid. De voorver koopadressen voor kaartjes zijn in Middelburg boekhandel Fanoy, boekhandel Fey, Sjiep, sociaal cultureel werk Hayman en Mid- gard. In Vlissingen zijn kaartjes in VOC De Piek in voorverkoop. De verpleeginrichting 'Vijver vreugd' in Middelburg houdt za terdag 12 maart voor de negende keer de 'Vijvervreugdmars'; een wandeltocht over de afstanden vijf, tien, vijftien en vijfentwintig kilometer. De tocht voert de deel nemers over het zuidwestelijk deel van Walcheren. Iedereen die de tocht volbrengt krijgt een herin neringsmedaille; ook de groepen krijgen een herinnering. Het eigen personeel van Vijvervreugd zorgt voor de medische begeleiding. De deelnemers aan de 25 km tocht vertrekken tussen twaalf en één uur, de vijftien km start om halft- wee en de lopers op de 5 en 10 km vertrekken om twee uur. Dick Dolman, voorzitter van de Tweede Kamer spreekt vrijdag avond 11 maart in de Brasserie aan de Lange Delft in Middelburg voor de jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie (JOVD). Dolman, lid van de PvdA. belicht 'de toekomst van de parlementai re democratie in Nederland'. De ze bijeenkomst begint om half negen en is voor iedereen toegan kelijk. De Unie van Vrijwilligers UW, houdt in hun gebouw aan de He rengracht 52 een zomerkleding- beurs. Dinsdag 15 maart is vrijge houden om heren- en kinderkle ding in te leveren van 14 tot 16.30 uur. De verkoop is een dag later (woensdag 16 maart) van half tien tot drie uur. Dameskleding kan maandag 21 maart worden inge leverd van 14 tot 18 uur. De ver koop is dinsdag 22 maart van half tien tot drie uur. Volgnummers kunnen die dag vanaf 's morgens acht uur worden afgehaald. Er wordt alleen schone en goeie kle ding verkocht. Tijdens de jaarlijkse clubmatc^h van de kynologenclub zal een re cordaantal van 341 honden deel nemen. De bouvier (43) is het meest vertegenwoordigd, gevolgd door de afghaanse windhond (35), schotse collie (18), golden retrie ver (14) en duitse herder (11). In totaal vertegenwoordigen de hon den 67 rassen, waaronder enkele heel bijzondere. Er wordt in di verse klassen gekeurd. Verder is er een kind-hond-show waarbij de kinderen bij de hond passende kleding dragen. Tevens is er de hele dag een gedrags- en gehoor zaamheidswedstrijd voor het kampioenschap van de kynolo genclub Zeeland, KCZ. De club match is op zaterdag 12 maart in de Zeelandhallen te Goes. Aan vang kwart voor tien. De coördinatiegroep energiebes paring Zeeland, CEZ, verhuist haar tentoonstelling over hoe zui niger huis te houden naar Veere. Op dinsdag 15 maart opent bur gemeester mevrouw G.W. van Montfram-Hartman de tentoon stelling om 15 uur in het vereni gingsgebouw aan de Oudestraat 9. Tot en met donderdag 17 maart is de tentoonstelling geopend van 15 tot 17.30 uur en 19 tot 21 uur. Deskundigen geven desgevraagd advies. Volgens de CEZ is de ten toonstelling die onder andere in Westkapelle en Arnemuiden werd gehouden een succes. De groei in de pleziervaart was in 1982 minder dan de jaren ervoor. Het aantal geschutte pleziervaar tuigen in de periode van mei tot en met september bedroeg 2,2 procent. In 1981 groeide het aan tal met negen procent. Het aantal gastschepen in de Zeeuwse havens nam met 4,4 procent toe tegen 10,8 procent het jaar ervoor. Wa ren de overnachtingen van de schepelingen in 1981 nog 7,2 pro cent. In 1982 was dat 3,3 procent. Deze cijfers staan in de nota 'voortgaande groei pleziervaart in Zeeland' van de provinciale VVV. De nota werd in samenwerking samengesteld met het NWIT uit Breda. Wethouder Ad Bergshoeff van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening in Middelburg slaat op vrijdag 11 maart de eerste paal voor het plan Reijershove in Middelburg-zuid. Bouwbedrijf Delta uit Middelburg bouwt dit project in opdracht van het bouwfonds Nederlandse gemeen ten. Het architectenbureau Chris Smit uit Leusden maakte het ont werp. Er is veel aandacht besteed aan zorgvuldige afwerking en kostenbesparende warmte-isola- tie. Bergshoeff verricht de officie- Ie handelingen rond 15.30 uur. Met subsidie van het Juliana- fonds, kan de Turkse werknemers vereniging Middelburg een aantal attributen aanschaffen, die het werk van de vereniging verbete ren Zo denken de Turken een aantal naaimachines te kunnen aanschaffen, waarop hun vrou wen kunnen leren naaien. Verder denkt men er aan een stencilma chine en een typemachine aan te kopen. Ook een goed afsluitbare kast staat op het verlanglijstje van de werknemersvereniging. Niet alles hoeft nieuw te zijn, zegt voorzitter Kadir Kilinc. Wie iets van de Turkse gading in huis heeft kan trouwens kontakt opnemen met de voorzitter, telefoon 01180- 34385. Bgg 01180-34461. Gevonden de periode van 9 februari tot 2 maart zijn bij de gemeentepolitie in Vlissingen de volgende voor werpen aangegeven: bankbiljet ten, damesbril; kickstarter; autos piegel; 2 motorhelmen; afstands bediening videorecorder; casset tebandje; luierbroek; gereed schapskist; mistachterlicht; diver se handschoenen; zilverkleurig horloge; 2 gouden dameshorlo ges; herenvest; witte kous; schaatsbeschermer; grijs/blauwe wollen muts; zwarte trainings broek; das; portemonnee met motief; bruine en zwarte porte monnee; trouwring; armband; ring; ring met steen; diverse sleu tels; tas met regenkleding; plastic tas met kleding; wieldop. Aange geven dieren: in asiel: rode kater, plm. 8 maanden; bij particulier: middelgrote hond. Openingstij den: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.00 uur 14.00 - 16.00 uur. In de zelfde periode zijn bij de gemeen tepolitie te Oost-Souburg aange geven: 7 sleutels aan ring; 3 sleu tels aan ring; bruine portemonnee met opschrift; fototoestel; gebrei de blauwe kinderwant; blaüw re genpak; metalen herenhorloge. In de periode van 17 februari tot en met 2 maart zijn bij de ge meentepolitie te Middelburg de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: donkerblauw/ wit kinderschoentje, maat 22; ro de linnen linker schoen, maat 30, merk Inter; blauw stoffen tasje inhoud o.a. rekenmachientje; zwarte linnen "levis" tas met in houd; zwarte linnen tas met 1 paar gymschoenen; bankbiljetten; wit te gebreide kindermuts; oranje regenbroek; groene regenjas met 2 handschoenen; blauwe regen broek, maat 2; blauwe sjaal; rood regenpak, maat XS; handschoe nen; zilveren armband met naamplaat; groen kettinkje met sterrenbeeld stier; schaats met schoen; linker contactlens; sleu tels; zwarte portemonnee inhoud geld en sleutels; bruine porte monnee. Dieren: hond, reu, licht bruin met donkerbruine hals band; bastaard, zwart met hals band; kleine hond, lang haar, kruising bastaard/kees, zwart bruin met halsband. Op 2 maart zijn bij de gemeente politie te Middelburg, de volgen de, in Trefcenter Middelburg ge vonden, voorwerpen gedepo neerd: groen mapje met betaal cheques; verzekeringsbewijs; donkerblauwe portemonnee, in houd pm 15,— zilverkleurig horloge met witte wijzerplaat met zilverkleurig bandje; gouden (ge bogen) slavenarmband; snoer zwarte kralen; zilveren oorbel (hanger); gouden hanger van een oorbel met rood/bruine steen; plastic zakje met kleingeld; bruine mapje met pasfoto's; plastic zakje met filmbanden; zwart brillenetui met bril (metalen montuur); bruine schoudertas zonder in houd; blauw/grijs/groen/paars gestreepte boodschappentas; handschoenen; gebroken witte wollen sjaal; witte gebreide kin dersjaal; rode ijsmuts met blauw/witte strepen met pom poen; plastic regenkapje; licht bruine shawl met donkerbrui ne/witte strepen; beige/oranje kinderboodschappenmandje met haasje erop; bruine pukkel met boeken, diverse papieren; witte plastic boodschappenmand; wit/blauw/zwart geruit over hemd; bordeauxrode ijsmuts; zwarte regenjas (gevoerd) maat 46; wandelwagentje, bruin/wit gestreept; groen/bruin geblokte sjaal met beige streep; tas van Helmo met zwarte spijkerbroek. Voor de tweeënveertigste keer in 50 jaar is De Kleine Gids voor de Nederlandse sociale zekerheid' verschenen. Deze succesvolle uit gave van de Vereniging van Ra den van Arbeid geeft al sinds jaar en dag - in klein doch zo volledig mogelijk bestek - praktische in formatie over alles in de Sociale verzekering. Verder zijn hoofd stukjes over algemene bijstands wet, rijksgroepregeling werkloze werknemers, Wet sociale werk voorziening, internationale socia le zekerheid, instellen van beroep en over het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering opgenomen. Om het geheel te completeren is een adreslijst in het boekje ge plaatst, welke de adressen ver meldt van alle bij de uitvoering van de sociale verzekering be trokken instellingen Het geheel volgens de meest recente gege vens. De gids is voor de onveran derde prijs van slecht één gulden verkrijgbaar bij elke Raad van Arbeid. De lokale energie-akties van de Coördinatiegroep Energiebespa ring Zeeland trekken ook de be langstelling van de plaatselijke scholen. Er wordt op drie manie ren op deze akties ingehaakt. Uitvoeren van een energie project waarvoor een speciaal projectboek "Luctor et Emer- go" kan worden aangevraagd. Het in schoolverband bezoe ken van het Energiecentrum. Deze bezoeken worden buiten de officiële openingstijden gearrangeerd, zodat er tijd is om de nodige uitleg te geven over het energiegebruik in en om de woning. De afdeling voorlichting van de PZEM verzorgt voor de hoogste klassen van de basis scholen en voor scholen van LBO gerichte "energielessen". Bovendien worden de scholen in de gelegenheid gesteld om even tuele produkten van creatieve handvaardigheid die uit het pro ject "Luctor et Energo" voortko men, op te stellen in het Energie centrum van de CEZ. 'Emanciperen moet je leren'. Zo luidt de veelzeggende titel van een vrouwencursus die het VJV in Vlissingen binnenkort laat star ten. Centraal tijdens de cursus staat dat emancipatie iedereen aangaat het is een proces dat over vele wegen leidt. De eerste bij eenkomst is op woensdag 16 maart in het VJV-centrum aan de Verkuyl Quakkelaarstraat 95 in Vlissingen. De cursus bestaat uit twaalf woensdagochtendbijeen komsten van half tien tot half twaalf Er komen diverse actuele thema's aan de orde. De personeelsvereniging van de nv Haven zal op dinsdag 15 maart een toneelstuk opvoeren, getiteld 'De onbetaalbare loodgieter' in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan 42 in Vlissingen. Aanvang 19.30 uur. Voor de organisatie tekent de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen. aan de weg moeten blijven tim meren. Zowel voor je eigen zaak als voor de stad waarin je woont. Na je 45-ste kun je altijd nog af bouwen". En vanuit die optiek ontdekte Westreenen dat in Vlissingen heel wat is blijven liggen. Hij noemt het ontbreken van een legaal ca sino. "Men is hier blijven steken bij het strand. Een hotel als Bri tannia, zou toch eigenlijk een ten nisbaan moeten hebben. Ook an dere slechtweervoorzieningen moeten met een loup worden ge zocht. En geloof maar dat Zeeland in trek is. Afgelopen zomer we melde het van de toeristen. In de recreatie-ondernemingen is nog nooit zoveel geld verdiend. En de mensen kwamen omdat het goed weer was. Door alternatieve voor zieningen doe je aan klantenbin ding. Badplaatsen in de randstad hebben die wel. Dus nëmen toe risten het zekere voor het onzeke re". Richard Westreenen is een on dernemer die onderneemt. "Maar dan samen met mijn vrouw. Zou zij op een gegeven moment stop pen. dan stop ik ook". De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde E in uw omgeving te: MIDDELBURG: in de Scholengem. "De Wellinge", Kruis weg 2. Aanvang: di. 15 maart 1983 en in de Klarenbeek LTS, Gen. Eisenhower laan 25. Aanvang: ma. 14 maart 1983. VLISSINGEN: in de Rijksschoiengem. "De Schelde' mond", Brouwerlaarstraat 2. Tevens in MIDDELBURG in de Klarenbeek LTS en in Scholengem. '.'De Wellinge". Aan vang: 3e week van maart 1983. I De wekelijkse cursus Dloemen- schikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden Na iedere les van 19.30 - 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt! 156,-, in clusief bloemen en het materiaal, als mede een cursusboekje, de cursus is dus volledig verzorgd. In september start ook nog de vestigingsopleiding bloemenschik- ken en binden (bloemist-winkelier) Opgave binnen 10 dagen door een (brief)kaart te zenden aan Stichting I Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV), Sir Winston Churchill weg 2, 2251 CX VOORSCHOTEN Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave [ontvangt u een bevestiging Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* *4*

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7