Melse sponsort gezellige en spannende volkssport De Noormannen vijftig jaar smuom WttR FRIS ALS SNEEUW! NU 15.95!' Kertc Illlllllllllllll iiiiiimiiiin Computerogentest SJOEL WEDSTRIJDEN IN SOUBURG VOLLEERD PEDICURE IN ZESTIG WEKEN Houdt Groene veld voor ogen DE VLISSINGER Woensdag 23 februari 1983 Zwitserse varkensschnitzels p« CURSUS IBLOEMENSCHIKKEN S Uit de puinhopen Namen noemen WIJ MAKEN 7 WEER PALTHE-MOOI Politie optreden Raad Veere ICTO-bijeenkomst Meditatie Collecte 'Leger' Vlonumentenwacht iaad Westkapelle cpalthenette PALTHE stomerij Energiecentrum Borstamputatiepatiënten Muziekvideo NCRV-vergadering Jaarvergadering CNV bond Vogelbeurs Fietsje kijken Collectanten Rozekruisers Muntententoonstelling 'De Baanbreker' Kunstuitleen BWW Kunst uit Zeeland Jazzballet B i jstandsvrouwen Raad Vlissingen Jeugdcursus Windsurf-film W erklozenoverleg Cursus weven Buurtdag Paraplu Nog altijd het nieuwste op ogentestgebied. Zeer geavanceerde apparatuur. Binnen enkele minuten weet de Groen eve ld- opticien hoe het met uw ogen gesteld is. Laat uw ogen ook even testen. Goes, Lange Vorststraat 106, Middelburg, Lange Delft 24, Vlissingen, St. Jacobsstraat 14 Zaterdag 26 februari kunnen de liefhebbers van sjoelen weer hun hart op halen. Dan worden namelijk, al weer voor de derde maal, sjoelwedstrijden gehou den in Souburg. Van 's mor gens tien uur tot zo ongeveer vijf uur worden de wedstrijden gehouden. Het strijdtoneel is evenals vorige keren zaal Re- hoboth aan de Rehobothstraat in Souburg. Er wordt in twee groepen ge speeld, namelijk junioren en se nioren. Na de voorronden worden de senioren weer in twee groepen verdeeld. De 'sterken' en de min der goede spelers krijgen dan ieder een aparte indeling. Dit is speciaal gedaan om iedereen een Droog oud wit brood in een lauwe oven (150 0 C) tot het geheel bros is geworden en wrijf het dan met een dee groller tot zeer fijn kruim. Wrijf het vlees in met zout en bloem. Klop een ei los met 1 eetlepel koud water. Haal de schnitzels door het ei en ver volgens door het broodkruim. Druk dit er aan beide zijden goed in en schud het overtol lige kruim er af. 500 gr. dunne varkenslapjes (vraag de slager ze goed plat te slaan) - 2 eetlepels vet spek in blokjes - 1 eetlepel olijfolie - 1 teentje knoflook uit de knijper - 1 glas wijn - 1 eetlepel bloem - 2 eetlepels boter - zout - pe per. Het spek lichtbruin bakken in de olijfolie samen met de uit geperste knoflook. De schnit zels op hoog vuur om en om aanbakken, uit de pan nemen en op een bord warm houden. Van de bloem en de boter een beurre-maniè maken: dat wil zeggen de bloem door de bo ter mengen (niet smelten). Het glas wijn bij het vet in de pan doen, vervolgens de boter in kleine klontjes al roerend toe voegen. De saus goed glad roeren, op smaak maken, nog even warm laten worden en over de schnitzels gieten. kans te geven op de fraaie prijzen. Voor iedere groep zijn drie bekers beschikbaar, beschikbaar gesteld door Voordeelcentrum Melse. Dit winkelbedrijf stelt, ook de sjoel bakken beschikbaar. Er wordt ge speeld met originele Homas-bak- ken. Bij de sterke groep scoorde de winnaar vorig jaar 792 punten in zes beurten. Per beurt kunnen 160 punten worden gegooid. Maar ook degenen, die deze score nog lang niet dagelijks halen, kunnen aan dit sjoeltoernooi meedoen, want de algemeen gemiddelden liggen veel lager dan de winnaar vorig jaar behaalde. Uit heel Zee land komen de sjoelliefhebbers al naar Souburg dat met een perfecte organisatie al een naam heeft op gebouwd. De Souburgse wedstrij den zijn een samenwerking tussen het Voordeelcentrum Melse en Souburgs Burgerzin. Inschrijfformulieren kunnen tot en met vrijdag 25 februari worden af gehaald bij Voordeelcentrum Melse aan de Paspoortstraat, te lefoon 01184-61448, of bij A. Hey- dens, Burg. Stemerdinglaan 178, telefoon 01184-64223. Degenen die 'van buitenaf komen kunnen ook telefonisch aanmelden. KODAKDEMONSTRA TIE BIJ FOTO DE CRA VE Er heerst nog steeds een soort koudwatervrees bij amateurfo tografen voor de kleurfotogra fie. Kodak echter ontwikkelde een systeem dat een eind moet maken aan deze vrees. Vrij dagavond 25 februari tijdens de koopavond in Vlissingen de monstreert Kodak de aller nieuwste vondst op het gebied van de kleurenfotografie bij Foto De Grave aan de Wal- straat in Vlissingen. Zaterdag morgen 5 maart van half tien tot half twaalf wordt de de monstratie nog eens dunnetjes overgedaan. Volgens Kodak brangt dit nieuwe systeem het maken van kleuren foto's binnen het bereik van iedere amateur. in uw omgeving te: MIDDELBURG: in de Scholengem. "De Wellinge", Kruis weg 2. Aanvang: di. 15 maart 1983 en in de Klarenbeek LTS, Gen. Eisenhower- laan 25. Aanvang: ma. 14 maart 1983. VLISSINGEN: in de Rijksscholengem. "De Schelde- mond", Brouwenaarstraat 2. Tevens in MIDDELBURG in de Klarenbeek LTS en in Scholengem. "De Wellinge". Aan vang: 3e week van maart 1983. I De wekelijkse cursus bloemen- schikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht De cursus bestaat uit 8 lesavonden Na iedere les van 19.30-21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt f 156,-, in clusief bloemen en het materiaal, als mede een cursusboekje, de cursus is dus volledig verzorgd. In september start ook nog de vestigingsopleiding bloemenschik- ken en binden (bloemist-winkelier) Een opleiding geven voor een me disch verantwoorde pedicurebe handeling en een gedegen schoe nadvies, dat is het doel van de Stichting vakopleiding 'Chiropody Zeeland'. Om dit doel te bereiken beschikt de stichting over een tiental docenten. Tweemaal per jaar begint er een cursus, in fe bruari en in september. Per cursus nemen zo rond de twintig leerlin gen deel. Een cursus duurt onge veer zestig weken. Dit zijn enkele praktische gege vens van de stichting, die ook een tweetal artsen als medisch advi- Opgave binnen 10 dagen dooreen (brief)kaart te zenden aan Stichting I Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV), Sir Winston Churchill weg 2, 2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave [ontvangt u een bevestiging Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* seur heeft aangetrokken. Voordat er aan een examen kan worden deelgenomen, moeten de kandi daten over een uitgebreide kennis van het menselijk lichaam, en vooral van de onderste ledematen beschikken. Anatomie, pathologie, fysiologie, orthopedie en algemene schoen kennis vormen de hoofdmoot van het vakkenpakket. En uiteraard is ook een groot gedeelte voor de praktijk gereserveerd. Het aan meten van steunzolen en elastieke kousen behoort ook tot de taken van een 'volleerd' pedicure. Zowel vrouwen als mannen nemen deel aan de cursus. De geslaagden zijn bevoegd om een eigen praktijk te beginnen 'Chriropody Zeeland' verzorgt cursussen in Middelburg, Ter- neuzen, Goes en Dordrecht. Afgelopen maandag legde het merendeel van de 21 kandidaten het examen in De Schakel in Middelburg met succes af. Vorig jaar was er zelfs een score van 100 procent geslaagden. arnout Lievense, alias Noui Dui ten Westkapelle beleeft in maart een gedenkwaardig moment. Op 27 maart bestaat namelijk de voet balvereniging De Noormannen vijftig jaar. Bijna een jaar heeft het comité 'De Noormannen 50 jaar' alle zeilen bijgezet om deze mijl paal in de geschiedenis van de kustplaats op gepaste wijze te vie ren. En dat feest geldt niet uitslui tend voor de nog (actieve) leden van de voetbalvereniging. Ook aan de oud-leden is gedacht. Op zater dag 9 april is er een reünie met bal na. En die oud-leden hebben het comité ook geholpen bij de sa menstelling van een boekje over de geschiedenis van De Noormannen in woord en beeld. Aan de wieg van de plaatselijke voetbalvereniging stond onder andere Aarnout Lievense, in Westkapelle beter bekend als Nout Dullen. Die'naam erfde hij van zijn vader. Deze 71-jarige oud-bakker bij de Coöperatie in Vlissingen koestert de voetbalclub als een dierbaar kleinood. Foto's van vervlogen jaren bewaart hij op plaatsen waar hij ze onmid dellijk grijpen kan, om aan de be zoeker in zijn woning aan de Paul Krügerstraat te tonen. Nippend aan zijn zelfgemaakte wijn haalt hij de dierbare voet bal-herinneringen op. Hij was de eerste aanvoerder van het elftal dat in 1933 in de wei aantrad. Bovendien was hij als penning meester een belangrijk man in het bestuur. Bovendien waren de eer ste vergaderingen in de schuur van het woonhuis van zijn ouders. Tja, dat geld. Hoe zat dat ook weer. Lievense: "In de oorlog speelden we op een gegeven mo ment niet meer. Maar ik had nog I4l gulden in de kas. Na het bombardement kon ik het kistje uit de puinhopen van ons huis opvissen". Hij vertrok naar Goes. "De Canadezen waren er inmid dels en in Goes was werk voor me in een bakkerij. Ik heb dat geld toen op de Twentsche Bank gezet. Het bestuur dat na de oorlog aan trad heeft het daar vanaf moeten halen. Neen, veel was het inder daad niet". De flarden herinneringen komen te voorschijn. De oprichting van De Noormannen. "Dat ging op een heel bijzondere, zeg maar Westkapelse manier", blikt de heer Lievens alias Dullen terug. "In het dorp stond je vroeger met z'n allen op de hoek van de straat. Als iemand een bal op het strand had gevonden, die spoelde nog wel eens aan daar, dan speelden we er voetbal mee. Gewoon op onze klompen. Tot dat we op het idee kwamen om een eigen voet balvereniging op te richten". Maar daarvoor wilden de dorps genoten de burgemeester mede voor het karretje spannen. Er moest dus een bezoek worden ge bracht aan de eerste burger, wiens aanzien onder het volk groot was. "Ze kozen mij en nog iemand", lacht hij nu om die eer. "Met knikkende knieën klopten we aan de burgemeester De Casembroot, de latere commissaris van de ko ningin in Zeeland". De burgemeester was meteen en thousiast. De vonk, die leefde on der de bevolking sloeg onmiddel lijk over. De Casembroot zat de eerste vergaderingen voor in de Openbare School. Ongeveer vij fentwintig Westkappelaars waren aanwezig en gaven zich op als lid. Ook een bestuur was snel geko zen. Maar dan was de kwestie van de naam nog aan de orde.' Er werden bergen namen ge- We/ eerste elftal van De Noormannen. Op de borst prijkt het insigne dat de kantklosvereniging voor de spelers vervaardigde. Van links naar rechts: Trainer Wannes Becks, Stefanus Janisse, Jo Roelse, Louw Hendrikse (scheidsrechter). Bram Roelse, Ko Minderhoud, Jan Lievense, Johannes Verstraete, Levinus Roelse, Willem Huibregtse, Aarnout Lievense, Adriaan Huibregtse, Pieter Peene en Kees Roelse. noemd. Maar toen de naam De Noormannen eenmaal was geval len, veerde de burgemeester over eind. Hij was zichtbaar blij met die vondst. Nout Dullen weer: "Hij stak zijn beide duimen omhoog. Bij hem kon geen andere naam er meer in". Later vergaderde een afvaardi ging van het bestuur nog heel wat keertjes bij burgemeester De Ca sembroot thuis. "Ik herinner me nog dat hij naar zijn vrouw riep: 'Sophie is er nog koffie voor de heren'. Dat deed hij zo graag: praten met gewone mensen", droomt de mede-oprichter van de voetbalclub op Westkapelle wat weg Nout Dullen toont zijn VARA- gids als blijk van zijn politieke voorkeur. Het was nog even touwtrekken over de vraag of er nu op zaterdag of zondag mocht worden gespeeld. "Wij wilden al lemaal op zondag. Maar de raad was verdeeld in, zoals wij dat toen noemdën, twee linksen en drie rechtsen. Met z'n allen bezochten we de gemeenteraadsvergadering waar de beslissing moest vallen. En er ging een luid hoera van de publieke tribune toen we op zon dag mochten spelen. Tot de Tweede Wereldoorlog speelde de heer Lievense in het eerste van De Noormannen als stopperspil. Na de bombarde menten vertrok hij naar Goes. Weer later verhuisde de West- kappelaar naar Vlissingen waar hij werk kreeg in de bakkerijen van de Coöperatie. Westkapelle en De Noormannen zijn echter belangrijk zijn leven geweest. Nu nog volgt hij de ver richtingen via de krant op de voet. Vroeger evenwel bezocht hij de wedstrijden regelmatig in West kapelle. Het staat vast, dat hij tij dens de reünie op 9 april samen met zijn oude maten heel wat he rinneringen in volle glorie doet herleven. Want vertellen, dat kan die Nout Dullen wel. Breng uw ski f kleding even naar Palthe deze week en profileer van de reclame aanbieding. Palthe geeft broek jack of ski- pak een Special reiniging inclusief water afstotende schoonheidskuur. Lekker fris. En weer bijna als nieuw! Want Palthe gaat zorgvuldig om met uw kostbare spullen! *van woensdag 23 t/m vrijdag 25 februari. Het documentatie Centrum Mo- lukkers, dat is gevestigd in het buurthuis De Zwaan, constateert dat ethnische minderheden als zondebokken worden aangewe zen voor problemen als werkloos heid en woningnood. Dat bete kent, aldus het documentatiecen trum, dat de intolerantie toe neemt. Ook bij de politie menen de Molukkers racistische tenden- zen te constateren. 'Zo duidelijk zelfs dat hierover vragen werden gesteld in de Tweede Kamer'. De affaire rond de zogenaamde 'tien van Assen' noemen de Molukkers als voorbeeld. Om een en ander aan de kaak te stellen wordt van avond (woensdag 23 februari) in De Zwaan een bijeenkomst ge houden waar over de 'verrecht- sing' van de samenleving wordt gesproken. Aanvang half acht. De raad van Veere spreekt zich tijdens de vergadering vanmiddag (woensdag 23 februari) uit over een wijziging in de begroting vanwege de restauratie van de stadhuistoren. Aanvankelijk na melijk waren de kosten geraamd op iets meer dan zeventig duizend gulden. Na een kritische be schouwing van de toren, bleek er voor 190.000 gulden aan gesleu teld te moeten worden. De vraag is nu of het rijk en de provincie dit bijna driemaal zo hoge bedrag mee willen subsidiëren. De ver gadering, die om twee uur begint, telt 24 agendapunten. De ICTO, afdeling Meliskerke, houdt maandag 28 februari een propagandabijeenkomst in Ons Huis te Meliskerke. Ds. J.J. Poort, luitenant-kolonel legerpredikant bd, spreekt over 'gevaren die de vrede bedreigen'. Na de inleiding is er mogelijkheid tot discussie. Het doel vang half acht maan dagavond. In het meditatiecentrum aan de Singelstraat 45 in Middelburg be gint woensdag 2 maart een cursus 'relaxation'. De cursus is gericht op gedragspatronen, hetgeen men als kind al heeft moeten vormen om zich staande te houden tussen grote mensen. Zónder opzet doen volwassenen dat nog steeds, aldus het meditatiecentrum. De cursus begint woensdagavond om acht uur. Voor informatie: 01180- 38198. Tot en met 6 maart collecteren heilsoldaten van deur tot deur. De bijdrage van het publiek is be stemd voor projecten waarmee het Leger des Heils met wisselend succes en vaak zonder overheids subsidie aan de slag is. Zo is er een alcoholistenboerderij (zonder subsidie) en een jeugdhuis. Het motto waaronder de collecte plaatsvindt luidt: 'Wie geeft aan het Leger des Heils, investeert in het welzijn van de medemens'. De vrij grote achterstand in in specties van de regionale monu- mentenwacht Zeeland is in 1982 ngelopen. In dat jaar werden 441 inspecties aan monumenten, waaronder ook woonhuizen, ver richt. Sinds 1976 heeft de monu- mentenwacht 1578 keer histori sche gebouwen geinspecteerd. Het aantal abonnees van de mo- numentenwacht nam in 1982 toe met 93. In totaal is het abonne mentenbestand daarmee op 380 gekomen. Onder de te controleren objecten zijn 113 kerken, 39 to rens, vijf kastelen, zestien kan toorgebouwen. Deze gegevens zijn onlangs bekend gemaakt in het jaarverslag over 1982 van de monumentenwacht. De raad van Westkapelle verga dert donderdag 24 februari vanaf acht uur in het gemeentehuis. Op de negen punten tellende agenda staat onder meer een subsidiever zoek van de Stichting Welzijn voor Ouderen Walcheren (Dom burg, Westkapelle en Veere). Het bedrag dat wordt gevraagd en waarvoor het college graag de toestemming van de raad zou hebben bedraagt 186.457,-. Voorts wordt de raad gevraagd een uitspraak te doen over de ta rieven voor het gebruik van de gemeentelijke sportaccommoda ties. Over dat onderwerp - de ver hoging - is al uitvoerig gestoeid in de commissies. Ook spreekt het bestuur van Westkapelle over een verhoging van de grondprijzen in het bestemmingsplan Kerkeweg IV. De burgemeester van Westkapel le, H.A. Maldegem, opent dinsdag 1 maart het energiecentrum dat is ingericht in het verenigingsge bouw 'Westkapelle Herrijst' aan de Markt. In het energiecentrum is te zien op welke wijze is te be sparen op de energiekosten. Het energiecentrum is een voorlich tingsactiviteit van de Coördina tiegroep Energiebesparing Zee land. De openingstijden van het energiecentrum zijn tot en met 3 maart dagelijks van 15 tot 17.30 uur en 19 tot 21 uur. De nazorggroep voor borstampu tatiepatiënten houdt dinsdag 1 maart de maandelijkse bijeen komst in het gezondheidscentrum Dauwendaele aan de Roozen- burglaan in Middelburg. Tijdens deze bijeenkomst, die om tien uur begint, houdt mevrouw Marinis- sen een praatje over reform-voe ding. Het scholierencafé van het jonge rencentrum Midgard toont zater dag 26 februari een aantal mu ziekvideobanden. Aanvang is drie uur zaterdagmiddag en tegen middernacht is het festijn afgelo pen. Achtereenvolgens wordt ge toond: Talking Heads, XTC, vi deoclips, Factory Complicated, No Nukes, Ian Dury en reggae- muziek van Bob Marley en Peter Tosh. Rond zes uur is er brood en soep. In februari en maart houdt de NCRV weer de jaarlijkse provin ciale jaarvergaderingen. In Zee land vindt deze vergadering plaats in de Prins van Oranje aan de Nieuwstraat in Goes op maandag 7 maart en begint om half acht. Voorafgaand is er voor de leden om 16 uur een Open Huis, waar diverse medewerkers van het om roepbedrijf zich voorstellen. Sjoerd Tamminga verzorgt tussen half vier en vier uur een concert op de beiaard van de Grote Kerk. Tijdens de avondvergadering ver leent het koor en het combo Ichtus uit Goes medewerking. NCRV- voorzitter drs. Th. Jansen houdt een toespraak onder de titel 'vrij en gebonden'. Na de pauze is er een quiz. De jaarvergadering van de Hout en Bouwbond CNV, afdeling Middelburg, vindt vrijdag 25 fe bruari plaats in de Klarenbeek LTS aan de Gen. Eisenhowerlaan in Middelburg. Districtsbestuur der L.J. Reygersberg spreekt die avond tijdens de bijeenkomst over het onderwerp 'Arbeidstijdver korting nodig, of is arbeidstijd verdeling nodig'?. Ook worden vier jubilarissen gehuldigd en krijgen het gouden CNV-insigne uitgereikt. Het zijn de heren J. van Belzen, A. Ventevogel, P.L. Lou- werse en P. Wevers, die vijfent wintig jaar lid zijn van de Hout en Bouwbond CNV. Na de pauze speelt de toneelgroep Emagosas uit Nieuw en St. Joosland. Aan vang van de bijeenkomst is kwart voor acht vrijdagavond. 'De Vogelliefhebbers' in Vlissin gen houden zaterdag 26 februari weer een vogelruil- en verkoop beurs, waar zowel leden als niet- leden van de vereniging, hun vo gels in eigen kooien, kunnen in brengen. De beurs wordt dit maal gehouden in de voormalige VéGé-winkel aan de Gerbrandy- straat 46 in Vlissingen, 's morgens van tien tot twaalf uur. De beurs is een goede gelegenheid voor lief hebbers om voor het aanstaande broedseizoen het nodige mate riaal aan te schaffen. Voorts wor den er inlichtingen verstrekt over het verzorgen en kweken van vo gels. Er is een opkoper aanwezig om overtollige vogels op te kopen. Wiens fiets spoorloos is, kan vrij dagavond 25 februari van 19 tot 20 uur een kijkje nemen in het bureau van politie te Vlissingen. Het betreft onbeheerd aangetrof fen fietsen in de maand februari. Het plaatselijk comité Middel burg van het nationaal Rheuma- fonds heeft tekort aan collectan ten. In de week van 7 tot 13 maart is er weer een landelijke inzame ling. Het nationaal fonds organi seert van de opbrengst onder meer aangepaste vakanties in binnen- en buitenland. Ook wordt een deel van het geld besteed aan on derzoek, want rheuma herbergt nog veel geheimen die de weten schap nog niet kon doorgronden. Wie rheumapatiënten wil helpen en in genoemde week in maart wil collecteren kan contact opnemen met H.L. Plompe, Volkerakstraat 181 in Middelburg, telefoon 01180-35333. Op 25 februari om 20.00 uur houdt het Rozekruisersgenoot- schap in Middelburg een lezing. De titel luidt: "Schijn-geluk en ware wijsheid" in De Schakel, Bachtensteene 14 te Middelburg. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan houdt de Numismatische Kring Zeeland op zaterdag 26 fe bruari van 14 tot 16.30 uur in het gebouw De Schakel, Bachtepstee- ne 14 te Middelburg een grote tentoonstelling van Zeeuwse munten, koninkrijksmunten, bui tenlandse munten en muntge- wichtdoosjes. De vereniging is na 15 jaar uitgegroeid tot ruim 200 leden verdeeld over heel Zeeland, 's Avonds is er een gezellige bin goavond voor de leden. Het gewest Zeeland van de PvdA begint in mei met de uitgave van een kaderblad onder de naam 'De Baanbreker'. Voor oudere Zeeu wen is deze naam niet onbekend. In Middelburg gaf de SDAP van 1901 tot 1922 wekelijks een blad onder deze naam uit. Vanwege de enorme belangstel ling heeft de Culturele Raad Vlis singen besloten de kunstuitleen van B.K.R.-werken vaker voor publiek open te stellen. Voortaan zal elke eerste en derde woensdag van de maand de zolder van Breehof, Breestraat 8 (tegenover het Politiebureau) geopend zijn. De nieuwe openingstijden zijn: 's morgens van 10.00 tot 12.00 uur; 's middags van 14.00 tot 16.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. Het abonnementsgeld blijft 15,— per jaar, per werkstuk wordt een verzekeringspremie betaald. Voor meer inlichtingen de Culturele Raad (tijdens kan tooruren) 01184 - 14928 De belangenvereniging WAO Walcheren (BWW) houdt op donderdag 24 februari weer een gezellige bijeenkomst. Van 13.30 tot 17.30 uur is iedereen welkom in het gebouw aan de Loskade in Middelburg. De zevende afdeling van de los bladige catalogus van de beel dende kunstenaars in Zeeland staat op het punt van verschijnen. De aflevering omvat ongeveer 40 bladen, die ingevoegd kunnen worden in de bestaande ringban den. De prijs is 15,— Voor in formatie de Zeeuwse Culturele Raad 01180-28024. Elke donderdagavond houdt het Zeeuws Instituut voor Kunstzin nige Vorming in Vlissingen een cursus jazzballet in de Jan Light- hartschool aan de Willem van de Veldelaan in Vlissingen. De lei ding heeft Marjolein Verheyen. De cursus is van kwart over vijf tot kwart over zes. Er zijn nog plaat sen vrij. De groep 'Vrouwen in de bijstand' komt vrijdag 25 februari weer bij een in het pand aan de Nieuw straat 13 in Middelburg. De bij eenkomst begint om half tien vrijdagochtend. Het ligt in de be doeling om per twee weken een bijeenkomst te organiseren. Er wordt afwisselend vergaderd in Middelburg en Vlissingen. De gemeenteraad in Vlissingen vergadert vrijdag 25 februari in het stadhuis vanaf 14 uur. Op de agenda staat onder meer ter be spreking de opheffing van de openbare kleuterschool De Zon nebloem aan de De Kempenae- restraat 36. De opheffing gaat in per 1 augustus van dit jaar. Verder staat ook op de agenda om het steuncomité Behoud KMS-groep subsidie te geven om voorlich tingsactiviteiten te organiseren. Donderdag 3 maart start er in Middenhof aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg een cursus druk ken en stempelen, en muziekin strumenten maken van Kunstzin nige Vorming Vlissingen voor kinderen van acht tot twaalf jaar. Elke donderdag krijgen de kinde ren les van Danie le Due en Jo hannes Milhouse van vier tot zes uur. De cursus duurt tien weken. De activiteitencommissie Open Hof in Vlissqigen houdt in het gelijknamig wijkgebouw een 'windsurf-filmavond' op vrijdag 25 februari om 20 uur. Er zullen fascinerende en spectaculaire plankzeilfilms worden getoond. Er is een brandingspecialist aan wezig om eventuele vragen te beantwoorden. Werklozen overleggen donderdaq 24 februari in het buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg welke activiteiten er als werklozen zijn te ondernemen. De bijeenkomst be gint om twee uur. Dinsdag 1 maart start de Kunst zinnige Vorming Vlissingen met een korte cursus weven van twaalf weken, elke dinsdagavond van zeven tot negen uur in het gebouw aan de Berlagestraat 18 in Vlis singen. Tijdens de cursus wordt vooral aandacht besteed aan we ven op weeframen, die zelf wor den gemaakt. Informatie: 01184 - 14928 (tijdens kantooruren). In het buurthuis De Paraplu in Vlissingen is zaterdag een instuif voor jong en oud. De instuif be gint om half elf met activiteiten voor de jeugd van zes tot twaalf jaar. Er is onder meer een teken film en verder kunnen er allerlei spelletjes worden gedaan. Voor de jeugd van dertien jaar en ouder begint het festijn om half twee met spelletjes en vele andere leuke bezigheden. Om .acht uur 's avonds begint de buurtavond voor de volwassenen waarbij het - zo belooft de leiding van De Paraplu - er gezellig aan toe zal gaan. De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7