IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL AL EENS BIJ DE GEMEENTERAAD GEWEEST? ONTWERP-BOUWPLAN VOOR PLAATS OUDE SCHELDE - CENTRALE m p m Pi ,ER EB ER EB EB FE EÉ..S- Eb E B E E rnn E E E lira HMfS E 8 E E E 8 E E Üi f E Informatiepagina van de gemeente Vlissingen E f B ARBEIDSKRACHTEN TELLING PRESENTATIE WOONERFPLAN ROOIE BUURT DE VLISSINGER Woensdag 23 februari 1983 [Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337/ Vergadering iedere laatste vrijdag van de maand, dus vrijdag a.s. Vanavond behandeling in openbare projectgroepvergadering KUNSTUITLEEN NU TWEE MAAL PER MAAND HELE DAG OPEN INFORMATIE HOEKEN COLLECTES NIEUWE FOLDERS SCHOOL? n/ZPV**/ //F&U K^J7f^U77^Zr^77T77r^77^r. Vrijdag a.s. vergadert de gemeenteraad van Vlissingen. Belangstellenden zijn dan ook welkom. Wie weet, beslist de raad over zaken die ook uw belangstelling hebben. Of, nog sterker, over dingen waar u zelf bij betrokken bent. Dat kan zijn de herinrichting van de Grote Markt, de herbouw van het windorgel of de opheffing van kleuterschool 'De Zonnebloem'. Op de publieke tribune (te bereiken via de trap naast de bodenbalie) liggen de populaire raadsagenda gereed. Net zoals in onderstaande tekst, wordt daarin in grote lijnen het raadsvoorstel omschreven. Bovendien zijn de vergaderstukken die deze week nog nakomen (en daarom niet in deze rubriek zijn opgenomen) èn de over te leggen stukken erin opgenomen. Wanneer u het originele raadsvoorstel wilt lezen, dan kunt u daarvoor terecht in de geméentelijke informatiehoeken (kleine blauwe mapjes). Gaat uw belangstelling nog verder, maar toelichtingen, nota's en dergelijke die bij de raadsvoorstellen horen, neem dan contact op met het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (begane grond, kamer 034). De Grote Markt voor her-ingericht. Zie voorstel 6-1. (foto Cor Schuilwerve AGENDA Opening Goedkeuring van de notulen van de raadsvergadering op 17 de cember 1982. Medelingen Over te leggen stukken. Te behandelen punten: HOOFDSTUK 2: ALGEMEEN BEHEER 2-1 Bestemmingsplan Ritthem. Voorstel is te besluiten tot vast stelling van de tweede verande ring van het bestemmingsplan Ritthem. Deze uitbreiding is noodzakelijk in verband met de (mogelijk) uitbreiding van het schoolgebouw aan de Zuidwate- ringstraat en de wijziging van de bestemming van enkele panden aan de Dorpsstraat. 2-2 Algemeen Ambtenarenregle ment. De raad wordt door b. en w. •voorgesteld enkele onderdelen van een artikel uit het Algemeen Ambtenarenreglement te schrappen. Het gaat om het arti kel over de vakantietoelage voor ieder kind waarvoor kinderbij slag wordt ontvangen. 2-3 Algemeen Ambtenarenregle ment. Voorstel is aan het Algemeen Ambtenarenreglement een nieuw artikel toe te voegen. In dat artikel wordt de basis gelegd voor overleg met de personeel sorganen bij veranderingen in de organisatie. De Vrijdompaal. Herstel is dringend nodig. Zie voorstel 8-2. (foto Cor Schuilwerve). HOOFDSTUK 3 OPENBARE VEILIGHEID 3-1 Fietsenstalling politiebureau. De panden aan de Spuistraat, die vroeger door de politie werden gebruikt voor de opslag van ge vonden fietsen, zijn gesloopt. Bij het zoeken naar vervangende ruimte is het oog gevallen op het opslagterrein van het politiebu reau. Daar kan een stalling wor den gebouwd, die tevens ge bruikt kan worden voor de fiet sen van het eigen personeel. Verder moet, om te voorkomen dat men vanaf het achtergelegen schoolplein op het opslagterrein komt op de muur prikkeldraad worden aangebracht. Om de be reikbaarheid van het terrein te vergroten komt er voorts vanaf de binnenplaats een trap. Alles bij elkaar gaat dit 33.000,- kos ten. De raad wordt gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. 3-2 Krediet uitbreiding politie bureau. De politie heeft te kampen met een toenemend ruimtegebrek in het politiebureau aan de Molen straat. Er zijn bijvoorbeeld geen mogelijkheden het publiek on gestoord te woord te staan, er is onvoldoende ruimte voor een nieuwe meldtafel en de recher che heeft te weinig werk- en ontvangruimten. Door uitbrei ding kunnen deze problemen worden opgelost. B. en w. vragen de raad daarom een krediet van 390.000,- hiervoor uit te trek ken. HOOFDSTUK 4 VOLKSGE ZONDHEID 4-1 Subsidie Dierenasyl Zee land-Zuid. De raad wordt voorgesteld aan genoemde stichting een extra subsidie te verlenen van Het politiebureau, gezien vanuit de Breestraat. Het bureau moet worden uitgebreid. Bovendien is een nieuwe fietsenstalling nodig, (zie de voorstellen 3-1 en 3-2) (foto Cor Schuilwerve). ƒ81.621,10. Dit om het exploita tietekort over 1981 van het Vlis- singse asyl (aan de Langeleen- weg) te kunnen dekken. HOOFDSTUK 5 VOLKSHUIS VESTING 5-1 Herstel Berlagestraat 61. De gemeente heeft op een veiling het pand Berlage straat 61 gekocht. Doordat de woning een poos heeft leeg- gestaan, voordat de gemeen te eigenaar werd, is deze to taal onbewoonbaar gemaakt door vandalisme. Herstel kost 32.000,- B. en w. vra gen de raad dit bedrag be schikbaar te stellen. Zij ho pen met dit herstel een aan zet te geven tot het opnieuw leefbaar maken van de wijk, waarin de woning ligt, het Fort. Met het opknappen van het pand wordt pas begon nen als er zekerheid is over de overdracht ervan aan een woningbouwvereniging. 5-2 Verkoop woningen Badhuis straat 175,177 en 179. De raad wordt gevraagd deze woningen te verkopen tegen be dragen van respectievelijk ƒ37.450, ƒ37.750 en ƒ58.500. Van deze opbrengsten zal 25.000 worden besteed aan diverse maatregelen aan de nutsvoorzie ningen. HOOFDSTUK 6 OPENBARE WERKEN 6-1 Krediet herinrichting Grote Markt. In nauw overleg met de werk groep Schoolpleinen is een plan opgesteld voor herinrichting van de schoolpleinen bij de Frans Naereboutschool en Ichtusschool aan de Grote Markt. Dit plan is onderwerp geweest van een in spraakprocedure. Deze heeft echter niet geleid tot wijzigingen. De kosten van uitvoering van het plan worden geraamd op 42.000. B. en w. nu vragen de raad 30.000 uit te trekken. De rest komt van het Nationaal Jeugd- fonds. 6-2 Aanleg riolering Boksweg. B. en w. stellen voor een krediet van 22.000 uit te trekken voor aansluiting van het pand Boks weg 1 op de gemeentelijke riole ring. De gemeente kan hiervoor een beroep doen op de verfij ningsregeling rioleringen. HOOFDSTUK 8 ONDERWIJS, CULTUUR EN RECREATIE 8-1 Herbouw windorgel. De voorbereidingen voor de her bouw van het windorgel op de Nolledijk zijn zover gevorderd dat met de uitvoering kan wor den begonnen. In totaal is hier 25.000 nodig. Door giften van particulieren is echter 5.036'60 binnen aan giften. Dit bedrag werd verdubbeld door een plaat selijke bank. B. en w. stellen voor dit bedrag met erkentelijkheid en in dank te aanvaarden. Daar naast vragen zij de raad het res terende bedrag beschikbaar te stellen. 8-2 Krediet restauratie Vrijdom- paal. Aan de Koudekerkseweg staat de zogenaamde Vrijdompaal. Dat is een grenspaal uit 1567. Daarop is vroegste gebeeldhouwde afbeel ding van de Vlissingse fles terug te vinden. Nu moet de Vrijdom paal nodig worden gerestau reerd. B. en w. stellen voor daar toe 4.300 uit te trekken. 8-3 Bedrag per leerling openbaar gewoon lager onderwijs. Voorstel is dit bedrag voor 1983 vast te stellen op 587,47 voor de zogenaamde eigendomscholen en 439,24 voor de bruikleenscholen. De administratiekosten komen op 37,35. Deze bedragen gelden niet voor de Frans Naerebout school, Jacob Catsschool en de Jan Ligthartschool. Het bedrag per leerling is hier hoger. 8-4 Bedrag per leerling bijzonder buitengewoon onderwijs. De raad wordt gevraagd het be drag per leerling voor de school voor bijzonder buitengewoon onderwijs 'De Triangel' vast te stellen, evenals de administra tiekosten. 8-5 Exploitatievergoeding 'De Triangel'. De raad wordt gevraagd vast te stellen de exploitatievergoeding over 1982 aan de bijzondere school voor moeilijk lerende kinderen 'De Triangel'. 8-6 'Prinses Irene kleuterschool' Veertig stoeltjes in deze school zijn na zo'n zeventien jaar hard aan vervanging toe. B. en w. stellen daarom voor het school bestuur medewerking te verle nen bij de aanschaf van nieuwe. Daarnaast stellen zij de raad voor het verzoek om vergoeding van inspraakschade aan deze school in te willigen. 8-7 Opheffing openbare kleuterschool 'De Zonne bloem'. Burgemeester en wethou ders vragen de gemeente raad te besluiten tot ophef fing van de openbare kleu terschool 'De Zonnebloem'. Dit, per 1 augustus a.s. Reden hiervoor is, dat het aantal kleuters dat deze school be zoekt de afgelopen jaren het wettelijke minimum niet haalde. (Momenteel zijn het er negen.) Daarom heeft de staatssecretaris van onder wijs en wetenschappen ook besloten niet in te gaan op een door de Vlissingse ge meenteraad gedaan verzoek 'De Zonnebloem' in stand te mogen houden. Daarbij heeft meegespeeld dat door omstandigheden medege bruik gemaakt wordt van een lokaal van de openbare kleuterschool 'De Vliedberg'. Volgens b. en w. maakt deze situatie de kans op een posi tief resultaat in een be roepszaak tegen die beslis sing van de staatssecretaris klein. 6-3 Herinrichting Simon de Vliegerlaan. De projectgroep woon buurtverbetering Simon de Vliegerlaan - waarin bewo ners en ambtenaren zitting hebben - heeft een plan op gesteld voor de herinrichting van de straat. B. en w. zijn daarmee akkoord. Dit, even als de bewoners zoals bleek bij de presentatie van het plan. Dat omvat onder meer groepsgewijs parkeren en een speelvoorziening. De aanwezige beplanting zal zoveel mogelijk worden ge spaard. De gemeenteraad wordt voorgesteld voor de uitvoering ervan 140.099 uit te trekken. Wanneer daar van de (maximale) rijksbij drage van ƒ117.500 wordt afgetrokken, blijft ten laste van de gemeente 22.599. Gevel Scheldestraat Het architektenbureau Wisse-Tuinhof-Slemmer heeft voor de plaats waar nu nog de oude diesel-electrische centrale van "De Schelde" staat een bouwplan ontwikkeld. Het is een ontwerp voor woningwetwoningen van de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting. Op het ontwerp zal, door tussenkomst van de gemeenteinspraak worden verleend voor de buurtbewoners en de mogelijke toekomstige bewoners. Over het ontwerp van dit blok woningen en over de inspraak daarop zat worden gesproken tijdens een vergadering van de projectgroep Scheldestraat en omgeving, vanavond 23 februari om 20.00 uur in "Bachten Komme", Badhuisstraat 104. 11 Gevel Aagje Dekenstraat Elfhonderd Vlissingers worden hiervoor gevraagd In Vlissingen zullen de komende maanden zo'n elfhonderd bewoners worden benaderd voor een Arbeidskrachtentelling. Dat gebeurt door enquetrices, die zijn aangewezen door de gemeente. De gegevens die zij verzamelen zullen worden verwerkt door het Centraal Bureau voor Statistiek (C.B.S.) In totaal zullen er landelijk zo'n 150.000 per sonen voor deze telling worden benaderd. HOOFDSTUK 9 SOCIALE ZORG EN MAATSCHAPPE LIJK WERK. 9-1 Tarieven 'Ter Reede'. Burgemeester en wethouders stellen voor de pensiontarieven voor het bejaardencentrum 'Ter Reede' vast te stellen. In verband met een daling van de perso neelskosten is verhoging van de tarieven, ten opzichte van vorig jaar, niet nodig. HOOFDSTUK 10 ECONOMI SCHE AANGELEGENHEDEN 10-1 Subsidie Steuncomité Be houd K.M.S.-groep. Dit comité heeft de gemeente ge vraagd een eenmalige subsidie te verlenen van 1.500 voor de door haar te organiseren activiteiten. Het college stelt voor dit verzoek te honoreren. Tevens wordt de raad gevraagd een garantiesub sidie van 500 beschikbaar te stellen. Dit bedrag kan worden gebruikt voor het vervaardigen van een voorlichtingspamflet. 10-2 Aankoop viskisten. In verband met de sterke uit breiding van de vissersvloot, met als gevolg grotere aanvoer, ont stond bij de vismijn een tekort aan viskisten. Om stagnatie te voorkomen zijn met spoed 7.500 kisten aangeschaft. Dat heeft de gemeente 147.000 gekost. Dui zend kisten zijn doorverkocht aan een vishandelaar. Daardoor resteert een nettoinvestering van 127.500. Dit bedrag kan worden gedekt uit de stijgende opbrengst aan mijnrechten. B. en w. vragen de raad hun besluit te bekrachti gen. HOOFDSTUK 12 BEGROTIN GEN 12-1 Begroting grondbedrijf. De raad wordt voorgesteld de begroting van het grondbedrijf voor 1981 te wijzigen. Dit, volgens het bij de raadsstukken ter inza ge liggende ontwerpbesluit. 12-2 Wijziging begrotingen. Voorstel is diverse begrotingen te wijzigen overeenkomstig de bij de raadsstukken ter inzage lig gende ontwerpbesluiten. Rondvraag. Sluiting. De bedoeling ervan is een goed inzicht te krijgen in de samen stelling van de werkende bevol king en de werklozen. Tevens hoopt men dat zo meer bekend wordt over groepen van de be volking, zoals gepensioneerden, gehuwde vrouwen en jongeren. Gegevens daarover zijn van groot belang voor regering en parlement. Ook zij, die direct bij het vraagstuk van de werkgele genheid betrokken zijn (werk nemers, mensen zonder werk, en werkgevers) kunnen er echter gebruik van maken. Uiteraard hoeft niet iedereen dezelfde vragen te beantwoor den. Zo zal aan mensen die geen werk hebben onder meer worden gevraagd of men vroeger werk had, waarom men met werken is opgehouden en welke opleiding men heeft of nog volgt. Aan mensen die wel werk hebben zullen onder meer vragen wor den voorgelegd over de aard van hun werk, de opleiding en de aard van het bedrijf. ENQUETRICES De Vlissingers die benaderd zul len worden voor de Arbeids krachtentelling zijn geheel wil lekeurig gekozen uit het adres senbestand van de P.T.T. Zij zul len een brief ontvangen van het C.B.S. Daarin staat onder meer datum en tijdstip genoemd waarop de enquetrices hoopt langs te komen. De vertrouwe lijkheid van de persoonlijke ge gevens die men haar geeft zijn op verschillende manieren gewaar borgd. Zo heeft zij een speciaal legitimatiebewijs bij zich. Bovendien zullen er op de vra genlijsten geen namen of adres sen worden vermeld. De gege vens worden alleen gebruikt voor statistische doeleinden. Ze zijn niet toegankelijk voor welke controlerende instantie (bijvoor beeld de belastingen) dan ook. Mocht u als ondervraagde-in-spé nog vragen hebben dan kunt u daarmee te recht bij de enquetrice (haar adres staat onderaan de brief of de afdeling bur gerzaken op de gemeente (tel. 15100, tst. 130). Na aanvankelijke moeilijkheden over het plan voor verbetering van de Rooie Buurt is 2 weken geleden in de projectgroep woonbuurtver betering Verkuijl Quakkelaarstraat en omgeving overeenstemming bereikt over dit woonerfplan. Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben inmiddels ingestemd met dit plan op basis van de uitgangspunten zoals die eerder in overleg met de buurtbewoners zijn vastgesteld. Voordat b&w het plan echter aan de gemeenteraad voorleggen, willen zij het definitieve plan nog eenmaal aan alle bewoners laten zien. B&w hebben voor deze presentatie alle bewoners van de Rooie Buurt uitgenodigd op donderdag 24 februari om 20.00 uur in welzijnscen- trum "Bachten Komme", Badhuisstraat 104. Tijdens deze avond zal namens het college van b&w, de wethouder van o.a. stadsvernieuwing, de heer W. Wisse, aanwezig zijn. Op deze avond zal een toelichting op het plan worden gegeven en zullen op merkingen over het plan kunnen worden gemaakt. Deze opmerkin gen zullen, indien het noodzakelijke, kleine wijzigingen betreft, nog in het plan verwerkt kunnen worden. Gezien de enorme belanqstelling heeft de Culturele Raad Vlissin gen besloten de kunstuitleen van B.K.R. werken vaker voor pu bliek open te stellen. Gebeurde dat tot nu toe alleen de eerste woensdagavond van de maand, voortaan kan men op iedere eer ste ên derdë woensdag in 'Bree- hof' (op zolder) terecht. 'Breehof' kunt u trouwens vinden aan de Breestraat, tegenover het poli tiebureau. De nieuwe openingstijden zijn: iedere eerste en derde woensdag - 's morgens van 10.00- tot 12.00 uur; - 's middags van 14.00- tot 16.00 uur; - 's avonds van 19.00- tot 21.00 uur. De komende maand zijn de ope ningsdagen 2 maart en 16 maart. Meer inlichtingen? Bel dan (tij dens kantooruren) de Culturele Raad: (01184)14928. De gemeentelijke informatie- hoeken zijn ondergebracht in: 1. Wijkcentrum 'Aldegonde', Westerzicht, open op maandag van 11.00- tot 13.00 uur, dinsdag van 13.30tot 17.30 uur. 2. Wijkcentrum 'Open Hof', Paauwenburg. Open: maandag tot en met vrijdag van 08.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. 3. Wijkcentrum 'Middenhof' (Oost-Souburg). Open: maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 11.00 uur; tot en met donderdag bovendien van 19.30- tot 21.00 uur. 4. bibliotheek Spuistraat. Open: maandag van 13.30- tot 21.00 uur' overige werkdagen van 10.00- tot 21.00 uur; zaterdag van 10.00- tot 12.30 uur' 5. Het stadhuis ('onder de trap' in de hal). Open: maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren. V Burgemeester en wethouders hebben aan het Leger des Heils toestemming gegeven voor: - een huis-aan-huiscollecte in deperiode tot en met 5 maart; - een straatcollecte op de zater dagen 26 februari en 5 maart. Aan deze vergunning zijn wel enkele voorwaarden verbonden. Zo moeten de collectanten in het bezit zijn van een legitimatiebe wijs. Daarop moet de datum waarop of het tijdvak waarin de collecte wordt gehouden staan. Ook de leeftijd (minimaal zes tien) en het adres van de collec- tant(e) moeten er op terug te vinden zijn. Het bewijs is pas geldig als er een politiestempel op staat. In de informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis ligt voor be langstellenden de vouwfolder 'Stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen per 1 januari jl.'. Tevens ligt hier 'om mee te ne men' een foldertje over het 'Mi nimum jeugdloon, minimum loon, de minimum vakantie en de minimum vakantie-bijslag per 1 januari 1983'. Op zoek naar onderwijsmo gelijkheden voor uw kinde ren? De afdeling onderwijs in het stadhuis informeert u er graag over. Dagelijks tijdens kantooru ren van 08.30 -12.30 uur en van 13.30-17.00 uur op de eerste verdieping (telefoon 15100, toestel 328).

de Vlissinger | 1983 | | pagina 5