T Van Belle sponsor Zeeland Sport BI Jeans Inn-winkels in eigentijds gezicht Willemsen repareert nu videoapparatuur ml Q7 'Je moet niet keihard handel zitten drijven' Illllll! IIMIIIIIIIIIIII Gro^ 49.50 Houdt Groeneveld voor ogen uiiiiiiiiiiimiiiiiiiii Voor 'n betaalbare bril mét service: Woensdag 16 februari 1983 DE VLISSINGER Gehaktballetjes W' CURSUS IBLOEMENSCHIKKEN Wie maakt de lekkerste bal Lezers schrijven Kunst in de knel kt laknkrt Makelaar A. Sinke uit Middelburg: Hoe het begon.... Schraal Ramp Schelde Bos schoon Recreatiesportleider Gevonden voorwerpen Snelheidsmetertest U itkeringstrekkers Perevuur Scouting internationaal Democraten 66 Algemene begraafplaats Medicijnen vinden Lustrum JOVD Bloemen schikken Landschapsproject Onderwijskrant Keiic IdsJjP Energiecentrum Winterwandeltocht Zwanger Massage en yoga Wegracebal Medezeggenschapsraad Verder praten Een dure of 'n voordelige bril, voor Groeneveld maakt 't niets uit. Ons advies blijft zorgvuldig. Onze service zoals 't hoort. Omdat we blij zijn u te kunnen helpen. Goes, Lange Vorststraat 106, Middelburg, Lange Delft 24, Vlissingen, St. Jacobsstraat 14 Kleding maken Sportrecreatie Disco Filmavond W erklozen-overleg Emancipatie Jaarvergadering Vergaderen Wijkcomitee Paauwenburg Koninginnedag Vergadering PCOB INFORMATIERUBRIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS VERSCHIJNT EXCLUSIEF IN DEZE KRANT Van Belle meubelen aan de Her- mesweg in Vlissingen heeft zich over een deel van de voetballende jeugd van Zeeland Sport bekom merd. Het BI-elftal kreeg onlangs nieuwe shirts en een trainingspak van Van Belle. En in kleurige let ters prijkt de naam van de sponsor op het shirt en het pak. Zeeland Sport BI staat momen teel op de derde plaats in groep B9. In die klasse spelen de 'standaar delftallen' van Walcheren. Op de foto staat de heer Van Belle trots naast de door hem gesponsorde voetballers. Benodigdheden: 500 gr. gehakt (half om half of rundergehakt), 2 eetlepels bloem, Vi theelepel zout, mespunt peper, een paar drup pels aroma, 2 eetlepels bo ter/margarine, 1 eetlepel mosterd,' 2 eetlepels bruine suiker en 1 mespunt cacao. Vermeng het gehakt met de bloem, zout, peper en aroma. Kneed er balletjes van ter grootte van een ei en bak die in de boter rondom goudbruin. Roer de mos terd, bruine suiker en cacao tot een papje en voeg dit aan de braadboter toe. De hoeveelheid mosterd is echt niet te groot, want wanneer mosterd wordt verhit dan verliest het zijn scherpte en blijven er alleen de geur en smaakstoffen over. Schrik niet van het mespunt cacao dit geeft een geraffineerd accent. Leg de deksel op de pan en laat het een half uurtje sudderen. Zonodig kunt U de saus nog wat aanmaken met maïzena. Serveer hierbij ge kookte aardappelen of rijst. Bel dagelijks de telefonische re- ceptendienst: 070-26.23.11. In drie dagen tijd zijn de Jeans- Inn-winkels van Bram Jakobsen aangepast aan de eisen van deze tijd. Zowel de Jeans Inn aan de Langeviele in Middelburg als een soortgelijke zaak aan de Kanaal straat in Oost-Souburg zijn in een nieuw jasje gestoken, waardoor vooral de kleurrijke collectie veel beter tot haar recht komt. De bruine kleur is vervangen door een frisse grijze tint en de vloer die voorheen bedekt was met sisal- matten is nu voorzien van een kunstharslaag met fijn grint erin verwerkt. Ook de paskamers zijn van nieuwe kleurige gordijnen voorzien en aangepast aan het ge heel Door deze lichteëe kleuren lijkt de zaak veel groter, maar er is geen ruimte bijgekomen. Hoewel er nu een hypermoderne winkel is ont staan. is de sfeer in de zaak toch herkenbaar gebleven. Dat was dan ook de opzet van de verande ringen, waarin alle medewerkers hun inbreng hebben gehad. De lange kleurige baan die de kleding nu vormt, nodigt de be zoekers uit om de hele zaak door te lopen. Vorige week donderdag gingen de beide vernieuwde Jeans Inns weer voor het publiek open. Eigenaar Bram Jakobsen heeft het eindre sultaat echter nog niet gezien. Hij was tijdens de gedaante verwisse ling met vakantie. Op maandag 21 februari om 20 uur kunnen de leden van de Ned. Bond. v. Plattelandsvrouwen in Hotel Walcheren, Brouwerijstraat 21 te Koudekerke zien, hoe Ook een westerse huisvrouw met oos terse ingrediënten kan omsprin gen. Hoe zij niet alleen een goede nasi- of bami-goreng kan klaar maken, maar hoe zij zelfs in korte tijd een volledige indonesische rijsttafel tevoorschijn kan toveren. De organisatie is in handen van Conimex. in uw omgeving te: MIDDELBURG: in de Scholengem. "De Wellinge". Kruis weg 2. Aanvang: di. 15 maart 1983 en in de Klarenbeek LTS, Gen. Eisenhower- laan 25. Aanvang: ma. 14 maart 1983. VLISSINGEN: in de Rijlcsscholengem. "De Schelde- mond", Brouwenaarstraat 2. Tevens in MIDDELBURG in de Klarenbeek LTS en in Scholengem. "De Wellinge". Aan vang: 3e week van maart 1983. De wekelijkse cursus bloemen- schikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden Na iedere les van 19.30 - 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt f 156,-, in clusief bloemen en het materiaal, als mede een cursusboekje, de cursus is dus volledig verzorgd. Van maandag 14 februari tot dinsdag 26 april wordt een da verende consumentenwed- strijd gehouden niet als motto: 'Wie maakt de lekkerste bal van Nederland??" Het wedstrijdformulier ligt bij de slager. Hij vertelt precies hoe en wat. Prijzen? Naast waardebonnen voor aankoop van vlees en vleeswaren van 500,— zijn er vleesplanken, vleesmessen, re ceptenboekjes etc. te winnen. In september start ook nog de vestigingsopleiding bloemenschik- ken en binden (bloemist-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een (brief)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV), Sir Winston Churchill weg 2, 2251 CX VOORSCHOTEN Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden Na opgave ontvangt u een bevestiging. Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* ïft Hierbij wil ik alsnog reageren op het artikel "kunst in de knel" wat u geplaatst heeft in de Faam van woensdag 2 febr. 1983. Hoewel de kunstenaar in kwestie zelf ook nogal wat pa radoxale uitspraken heeft ge daan, maken de desbetreffende journalisten het artikel dusda nig incoherent met hun niet ter zake doende schrijfsels, hun ertussendoor gepropte vragen en de stellingname die zijzelf innemen. Wij vinden dat; dit werpen we tegen). Maar, en dat moet ik erkenne het maakt het artikel wel lekker lang en dat zal de bedoeling wel geweest zijn. A Is borrelpraatje mis schien wel aardig geslaagd, als serieus artikel omtrent de pro blematiek inzake de B.K.R. danig mislukt en anders is het wel een een gemaltraideerd in terview. Afijn, als ik mij goed herinner heeft u op dezelfde wijze eens een artikel geplaatst over de expansie van de huizen van lichte zeden in Vlissingen. We zullen maar denken, de boule vard is dichtbij. R. Beek, J. Schottestr. 85, M'burg. Sinds enkele weken kan defect vi- deo-afspeelapparatuur worden ge repareerd bij de firma Willemsen in Vlissingen. In de werkplaats aan de Scherminkelstraat 30 (de win kel ligt aan de Walstraat 113-117) staat nu een machine waarmee koppen van het afspeelapparatuur kunnen worden gecentreerd. Eén van de firmanten, A.H. Wil lemsen, denkt dat zijn zaak de enige in Zeeland is die dit werk doet. "Althans ik heb er in Zee land nog niet van gehoord", voegt hij daar aan toe. De reparaties die worden uitge voerd betreffen vooral de merken Sony en VHS. "Van Sony is het meeste verkocht. Als andere mer ken worden gebracht moeten we dat per keer bekijken", zegt de heer Willemsen. Voor de nieuwe machines in de werkplaats betaalde de firma Willemsen 2000,- N og maar vijf jaar geleden schoten de makelaarskantoren en huizen- verkoopbureaus als paddestoelen uit de grond. Het de verminderde vraag naar koophuizen verdwenen de bureaus weer achter elkaar als sneeuw voor de zon. Een paar ma kelaars bleven over - de sterksten en betrouwbaarsten? Eén van de overblijvers is make laar A. Sinke, wiens kantoor is gevestigd aan het Damplein in Middelburg onder de firmanaam Sinke-Komejan. Zijn filosofie over zijn vak: Je moet niet keihard handel zitten drijven. Dat kan niet en het is bovendien verboden". Niettemin - zo verzucht de 46- jarige Middelburger - heeft het vak wat aan waarde ingeboet. "Sinds kort zijn we min of meer gedwongen naar éénzijdigheid. Dat is mede het gevolg van de fu sie tussen de landelijke make- laarsbond en de Amsterdamse bond. Beide organisaties hebben wat water in de wijn moeten doen. Voor ons betekent het nu dat we uitsluitend voor f opdrachtgevers handelen. En in vrijwel alle ge vallen zijn dat huizenverkopers. Vroeger stonden we tussen de verkoper en aspirant-koper in. We bemiddelden. Nu verkopen we namens iemand". De over het algemeen vrij onze kere koper komt daarmee volgens Sinke wat in de kou te staan. Desondanks accepteerde men de werkwijze van makelaars niet in alle gelederen. Met name de Consumentenbond heeft zich steeds verzet tegen dat wat ge noemd werd 'twee heren dienen'. En met de nieuwe regelingen is in elk geval duidelijk aan welke kant de makelaar staat. Ondanks die veranderingen blijft makelaar in onroerende goederen (cjg) een boeiend vak, benadrukt Sinke. "Het aangenaamste is dat je 's morgens niet weet met wat of wie je in de loop van de dag krijgt te maken. Het zijn steeds weer andere mensen die voor je ver schijnen. Mensen met verschil lende inzichten en achtergronden. Maar allemaal zijn ze bezig met één onderwerp: huizen. Ik merk trouwens steeds weer hoe enorm belangrijk mijn vak is. Als ik op een feestje ben wordt er altijd weer over woningen gesproken. Een goed huis is voor iedereen belangrijk," Een makelaar die regelmatig hui zen weet te verkopen houdt daar echter een aardig belegde boter ham aan over. "Natuurlijk heeft ook dat gegeven zijn charme" geeft Sinke toe. "Maar daartege nover bieden de makelaars ook een Hink stuk werkgelegenheid. Ons bureau alleen al telt veertien vaste medewerkers, waarvan enkelen part-time. En je moet toch aardig omzetten om je hoofd boven water te houden. Niet voor niets zijn er zoveel makelaarskantoren en hui zenverkopers opgeheven". "Het is ook een vak waarin je op alle tijden beschikbaar moet zijn voor je cliënten. Op mijn visite kaartje staat mijn privé telefoon nummer. Ik adviseer de mensen die op het scherp van de snede moeten beslissen, om als ze advies nodig hebben, me zelfs 's avonds laat te bellen". Het bedrijf Sinke werd in 1935 opgericht. De vader van makelaar Sinke begon een bedrijf in assu rantiën. Toen in 1959 de zoon in het bedrijf stapte, pronkte vrijwel onmiddellijk er na fa. Sinke Zoon op het gevelbord. De huidi ge directeur was toen 22 jaar. In 1960 startte hij een schriftelijke cursus 'makelaar', waarvoor hij in 1962 slaagde. "Hoewel ons bedrijf zich in die jaren voornamelijk be zighield met assurantiën 'slipte' daar ook wel eens een huisje tus sendoor", legt de heer Sinke uit. In 1967 werd het huis waar de makelaardij nu is gevestigd te koop aangeboden. "Het was een groot pand. Maar de heer Kome- jan uit Domburg, met wie we wel eens samen zaken deden, had ook interesse. Dankzij een fusie tussen beide bedrijven konden we het pand kopen. We besloten toen ook om het accent te verleggen naar de huizen. En als tegen woordig iemand zegt: 'Sinke- oh ja, de makelaar', dan ben ik er trots op dat onze opzet is ge slaagd". Inmiddels is Sinke Komejan ge groeid. Behalve verkoop van hui zen en assurantiën en het taxeren beheert de onderneming ongeveer drieduizend woningen in de huursector. Ondanks de gunstige rente voor hypotheken is de vraag naar koop huizen laag. "Het is een schrale markt", omschrijft Sinke de hui dige situatie. En: "Hoewel ik me heel goed kan voorstellen dat een aspirant koper met de economi sche berichten in het achterhoofd wordt afgeschrokken om een huis te kopen, durf ik te zeggen dat mensen goedkoper uit kunnen zijn in een koophuis dan in een huur woning. Ik denk daarbij vooral aan de premie- pluswoningen, waarbij aardig wat subsidie kan worden gekregen. En voor wat betreft het opeten van het huis geloof ik dat daar op zeer korte termijn een op lossing voor komt". A. Sinke: Huis kopen kan goedkoper zijn dan huis huren' Het Steuncomitee behoud KMS- groep krijgt veel reakties ter on dersteuning in zijn strijd voor het behoud van de werkgelegenheid in Vlissingen en Zeeland. Zo heeft ook het welzijnswerk in Vlissingen in een brief aan J. Dolman, voor zitter van de Tweede Kamer, ge vraagd Zeeland te behoeden voor dezè nieuwe ramp. Alle politieke kopstukken in Zeeland hebben zich verenigd en vragen een drin gend en goed voorbereid kamer debat van onze volksvertegen woordigers. De plannen van het Kabinet hebben de Zeeuwse be volking diep geschokt. Het secre tariaat van het Steuncomitee be houd KMS-groep is te bereiken in de Willem Alexanderstraat 51 er telefonisch 01184-61076 en 16655 De Zeeuwse jeugdafdeling van het Wereld Natuur Fonds - The Rangers - gaat op woensdag 16 februari (vandaag) het bos in Oostkapelle een gsote schoon maakbeurt geven. De actie start om 13 uur voor het Biologisch Museum bij het Kasteel Westhove te Oostkapelle. In maart zal in Vlissingen een cursus Recreatiesportleider-A van start gaan. Deze opleiding, die voornamelijk praktisch is gericht, leidt de deelnemers op om leiding te kunnen geven aan recreatie groepen, sportinstuiven. kamp werk en andere sport- en spelacti viteiten. Een informatie-avond over de inhoud van de cursus, de kosten en de duur wordt gehou den op: woensdag 2 maart om half acht in de kantine van de sporthal Baskensburg te Vlissin gen. In de periode van 3 tot 9 februari 1983 zijn bij de gemeentepolitie Vlissingen de volgende voorwer pen aangegeven: poppenwagen; rood cijferslot; balpen; paar zwarte dameshandschoenen; paar bordeauxrode gedeeltelijk gebrei de handschoenen; zwarte rechter dameshandschoen; wollen muts met bloemetjes; kinderportemon nee; gouden broche; kluissleutel; 4 sleutels o.a. auto; fietssleutel: 4 sleutels waaronder auto aan bruin label. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.0012.00 uur en 14.00 - 16.00 uur. Van 2 tot 9 februari is bij de gemeentepolitie te Oost- Souburg een blauw/rode kinde rochtendjas aangegeven. Gedurende de maand Februari kan men in het ANWB-keurings- station dagelijks zijn snelheids meter gratis laten controleren. Deze aktie, onder de naam "5070 km. is uw snelheidsme ter juist", geldt zowel voor leden als niet-leden. Het keuringsstation is gevestigd Arnesteinweg 20 te Middelburg. Geopend op werkdagen van acht tot half vijf. Voor het maken van afspraken kunt u bellen: 01180-11151. De werkgroepen WAO/FNV Vlissingen en Middelburg houden 21 februari een informatie- en discussie-bijeenkomst in het Zui derbaken aan de Palniastraat in Middelburg. Besproken wordt hoe de verlaging van de uitkerin gen tot stand is gekomen. De werkgroepen: 'Veel uitkerings trekkers zitten bijna aan de pijn grens in geldelijk opzicht en zien door de bomen het bos niet meer'. Spreker op deze bijeenkomst is Chris Driessen van de FNV. Aan vang twee uur. Voor informatie 01180-14801. Vrijdag 25 februari om acht uur wordt in de Prins van Oranje te Goes door het Zeeuws Kunste naarscentrum de jaarlijkse schrij versavond gehouden. Iedereen kan deelnemen. De teksten die worden voorgelezen komen in een boekje dat reeds tijdens de avond tegen kostprijs te koop is. Inlich tingen 01180-11791. Het gewestelijk bureau houdt op 18 februari een Open Avond in de Badhuisstraat 97 in Vlissingen. Thema is het reizen van scouting groepen naar het buitenland. En kele organisaties die zich bezig houden met internationale jeug duitwisseling zullen deze avond aanwezig zijn en informatie ver schaffen over: adressen, kontakt- personen, kampeerplaatsen, hoe en goedkoop reizen in het buiten land. bemiddeling in stage en va kantiewerk in het buitenland en verblijfsvergunningen. De politieke partij Dejnocraten 66 houdt op 5 maart een algemene regio vergadering in het vereni gingsgebouw Zandput 5 te Se- rooskerke. Aanvang tien uur. Op de agenda staan in de middaguren enkele sprekers onder wie de par tijvoorzitter Jacob Kohnstamm en Elida Wessel. Het gemeentebestuur van West- kapelle vraagt de plaatselijke jeugd de toegang en de ruimte nabij de aula op het nieuwe ge deelte van de algemene begraaf plaats niet meer als speelterrein te gebruiken. Voor de ouders ligt hier volgens het gemeentebestuur eveneens een taak door hun kin deren daarop te attenderen. Op onze stranden spoelen regel matig allerlei zaken aan waaron der medicijnen. Bij oneigenlijk gebruik van deze medicijnen kan de gezondheid gevaar lopen. Kinderen denken vaak een snoepje gevonden te hebben, met alle gevolgen vandien. Als men medicijnen vindt of flesjes met onbekende inhoud is het raad zaam deze in te leveren bij apot heker, dokter, politie of gemeen tehuis. In het informatiebulletin van de gemeente Westkapelle worden de bewoners attent ge maakt op dit soort gevaarlijke vondsten. De JOVD-Zeeland viert op 19 fe bruari haar eerste lustrum in ho tel-restaurant Piccard in Vlissin gen. Voor het borreluurtje spreekt W.J. Geertsema over liberalisme in de jaren tachtig. J.D. de Voogd beredeneert de actuele Zeeuwse politiek. Na het diner volgt een rede van een actueel politicus, E. Nijpels. Aanvang half vier. In maart is er weer een cucsus bloemschikken. Deze cursussen beginnen de derde week van maart in 'de Wellinge' Kruisweg 2 in Middelburg, Klarenbeek LTS Gen. Eisenhowerlaan in Middel burg en in. de Rijksscholenge meenschap Scheldemond in Vlis singen. De Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen merkt op dat de laatste jaren het aantal mannelijke deelnemers aan de cursus is verdubbeld. De meeste heren volgen de cursus dan ook om er iets mee te gaan doen in de toekomst. Er is een beginnerscursus en een vakoplei ding die in zestien gemeenten door het SBOV wordt gegeven. Informeren kan op werkdagen 01717-2010. Gedeputeerde Staten hebben een subsidie van 7.200 gulden toege kend aan de öeeuwse Culturele Raad voor het aanschaffen van tentoonstellingspanelen voor de fototentoonstelling in het kader van het landschapsproject. Het anjerfonds Zeeland heeft een bij drage van 6000 gulden gegeven. Het stafbureau voorlichting en inspraak van de gemeente Vlis singen heeft in samenwerking met de directies van de scholen voor voortgezet onderwijs een onder- wijskrajit uitgegeven. Deze krant geeft inzicht in de mogelijkheden die er op het gebied van voortge zet onderwijs in Vlissingen zijn. Daarnaast is ook aandacht ge schonken aan vormen van voort gezet onderwijs in de provincie Zeeland. De onderwijskrant is te krijgen op het bureau voorlichting van de gemeente Vlissingen. De Coördinatiegroep Energiebe sparing Zeeland maakt een ener giecentrum in de zaal van het verenigingsgebouw 'Herrijst' in Westkapelle. Dit gebeuren vindt plaats in het kader van een ener- gie-aktie van 28 februari tot en friet 4 maart. De Zeeuwse Wandelsport Bond houdt op zaterdag 19 februari haar vierde en laatste winterwan- deling van het seizoen in Veere. Gestart wordt om half twee bij de. Waterherberg bij de Jachthaven Oost Watering tussen Veere en Vrouwenpolder. Afstanden 5, 10 en 15 km. Er zijn routes uitgezet door het krekengebied, langs het Veerse Meer en door Veere. Voor de deelnemers is een speciale me daille met lint beschikbaar. In schrijven vanaf één uur. Op 3 maart houdt Fiom-Zeeland de eerste Open Avond van een serie van drie avonden met als thema "Zwanger...? Wat kies je"? Op deze eerste bijeenkomst ligt het aksent op de keuzemogelijk heid van wel of geen abortus. In leider is Marlies Schellekens, arts bij Stimezo te Groede. Na de in leiding is er de mogelijkheid om te diskussiëren. De twee andere bij eenkomsten, die in de loop van dit jaar gehouden worden, vooral "afstand ter adoptie" en "het kind zelf houden en opvoeden" be handeld. De Open Avond op donderdag 3 maart begint om acht uur en vindt plaats in het gebouw van Jeugd en Gezin aan de Lon- densekaai 39 te Middelburg. Voor informatie 01180-27311. Van vrijdag 18 februari 20.00 uur tot zondag 20 februari 17.00 uur houdt Surati Rajneesh meditatie centrum een massage- en yoga- weekend. Tussen yoga- en ont spanningsoefeningen en prakti sche massage door wordt een stukje theorie gegeven. Het week end is erop gericht om het eigen lichaam weer te voelen. Voor in formatie en opgave 01180-38198. Alle Zeeuwse coureurs en hun sponsors en andere prominenten verzamelen zich 25 februari in het ontspanningscentrum 'de gevelt jes' in 's-Heerenhoek voor het jaarlijkse wegracebal. Er is disco, een motorshow en videovoorstel ling. De entreeprijs is vier gulden. Voorde organisatie tekenen Sjaco Dingemanse en Jelle Gerdes. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs begeleidt openbare scholen bij de invoering van de Wet medezeggenschap. In het overleg met de gemeentebesturen moeten de voorlopige raden een medezeggenschapsreglement be handelen. Om de leden van de medezeggenschapsraden en m.n. de ouder-vertegenwoordigers bij dat overleg een steun in de rug te bieden, organiseert het district Zeeland van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs op donder dag, 24 febr. 1983 in de Burge meester van Dusseldorpschool. openbare mavo. Voorstad 78, te Goes, een regionale bijeenkomst. Aanvang 20.00 uur. Ria de Blok en Wil Berkelaar uit de wijk Papegaaienburg willen een praatgroep voor volwassenen. Ze zijn het zat om altijd maar over kindertjes en de was te praten. Ze willert van gedachten wisselen over bijvoorbeeld het milieu, ge zond eten, scheiding en tieners. De eerste bijeenkomst is op maandag 21 februari om half twee in clubhuis Marnix aan de Noordbeekseweg. Voor informa tie 01184-64706.'" Ook als dames- montuur verkrijgbaar. De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde. In club- en buurthuis Marnix aan de Noordbeekseweg in Vlissingen wordt elke maandagavond vanaf half acht en donderdagmorgen vanaf half tien een cursus zelfkle- ding-maken gegeven. Een des kundige cursusleidster zal hier mee helpen. Informeren bij club huis Marnix of op tel. 67022. Bij buurt- en clubhuis Marnix is er in de gymzaal van de startbaan een mogelijkheid tot recreatief sporten voor wijkbewoners van Westérzicht en West-Souburg. Aanvang woensdagavond om tien uur. Het programma wordt on derling afgesproken. Bij voldoen de belangstelling wordt in het nieuwe seizoen op een eerder tijdstip begonnen. In het buurt- en clubhuis Marnix is op donderdagavond een disco voor de jeugd van twaalf tot acht tien jaar. Er is voor deze speciale avond een bekende disc-jockey aangetrokken. De discoavond be gint om acht uur. In het dienstencentrum 'Bachten Reede' aan de Vredehofiaan zijn dinsdagavond 22 februari films te zien over de boulevardwerken. De films zijn gemaakt en worden vertoond door L.Cijsouw, aan vang acht uur. Kaartverkoop in het dienstencentrum Bachten Reede vanaf maandag 14 februari elke middag. In het buurthuis 'De Paraplu' aan de Alexander Gogelweg 59 is vrijdagmiddag om twee uur een bijeenkomst met als doel om na te gaan of werklozen het nut van een Vlissings Werklozen-overleg on derstrepen. Bij voldoende belang stelling wordt er een voorlopig werkprogramma gemaakt. Inlich tingen bij de voorbereidingsgroep in buurthuis 'De Paraplu' 01184-65453. Het CDA Vrouwenberaad in Vlissingen houdt op maandag avond 28 februari een bijeen komst in het Anker aan de Bone- dijksestraat. Het is de laatste bij eenkomst in een serie over 'Emancipatie'. De spreekster op deze bijeenkomst is G.W. van Montfrans-Hartman, burgemees ter van Veere. De bijeenkomst begint om acht uur. De sectie Amateuristische Kunst beoefening van de Culturele Raad Vlissingen houdt op 25 februari haar jaarvergadering in het Anker aan de Bonedijksestraat. Naast de gebruikelijke notities en medede lingen worden ook de reakties op het werkplan '83 SAK besproken. Tevens komen de kadercursussen aan de orde. Er heeft een onder zoek plaatsgevonden naar de mo gelijkheid van een dirigentencur sus. De Koninklijke Nederlandse Federatie heeft toegezegd een dergelijke cursus op korte termijn in Vlissingen te beginnen. Aan vang van de vergadering is vrij dagavond acht uur. Het wijkcomitee Scheldebuurt houdt 23 februari een bespreking om zich voor te bereiden op de projectvergadering van 24 fe bruari. Beide vergaderingen zijn in Bachten Komme ten kantore van de Stichting Opbouwwerk Vlissingen. Aanvang acht uur. In het club- en buurthuis de Pa raplu wordt 17 februari vergaderd door het wijkcomitee Paauwen burg. Op de agenda staat onder meer de speel-o-theek Paauwen burg en het discussiepunt blok- verwarming en aparte warmte meters. Aanvang half acht. De leden van de wijkvereniging Bossenburg en de vrijwilligers voor koninginnedag scharen zich 16 februari om de tafel in de Houtuyn. Nu er weer geld ter be schikking is dient het programma voor koninginnedag uitgewerkt te worden. Aanvang acht uur Bossenburg Het wijkéomite- Bossenburg in Vlissingen heeft een vergadering op 21 februari in de o.l.s. de Hou tuyn. Op de agenda prijken on dermeer de spellenbank. de wijk krant. koninginnedag en de ver keerssituatie. Aanvang acht uur. Op vrijdag 25 februari hoopt de Prot. Christelijke Ouderenbond in Vlissingen de eerste ledenverga dering in 1983 te houden. Voor de pauze voeren leden van de Ned. Chr. Vrouwenbond onder leiding van mw. de Rijcke weer een mu sical op onder de titel "Poesje mauw. katje krauw". Na de pauze volgen de huishoudelijke zaken. De bijeenkomst vindt plaats in het jeugdgebouw bij de Petruskerk. Dr. Ottestraat in Vlissingen. Aan vang 14.30 uur.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7