PERSONEEL WARENHU IN ACTIE lliBètaald partoen op.en omtlfl Geeregebied is nekslag voor werkgelegenheid hij Tj-efcenter uit Q7 liet lÊeelisrt 'Een krappe boterham met tevredenheid' '*44*6t£te ByGroeneveldcjeven speciaal geprijsde brillen een ïmii DROGISTERIJ HEROPEND IN DE SEGEERSTRAAT Houdt Groeneveld voor ogen Woensdag 9 februari 1983 DE VLISSINGEF Exotische Sukadelappen Jan Laban: 'Geeregebied strop voor middenstand BERT VAN WIJK, GOUDSMID IN DEMERARY Prijskaartjes Restauratie Munten- en penningenbeurs Natuurkundig Gezelschap Lezing slot Aldegonde Gevonden Stimuleren windenergie Onda voor radio Oecumenische dienst Kampioenschap turnen Jeugdherbergen Raad Mariekerke Keiie ftJjo Zaalvoetbal Gevonden Aangesloten bij het Voor zekerheid en service, de Gilde-Opticien. Goes, Lange Vorststraat 106, tel. 01100-16678 Middelburg, Lange Delft 24 tel. 01180-12083 Vlissingen, St. Jacobsstraat 14, tei. 01184-12398 Theatertaxi Gymnastiekuitvoering Progressieven vergaderen Galgecross Cursussen De Zwaan Vakantie in De Paraplu Feestweek in Woltershuis Vergadering CR Carnaval O c? 'Parkeer-beleid b w is een Luchtkasteel" en 'wij willen niet in de ww'. In koor riepen rond de 250 demonstranten de ze slogans vorige week vrijdag morgen tijdens een tocht tus sen het Trefcenter en het Mid delburgse stadhuis vice-versa. Doel was aandacht vragen voor de desastreuse gevolgen die betaald parkeren in het Geeregebied voor het Middelburgse warenhuis Tref center zou hebben. Rundvlees biedt van alle vleessoorten de grootste va riatie, zowel wat smaak be treft, als mogelijkheden voor bereiding en prijs. Het is een grote vergissing om te denken, dat alleen duur vlees van allereerste kwaliteit zou zijn en stoofvlees van mindere kwaliteit. Dat is zeer zeker niet zo, alleen is "bak"-vlees duurder, omdat er aan een koe nu eenmaal meer stoof vlees zit dan vlees dat gebak ken moet worden. Ook is het onjuist om te denken dat ma ger vlees beter vlees is.. In tegendeel, een randje vet maakt vlees sappig en mals, in landen als Frankrijk en de Verenigde Staten wordt dit juist erg gewaardeerd. Men kan altijd minder boter ge bruiken als men zuinig wil zijn met vet. 600 gr sukadelappen - 1 ui - 1 winterwortel - 1 takje selderij - stukje sinaasappelschil - 1 blaadje lhtjrier - zout - peper - 1 teentje knoflook - 2 glazen rode wijn;olie of boter. Snijd het vlees in dobbelste nen en bak deze even aan in olie of boter. Voeg de fijn gesneden ingrediënten toe. Laat dit meebakken, giet er 2 dl water bij en laat het 3 uur sudderen. Serveer hierbij rijst, of stokbrood. Voor informatie 070-262311 Betogers voor het behoud van stadhuis met leuzen. Nog enkele weken geleden hing het zwaard van Deamocles boven het Middelburgse warenhuis. Het onderzoeksbureau Mc. Kinsey gaf de zaak (familie van de Bijenkorf) weinig overlevingskansen. Er werd een formule gevonden om de Maxis (leef Trefcenter) te laten voortbestaan. .Maar dan moeten de voorwaarden wel gun stig blijven. En gezieh de smalle winstmarges van het bedrijf, kan elke barricade, zoals betaald par keren, de genadeslag betekenen. Bedrijfsleider M. van Duin herin- werkgelegenheid bij het Trefcenter bekleedden het Middelburgse nert zich de joviale sfeer waarin gesprekken met het gemeentebes tuur over de parkeerkelder in het Geeregebied en het belang dat het Trefcenter daarbij had, steeds verliepen. "Die sfeer wordt plot seling vertroebeld". De afspraak dat er een goede overeenkomst zou komen alvorens de beslissin gen over de kelder zou vallen, heeft het gemeentebestuur aldus Van Duin -stomweg naast zich neergelegd. De werknemers en sympathisan ten die vrijdagochtend demon streerden boden loco-burgemees ter Henk Gillissen een petitie en tienduizend handtekeningen aan. Ze eisen onder meer van het ge meentebestuur dat eerder ge maakte afspraken met het Tref center moesten worden nageko men. Woordvoerder Maarten Borst van het actiecomitee dat bestaat uit werknemers van het Trefcenter voegde daar later aan toe dat de werkgelegenheid van 422 mensen niet op de tocht mag worden gezet voor een prestige object als de parkeerkelder. regebied zou hét winkelgebied van Zeeland worden. Er zouden zich ondermeer een Hema en een Albert Heyn vestigen. Het zou een prima loopgebied worden, voor Jan Laban heeft zijn drogisterij rent, Chanel, Pierre Cardiii, Paco "de kleine middenstanders erg aan de Segeerstraat in Middelburg Rabanne en Jill Sander gemach-^Jaantrekkelijk dus. De grondprij- tigd. Is er een merk niet in voor-' zen misstaan echter zelfs de Kal- raad, dan heeft hij dat binnen tien verstraat niet. Het gaat een strop dagen ter beschikking. Ook voor de heren is er een uit gebreid assortiment. "De tijd dat ze moeders nachtcrème gebruik ten is voorbij", spot Laban. Over zijn andere filialen onthult La ban: "De zaak in het Geeregebied is eigenlijk een strop. De gemeen te Middelburg is zijn mooie be loftes niet nagekomen. Het Gee- vernieuwd. Er is een nieuwe vloer gelegd en het interieur is aantrek kelijker gemaakt. Blauw en licht blauw en het gebruik van veel licht geven de zaak een frisse sfeer. Behalve deze winkel heeft Laban ook in de Maasstraat en in het Geeregebied een zaak. De laatste vijf jaar heeft hij het dépositairschap van toonaange vende merken als Yves St. Lau- worden voor elke middenstander die er zich vestigde". Hulp van de gemeente Middel burg verwacht Jan Laban niet meer. Jan Laban: "(♦ijk nu naar dat gedoe van Trefcenter. Ook daar lijkt geen oplossing in zicht. En dat alles gaat over de rug van de kleine middenstander". Op de tweede etage van het ambachtencentrum Demerary in Middelburg zit in het klein ste 'hokje' recht tegenover de trap Bert van Wijk. Hij is goudsmid. Sinds 17 september heeft hij een plaatsje in het centrum nabij de Oostkerk. Hij voelt er zich tof. Bert van Wijk (24) woont sinds zijn derde jaar in Middelburg. Zijn ouders verhuisden uit Brieae. Vier jaar studeerde hij aan de vakschool voor goudsmid in Schoonhoven. Het laatste jaar bekwaamde hij zich praktisch bij een éénmansbedrijfje in Ede, een onderdeel van de studie in Schoonhoven. Met het diploma op zak werd hij werkloos. Na één jaar kreeg hij de unieke kans om zich voor een gering bedrag aan huur in het ambachtencentrum te vestigen. "Dat was een hele opluchting", vertelt Bert van Wijk. "Je komt van een school en het lijkt of al je toekomstplannen in rook op gaan". Tijdens dat jaar werkloosheid heeft Bert niet zonder meer met zijn duimen zitten draaien. Hij schreef meer dan honderd sollici tatiebrieven. "Ik bedacht op ge geven moment dat ik dan maar zelf An de slag moest. In een werkplaatsje bij mij thuis heb ik voor mensen wat reparaties ge daan. Toen de goudsmid hier uit het ambachtencentrum vertrok, ben ik onmiddellijk er op af ge gaan. En het is gelukt. Ik geniet nu een bescheiden inkomen". Die 'krappe boterham met tevre denheid' hoopt de 24-jarige Mid delburger te houden of zelfs uit te breiden. Het ambachtencentrum lijkt een geschikte plaats om het werk te continueren. De belang stelling voor Demerary groeit im mers nog steeds. Drukte heerst er vooral in het toeristenseizoen. Bert van Wijk evenwel zet daar zijn zinnen niet op. "Hoewel ik wel overweeg om voor toeristen iets te maken, gaat het er in de eerste plaats om, een klantenkring hier in de omgeving op te bouwen. De producten die ik maak zijn te duur voor mensen die tijdens een vakantie een kijkje komen nemen in het ambachten centrum". Niettemin kosten de meeste rin gen minder dan honderd gulden. En voor een product dat helemaal met de hand gemaakt is, valt die prijs enorm mee. Ook de prijs kaartjes bij de andere sieraden kunnen onder de categorie 'be taalbaar' worden ondergebracht. Bert van Wijk maakt elk sieraad zelf. Ze pronken keurig in een af gesloten vitrine. "Eerst teken ik het op papier en vervolgens werk ik het in de praktijk uit". Maar hij krijgt ook opdrachten. Als voor beeld neemt hij een gebroken snoer met bloedkoralen uit een laadje. "Klanten komen naar mij toe met dit soort zaken en vragen aan* mij wat ik er mee kan doen. Na overleg heb ik een broche voor ze getekend met bijpassende ring, armband en oorbellen. Voordat ik echter tot uitwerken overga bes preken we het weer en dan pas ga ik aan de slag met goud of zilver voor de bloedkoralen". Een uitdaging voor de Middel burgse goudsmid is restauratie werk. "Ik vind dat enorm boeiend. Als het gelukt is ben ik daar wel een beetje trots op. Zeker als mensen zeggen dat het niet meer van nieuw is te onderscheiden". Tussendoor maakt en ontwerpt Bert van Wijk allerlei sieraad dat meestal opvalt door originaliteit. Hij toont een met goud belegd half geopend blikje, waarin zilve ren sardientjes gevangen zitten. In het deel van het deksel dat nog dicht is, heeft hij een rond gat open gelaten. "Het is eigenlijk een ring. maar niet iedereen wil zoiets aan zijn vingers. Dat geeft ook niet. Sieraad is iets heel persoon lijks. Hier in Demerary stelden ze al voor om het ontwerp aan een blikfabrikant voor te leggen om het in plaats van een ring als fle- sopener te laten functioneren". Wat verder opvalt is een disco broche, compleet met lampjes op een batterijtje. Een goudsmid werkt zowel kunst- zinning als ambachtelijk. Veelzij dig dus. Bert van Wijk beaamt dat. "Juist die spanning tussen beide boeit me in dit vak". De Stichting Numismati 1977 houdt óp zaterdag 12 februari een munten- en penningenbuers in de Schouwburgfoyer te Middelburg. De beurs is geopend van 10 tot 16 uur. Op de beurs is een informa tiestand waar munten gratis wor den getaxeerd. Professor dr. D. Eckard houdt woensdag 16 februari een lezing voor het Natuurkundig Gezel schap over 'Aardverkennende Sa tellieten'. De lezing vindt plaats in de Schakel aan de Bachtensteene te Middelburg en begint om acht uur woensdagavond. Het verkennen van de aarde van uit de ruimte met behulp van sa tellieten biedt voor verscheidene vraagstellingen unieke mogelijk heden. Samenhangen in een groot verband kunnen ,snel overzien worden met behulp van één enkel apparaat opgesteld in een satel liet. Op kleinere schaal hebben vliegtuigen het nut voor dit soort doeleinden al ruimschoots bewe zen, maar aardverkennende satel lieten zijn pas relatief kort be schikbaar en het resultaat van on derzoekingen naar toepassings mogelijkheden komt slechts ge leidelijk ter beschikking. In de voordracht zal aandacht besteed worden aan de fundamentele problemen als ook aan verkr.egen resultaten, in het bijzonder aan zeer recente onderzoekingen be treffende de Noordzee. De heer B. Oele uit Kapelle ver zorgt donderdag 17 februari een lezing over de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum over de opgravingen bij het voor malige slot Aldegonde. De heer Oele is assistent van de provin ciaal Archeoloog in Zeeland. Op de plaats waar nu de wijk Wes- terzicht is verrezen, stond vroeger het slot Aldegonde. De lezing wordt gehouden in het Stedelijk Museum aan het Bellamypark 19 en begint om 20 uur. Toegangs kaarten kunnen telefonisch of bij de balie van het museum worden afgehaald. Inde periode van 19 tot 27 januari zijn bij de gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voorwer pen aangegeven: dekzeil kinder-' wagen; shag en aansteker; enve loppe met postzegels; foto annex briefkaart; rechter beige dames handschoen; linker grijze dames- en herenhandschoen; paar bruine herenhandschoenen; paar zwarte dameshandschoenen; 2 b.h.'s (wit en huidskleur); veel pastelkleuri- ge muts; shawl blauw/bordeaux- /wit: ecrukleurig kinderjack; zwart/gele das; portemonnee met sleutels en foto; bruine porte monnee met munten; babyschoen met sokje; linker zwarte ballet schoen; gouden trouwring met inscriptie; 2 zilveren oorbellen; zilveren broche; 3 sleutels aan al- lemanseindje; fietssleutel; 3 (au to) sleutels aan ring; autosleutels; loper; sleutel aan bruin label; bruine plastic diplomatentas. Aangegeven dieren:in asiel: rood met witte ongec. kater: cypers met rood volw. poes; zwart/Witte ka ter. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.00 uur en 14.00 -16.00 uur. Bij de gemeentepolitie te Oost- Souburg zijn in de periode van 19 tot 26 januari 1983 als gevonden aangeven: rechter bruine heren handschoen; zwarte knijpporte- monnee met inhoud. Het Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming heeft de Zeeuwse gemeentebesturen op geroepen het gebruik van winde nergie in hun gemeente te stimu leren. Hiertoe is een brief naar alle Zeeuwse gemeenteraden en colle ges van burgemeester en wethou ders gestuurd. In deze brief wor den zij in kort bestek geïnfor meerd over de mogelijkheden van gedecentraliseerde windenergie toepassing, over het vermijden van schade aan landschap en na tuur, over de veiligheids- en hin- deraspecten en over de regelingen die gemeenten kunnen hanteren. ONDA uit Nieuwland is zondag 13 februari (om 22 uur) te horen tijdens het programma 'Koren en korpsen' op Hilversum 4. De uit zending is opgenomen tijdens het nationaal concours in Bladel in november vorig jaar. Eén van de werken die ONDA uitvoerde wordt uitgezonden. In de gereformeerde kerk aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg is zondag 13 februari een oecume nische dienst. Het thema is 'wed loop' en de dienst begint om 19 uur. Medewerking verlenen ds. P. Melse, en het kerkkoor Lamme- renburgo.l.v. R. Sinke. Organist is P. Arendse. De Vlissingse Turnvereniging (VTV) tekent zaterdag 19 februari in samenwerking met de Zeeuws- Brabantse Turnkring (Zebra) voor de organisatie van de pro vinciale kampioenschappen in de sporthal Baskensburg in Vlissin gen. 's Morgens worden de wed strijden voor de jeugdturnsters, de junioren en de turnsters afgwerkt. 's Middags komen de heren en jongens aan de beurt voor hun oefeningen. Ook Brabantse turn(st)ers nemen deel. Aanvang van de wedstrijden is 10 en 14 uur. Dezer dagen is de Stichting Ne derlandse Jeugdherberg Centrale (NJHC) gestart met een intensie ve bekendmakingscampagne. Vanuit een centraal campagne centrum in het Utrechtse Eist bij Rhenen, waar een telefooncen trale is ingericht, wordt contact opgenomen met onderwijsinstel lingen, verenigingen in de sport en voor jeugd- en jongeren, en club secretariaten van de vrije-tijds- besteding. Het NJHC-telefoonteam in Eist benadert de instellingen telefo nisch en schriftelijk met aange paste informatie over de moge lijkheden die de vijftig NJHC- herbergen te bieden hebben voor meerdaags verblijf. Vijftig ac- commoaties, waaronder Vlissin gen, met 6000 bedden verspreid over het land. vormen een grote wellicht de grootste-hotelachtige keten in Nederland. Behalve de telefonische hulp dienst kunnen weinig maatschap pelijke instellingen die provin ciaal werken rekenen op subsidie van de gemeente Mariekerke. Het gehandicapten adviesbureau, de stichting Jeugd en Gezin en de stichting Jeugd onder Dak. krij gen in elk geval niets. De THD blijft 0,36 per inwoner ontvan gen, althans als de raad dit voor stel van b en w goedkeurt. Onder meer over dit punt en de lozings verordening riolering, en een wij ziging in de kampeerverordening spreekt de raad van Mariekerke maandag 14 februari vanaf 19.30 op het gemeentehuis. Het buurthuis De Paraplu houdt vrijdag 25 februari een zaalvoet baltoernooi van bewoners uit de wijk Paauwenburg. De bedoeling is dat er teams worden gefor meerd bestaande uit personen uit een straat of buurt. Het buurthuis hoopt hiermee de kontakten te verstevigen met de wijkbewoners, en tussen de wijkbewoners onder ling. Gezien het beperkte aantal teams dat mee kan doen, is het noodzakelijk om zich tijdig op te geven bij het buurthuis, (tel. 65413). Het toernooi vindt plaats in de Sporthal van de Zeevaart school, van Hogendorpweg. In de periode van 26 januari tot 4 februari zijn bij de gemeentepoli tie te Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: kabel- slot; 4 pentekeningen; 2 sunvi- sors; zwarte rechter dameshand schoen; linker zwart/blauwe bromfietshandschoen; beige da meshandschoen; blauw/zwarte handschoen; linker grijze hand schoen; paar zwarte motorhand schoenen; paar zwarte lederen dameshandschoenen; rond meta len dameshorloge; blauw regen jack; lichtgrijze jas (verwisseling); bruine lederen portemonnee; gouden médaillon; gouden ring; zilveren herenarmband; goud kettinkje met hanger; 4 autosleu tels; sleutel aan label; bruin lede ren etui met 2 sleutels; 5 sleutels, waaronder auto; losse sleutel; 2 cilindersleutels; zwarte schouder tas; bruine plastic tas met inhoud. Aangegeven dieren; in asiel: zwart met witte gec. kater; rood met witte gec. kater; zwarte kater; bij particulier: Ierse Setter. Ope ningstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur; 14.00-16.00 uur. In de periode van 26 januari tot 1 februari is bij de gemeentepolitie te Oost-Souburg een kleine rood/witte pop aangegeven. Op 1 februari zijn bij de gemeen tepolitie te Middelburg de vol gende in Trefcenter gevonden goederen afgegeven: 2 damesbril- len; 1 brillenetui, kleur bruin; 1 agenda '83, kleur rood van de RABO-bank; 1 portemonnee, Marokkaans leer. zonder inhoud; 1 kinderschoentje, bruin, rechts; rode broodtrommel; geel Tup- perware schaaltje; bruine wollen muts: borstel; 2 halsdoeken; 1 geel en 1 groen; 4 dassen, 2 witte, I blauw/rood gestreepte en 1 wit/zwart geblokte; 3 tassen, 1 gele, 1 groene, 1 wit katoenen van Focus; honderiem, lichtbruin; zwarte hoes, van een opvouwbare paraplu; zakdoek; blauw pop "Grover"; speelgoed aapje, zwart. In de periode van 27 januari t/m 3 februari zijn bij de gemeentepoli tie te Middelburg de volgende voorwerpen als gevonden aange geven: speelgoed neushoorntje, groen met beige voetjes; 65 pas; paspoort; zwart pennezakje, in houd o.a. rekenmachientje, pas sers: goud (kleurige) broche met blauw steentje; diverse boeken; witte portemonnee met inhoud; bruine portemonnee met o.a. En gels geld; handschoenen: 1 gym schoen met sok; sleutels; jongens- bril met zwart montuur. Een knipoog van verstandhouding. Want wat is 65,- voor een modern montuur van perfekte kwaliteit? Watis 65,-voor een dames-, heren-of kinder model waar u ook nog eens 1 jaar garantie op breuk krijgt? MODIEÜS DAMESMONTCJÜR ROBÜCJST HERENMONTÜÜR Dat is de Knipoog- kollektie. Die vindt u alleen bij de Gilde Opticiens. 200 Vlotte, zakelijke, sportieve en leuke monturen voor per stuk. Stap snel eens binnen. (J herkent ze in één oogopslag. Aan.... de knipoog natuurlijk. Wat anders? Vanaf 15 februari rijdt de thea tertaxi vanaf de Middelburgse Schouwburg officieel. Het experi ment dat de afgelopen maanden werd gehouden bleek een succes. De taxi zal echter uitsluitend de bezoekers van de Schouwburg naar huis brengen. De prijs be draagt 2,50 voor thuisbrengen in Middelburg en 4,— voor de overige ritten op Walcheren. In de sporthal Kruitmolen in Middelburg is zaterdag 12 fe bruari een uitvoering van de christelijke gymnastiekvereniging VELDO. 's Middags om één uur en half vier worden uitvoeringen gegeven en de avonduitvoering begint om half acht. Er wordt een optreden verzorgd door gymnas- tiekgroepen, jazz-afdeling en de selectiegroepen. Tijdens de uit voering is er een verloting. De progressieve vertegenwoordi gers in gemeenteraden PPR, PSP, CPN, in Zeeland vergaderen za terdag 12 februari in het Anker aan de Bonedijkestraat in Vlissin gen. Ter tafel komt onder meer tarieven van de PZEM, lozingen op de Westerschelde en het pro vinciaal werkgelegenheidsfonds. De vergadering begint om half tien zaterdagochtend en is open baar. De Vlissingse sportvereniging Marathon houdt zaterdag 12 fe bruari voor de elfde keer de Gal gecross Van de wedstrijden die meetellen voor het Zeeuws cross kampioenschap, is dit de zesde. Te verwachten is dat zaterdag de be slissing valt. De afgelopen twee jaar werd deze cross wedstrijd ge houden op het bunkerterrein aan de Lange Leen weg. Vanwege werkzaamheden aldaar wordt nu uitgegeweken naar een parkoers in de nabijheid van het clubge bouw van Marathon. De wed strijden beginnen om half één (de jongsten). Om drie uur is de wed strijd voor de senioren en vetera nen die een afstand van tien kilo meter afleggen. De prestatieloop die volgt begint om kwart voor vier en gaat over een, twee of drie ronden. Inschrijven kan bij het clubhuis aan de Bosweg. In het buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel 1 te Oost-Sou burg beginnen deze week de cur sussen van het project Mensen zonder baan. Op dinsdag en don derdag. Op dinsdag is er Open Huis en dokatechniek en op don derdag worden de-cursussen 'kle ding maken', Open Huis, taal vaardigheid en oriënteren op de samenleving gegeven. Voor infor matie 01184-61252. Op dinsdag 15 februari zijn er in het buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen va- kantie-aktiviteiten. 's Morgens van 10 tot 12 uur, is er een instuif voor kinderen vanaf 4 jaar met tafeltennis, voetbalspel, biljart, handenarbeid een stripboeken leeshoek en een kleuterhoek. 's Middags van 13 tot 16 uur zijn aktiviteiten voor kinderen vanaf 6 jr. Het programma bestaat uit sjoelwedstrijden, film, en kinder disco. Gezien de carnavalstijd is het mogelijk om verkleed te ko men. De.mogelijkheid bestaat om tussen de middag te blijven eten. Op zaterdag 12 februari start er in het Woltershuis een feestweek. De feestweek wordt gehouden op za terdag 12 februari, maandag 12, dinsdag 15, en woensdag 16 fè- bruari. Op zaterdag is er een rommelmarkt fancy fair, en de andere dagen staan in het teken van de cursussen en de aktivitei ten in het clubhuis. Deze dagen worden opgeluisterd door tal van evenementen, waaronder een liedjeszanger, en een Turkse mu ziekgroep. Voor verdere informatie: Het Woltershuis, Hogeweg 103-1Q5, Vlissingen, tel. 14660. Het algemeen bestuur van de Culturele Raad Vlissingen verga dert donderdag 10 februari in Bachten Komme aan de Badhuis straat in Vlissingen. Besproken worden de mogelijkheden om te exposeren van Duitse kunstenaars in de hal van het stadhuis, van de Vlissinger Guido Eckhard en een subsidieverzoek van de Architek- tenwinkel Walcheren om een ex positie over architectuur in verge lijkbare steden als Vlissingen te houden. Ook de kunstuitleen en een petitie van de kunstenbond over de problemen rond de BKR komen aan de orde. De vergade ring begint om acht uur donder dagavond. In de Souburgse wijk Duyven- voorde stijgt de carnavalskoorts. Van 12 tot 14 februari is de buurtvereniging dan ook hele maal op de carnalvalstoer. Zater dag is om 14 uur de carnavalsop tocht en 's avonds is er in het wijkgebouw De Schuur een ge zellige avond. Zondag is er kin dercarnaval in De Schuur vanaf 14 uur en maandagavond viert men in Souburg het 'Rosamunde bal' vanaf 20 uur. 4 1

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7