Keïte f'uic NBBS reisgids is weer uit BijGroenevekicjeven speciaal aeprnsde brillen een kni 2BROEKEN MOOI IN DE PLOOI NU 9.951* V&D vergelijkt de prijzen van reizen OPEL INTRODUCEERT "OPEL SHOP" Van beginner tot prof VAN DE REE brilmode STAP EENS BIJ VAN DE REE BINNEN BLOEMSCHIKCURSUSSEN Houdt Groeneveld voor ogen ALS U MET DE VOLGENDE VRAGEN ZIT. Woensdag 12 januari 1983 DE VLISSINGER TEGEMOETKOMING AAN WENSEN Vakantiekeus Demonstratie plafonds aanbrengen. Paté zelf maken Noodfonds Carla Voor zekerheid en service, de Gilde-Opticien. Goes, Lange Vorststraat 106, tel. 01100-16678 Middelburg, Lange Delft 24 tel. 01180-12083 Vlissingen, St. Jacobsstraat 14, tel. 01184-12398 PALTHE stomerij Fotowedstrijd Stedelijk Museum Meditatie Lezing Raad Veere Bijstandsvrouwen V redesgebedsdienst Oosterschelde film Opstapcursus Energiebesparing Lezing zeevogels Kampioenschap VTV Filmdag Volksschilderen Progressief Vlissingen CDA Vrouwenberaad Disco-avond Swingavond Oppascentrale Meidenkaffee Scheldebuurt Nieuwe cursussen Creatief kleren maken Cursus Engels Jeugdsoos Woltershuis Bezoekers SKW Carillon Zo'n 150.000 prijsvergelijkingen van georganiseerde reizen komen voor in Reizen Prijzen 1983, dat voor het tweede achtereenvolgen de jaar is uitgegeven door Vroom Dreesmann. In totaal zijn van 27 reisorganisa toren met reizen naar 21 vakan tielanden de gegevens verwerkt. Enkele touroperators konden niet in de vergelijkingen worden be trokken doordat hun gegevens te laat bekend werden. De prijsver gelijkingen hebben betrekking op reizen per vliegtuig, bus, auto en trein. In vergelijking met vorig jaar is het boek belangrijk uitgebreid: bood Reizen Prijzen vorig jaar vijf momentopnamen van perio des waarin een vakantiereis kon worden begonnen, ditmaal zijn dat er vijftien. Zo is er over het gehele zomerseizoen na te gaan of een vakantie goedkoper of duur der uitvalt al naar gelang de da tum waarop de reis wordt begon nen. Het onderzoek is uitgevoerd met behulp van computers en leidt tot een aantal algemene conclusies. de gemiddelde prijsstijging voor de aangeboden buitenlandse va kantiereizen is ten opzichte van 1982 bijna te verwaarlozen; blijk baar profiteert de consument van de recessie die ook de reisorgani satoren ondervinden; hoewel er opnieuw grote prijs verschillen zijn te constateren tus sen de reisorganisatoren voor rei zen op hetzelfde moment naar dezelfde bestemming kan men geen reisorganisatoren aanwijzen die altijd het goedkoopst of het duurst zijn; er is veel meer aanbod voor na-' bije bestemmingen, waaronder Nederland; er worden veel meer busreizen aangeboden, als onderdeel van een arrangement of alleen als vervoer ("pendelvervoer") naar vooral Oostenrijk en Spanje; het reizen per trein loopt sterk terug; hotelarrangementen met volle dig pension zijn in aantal sterk achteruitgegaan, het aanbod in appartementen stijgt flink; het verschijnsel van de nacht vluchten - met reductie op de prijs - komt weer op; Spanje blijft verreweg het be langrijkste vakantieland; voor het eerst rijden op Spanje "surfbussen", autobussen die be halve passagiers ook zeilplanken meenemen. Het onderzoek heeft bovendien interessante gegevens over het aanbod en de prijzen van de be langrijkste vakantielanden Span je, Italië en Griekenland opgele verd. Vorig jaar zijn er twee uitgaven verschenen, waarmee prijsbewuste consumenten een verantwoorde vakantiekeus konden maken: Rei zen Prijzen van Vroom Dreesmann en Reis Gerust Prijs bewust van Edward van Liemt. Dit jaar zijn beide uitgaven samenge voegd nu van Liemt als adviseur is toegetreden tot het reizenteam van Vroom Dreesmann. Door samenvoeging van beide uit gaven zijn de beperkingen van ieder afzonderlijk opgeheven. Bood Reis Gerust Prijsbewust voorheen het voordeel, dat d,e consument snel kon zien welke touroperator het goedkoopste was als het een en hetzelfde arrange ment betrof, nadeel was dat de consument slechts over een be perkt aantal vakantiebestemmin gen informatie kreeg. Reizen Prijzen vergeleek vorig jaar de prijzen van 80% van de aangebo den reizen compleet met een uit gebreid overzicht van accommo datie- en vervoersmogelijkheden, maar had als nadeel dat de inci dentele prijsverschillen minder volledig werden getoond en bovendien beperkt bleven tot vijf vertrekdata gedurende het gehele seizoen. Met de bundeling in één uitgave van de voordelen van beide vroe gere uitgaven, komen Vroom Dreesmann en van Liemt ook te gemoet aan de vorig jaar veelvul dig geuite wensen van publiek en consumentenorganisaties. Reizen Prijzen bevat 214 pagi na's prijsvergelijkingen en zo'n 140 pagina's algemene reisinfor matie en bijzonderheden over de 21 populairste vakantielanden. Op 4 januari j.l. heeft de Opel On derdelen- en Accessoires afdeling het 1983 accessoires programma geïntroduceerd. Dit initiatief maakt deef uit van een Europees Marketing programma, waarbij alle originele Opel accessoires onder de naam "Opel Shop" bij de officiële Opel dealerbedrijven worden verkocht. De heer J. Verdonk, Manager van de Opel Onderdelen Accessoi res afdeling: "Tot nu toe werden de accessoires veelal verkocht vanuit het magazijn, terwijl som mige dealers op kleine schaal ac cessoires aanboden via een be scheiden stand in de showfoom. Met de introduktie van de Opel Shop hebben wij gekozen voor een uniforme opzet, waarbij de klant op overzichtelijke en aan trekkelijke wijze een indruk krijgt van het leveringsprogramma. De afgelopen twee jaar zijn besteed om het Opel accessoires pakket flink uit te breiden, terwijl we dit jaar zullen aanwenden om de verkooporganisatie bij al onze Opel dealers rond te krijgen". De aangeboden Opel-accessoires variëren van binnenuitrusting, ra dio's, lampen, onderdelen met betrekking tot de veiligheid, on derhoudsmiddelen, lak, zonne brillen tot lichtmetalen velgen, complete race-motoren, sportstu ren, sportieve- en vrijetijdskle- ding, miniatuurauto's, versnel lingsbakken en paraplu's. De eerste Opel shops zijn inmid dels opgebouwd, terwijl er dit jaar nog vele zullen volgen, afhanke lijk van de beschikbare ruimte bij de officiële Opel Dealer bedrij- De Stichting Bevordering Onder wijs aan Volwassenen (SBOV) be gint in de derde week van maart een bloemschikcursus voor begin ners in Middelburg en Vlissingen. De lessen zijn van 19.30 tot 21.30 en vinden plaats in De Wellinge, in de Klarenbeek LTS en de Schel- demond. De opzet van deze cursus voor beginners is om gedegen ver trouwd te geraken met de basis principes van een bloemwerk ma ken. Wie deze regels onder de knie heeft kan bij het maken van een bloemstuk de fantasie de vrije loop laten. Tijdens elke les worden bepaalde grondvormen behandeld en ge demonstreerd. Daarna kan de cursist aan de slag en neemt het bloemstuk mee naar huis. Voor belangstellenden bestaat er na af loop van de cursus de mogelijk heid om een gevorderde opleiding te volgen. En wie dan nog verder wil kan het diploma bloemist winkelier halen. Voor informatie kan men zich wenden tot de SBOV, 01717-2010. In het Pak-huis van Louwerse de Priester zal zaterdag 15 januari een demonstratie gehouden wor den over "Hoe zelf plafondtegels zijn aan te brengen". De medewerkers van Armstrong plafonds zullen bewijzen dat het voor iedereen mogelijk is, om het plafond te verfraaien. De demonstratie zal gehouden worden van 10.00 uur tot 15.00 uur. De toegang is gratis. Maak eens zelf zo'n feestelijke paté voor in het weekend. Erg lekker en niet moeilijk of ingewikkeld. Maak de paté wel minstens een dag van tevoren om de verschillende smaken goed te laten doortrekken. De paté kan dagenlang in de koelkast worden bewaard. 300 gr. varkenslever - 300 gr doorregen varkenslappen - 200 gr. kalfslappen - 100 gr. vet spek 1 grote ui - 2'teentjes knoflook - zout - grof gemalen peper (royaal) - 1 theelepel thijm 1 theelepel majoraan - enkele blaadjes laurier. 2 eetlepels cognac (eventueel port of sherry) - 100 g ontbijtspek Maal lever, de twee soorten vlees en het vette spek in de vleesmolen, voeg de kruiderij er aan toe (voorzichtig zijn met zout), gesnipperde ui en knoflook en de cognac of andere drank. Bekleed een patépot met plakken ontbijtspek, schep de vleesmassa er in, leg bovenop enkele blaadjes laurier en dek af met lapjes vet spek. Zorg dat de oven is voorverwarmd tot 175*. Zet de patépot er in en laat de paté zo een uurtje bakken. Dan laten afkoelen en in de koelkast minstens een nacht laten staan. Bij deze paté serveert men zure uitjes en augurkjes en warm stokbrood. Zowel een rode als een witte wijn smaakt hier uitstekend bij. Het Vlissingse Blijf van m'n Lijf huis zendt maandelijks 200 gul den naar Suriname voor Carla. De vreemdelingenpolitie zette deze Surinaamse eind vorig jaar op het vliegtuig naar haar geboorteland. Daarvoor zat ze geruimte tijd op een onderduikadres, omdat haar man haar en haar kinderen regel matig mishandelde. Ondanks de bemoeienissen van het 'blijfhuis' moest ze terug naar Suriname, waar ze geen directe familie meer had. Vorige week werd bekend dat de oudste kinderen in een te huis zitten en Carla met haar jongste is opgenomen bij een ver re tante. Met het geld uit Neder land kan ze maar net geholpen worden. Storten (maandelijks of éénmalig) kan nog steeds op Noodfonds Carla, Postbus 231 Middelburg, giro 4286509. De derde gratis reispocket van de Stichting NBBS is opnieuw een bewaarboekje. Op 290 pagina's, in een opvallende kleur en vormge ving en nog overzichtelijker door verschillende registers, een wereld om in je zak te steken. Naast foto's werden ook weer tips van reizigers zelf gebruikt, waarvan het actie- register een voorbeeld is. In één oogopslag zie je waar je moet we zen voor activiteiten als zeilen, kanoën, parachutespringen, delta flying, duiken, bergbeklimmen jr enz. Naast het eigen programma werden weer arrangementen van de NJHC opgenomen. Onder het motto "Reizen in alle maten" kan iedereen t/m 99 jaar alle kanten op. Het reispaicket werd kwalitatief nog verder ver beterd met meer nadruk op sportieve- en "dicht-bij-huis"-be- stemmingen, terwijl de prijzen nauwelijks zijn gestegen. De non-profit organisatie NBBS groeit nog steeds en opende on langs haar 28e Reiswinkel (Rot terdam-Zuid) en beschikt nu ook over een mobiel kantoor. Een knipoog van verstandhouding. Want wat is 65,- voor een modern montuur van perfekte kwaliteit? Watis 65,-vooreen dames-, heren-of kinder model waar u ook nog eens 1 jaar garantie op breuk krijgt? MODIEUS DAMESMONTUUR Js ROBUUST HERENMONTUUR Dat is de Knipoog- kollektie. Die vindt u alleen bij de Gilde Opticiens. 200 Vlotte, zakelijke, sportieve en leuke monturen voor per stuk. Stap snel eens binnen. U herkent ze in één oogopslag. Aan.... de knipoog natuurlijk. Wat anders? Zijn uw ogen wél of niet geschikt voor het dragen van kontaktlenzen? Wat voor soort lenzen passen bij uw ogen? Wat kosten lenzen en wat zijn de bijkomende kosten? Wat gaat er allemaal gebeuren? Vooral bij hat probleemloos dragen van kontaktlenzen komt het op zekerheid en vertrouwen aanl Daarom is het de moeite waard om óók voor kontaktlenzen naar Van de Ree te gaan. Want kontaktlenzen aanschaften is een zaak van persoonlijke aandacht en service. En bij Van de Ree bent u daar zéker van. Korte Geere 9-13 Middelburg Tel. 01180-15860 jf Breng uw broeken even naar Palthe deze week. Daar worden ze piekfijn gereinigd en geperst. Lekker fris. En weer als nieuw! Want Palthe gaat zorgvuldig om met uw kostbare spullen! WIJ MAKEN 7 WEER PALTHE-MOOI! Van woensdag 12 t/m vri/dag 14 anuan BBfPatthenette De fotowedstrijd van het Vlis singse club- en buurthuis Het Buut, dat dezer dagen het vijf tienjarig jubileum viert, is géén succes. Hoewel de organisatie een daverende campagne voerde, lijkt het onderwerp - een vijftien cen traal - bij de amateurfotografen niet aan e slaan. Er zijn momen teel nog géén inzendingen binnen. De organisatie denkt dat daar ve randering in komt nu het prijzen pakket bekend is. Een aantal za ken heeft leuke prijzen beschik baar gesteld. De sluitingstermijn voor de fotowedstrijd is 15 janua ri. Voor informatie kan men con tact opnemen met Het Buut. De tentoonstelling over de vond sten op 't Vliegent H&rt in het Stedelijk Museum te Vlissingen is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Ook de openingstijden van het museum aan het Bellamypark zijn veranderd. Op werkdagen (be halve maandag) is het museum open van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. Sinds 1 januari is het mu seum ook op zaterdag te bezoeken van 13 tot 17 uur. Surati Rajneesh Meditatie Cen trum houdt vrijdag 14 janauri een informatie-avond. Er wordt een video-opname van aatste lezing van Bhagwan in Poona vertoond. Daarna vertelt een volgeling over Bhagwan, zijn werk en meditatie. Na afloop is er gelegenheid om vragen te stellen. Aanvang 20 uur. In het Meditatiecentrum wordt verder een cursus vegetarisch ko ken gehouden. Er worden de ver schillende visie's zoals ecologisch en biologisch-dynamisch bespro ken. De cursus is op dinsdag ochtend van half tien tot twaalf uur en duurt vijf weken. De be gindatum wordt in overleg vast gesteld. Voor informatie en in schrijving: Surati Rajneesh Medi tatie Centrum, Singelstraat 45, Middelburg, tel. (01180)38198. Op woensdag 19 januari zal Dr. L.H. van Wijngaarden-Bakker van het Instituut van Prae- en Protohistorie een lezing houden voor het Natuurkundig Gezel schap over het onderwerp "Oeco- logisch-Aer eologisch onderzoek op Spitsbergen". In de eerste helft van de 17e eeuw stichtten Nederlandse Walvis vaarders het walvisstation Sme- renburg op Amsterdameiland te Spitsbergen. Tijdens drie grote opgravingscampagnes in 1979- 1981 werd grote aandacht besteed aan het oecologisch onderzoek. Geholpen door de uitstekende conserveringsomstandigheden ter plaatse kon een grote hoeveelheid botanisch en zoölogisch materiaal worden verzameld. Dit materiaal is deels afkomstig van door de Walvisvaarders mee gebracht voedsel (gepekeld vlees, stokvis, graan, vruchten) en deels van ter plaatse verzameld voedsel v (rendieren, lepelblad). Het gede tailleerde onderzoek geeft wijzi gingen omtrent de levewijze in en adaptatie aan het arctische milieu van de 17e eeuwse walvisvaarders. De lezing vindt plaats in "De Schakel, Bachtensteene 14 te Middelburg en begint om 20 uur. Het gemeentebestuur van Veere vergadert woensdag 19 januari vanaf 14 uur in de raadszaal van het stadhuis. De agenda telt twaalf punten. Er wordt onder meer ge sproken over de verhoging van de toegansprijs voor de bezichtiging van het stadhuis met 20 procent. Dit jaar kostte een rondleiding één gulden en een kwartje. Na de verhoging moet de toerist een kwartje meer betalen. Fiom heeft voor woensdag 19 ja nuari in samenwerking met Vrouwen in de Bijstand in Zee land een Open Avond op het pro gramma staan. Voor die bijeen komst zijn diverse vrouwelijke raadsleden en andere politiek be langrijke vrouwen uitgenodigd. Gesproken wordt over de 'slechte maatschappelijke en politieke po sitie van de vrouwen met een bij standsuitkering. Deze Open Avond vindt plaats in het kader van de actiemaand van de bij standsvrouwen waartoe januari is uitgeroepen. De actie-avond wordt gehouden in het gebouw Breehof aan de Breestraat in Vlis singen om acht uur. Ook in Mid delburg is een bijeenkomst voor bijstandsvrouwen. Dat is op de zelfde dag 's morgens om half tien. Deze vergadering dient als voorbereiding op de landelijke actiedag op 29 januari. Zondag 16 januari vindt weer de maandelijkse vredesgebedsdienst plaats, zoals gebruikelijk in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat te Middelburg. Aan vang 19.30 uur. Voorganger is Ds. M.C. Postema, die zal spreken over het onderwerp "De strijd der machten'. Na afloop van de dienst wordt er in de consistorie van de kerk na gesproken over het onderwerp en over aktuele zaken met betrek king tot het vredeswerk. Donderdag 24 februari is er een filmavond in buurten clubhuis "Het Woltershuis" aan de Hoge- weg in Vlissingen. Er zullen deze avond twee films vertoond wor den, De Oosterschelde en Ele menten trotseren Elementen die gewijd is aan de bouw van de Zeelandbrug. Tevens word bingo gespeeld. Aanvang 20 uur. Bij voldoende belangstelling start de Zeeuwse dag en avondscho lengemeenschap op woensdag 26 januari een korte opstapcursus in Vlissingen en Middelburg. De lessen worden elke woensdag morgen van kwart voor negen tot twaalf uur gegeven. Na de cursus is het mogelijk om verder te stu deren aan mavo, havo, atheneum of meao. De benodigde boeken kunnen worden gehuurd. Voor meer informatie mw. S. Visser, Latijnse Schoolstraat 10 Middel burg, 01180-35198 ('s morgens). In Vlissingen met de administra teur 01184-66186. Van dinsdag 18 tot en met don derdag 20 januari is er in het ve renigingsgebouw De Arne in Ar- nemuiden een energie-actie van de Coördinatiegroep Energiebe sparing Zeeland. Burgemeester Markusse van Arnemuiden opent de energietentoonstelling. De Zeeuwse bioloog Ko de Korte vertelt zondag 16 januari in de Kapel St. Maarten te Hoogelande iets over de zeevogels op de Mo- lukken. Met een zeilprauw maak te hij een tocht langs de eilanden van de Bandazee. De Korte on derbouwt zijn verhaal met een diaserie van die tocht. De lezing begint om half drie zondagmid dag. Zaterdag 22 januari houdt de Vlissingse Turnvereniging de jaarlijkse Open Kampioenschap pen voor meisjes en jeugdturn- sters. Dit evenement is bedoeld om de turnstertjes in de categorie wedstrijdsport de gelegenheid te geven meer wedstrijdervaring op te doen. De deelneemsters zijn afkomstig uit de voornaamste ve renigingen van Zeeland en Bra bant. De wedstrijd begint voor de meis jes om 10 uur en voor de jeugd- turnsters om 14 uur. De open kampioenschappen VTV worden gehouden in de Van Duijvenvoorde sporthal te Oost- Souburg. Dinsdag 18 januari om half acht 's avonds houdt de groep voor we duwen en weduwnaars in Zee land, in samenwerking met Fiom-Zeeland, een discussie avond over "een nieuwe vriend schapen dan?" De heer W. Goedman houdt een korte inlei ding. Daarna is er gelegenheid om over dit onderwerp door te praten. Ook weduwen en weduwnaars die niet bij de groep zijn aangesloten zijn op deze avond van harte wel kom. De bijeenkomst vind plaats in het gebouw van Jeugd en Gezin aan de Londensekaai 39 te Mid delburg. Voor meer informatie: Fiom-Zeeland, telefoon 01180-27311. Het Zeeuws Steunpunt voor Vol wasseneneducatie en het Zeeuws Service- en Informatieburo orga niseren in samenwerking met di verse provinciale organisaties en filmmaatschappijen een filmdag op zaterdag 15 januari te Krui- ningen, voor beroepskrachten en vrijwilligers in het sociaal-cultu reel werk, vormingswerk, jeugden jongerenwerk, volwassenenedu catie, vrouwenwerk en het maat schappelijk activeringswerk. Bij voldoende deelname start er deze maand in het buurt- en clubhuis Marnix aan de Noord- beekseweg in Vlissingen weer een cursus volksschilderen. Tijdens de cursus zullen de grondbeginselen van het volksschilderen aan de orde komen. Voor informatie, tel. 01184-67022. Progressief Vlissingen houdt haar openbare beleidsvergadering op donderdag 13 januari om 19.30 uur in buurt- en clubhuis Schel- debuurt, Glacisstraat te Vlissin gen. Op de agenda staan onder meer prijsverhoging bij het open baar vervoer en vermindering van arbeidsplaatsen bij de Schelde. Diverse werknerhers van de Schelde zullen op deze vergade ring aanwezig zijn. Mevrouw H. Remijn-de Badts, lid van de provinciale staten in Zee land, spreekt dinsdag 18 januari als eerste in een serie van drie bij eenkomsten voor het CDA- vrou wenberaad in Vlissingen. De bij eenkomst vindt plaats aan de Dr. Ottestraat en begint om half tien dinsdagmorgen. Buurthuis De Paraplu in Paau- wenburg houdt op zaterdag 15 ja nuari een disco-avond voor jon geren vanaf 12 jaar. Medewerking wordt verleend door de disco dri- ve-in 'Swing line' met de d.j.'s Adrie en Robin. Ze zullen de jon geren bezig houden van half acht tot half elf. Zaterdag 15 januari houdt jonge rencentrum Midgard weer een swingavond. De muziek die ge draaid wordt, is Punk-disco- en new-wave. De swingavond begint om half negen. De voorzieningen in de Vlissingse wijk Bossenburg werden weer uitgebreid. Onlangs startte de wijkvereniging met een oppas centrale, bedoeld voor bewoners van de wijk. De activiteiten, zo merkte het bestuur, werden wel eens niet bezocht, omdat de ou ders geen oppas hadden. Voor in formatie Nel Stroo, Wijenburg 68, telefoon 01184-60688. In VBC De Piek te Vlissingen is woensdag 12 januari weer een meidenkaffee. De bar is om acht uur open en tegen half negen wordt de filnuTwee Vrouwen van Harry Mulisch gedraaid. Het wijkcomitee Scheldebuurt in de gelijknamige Vlissingse wijk vergadert woensdag 12 januari over de nieuwe bewoners in de Van Dishoeckstraat. Voorts wor den voorbereidende gesprekken gevoerd over de vergadering van de projectgroep Scheldebuurt. die donderdag 13 januari in Bachten Komme plaatsvindt. De vergade ring vanavond begint om acht uur. Voor werklozen heeft het buurt huis De Zwaan in Oost-Souburg deze maand weer een aantal nieuwe activiteiten in petto. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven voor dé cursussen Doka, taalvaardigheid, kleding maken en gitaarles. Dag en tijd wordt vastgesteld na overleg met de deelnemers. Informatie 01184-61252. Lappen stof, in verschillende vor men aan elkaar maken en vervol gens daar op een (eenvoudige) manier een kledingstuk van ma ken. Zo denkt VJV in Vlissingen de cursus creatief kleding maken te houden. Voorts komt tijdens die cursus ook kleding versieren aan de orde en als derde worden tweede hands kleren zodanig aangepast dat de cursist er zelf iets aan heeft. Voor informatie 01184-17819. In het Woltershuis aan de Hoge- weg in Vlissingen start een cursus Engels voor beginners. De cursus vindt plaats op maandagavond van half acht tot negen uur. Voor informatie 01184-14660. Elke vrijdag draait in het club- en buurthuis Het Buut weer de jeugdsoos onder de naam Young People. De jeugdigen tussen elf en vijftien jaar kunnen terecht van acht uur tot half elf. Young People heeft ongeveer een half jaaë stil gelegen. De organisatie heeft de ruimte drastisch onder handen genomen. De jeugdsoos is nu voorzien van een disco-installatie met een spiegelbol en een licht show. In Het Woltershuis aan de Hoge- weg 103-105 start binnenkort weer een cursus 'doe het zelf. Tijdens de cursus worden allerlei 'huis- tuinen keukenreparaties' onder de loep genomen. De cursus is elke maandagavond van half acht tot negen uure cursus batikken gaat binnenkort van start in Het Wol tershuis op woensdagochtend van tien tot half twaalf. En wie toneel wil spelen kan in datzelfde club- en buurthuis terecht op maan dagavond vanaf acht uur bij de toneelclub. Zelf kleding maken, tenslotte, is de laatste nieuwe cur sus die aan de Hogeweg start op de dinsdag en donderdag van kwart voor twee tot kwart over drie. Voor informatie 01184-14660. Het Sociaal Kultureel Werk (Stichting SKW) in Vlissingen telde in 1982 totaal 37118 bezoe kers. Een jaar er voor werd in verschillende club- en buurthui zen ongeveer hetzelfde aantal mensen geteld. In 1982 bezochten 6439 Het Woltershuis, 7.708 in Het Buut, 6325 in Marnix. De drie SKW-peuterspeelzalen telde als volgt. De Ukkies maakte een sprong van 4.932 naar 5.931 en De Hummeltjes steeg van 6.032 naar 6.188. De Prietpraters zakte van 4.849 naar 4.527 bezoekertjes. Vanaf deze maand zullen de vol gende melodieën op het Stad huiscarillon ten gehore worden gebracht door stadsbeiaardier Henk van Putten: hele uur: "waar men sich al keerd of wend", kwart over: motief uit "Galopede" (En gels volksliedje), half uur: Ca priccio van Staf Nees en kwart over: motief uit sonate van J. Berghuis.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 7