Ut Q? het zakenkarl 'Het blijft een boeiend vak' Schoolfoto uit de oude doos sr f\ Kefte Ua|p Nieuwe vestiging Brilmij geopend in Vlissingen L. Argus kurkcentrum geopend in Middelburg v Heijstee lederwaren met Stok-shop heropend Woensdag 29 december 1982 DE VLISSINGER V rnn De Helex Turbo-Openhaard-Inzet een energiebewuste warmtebron cOioeve en b&fde. dcuje*. rzAvafhtr looftm. rkb11940. Til 101180) 12380 Dick Anbeek van Fanoy-boeken: vjr I V émrnmm. Kerstboomverbranding in Vlissingen Tekenfilms in de Ontmoetingskerk Welkomdienst ontmoetingskerk Kijkavond fietsen politiebureau Vlissingen TIPS VOOR VERSTANDIG BEWEGEN Lotgenotencontact borstamputatiepatiënten Gevonden voorwerpen ICTO Vlissingen-Middelburg Rode Kruis stopt lectuurvoorziening in Middelburg Koffiecontactmorgen "Kom uit je huis" Filmvoorstelling Van Duyvenvoorde Snelschaken in Middelburg Biologisch-dy namisch mooi-zijn Nieuwe activiteiten buurthuis De Paraplu Huisdieren en vuurwerk Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Wijziging aanvangstijd weduwen en weduwnaarsgroep Cursussen in Het Woltershuis: Welzijn voor ouderen nieuwjaarsreceptie Volksdansfeest voor ouderen AATIERUB RIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS - VERS CHIJNT EXCLUSIEF II Brilmij is nu ook in Zeeland geo pend. Aan de Lange Zelke 20 in Vlissingen opende Brilmij de veer tigste optiekwinkel. Een moderne zaak. geheel ingericht volgens het patroon zoals het bedrijf dat ook in de andere zaken heeft toegepast. Alles ruim en overzichtelijk met een open werkruimte voor de opti cien. Directeur-bedrijfsleider is John Tjia en hij wordt terzijde gestaan door zijn vrouw. De winkel is in gericht met een volledig optiekla boratorium en de meest voorko mende brilleglazen worden in voorraad gehouden. Hierdoor is het mogelijk dat de opticien de ogen van de klant test. vervolgens de glazen slijpt en in het montuur plaatst, zodat het mogelijk is om enige tijd na binnenkomst de winkel te verlaten met een nieuwe bril, compleet met garantiebewijs op breuk van montuur en glazen gedurende een jaar. Doordat de opticien aan een open werkbank zijn handelingen verricht, kunnen zijn bezigheden van het begin tot het eind worden gevolgd. Brilmij Vlissingen heeft ook een speciale afdeling voor het aanme ten en passen van contactlenzen. Er is zelfs een 'oefenruimte' om het inzetten van de lenzen te pro beren. De monturen zijn bij Brilmij ge sorteerd in een dames-, heren- en kinderafdeling en die afdelingen zijn weer gerangschikt naar prijs, zodat een keus maken erg ge makkelijk wordt gemaakt. Sinds enkele jaren maakt Brilmij deel uit van de Amerikaanse Searle Optical Group, waartoe wereldwijd meer dan duizend op tiekwinkels behoren. Vanaf die tijd heeft Brilmij een bijzonder snelle groei meegemaakt. Heijstee Lederwaren heeft de winkel aan de Walstraat 52 in Vlissingen uitgebreid met een af deling vrijetijdskleding. Na één dag sluiting is de zaak heropend onder de naam Stok Shop. Het achterste gedeelte, dat voorheen als magazijn ebruik was is nu ook als winkelruimte ingericht, in g/ De winkel is in tweeën verdeeld. Aan de ene wand is het lederas sortiment. zoals tassen en riemen, opgesteld en de andere wand is benut om de vrijetijdskleding uit te stallen. De collectie kleding bestaat uit bodywarmers. Bobo blouses. truien en rib- en spijker broeken. Uiteraard is in het ge heel ook een paskamer opgeno men. Ter introductie had Stok Shop een aantal aantrekkelijke aanbiedingen waarvan op de openingsdag - zaterdag 18 de cember - druk werd geprofiteerd. Eén van de opvallendste primeurs op de onlangs in Amsterdam ge houden vakbeurs "Kachels '82" was te zien op de stand van Helex. Dit actieve puur Nederlands be drijf introduceerde hier de Turbo Openhaard-Inzet. Speciaal ont worpen voor openhaard-bezitters, die hun bestaande openhaard energiebewuster willen stoken. Want met de Helex Turbo gaat het rendement van elke open haard omhoog met maar liefst 300%! Al een jaar eerder verraste Helex zowel handel als konsument met een standaardversie van de Openhaard-Inzet, die prompt hét sukses werd van het stookseizoen 81-82. Nu is er dus ook de Turbo. En de eerste reacties wijzen er al op dat deze zo mogelijk nóg en thousiaster wordt ontvangen. Vanwaar die naam Turbo? Hier mee geeft Helex aan dat in deze openhaardinzet een extra naver- branding plaatsvindt. Het vuur brandt niet alleen boven het roos ter, zoals bij een gewone open haard. maar slaat ook aan de on derzijde door dit rooster heen. naar een daarachter aangebrachte haard-Inzet nogal wat breek- en metselwerk nodig is, vergist zich. Nadat vuurkorf en aslade uit de bestaande openhaard zijn verwij derd. wordt de inzet zó in de ope ning geschoven. Iedere doe-'t- zelver lukt dat in een handom draai. De inzet is pasklaar voor vrijwel ieder merk en type open haard. De Turbo Openhaard-in zet van Helex is brandend te zien bij de erkende Bouwmaterialen- handel. tweede verbrandingsruimte. Hier wordt voorverwarmde lucht in gespoten. die de naverbranding sterk stimuleert. Alle gassen verbranden volledig en zorgen voor een extra warmte- explosie. Deze opgewarmde con- vectie-lucht wordt door 2 regel bare ventilatoren geforceerd de kamer ingeblazen. De Helex Tur bo Openhaard-Inzet heeft dan ook het sensationele effekt van een hetelucht-kanon, waarmee de kamer snel op een behaaglijke temperatuur wordt gebracht. Wie denkt dat voor de installatie van een Helex Turbo Open- Leven op kurk, daar is niets onge woons aan. Integendeel, leven op een vloer van kurk is zelfs erg ple zierig. Het is warm aan de voeten, geluiddempend en slijtvast en het vergt weinig onderhoud. Dit zijn enkele voordelen van een vloer van kurkparket. Uitgebreide informa tie, deskundige voorlichting en een aantal showvloeren van kurk kunt u krijgen en bekijken bij Argus Kurkcentrum dat onlangs zijn tiende vestiging aan de Korte Geere 15 in Middelburg opende. Voor het Argus bedrijf is dat te vens de eerste winkel in Zeeland. Een kurkvloer is door een doe- het-zelver gemakkelijk te leggen. Van belang is alleen het juiste ge reedschap, een goede lijm en een veerkrachtige afwerklak. Het kurkmateriaal is op iedere gladde ondergrond aan te brengen. Bij het Middelburgse kurkcentrum zijn de meest gangbare vloervlak- ken uitgelegd en ook het wand- materiaal is overzichtelijk uitges tald. Verder kunnen bij het Kurkcentrum tafels en allerlei voorwerpen van kurk worden ge kocht. Bedrijfsleider in Middelburg is de heer S. Koorenvaar, die tevens deskundige voorlichting verstrekt. Argus was voorheen een groot handel in kurk. maar omdat on dervonden was dat het materiaal in de meeste zaken er erbarmelijk bijlag, is het bedrijf met eigen showruimten en verkooppunten begonnen. Het Argus Kurkcen trum is dagelijks, behalve 's maandags geopend, ook op de koopavonden. toen Dick Anbeek in 1969 de boekenzaak op de Nieuwe Burg van zijn vader overnam, wist hij al dat hij er een geheel eigen karak ter aan zou geven. Jaren daarvoor, in 1961, had zijn vader de zaak gekocht van de oude heer Fanoy. Die naam is gebleven. Het was een piepklein winkeltje van dertig vierkante meter met grote toon banken. De eerste verbouwing vond plaats in 1966. De zaak was toen twee keer zo groot. Tijdens die verbouwing zat Dick nog op school. Toen hij erin trok. was het in feite nog een kleine winkel: een kleine keuze aan boeken, met als belangrijkste pijler de theologi sche afdeling. Nu, jaren later, is de theologie nog fors vertegenwoor digd, met dit verschil dat er ande re pijlers zijn bijgekomen. Dick Anbeek: "Mijn interesse lag bre der. Zo heb ik ervoor gezorgd dat ook het literaire boek in mijn winkel zijn plaats kreeg. Dat is een bewuste keuze, want het is veel economischer om met een kleine voorraad zo'n groot mogelijk re sultaat te behalen. Er zijn zaken die daarop gebaseerd zijn: die hebben alleen snel lopende boe ken, die, zeg maar, binnen drie maanden weg zijn. Bij mij liggen er boeken soms wel vijf jaar op de plank. Ik vind: je behoort bepaal de boeken te hebben. Ik streef dan ook naar een zo'n optimaal mo gelijke voorraad. Boudewijn Büch zei laatst op de tv dat je blij mag zijn als je in een boekhandel een paar plankjes met poëzie ontdekt. Nou. toen heb ik ze eens geteld: ik heb twaalfhonderd titels." Hij vertelt dat het zijn ideaal is een goede boekhandel te hebben, waaruit hij een goed inkomen kan halen. Dat lukt hem. zegt hij. met zijn twee fulltime, en zijn vier parttime krachten. Een ander idee van hem was het opzetten van een grote afdeling met Kinderboeken. Hij staat op het standpunt dat kinderboeken evenwaardig zijn aan boeken voor volwassenen, daarom passen beide in één zaak. De kinderboeken brachten hem ertoe om jaarlijks, samen met de Openbare Bibliotheek en de Stichting Cultureel Werk. actief deel te gaan nemen tijdens de Kinderboekenweek. Het werden weken vol acitiviteiten: er waren voorstellingen voor kinderen, er werden onderwijsprojekten op touw gezet, onder andere in sa- een boek. Uitgeven was ook zo'n wens van hem. Daar kan hij tijden mee bezig zijn. Zijn fondslijst vermeldt zo'n vijftien titels. Veelal werk dat met Zeeland te maken heeft. "Zeeuwen buiten Zeeland". "Meertens over de Zeeuwen"., "'n Andvol Psalmen". "Ie Zei" (gelij kenissen van Jezus in het Zeeuws). Heeft hij een nieuw boek op sta pel? Hij aarzelt even. "Ik wil het wel verklappen", zegt hij dan, "Vijfentwintig januari komt er een boek van mijn uitgeverij uit, getiteld: "Eén februari 1953". Het menwerking met de Pedagogische Academies, er werd alles aan ge daan om het kinderboek onder de aandacht van de bevolking te brengen. Hij pakt een kinder boek: 'Kijk. dit heb ik óók ge daan. een kinderboek zelf uitge ven. Vroeger was dat heel ge woon. Dat gaf een boekhandel zijn eigen boeken uit'. Het boek dat hij laat zien heet "Driedub bel" en is geschreven door drie auteurs. Margriet Heymans, Wim Hofman en Joke van Leeuwen. Drie Gouden Penseel winnaars in wordt een bloemlezing uit de lite ratuur met teksten die te maken hebben met de watersnoodramp. De samensteller is Ad Zuiderent. Ik maak dit boek samen met uit geverij Kwadraat uit Utrecht. Een coproduktie dus". Hij noemt wat namen: Maarten 't Hart, Mies Bouhuys, Gerrit Achterberg. Hans Warren. Bert Schierbeek, Wim Hazeu. Okke Jager, Harry MullischDe foto's zijn van Wim Riemens. Vertelt over het vele werk dat aan zo'n uitgave vastzit: "Je houdt je eigenlijk met alles bezig, met de lay-out, met de vorm van de letter, met de foto graaf. met de prijs, de auteurs rechten, de oplage. Maar het is vooral rekenen, veel rekenen Er komen sombere geluiden uit de boeken- en uitgeverswereld. Er zijn van bepaalde boeken teveel geproduceerd: teveel boeken over kamerplanten, over katten en modegrillen zoals de kubus. "In de laatste tien jaar zijn er 300 ver- schillende titels over kruiden en geneeskruiden verschenen. Geen wonder dat je in een stagnerende economie blijft zitten met een boekenberg. Aan de andere kant had je jaren geleden dat boek van Etty Hillesum ("Het verstoorde Leven"), en dat kwam als uitge versrestant bij, zeg maar de Slegte terecht. Toen hebben ze dat opnieuw uitgebracht, en daar werden in enkele maanden meer dan honderdduizend van ver kocht'.. De slechte economische omstandigheden brengen ook met ,zich mee, zegt hij. dat men zijn keuze anders bepaalt: men koopt minder reisboeken die over het andere eind van de wereld gaan, maar meer over wat dichter bij huis is: Frankrijk bijvoorbeeld, of boeken over wandelen en fietsen. Verkoopt hij alles? 'Ik heb mijn grens natuurlijk. Dat is mijn goed recht. Discriminerende uitgaven wil ik niet in mijn winkel. Ik heb me destijds ook verzet om 'Mein KampF van Hitier te herdrukken. Porno weiger ik ook. Bij de tijd schriften heb je er iets minder vat op. Dat wordt vaak van bovenaf voor je bepaald". Het blijft hem boeien, dat vak. "Het is elke dag nieuw. Elke dag komen er nieuwe boeken uit. Dit is een branche die zichzelf voort durend vernieuwt. En de boek winkel is een zaak waar je voor een cadeautje altijd terecht kan". AAP, NOOT, MIES Uit het bejaardenhuis St. Willi- brord ontvingen we van J. Teven deze foto van de gereformeerde school aan de Gravenstraat in Middelburg. De heer Teven zond deze foto aan ons in 1981. Hij meldde toen dat er ongeveer tien klasgenootjes die op deze foto staan nog in leven zijn. Het hoofd der school (links) is de heer Blij- dorp en naast hem de heer Kasse. die later hoofd werd van de school der gereformeerde gemeente in Middelburg. De dame rechts is de handwerkjuf Flipse. De kinderen op de foto bezochten de zesde en zevende klas in die tijd. De inzen der van deze foto staat als derde op de tweede rij. Ook deze foto kunt u weer bestel len dóór dit knipsel samen met ƒ7,50 (cheque op naam van Ru ben Oreel) aan ons te sturen. Het adres: Faam-Vlissinger, Postbus 5017.4330 KA Middelburg. Zet in de linkerbovenhoek van de enve loppe Aap, noot, mies. Stuurt u geld, dan verplicht de PTT u de brief aan te tekenen. Het buurt- en clubhuis Marnix heeft gemeend om een centrale kerstboomverbranding te moeten houden. Dit om te voorkomen dat er op eigen gelegenheid vuurtjes worden gestookt waardoor vaak ongelukken gebeuren. De kerst boomverbranding. die samen met een aantal wijkcomité's op touw is gezet, wordt woensdagmiddag 5 januari op het veldje Weyenvliet (waar met koninginnedag het vreugdevuur brandde)gehouden. Vanaf één uur kunnen de kerst bomen worden ingebracht. Voor iedere ingeleverde boom wordt een lot gegeven. Er zijn verschil lende prijzen te winnen. De prij zen komen van de wijkcomité's Dubbel West, Papegaaienburg en Bossenburg en het club- en buurthuis Marnis. Rond twee uur worden de bomen in brand gesto ken. Donderdag 30 december houdt de jeugdclub "De Zandlopertjes" een filmmiddag voor kinderen in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar. Deze middag, die om 14.00 uur begint, worden verschillende tekenfilmp jes vertoond in de kelderruimte van de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat te Middel burg. Ds. Bram Krol te Gorinchem leidt op zondag 2 januari 1983 in de Ontmoetingskerk aan de Ooster scheldestraat te Middelburg de maandelijkse welkomdienst. Hij spreekt over het thema "Samen met....". Aanvang van de dienst met samenzang om 18.45 uur. Muzikale medewerking van het Vlissings Jongerenkoor o.l.v. Ep- jan Kwast en het Welkombo o.l.v. Johan Hogeweg. In het politiebureau in Vlissingen wordt donderdag 30 decenber van zeven tot acht uur een kijkavond gehouden voor de in deze ge meente onbeheerd aangetroffen fietsen en bromfietsen in de maand december 1982. -Vraag altijd advies wanneer u aan sport wilt gaan doen en lichamelijke klachten heeft, dan wel net ziek bent geweest. -Vraag ook advies indien u al lang niet aan sport heef- gedaan of intensief wilt gaan bewegen of sporten. -Doe nooit meer dan waar bij u zich lekker voelt. Doe het in uw eigen tempo. Overschrijdt geen grenzen, die uw lichaam u al vaak automatisch aangeeft. -Blessures zijn dikwijls te voorkomen. Vaak kondigen ze zichzelf aan. Eenmaal overbelaste spieren, pezen of gewrichten blijven lang gevoelig en moeten ontzien worden. Gewoon doorgaan is vragen om blessures. -Laat blessures, die niet snel vanzelf verdwijnen of steeds weer terugkomen onderzoe ken door een arts op een er kend SMA. -Zorg voor goed materiaal, voor goede vochtabsorbe- rende en niet knellende kle ding. En voor goed schoei sel: voor buitensporten heeft u andere schoenen nodig dan voor zaalsporten! -Voor vragen en adviezen of bij twijfels staat er altijd een deskundige voor u klaar in uw sportmedische regio. De nazorggroep voor borstampu tatiepatiënten houdt dinsdagmor gen 4 januari de maandelijkse bijeenkomst in het gezondheids centrum Dauwendaele aan de Roozenburglaan in Middelburg. De bijeenkomst begint om tien In de periode van 15 tot 22 de cember zijn bij de gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voor werpen aangegeven: reflector fiets; 2x5 beschermers; penetui met inhoud; gereedschapkistje; sunvisor; rechter zwart/rode kin- derwant: linker bruine skai he renhandschoen; linker rode kin- derwant; rode handschoen; doublé dameshorloge; 2 plastic tassen met kleding en schoeisel; groene sjaal; pyjama; 3 autosleu tels aan ring; lipssleutel: 3 auto sleutels aan label. Aangegeven dier. in asiel: zwart/witte poes, 4 a 5 mnd. oud. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur, 14.00-16.00 uur. Bij de gemeentepolitie te Oost Souburg zijn in deze periode geen voorwerpen aangegeven als ge vonden. De tweede Zeeuwse afdeling van het Interkerkelijk Comité voor Tweezijdige Ontwapening (IC TO) de afdeling Vlissingen-Mid delburg is in november 1982 op gericht. De afdeling telt 40 le den en heeft een voorlopig bes tuur gekozen. Dit voorlopige bes tuur wordt gevormd door de vol gende leden: voorzitter: mevrouw T.v.d. Berg-Dubbeld. 2e voorzit ter: de heer P.A. Wilderom. se- kr./penningmeester: ing. Joh. Blacquière, lid: de heer J.W. Schutte. Indien U achter het stre ven van het ICTO staat en lid of donateur wilt worden of anders zins uw medewerking wilt verle nen of indien U meer wilt weten over het ICTO. dan kunt U kon- takt opnemen met onze sekretaris: ing. Joh. Blacquière. Bizetlaan 4, 4384 KR Vlissingen. tel.: 01184- 70178. Met ingang van 1 januari 1983 heeft het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis, mede om financiële redenen, besloten te stoppen met de lektuurvoorzie- ning als landelijke Rode Kruisac- tiviteit. Dit betekent dat men de lektuurhuisjes op de Markt en de Statenlaari in Middelburg, waar men jaren lang boeken en tijd schriften kwijt kon, daarvoor niet meer kan gebruiken. Deze beslis sing wordt mede gerechtvaardigd door de huidige mogelijkheden voor zieken, bejaarden en gehan dicapten om thuis boeken te leen te ontvangen van d openbare bi bliotheken. De vrouwencontactgroep "Kom uitje Huis" houdt woensdagmor gen 5 januari de vijfde koffiecon tactmorgen van dit seizoen. Tij dens deze ochtend komen de da mes Huybrechtse en Geldof van het consulatiebureau voor alcohol en drugs spreken over het thema: vrouwen en alcohol. Het begint om 9.30 uur en duurt tot 11.30 uur. in het wijkgebouw Zuiderbaken. M. de la Palma- straat. Middelburg. Kinderoppas is aanwezig. De buurtvereniging Van Duyven voorde in Oost-Souburg verzorgt zondag 2 januari een filmmiddag met Lucky Luke en de ballade van de Dallons. De voorstelling die om twee uur begint, wordt ge houden in het wijkgebouw De Schuur. Traditiegetrouw zet de nu 75- jarige Schaakvereniging Middel burg het nieuwe jaar in met het open snelschaaktoernooi met als titel snelschaakkampioen van Middelburg. Dit snelschaaktoer nooi is toegankelijk voor iedere schaker, en voor niet clubschakers een mooie gelegenheid om het clubschaken eens van nabij te le ren kennen. Het toernooi wordt gehouden op vrijdag 7 januari in het clubgebouw de Schakel, Bachtensteene 14 te Middelburg. Aanvang wedstrijden 20.00 uur. Aanmelden aan de zaal vóór 19.45 Uw uiterlijk verzorgen met biolo- gisch-dynamische cosmetica is verantwoord mogelijk als u de cursus schoonheidsverzorging met deze middelen volgt die de Stich ting Mediaam in samenwerking met schoonheidsspecialiste Adrie Maas van plan te houden. Er zal vier avonden, de dinsdagen 4, 11, 18 en 25 januari, worden gede monstreerd door Adrie Maas. Zij zal tevens de toepassing en het gebruik van de produkten uitleg gen. op het adres Singelstraat 2 in Middelburg. Voor informatie tel. 01180- 15898. Nieuwjaarsbal voor ouderen Vier volksdansgroepen werken mee aan het nieuwjaarsbal dat de stichting welzijn voor ouderen donderdag 6 januari in het Schel- dekwartier in Vlissingen houdt. Een groot aantal dansen uit onder andere Engeland, Amerika Joe goslavië, Portugal en Israël wordt uitgevoerd. Het nieuwjaarsbal begint 's middags om twee uur. Het buurthuis De Paraplu in Vlissingen begint het nieuwe jaar met een wekelijkse bijeenkomst - iedere vrijdagmiddag van twee tot vijf uur - voor werklozen. Er wordt gedacht aan een gitaarcur sus en het met elkaar musiceren en verder is er tijdens deze open middagen gelegenheid tot ont moeting. spel. biljarten en er is een uitgebreide leestafel. Honden en katten reageren heel anders op vuurwerk dan de mens. Zij raken in paniek en stellen alles in het werk om te vluchten. Me nigmaal slagen zij daarin en wor den zij niet meer teruggevonden. Het risico bestaat ook, dat een dier in paniek de straat opvliegt en wordt aangereden of een ongeluk veroorzaakt. Het verhalen van schade is praktisch uitgesloten. Houdt daarom bij vuurwerk de huisdieren binnen en als U ze uit laat aan de riem. De dierenarts kan Uw huisdier ook onschuldige kalmeringsta bletjes geven. Ook het afsteken van vuurwerk bij weilanden, waarin paarden en koeien lopen, kan noodlottige gevolgen hebben voor mens en dier. De groep voor weduwen en we duwnaars komt elke dinsdag avond bij elkaar in het gebouw van Jeugd Gezin aan de Lon- dense kaai 39 te Middelburg. In verband met de winterperiode en de vertrektijden van de streek bussen wordt de aanvangstijd van deze bijeenkomsten verschoven van 20.00 uur naar 19.30 uur. De ze verandering gaat in vanaf ja nuari 1983. Vanaf 19.00 uur is de zaal open. Een ieder die weduwe of weduwnaar is, is van harte welkom op deze groep. Meer in lichtingen en een folder over de groep kunt u krijgen bij Fiom- Zeeland. telefoon 01180-27311. ln januari starten de colgende cursussen in het Woltershuis in Vlissingen: Maandag: karakterpoppen ma ken, 10.00-11.30 karakterpoppen maken, 14.00-15.30; Doe het zelf cursus. 19.30-21.00: Fotocursus, 20.00-22.00; Toneelclub. 20.00-22.00 uur. Dinsdag: Zelf Kleding Maken. 13.45-15.15 uur. Woensdag: Batikken. 9.30-11.00. Tekenen en Schilderclub 20.00-22.00 uur. Donderdag: Zelf Kleding maken 9.45-11.00 uur Zaterdag: Zelf Kleding Maken voor Joegoslavische vrouwen 9.00-12.00 uur. Cursus Engels voor beginners. Het 'tijdstip moet nog bepaald worden. Tevens een oproep: wie kan deze cursus begeleiden. Bel len naar 14660. De Stichting Welzijn voor Oude ren in Middelburg geeft een Nieuwjaarsreceptie op Woensdag 5 januari, van 16.30 tot 18.00 uur in het Dienstencentrum van de Stichting aan de Schuttershof straat la te Middelburg. De receptie wil aan alle leden van Ouderenbonden en aan alle in stellingen die voor en met oude ren werken en alle niet georgani seerde ouderen een gelegenheid tot ontmoeting en uitwisseling van gedachten bieden. Dit alles na tuurlijk wel in een feestelijke sfeer. Om ca. 17.00 uur zal de voorzitter van de stichting, de heer C.S. Vis, zijn nieuwjaarstoespraak houden. Mevrouw Le Due voert hierna het woord namens de Algemene Ne derlandse Bond van Ouderen. De Stichting Welzijn voor Oude ren zal bij monde van de voorzit ter de plannen voor het jaar 1983 bekendmaken. Donderdag 6 januari 1983 is er in het "Ontmoetingscentrum Dau wendaele" (van 2-5 uur) een volksdansfeest. Er staan Holland se. Amerikaanse. Griekse, Israëli sche dansen op het programma." De deelnemers mogen ook "ver zoeknummers" opgeven. Belang stellenden kunnen zich melden op de clubs en aan de zaal. Organi sator: stichting "Welzijn Ouderen Middelburg". telefoon 01180-27537.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 7