Discobar: 3.95 3.50 2.95 Boeken: 2.50 19.75 11.90 39.- 25.- 5.75 KAMPIOEN GOEDKOOP HUISHOUDEN 7.00 2.00 1.50 ROEL JASPERS VISPATÉ'S KIJK OP HET NIEUWE JAAR HARDY OPTIEK HEEFT ER KIJKOP C00SJE BUSKENSTRAAT 135, VLISSINGEN GEZICHT'83 naar eigen ontwerp HOE SLAPEN DIEREN EIGENLIJK vishandel 'n Oudejaarsconference met: visschotel - paling - krab - ger. zalm of een van die heerlijke KOOPAVOND! Woensdag 29 december 1982 DE VLISSINGER Nog een paar dagen mensen en we hebben het weer gehad, 1982. En, tevreden? Nee, kom nou, niet sip kijken, geen ontevreden blikken, niet zo klagen. Torro-Vendet heeft het hele jaar uw hele huishouden aardig in de watten gelegd. Als een ware Kampioen Goedkoop Huishouden. Maar nog is de koek niet op. Want Torro-Vendet vindt dat u ook de laatste dagen van 1982 geen reden tot klagen mag hebben. Kijk maar eens naar de artikelen, maar vooral naar de prijzen in deze advertentie. Op die manier kunt u samen met Torro-Vendet tevreden de drempel over. Olivia Newton John Adviesprijs 23.-, 1 O - Torro-VendetprijsX\A" Streetlevel 20 New Wave hits van o.a. Pretenders, Blondie, Stranglers, Adviesprijs 23.90, C f\f\ Torro-Vendetprijs Madness Absolutely of One step beyond, Adviesprijs 19.95, O Torro-VendetprijsO.vv UB 40 Signing off, adviesprijs 1 23.- Torro-VendetprijsXV/." Doris D and the Pins Adviesprijs 20.-, Q AA Torro-Vendetprijs*7.v/V/ Pointer Sisters Priority, adviesprijs 23.-,fï QQ Torro-VendetprijsWA/W Leerdam Formula Set a 3 bierglazen, adviesprijs 7.95, Torro-Vendetprijs Set a 3 wijnglazen, adviesprijs 6.95, Torro-Vendetprijs Radio Active 20 Electric hits van o.a. Ottawa, Black Sabbath, UB 40. Adviesprijs 23.90, C AA Torro-Vendetprijs American Stars De grootste hits van Dr. Hook, Chrystal Gayle, Anne Murray en Glenn Campbell op 2 elpees. Adviesprijs 35.-, 1 C Torro-Vendetprijs1 J." Set a 3 sherryglazen, adviesprijs 5.95, Torro-Vendetprijs Sienkiwicz- Quo Vadis? Deze met de Nobelprijs bekroonde klassieke roman speelt zich af in het decadente Rome ten tijde van Keizer Nero. 408 pagina's, gebonden. Vastgestelde prijs was 15.90, C QC Torro-VendetprijsJ Dagboek voor de vrouw in verwachting Dit bijzonder fraaie dagboek bevat naast een kalendarium, veel medische informatie en praktische tips. Vastgestelde prijs was 24.50, C AC Torro-Vendetprijs Casanova - Avonturen Authentieke roman over de vrouwenveroveraar aller tijden. Gebonden, 325 pagina's. Vastgestelde prijs C QC 15.90, Torro-Vendetprijs %Jm Carell M'n fiets terug Een stukje levensgeschiedenis van een van Nederlands populairste T.V.-presentatoren. Paperback. Vastgestelde prijs was 9 QC 14.90, Torro-VendetprijsO - Legrand - Romantiek aan het Engelse hof Aangrijpende roman over het Engelse hof in het begin van de 17e eeuw. Gebonden, 384 pag., Vastgestelde prijs was C QC 22.50, Torro-Vendetprijs3« 2/3 _angford - Fotografie van opname tot foto) Handige en overzichtelijke informatie voor de amateur fotograaf. Vastgestelde prijs was 31.-, fi QR Torro-Vendetprijs Zelf bakken Dit boek met meer dan 600 recepten uit de hele wereld en ruim 400 kleurenfoto's maakt bakken voor u tot een plezier. OQ RO Torro-Vendetprijs... Damesrokken In uni, ruiten en strepen, OQ vanafO*/-" Damesbloezes In uni en strepen, in verschillende kwaliteiten.AA Vanaf Sportieve damesjacks cq Warm gevoerd, vanaf Warme jacks Voor jongens en meisjes, Royale metalen pedaalemmer Inh. 12 liter, met makkelijk schoon te maken plastic binnenmmer. In wit/rood 1 fï of wit/bruin1U.- Set a 3 borrelglazen, adviesprijs 5.50, Torro-Vendetprijs Emaille kookpannen Zwaar geëmailleerd, fleurig dekor, 0 16 t/m 1 C 24 cm. VanafX*J«" Supertrio voor kinderen 3 Elpees met kinderliedjes, sprookjes en fabels. Per 3 LP-album of 3 mc's 1 Torro-VendetprijsX\A" Donald Duck Fietstas Extra royale maat: 33x37x14 cm. Torro-Vendetprijs Sony CHF compactcassettes Lage bandruis plus SP-mechanisme voor feilloze bandloop. C-60, per 4 stuks "1 1 QA Torro-Vendetprijs.... llivv C-90, per 3 stuks Torro-Vendetprijs BASF chroomdioxide Super II cassettes Europa's beste chroom dioxide cassette. C-60, per 2 stuks "1 A Torro-VendetprijsX*T." C-90, per 2 stuks Torro-Vendetprijs Stretch hoeslakens Rekbare badstof, dus prima passend om alle matrassen. Bleu, blauw, ecru, bruin en wit. 1-Persoons, OQ Torro-VendetprijsfcVA™ 2-Persoons, Torro-Vendetprijs vanat Meisjesjurkjes In diverse modellen en dessins, vanaf Badstof luierpakje Wit, maten 56 t/m 104. Torro-Vendetprijs je Wit Beiers porcelein Met kleine schoonheidsfoutjes. Keuze uit klassieke of moderne vormgeving. Enige voorbeelden: Borden, plat, diep of dessert, per stuk 1 7R Torro-VendetprijsX. Kop en schotels, soepkoppen en mokken, per stuk 1 7R Torro-VendetprijsX./ Koffie- en theepotten, per stuk Torro-Vendetprijs Suikerpotten en melk kannetjes, per stuk Torro-Vendetprijs Compöteschaaltjes, per stuk Torro-Vendetprijs Beestachtig BRILTIP Marmotten maffen maandenlang en slangen doen geen oog dicht Ingebouwde antenne voor "stoorzenders" SCHELDESTRAAT 37 TEL. 18864 Wij wensen u een gezond 1983.... met vis bijvoorbeeld WINKELCENTRUM VLISSINGEN DONDERDAG A.S. Behalve kijk op brillen en contact lenzen, op mode en sen/ice, hebben wij ook kijk op het nieuwe jaar. Wij hopen dat 1983, ondanks de sombere vooruitzichten, voor u een goed jaar wordt. En vooral een gezond jaar. Bellamypark 38, Vlissingen. Tel.:01184-12010. hardy optiek Contactlensspecialist ANVC. Tevreden de drempel over met Torro-Ven T-52-01 Een zelfbedachte bril. Als u het komende jaar weer he lemaal voorop wilt lopen in de brilmode, zult u uw mo dieuze creativiteit volop kunnen uitleven in een bril naar eigen ontwerp. In samenspraak met de op ticiën, uiteraard, want dat is de man die het vakman schap heeft om de schep pingsdrang van de klant in goede bril-banen te leiden. Of het nu gaat om de zeer modieuze glasbril (de bril zonder rand) of de minstens even moderne half-randloze bril, de uiteindelijke vorm kan naar ieders individuele wens worden uitgevoerd. Overigens is het nu ook weer niet zo. dat u voortaan ged wongen bent bij de opticien aan het schetsen te slaan. U kunt natuurlijk ook volop een keuze maken uit de ge varieerde kollekties montu ren die voor het komende jaar door de ontwerpers van de internationale brillen- industrie voor u zijn ge creëerd. Ook dan zal de keuze veelal vallen op een glasbril of op een halfrandloze bril. Vorig jaar waren zulke brillen een voorzichtig nieuwtje, nu zijn het grote klimmers in bril- lenland. Ze zijn er in goud- of zilverkleurig metaal, of (de halfrandloze) van be scheiden kunststof. De vrije rand van het brille- glas wordt door de opticiën bevestigd met een onzicht baar nylon draadje. Nieuw op dit gebied is het gebruik van juist zeer zichtbare draadjes, van opvallend gekleurd nylon. Ook krijgen de binnenranden van som mige van deze brillen nu een kleurtje, dat een interessant effekt in het brilleglas te weeg brengt. Nog meer kleureffekten: in overleg met de klant kan de opticiën de dikke randen van min-glazen. die bij glas- brillen of halfrandloze bril len niet altijd even sierlijk staan, nu voorzien van ge slepen facetjes, waardoor de rand dunner wordt. Het in kleuren van deze facetjes geeft het zogenaamde 'robijn-effekt'. Er is nog een ontwikkeling. interessant voor de onver valste doch bebrilde trend setter: de hoornen bril komt weer terug. Niet die hele dure van de oude notaris, maar een betaalbare van prachtig gedessineerde kunststof. Een andere novi teit op het gebied van 'dier lijk' materiaal in brillen is het montuur van 'slangen- leer'. Oók gemaakt van kunststof, natuurlijk, want 'echt' is tegenwoordig onet hisch. Van dit letterlijk 'beestachtige' materiaal worden zeer fraaie montu ren gemaakt, sierlijk van lijn. zowel voor mannen als voor vrouwen, halfrandloos zowel als met rand rondom. Krasvaste leesbrillen Interessant nieuws voor de leesbrildragers. Na al het nieuws dat zich op dit gebied de laatste jaren heeft voor gedaan van onzichtbaar dubbelfocus naar multifocus en allerlei tussenmogelijk- heden. van de zware glazen naar de lichte van kunststof nu een vinding om de glazen veel beter voor kras sen te behoeden. Leesbrillen gaan per dag nog al eens op en af. Vooral bij het 'af is er grote kans op krassen. En dat is niet leuk. Kunststof glazen kunnen nu goed krasvast worden ge maakt. met behulp van een hardingslaagje. De vakopti- ciën kan er alles over vertel len. Slapen is beslist meer dan alleen maar uitrusten. De mens heeft slaap net zo hard nodig als eten en drinken, het is zelfs zo belangrijk dat een derde van een gemid deld mensenleven wordt "verslapen". In de dierenwereld ligt dat heel anders. Sommige dieren houden niet van de wintermaanden. Vijf maanden lang bunke ren ze eten om zich dan van oktober tot april terug te trekken voor een winter slaap. Vleermuizen, mar motten. egels en beren lig gen nu dus alweer dik twee maanden te snurken. De hoefdieren in de wilder nis moeten uit veiligheidso verwegingen met een paar uur slaap genoegen nemen en dan alleen wanneer ze in een groep leven en andere de wacht kunnen houden. Koudbloedige, gewervelde dieren zoals vissen, kikkers en slangen hebben het hele maal moeilijk. Ze hebben geen oogleden, dus moéten zij de oogjes wel altijd open houden. Wat bij alle slapers opvalt, is dat ze zich weinig van hun omgeving lijken aan te trek ken. Ze liggen opgekruld, de ogen meestal dicht en de kop opgeborgen onder po ten of vleugels. De vos steekt zijn kop onder een achterpoot om zijn reu korgaan voor nieuwe geuren af te sluiten en dus rustig te kunnen slapen. Een vosse- oor slaapt echter nooit. Hij is wel doof voor gekrijs van vogels. En ook het geluid van een trein doet hem niets, maar een naderbij sluipende jager verraadt zich door het minste geluid. Een inge bouwde antenne voor "stoorzenders" reageert on middellijk op eventueel ge vaar. De krokodil die levenloos in de brandende zon op een zandbank een dutje doet. heeft zijn perfecte gehoor constant op scherp staan. Voordat zijn ogen iets zien, hebben de oren het onraad al bespeurd en schiet de "boomstam" razendsnel het water in. Veiligheid speelt dus een belangrijke rol bij het kiezen van de slaapplaats voor minder weerbare beesten: de fazant knapt daarom een uiltje in de hoogste boom en een eend drijft veilig midden in de vijver. De meeste grote roofdieren kun je gerust langslapers noemen. Het zijn vleeseters en vlees is geconcentreerde voeding. Een jagend dier dat zijn vak verstaat, heeft in korte tijd genoeg te pakken om zijn maag voor die dag weer te vullen. Daarna kan de rest van de dag weer luierend en slapend worden doorgebracht. Veiligheid speelt nauwelijks een rol. want slechts de vliegen wa gen het om in de buurt van de sterkste der dieren te ko men.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 6